K-report
 

Archiv diskuse Student Agency do 09. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 09. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 596
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 16:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na Varech skvosty 47 a 53
Huples
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 05:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Hlavně, že na Liberec jezdí Fun & Relax, kde za tu hodinu jízdy neshlédneš ani jeden film a na Vary toto. Hlavně, že to Tlučhuba dělá pro lidi, že?
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 06:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: na LB jezdí také skvost číslo 34, ale pravda, je to minimum spojů, nicméně jeden skvost z těchto let tam je v jízdním řádu fixně. ale jinak si nestěžuji, že má na LB monopol a přesto tu jezdí FR. Osobně jsem se bál, že po zahájení monopolu se stane z LB vrakoviště SA.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 06:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a zapomněl jsem ještě na jeden skvost,spoj v osm z lb, obsluhovaný Bovou DPMLJ:-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2710
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 08:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hergot to je zase názor novináře. Hlavně že máš ty vykuku jeden permici jakožto dvorní pisálek Tlučhubáka páně z Lipé, proto ty oslavné ódy z tebe čouhaj jako z ježka bodlinky

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 10:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Huples: No kdyby jezdila Asiana alespoň tak jako DPMLJ na Liberci, tak jezdíme za 80 a ve F&R.
Mě by ty autobusy až tak extrémně nevadili, ale autobusy až po číslo 60 jsou nabízeny k prodeji, pár lidí se přijde podívat i na vyšší čísla, než po pěti minutách po zjištění stavu autobusu uteče. V SA tvrdili, že i když se všechno prodá, sice nebudou autobusy na posily, ale všechno ostatní v pohodě odjezdí. Tak proč kur** cokoliv do 60 jezdí hlavní spoje.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2711
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To byla hlavní strategie už v počátku likvidace Asiany ze strany tlučhubáka Jančury. Jednoduše jí zlikvidoval a nyní tam nasazuje vraky. Tomu se říká job co?

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 3-2011
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ale letos mají přijít další Fun and Relax ne? Takže bude i na další linky.

Za dva týdny jedu do Norska, to asi nemohu čekat Fun, co? Ale i tak předpokládám nějaký kvalitní autobus

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Tam jezdí novější Glory většinou, což pro mě osobně je na takovej kus cesty nejlepší autobus. On F&R je fajn, ale vem si, že jede takovej kus a plnej a jakej mají F&R kufry - už to může být trošku problém. Jen jinam než na Slovensko je problém sedadlo 1 a 2, na oplátku je to mimo posledního Travega jediný co má i v poslední řadě 2+2 u SA. Třeba takový sedadlo 34, to je pohoda - jsou tam "ušáky"
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2706
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 20:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 3-2011
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 21:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory - tak za Glory jsem rád.

Zzz - no to vypadá, že brzy budou jezdit už jen Fun and Relax.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Jan Malík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.130.128
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 21:57:18    Odkaz na tento příspěvek  

Tak na Fun and Relax jsou špatný sedadla 1-4, je tam neskutečně málo místa, protože máte před sebou mini odkládací stoleček a navíc nad hlavou není místo na zavazadlo nebo bundu, protože tam jsou nastrkaný noviny a časopisy....
Davka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 2-2011
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 07:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz na "pamětníky" Vzpomenete si někdo na nějakou linku, kde SA jezdilo a zabalilo to?

Mě napadá tak akorát přímá Praha - Ostrava, kde to zabalil kvůli vlaku, i když Brno - Ostrava pořád jezdí a pak jedině co chvíli zkoušel Praha, Roztyly - Brno
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 08:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Davka - napadá mě Stockholm (škoda, chtěl jsem využít, tak pojedu s Eurolines a Swebus), potom pár zastávek v Belgii - Gent, Oostende tuším. Co ještě, tak na Slovensku Snina, ve Švýcarsku Basilej. V Německu Augsburg, Ulm, Stuttgart, Karlsruhe. Víc nevím, třeba místní znalci doplní.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 11:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Davka:
Na Ostravě to "nezabalili", naopak přitáhli spoustu nových cestujících do vlaku.
Jinak k Ostravské lince jako pamětník můžu doplnit:
Začalo se jezdit 9.1.2006, 8 párů spojů, a byly to nové vozy 41,42,43,44. Po nehodě 41 v dubnu 2006 nahrazen do července 47. Celý rok 2006 linka jezdila plná, protože díky skvělému tahu Dráhy, která nasadila Pendolina o 14 dní dříve s cenou 500/600 Kč. Dokonce pamatuji na podzim 2006 i posilové spoje z Ostravy do Prahy. Byl to neuvěřitelný paradox, že i když v té době ještě nebyla hotová D1 z Bělotína do Ostravy, přitáhli do žlutých autobusů davy lidí.

Docela jsem to využíval, protože polovina spojů byla přímých - bez jakékoliv zastávky. Pamatuji časy 4:10 - 4:30 z Ostravy na Florenc. Po roce se soudruzi na nábřeží vzpamatovali a nasadili do Pendolina trochu lidštější cenu a začali bojovat proti zlé fuj fuj konkurenci (eLiška apod.). Mezitím SA zavedli vložené spoje Ostrava-Brno. Protože cestující z Ostravy se vraceli do vlaků, nezbylo než začít všude zastavovat až linka degradovala na linku Praha-Brno s prodlouženými spoji do Ostravy.

Po zavedení vlaků se ovšem bývalí cestující žlutých autobusů přesunuli velmi rychle od ke žluté a jsou tam dodnes.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 15:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Pamatuju odjezdy ve 21:00 z Prahy a narvaný autobusy co den, super ceny, nový autobusy. Při cestě z Ostravy se málokdy stalo, aby se nejelo tankovat či hodit nějakého řidiče do Bíteše :-) A spíš než ČD to zabilo mýtné, ono přeci jen s dálniční známkou se jezdilo o dost líp, při tom kolik odjezdil jeden autobus denně.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 16:33:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: a ty půjde opět na zahraničí, takže tady na vnitru zase nic. Jen Slovenko jich sežere docela dost.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 16:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory - bude se měnit jízdní řád na Slovensko ? Minulý rok o tom mluvili na FB, ale zatím nic.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 397
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 21:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedá mi to, abych přihodil drobnou zkušenost s SA. Na začátku byla vcelku nepovedená jízda na začátku března do Brna (pozdní odjezd, závlek, nepříjemná stewardka). Tudíž jsem poslal standardní stížnost a odpověď rozhodně nebyla klasická "děkujeme a omlouváme se".
Naopak - velmi fundovaná a rozsáhlá odpověď, vysvětlení proč došlo k pozdnímu odjezdu, opakované omluvy za chování zaměstnanců a poděkování za to, že s nimi celou tu věc řeším. Vlastně mne překvapil i ten rozdělovník - ta odpověď nešla jen mě, ale také řediteli, ředitelce abusové dopravy, ředitelce mezinárodní sekce a ještě někomu. To je samozřejmě signál, že se společnost takovouhle věcí zabývá a nejde do koše.
Suma sumarum - na začátku špatná zkušenost, ale na konci dobrý pocit a je vidět velká snaha ten problém řešit. Skoro bych řekl, že by se někteří jiní dopravci od SA mohli hodně co učit ;-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2717
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 22:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ano, aneb jak snadno donášet na zaměstnance když samotná firma není schopna takové věci odhalovat sama. Holce nějaký pičus z točící židle strhnul prémie, a vy jste spokojený. Ale což, asi to někomu vyhovuje.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2771
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 22:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: a to si mam jako nas*anou stewardkou nechat s*át na hlavu?
VmartinV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.168.55
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 22:41:04    Odkaz na tento příspěvek  

Fkam Hlavně se připravte že na hranicích Švédsko x Norsko bude autobus s velkou pravděpodobností kontrolován cajtama. Zajedete do takové hezké garáže kde strávíte hodinu, dvě kde vám budou prohledávat zavazadla atd. Takže doufejte že projedete bez zastavení :-)
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 22:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VmartinV: co jsem se o tom bavil s lidma co tam jezdí, jako pravidlo to není, ale stane se. To pravděpodobnost za českoněmeckou hranicí je tak 90%, ale to je jen kontrola dokladů a jede se dál.
Osobně mě to překvapuje, že zrovna na švédskonorské hranici se toto děje
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 550
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 22:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VmartinV - děkuji, také jsem slyšel. Nicméně je chápu. Když jsem se vracel z Madridu, tak nás zavezli ve Freiburgu do hasičárny, kde jsme strávili skoro hodinu a půl, brali to také velmi důkladně

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 23:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když samotná firma není schopna takové věci odhalovat sama.
Áááá, teoretik amatér promluvil. A to má jako drzé stewardce namontovat na čelo mikrofon? Obšťastněte nás nějakou teorií, jak to ta firma ve 100% případů zkontroluje

Holce nějaký pičus z točící židle strhnul prémie, a vy jste spokojený
Ano, jsem. Je mi fuk zda-li jí jen vynadal či postihl jinak, nicméně příště se bude dotyčná asi chovat o poznání lépe. Nejsem zvyklý si nechat s**t na hlavu od nikoho a pokud by všichni zákazníci vyžadovali své, byl by svět sluníčkovější. A pokud by se všechny přepravní firmy stavěly ke stížnostem jako SA, tak by to taky asi bylo lepší...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2718
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 23:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně mě to překvapuje, že zrovna na švédskonorské hranici se toto děje

To bude asi tím, že Norsko není členem Evropské unie, mohou si s vámi (stejně jako ve Švajcu) dělat co chtějí.}

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 00:02:05    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jbb záleží jak jste se k ní choval vy....
Jestli jako k děvce pro všechno.
Pousmívám se nad vaší uspokojením, že se mejl rozeslal na více adres.
Co je na tom záslužného? Nic, je to běžná komunikace v 99% jakýchkoliv firem.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 00:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jbb záleží jak jste se k ní choval vy....
Jestli jako k děvce pro všechno.

Standardní odpověď, že? "Kdo ví jak jste se choval, jestli jste si to náááhodou nezasloužil, chudinka obsluhující".
A myslíte, že ten neoprávněný závlek autobusu mimo trasu také vyprovokovalo moje chování ke stewardce?

Pousmívám se nad vaší uspokojením, že se mejl rozeslal na více adres. Co je na tom záslužného? Nic, je to běžná komunikace v 99% jakýchkoliv firem.
Moje uspokojení pramení z toho, že je zjevné, že se firma minimálně stížností zabývá na všech úrovních - pokud by ji nechtěla řešit, tak to odpálkuje zákaznické a hotovo.
VmartinV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.168.55
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 00:21:10    Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Jojo přesně tak, když jsem jel do Osla tak to brali taky velmi důkladně.. Docela mi to zkazilo euforii z cesty a chtíč poznat tu zem :-)).
Jak říká Bevelo sice Norsko je v Schengenském prostoru takže lze vycestovat jen na OP, ale není v unii takže si to hlídají dvojnásob a nikdo jim za to nenadává.
Jinak je docela opruz že člověk na trajektu z Německa do Dánska a následně z Dánska do Švédska musí vystoupit z autobusu a bejt na palubě lodi kort z toho Německa, protože to je někdy kolem třetí hodiny nad ránem a to je šílenost vystoupit z busu :D
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 01:48:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: no oni to s náma můžou klidně dělat i slováci, pokud by se jim chtělo, stejně jako mi s nima.
Jen je fajn, že při cestě letadlem, je všem úplně u co má kdo v kufru i v tom Norsku
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 08:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VmartinV - Schengen mám rád. Ale je fakt, že to má i nevýhody, takže mi ty kontroly nijak nevadí a dovolenou si tím kazit nebudu. Kamarád co jel do Norska minulý rok, tak říkal že sice zdržení asi hodinu, ale kontrola byla slušná, žádná buzerace jak se někdy povídá třeba o německých kontrolách.

Jinak u SA se mi též líbí, že se staví čelem k tomu, když si zákazník stěžuji, což ne každá společnost dovede. Když jsem posílal stížnost k Eurobusu, tak ani neodpověděli. U SA mi pokaždé odpověděli, i když se nejednalo o stížnost(pochvala, dotazy apod.).

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8881
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 09:53:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rozsáhlejší filcung je běžný i mezi Francií a Británií...

Jbb - místního maskokota "Bevelo" si nevšímej, one je úplně mimo jakoukoli mísu.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2720
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 12:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr k: člověk vašeho vzdělání mě skutečně urazit nemůže. Máte to holt v životě celkem neobvykle složité..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
opolu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.4.86
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 12:40:15    Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel nemám čas si to fyzicky ověřit ale dle info tabule na Grandu je na Ostravě vůz 42
Irizar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 7-2006
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 13:21:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ja neviem, cez nórsko-švédsku hranicu už niečo nacestované mám, ale hodinu ma tam v autobuse ešte nedržali. Aspoň vo Svinesunde to obvykle prebehne tak, že autobus sa odstaví do spomínanej garáže, cez batožiňák sa párkrát prebehne pes, zatiaľ cestujúcim skotrolujú pasy, vždy minimálne dva kusy zväčša tmavšej pleti z autobusu vyvedú(mám pocit že toto je pravidlom) a maximálne po dvadsiatich minútach sa ide ďalej...
Zato s osobnými autami sú podstatne dôkladnejší, aspoň teda s tými na cudzích ešpézetkách. Odkedy mám nórske značky, vždy hranicou len prefrčím...

ondrejsokol.rajce.net
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 13:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě před měsícem bych nevěřil tomu, že bych byl v Německu kontrolován skoro hodinu a půl. Ale jak píšu, ty kontroly mě nevadí, ono to není bezdůvodně.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Jiri M.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.8
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 14:42:00    Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Já tedy neshledávám žádné rozumné důvody pro kontroly v Německu. Jestli Vy ano, uveďte prosím nějaké konkrétní.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 14:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No z toho co jsem já zážil po cestě s SA po Evropě se mi nejvíce líbí hranice A/I, tam je pohoda a jede se nerušeně dál :-) Na CZ/A hranici mají občas taky touhu otravovat a občas jsou tak důkladní, že si nechají otevřít i všechny prostory, kde jde něco schovat, nahlídnou do krabic, obyč kufry je nezajímají, podívají se na cestovní doklady a jede se dál.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 15:32:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba bezpečnost. Už jsem byl svědkem jak z autobusu SA vyvedli někoho z Turecka, protože nechtěl zaplatit vízum. Dali mu pouta, naložili do auta i s kufry a odjeli. Prostě nechtějí problémy, kriminalitu. Chtějí mít přehled o tom, kdo k nim jede. Podobné obavy panují až vstoupí Chorvatsko do EU, jak budou probíhat kontroly na hranicích třeba s Bosnou (delší zdržení).

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 21:08:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou jízdní řád na ten Chomutov a Most někdo nemáte?
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4961
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 23:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

42 potvrzuji, potkal jsem něco takového.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
čtyřúhelník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 02:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Glory: Jízdní řád a zřejmě i ceník už příští týden.
http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/autobusem-do-prahy-za-h odinu-to-neni-sci-fi-20130407.html
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 11:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ing. Jirásek aka Bevelo:člověk vašeho vzdělání mě skutečně urazit nemůže. Máte to holt v životě celkem neobvykle složité..
Poučte nás, v čem to má Petr složité? Trošku ho znám a nevšiml jsem si. Za to jsem si všiml, co už v životě Petr dokázal a u Vás pane Ing. Jirásku mi nějak tyto informace chybí Tak se nám pochlubte, je-li čím...
Plus vysvětlete jak má firma kontrolovat svoje zaměstnance lépe než přes veřejnost? A také jste sliboval nějaký ten článek, jak prý RJ neplatí na slovensku dopravní cestu. Také nám dlužíte vyjádření, jak je to s těmi relativními a absolutními cenami jízdného na Liberec. Jo a taky jste ještě nevysvětlil, jak to bylo s těmi články, co jste si "půjčoval" od drahservisu. A taky... Jé toho je! No tak začněte alespoň tímhle, nebo to zase odbudete nějakým žvástem? Jako doposud vždy?
Sokol zvaný Emanuel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.66
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 11:38:18    Odkaz na tento příspěvek  

Kolego Jbb, už to nehulte
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 11:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhle na Dejvické místo pro SA bude :-) A asi je to i kvůli penězům, protože z Florence na Dejvickou to až tak velkej problém není.
Robert_08022
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4967
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 12:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V čem spočívá ta noční můra při dnešním cestování na trase Chomutov-Praha?

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je,
kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá,
na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
(Jan Werich)
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 12:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Jirásku, nemusíte se tu skrývat za různé jiné přezdívky... Dehonestace (pro neznalé cizáckého jazyka: snižování důstojnosti) diskutujících rovněž nerozhodne diskusi ve Váš prospěch.
Takhle to spíš vypadá, že po Vás bude jednou pojmenována jednotka trapnosti - byste přeci nechtěl, aby jednou někdo říkal, že je trapnej na 8 mikrobevelů, ne? ;-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 13:11:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže celkem opět zajímavé. Dejvická nemá tak velkou kapacitu aby se tam vše vešlo. Od doby, co je zrušen Špejchar který část autobusů mohl ve svém "odstavišti" pobírat, je Dejvická spíše přeplněna. Nejspíš rozhodlo nějaké všimné na radnici šestky

Jbb: jste ne-jen otravný, ale ještě k tomu internetově asociální, což je mi zcela jedno..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 14:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezklamal jste, Ing. Jirásku.
Zase nový šplecht a nic k těm starým.
Kde kupujete zrcadla? Kdyby se do toho mého podíval někdo Vašeho formátu, dávno by prasklo...
Ale jedna věc se Vám musí nechat. Lézt do diskuzí, žvanit co Vám jedovatá slina na jazyk přinese a při každé další návštěvě velkoryse vše ignorovat a žvanit zase o něčem jiném - lidí s takovýmhle nedostatkem sebereflexe je fakt málo...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2725
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 15:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: v tom se tedy nelíšíme. Na jedné straně kritizujete co píšu, ale ty vaše cance jsou tedy v částečné shodě že? Chápu že u soustruhu toho moc nakecat nejde

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 15:47:30    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jbb a co, když si to cestující vymyslí? Jen prostě chce ublížit, léčit si své ego? Jak to potom bude ty chytrolínku?
Klidně potrestáš s vědomím, že to je neprávem? To ti nevadí? Ne? Ne?
Mysli tím co máš na krku, pokud jsi toho schopen. Takových stěžovatelů je. Vždy je třeba dát prostor oběma stranám. A jeli to tvrzení proti tvrzení, je to netrestatelné.
Ja tohle neuznávám, byl jsem už tolikrát svědkem toho kdy cestující zaútočil na řidiče bezdůvodně.
Demokracie má hranice. Má práva končí přesně tam kde začínají práva druhého.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8883
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 18:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Každý slušný zaměstnavatel si za svými zaměstnanci stojí (a u SA tomu není jinak, co mám odposlechnuto), takže neoprávněné stížnosti se házejí do koše a anonymimoňům se směje celá firma. Stejně tak se všichni u SA smějí mimoňovi Jiráskovi

Bevelo: je mi hrozně líto, že jsem tě tvým mindrákem ani nemohl urazit.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 19:13:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ta Dejvická se mi zamlouvá. Jsem zvědav na jízdní řád a jízdní dobu. Když nebude nikde stavět, tak do Chomutova za 1:10 by to šlo.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 611
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 20:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: záleží, kdo ho bude tvořit, když by to bylo stejný, jako když ještě fungovala zastávka v Gunzburgu, tak to na papíře snese i 40 minut :-) Protože tam to tehdy nešlo stihnout ani osobním autem
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 20:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory - přijde mi, že nereálné jízdní doby u nás má docela dost dopravců. Obzvlášť těch, co často mění jízdní řády (AZ Bus, HF Tour) ale i EL z Prahy do Dresden za 2 hodiny není reálné.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Pro 2 nej lháře:
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 23:35:03    Odkaz na tento příspěvek  

anděl: no vidíš, tady vadí, že by si cestující mohl stěžovat třeba neprávem, ale že jiní v této diskuzi (Bevelo) bezostyšně lžou a napadají kde koho, to ti nevadí a ještě mu tleskáš. Trošku divný přístup.

bevelo: tak co, kdy bude zase nějaká investigativní reportáž plná zaručených ověřených informací? I když pro začátek by stačilo to co jsi tu nasliboval za poslední dobu, Jbb to krásně shrnul. To víš, ty jsi poslední spása dopravní novinařiny a nějak to flákáš, kde máme brát informace když všichni ostatní kromě tebe lžou?
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 23:56:07    Odkaz na tento příspěvek  

pro 3 lháře.
Smísit jablka a hrušky je opravdu hloupé. Bevelo tu vystupuje sám za sebe. A pokud v něčem lže, tak mu to dokažte.
Co vadí v této diskusi? Vlastní názor a pokud je protižlutý, je to nejlépe na šibenici. To je celá podstata věci.
Bohužel s demokracií jste si někteří zvykli, že obsluhující je póvl. Ať je to cokoliv.

a ještě pro pana Jbb víte jak to také funguje? Stěžovateli se napíše, jak byl dotyčný potrestán a za tím mejlem se vám smějí, jak s váma vyběhli. A SA tomu nejni jinak
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3851
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 10:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žlutý anděl: Přesně tak. Tohle pamatuju i ze své kariéry "garážmistra" (jak říká Budulínek) v ČSAD. Z těch stížností je dost cítit, jestli to je oprávněné nebo je to jen pomsta a kyd cestujícího. Notabene nadřízený většinou své podřízené zná a dokáže to odhadnout a je-li řidič blb, většinou těch stížností na něj bývá víc. Rovněž tak se dá odhadnout, co bude následovat, pokud cestujícímu odpovím, že neměl pravdu (v případech, kdy je to objektivně doložitelné, což se týká většinou ujetí autobusu v konfrontaci s dnešní GPS technikou nebo ceny jízdného). Někdo to přijme, u někoho lze ze stylu psaní odhadnout, že za chvíli to bude na Nově nebo po dotyčném řidiči, či hůře, firmě, bude flusat v médiích.
Odpovědět cestujícímu, že my jsme OK a blb je on, je vždycky velmi citlivá věc a málokdo si to lajzne, i když to je pravda...odpovědět mu, že náš zaměstnanec je blb a že jsme ho přísně potrestali, tím nelze nic zkazit a se zaměstnancem se tomu lze interně zasmát...Navíc potrestat zaměstnance na základě nedokazatelné stížnosti je taky složité, pokud je o citelné a chtěl by se bránit (dnes se týká asi hlavně vyhazovu).
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 16:58:24    Odkaz na tento příspěvek  

Tuhle jsem náhodou nechtěně vyslechl bujarý rozhovor stevardek vracejících se odkudsi. Celkem zajímavé, nicméně mi uniklo - jaký je rozdíl mezi zařazením (?) v "áčku" nebo v "béčku"...? (odměny, plat ...?). Týkalo se to přímo zaměstnanců SA, nikoliv brigádnic.

Jinak tedy spoj Praha - Cheb, do Varů spíše sado-maso: narváno, všechny místa plný, malý sedačky (a to nejsem tlustej), pax přede mnou si sklopil opěradlo a už se skoro nedalo ani číst HN, natož nevylejt kafe. Z KV do Sockolova skoro prázdný, nicméně v celkové trase z Florence o 60 min. rychlejší než vlak.
Průvodčí (pardon stew. :-)) klasicky asi o 1000 % hezčí a mladší než ve vlaku ČD na stejný lince. Služby taktéž (i v 1. tř. ČD máte kulový...)
Holinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.179.130
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 17:45:09    Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl:
Ono by se dokazovalo, kdyby bylo co...

...jenže zpětně po archiv do 26.3. jsou přesně dvě rozumné věty od Bevela.

První, že Norsko není v EU
A druhá, že na lince do KV jezdí vraky

Jinak jsou všechny jeho příspěvky snůška drbů, urážek, bezdůvodného napadání a nepodložených spekulací (poslední: "Nejspíš rozhodlo nějaké všimné na radnici šestky")