K-report
 

Doprava v Libereckém kraji  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Libereckém kraji « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 16. 04. 2013Lc_736__c_95460 16-04-13  16:45
Archiv diskuse Doprava v Libereckém kraji do 22. 10. 2013Otto_pospíšil60 22-10-13  07:49
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Jww
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 22. října 2013 - 08:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto_pospíšil: a proč čekání na přípoje nejsou uvedeny ve strojcích? abych se přes strojek - gps podíval kde přípoj je a jaký má zpoždění.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 22. října 2013 - 18:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a proč čekání na přípoje nejsou uvedeny ve strojcích? abych se přes strojek - gps podíval kde přípoj je a jaký má zpoždění
Tak znovu a lépe:
Hlídání přípojů by měl zajistit Centrální dispečink. Kdy a zda vůbec se chystá jeho realizace, to se zkuste zeptat na vyšších místech.


A na vysvětlenou:
Pod pojmem "Centrální dispečink" si představujeme vybavení vozidel GPS se sledováním polohy vozu a odesíláním takových dat na centrální server, dále je nutné vybavení strojků pro přenos dat a centrální server, který bude přijímat a rozesílat informace na konkrétní vozidla... Aby fungoval Centrální dispečink spolehlivě, nad technologickou základnou by měl být člověk, který hlídá reálný provoz a řídí mimořádnosti (tedy dispečer).
Tohle všechno dneska není.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Jww
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 12-2008
Odesláno Úterý, 22. října 2013 - 19:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aha tak že zase česká cesta, integrovaný dopr. bez centr. dispečinku [crazy] výmluvy, bla, bla, hlavně že bude mít řidič kravatu v karose r.v. 1998
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8215
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 18:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Otto Pospíšil děkuji za odpověď.
Se současnou krajskou vládou se rozhodně zlepšení nedočkáme. Takže je zbytečné se ptát.

pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 20:49:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se současnou krajskou vládou se rozhodně zlepšení nedočkáme. Takže je zbytečné se ptát.
Nijak nebudu komentovat politické názory, ale faktem je, že v období "bez dispečinku" se už u kormidla vystřídaly všechny možné strany.
Takže já si naopak myslím, že je nejvyšší čas, aby se ptali cestující.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 09:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
známá používá již několik let anonymní Opuscard, před cca měsícem (zhruba v době kdy se spustily karty Iredo - což je, ale pravděpodobně náhoda) začala karta stávkovat - při výdeji jízdenky ve vlaku (POPce) hlásí nesmysly typu "chyba karty", "karta nenalezena", nebo zobrazí zůstatek na kartě, ale jízdenku nevydá apod. V autobuse a na nádraží je to zatím v pohodě. Šla si kartu vyměnit, ale v Jilemnici na autobusáku jí odbyli s tím, že je karta v pořádku - není, protože stejná POPka jiné karty bez problému načte a porovnal jsem i čísla jednotlivých přístrojů a v nich problém také není - na identické POPce karta jednou funguje, jednou ne... Netuší někdo v čem je problém ?
Rutak11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 9-2009

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 12:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdo z vás to byl? [biggrin]
ČSAD Česká Lípa

Princezny by měly zůstat zazděný.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

54_čsd
Zrovna POPky problémy nemívají... Když už, tak je více potíží na Mijolách v autobuse.
Zkuste napsat na KORID, třeba bude vědět kolega, co řeší tarifní záležitosti.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Tanbris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 22:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl by někdo jízdní řády (nebo aspoň soupis tras) MHD v České Lípě, když to ještě jezdilo ČSAD?

Dopravní webovka
Kamera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 12. listopadu 2013 - 19:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Kamery Liberec:
VOZOVNA TRAMVAJÍ LIBEREC
TERMINÁL FÜGNEROVA + ŠALDOVO NÁMĚSTÍ + RYBNÍČEK
AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ
ACS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.29.8.14
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 11:48:17    Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem si chtěl koupit z elektornické peněženky Opuscard přestupní lístek z Liberec - Vysoké n/Jiz. Bylo to lince Dolní Poustevna - Semily. Řidič mi oznámil, že tento druh lístku neumí navolit, tak jsem musel koupit pouze lístek do Semil (a po té ze Semil do Vysokého). Nikdy jsem neměl problém koupit přestupní lístek. Ať žije idol, zbytečně předražená dnešní jízda......
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7544
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 12:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy jsem neměl problém koupit přestupní lístek.
To byla spíš otázka štěstí. Dokud jsem opruzkartu měl a využíval, byl to problém skoro vždycky. Buď obsluha netušila, která bije, nebo zešílela elektronika, nebo to aspoň trvalo neúměrně dlouho. IDS na baterky, i 4 roky po spuštění.
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 3-2011
Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 16:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já včera:Držkov-Liberec.Řidič ochotný a uměl,ale potom co zadal zóna a a odentroval Liberec tak zezelenala obrazovka a strojek se vypnul,Po opětovném zapnutí se ten zázrak století startoval až do Zásada Hostinec.Prý to ty strojky dělají často a pak je obrovskej problém s časy a odbavením cestujících když se strojek 10 minut probouzí...v 21 století...[angry][ko]
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 9-2009
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 20:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ACS, Reichenberger:

IDS bude fungovat, když budou provozní zaměstnanci umět, co mají.
A pokud cestující narazí na problém, pak má tři možnosti:
1. Nechat si to pro sebe (s pocitem "to je ale pěkné, že mi s*rou na hlavu")
2. Pochlubit se K-reportu či v jiné "hodnotné diskuzi" (Schválně, už se někdo chopil problém řešit, když jste sem napsali své dojmy??)
3. Napsat na koridlk@kraj-lbc.cz, kde odpovědný pracovník za IDS si na zmíněné neumětely došlápne a zajistí jim proškolení.

Mimochodem, nedávno nám volala cestující s problémem ohledně odbavení. Stížnost (mimochodem oprávněná) byla vyřešena tak, že cestující dostala kompenzaci za zbytečné vícenáklady.

Toliko k těm "baterkám".[andel]

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7549
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 23:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schopnosti provozních zaměstnanců se zlobící a nesladěnou elektronikou bohužel moc nenadělají. Průměrný cestující navíc nemá tu trpělivost, aby soustavně vynakládal úsilí na psaní stížností a handrkoval se o proplacení pár drobných v naději, že systém, který je od začátku nastaven proti němu, jednou třeba napraví. Ostatně, od toho tu ani není.
Osobně jsem veřejnou dopravu v Libereckém kraji přestal využívat, takže mi vážně stačí sdělit svoji zkušenost tady. Nicméně díky za radu.
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 9-2003
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 23:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil, č. 741:

Hezký příspěvek, ale nemělo by to již po několika letech fungovat vše automaticky? Drobná pochybení se najdou vždycky, o tom žádná. Leč jak člověk slyší, čte a někdy se i přesvědčí na vlastní zkušenost, tak byste nedělali na Koridu nic jiného než jen řešili tyto podněty. Svalovat na ty ostatní zaměstnance lze vždycky, je to jednoduché. Otázkou však je, jestli to není i pochybení samotného Koridoru, že po tolika letech zavedení IDS jsou neustále nějaké problémy, které nejsou rozhodně drobného charakteru.

Nechci zbytečně prudit, jen se snažím naznačit, že sebekritika v podání přiznání částečné odpovědnosti, není rozhodně ostudou... [nene]
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 22:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schopnosti provozních zaměstnanců se zlobící a nesladěnou elektronikou bohužel moc nenadělají.
Tak já jsem především reagoval na:
"Řidič mi oznámil, že tento druh lístku neumí navolit" (ACS, 22/11)
a
"Buď obsluha netušila, která bije" (Reichenberger, 7544)

Zde jde evidentně o pochybení lidské a lidé budou chybovat neustále bez ohledu na systém. I v zaběhnutém systému fungujícím dlouhá léta jsou zaměstnanci méně zkušení nebo zkrátka jen líní... (Ostatně cca před rokem jsem měl tu "čest" potkat průvodčí vracející se ze školení a na dotaz kolegy "Jak bylo na školení?" odpovídající slovy: "Ále, jedním uchem dovnitř, druhým ven...")

Nakonec i proto jsme zavedli systém fiktivního cestujícího (mystery shopping), abychom z terénu viděli, jak dobře nebo blbě provozní zaměstnanci pracují. (A taky proto, abychom viděli, jak dobře nebo blbě jsme systém vymysleli.) Ale názory a skutečné stížnosti "opravdových cestujících" si svépomocí nenahradíme...

Technika je kapitola sama pro sebe, faktem ovšem je, že odbavovací strojky si kupují dopravci a právě tento chybující hardware může selhávat i bez existence IDS. Jediný rozdíl oproti stavu před IDOLem je ten, že tehdy systém cestujícím téměř nic nenabízel, a proto bylo chyb méně.

Průměrný cestující navíc nemá tu trpělivost, aby soustavně vynakládal úsilí na psaní stížností a handrkoval se o proplacení pár drobných v naději, že systém, který je od začátku nastaven proti němu, jednou třeba napraví.
Systém, který nabízí levnější jízdné... který slučuje příměstskou a městskou dopravu...
Jediné, co jde proti cestujícímu, je nutnost pořízení čipové karty. Ale taková je holt doba - kartičkový byznys je ještě stále v rozkvětu.
(Já osobně si myslím, že čipová karta je skvělým nosičem průkazové fotografie a univerzálně umí posloužit jako škrabka na námrazu na skle... Nicméně její využívání pro slevy nepovažuji za překážku. Byť je bezesporu otravné, že pro různá IDS, ostatně obecně pro různé služby potřebujeme peněženku plnou různých karet.)
Tak by mě zajímalo, co tam proti cestujícím máte dál...(?)

P.S. Nikdy a nikde jsem netvrdil, že IDOL je "bůhvíjak" dokonalý.

(V řádcích výše nechť si odpověď najde i p. Lokom.)

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7550
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 23:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Systém, který nabízí levnější jízdné...
Paranoidní systém, který se svojí složitostí (resp. časově-zónově-nadzónově-jednicovým tarifem) urputně brání tomu, aby na něm nedejbože někdo ušetřil. Pochopit ho vyžaduje nastudování desítek stran dokumentů. Pro dvojměstí Liberec/Jablonec nad Nisou se vyloženě nabízelo úplné propojení a sloučení MHD, namísto toho došlo opět jen k další chaotizaci tarifu, včetně dvojího číslování druhé nejdůležitější zóny v kraji. Již zmíněný problém univerzální modly plastových kartiček, u kterých ani není jasné, jak se vlastně nazývají (Opuscard, BČK nebo jaké označení je aktuálně vlastně správně). K tomu se váže i šikana cestujících a zdržování dopravy povinným pípáním při každém nástupu do MHD, jehož opomenutí je pokutováno i přesto, že jízdné cestující prokazatelně zaplatil.

který slučuje příměstskou a městskou dopravu...
To doufám nemyslíte vážně. Na to, jak vypadá sloučení městské a příměstské dopravy se, prosím, jeďte podívat alespoň za roh do Zittau nebo Görlitzu, když už ne do Prahy nebo Brna.
Pokud svoji cestu započnu v MHD a chci přestoupit a pokračovat příměstskou dopravou, platím dvakrát. Jízdenka na MHD se v jakémkoli vozidle jiného dopravce na "integrované" lince ve stejné zóně stává bezcenným cárem papíru. Ani cestující s předplatným na MHD při cestě za město nic neušetří, protože hraniční dvouzónové zastávky existují všehovšudy na jediné lince v kraji a jinde tedy předplatné s jednotlivým jízdným kombinovat nelze. Na Liberecku navíc přibývají případy více různých linek stejného čísla.

P.S. Nikdy a nikde jsem netvrdil, že IDOL je "bůhvíjak" dokonalý.
To tu, pokud dobře vidím, ani nikdo nerozporuje, ani všechno neháže na Vás.
idol
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.119.88.149
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 11:26:34    Odkaz na tento příspěvek  

lidé budou chybovat neustále bez ohledu na systém
Jste přesvědčen o tom, že v jednoduchém systému budou lidé chybovat stejně jako ve složitém systému zpestřeném různými výjimkami a odchylkami (z nichž mnohé jsou na nejvíce využívané relaci) ?
Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 17:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

který slučuje příměstskou a městskou dopravu...

Tak u této poznámky jsem si též pořádně zakroutil hlavou...
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 19:33:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem zřejmě nevzdělanej a hloupej,ale potřebuji pro dceru 17 let kartu kterou by mohla využívat na cesty Liberec - Hrádek n/N,Liberec - Jablonec n/N,Jablonec n/N - Tanvald,vlak i bus,mhd i příměsto,předplacenou alespoň na půl roku.Prošel jsem stránky IDOLu i Opus card a nikde jsem se nedopátral kolik taková karta stojí.....
Rhiami
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 20:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kadel6: Když si na stránkách IDOL-Tarifní počítadlo vyhledám zónu z Hrádku n/N až do Tanvaldu tak mi pro studenta (15-26)vyjde 90 denní kupón na 3428Kč. Vzhledem k této ceně bych zvážila pořídit roční kupón na IDOL (platný pro celý LBC kraj s dopravcem v IDOLU) za 10000Kč. Možno zakoupit buď na ANL nebo vlakovém nádraží. Sama jsem si jej pořídila a cestování tak neřeším. Zde zmínka na straně 20 a platnost na celou mapku na straně 22.
Když se objevili první zmínky o téhle roční kartě, taky jsem hledala a na stránkách IDOL nic nenašla, jen na jednom z letáků ve vozech o něm byla na jedné straně zmínka jako o možném druhu cestování.

http://picasaweb.google.com/Rhiami.bus
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 09:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rhiami děkuji,ale je to složitější.Do Tanvaldu jezdí do školy a do Hrádku soukromě.Do školy používá Průkazku na studentskou slevu ale do Hrádku jezdí za plné.Průměrně projezdí za měsíc cca 1500,-Kč.Myslel jsem proto jí koupit kartu pro dospělé na půl roku protože k osmnáctinám dostane auto a bude jezdit vozem.Ale jestliže ,jak jsem zjistil díky tvému odkazu [wink],stála by 4131,-Kč na 90 dní,tak se nám nevyplatí....[sad]
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 18:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na to, jak vypadá sloučení městské a příměstské dopravy se, prosím, jeďte podívat alespoň za roh do Zittau nebo Görlitzu, když už ne do Prahy nebo Brna.
V Praze jsem léta bydlel, ale zaplaťpábůh jsem nepotřeboval využít "výhod" vnějších pásem. Ovšem stačilo mi, když mi jeden známý vyprávěl, kterak jako nepravidelný cestující sedl místo do vlaku do autobusu a v metru dostal osm stovek pokutu, protože cesta zpoza Prahy do centra vychází na jiný počet pásem, když se jede vlakem, než když se jede busem v kombinaci s metrem... Bude v tom zapikané kouzlo pásem B, P, 0 a jejich hodnot. (Tomu nerozumím doteď a ani radši nechci...)
Jestli mi tedy předhazujete Prahu, pak si ze mě děláte legraci.

Ale nemám zapotřebí se tu dohadovat. Za sebe mohu shrnout, že každé IDS má svoje výhody a nevýhody. Horší pochopitelnost z globálního pohledu tkví v tom, že všude funguje systém jinak (všude mají svou pravdu, kterou razí)... A na "domácí" se všude nadává nejvíc, protože člověk vidí nejvíc nevýhod. (Pastičky z jiných koutů republiky člověk příliš nevnímá.)

Na Liberecku navíc přibývají případy více různých linek stejného čísla.
Například? (Nenapadlo Vás, že některé linky dvou dopravců tvoří dohromady jednu linku? Jako je tomu u linek 540362 a 670362, nebo dlouhodobě u linky 141 ve verzích 540xxx a 530xxx?)

Jste přesvědčen o tom, že v jednoduchém systému budou lidé chybovat stejně jako ve složitém systému zpestřeném různými výjimkami a odchylkami
Nevidím důvod odpovídat na bezbarvou otázku, která je absolutně nekonkrétní... Zkuste nejdřív popsat, jak byste systém zjednodušil - pak se třeba můžeme bavit dál.
Z praxe znám několik jednoduchých systémů:
- km tarif (nepřináší žádnou přidanou hodnotu, při objížďkách za každý km navíc cestující přijde nejen o čas, ale i o peníze - v jednoduchosti je síla, co?)
- "dvoutlačítkový tarif" (viz MHD Liberec nebo Jablonec - pro širší území jako je celý kraj absolutně nepoužitelné)
- jízdné zdarma (pomineme-li, že by kraj platil "homeless nocležny v pohybu", tak nevím, kde by na to vzal peníze...)

Průměrně projezdí za měsíc cca 1500,-Kč.Myslel jsem proto jí koupit kartu pro dospělé na půl roku protože k osmnáctinám dostane auto a bude jezdit vozem.
Tak jí kupte tu roční a ušetříte za auto.[andel]
Zrovna doprava v relaci Hrádek - Liberec - Tanvald je (pominu-li horší přípoje v Liberci, což snad do dvou let bude lepší) luxusní a individuální dopravě to může konkurovat.
Jestli jezdí pravidelně, jakože do školy asi jo, tak doporučuji alespoň tuto relaci (studentské jízdné). Pokud jezdí do Hrádku nepravidelně, stačí elektronická peněženka.

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7551
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 18:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Například?
Namátkou 30, nově také 16. O Vámi popisovaný případ jedné linky rozdělené na dvě licence tedy vůbec nejde.
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 19:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil:Bohužel si za vyznamenání na vysvědčení přála auto a ne roční kupon [andel].Navíc máme domluvu že benzín si bude kupovat za svoje peníze z brigád a od spolužáků které bude vozit,takže snad zas tolik neprodělám...[wink]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7621
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 19:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak on PID má zajisté spoustu nectností - leč má jednu zásadní vlastnost která dělá IDS a tím je přestupní tarif i pro náhodné cesty. Taky proto se tam jezdí i dopoledne nebo o víkendech.

Ten Váš známej co měl blbej lístek v PIDu - v Idolu by se mu to fakt nestalo. Tam by zaplatil extra za bus a pak extra za metro, přičemž 1 trasa metra by bylo tak 8-15 zón. No a tu přestupní by zatáhnul 2x - poprvé v buse a podruhý v tom metru.

Ostatně - bude-li někdo chtít dojíždět z takovýho Dršťkova do Jablonce na předplatné tak je v Idolu jedno kudy? Přes Černou Ostudnici nebo přes Tanvald? Jednotlivé je bezpředmětné protože si ho koupit v předprodeji nelze a na celou cestu už vůbec ne.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr vlček.)
J.R.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.219.26
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 21:17:27    Odkaz na tento příspěvek  

Na Liberecku navíc přibývají případy více různých linek stejného čísla.
Například?
Namátkou 30

Tak zrovna s tou třicítkou jsi si Herr Kollege von Reichenberg pěkně naběhnul [wink]
1)Česká Lípa - Nový Bor
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L500030_130609_130222.pdf
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L500451_131215_139463.pdf
2) Liberec - Turnov
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L540030_130901_135702.pdf
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L540340_131215_139617.pdf
3) Semily - Mladá Boleslav
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L670030_131024_136233.pdf
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L670530_131215_139537.pdf
Hmmm?
No a ta šestnáctka má taky docela jasnou logiku -pravda, asi ne každému ...
http://www.iidol.cz/files/traffic_orders/529ccbef64e5a/souhrn_lin ka_16_stav_13-11-18.pdf
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 21:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Namátkou 30, nově také 16. O Vámi popisovaný případ jedné linky rozdělené na dvě licence tedy vůbec nejde.
Nevím, jakou třicítku máte na mysli.
Linka č. 30 je jen jedna, a to ta městská... Fakt, že v Liberci přežívá "historické" označení linky 540030 (to není tzv. "číslo IDOL", která postupně zavádíme po kraji... a dopravce nezobrazuje číslo celé, protože jsme po nich chtěli zobrazovat trojčíslí IDOL - jenže tato linka dosud přečíslovaná není - leč to dopravce odlišit neumí) není žádná novinka.
Mimochodem, od tohoto prosince bude linka přečíslována na 340, mladoboleslavská (t.č. "dvojka") na 360. Nebo českolipská 500030 na 451, semilská 670030 na 530. Toliko k tomu.

A linka 540016 je doplňkem linky MHD 16 na Kryštofák po dobu výluky trati 086 - a jezdí (resp. bude jezdit) jenom proto, že DPMLJ odmítl část výkonů odjet, neboť by to znamenalo v daných časech auto navíc či rozkopat jízdní řád (a ČSAD Liberec to odjede něčím, co by beztak jen postávalo). Sic pasivně, ale přesto na lince bude platit tarif MHD. Co tam máte dál?

Bohužel si za vyznamenání na vysvědčení přála auto a ne roční kupon
To tu dcerku nějak moc rozmazlujete, ne? Já za vyznamenání nedostal nikdy víc než čokoládu![lol]

Ten Váš známej co měl blbej lístek v PIDu - v Idolu by se mu to fakt nestalo. Tam by zaplatil extra za bus a pak extra za metro, přičemž 1 trasa metra by bylo tak 8-15 zón. No a tu přestupní by zatáhnul 2x - poprvé v buse a podruhý v tom metru.
Pane Vlčku, mě už nedojmete. Tarif IDOL přestupní je - akorát je k tomu třeba ona zmíněná škrabka na sklo.
Ale máte pravdu, v IDOLu by se to tomu známému nestalo, a tedy by si svou cestu zbytečně neprodražil o osm stovek.

Ostatně - bude-li někdo chtít dojíždět z takovýho Dršťkova do Jablonce na předplatné tak je v Idolu jedno kudy?
Není jedno kudy, ale...

Přes Černou Ostudnici nebo přes Tanvald?
Podle výkladu Matice povolených cest to možné je. Jestli se to někomu zdá složité? Asi ano - faktem je, že spojení Držkov - Jablonec přes Tanvald je samo o sobě "bonus level", protože "normálně uvažující" lidé pojedou přímo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Otto Pospíšil.)

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7623
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 21:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Tarif IDOL přestupní je - akorát je k tomu třeba ona zmíněná škrabka na sklo."

Neboli přestupní plně není. Respektive pro občasné cesty v sedlech/víkendech pro který dotyčnýmu nestojí zato sponzorovat systém "aniž by vyjel" a absolvovat karetní anabáze (co 4 roky nebo kolik).
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8264
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 22:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Otto Pospíšil jo jiná doba.Dnes jsou děti podstatně skromnější.[kladivo]
celé je to o tom že pro některé je karta doslova hadr na červeného býka.
Já za sebe: Jezdím často, problém sem neměl při platbě kartou žádný. Asi narážím na šikovné řidiče a řidičky a průvodčí.
Systém Idol není dokonalý, ale použitelný je. Čas jistě přinese i zlepšení.
P.S. většina kritiků bohužel nemá vlastní řešení. Jak říká můj šéf, když něco chcete přijďte nejen s kritikou, ale také řešením. A funguje nám to.

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Kamera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 14:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se narazilo na dvoučíselnost v IDOLu, tak ještě jeden příklad: Linka IDOL 81 a linka MHD Liberec 81 (sice jen linka občasná, jetá dvě sezony, ale s licencí a tudíž číslovaná - zřejmě je úředníkům přidělující čísla licencí linek tak nějak IDOL šuma fuk)

Kamery Liberec:
VOZOVNA TRAMVAJÍ LIBEREC
TERMINÁL FÜGNEROVA + ŠALDOVO NÁMĚSTÍ + RYBNÍČEK
AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ
Kadel6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 20:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil:Já zas nedostal nikdy vyznamenání [rofl]
Carlos007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 19:43:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rhiami-roční jde již koupit u řidiče.tak jako 70+ a další.

Vo co de?
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4071
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 07:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže ČSAD Liberec hlásí 3x Crossway LE 10.5 v manuálu, s klimatizací a komplet infosystémem ( 3 vnější panely)
4L5 4687 - 18789
4L5 4689 - 18790
4L5 4538 - 18791

ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4073
Registrován: 10-2004

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 18:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Liberecké Crossy ČSAD Liberec[fotic]

ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
aaaaad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.146.42
Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 13:08:49    Odkaz na tento příspěvek  

na co mají 3 panely? kde budou jezdit?
Reichenberger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7552
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 13:12:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden včera večer stál na AN ve Frýdlantu, zřejmě už nasazen na lince.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 14:52:57    Odkaz na tento příspěvek  

Otázka na pány z Koridu. Když jste zavedli novou autobusovou linku 540086, která těmi [zadnice] jede více jak hodinu, objednali jste také ošetřování místních komunikací? Taková Jítrava a Zdislava to je opravdu pošušňání. Nedávno tam prý zahučel linkáč do příkopu.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 09. prosince 2013 - 18:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno tam prý zahučel linkáč do příkopu.
Ano, na ten linkáč jsem marně čekal v Křižanech. Údajně byl vytlačen protijedoucím autobusem NAD, který jel nepřiměřeně rychle (s ním jsem pro změnu jel od nádraží do obce) - patrně z důvodu, aby dohnal zpoždění, protože stávající výlukový jízdní řád se vyjezdit nedá.

Když jste zavedli novou autobusovou linku 540086, ... objednali jste také ošetřování místních komunikací?
KORID neobjednává nikde ani jeden kilometr zimní údržby. Firma, která má na starosti veřejnou dopravu, tu není od toho, aby suplovala celý Krajský úřad.
Zimní údržbu objednává Liberecký kraj prostřednictvím odboru dopravy u Krajské správy silnic. Toliko na vysvětlenou.

Dále možno doplnit, že jediný zcela nový úsek pro autobusovou dopravu je mezi Horními Křižanami a Semerinkem, kde zimní údržba zajišťována již je. Linkáče nejezdívaly ani mezi Zdislavou a Rynolticemi, ale tam už "cestu čistí" autobusy NAD, takže o novinku nepůjde.

Obecně platí, že povinnost zajistit zimní údržbu tam, kde je provozována pravidelná autobusová doprava, je dána legislativou.

Přesto, i když bychom nemuseli, byla projednána zimní údržba s KSS LK v předmětné trase.

Ještě doplním perličku z inspekční cesty:
V Křižanech po příjezdu už tak zpožděného vlaku jsme čekali na mrazu, až přijede autobus NAD. Do toho jsem poslouchal "chytré řeči" drážního personálu, jak to bude po zavedení linky 086 horší. (A taky, že to nikoho na kraji nezajímá, protože nikdo do terénu mezi lidi nejezdí.[rofl])

Nu nechme se překvapit - já si myslím, že horší, než nechat zmrznout lidi při čekání na náhradku, to už být nemůže. Radši pojedu hodinu v teple, než abych někde čekal čtvrt hodiny na bus NAD...

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.218.3
Odesláno Středa, 11. prosince 2013 - 14:12:29    Odkaz na tento příspěvek  

Proč asi jezdily autobusy NAD zpožděné? Na to si při svém akademickém vzdělání odpovíte sám. Mám z doslechu, že víc chytrých řečí než zaměstnanci dráhy, měla určitě jedna skupina cestujících při své " inspekční jízdě " konané jeden podzimní čtvrtek ;-) Hádejte, kdo pak to byl.
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 16. prosince 2013 - 22:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukal jsem chvilku na provoz v Turnově, no potkat zde něco jiného než SOR, chce štěstí. Dá se vidět 954 nebo Cross, ale maj jich tu hodně pomálu. Koukal jsem, že i ty 934 co zde bývaly, jsou rozdané na jiná střediska.
Věděl by někdo, no nejspíše Ares1, oběhy, kde se vyskytují, posledních dvou a reklamních 934E, pokud nejsou letmo, pak 955, i když jednu jsem asi zahlédl teď nově na výluce v Liberci a 954 55-32 ?
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8281
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 16. prosince 2013 - 23:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 666
SM 78-36 vyřazena (C 934) a sešrotována
SM 77-77 v Jilemnici běžně provozní
SMJ 06-92 v Hořicích (stojí v Nové Pace na autobusáku běžně)
SMH 91-22 odstavena a možná že už ani ta není na světě.
955 obě kdekoliv takové vozy na všechno. Výluky zejména.
954 SMJ 55-32 měla by stále jezdit, často bývá na autobusáku.
Její kolegyně SMJ 55-26 je v Semilech a pravidelně jezdí. Turnusem by se měla dostat až do Tanvaldu. Obden s ní jezdím do práce.
Jinak ještě tam je pár 954E ty mají většinou své turnusy na linkách.
Min jedna se vyskytuje na lince Turnov Lomnice

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Prgy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 05:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SMH 91-22 stále jezdí, minulý týden jsem viděl v Jičíně.

www.mhdvmb.wz.cz fotogalerie MHD v severovýchodních čechách
www.busline.ic.cz stránky o dopravci BusLine
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 15:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

06-92 Panasonic - podle seznamu autobusů jsem našel,že je stále Turnov, Ty píšeš Hořice, převod?
91-22 Sony, to je tedy potom poslední turnovská 934.
Podle seznamu také u vás v Jilemnici stále žije 79-54 a v obnoveném modrém laku[ok], svého času už byla s držáky cyklo, ne?
Také jsem četl, že tam máte jednu původní jabloneckou modrou 34. Jen škoda, že už tyto vozy nemůžou na Zlaťák[fotic]
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8282
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 17. prosince 2013 - 15:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Prgy aha tak to mi uniklo, jeden čas byla na šrotě v Semilech.
ad 666 Seznam upravím, mám toho více takže aktualizaci provedu.
Jj 79-34 stále žije. Držáky dostává na léto.
Ano je tu Jablonecká co kdysi zahořela, má bílej zadek.

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Prgy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 08:15:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takovej pocit, že jednu chvíli byla i odhlášená, ale co vím, tak letos ji tu vídám celkem pravidelně.

Nemáte v Jilemnici nově C954E 3L9-9574, od nového JŘ by měl totiž jeden Jilemnickej bus do Jičína zajíždět a od pondělí tu vídám stále 3L9-9574 (ta tu jezdila hojně i předtím když se na tomto spoji střídali semilský busy).

Jinak taky proběhla pravidelná ukládka do zimního depozitu (nebo možná vlna vyřazování)
v Hořicích je odstavená 1L0-5818
v Jičíně 1L0-5816
v Jablonci 4L0-2994

No a když je 2L3-5236 v Brně tak místo ní jezdí 3L9-9572 v Semilech.

www.mhdvmb.wz.cz fotogalerie MHD v severovýchodních čechách
www.busline.ic.cz stránky o dopravci BusLine
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8285
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 13:32:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Prgy to s tou Jilemnicí už tak není.
Jilemnice by tam zajíždět neměla. Jř byl chybně vytištěn.

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Prgy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 18. prosince 2013 - 13:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, těšil jsem se, že se mi tu občas objeví i něco jiného :-). Nevíš jestli náhodou semiláci nekupovali nějaké nové minibusy se spuštěním minibusových linek kolem Rovenska. Vím že tam byl jeden zkušební prťous, ale teď je to snad psaný tak že budou potřeba dva.

www.mhdvmb.wz.cz fotogalerie MHD v severovýchodních čechách
www.busline.ic.cz stránky o dopravci BusLine
EttlikCZ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2013
Odesláno Pátek, 20. prosince 2013 - 15:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není také odstavená C934 1U4 0804 z JC? Už asi týden místo ní jezdí C935 SMI 46-27.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8288
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 24. prosince 2013 - 11:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Prgy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 563
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 25. prosince 2013 - 13:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem už dlouho neviděl. Taky Jičín přišel o modrého Forda, jezdí na midibusový lince Lomnice - Rovensko. Na druhý midibusový lince se prohání Stratos ex předváděčka nově má pokud si dobře pamatuju 4L7-3054.

www.mhdvmb.wz.cz fotogalerie MHD v severovýchodních čechách
www.busline.ic.cz stránky o dopravci BusLine
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 749
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 28. prosince 2013 - 17:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prgy:
GŘ Busline na tiskovce k jízdním řádům mluvil o tom, že firma koupila Iveco Daily. Tak možná došlo k nějakým škatulatům...??
Každopádně jsme rádi za minibusy, protože kolem toho Rovenska je lepší těch pár hlav vozit v dodávkách. Nevypadá to tak prázdně a do budoucna jsou lepší vyhlídky stran udržení obslužnosti v okolí... [happy]

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)