K-report
 

Archiv diskuse Předpisy do 13. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Předpisy » Archiv diskuse Předpisy do 13. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 13:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan : asi nejblíž , je ta poslední věta
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3942
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 13:33:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahr musí být vybaveno přivolávačkou (stanovuje norma, nikoliv předpisy). Jinak by tam musel chodit člověk s lízátkem. Lze sice projet stůj na Ahr bez rozkazu. ale to až po deseti minutách. A to je pak propustnost trati v řiti.

Vyhl: u Hloubětína se nikdo nesnažil vyrobit jakoatoblok, ale je to tam tak proto, protože návěstní lávky jsou rozmístěny pro budoucí autobloková návěstidla a hlavně do doby výstavby autobloku má být postavena zastávka Rajská zahrada právě v tom krátkém oddílu. Tím, že je zastávka v tak krátkém oddílu se po zprovoznění té zastávky nepříliš sníží propustnost trati. Takže je to dost dobře promyšlené řešení.

Haan: Autohradlo je principiálně určeno na tratě, kde není požadována tak velká propustnost, jako na AB. Proto mají mít oddíly AHr mnohem větší délku, než u AB. A protože už pár let je snaha AHr dát i na tratě, kde se požaduje rychlost nad 100 km/h, je nutno AHr v takových případech vybavit kódováním VZ, což dnes již umožňují jak normy, tak legislativa ČR, tak D1 SŽDC. Donedávna bylo normami a legislativou kódování určeno pouze pro tratě s AB, dnes už ne.

Jinak je samozřejmě možno vyrobit autohradlo nakombinované s několika fiktivními odbočkami tak, že bude mít oddíly kratší, než na AB (kde musejí být 1000 m minimálně) a bez samostatných předvěstí, takže z dálky to bude vypadat jak trať s autoblokem, ale pruhovanými čtyřsvětelnými klacky a od 1. 7. s černou střelnicí na každém klacku.

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 13:51:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: říkáte, že norma nařizuje PN na AHr? Když tady vidím citaci TNŽ 34 2620, tak ta nic takového nenařizuje. Jakou jinou normu máte na mysli? Samosebou chápu, že návěstidlo AHr bez PN je k ničemu. Díky za odpověď.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3943
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 12:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: tak to nevím, mně to tak bylo řečeno. Normy nemám a číst je za ty příšerný peníze, co za to chtěj, nehodlám.

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
TNŽ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.209
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 13:01:53    Odkaz na tento příspěvek  

A copak je tak drahého na TNŽ, která k dispozici zdarma ke stažení na stránkách SŽDC?
vyhl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 27.50.70.134
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 20:31:06    Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy: Donedávna bylo normami a legislativou kódování určeno pouze pro tratě s AB, dnes už ne.

Tak s takovou legislativou a normami jsem se za 40 let praxe nesetkal. Docela by mne zajímalo, čím bylo kodování zakázáno mimo AB a co bylo takto vlastně porušeno, když kodovalo to, co takto údajně kodovat nemělo/nesmělo.

Qěcy: tak to nevím, mně to tak bylo řečeno.

Jestli je to stejný zdroj jako JPP, tak mi to pomalu dává smysl a obrázek o tvé erudici.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3944
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 22:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyhl: Setřít mne klidně můžeš, nepodělám se z toho. Není to můj obor.
Nepsal jsem, že to bylo někde zakázané. Jenom se to u jiných TZZ nezmiňovalo. Vysvětlete mi tedy, kde je, nebo bylo jiné TZZ, než autoblok, které kódovalo. A proč předpisy pro obsluhující zaměstnance a fíry neznaly kódování na jiném TZZ, než autobloku.

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
vyhl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 27.50.70.134
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 23:39:40    Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy, třeba kdysi byla kodovaná mechanika za Bohumínem směrem na východ. To tam ještě nebyl AB.
Martin_740_848
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 22:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co říkáte na článek 2979 SŽDC D1 ? Podle mě opravdu víc nesrozumitelně to udělat nemohli. Hlavně bod A a jeho podbody. To je chuťovka. Opravdu netuším důvod proč by měl výpravčí informovat strojvedoucího o uplatnění tohoto článku.. například, že je mezi vlakem a odjezdem výhybka, nebo PZZ. To je snad na výpravčím aby tohle měl vše pro danou VC v pořádku. NEvim proč by to mě fírovi ještě jednou říkat. Asi už mě z toho hrabe jak se do toho koukam dlouho.

Nejčastější věta na Jihozápadní dráze ?
"Sysel dosyslil".
vyhl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 27.50.70.134
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 00:52:42    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_740_848, není tam vůbec nic nesrozumitelného.
Pokud máš problém s čečtinou, jdi od toho.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5218
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 17:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vyhl: já problém s "čečtinou" asi mám. S češtinou už tolik ne..
Tento článek se opravdu dá vykládat různě. Zkušenost z dnešní školy..
a strojvedoucí nezjistí z vlakového zabezpečovače, že je odjezd vlaku dovolen, smí uvést vlak do pohybu jen po předchozím svolení výpravčího, a to i v případě, že za výhybkou nebo přejezdem s PZZ vidí hlavní návěstidlo, dovolující odjezd vlaku. Výpravčí musí vždy před postavením
vlakové cesty informovat strojvedoucího, že bude ustanovení tohoto článku uplatněno.
V tabulce 3 TTP může být stanoveno, ve kterých stanicích ustanovení písmene a) neplatí a strojvedoucí v nich bude jednat podle ostatních ustanovení tohoto článku;

Já si to vysvětluji tak, že pokud plácačka nic neřekne (je celkem jedno jestli v TTP bude něco napsáno - Tam může být jen to neuplatnění), tak postavení návěstidla na návěst dovolující jízdu (pokud na něj vidím), je pro mě rozkazem k odjezdu i když je mezi mnou a návěstidlem přejezd či výhybka. (Jestli mám pravdu, netuším)
Další klenot z této dílny...mohla-li však být odjezdem vlaku ohrožena bezpečnost cestujících u jiného vlaku (stojícího na vzdálenější koleji) a jeho strojvedoucí ani výpravčí strojvedoucímu neoznámil, že je jejich bezpečnost zajištěna, musí strojvedoucí vyčkat s odjezdem do odjezdu vlaku, u něhož by mohla být ohrožena bezpečnost cestujících, a do odchodu cestujících, jejichž bezpečnost by mohla být ohrožena, z kolejiště;
Jak mám kuwa poznat, že ten vlak co stojí vedle je osobák a ne jen souprava, nebo vlak který stojí z jiného důvodu (neschopnost HV), než je výstup a nástup cestujících? Jak mohu vědět, že třeba není uzavřen podchod a cestující musí přecházet přes koleje? Do odchodu cestujících z kolejiště? To se taky nemusím dočkat....
vyhl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 27.50.70.134
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 21:48:45    Odkaz na tento příspěvek  

Já v tom problém nevidím. Stačí správně používat tu cibulku nad požerákem.
Souprava nemá otevřeny žádné dveře, žádné obecenstvo se kolem nemotá, není problém. Motají se tam klienti, nejedu. To přece se dělalo i před tím článkem a nemuselo se rovnou rozepisovat pro pomalejší. Bohužel je doba blbců a právního bezvědomí po emerickém demokratickém vzoru, tak musíme mít i návod se zákazem sušení koček v mikrovlnce.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 00:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Já si to vysvětluji tak, že pokud plácačka nic neřekne (je celkem jedno jestli v TTP bude něco napsáno - Tam může být jen to neuplatnění), tak postavení návěstidla na návěst dovolující jízdu (pokud na něj vidím), je pro mě rozkazem k odjezdu i když je mezi mnou a návěstidlem přejezd či výhybka. (Jestli mám pravdu, netuším)

Vysvětluji si to stejně. Navíc předpokládám, že ve většině takovýchto stanic bude stejně v TTP uvedeno, že ustanovení písmene a) tohoto článku neplatí.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5219
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 07:51:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vyhl: Já v tom problém nevidím. Neřikejte...To přece se dělalo i před tím článkem a nemuselo se rovnou rozepisovat pro pomalejší. Byla to odpovědnost výpravčího, aby nenechal rozjet vlak do lidí. Takhle to hodili na dopravce a i na toho co nemá s osobní dopravou nic společného. Tedy akorát tu D1 a koleje. Hnusná alibistická prasárna.
Motají se tam "cestující". Jak to poznáte, že to jsou "cestující" a ne oprávněné osoby (pracovníci dopravce)? Že má souprava zavřené dveře? Jak to poznáte na Ešusu nebo Regiostřepu (zajištěné/nezajištěné)? Je to osobák, mimořádně zastavující rychlík, nebo prázdná souprava? V okamžiku rozjezdu se vyhrnou davy... Jak to bude v případě toho uzavřeného podchodu? O tom se vlaky nezpravují...Ne, ne milej zlatej, tu cibuli občas používám a mnoho článků je o přenesení odpovědnosti na dopravce a to i tam, kde je to bývalá plná odpovědnost pracovníků SŽDC a dopravce to ani nemůže moc ovlivnit, respektive jen počítat následky.
řidičvozu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.88.164.253
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 12:26:21    Odkaz na tento příspěvek  

Tak si říkám, jak vlastně někteří takyřidiči prošli u psychotestů, když mají takové chápavé problémy...
Joochen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 11:49:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odbornici, pokud mam v dopravne D3 zrusenou ohlasovacku, musim v ni i presto stavet nebo ji mohu projet kdyz zastaveni z dopr. duvodu neni treba?
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 18:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není-li zastaveni z dopr. duvodu treba, tak v žádném případě.
Hradlová_zarážka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 1-2013
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 09:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, nevíte jak je definován pojem přestavný obvod elektického přestavníku? je použit v TNŽ 34 2620 Železniční zabezpečovací zařízení – Staniční a traťové zabezpečovací zařízení. Přestavný obvod elektrického přestavníku musí splňovat požadavky: povel k přestavení se nesmí provést, jestliže: technickými prostředky nebyla vyhodnocena předepsaná volnost úseku a nebyl vydán povel k nouzovému přestavení. Přestavný obvod elektrického přestavníku musí splňovat požadavky: při nouzovém ručním přestavování musí být znemožněno ohrožení zaměstnance motorickým přestavováním (např. odpojením motoru při zasunutí kliky).
Dusanh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:00:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se chcete lépe orientovat v TSI, doporučuji tento odkaz.
Když to srovnáte s gulášem na stránkách MD, tak se člověk jen hořce pousměje při myšlence na to, že my přece umíme všechno nejlíp...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5229
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 15:46:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Priapos: Máme pravdu, respektive, kolego vysvětlujeme si to správně. A ohledně té osobky taky gestor trochu pochybuje.
Takže prosím chytrolíny, aby si zanechali hloupých poznámek o chápání textu a nějakých kebulích...
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 06. května 2013 - 15:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Narazil jste někdo někde na definici pojmů "sjízdnost, volnost a průjezdnost", použitých např. v čl. 4020 nové D1?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 08. května 2013 - 18:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Amper: v D1 jsem našla jen:
- čl. 385-387=průjezdný průřez (+ ČSN 736320),
dále čl. 4069-4139:
- čl. 4130- posl. odst.=volnost,
- čl. 4088-4090=nesjízdnost,
Dále je možno nahlédnout do Vyhl.177/95Sb.
Ale to Vy už jistě víte také.
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 07:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, ale
- ještě není 1.7.;
- ani v nové D1 to není zcela jasné, volnost v čl. 4130 je použita pro průjezdnost dle mého cítění a jen pro ten jeden odstavec; čl. 4088 říká, co máme dělat, když zjistíme nesjízdnost, ale už neříká, co to ta nesjízdnost je (je to jen otázka koleje nebo i průřezu?).¨
Někde se tyto pojmy rozlišují (čl.4020) a někde mi to připadá, že se volně zaměňují. Njn, nějak se s tím musíme vypořádat.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 08:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám opět blbý dotaz, tentokráte k čl. 3072 (v souvislosti s čl.2982) nové D1 a k této konkrétní situaci:
- jsem vlak s přepravou cestujících,
- ve stanici se závislými návěstidly obsazené výpravčím, do které se blížím, mám v TJŘ značku + (pobyt z dopravních důvodů) a dále symbol výpravky za názvem stanice (není dovolena výprava vlaku návěstí hl. návěstidla-čl. 2982),
- vjíždím na návěst Výstraha na vjezdovém návěstidle,
- za vjezdu vlaku vidím na odjezdovém návěstidle, které stojí přímo vpravo u mé koleje a jen pro tuto kolej platí návěst Volno,
- svolení k průjezdu mi nikdo nedává (čl.3072-1.odst.),
- zastavím a čekám, až budu vypravena jinak, než návěstí hl. návěstidla.
Pokud se mýlím (ráda bych), tak proč a podle kterého jiného ustanovení mohu bez výpravy stanicí projet?
Děkuji za odpovědi všech moudrých a zkušených i "nemoudrých a nezkušených".
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 12:46:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se k vyjádření názorů nikdo nemá, přiložím si svoje polínko.
Tatáž situace, tentýž vlak. Nemám ve stanici pobyt, ale vjíždím na výstrahu, (nebo něco a výstraha).
Návěstidlem byl dán pokyn k zastavení vlaku ve stanici. Jo? A návěstidlo přímo u koleje (odjezdové) dovoluje jízdu. Jak dál, můžu jet, nebo musím dostat návěst odjezd od výpravčího?
Další případ. Tentýž vlak, tatáž stanice. Jenže na odjezdu na stůj. Zastavím mimo prostor pro výstup a nástup cestujících. Pak se na návěstidle objeví dovolující znak a co fčíl? Dle článku 2993 mě výpravčí návěstí odjezd vypravit nemusí (jen v prostoru pro výstup a nástup kaštanů), dle předchozího článku však nesmím odjet na znak návěstidla. Co potom? Musí mě vypravit jinak?
Přátelé, zdá se mi, že buď já a několik mých předpisově potrefených přátel jsme postiženi nějakou zákeřnou chorobou (hardholzmoribundus), tedy tvrdnutí mozku až do jeho zdřevěnění, nebo jsou ty předpisy na hovno. Našel jsem tam všelijakých takových záhad víc, hlavně ve vztahu k ostatním předpisům. Pokračování v dalším dílu, ať je to trochu přehledné. Tož co myslíte?
Pevné zdraví přeje Podroužek.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 13:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než se někdo vymáčkne, viím rozpor spíš citem mezi články 2982 a 3072 v tom, že první článek mluví o stanicích, ve kterých není dovolena výprava návěstidlem a druhý článek hovoří o kolejích, kde to není není dovoleno. Článek 3072 totiž hovoří obecně, o všech vlacích. Byl to záměr, nebo to tvůrcům nedocvaklo? Na to, kolik let se s tím nejeden člověk smolil, mně to přijde jako docela nepovedený. Zvlášť když už nám před začátkem platnosti nikdo nebude schopen odpovědět na dotazy. Gestor už vůbec ne.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 13:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už jsem v ráži, zkusím ještě jeden dotaz na místní znalce. Předpisem SŽDC D1 jsou zrušeny všechny příslušná DV. Která to jsou, těžko říct. Třeba i to, kterým se stanoví nová rychlost vlaku při nedostatku brzdicích procent. Neboť D1 mluví jinak. Co má vyšší právní platnost? D1 nebo ČD V15?
Viz článek 2326 D1. Čekal jsem, že ČD D2 bude konkrétnější, ale pánové od ČD zaujali obvyklou pozici. Mrtvý brouk se tomu říká. Ovšem mám i podezření, že ani šéfům provozu ČD ještě nedošly všechny změny předpisu na rozum. Jak tedy a kým myslíte Vy, přátelé, že bude strojvedoucí o nové rychlosti zpraven?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 14:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek:Nemám ve stanici pobyt, ale vjíždím na výstrahu...Návěstidlem byl dán pokyn k zastavení vlaku ve stanici. Jo? A návěstidlo přímo u koleje (odjezdové) dovoluje jízdu. Jak dál, můžu jet, nebo musím dostat návěst odjezd od výpravčího?.
Podle toho, jak to tady píšete, byste mohl projet jako vlak pravidelně projíždějící vjíždějící s pohotovostí zastavit pouze v případě, že byste neměl v TJŘ symbol výpravky-čl.2993. Ale máte-li ho tam (podle příkladu, který jsem uvedla), pak Vám musí dát výpravčí svolení k průjezdu návěstí Odjezd, nebo telekomunikačním zařízením.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 14:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo to blbě chápeme. To je docela neštěstí, když ani v zásadních článcích nemůžeme jednoznačně říct, jak je to správně. Předpisy by měly být napsány tak, aby nevyžadovaly žádných vysvětlovačů. To není abstraktní obrázek nebo moderní báseň. Ovšem, s tím asi prd naděláme. Za necelé dva měsíce by to každý, i ten, který nemá předpisy jako hobby, měl bezpečně vědět. Začínám mít obavy, že budeme vědět hovno. A kdo tam zastaví, bude výpravkou, který si to taky vysvětlí po svém, postupovat jinak. Vlak bude stát, cestující jsou až na posledním místě. Je to neschopností tvůrců předpisů, záměrem poškozovat železniční dopravu a ČD zvlášť, nebo jsme coby zaměstnanci napůl analfabeti? Jsem zvědav, jak si to výše popsané přeloží kolegové, kteří o tom mají páru a chodí sem na Káčko. Hezké odpoledne všem. P.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 15:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no vemu tu z jinýho konca . U některých vlaků jedoucích po více tratích pod jedním číslem , je v TJŘ na jedné trati uvedena u všech stanic " výpravka" a na další trati , kde ten vlak jede není a všechny stanice nemají skupinová odjezd. návěstidla. Přeméšlel sem proč to tak je ? a napadá mě jenom jeden rozdíl: tam ,kde "výpravka " je ,jsou "červení" výpravčí. Od 1.7. budou všichni výpravčí "červení" . Co když od 1.7. " výpravka" zůstane jen u stanic , kde bude skutečně potřeba? a problém , který se tu řeší padne.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 16:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podroužek:Myslím,že článek 2982 je pro projíždějící vlaky a vlaky zastavující z dopravních důvodů informací pro strojvedoucího o tom,že pokud dojde z nějakého důvodu k zastavení celou,nebo částí soupravy v peróně,že musí počítat při odjezdu s "asistencí" výpravčího..Prostě aby tam nezastavil,pak se na klacku rožlo světlo dovolující jízdu,on nepískl na četu a neodfrčelo se. Tím se pak plní čl.2993 c) Takže když bude stanice se závislými návěstidly,zastavím mimo prostor pro cestující,tak pak odjedu a když vjíždím,výpravčí mě nijak nezastaví a na odjezdu už je volno,tak projedu..

Podle čl 2326 je mimo jiné psáno "případně strojvedoucího prokazatelně zpraví dopravce" tak že buď dispečer a nebo dle mě vyhláška k V15 pro výpočet nové rychlosti při nedostatku % by se dala považovat taky za zpravení,jak postupovat... Kde po vypočtení strojvedoucí odpovídá za dodržení nové rychlostí a nemusí se zpravovat pís.rozkazem a vlaková četa,pokud je přitomna zpraví o rychlosti dispoečerský aparát.Pokud se nebude konat nějaká změna

(Příspěvek byl editován uživatelem lokofanda.)

Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 09. května 2013 - 19:58:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Parmezano, to by bylo skvělé a padlo by mnoho nejasností, o kterých se tady píše. Konečně, nevidím žádný důvod, aby ve stanicích s odjezdovými návěstidly, nota bene u každé koleje, měl vypravovat výpravčí. Tož snad budete mít recht.
Pane Lokofanda, to by byl vlastně dnešní stav. Pokud to tak je, pak dobrý. Jen ty formulace vyvolávají pochyby. K čl. 2326. Proti tomuto řešení bych nic neměl. Konečně, dnešní stav, kdy si sám určím novou rychlost vlaku je velmi dobrý.
Jenže prokazatelné zpravení o nové rychlosti (ne o nových brzdicích %) je něco jiného. Očekával jsem, že na to zareaguje ČD D2, ale kde nic, tu nic. Oběma moc děkuji. Hezký večer. P.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5231
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 09:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a šílenci, co vy na tohle?
D1 čl.2954.
Jedu do stanice kde jsou nezávislá návěstidla (N stanice). Odjezdové je skupinové bez indikátoru. Jsem vlak pravidelně projíždějící. Musí mi výpravčí dát návěst odjezd?
Pokud ano, tak proč a kde je to napsáno. Pokud ne, tak o co opřít toto tvrzení.
Střelci, tohle je opravdu dost podstatné. Já jsem přesvědčen, že se musí v takovýchto stanicích vypravovat KAŽDÝ vlak.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 12:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: dovolím si doplnit Váš dotaz o to podstatné a to je, že:
- jako vlak pravidelně projíždějící vjíždím na návěst "Volno",
- nebyla jsem zastavena u vjezdu a ani podle dalších ustanovení čl.3074 nevjíždím s pohotovostí zastavit,
- na skupinovém odjezd. návěstidle bez indikátoru "Volno".
Co s tím? Bez výpravy bych neprojela!
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 13:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry,Haan:Myslím,že to platí i nadále jako doposud..Tak že pokud mě nezastaví na vjezdu,nebo nejdu "do boku",či PN tak prostě projedu..ještě bych poukázal na čl.4255 a 4258,kde je jasně napsáno,kdy se mám jak chovat...

Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 13:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokofanda: já si zase myslím, že čl. 2954 mi jasně říká, jak se mám chovat:
"Žádný vlak nesmí odjet ze stanice (projet stanicí) obsazené výpravčím bez výpravy."
OC: dík za velmi zajímavý postřeh!
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 14:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan : jenomže ten vlak má písemný pokyn (TJŘ), že může projet, takže ta závorka se asi týká osob. vlaků s + a zastavujících nákl. vlaků
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 14:40:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: ta závorka se týká všech vlaků.
Jo, kdyby v té závorce bylo uvedeno mimořádně projet stanicí..., to by byla jiná.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5232
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 14:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokofanda: Upři pozornost na 2977 b) a hlavně odsek bb)
Trvám na tom, že de facto se pomalu dostáváme k tomu, že nebude podstatné jestli je v SJŘ uvedeno nezastavení. No možná se dopracujem k tomu, co jsem navrhoval před 20 lety, aby vjíždějící zastavující vlak, nesměl mít postavené odjezdové návěstidlo na návěst dovolující jízdu. Já to tedy navrhoval u vlaků nezastavujících pravidelně (např které zastavovali jen v neděli (R Smetana v Olbra - minimálně 3x zastaveno díky vlakvůdci a ZB) nebo na Zámostí (zastavování R v letním období a jen v sobotu). No uvidíme, co se z toho vyklube...
Parmezano: právě ta závorka tam přibyla (oproti strému) a tím to celé vzniklo. Není nijak upřesněna a proto tvrdím, že platí pro všechny vlaky a 2977 bb) mě jen utvrzuje. Souhlasím naprosto s Haan.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 5-2008

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 15:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC Haan: pokud máte pravdu , tak se vracíme asi tak o více než 50 let zpátky a to se mi nechce věřit. Jako výpravčí jsem začínal na mechaníkách a užil jsem si jich víc než dost a projíždějí vlaky za mlhy , vánic a nebo stanic v oblouku jsem zažil víc než dost , tehdy to všechno záleželo hlavně na signalistovy na odjezdové straně a šlo to
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 15:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: no, kdo ví? Anebo-návěstidla bez závislosti zanedlouho nebudou (zanikne N v TJŘ), skupinová budou vybavena bezporuchovými indikárory "Z dopravní koleje postaveno"... A bude po problému. Kdo ví...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 15:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan,Oldcerry:No čtu to zleva zprava pořád dokola a ono to tak opravdu vypadá...že prostě bude muset dát výpravčí odjezd..akorát teda tomu článku ty moje výše zmiňované poněkud odporují... Teda těch pochybností nad správným řešením dopravní situace začíná být nějak moc...což v tak zásadních věcech není vůbec dobře...sem by měl chodit gestor

Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5233
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 15:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: já bych to jako špatné neviděl.
Za a) souhlas s Haan, tyto stanice (doufám) jsou na vyhubení a snad už jich tolik není. Alespoň takové přes které jezdí pravidelně nezastavující vlaky (jako např. Sudoměřice u Tábora, za chvíli zmizí..). A i tam by se to dalo vyřešit indikátorem, (pokud je to třeba).
b) Jen mi dělá nejasnost to, že každopádně bude pravidelně projíždějící vlak vjíždět bez pohotovosti zastavit, na odjezdu volno a co když výpravka nevyleze...Ale z fírovského hlediska = zjednodušení = N stanice se skupiňákem bez indikátoru = vždy výprava. Nejsem proti...
Pokud mám pravdu (a to se brzo dovím), měli by rychlíkáři (ev. projíždějící Os) a konečně i my od nákladů trochu zbystřit.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 16:45:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně v nové D1 chybí definice vlaku pravidelně projíždějícího a zastavujícího (nebojte, vím, že to určuje GVD, pro fíru potažmo TJŘ, ovšem to tak nějak vím z minulosti). Mimořádností přece mohu nazvat to, co je odlišné od definovaného pravidla.
Následně pak lze odvodit od tohoto pravidla mimořádnosti, tj. mimořádné projíždění a všechny podmínky, které se k němu vztahují by měly být uvedeny pohromadě.
Právě tak, jako by měly být zvlášť a pohromadě uvedeny všechny podmínky pro mimořádné zastavení dalších článcích. Teď je v článcích 3072-3079 domotáno vše dohromady (čl.3072-2.odst.) Vždyť to jde napsat srozumitelněji.
V čl.2993d) píšeme o vjíždějícím vlaku s pohotovostí zastavit, v čl. 3072 - 1.odst. o "pokynu". Přičemž obě tyto situace jsou totožné a přehledně jsou uvedeny v čl.3074, proč je tedy nenazveme jednotně a pak je nepoužíváme všude stejně?
Neberte to, prosím, jako kritiku, ale jen jako podnět pro zamyšlení. Je pro autora jistě velmi těžké a také uměním, vyjádřit se jednoznačně tak, aby to bylo vždy všemi pochopeno přesně tak, jak je myšleno. Není to jen problém předpisů, ale i zákonů. A gestorovi D1 přeji zdraví, optimismus, trpělivost a ať se mu daří vše, na co sáhne.
pro Haan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 206.214.217.246
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 21:37:04    Odkaz na tento příspěvek  

No super! Takže projíždím stanicí kilo na volno, očekávám, že mne během průjezdu promávne a ono se nic s červenou čepicí venku ani nemihne. Takže podle vás, Haan, to tam nasypu, prolítnu kolem odjezdového na volno a skončím čumákem za stanicí. A co s tím naděláte fčíl?! Nebo je snad někde napsáno, že volno na vjezdu v takové stanici neplatí jako volno, ale jako výstraha?!
Chcete tvrdit, že je to odjezd bez řádné výpravy? Jděte se léčit, nejlépe k psychiatrovi.
Odjet nesmí ze stanice vlak, který tam zastavil. U projíždějícího vlaku by to bylo tehdy, pokud by bylo zastavení vlaku mimořádně nařízeno a nebylo toho již potřeba. To je ta závorka.
Přestaňte už konečně tady vymýšlet zbytečné blbé hororové scénáře a jděte do definitivního důchodu. Akorát tady hloupě matete. !!! Pro staré báby se musí pořád někde psát do návodu mikrovlnky o zákazu sušení koček. !!!
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 22:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro..., mást lze jen toho, kdo se nechá. Vy jste, neomylný a neberu Vám to. Ovšem tím mi hubu nezavřete. A dotaz k Vaší výsosti: jak poznáte z vjezdového volna ve stanici, kde nejsou závislá návěstidla (stanice N), že odjezd je na volno? Jste zřejmě geniální a jasnovidec, proto si to tam od 1.7. budete fičet stovkou? To mi napište, na které trati jezdíte, abych se jí raději vyhnula.
A jestli jste chlap a ne podělaná anonymní baba, tak mi tady místo nadávek napíšete argument, v čem se mýlím. Pak si koupím klobouk, abych před Vámi mohla smeknout a hluboce se uklonit. Haan.
pro Haan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 206.214.217.246
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:53:43    Odkaz na tento příspěvek  

Haan, tu jistotu mám v tom, že nevjíždím s pohotovostí zastavit ve stanici, protože mi to žádný legální způsob nenařizuje.
Viz vyjmenované případy výše.
Jakou rychlostí smím jet na návěst volno?
A ještě maličkost, kterou zapomínáte (napíšu to jednoduše, aby to i pomalejší vstřebali) - na každé zastavení před návěstí stůj ( nebo snížení rychlosti ) musí být strojvedoucí upozorněn nejméně na zábrzdnou vzdálenost. Nic vám to neříká?
Vaše vývody jsou projevem paranoie. Zkuste s tím něco udělat. Nejlépe odpočívat a nerejpat.
Hanka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:58:20    Odkaz na tento příspěvek  

"jak poznate z vjezdoveho volna ve stanici, kde jsou zavisla navestidla(stanice N), ze odjezd je na volno"
v SJR nema vlak pobyt .....
pro Haan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 206.214.217.246
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 01:13:23    Odkaz na tento příspěvek  

Haan Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 16:45:56
"V čl.2993d) píšeme o vjíždějícím vlaku s pohotovostí zastavit, v čl. 3072 - 1.odst. o "pokynu". Přičemž obě tyto situace jsou totožné..."

I zde se samozřejmě mýlíte a nejedná se o totožnost.
Patrně vám vůbec není známo, co obnáší pojem pokyn či dokonce závazný pokyn.
Pokud totiž řídící pracovník použije pokynu, tak také musí mít zajištěno, že spolehlivě dostane od provádějícího pracovníka zpětnou odezvu a nelze se spoléhat jen na to, že vydáním pokynu bude tento automaticky a správně vykonán. Nemusí totiž vůbec k adresátovi dorazit v nezkreslené či pochopitelné formě.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 05:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro vševědoucí "pro": je škoda, že se pokoušíte tuto diskusi zabít. Ve Vás je nenávist a zloba. A doteď jste nepochopil, o co jde-nejen mně: Vy čl.2954 - text v závorce chápete po svém a je Vám jasný. Mně je také jasný, ale jinak, než Vám, ale kvůli tomu tady na sebe nemusíme plivat jedy. Taktéž si umím přečíst definici pokynu. A Vám doporučuji přečíst si definici stanice s nezávislými návěstidly (čl.671b). S Vámi se vysvětlení nedoberu a ani o to nestojím.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 09:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hanka: to je problém výpravčího, aby to odj. návěstidlo bylo na volno.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 10:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Haan : myslím , že admini , by měli Vaše dva poslední příspěvky smazat a dát Vám na rok ban ,je to od Vás velice neslušné
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1976
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 10:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pro Haan:Situací,kdy je v předpisu psáno co můžu s různými upřesněními a různými "ALE" je tam plná ,kolikrát to vnáši spíše zmatek a tak by nebylo od věci,kdyby tam tam věta,jak se chová vlak pravidelně projíždějící ve stanici s "N" návěstidly byla připsaná a bylo by po problému...Myslím,že předpis by měl bejt napsán jasně a srozumitelně a ne,že pak nad tím člověk bude tápat...

Jinak odbočím k čl.2982,který chápu,tak,že vlaky os.dopr. ať pravidelně,nebo mimořádně zastavující mají v SJŘ symbol výpravky musí odjíždět na návěst ODJEZD dánou výpravčím.U mimořádně zastavujících pokud zastaví v prostoru pro nástup cestujících.Ale jaký význám má použití symbolu výpravky ve stanici s výlukou služby výpravčího?To je pro případ,kdyby výluka byla mimořádně zrušena?

Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 10:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen ho nechte a nic nemažte, ať se ukáže, čeho je schopen. Mě to sice mrzí, ale o život nejde. Jsem blbec, uznávám, ale na světě je přece více blbců jako jsem já, aby Ti vševědoucí "pro"... měli možnost vyniknout. Díky, pane Parmezano.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 11:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Haan: Jestli vás dobře chápu, tak ve stanicích s "N" v SJŘ (na sobě nezávislá návěstidla)by situace, co popisujete, neměla nastat. Protože výpravčí smí u vlaku, který má v SJŘ "průjezd", postavit vjezdové návěstidlo, až když má postavené odjezdové návěstidlo. A naopak, když chce takový vlak ve stanici mimořádně zastavit, tak musí udělat příslušná opatření. Například ho zastavit u vjezdu, pak musí fíra počítat se zastavením ve stanici.Když má na vjezdu "hladce" postaveno a v SJŘ nemá pobyt, tak jede .......... Na tom by se snad nemělo nic měnit, pokud vím. ..........Proto se taky často v takových stanicích dělají v SJŘ "půlminutové pobyty" z dopravních důvodů. Stejně jako u stanic bez odjezdových návěstidel. Tam musí mít pobyt v SJŘ vždy.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5234
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 21:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2954. Žádný vlak nesmí odjet ze stanice (projet ve stanici) obsazené výpravčím bez výpravy.
V závorce není určeno jestli se jedná o mimořádně projíždějící anebo pravidelně projíždějící z toho plyne, platí pro všechny vlaky.
Výpravu vlaku provádí výpravčí podle ustanovení následujících článků.
2955. Výprava vlaků ve stanicích obsazených výpravčím se uskutečňuje:
a) návěstí hlavního návěstidla, dovolující jízdu vlaku nebo} To je splněno, mohu projet, jsem vypraven, jenže ten předpis pokračuje dál.
b) návěstí Odjezd, danou výpravčím.

Výprava vlaku návěstí hlavního návěstidla
2977. Návěstí hlavního návěstidla, dovolující jízdu vlaku (včetně PN) dává výpravčí strojvedoucímu rozkaz k odjezdu nebo k průjezdu vlaku. Výpravu vlaku návěstí hlavního návěstidla může výpravčí uskutečnit:
....
b) u projíždějícího vlaku návěstí odjezdového návěstidla:
...
bb) v ostatních případech, jen pokud je dovolena i výprava odjíždějících vlaků návěstí hlavního návěstidla.
A to v této stanici není dovoleno. Opět není rozlišeno jestli to platí pro mimořádně nebo dle JŘ projíždějící.
Hrabu se v tom a nemám pořád jasno. (Docela některým závidím jistotu.)
Myslím, že měli rozlišit výprava vlaku a rozkaz k odjezdu
Dovolím si uvést příklad myšlenky.
Výprava vlaku návěstí hlavního návěstidla
Rozkaz k odjezdu návěstí hlavního návěstidla

2977. Návěstí hlavního návěstidla, dovolující jízdu vlaku (včetně PN) dává výpravčí strojvedoucímu rozkaz k odjezdu nebo k průjezdu vlaku.
Výpravu vlaku návěstí hlavního návěstidla může výpravčí uskutečnit:
Rozkaz k odjezdu návěstí hlavního návěstidla může výpravčí uskutečnit

a) u odjíždějícího vlaku jen z té koleje, u které je odjezdové, cestové nebo vložené návěstidlo, platné jen pro jednu kolej, popř. skupinové návěstidlo s indikátorem ukazujícím číslo koleje, ze které je postavena vlaková cesta. Při poruše indikátoru skupinového návěstidla se nesmí postupovat podle tohoto ustanovení;
b) u projíždějícího vlaku návěstí odjezdového návěstidla:
ba) byl-li ve stanici se závislými návěstidly dovolen vjezd vlaku návěstí, která nenařizuje zastavení ve stanici, a to i pokud výprava vlaku podle odst. a) není dovolena;
ba) byl-li ve stanici se závislými návěstidly dovolen vjezd vlaku návěstí, která nenařizuje zastavení ve stanici, a to i pokud rozkaz k odjezdu vlaku podle odst. a) není dovolen;
bb) v ostatních případech, jen pokud je dovolena i výprava odjíždějících vlaků návěstí hlavního návěstidla

bb) v ostatních případech, jen pokud je dovolen rozkaz k odjezdu odjíždějících vlaků návěstí hlavního návěstidla
Takže výprava = na návěstidle návěst dovolující jízdu
Rozkaz k odjezdu = na návěstidle návěst dovolující jízdu a to návěstidlo je přímo u/nad nebo s indikátorem.
Možná by to bylo pochopitelnější.

Jo a zbytečná diskuze
2993 Výpravčí vypravuje návěstí Odjezd:
d) všechny vlaky vjíždějící s pohotovostí zastavit, není-li zastavení třeba:
da) z kolejí, u kterých jsou skupinová odjezdová nebo cestová návěstidla bez indikátoru ukazujícího
číslo koleje, ze které je postavena vlaková cesta;

Vlaky které nevjíždí s pohotovostí zastavit, se touto návěstí nevypravují...
Jedna blbá závorka....
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 07:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: díky-ano, pokud v N stanicích budou (?) mít všechny vlaky pobyt, je po problému.

OC: v předposlední větě Vašeho příspěvku k čl.2993: vlaky, které nevjíždí s pohotostí zastavit, se touto návěstí nevypravují, v předpise není uvedeno a chápu to jako Váš komentář s tím, že není pro pravidelně projíždějící vlak nařízena výprava vlaku návěstí "Odjezd".
Ale podle jedné závorky v čl.2954 nesmí bez výpravy projet, takže musí být použit jiný způsob výpravy. Pravidelně projíždějíci vlak, který vjíždí na návěst "Volno" (a nebyl u vjezdu zastaven) ve stanici N se skupinovým odj. náv. bez indikátoru:
- návěst "Odjezd" dostat nemusí (a když nemusí tedy nedostane),
- návěstidlem v poloze dovolující jízdu - nelze výpravu provést,
- telekomunikačním zařízením - zbývá jako poslední a jediné (pokud je funkční, pokud se hovory zaznamenávají).
Kde si strojvedoucí přečte, které stanice ne/jsou obsazené výpravčím (pokud se nejedná o výluku dopravní služby) ?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5235
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 08:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Haan: Kdyby byla rozdělena "výprava" a "rozkaz k odjezdu" bylo by to zřetelné. Počkáme na gestora, v předchozím jsem měl pravdu já, tady asi nemám. Uvidíme.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 09:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: máte pravdu i s těmi pojmy "výprava" a "rozkaz k odjezdu".
Výprava by měla souviset s úkony výpravčího. Strojvedoucího zajímá, jakým způsobem dostane "rozkaz k odjezdu (průjezdu)".
Proto by bylo dobré definovat 1.větu čl.2954 náledovně:
"Žádný vlak nesmí odjet ze stanice (mimořádně projet stanicí) obsazené výpravčím bez rozkazu k odjezdu".
K tomu potřebuje strojvedoucí vědět:
- které stanice jsou obsazeny výpravčím,
- definici pravidelně zastavujícího vlaku (odkaz na TJŘ),
- definici pravidelně projíždějícího vlaku (odkaz na TJŘ),
- způsoby, jakými výpravčí dává rozkaz k odjezdu (to je vyřešeno srozumitelně-krom použití pojmu "Výprava"),
- zvlášť a ucelenou kapitolu by mělo tvořit ustanovení o podmínkách mimořádného projíždění (stačí to jen poskládat do jedné kapitoly),
- totéž u vlaku mimořádně zastavujícího vlaku (taky stačí to jen poskládat do jedné kapitoly).
- vždy a všude v těchto článcích používat jediný termín "Rozkaz k odjezdu".
Držím palce na cestě ke srozumilnosti a k rozmotaným uzlíkům.
pro Haan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 206.214.217.246
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 21:37:31    Odkaz na tento příspěvek  

Vidíte, kam vás ta paranoia zavedla? Už se topíte. A nepotřebuji na vaši výzvu vůbec ukazovat, jestli jsem chlap nebo větší baba než vy. Nechal jsem vás v klidu se dosmažit sama. Váš Neomylný.