K-report
 

Archiv diskuse Nehody do 20. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 20. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 15. února 2013 - 22:45:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 16:27:20    Odkaz na tento příspěvek  

Asi měl mašinfíra neaktualizovanou mapu v navigaci.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 16:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rola, aneb intermodální přeprava v praxi :-)
Auta stůjte, vlaky jedou!
De_De
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.216.218.208
Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 22:22:40    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: na simise W na koridore pri vchode na obsadenú kolaj ti na návestidle žiadne pruhy nenaskočia, vchádzaš na návesť 4O a výsraha.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2018
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 01:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

De_de:Je to mozne, mam to takto v poznamkach z prezentacie, ktoru z toho robili pani z GR ZSR, aj s tonou vykricnikov... A odpovedou na otazku ze ci to neni nebezpecne v style "Etcs zabezpeci"... Ale ked tam podla toho jazdis, tak snad vies...
davsev
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2013
Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 19:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viktor_grigorijevič_blaženov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 7-2011

Odesláno Neděle, 17. února 2013 - 20:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes dopoledne cca mezi 9-10 hod. byl na nějaký čas zastaven provoz mezi Ústí nad Labem Střekov a Sebuzínem... když jsem přijížděl do Ústí od Sebuzína zhruba v 10,10 , stáli asi 200m před vjezdovým návěstidlem do Střekova na cyklostezce hned u kolejí hasiči a opodál leželo tělo přikryté plachtou, neví někdo co se tam dělo? Nikde jsem nenašel žádnou zprávu...
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 6-2012
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 00:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad zistenie ci mam vlak cely: celkom ma prekvapuje, ze v 21. storoci nie je z nejakeho dovodu mozne natiahnut cez cely vlak dva kable, ktore sa na jeho konci spoja. Slucka uzavreta = vlak mam cely. Naklady na 1 vagon: plus-minus 40 metrov kabla a dve zasuvky.

Vie niekto priblizit dovod, preco sa nic take nezrealizovalo?

Pravda, predpokladam ze pre poziadavky ETCS L3 mudre hlavy namiesto tohoto principu vymyslia nieco, kde bude kazdy vagon stokrat za sekundu oznamovat ze tam stale je a bude to stat milion na vagon
plusminus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 27.50.70.134
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 01:49:39    Odkaz na tento příspěvek  

numo, tak jednoduše to dělat nejde, že se pustí jedním drátem z mašiny plus, na konci vlaku otočí a vrátí druhým drátem zpět na kontrolu. Po cestě včetně samotné mašiny může dojít k mezivodičovému zkratu a máš kontrolu i po ztrátě vlaku. To není bezpečné.
Když pošleš z mašiny na konec čistý plus, tak zpět musíš očekávat úplně něco jiného, co vygeneruje krabička na tom konci a bude to definované ve shodě s očekáváním.
JirikP.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.157.74
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 02:05:00    Odkaz na tento příspěvek  

numo: Slucka uzavreta = vlak mam cely

Dokaž to. Obě implikace.

Vie niekto priblizit dovod, preco sa nic take nezrealizovalo?

A proč by se mělo niečo také realizovat? Zvlášť když i v 21. století fungují detektory celistvosti vlaku i volnosti koleje ze století dvacátého dobře, a nepotřebují na straně vagónu nic, ani ten kabel. Navíc když ETCS L3 je pořád spíš v úvahách než na trati.
Jezevec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 10-2010
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 06:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

plusminus: a co měřit odpor vodiče podle délky vlaku.
dort
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.227.245
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 08:13:20    Odkaz na tento příspěvek  

Numo:
Zelená linka již existuje.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 09:29:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Numo, jezevec: Krabicka, ktora by priebezne hlasila, ze tam ten vagon je, by nebola urcite (cuduj sa svete) moc draha (to co by ju drahou robilo by bolo na masine), a ako bonus by mohla vysielat kopu dalsich zaujimavych udajov typu dlzka a typ vozna, pripadne aj polohy prestavovacov, a dala by sa tak bezpecne spocitat dlzka vlaku, pripadne aj brzdiace percenta a kadeco dalsie. Napajanie by bolo po tom kabli ...
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 09:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: určitě by to nebylo drahé, klidně by to mohla být nějaká forma "sériové komunikace" na sběrnici typu "dvoj/troj-drátu", kdy by se mohl "představit" každý vagon i se svým unikátním ID a svými parametry.
Akorát - "normalizace", "homologace", integrace podpory do HV, zabudování do každého vagonu... To je v místních podmínkách přece obří problém a práce na jednu či dvě dekády :-)

Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 6-2012
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 09:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

plusminus: moznost medzivodicoveho skratu sa da vyrazne obmedzit konstrukciou a pokial po spojeni vlaku podobne ako brzdovu skusku urobim aj test tohoto udelatka, pravdepodobnost ze k tomu skratu dojde prave vtedy, ked sa mi roztrhne vlak, je zanedbatelna. Pokial by ma stale trapila, daju sa aj tie slucky urobit dve - komu sa v case od poslednej skusky skratuju obe naraz by mal podat sportku.

JirikP: dokaz obe implikacie u pocitaca naprav... Jedno aj druhe maju pravdepodobnost poruchy nebezpecnym smerom vyrazne mensiu, ako poruchu bezpecnym smerom, ale nulova nie je (tak ako nic v realnom zivote). Pocitac naprav je napriklad na Slovensku pokial viem skor vynimkou ako pravidlom, navyse ma svoje vlastne problemy. Najma ale vidim ako vyhodu, ze o roztrhnuti vlaku vie (aj) fira, a to okamzite. Nechcem tratovu infrastrukturu nahradit, ale doplnit. Napriklad pre pripad, kedy pocitac naprav zahlasil ze nejaka chyba, najblizsia stanica niekym obsadena je 15 km daleko a treba vlak skontrolovat - rozdiel medzi pohladom na dve kontrolky dvoch sluciek a oznamu "ja mam dve zelene" a vyletom na koniec 600-metroveho vlaku je urcity rozdiel

Jezevec: merat odpor by asi bol problem, u 60-vagonoveho vlaku by to bolo nutne s presnostou menej ako 2% a to je v drsnom prostredi zeleznice asi iluzia. Navyse medzivodicovy skrat neznamena nutne spoj s nulovym odporom.
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 6-2012
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 10:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: realna cena techniky je zanedbatelna, pouzitelne zbernice davno existuju (cipy samotne stoja desatkoruny, vacsinu ceny by zrejme tvorila ochrana proti ruseniu), ale papierovacky okolo software vnutri... Ale suhlasim, a predpokladam ze ak sa ETCS L3 dozijeme, ze to bude nieco podobneho.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 10:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Viktor_grigorijevič_blaženov: Předpokládám, že se jednalo o unaveného občana, který si lehl na koleje, vlak před ním zastavil a zavoval drážní inspekci, aby ho přijeli přikrýt, aby nenastydnul.

ICQ:349 415 692
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 10:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

X-Host: Ak má byť uvedená do praxe idea ETCS L3, je toto podľa mňa nevyhnutný krok. Ak do praxe uvedená byť nemá, prípadne má ale len na uzavretých dopravných systémoch s výraznou prevahou osobnej dopravy, tak takéto krabičky postrádajú význam presne tak, ako ho takmer postráda ten kábel.

O cenu za papiere by som sa nebál, pretože ak to naozaj vyvstane, tak tých krabičiek bude treba toľko, že nejaké náklady na papiere sa rozpustia veľmi rýchlo. Navyše základná idea by mala byť aby garantom bezpečnosti bola mobilka VZ a tak by aj samotná certifikácia mala byť jednoduchšie.

numo: Otázka znie, či tých kontrol bude toľko, aby sa ten kábel natiahnutý po každom nákladnom voze oplatilo udržiavať (napr. dopĺňať straty po nájazdoch zlodejov železa, ...). Pretože pokiaľ nebude jasná požiadavka typu "vlak, ktorý nemá funkčný okruh celistvosti vlaku je neschopný jazdy") sa po pár rokoch skĺzne k tomu, že to aj tak fungovať nebude.
Viktor_grigorijevič_blaženov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2011

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 13:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Díky za vskutku duchaplnou odpověď, že mě to hned nenapadlo...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 13:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Viktor_grigorijevič_blaženov: Na hloupou otázku, hloupá odpověď....

ICQ:349 415 692
Viktor_grigorijevič_blaženov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2011

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 14:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin:
Pardon, já jsem se tady slušně zeptal na něco co mě zajímalo, protože jsem nikde nenašel žádnou zmínku... tobě je to zřejmě jasné tak se neostýchej a poděl se se svými informacemi,nebudeš tomu věřit , mě to opravdu zajímá... Ty víš přesně co se tam stalo? Mimochodem, já jsem nepsal, že ten dotyčný ležel na kolejích, já jsem dokonce ani nezmiňoval, že se to železnice jakkoliv dotýkalo, pouze to, že kvůli tomu byl zastaven provoz, pro to mě to zajímalo... když víš, že ten dotyčný ležel na kolejích tak o tom asi něco víš... Nevím, co je hloupého na tom, že se někdo zeptá na něco, co neví...
střekovan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 17:14:54    Odkaz na tento příspěvek  

Viktore, tam, co ho našli mohlo jít o sraženého přecházejícího rybáře. Stezka vede těsně u kolejí a na opačné straně je náplavka, kde se shromažďují kvanta rybářů a lezou zásadně přes koleje. Potvrzené to nemám. Ale zřejmě to nějaký přecházeč nevychytal, i když je tam vidět dost daleko.
Viktor_grigorijevič_blaženov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2011

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 17:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je právě ta otázka, jestli ten dotyčný byl vůbec sražený vlakem... protože kdyby byl tak se to určitě někde rozmázne... třeba u toho včerejšího incidentu v Opárenském údolí ten dotyčný taky nebyl sražen vlakem, pouze spadl/skočil z mostu, shodou okolností dopadl vedle kolejí... jen mě to prostě zajímalo...
střekovan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 17:59:13    Odkaz na tento příspěvek  

A shodou okolností to byl strojvůdce, který po té trati pravděpodobně i jezdil.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 18:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, to tělo co se našlo na Střekově byl chlápek s prostřelenou hlavou. Žádná srážka vlakem. Jen se tělo našlo u kolejí. Víc info k tomu bohužel nedám.

A ten další co se našel u mostu v Opárenském údolí byl opravdu nádražák, ale neví se jestli to byla sebevražda nebo nešťastná náhoda. Každopádně spadl z mostu.
střekovan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 18:24:05    Odkaz na tento příspěvek  

Kolega z Loun. Zřejmě skočil z mostu. Za pár do penze.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 18:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

střekovan:
To je smutné.....:-(
VENDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.85.227.140
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 19:05:08    Odkaz na tento příspěvek  

numo. nerad se pouštím do odborných diskuzí ale myslím, že průběžná brzda sama ti celistvost soupravy zajistí způsobem který nelze přehlédnout. drát kolem vlaku nic nového ale tahali jsme ho jenom na malém okruhu na ZO kde by se mohl potkat dřív než by to zastavilo samo.
Viktor_grigorijevič_blaženov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2011

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 19:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11:
díky, stručná a jasná informace, přesně o tuhle informaci mi šlo...
Orlický guláš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.9
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 19:55:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo info o dnešním odpoledním projetí návěstidla v okolí České Třebové,udajně s 840 015...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4138
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 20:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

guláši, když už to musíš cpát všude možně tak aspoň nepiš kraviny. 840.015 kolem ČT fakt nejezdí
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4795
Registrován: 9-2002

Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 20:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad jeste k zjistovani celistvosti... Masina, ktera umi poradne bouchat (treba 163) ti vlak doboucha, pokud je "dira" dotatecne daleko. Za tech "spravnejch okolnosti" si toho muze fira vsimnout prilis pozde...

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Maličkost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 22:22:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Agent: Pokud má lokomotiva výkonné kompresory a má také brzdič BSE (což 163 mají) tak při porušení celistvosti hlavního potrubí možná i větší netěsnost doplní. Na 242 se stejnými kompresory a s brzdičem BS 2 se mi to nepodařilo. Ale u BSE je zase standardně montován průtokoměr a ten to pozná určitě.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 01:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent,Maličkost-neznám mašinu, která by doplnila ztráty vzduchu v potrubí, při přetržení vlaku nebo jen rozpojení vzduchových hadic!Ani šestikolo to nedokázalo ,a že tam byly dobrý komresory.Nepište tu kraviny!
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 08:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

průběžná brzda sama ti celistvost soupravy zajistí způsobem který nelze přehlédnout.
Nikoliv ale vždy. Při čtení starých po(tl)učných listů jsem narazil na nehodu, kde se po utržení vozu vymrštila hadice tak nešikovně, že zavřela (přivřela) kohout.

Lakro: neznám mašinu, která by doplnila ztráty
Já osobně taky ne, ale už jsem to od několika fírů slyšel. Taky nemusím znát všechno.
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 08:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych vidět jak brzdič dobouchá tlak v průběžném potrubí, když se rozpojí hadice. . Nehledě na to ,že u BS2 bude slyšet velký průtok vzduchu a u BSE silně pochybuji ,že projde přes EP-ventil tolik vzduchu i když při 9-10 bar, aby to doplnilo odtok vzduchu z hadice.
V práci kolikrát foukám mašinu a jsem napojenej na žluté kohout a pokud mašina není tak na 7-8 stupni tak nemá šanci. Beru v potaz řadu 740 a 742.
Navíc když mi pojede na elektrice pořád kompresor, tak asi bude něco špatně ne ?
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 09:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokerna: Bylo to možné, lokomotiva 181 a brzdič
Škoda n/o. Nové brzdiče když jsou
v pořádku to neumožní.
numo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 09:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netusim ci je mozne "dofukanie" roztrhnutej hadice alebo nie a ako rychlo si to fira vsimne, tiez som pocul tak aj tak. Akurat je treba rozlisovat pripad, ked vsetko funguje ako ma, a ked sa uz nieco po Bol pripad ked vlak nesiel zabrzdit vobec ale utrhnute vozne zastavili (Meridian v Bratislave), bol pripad ked vozne usli a vsimli si to az pohladom z okna v zakrute kvoli slendrianu tak pri spajani vlaku, ako aj pri brzdovej skuske...

Vyhodu slucky okolo vlaku by som videl aj v tom, ze mi rozlisi rupnutu hadicu od rupnuteho celeho vlaku.

(Příspěvek byl editován uživatelem numo.)

(Příspěvek byl editován uživatelem numo.)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4799
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 10:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O praskly zarovce na indikaci prutoku jste este neslyseli ??? Taky takova pitomost, co ??? Pres BS2 to asi fakt nepujde, tenhle bazmek nebrzdi ani neodbrzduje... S tim se clovek nauci snad vsechno - chces-li poznat co je drina, kup si kolo Ukrajina.

Si jenom rejpnu - kolik vlaku se rozvesilo v tom doliku mezi Vs-vjezd a Male-Shits ??? Pricina vzdy ta stejna: volna kuple. Ja vim nejmin o dvou takovejch pripadech, ale vsadil bych se, ze jich bylo vic. A v jednom z tech pripadu byla namocena X63, uz ale nevim, jestli zelena nebo modra. V kazdym pripade to na funkci rostlinare nema vliv.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Maličkost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 11:12:45    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si připomenout, že málokteré zařízení má takovou možnost zjistit poruchu signalizace, jako průtoměr u brzdiče. Ten se přece rozsvítí jak při plnění prázdného potrubí, tak při odbrzďování. Vadná signálka se snadno pozná.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4804
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 11:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si připomenout, že málokteré zařízení má takovou možnost zjistit poruchu signalizace, jako průtoměr u brzdiče

O tom zadna, ale pokud ta kontrolka proste nesviti a neslysis to (ze to funi do trubek,) tak uz ti akorat zbyde slyset ty kompresory + cumet na budik. Nez zjitim, ze se mi to pretrhlo, ubehne minimalne minuta - minuta a pul: tlak v jimkach se navysuje desne pomalu. A za tu dobu se da dojet docela daleko. Krom toho pametnici muzou rict, jak byly deravy (hlavne naklady) v 70. a 80. letech a jak jsou deravy dneska.

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Lakro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 12:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent- vlaky byly děravý ,ale dělala se zkouška těsnosti, málo který strojvedoucí by bez ní odjel!
Dále, když někdo použije záchrannou brzdu, taky je zde malá prodleva, jako když se přetrhne vlak nebo rozpojí hadičky. Ty jsi toho moc nenajezdil nebo jsi to nikdy nezažil?
Jinak to vypadá u nákladu a jinak u osobáku!
Víc se už k tomuto tématu nevyjadřuju. Je to debata o ničem.
Lipan_z_coridy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 11-2010

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 12:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák : Asi se budeš mýliti, já tam v sobotu nějakou 840.xxx také zahlédl.
EDIT: tak to nebyla 840.xxx, ale 841.015


(Příspěvek byl editován uživatelem Lipan_z_coridy.)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4806
Registrován: 9-2002

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 13:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak to vypadá u nákladu a jinak u osobáku!

O tom zadna... Taky se celou dobu bavim o nakladech, vlaky os. dopravy jsou tak kratky, ze to utece vsechno "okamzite" a dobouchat to nejde. Ale vzpominam si na MU, kde se pretrhly/rozvesily nejaky Bymee u Vitkova a ten zbytek dojel az na Waguson. A taky to tahla 163.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 14:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent#4804 > ja se nehodlam nijak hadat, ale urcita mira rizika je vzdy prijatelna a je vzdy jen na navrhovatelich danych reguli, jestli je to ci ono jeste OK a co uz ne.

Konkretne u aut driv byla kontrolka mazani motoru negativni vuci dnesnimu stavu - dokud to mazalo, tak to svitilo. Kdyz to svitit prestalo, bud to prestalo mazat, nebo praskla zarovka - kazdopadne ridic to vzdy mohl poslat "bezpecnym smerem", pokud si toho vsiml.

Pred par desitkami let se to otocilo, coz je z hlediska rizika pri prasknuti zarovky podstatne vetsi pruser. A svet se nezboril, naopak, dnes je to brany jako standard a nikdo se nad tim nepozastavuje. Proste prasklad zarovka zrovna ve chvili, kdy ma indikovat pruserovy stav, je statisticky natolik nevyznamny jev, ze ho bylo mozne zanedbat. Nebo spis bylo zjisteny, ze pokud se mi neco na budikach rozsviti cervene, vsimnu si toho spis, nez ze neco, co do ty doby svitilo, zhasne ... a tedy, zlepseni pravdepodobnosti, ze clovek zareaguje lepe, bylo vetsi, nez zvyseni rizika praskle zarovky.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4139
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 14:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lipan: no tak vidíš
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3847
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 15:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Tak to zase ne. Nevím jak jiní šťastlivci, já "vyžírač" to mám se všema kontrolkama a hlásičema a vším možným, přesně naopak.
A zase nevím jak u jiných, v mém případě kdykoliv! bych se pokusil spolehnout na statistiky (...nepravděpodobné, že by se...) tak se to 100% stane.
Asi proto často spouštím test kontrolek a když není k dispozici, jsem dost nervózní.
Ostatně, při testu může být žárovka v pořádku a křupne si mrcha po minutě při signalizaci problému. Chce to řešit zdvojením signalizace. A potom kde je psáno, že hlídací zařízení způsobující rozsvícení kontrolky, je samo v pořádku. Chce to tedy kontrolně vyvolávat závady a zařízení tak vyzkoušet.

P.S. Na přiděleném autobusu jsem přesně díky tomu přišel na naprosto nefunkční signalizaci nízkého tlaku vzduchu u obou brzdových okruhů. Prostě jsem vyšlapal všechen vzduch a kontrolky co? Kontrolky prd... Test kontrolek vždy OK, baroskopy nefunkční.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)

ABRDbmseer
Rebel Yell
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 15:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ml636: A keď tento začnete rozvíjať a generalizovať, dopracujete sa až k odvetviu zabezpečovacej techniky, kde sa práve podobné praktiky používajú
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 17:11:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MI636: Asdf má pravdu, vykašli se na fírování a vyuč se zabezpečovákem. Vrozenou paranoiu k tomu máš a to je základ... :-)
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6340
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 17:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML636: zářným příkladem zdroje nekonečné diskuze o bezpečnosti je blbej koncák na hlídání polohy kohoutu.
Má se v řádné poloze něčím zamáčknout, aby upadnutí pacičky způsobilo indikaci ne-řádné polohy? Nebo se má raději zamáčknout v té ne-řádné poloze, protože co kdyby mu nefungovalo vratný brko? A co je pravděpodobnější, že obsluha urazí pacičku nebo že koncák zafačuje zamáčklej...?
Pokerna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2699
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 20:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

121019: Je pravda že o brzdiči Škoda N/O jsem už také slyšel, neboť jsem to slyšel ve spojitosti s parní trakcí
Zaosai
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 7-2005

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 20:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by jsi jezdil na 141 004,jak si tento brzdič vyzkouším sám.Problém bude, zda se s ním naučíš trochu zacházet.Mohl by jsi dopadnou jako Třebováci když z něj přecházely na Dakovky.
Maličkost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 21:48:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pokerna: Za sedm let na parních lokomotivách jsem nic takového nepozoroval. Většinu doby jsem odjezdil na 556.0, které měly nejen brzdič Škoda M/O, ale i dvoustupňový kompresor Škoda, nejvýkonnější parní kompresor u nás. Ani u vlaku o 40 vozech se potrubí nedokázalo doplnit, stačilo když strojvedoucí na postrku jen trochu pootevřel kohout rychlobrzdy, když jim docházela pára (což jsme občas dělali všichni). Celý vlak začal brzdit stejně, jako kdyby vlakový strojvedoucí zavedl provozní brzdění.
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 22:24:30    Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě školící film RŽD:
http://www.youtube.com/watch?v=eVJ6cbVEF3U
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 19. února 2013 - 23:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K6S3 či co...
Spíše jde o film poučný, rozebírající smrťák při posunu, plynoucí z rutiny. Postavil si odvěšené vozy 10,5m za námezník a při přestavení a couvání ho to tam zmáčklo...a rozebírají kdo všechno co porušil. Na konci říkají, že v r. 2006 měli 17 takových nehod se 6ti mrtvými.
Mně zaujalo to najíždění na zarážku při rozvěšování - to tam mají povinný nebo je to ulehčení odvěšení při těch automatických spřáhlech - možná to ani jinak nejde?? u nás se to myslím nedělá, protože šroubovka...nebo jo??
P.S. Pažálsta, izvinitě miňá, ja učilsja gavaríť pa russky v škóle, u miňá 28 lat tomu nazad..tak to možná nebude přesný..
VENDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.85.227.140
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 01:04:50    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jarda Kapras: to rozvěšování automatického spřáhla je to asi takovej gryf. bez znalosti toho jsme měli tři co dělat abychom dostali dva vozy od sebe a to jsme si ještě pomáhali pajsrem.
závěrem otázka pro znalce -kdysi se na brzdičích rozlišovala poloha plnící a poloha jízdní.rozdíl byl právě ve velikosti otvoru a tím i možného průtoku. to už dnešní systémy nerozlišují?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3199
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 20. února 2013 - 04:07:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naše brzdiče Dako BS 2 a BSE mají polohu jízdní a vysokotlakého švihu.Polohu plnící měl Škoda N/O.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3289
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 10:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pokerna 2698: chtělo by si to zopáknout funkci brzdiče BSE, přes EPV žádný vzduch do průběžného potrubí fakt nejde. Říká ti něco pojem rozvodový ventil?
Při velkém úniku vzduchu v brzdovém potrubí přes EPV prostě nejde nadměrné množství vzduchu.
Martin
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6341
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. února 2013 - 11:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při rozvěšování autoscepky je potřeba namáčknout. Nataženou autoscepku nerozvěsíš, protože jsou "chleby" sevřený a nehneš s nimi.
Zby
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 20. února 2013 - 11:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17:
Pane kolego, nic ve zlém, ale jakpak odbrzdíte samočinou brzdu u BSE když podle vás má jen "polohu jízdní a vysokotlak.přebití" ??? A to pomíjím že pravděpodobně hovoříte o polohách OBE 2, LEKOV či obdobných ovladačů BSE.
Ovladače BSE mají totiž polohu "odbržďovací" nebo-li též nazývanou plnící. V poloze jízdní "aretované" vám BSE udržuje zvolený tlak v hl.potrubí.