K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 21. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 21. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2807
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 10:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: osobní to skutečně není když chodím jen do diskuzí, tak tam nejsou aktivity pana Sůry ale jednotlivých diskutérů. To je snad rozdíl ne?
S499: už máte v práci zase dovoleno brouzdat po netu? Chyběl jste mi. Nebýt vás, tak nikdo by zde tak hloupě nekadil žvejky o překlepech.. hezký den
Sipi: nikdy nikam neutíkám, ovšem nebrejlím do monitoru a čekaje s jazykem na triku na nový post na který hned je třeba reagovat. Mám své práce dost. Sůrovo pracovní nasazení u PC a vedení svých soukromých válek jde dost šejdrem. Ale já vám váš názor neberu..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 10:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nikdy nikam neutíkám

Bohužel i odpovídání jen na to co se mi hodí, resp. neodpovídání na to co se mi nehodí je útěk. Rozhodně to není diskuze.

Ale mě to vlastně může být jedno, ty nalháváš sám sobě..

(Příspěvek byl editován uživatelem sipi.)
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 779
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 10:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: jsem ale pro zachování síťovosti (tj. IDS ČR, přípoje, atd.).
Třeba po dokončení obkličovací operace (Koupě Veolia etc) najde nový dominant cestu jak IDS ČR podpořit

pro opravdové šotouše:
Databáze vozů RegioJet
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3994
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 11:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023: helejte se, Vy jedinej spravedlivej lingvisto, a co takhle výraz ale jsou to převážně injektiva směr Sůra , ten Vás nechává v klidu, páč je z tý správný strany a útočí na toho správnýho, co?
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 11:36:31    Odkaz na tento příspěvek  

když jsme u těch "modrých" a "žlutých"...mně teda nepřijde, že by tu byl někdo vyloženě modrej...spíš "žlutí" a "nežlutí". Nebo tu vidíte někde propagaci modrých?

Souhlas se Slimem...jeho forma mi taky neva, protože když přitvrdí, tak v reakci na něco, a s nadhledem. No a jelikož je jedním z mála, kdo má chuť reagovat i na kinderofficevš experta, je potom vhodným terčem. A nemyslim si, že by ztráta T.H. byla něčím k výčitkám. Jsou tu jiní ze stejné stáje, a jenom kvůli Slimovi jistě nezmizel...třeba jen v Metransu usoudili, že není vhodný, když se ví, že někdo tak konfliktní je od nich.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 11:39:54    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: třeba Bram zrovna myslel na společnou injektáž s jmenovanými :-)
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 11:41:48    Odkaz na tento příspěvek  

pardon, Sipi, ne Bram. Je vás tu žlutých nějak moc:-) My jsme všichni Bevelové, jak bylo odhaleno, tak to máte jednodušší;-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 11:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já už jsem tu snad za každého. No nic, jedeme dál..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 12:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Bohnic se dostat nehodlám, tak už snad naposled a stručně. Rozlišení žlutý/nežlutý si tady vymyslelo pár lidí, kteří nechtějí diskutovat, ale zakládají účelově "flame war" a potřebují se nějak odlišit, resp. označit. A z toho nyní vychází ta paranoia "kdo je kdo". Ale všechno je jedna velká žumpa a je tady krásně vidět koho baví se v ní hrabat
A Slime pokud ty primitivní výpady Bevela proti Sůrovi a Jančurovi tady nevidíš, tak už je to s tebou hodně špatný.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3998
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 12:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: sorry, v té žumpě jste společně s námi a spolu s námi se v ní hraběte, nevšiml jste si? Já teda nevím, kdo poprvé vyřkl označení žlutý/nežlutý/modrý, ale hmmm má pravdu, tady není nikdo vysloveně modrý, fakt je přesnější označení nežlutý. Modrost z toho logicky vyplývá, protože pokud nesouhlasím se žlutou adorací a zbožštěním každého Jančurova prdu, ocitám se v pozici obhájce modrých víceméně automaticky.
Ostatně i paranoia kdo je kdo a výpady proto neregistrovaným anonymům od anonymů registrovaných je výplod žlutých, co taktně přehlíželi, že jejich guru T.H. byl neregistrovaný celou dobu. Koneckonců - zrovna T.H. nebyl žlutý, ale antimodrý - krásný příklad toho, co jsem napsal výše ohledně antižlutých pasovaných na modré.

Sipi: Výpady Bevela samozřejmě vidím a už párkrát jsem se k nim velmi kriticky vyjádřil. Nicméně vidíte Vy, že pokud si odmyslíte styl a osobní útoky, má Bevelo co se týká faktů tak v 95% pravdu? Pokud máte pocit, že pan Sůra je objektivní nezaujatý novinář a Jančura férový rovný pravdomluvný slovo držící chlap, je to hodně špatný s Vámi...(upřesním - z tohoto pohledu mi paradoxně Jančura vadí míň, je to podnikatel a dělá všechno pro svůj úspěch, holt má laťku morálky jinde než já. Pan Sůra je jiný případ, to je exemplární přiklad toho, čemu náš vypečený nevyléčený prezident říká - pokud může mluvit - hnůj, póvl, žumpa atd.) a zkuste mě napadnout za prezidentská slova, že jsem vulgární ...
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 15:56:30    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: v pohodě, za injektáž stejného pohlaví se v cz do léčebny nezavírá;-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4000
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 16:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ovšem pokud s tím protikus souhlasí a pokud je mu víc než patnáct let...
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 17:10:33    Odkaz na tento příspěvek  

což Radim zřejmě bude, když mu dali živnosťák, jen je otázka, jak tomu je u Jeníka:-)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 929
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 17:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já už jsem tu snad za každého

Například si nemyslím, že byste byl stejný uživatel jako Slim, protože on píše korektně a zcela jiným stylem než vy.

Chčiju převážně do Jančury, v pracovní smlouvě mám vyprazdňování močáku ČD. (Bevelo)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2811
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 18:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgická onanie: A víte že je mi to zcela volné co zrova VY, si myslíte? Mám vás na chvostu a tak to i zůstane. Jsem na k-reportu od začátku, a tak s ním i umřu. Jinak mimo téma: pokud mi napíšete ještě jednu PMS, mám to ihned přeposlat do administrace. Koukám, že vaše estébácké podněty se nelíbí více lidem. Zdar a sílu

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 19:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgická onanie

Proč o onanii tolik mluvíte? Nepokoušíte se náhodou dosáhnout Hulánovy délky?

Mám vás na chvostu a tak to i zůstane.

Kde mě máte, je mi šumafuk. Já vás mám za úchyláka, protože až příliš často mluvíte o onanii.

Jsem na k-reportu od začátku, a tak s ním i umřu.

Pokud nebude třetí světová válka

pokud mi napíšete ještě jednu PMS, mám to ihned přeposlat do administrace.

Žádnou PMS bych vám nemohl napsat. Podívejte se, co zkratka PMS znamená: http://en.wikipedia.org/wiki/PMS_%28disambiguation%29 Neumíte-li anglicky, stačí si to hodit do Google Translate.

Koukám, že vaše estébácké podněty se nelíbí více lidem.

1. Tyto podněty nejsou estébácké, vychází z podezření ostatních uživatelů.
2. S uživatelem Petr47 máte velmi podobný sloh.

Zdar a sílu

Chtěl jste napsat „Smůlu a slabost!“, ne?

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 19:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na IC1014 požár hnacího vozidla v Č.T. Cestující nabral Ex122.
Třída opět lepší
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.191.232
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 19:37:15    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer ale kde vždyť web píše že bez omezení
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 19:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No joooo web. Ale realita je jiná... Stačí se podívat na slovenský babitron, kde je poslední info 1014.
Omluva stalo se to o stanici vedle v Třebovicích v Čechách.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Alex2111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 21:04:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Viktor si nedá pokoj a nedá.

//REGIOJET
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 21:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čd4ever: Něco podobného říkal Hitler před druhou světovou a dopadl zcela jinak.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Čd4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 22:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: A Deutche bahn měly monopol na trhu se zájezdy last minute
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 934
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 18. května 2013 - 22:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jak to souvisí s tvým nazi logem ČD. Samozřejmě, jako fór je to dobré

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 10:37:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Ano, zaměřuji se výhradně na psychosomatické jedince, kteří tady machrují.
hmmm: Metrans Rail vystupování svých zaměstnanců jako soukromých osob nijak nereguluje.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3686
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 10:42:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Nicméně vidíte Vy, že pokud si odmyslíte styl a osobní útoky, má Bevelo co se týká faktů tak v 95% pravdu?

Měl bys spíš napsat: Myslím si, že Bevelo má pravdu.

Jinak je otázka, zda jí skutečně má. Dost to záleží na úhlu pohledu.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2814
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 11:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S499: nikdo tady nemá potřebu dělat, jak sám jste to nazval, machrování. Dle vašeho občasného výlevu již začínám mít dojem že jste neskutečný narcis. Pokud nemáte poslední slovo, přijde na řadu afektovaný útok skrze téma mímo kontext. Ovšem co chceme že? ..jsme na k-reportu!

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Moravan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.169.73
Odesláno Neděle, 19. května 2013 - 13:54:39    Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Neber si Moravu do své špinavé tlamy, kancelářská kryso!
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 16:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2739
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 20:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D1 Ex v Brně na hlaváku +19min.
Při této "události" mě o5 napadá , zdali i přes započatou opravu D1 nebudou mít vlaky o něco větší zpoždění na "rychlé vrstvě" Praha-Brno než busy na D1(?) tak jako většinou v minulosti....
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4009
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 20:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z tiskové zprávy MD:
V oblasti přepravy cestujících lze zakázku na železnici zadat přímo bez provedení nabídkového řízení, což představuje z formálního pohledu obdobný model, který byl využit v případě stávající přímo uzavřené smlouvy s Českými drahami, a.s.

Jen taková kontrolní otázka - kdo jediný od roku 2009 hystericky vyřvával o tom, že tento způsob uzavření smlouvy s ČD je přinejmenším nemorální? A na čem že si to mimo jiné namastil hejtman Hašek díky takovému uzavření kapsu cca 40 miliony, na což má důkazy? A jaký že stav tento způsob uzavření na dráze konzervuje a komu má zabránit ve vstupu do konkurenčního prostředí?

Du blejt, velebnosti.

P.S.: Pro hnidopichy, co budou chtít link na citáty - zkuste nejít po slovech, ale po smyslu a významu.
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 20:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: Tak ve chvíli kdy zdechne mašina, se nedá nic dělat. Tedy alespoň předpokládám, že to je důvod zpožděného odjezdu z Phy a nasazení 362.121.
Ale i s esem se krátilo. Z Prahy se jelo +29, do Brna +19...
Jinak dnes 578 -7; 580 -9 a 581 zatím v Adamově s -1

Čeština je freeware, ale ne opensource.
ICQ: 315559622 ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a vlastní názor.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 853
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 20:47:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Tak nechoďte po slovech. V roce 2009 nebylo zveřejněno zadání, neproběhla notifikace, nebylo žádné poměřování nabídek. Teď? Podmínky jsou předem známy a MD z nich neuhne. Cenové porovnání proběhlo. Probíhá roční notifikace, která dovoluje komukoliv, kdo by to zvládl lépe, se přihlásit. Furt nic?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 20:48:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: Kdyby se tomu neříkalo D1 Express, ale vlaky do Brna každou půlhodinu, možná by na to lidi slyšeli lépe. Kolem D1 se dělá zbytečná hysterie.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4011
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 21:11:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:
Podmínky jsou předem známy a MD z nich neuhne
Jo. Podmínky jsou předem známy, přičemž ze dvou konkurentů dva podali stejnou cenovou nabídku, jeden se nechal vyhodit kvůli do očí bijcí hovadině a ještě doporučil svého konkurenta jako vítěze. Ergo RJ dostane takovou cenu, jakou navrhl. Co je to za soutěž? Že splní všechny ostatní požadavky, je samozřejmé, má je v té ceně započtené. ČD taky splnily v roce 2009 všechny požadavky, ne? A cenu dostaly tu, co udaly jako potřebnou k pokrytí ztráty...
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 21:16:44    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Tak najednou vám zase vadí, že trať dostane RegioJet? Kdo se ve vás má vyznat
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 22:14:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: A jaké byly požadavky v roce 2009? Tam byla otázka jednoduchá "kde to máme podepsat?" :D
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 22:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:
Probíhá roční notifikace, která dovoluje komukoliv, kdo by to zvládl lépe, se přihlásit.

Opravdu myslíte, že se během té roční doby (do května 2014) může kdokoliv přihlásit s lepší cenou?

Mě stále není jasná jedna věc. To, že utáhli Jančuru na vařenou nudli je jasné. Jak asi nyní bude protestovat proti něčemu napřímo zadanému, když sám má napřímo zadáno.
Pokud se dobře pamatuji, zadání napřímo bylo obhajováno hlavně z časových důvodů (zastánci tvrdili, že by se rozlepily opět obálky, kde by kupodivu byly opět ty samé nabídky). Zdravý rozum (který je k pochopení zadání napřímo přímo ministerstvem požadován) mi sice říká něco jiného (já být Arriva, nasadím do dalšího výběrka cenu o desetník či korunu na km nižší než dal RJ). Jinak to ovšem pak působí opravdu tak, že obě nabídky byly koordinovány.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 22:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Beru to jako formální věc. Zadání je dostupné ne teď od 18. 5. 2013, kdy se notifikace zveřejnila, ale od 29. 4. 2012, kdy se zpřístupnilo v rámci soutěže.

Klidně se teď mohl dát dohromady LEO Express s GW Train Regio, kteří z toho odešli při přezkumu ÚOHS, a podat dodělanou nabídku. Navíc už znají cenu RJ a Arrivy. :D

Jančura se vztekal, že v roce 2009 nikdo nic dopředu nezveřejnil, nepožadoval, nenotifikoval a dokonce se tady vracely obálky poslané do toho mála výběrek, co běžely (Plzeňský kraj).
zm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 22:58:29    Odkaz na tento příspěvek  

A jaké byly požadavky v roce 2009?

Třeba: Schopnost plnění od 12/2009, schopnost čerpat ROP na nová v vozidla dodaná v termínech...

dokonce se tady vracely obálky poslané do toho mála výběrek

Myslíš třeba to v Libereckém kraji, z kterého někdo utek, aby si místo ostudy mohl jen stěžovat?
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 22:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:
Vy to sledujete víc. Ptám se, zda je možné, že třeba 15. 4. 2014 podají nižší nabídku České dráhy (nebo kdokoliv jiný) nebo je to skutečně jak píšete pouze formální věc.
Btw. Leo a GW Train Regio mají přece na dodělání nabídky dost času, ne?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 23:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zm: Ne, mluvím o Plzeňském kraji. :-) http://www.zelpage.cz/zpravy/7455
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 23:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: ČD určitě nic nepodají, protože Žaluda řekl jasně v railjetu do Prahy, že na to kašle. LE a GWTR by mohli, ale LE se rýsuje jako výhradně rychlíkový/dálkový dopravce. Uvidíme.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 23:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Že na to kašle nyní, jsem taky slyšel, ale kdo ví, co bude za rok. Ptám se, zda by mnou popisovaný postup byl možný, nebo ne. Zde jste uvedl, že ano, proto se ptám, zda si tím jste jistý.
Taky jsem získal ten pocit, že to je pouze formalita. ostatně když RJ chce zadat výrobu v Polsku již v době, kdy by se teoreticky mohl ještě někdo přihlásit.
zm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 23:10:42    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: To nic nemění na tom, že v Libereckém od toho utek a místo pravdy se jen vykrucoval...

p.s.: Co tvrdil Žaluda mohlo být taky mlžení pro veřejnost. Karty natvrdo odkrývá málokdo.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 23:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: 100% jistotu budeme mít 18. 5. 2014. Do té doby se může stát cokoliv, i když pro MD a RJ je to brané jako zákonná formalita.

zm: Jeho boj a nebo třeba tam bylo něco víc. :-) Teď už je to jedno, když to mají ČD a Trilex.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 20. května 2013 - 23:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: ".... trať dostane RegioJet?..."

A kterou že to?? On dostane pouze několik vlaků, na to, aby převzal celou trať nejspíš nemá.
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 00:30:09    Odkaz na tento příspěvek  

Co keca Zaluda v railjetu je asi tak realne jako to co keca Jancura do medii.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4012
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 07:26:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ostatně když RJ chce zadat výrobu v Polsku již v době, kdy by se teoreticky mohl ještě někdo přihlásit.

Jojo, tohle je klíčový moment. Někdo nám chce namluvit, že teď běží lhůta, ve které kdokoli může podat lepší nabídku, přičemž Jančura už bude mít objednané vlaky? Ač jsem v podstatě vždy na straně jeho oponentů, musím říct, že za takové podmínky by byl naprostý šílenec, kdyby do toho šel. Takže pokud do toho fakt půjde, bude mu muset někdo dát tu jistotu, že ty prachy nevyletí komínem. A ten někdo nás teď krásně tahá za nos...proč asi a v čí zájmu? Není vona to jen taková jedna kouřová clona pro veřejnost, aby to vypadalo míň blbě a Jspetrak mohl tvrdit, že podmínky toho výběru byly vysoce konkurenční oproti ČD? Co by dělal, kdyby si Arriva sehnala toho kvalifikovanýho soudruha a ozvala se?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 09:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Ta kouřová clona se jmenu 194/2010 Sb. ZÁKON ze dne 20. května 2010 o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů, §19 :-)
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 10:05:48    Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdyby se někdo přihlásil a vyfoukl mu to, tak ty PESY asi může poslat na Slovensko ne? Jestli se nepletu, tak má tam ty současné prozatím líznuté na 3 roky.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 10:14:33    Odkaz na tento příspěvek  

A něco pro ty, kterí si to ještě nezaregistrovali jedna zpráva z FB:

"Proč máte úvodní fotku stránky z místa, kde prakticky nezastavujete?" - Protože se tato skutečnost brzy změní! Od 9. června budou zastavovat v Zábřehu na Moravě všechny spoje jedoucí do Prahy a spoje IC 1013, IC 1015 a IC 1017 ve směru opačném. Žluté vlaky jsou zpět!
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 10:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: To může, jen by měl RJSK S-Bahn vlaky v rychlíkovém uspořádání. A talenty tak jako tak mají jít do kopru, protože Alpha Trains jim podle všeho leasnula pěkné plečky. :-)
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 10:34:05    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: To mě nenapadlo :-) ale interiér se dá asi překopat ne?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 11:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:
Díky za link, cituji z VAšeho pargrafu:

(1) Nejpozději 1 rok před zahájením nabídkového řízení nebo před uzavřením smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících přímým zadáním podle § 18 písm. a), c) a d) uveřejní objednatel informace o svém rozhodnutí uzavřít smlouvu o veřejných službách v přepravě cestujících v ozsahu podle přímo použitelného předpisu Evropských společenství1) v Úředním věstníku Evropské unie, pokud přímo použitelný předpis Evropských společenství1) nestanoví jinak.

(2) V případě uzavření smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících přímým zadáním podle § 18 písm. a), c) a d) je objednatel povinen nejpozději 2 měsíce před jejím uzavřením zveřejnit na své úřední desce a způsobem umožňujícím dálkový přístup oznámení o
a) identifikačních údajích dopravce, s nímž má být smlouva uzavřena,
b) předpokládané průměrné roční hodnotě veřejných služeb nebo počtu kilometrů za
rok, je-li smlouva uzavírána podle § 18 písm. c), a
c) předpokládaném rozsahu veřejných služeb.


Mně z toho vyplývá, že protože to celé začalo výběrovým řízením, ž to mělo v tom EU věstníku viset už od okamžiku vypsání tendru. Jen to potvrzuje moji domněnku, že MD dalo ten rok Jančurovi k dobru a krásně to ladí s průběhem řízení a postupem Arrivy. takhle maximálně dostane úředník na MD důtku s výstrahou a celé se to pozdrží pod záminkou dodržení zákona ve vztahu k EU...


(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 11:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: A proč by se to dělalo? Pokud to bude mít dostatečnou kapacitu, tak max. tam budou mít lidi nadstandardní množství zásuvek a pohodlnější sedačky. :-)

Slim: Notifikace o tendru v TEDu byla už před spuštěním soutěže 29. 4. 2012.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2180
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 20:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem byl u odjezdu IC v 16.12 z Prahy. Čísla sem nedávám, protože by byla zkreslená - cestovaly tam děti na školním výletě. To je jednak výrazně vyšší počet cestujících, než obvykle, a pak, mrňata se špatně počítají.
Ale před vlakem se ke mně přitočil maník s nabídkou slevového voucheru na pendolíno - do konce června mohu dostat slevu na místenku v hodnotě 100Kč.
Tak kdo chcete jet s klopidlem levněji, zajděte si k Jančurovi.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 20:13:27    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Předpokládám, že zrovna vám je jasné, jak to myslím.

Brr: Kdyby tohle dělal Jančura, tak to by tady byl bengál
bengál
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.8.224
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 20:55:01    Odkaz na tento příspěvek  

Zatím ten bengál dělal jen Jančura.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 23:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bengál: Pokud vím, Jančura na to háže bobek a směje se drahám v Brně.
bengál
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.10.192
Odesláno Úterý, 21. května 2013 - 23:37:15    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, jistě. Proto ten brek Ondrůje v médiích.