K-report
 

Archiv diskuse Ostatní země do 09. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Ostatní země » Archiv diskuse Ostatní země do 09. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
E499.2020
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.97.199
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 06:26:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,existují na internetu traťové jízdní řády železnic Srbska a Řecka?Odkaz může být i na starší JŘ.
Österrreich
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.176.202
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 15:11:32    Odkaz na tento příspěvek  

Odkaz na řecký jízdní řád je tady
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 23:05:33    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov -- Agent: Vždyť to píšu, je to tak, napájí topný rozvod. Dalo se to vidět i třeba v Rakousku či Německu.

Taky v Sofii - plecháč od Škodů. Modrej.
jirid
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.8
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 13:12:33    Odkaz na tento příspěvek  

Jak je to v současnosti s FIP do Itálie? Platí průkaz na 50% slevu nebo je i sešitek na volné cestování? Platí jen v regionálních vlacích nebo i dálkových (50% sleva)?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 13:26:26    Odkaz na tento příspěvek  

Sešitek (kuponová jízdenka za 50,- Kč) nafasujete a platí v mezinárodních (!!) vlacích s povinnou doplacenou rezervací. Zbytek 50 % doplatek k NRT tarifu. Tolik teorie. Praxe - totální chaos, nikdo nic neví, nezná, ani průvodčí si nejsou jistý ničím, v pokladně totéž.
Budete-li (jako já) si ty doplatky a rezervace kupovat v automatech - tak ty "chytrý" jsou jen někde, debetky berou jen některý (není rozlišeno), v řadě případů to koupit prostě nejde, jelikož povinně zerervovaný vlaky jsou na požadovanou relaci často vyprodaný (nutné dělit a dále slučovat, takže ve finále máte x-dokladů na různý místa...), dálkový IC maj 3 vozy narvaný cigánama... Štastnou cestu!
(zlatý klidný a bezpečný Rumunsko)
jirid
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.8
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 14:03:38    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za radu. Jinak tedy 50% se doplácí i v regionálních vlacích nebo platí kuponová jízdenka?
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 3-2012
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 15:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zni to sice logicky, ale tohle reseni je trochu zbesily.
Co je na tom zbesilyho? Zrusena loko, ale trafo ma v poradku, tak at si trafuje. Urcite je tohle reseni levnejsi, nez stavet boudicku a kupovat novy trafo. A provoz musi byt stejne nakladnej v obou variantach...
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 21:06:24    Odkaz na tento příspěvek  

Před válkou jezdil Jadran expres Praha-Sušak, tak jsem koukal v kterým místě je stanice, a je z ní nějaká odbočka do tunelu. Neví znalci kam ta trať za tunelem pokračovala ?
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.165
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 21:44:52    Odkaz na tento příspěvek  

FS: na mapách bueker.net zde je zakreslena odbočka ze stanice Sušak-Pećine na nákladové nádraží Rijeka Brajdica, které leží u přístavu kousek pod stanicí Sušak. To by tedy znamenalo, že ta odbočka do tunelu vyúsťuje na místě, které jsem označil červeným kroužkem

Sice je to trošku "divočina", takovýhle spirálový tunel, ale proč ne? A hlavně jsem na mapě nikde v okolí nenašel žádné jiné místo, kde by se druhý konec toho tunelu mohl nacházet.
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 21:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer,

tak se zase po delší době poptám. Program a jízdní řády tedy máme vymyšlené (Švýcarsko, Anglie), jen nemáte někdo nějaké (nejlépe osobně vyzkoušené) levné ale dobré ubytování pro 5-6 lidí v Anglii? Stačí nám jeden pokoj, na dvě noci, mezi Londýnem a Yorkem v červenci.

Děkuji za rady a tipy.
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 23:21:20    Odkaz na tento příspěvek  

Majkl007 - díky,
asi to tak bude, smyčka jako na Gotthardu nebo Telgártu,
aby se dostali o patro níž.
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 23:32:57    Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je ten druhý vjezd.
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 1-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 23:39:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se podívejme, co nám říká "Atlante ferroviario d´Italia e Slovenia" na str. 39:
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.255.165
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 23:54:51    Odkaz na tento příspěvek  

No vida, a je to potvrzené! Pěkný to tunýlek, navíc pod městskou zástavbou...
MartinNovak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.40.236
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:08:50    Odkaz na tento příspěvek  

Kdo nezná...doporučuji
http://www.openstreetmap.org/
jsem z nich nadšen. Zapnete vrstvu transport map v pravém horním rohu a můžete bádat, kde všude májí koleje, škoda jenom, že se nedá zjistit, kde například funguje osobní doprava, ale to už bych asi chtěl moc :-)...
Tady konkrétně ta Rijeka
<iframe></iframe><br><small>Zobrazit větší mapu</small>
jirid
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.8
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:34:17    Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte jaká jsou čísla sedadel v italském pendolinu ETR450, která jsou napoti sobě, nikde se mě to nepodařilo zjistit.
Thalys
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.197.220.35
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:08:33    Odkaz na tento příspěvek  

Re M.Novak: parádna mapa
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 15:03:44    Odkaz na tento příspěvek  

Díky pánové za další mapy. Taky jsem trochu zagooglil, a vylezla mi mapa z roku 1929. A dle mapy a jízdního řádu (1931) ten vlak z Prahy jezdil tou spirálou až dolů k vodě. Viz jř a km. Dnešní Brajdica se tehdy jmenovala Sušak.
Hlavní trať na Zagreb mám projetou několikrát, a nebylo mi jasné, kde tam mohly končit rychlíky - pěknej kopec, že ?
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 15:15:37    Odkaz na tento příspěvek  

A tohle vypadá na původní budovu, podobně honosná stavba jako třeba Split.
MartinNovak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.40.236
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:16:59    Odkaz na tento příspěvek  

V Iránu, pokud se vydáte z Teheránu směrem ke Kaspickému moři, uvidíte také jedno velice svérázné řešení překonání velkého výškového rozdílu konveční železnicí :-). Musím se tam někdy zajet podívat osobně...
<iframe></iframe><br><small>Zobrazit větší mapu</small>
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:21:18    Odkaz na tento příspěvek  

W. : řekl bych, že s těmi jízdenkovými automaty je to v Italsku tak, že karty berou všechny, ale hotové placení je možné jen někde. Pokud lze platit jen kartou, tak se tam objeví na začátku informace o placení "jen kartou".

ad jirid : Doporučené řešení > řekněte dálkovým a přeplněným vlakům "good by" a jezděte jen "osobními vlaky" (jsou v kursbuchu vytištěny slabě). Já si tento způsob cestování nemohu vynachválit ...
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:45:00    Odkaz na tento příspěvek  

MZ - tak pravda, a taky ty "jen na karty" - nemají díru na peníze.
A tahle divočina jezdí okolo Etny.
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:50:01    Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že ty Regionale / na snímku prostřední/ byly pouze na karty.
jirid
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.8
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:24:24    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Nevíte tedy, jestli ještě letos platí na tyto osobní vlaky kuponová jízdenka FIP?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 18:32:10    Odkaz na tento příspěvek  

jirid : ano, proč by neplatila. Platí i ve vlacích "jiných (smluvních) dopravců", pokud vlak jede po infrastruktuře FS = jízdní řády v číselné řadě 10 - 399 ... neplatí ve vlacích, které jezdí po infrastruktuře "jiného dopravce", jízdní řády v řadě 4xx, resp. některé společnosti vůbec nemají svoje jízdní řády v kursbuchu.
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 18:32:27    Odkaz na tento příspěvek  

Canfranc a MartinNovak : tak mne napadlo, zda ještě existuje ta spojovací kolej z Brajdici/ex Sušaku do hlavní stanice, na mapě Google jim kousek chybí. Díky street view je vidět, že pořád existuje, to u nás už by byla dávno vytrhaná nebo pod asfaltem. Zda vede taky až na konec nového mola se rozpoznat nedá, tak ostrou Google tu leteckou mapu nemá.

Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 18:43:03    Odkaz na tento příspěvek  

FS : ne do hlavní stanice ta kolej nevede, loni jsem měl v Rijece habaděj času, tak jsem si udělal procházku až k tomu kontejnerovému terminálu ...
Vilda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 18:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FS: Já jsem viděl Regionale, které braly mince, ale s bankovkami si nejsem jistý.

Taky vydávají jiné jízdenky než klasické Biglietti Veloce.
MartinNovak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.40.236
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 20:23:03    Odkaz na tento příspěvek  

FS Na té openstreetmap jsem si všiml, že pokud nějakou kolej vytrhají nebo jinak zničí, tak ta kolej zmizí z mapy. Celkem aktuálně, prověřoval jsem si pár míst v Bulharsku, co znám.
Ta kolej po silnici, to je jako v Brně :-)
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 20:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem shodou okolností v Rijece loni taky, takže jsem si to tam procházel rovněž a mohu potvrdit MZ s těmito dodatky:
Do nového dlouhého mola (kolem stanoviště trajektů Jadrolinií na Dubrovník aj.) vede jedna větev vlečky od Sušaku až na jeho úplný konec, i když už se na konci příliš nepoužívá.
Do hlavního nádraží po druhé větvi (vede po nábřeží) se nedá dojet přímo, (i když tam kdysi možná nějaká spojovací kolej existovala), ale dle mého názoru (nedalo se to vše projít kvůli plotům apod.) se do hlavního dá dojet úvratí (tj. příjezd ze směru od Šapjane).
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 22:20:41    Odkaz na tento příspěvek  

Tím street view jsem to prohlídnul od Sušaku až po vjezd do nádraží - je na snímku 3, a na fotomapě to místo označeno šipkou. Ve staré mapě tečkovaně. Po celé cestě kolej volná, žádné ploty. Takže pak je otázkou, kdy snímky pro street view nafotili ? 2 roky, 5 let ???
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 23:12:27    Odkaz na tento příspěvek  

A tady je ten vjezd do stanice z přechozícho snímku vyfocen shora - foto amíci 1945, když to tam sypali.
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 23:32:20    Odkaz na tento příspěvek  

Platnost FIP - tady píšou to samý ,
co platí všude, o žádném extra příplatku tam nic není. Platnost 8 dní, atd...
MZ : Je někde k mání ten originální text o platnosti FIP v Itálii - nemyslím ten z GŘČD, ale v nějaké úřední řeči FIP, co rozesílali "údajně" FS všem členům FIP ? ?
Čínskej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 3-2012
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 23:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodne podobne jako Rijeka je resenej i Terst. Akorat tam uz po spojovaci draze po ulici kolem pristavu nezbylo prakticky nic. Snad jen kousky koleji pred namestim...
Rijeka by tou uvrati mela byt opravdu prujezdna.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 23:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdy snímky pro street view nafotili ? 2 roky, 5 let ???
Je to vždycky v levém dolním rohu napsáno.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 13:18:37    Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda díky, to jsem přehlídnul. Takže celá ta spojka ze Sušaku až k vjezdu do nádraží je focena "srpen 2011". Ještě pár obrázků - na pohledu do nádraží je vzadu uprostřed ten barák, co je pod letadlem, a je to ten velký barák z druhého obrazku, kde je Riva se spojkou. Takže spojka šla až do roku 2011 přímo do nádraží. Bez překážek.
Pod mostem přes Rječinu jsou v roce 1945 vidět dvě koleje - tram + vlečka ?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 15:29:47    Odkaz na tento příspěvek  

Dobré odpoledne, existují na internetu traťové jízdní řády železnic Rumunska (mám na mysli CFR - JŘ soukromých tratí jsou na http://tren.transira.ro/) a Bulharska ?

Díky předem za info !
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 4105
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 16:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Existují na téže stránce rumunské, ale letošní tam zatím není.

Odkaz by T.H. http://tren.transira.ro/Arhiva/

ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:43:02    Odkaz na tento příspěvek  

FS : k italským FIPkám > možná by vám ho poskytla centrála FIP v podobě německého překladu italského (anglického) textu, ale tam se budou řešit leda tak příplatky a "bla bla" o povinné rezervaci ... Pochybuji, že tam bude něco o tom, že FIPku FS akceptují i jiní dopravci.
Rozšafný "Dottore" na římské direkci TI mající na starosti FIPky bude houbelec vědět o tom, co páchají v Lombardii kde výkony TI v regionální dopravě přebírá Trenord nebo v Provinz Bozen či Emilia Romagna ...

ad Rijeka - podle toho obrázku z atlasu - mám ho taky - je tam kreslena mezi ŽST a Rijeka Brajdica jen "nákladní doprava" (v originále ohne Personenverkehr)> černá přerušovaná čára. Chyba je podle mého názoru u staniční budovy Sušak, ta by ve směru jízdy Rijeka měla být nakreslena napravo > je tam peron a "barák". v atlase je nakreslena na opačné straně (těchto případů jsem našel víc)...
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:47:25    Odkaz na tento příspěvek  

Tak po Rivě jezdily v roce 2002 i Os a R, nyní uvažují o nákladech. Tak buď hoši o tom zrušení trati na Rivě nevědí , a nebo ...? Tunel se má reko pro 25 kV.

FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 20:16:21    Odkaz na tento příspěvek  

MZ : tady v té mapě mají umístění budovy v Brajdici správně, viz i fotka včera v 15:15. Ale oni plánují Riječki S-Bahn, jenom za půl miliardy Eur, a ten by měl jezdit opět po Rivě.
K těm FIP by bylo dobré poslat dotaz, znáte adresu ?
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 22:44:14    Odkaz na tento příspěvek  

Na mapě o řádek výš a též na fotomapě - 04. dubna 2013 - 21:06, je vidět v Pečine vpravo od trati do spirály i krátký šturc /stejné slovo mají Chorvati, asi pozůstatek z dob, kdy jsme spolu žili v jednom státě/ a že není zbytečný, dokazují následující fotky. Taky DB na nových VRT je mají, jen u nás se spokojíme s červenou na klacku, ta přeci zastaví všecko . Pečine 21.11.2009 v 3,00. Kdyby se to vyvalilo ve spirále tunelu, uklízení by bylo o dost náročnější.

Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 23:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FS: Jen upřesňuji, že pod pojmem "hlavního nádraží" jsem měl na mysli nádraží osobní. Tam, tj. k nástupištím, se dá dojet - dle mého názoru - jen úvratí přes nákladní obvod, do kterého vede kolej po nábřeží.
A "ploty" byly drátěná či jiná vrata zabraňující volnému průchodu osob z nábřeží do nákladního obvodu (vč. skladů apod.).
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 23:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen doplnění - ten snímek z r. 1945 ukazuje vjezd do nákladního obvodu, mezi skladiště, ne do osobního nádraží. Openstreetmap pěkně ukazuje polohu budovy (červená tečka), před níž jsou jen tři hrany nástupišť dosažitelné od Záhřebu. Za nimi je už nákladní obvod stanice bez nástupišť.

Kdybych loni věděl, jaký o to bude zájem, nafotil bych toho víc
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 10:20:42    Odkaz na tento příspěvek  

Canfranc - souhlas, je to tak jak píšete. Na té mapě včera v 20:16 ta spojka k peronu je blbost. Správně to je na mapě z r.1929. Vlak od Rivy projel kolem přijímací budovy až po zadních kolejích na zhlaví a musel couvnout k peronu. Stejně jako Kutná Hora, Turnov, M.Boleslav a mnoho dalších stanic. Takže loni už byla kolej z Rivy do nádraží zavřena plotem, bránou ?
Tady dva odkazy : Brajdica - procházka tunelem
http://www.croinfo.net/vijesti-regija/6835-tunel-brajdica-pjeaki- obilazak.html

a Gomulkou po Rivě
http://picasaweb.goo...629897340142706
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 10:42:56    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 14:21:11    Odkaz na tento příspěvek  

FS : jejda, to jsme si nerozuměli. Já jsem neměl na müsli polohu staniční budovy Brajdica, ale v Šušaku (zastávka).

Adresu úřadu FIP neznám, stejně pochybuji o tom, že by příslušný vídeňský hófrát nebo dvorní radová pochopili, co po nich český "cestovatel" vůbec chce, jak to, že jim nestačí to, co se dozví od mateřské železnice ...

Canfranc & FS : chorvatský pojem "nástupiště" je velmi svérázný. Ve stanici Zvecaj (trať Zagreb - Ogulin) se pravidelně křižují zastavující osobní vlaky i když tam je pouze jedno boční nástupiště u staniční budovy. Druhý vlak prostě zastaví na koleji bez peronu (ve stanici dvě dopravní koleje) a cestující skáčí do štěrku. Podobně tak nastupují (to jsem bohužel neviděl) - zíral jsem na to doslova s oteřenou pusou... jízda osobním vlakem Zageb - Rijeka a zpátky se rozhodně vyplatila, lepší než rychlíkem ...
Řekl bych, že tam žádné sunutí k peronu (byl tam v té dnešní podobě) nebylo.
Těch v podstatě "bezperonních" stanic tam mají hafo - Slavonski Šamac, Erdut ... zajímavá je i Novska. Tam se taky zastaví s osobákem na koleji bez peronu a račte si poradit ...
Naproti tomu dvojkolejka Vinkovci - Tovarnik, kde jede několik osobních vlaků za den, má na každé zastávce (mezilehlá stanice není) krásná boční nástupiště se zámkovou dlažbou. Cálovaly to peníze z Bruselu i když Chorvatsko bude členem EU až koncem letošního roku.
V Tovarniku je krátký peron pro tři vozy, i když tam staví vlaky směr ŠID (Sbrsko) - jeden pár vlaků za 24 hodin do Bělehradu, tak u koleje směr Šid peron není - pokud vlak výpravčí nebere na kolej opačného směru, aby mohli vystoupit celníci a pasováci ... Ti jezdí z/do Vinkovci.
V Tovarniku obě složky složí v buňkách, bez problémů jsem z nich vymámil hraniční razítko i když jsem přes hranice nejel. Podobně jsem vymámil štemplíka v Čakovci i Beli Manastyru ...
Zastávka Macinovac kde končí vlaky z Čakovce (směr Središce SŽ) má dlouhý vyasfaltovaný peron ...
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 18:43:59    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se někdo z Vás chystal na výlet do Holandska, tak tady je jízdí řád NS:

http://www.ns.nl/reizigers/reisinformatie/informatie/informatie-t ijdens-uw-reis/download-dienstregeling-2012-2013.html
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 19:07:28    Odkaz na tento příspěvek  

MZ : Brajdica je bývalý Sušak, a Sušak-Pečine zas býval Ogranak. A možna to všechno bylo ještě jinak. Poslepoval jsem 3 fotky dohromady, šipkou je označena ta "Capitaneria di Porto", kolem níž jezdily vlaky z Rivy do stanice asi těch 102 a více let.
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 19:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FS ad průchod: No, něco mi tehdy zabránilo jít dál, jinak bych šel...
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 19:47:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ono s vlaky do Rijeky je to vůbec bída. V letošním roce to máme 2 páry rychlíků do Záhřebu, 2 páry rychlíků do Lublaně a 5 párů osobních vlaků do Moravice (směr Karlovac-Záhřeb). A to je vše. Např. poslední dva páry osobáků do Šapjane (slovinská hranice) byly zrušeny v prosinci 2012. Trochu málo na statisícové město.

P.S. Kdesi jsem četl (už si nepamatuju kde) o busech HŽ Rijeka-Lupoglav, zajišťující spojení Záhřeb-Rijeka(vlak)-Lupoglav(bus)-Pula(vlak), s tím že Chorvati snad chtějí postavit trať Rijeka-Lupoglav. Neví o tom někdo něco, zda je to skutečně reálné anebo se jedná o další z řady fám ?
FS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.40.253
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 21:25:42    Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ - chtějí vrtat tunel na jih, ale i na sever. takový plány od nás známe taky. Dvoukolejku z Vysočan na Wilson jsme plánovali od roku 1919 - a od kdy jezdí ?
Taky ČSSR plánovala super tunel, a bez klausotunelářů :
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.32.59
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 22:29:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ano. Busy z Lupoglavu do Rijeky skutečně jezdí a asi na to platí nějaké vnitrojízdenky s vazbou na vlaky dál do Chorvatska. Byl jsem loni v Pule a na nádraží a byly tam vyvěšeny nějaké ceny přes Rijeku do vnitrozemí. Koukal jsem ale, že sezonní spojení z Budapešti do Puly skončí. Na vagonwebu v řazení vlaků je Istria trasována již do Koperu. A moc nevěřím, že by byl zaveden nějaký motorák přes Rakitovec a Buzet do Puly. Alespoň, že jsem to loni stihl projet. Docela hezká jízda istrijským vnitrozemím. Jsou to takové chorvatské Sudety, i když v pravém slova smyslu se k Sudetům dá přirovnat spíš oblast okolo Kninu. Istrie byla do roku 1945 součástí Itálie a je z velké části ve svém vnitrozemí vylidněná.
M62
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 09:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Busy Rijeka-Lupoglav jezdí a dle mého názoru by měla normálně jít koupit jízdenka Pula- Zagreb s tím, že se použije tento bus, který provozují HŽ.
Canfranc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 13:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na busy Rijeka-Lupoglav-Rijeka jdou koupit jak normální vnitrostání lístky po Chorvatsku, tak platí 100% Interrail, Eurrail a další slevy tohoto typu.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 13:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má s tím někdo osobní zkušenost?
https://www.youtube.com/watch?v=qSAWSFAJ5GA
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 14:02:56    Odkaz na tento příspěvek  

Jako s čím? S muzejní železnicí nebo nějakým cirkusem pro děti s lokomotivou Tomáš? Osobně mi tedy přišlo zajímavější hornické muzeum a expozice v Kerkrade...
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 14:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Potřebuji poradit, kde se v Itálii nacházejí funkční úzkorozchodné železnice.
Mám tento přehled:
Trento - Malé 1000 mm elektrifikovaná
Genova - Casella 1000 mm
Napoli - Sorento 950 mm
Bari - Avigliano 950 mm
Catanzaro - Cosenza 950 mmm, částečně ozubnicová (jediná v Itálii)
Gioia Tauro - Palmi 950 mm
Catania - Bronte - Riposto 950 mm
a Sardinie 950 mm
Vilda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 15:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Halbstadt: Napoli-Sorrento je součástí sítě Circumvesuviana. Tratí je v okolí Neapole ještě několik a všechny jsou elektrifikované.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vilda.)
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Úterý, 09. dubna 2013 - 15:57:27    Odkaz na tento příspěvek  

Bari - Avigliano 950 mm
Catanzaro - Cosenza 950 mmm, částečně ozubnicová (jediná v Itálii)
Gioia Tauro - Palmi 950 mm

Je to velká škoda, ale do Avigliana je trať částečně vyloučená (asi sesuvy), celý systém v Gioia je v prdeli, Catanzaro nevím přesně.
Dále ještě jezdí nádherná úchylárna v Římě do Giardinetti (jednou padne za vlast metru) - spíš než dopravní systém v EU to připomíná indický subkontinent.
V Janově je občas v provozu Ferrovia de Granarolo - v únoru nejezdila (zubačka).
Turín - zubačka na Supergu (kopec s kostelem). U té pozor má přes den přestávky v provozu, kdy se nejezdí.
V okolí Neapole by měla být v provozu celá síť.