K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 01. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 01. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honza_H
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 18:20:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 18:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cílem je zaplnit smysluplně koridor celý a ne jen zlomek kdesi u Prahy.
Někde hluboko v těch Vašich blbostech* se skrývá kus pravdy, a sice že kapacita dráhy není zajištěna dostatečně. A že na trať jsou pouštěny i vlaky, které opodstatnění nemají. Už se ale neshodneme v tom, že já eSko v silných relacích podporuji - a to i na úkor některých pseudo-dálkových vlaků (viz R Pha-Brno) či "vlakobusů" (alias vlaků s kapacitou jen o málo větší, než má autobus, což v podstatě popírá jednu ze základních výhod železnice)...
* Sorry, prostě to tak vidím.
Bednář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.70.110
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 20:06:05    Odkaz na tento příspěvek  

http://vary.idnes.cz/foto.aspx?c=A130628_144427_vary-zpravy_pl

Foto z otevření zastávky Horní Slavkov - Kounice
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8745
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 20:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Kolem Brna už je taky na všech vstupujích dvoukolejkách interval 15 minut ve špičkách, 30 v sedle a 60 minut o víkendech. Dokonce v úseku Roztoky-Kralupy jezdí dneska méně osobních vlaků jak na tratí 250 či 260 u Brna.
I když se zdá koridor z Prahy do Děčína plný, tak se stále dá NEx protrasovat tak, aby projel i v té největší špičce z Prahy do Děčína bez zastavení přesto, že v současném GVD jsou nakresleny i vlaky Arrivy.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 20:23:26    Odkaz na tento příspěvek  

Takže už chybí jen nabídka kraje Vysočina. A ten ji nezveřejňuje nikdy. Nebo že by letos udělal vyjímku ?
Ojin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 20:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Královéhradecký kraj:
Dědov jsem měl zafixovaný jako ideální výchozí bod na Ostaš a doufal jsem, že tam zůstane něco turisticky použitelného, ale ten 1 km z České Metuje pravda není až taková tragédie. Ale aspoň o důvod víc jet tam ještě letos :-)

Happy:
Je zajímavé, že takovéto problémy nevidím u Brna. Jaksi tam netrpí courákovou mánií pro kdejakou dědinu s 80 lidma po půl hodině.
Jestli to nebude tím, že v blízkém okolí Brna moc nejsou dědiny s 80 obyv. na rozdíl od středních Čech nebo západní Moravy (až na Řikonín, kam už se ale jezdí 60/120 a je to přestupní uzel IDS).

Od roku 1985 Za Moravu! Moravská národní obec http://zamoravu.eu
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 20:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z České Metuje do Dědova je to krásná cesta lesem (i když ke konci cesty už je paseka). A na Ostaš se dá dobře i ze Žďáru, tam to dokonce jezdí po hodině. To bych černě neviděl

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz || www.atlasvozu.cz
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3745
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 21:08:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Na všech? Ukažte mi ten 15minutový interval do Slavkova.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7011
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 21:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

happy, me by zajimalo, jak casto jezdite po ty 090/1 osobakama. Treba v tejdnu 8.27 z Kralup nebo v 13 z Hnevic. V tejdnu. Ze totiz echal i v tom nejslabsim useku v sedle vozi k 50 ks. Oproti tomu ten superbus i z Pocaplu na Melnik-tedy do "spadovyho okresu" kam vlak nejede-kdyz veze v tutez dobu 10 ks je to zazrak a standard je 3-5. Tak nedumejte jak kde dopravu dokurvit a vyhnat do aut koho to jen de.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.190.90.203
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 07:33:20    Odkaz na tento příspěvek  

A na Ostaš se dá dobře i ze Žďáru, tam to dokonce jezdí po hodině. To bych černě neviděl

značená cesta na Ostaš je i z Metuje
http://mapy.cz/s/7HPB

popřípadě se dá jít z bus zastávky Pěkov,Ostaš, většina Sp vlaků má ve stanici Police nad Met přípoj busem směr Police,Broumov
http://mapy.cz/s/7HPC
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 11:31:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: To jsou mezinárodní koridory pro dálkovou/ nákladní expresní dopravu a ne U-bahny atp.

Ano, třeba v případě vlaků Praha hlavní nádraží - Praha Radotín to platí jednoznačně. Tam ROPID nasral vlaky, které jsou zcela zbytečné. A dle mého dlouhodobějšího pozorování je zcela zbytečné zatarasit prodloužením těchto vlaků i úsek dál do budoucí stanice vzniklé ze zastávky Černošice Mokropsy. Tam pod čtvrt hodinu smysl jít rozhodně nemá. ROPID se ovšem touto myšlenkou těžce ukájí. Ovšem toto rozhodně není případ trati Praha Masarykovo nádraží - Kralupy. Tam naopak vlaky jezdí velmi vytížené a spíš by oproti dnešnímu stavu mělo vlaků být více o víkendech (půlhodinový takt osobních vlaků by měl být celotýdenní) a v pracovní dny by kapacitu některých vlaků ve špičkách chtělo zvýšit. Sem však ROPID ze zcela mne neznámých důvodů pozornost neupírá, naopak objednal vlaky Praha Masarykovo nádraží - Praha Čakovice, což smysl zcela postrádá.....

Ovšem tahat city elefanty na osobních vlacích dál za Nelahozeves je nesmysl - buď není zdroj frekvence pro osobní vlak, nebo by snad i byl, ale zastávka je příliš daleko od obce, ovšem také je potřeba brát v potaz už vlak neskýtá v porovnání s automobilem takových výhod, aby do něj mělo smysl lézt.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 11:45:31    Odkaz na tento příspěvek  

Happy: A co byste udělal s v poslední době omýlanými 031 a 238? Jak dlouhý interval? A rozlišíte ho pro víkendy?

Celkem mě to zajímá, vypadá to, že budete mít jiný pohled než ten, který se tu stále střetává (= příznivcí stávajícího Zárubova modelu vs. příznivci nového Duškova modelu). Skoro to až vypadá, že jiný pohled na věc ani není možný a celá problematika je dokonale černobílá.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8853
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 11:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K debatě ohledně 090/1:
V případě úseku (Lovosice -) Roudnice - Kralupy souhlas s Happym. Pro rozumné zaplnění Os bych musel započíst nejen lidské obyvatestlvo dotčených vsí, ale nejspíš i zvířecí.

Naopak v případě úseku Kralupy - Praha souhlas s Orkym a dalšími. S-bahn zde má určitě perspektivu, bude-li dostatečně četný.

Dobře to vystihl ohledně dojížďky "218".

Happy:
Cílem je zaplnit smysluplně koridor celý a ne jen zlomek kdesi u Prahy. Je zajímavé, že takovéto problémy nevidím u Brna. Jaksi tam netrpí courákovou mánií pro kdejakou dědinu s 80 lidma po půl hodině.
Přijde mi, že úseky Hrušovany - Tišnov a Brno - Blansko jsou (použiju-li Vaší terminologii) také slušné zatláskané.

Jinak pro nákladku je zde pravobřežní trať - jen by se slušelo jí trošku "oprášit" a "zkulturnit".

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
mic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.202.132
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 11:51:09    Odkaz na tento příspěvek  

Tak si pročítám diskusi o 091 a lehce mi trne. Je třeba si uvědomit následující. Podél té trati bydlí spousta náplavy (možná většina), která je vázána do Prahy. A jedním z důvodů proč bydlet tam byla právě dostupnost. Lidi závislí na autu si vybírají k životu místa klidně bez HD. Vzhledem k vzdálenostem je HD doprava v tomhle úseku atraktivní mex. v intervalu 1h. Při dvouhodině se vám na nějaký vlak 90% lidí vykašle. Auto máme všichni a o víkendu je v Praze pohoda. Projížděním menších zastávek přijdeme i o turisty (někdo tu zmínil kolaře). To co může udržet lidi ve vlaku je právě interval. Na vzdálenost cca 20km je i 1hodina příliš dlouho. To bude čekat málokdo. Srovnání s Německem kulhá. Tam je auto základním druhem dopravy. U nás je tím základem zatím HD (aspoň na příměstských tratích jako 091). Pokud chcete lidi vyhnat na silnici, udělejte dvouhodinu. Auto má jednu výhodu. Nemusím na něj čekat dvě hodiny v dešti, mrazu a pod.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 11:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000: Když chceš mít co nejvíc lidí v autech, použij Duškův model - pomalé, všude stavící a pouze účelové spoje a nepravidelně mimo takt v četnosti pro všechny tratě bez rozdílu zhruba stejné.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 12:01:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mic: Nesouhlas. Dvouhodina může být také dobrá, záleží však na tom, kde.

Hroch: Zlepšení na trati 072 by bylo vhodné i pro osobní dopravu - u R Ústí - Kolín je potřeba dostat 15 minut na stíhání osobákového uzlu Ústí v X:00.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 12:08:19    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: ne každý kraj má peníze na elefanty z Kralup do Ústí. Duškův model je rozumný kompromis pro všechny.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4964
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 12:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, třeba v případě vlaků Praha hlavní nádraží - Praha Radotín to platí jednoznačně. Tam ROPID nasral vlaky, které jsou zcela zbytečné.
Ano, možná jsem to vztáhnul zbytečně na ty Kralupy, i když berounskou a benešovskou trať jsem rovněž zmiňoval.

Ovšem tahat city elefanty na osobních vlacích dál za Nelahozeves je nesmysl
Jako courák určitě.

Tak nedumejte jak kde dopravu dokurvit a vyhnat do aut koho to jen de.
Nic likvidovat přece nechci. Copak taková Arriva chce něco likvidovat? Pouze vznáším doměnku, že by bylo lepší přesunout vlkm z couráků na vyšší Sp/R vrstvu, která by byla defacto analogií toho, co chce Arriva, jen s tím rozdílem, že tohle by bylo až do Ústí a nebál bych se na střídačku ani Děčína/Teplic. Prostě rychlé, časté, meziregionální spojení, kdy by si města se současnou nedostatečnou R obsluhou cíleně polepšila.

Jednoduše řečeno, vemte segment Arrivy, přidejte zastavení v Roztokách, po dohodě s ÚK protáhněte na střídačku Ústí- Děčín/Teplice, jako R/Sp, udělejte v taktu 30 min. a zbývající vlkm doplňte courem (Praha- Kralupy/(Vraňany)). Samozřejmě bez líných DMU, ale třeba s CE.
To je můj osobní názor, kdy se domnívám, že systém Sp je prostě žádanější.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8749
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 12:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Na trati 171 převezou osobní vlaky na odjezdu ze Smíchova dvojnásobek lidí co vlaky v PIDu mezi oběma Holešovicemi a Bubenčí (tedy včetně rychlíků PID). V Radotíně je obrat 6885 lidí/den, čímž poráží Libeň (4521), Vršovice (4521) či Vysočany (4491) co se týče vlaků PID. Údaje jsou z roku 2010 a lze je najít na webu ROPIDu. Ale na 171 počet cestujících dále dost rychle stoupá a již jsem někde viděl údaj, že jako první úsek přesáhl počet 10000 cestujících na odjezdu ze Smíchova.

Nostalgia: Poloha rychlíků na 072 je dána zejména polohou v jiných uzlech, třeba Všetaty či Kolín. Uzel v v Ústí západu by měl být řešen spíš výhledovou půlhodinou Ústí-Teplice.

Happy: Je možné se bavit o změně modelu Vraňany-Ústí. Ale rozhodně jsem proti tomu, aby byl interval osobáků Praha-Kralupy delší jak hodina.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 12:43:59    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: šáhnul vám někdo na hračky? Také podporuji 2h o víkendu z Prahy do Kralup. I tak to bude vozit vzduch, na který by stačila regionova. Vím o čem mluvím. Ve všední dny pak stačí hodina. Půlhodina jen v ranní špičce v kladiva.

Souhlasím také s Bramem, že nasrání fůry vlaků do Radotína je pěkný nesmysl. Pak akorát není kapacita protáhnout vlaky z Rudné do Vršovic (i když to už by Bram nechtěl :-) ).

Do Berouna o víkenu 2h a po 1h na Karlštejn a ušetří se vlkm, to by se koukalo. A lidi by si toho ani nevšimli.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4965
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 12:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co byste udělal s v poslední době omýlanými 031 a 238?
Zlikvidovat systém Sp je prostě nebetyčná hloupost. Jak jsem zmínil já tento segment považuji za základ, protože i na pomalejších tratích je schopen tento systém alespoň trochu konkurovat IAD a celkem obstojně může konkurovat busům (i když z principu by si ale VHD konkurovat neměla, bohužel některé kraje to vidí jinak)
Co se týče 238, tak určitě po 2 hodinách Sp Pardubice- Jihlava (min. 5 párů), dále další vrstva s trochou více zastaveních do Poličky (tam záleží, jak by to vyšlo). Zbytek courák dle potřeby (těžko někdo pojede (pravděpodobnost je malá) z malé dědiny se zastávkou za obcí v sedle)
Co se týče 031, tak jsem zvědav, jak bude vypadat. Každopádně se primárně soustředit na cestující z Hradce do Pardubic. Tedy omezit výstavbu zastávek tak maximálně na Čeperku. Zbytek MHD. Protože pokud budu cpát zastávky opět na každou mez (a že jich je tam hodně), tak opět docílím jen toho, že trať nebude dostatečně konkurenceschopná oproti silnici 37. Aneb ve jménu lovení pár babek ze Stéblové přijdu o desítky cestujících z těch velkých měst. Tady jde i o Prahu, protože i s přestupem SC+Sp zvládnou Praha- Hradec přes Pardubice rychleji než přímý Praha- Hradec.

Přijde mi, že úseky Hrušovany - Tišnov a Brno - Blansko jsou (použiju-li Vaší terminologii) také slušné zatláskané.
To víceméně nepopírám. Každopádně vyšší vrstva je zde dostatečná.

Jinak pro nákladku je zde pravobřežní trať - jen by se slušelo jí trošku "oprášit" a "zkulturnit"
To ano. Ale to zahlcení jsem myslel špíše globálně kolem Prahy. A tedy, že tu nejnižší vrstvu nelze posilovat donekonečna. Nepřesně jsem se vyjádřil.

Dvouhodina může být také dobrá, záleží však na tom, kde.
Přesně tak. Já stále bádám nad využitím zastávky Úholičky, která je 800m od Žalova a cca 900m od Řeže. Ta zastávka stála desítky mega. Za ty peníze se mohlo koupit do každé rodiny auto, či tam posílat každou chvíli mikrobus či taxi pro těch pár domů...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8750
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 13:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: To víceméně nepopírám. Každopádně vyšší vrstva je zde dostatečná.
...se stejným intervalem jako "pomalé" R Praha-Lovosice-Děčín. Takže u Brna je dostatčná a u Prahy to je málo?

A tedy, že tu nejnižší vrstvu nelze posilovat donekonečna. Nepřesně jsem se vyjádřil.
Řekl bych, že současný stav nabídky zastávkových vlaků na 091 je celkem tak akorát. Budoucnost vidím na R/Sp/Zr po hodině a ve špičkách po 30 + osobní vlaky cca v dnešním rozsahu.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 13:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U trati 090 jsem pro zachovat stávající stav u Os a posílit R Praha - Děčín na interval 60 minut.

Orky: Půlhodina Ústí - Teplice mimo špičku je zbytečná. Bydlím v Krupce a vím, o čem mluvím.

Peníze, které ušetříme za půlhodinový takt Ústí - Teplice zrychlením trati 072, můžeme použít třeba na hodinový takt R Praha - Děčín, nebo na Kozinu (kde jsem jednoznačně pro obnovu provozu). Možností je mnoho, oba nápady, které jsem teď zmínil, mají smysl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2469
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 14:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče spojení Kralupy-Praha, čistě teoreticky by postačilo, kdyby R jezdily v prokladu s Os a ne X:38 R, X:41 Os a pak hodinu nic. Zhruba do doby před 5-6 lety tomu tak bylo. R jely z Kralup v X:13 a Os v těch zhruba X:41. Ale chápu, že to vzhledem k přípojům (zejména v Lovosicích) není tak jednoduché. Nejlépe by to vyřešila Arriva, před kterou ovšem u Ropidu dostalo přednost už snad všechno (půlhodina o půlnoci do Českého Brodu, čtvrthodina do vesnice Strančice, historický motoráček do Čakovic, atd.)

Stránky o mém modelovém kolejišti
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3770
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 15:13:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Na trati 171 převezou osobní vlaky na odjezdu ze Smíchova dvojnásobek lidí co vlaky v PIDu mezi oběma Holešovicemi a Bubenčí (tedy včetně rychlíků PID). V Radotíně je obrat 6885 lidí/den, čímž poráží Libeň (4521), Vršovice (4521) či Vysočany (4491) co se týče vlaků PID. Údaje jsou z roku 2010 a lze je najít na webu ROPIDu. Ale na 171 počet cestujících dále dost rychle stoupá a již jsem někde viděl údaj, že jako první úsek přesáhl počet 10000 cestujících na odjezdu ze Smíchova.

Je potřeba také dodat, že byl znepoužitelněn autobus (jízdní doba díky zajížďce do Chuchle byla natažena až na 2,5 násobek jízdní doby vlaku) a aby náhodou cestující neměli tendenci ho využívat jako proklad k vlaku, jede ve stejných časech jako vlak. Radotín sklony k využívání vlaku měl (nádraží v centru této městské části) a v případě čtvrthodinového taktu to i plně odpovídalo poptávce, zbylá část ráda vzala zavděk autobusem, protože z některých částí lidé mají procházku na vlak i patnáct minut. Teď je ale jízdní doba a četnost autobusového taková, že lidi vezmou zavděk procházkou. Ovšem nepovažuji více než kilometrovou docházku za něco zcela optimálního a do systému MHD patřícího. Hranice je zhruba 700 metrů, ne dvojnásobek.

A co jsem měl možnost během několika měsíců dojíždění ranními vlaky z Berouna do Prahy poznat, tak opravdu vlak je zbytečně přetěžován akorát v úseku Radotín - Smíchov, v ostatních úsecích (včetně úseku Radotín - Černošice) si lze vždy sednout. Čili je i do budoucna zbytečné dále takt zahušťovat na 10 minut. Navíc počet obyvatel údolí Berounky už dále neroste, jsou zde stavební uzávěry (na takový nárůst obyvatel nejsou zcela připraveny inženýrské sítě atd.) a pokud se náhodu najde pozemek, kde je ještě možno stavět, je nehorázně drahý.....

Marek000: šáhnul vám někdo na hračky? Také podporuji 2h o víkendu z Prahy do Kralup. I tak to bude vozit vzduch, na který by stačila regionova. Vím o čem mluvím. Ve všední dny pak stačí hodina. Půlhodina jen v ranní špičce v kladiva.

Souhlasím také s Bramem, že nasrání fůry vlaků do Radotína je pěkný nesmysl. Pak akorát není kapacita protáhnout vlaky z Rudné do Vršovic (i když to už by Bram nechtěl :-) ).

Do Berouna o víkenu 2h a po 1h na Karlštejn a ušetří se vlkm, to by se koukalo. A lidi by si toho ani nevšimli.


Jóóó? Fakt? Ty zas pindáš o něčem, o čem víš kulové howno. Jinak to říci nelze.

A kdepak by se ty tzv. ušetřené vlakokilometry měly projevit? Třeba tak, že se objedná v pracovní dny hodinový takt vlaků na trati Podlešín - Středokluky - Hostivice - Rudná? Nebo totéž na trati Bošice - Bečváry, Čelákovice - Mochov? A co takhle vybudování zastávky u vrat v pivovaru ve Velkých Popovicích a konečně tak dlouhá desetiletí odkládané zavedení osobní dopravy ze Stránčic?

Jejkote mankote, to zas budou noci, kdy se probudíš s mokrým pyžamem.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3771
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 15:15:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: Také by mne zajímalo, proč trať 091 je tak na okraji zájmu ROPIDu. Vlaků tam jezdí málo a doteď jsou na části z nich nasazovány žabotlamy.....
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8753
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 15:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Livingproof: Nejlépe by to vyřešila Arriva, před kterou ovšem u Ropidu dostalo přednost už snad všechno
Arriva přišla s projektem a s nataženou rukou. S projektem, o který objednavatelé evidentně nestojí. Aby jo, takový nárůst už je zbytečný. tady by stačilo, aby se zavedly zrychlené vlaky i o víkendu v prokladu s rychlíkem na hodinu a osobní vlaky by jely o půl hodiny posunuté.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 15:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: V případě trati 090 jsem spíše pro zahuštění současných děčínských R na hodinový interval.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 16:15:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ano, to by byl přijatelný kompromis.
Ale stávající situace, kdy z Kralup jede vlak v 8:41 a pak i v pracovní dny až za hodinu je neúnosná. V tom 9633 se z Roztok stojí u dveří, tak ať mi nikdo neříká, že pokud by jel vlak i v 9:11, že by v něm jelo méně lidí než v motoráčku do Čakovic nebo v půlnoční půlhodině do Brodu.

Stránky o mém modelovém kolejišti
mic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.202.132
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 22:35:21    Odkaz na tento příspěvek  

Na 091 by rozhodně slušel hustší (30min) takt - především vzhledem k době jízdy. Otázkou je, jestli tam musejí jezdit Ešusy. Až bude víc Panterů, může se kapacitní problém vyřešit hustším taktem kratších vlaků. Projíždět by asi šlo jen ty Úholičky. Jinak jsou zastávky v obcích využívané. Atraktivitu Žalova by šlo zvýšit lávkou do Řeže. I když i dnes to tam nezeje prázdnotou. Stávající zastávku Řež sytí hlavně VÚ.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 29. června 2013 - 22:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mic: Ešus je na 091 plně odpovídající vozidlo.
mic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.202.132
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 07:59:43    Odkaz na tento příspěvek  

BR: Mnojo, ale pokud by tam jezdil dvojpanter, mohl by za Kralupy pokračovat jen jeden a kapacita by byla lépe využita. Nehledě na to, že v okrajových časech by ten panter asi stačil jeden taky.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 08:09:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K návrhu zavést půlhodinový takt Os v úseku Praha - Kralupy nad Vltavou se připojuji.

Panteři však jezdí na Os Děčín - Most a tam je to plně odpovídající vozidlo.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 08:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 090/091: Tady jezdím celkem často, tak si taky přisadím.
1) Základním standardem příměstské dopravy je hodinový interval, ve špičce spíše půlhodinový. Rozhodně nemá smysl uvažovat delší interval. Pokud se vlaky zdají nedostatečně obsazené, je to možné řešit soupravou s nižší kapacitou, popř. spojování v exponovaném úseku.
2) Na současné "pomalé" rychlíky je potřeba 5 souprav, se kterými by se dal vyjezdit plnohodnotný hodinový interval (střídavě do ÚL a Děčína).
3) Kdyby se povedlo sehnat na tyto vlaky soupravy s vmax 160, mohla by se zkrátit jízdní doba Lovosice-Kralupy někam ke 30 minutám (cca 34) a zapřípojovat Kralupské lokálky (které odjíždí po půl) i ve směru od Ústí. To by mohlo přilákat i další dálkové cestující v relacích jako ÚL-Kladno nebo ÚL-Slaný a zlepšit tak nevyváženou obsazenost úseků Praha-Kralupy a Kralupy-ÚL-Děčín.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 08:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až bude víc Panterů, může se kapacitní problém vyřešit hustším taktem kratších vlaků.
Dovolím si připomínku, že Panteři nejsou primárně vyráběny proto, aby po 10ti minutách lítaly kolem Prahy, ale hlavně, aby zajistili "lokální dopravu" na elektrifikovaných tratích, kde dnes se vozí pár desítek lidí v soupravách mašina + 2 až 3 vozy! (což je provozně drahá sranda, navíc nepružná a časové náročná oproti jednotce).
Druhá věc je, že na leckterých tratích by stačilo vozidlo typu "Regionova se sběračem", říkejme tomu pracovně třeba "RegioSmeták"...
Pro příměsto v okolí Prahy je tedy jednoznačně určen Ešus.
Myšlenka na rozpojování v Kralupech mi přijde zvrácená, ale to mi přijde už i samotné tahání vysokokapacitních osobáků z Prahy do Ústí. Do vesnic za Kralupy může v pohodě fungovat přestup R + "malokapacitní osobák".
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3782
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 08:47:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chomutovák: 3) Kdyby se povedlo sehnat na tyto vlaky soupravy s vmax 160, mohla by se zkrátit jízdní doba Lovosice-Kralupy někam ke 30 minutám (cca 34) a zapřípojovat Kralupské lokálky (které odjíždí po půl) i ve směru od Ústí. To by mohlo přilákat i další dálkové cestující v relacích jako ÚL-Kladno nebo ÚL-Slaný a zlepšit tak nevyváženou obsazenost úseků Praha-Kralupy a Kralupy-ÚL-Děčín.

Oblast kolem Kladna a Kralup NIKDY nespádovala a nebude spádovat k Ústí nad Labem. Není těžké přijít na to, proč tomu tak je.

Otto Pospíšil:Pro příměsto v okolí Prahy je tedy jednoznačně určen Ešus.

Přesně tak. Je zbytečné, aby kolem Prahy jezdili Panteři (momentálně není kde) a zároveň je neskutečným nesmyslem provoz elefantů na osobních vlacích v úsecích Nelahozeves - Ústí nad Labem a od Kolína směrem dál na Pardubice, či ještě dále.

Třívozový Regiopanter by v okolí Prahy měl smysl pouze a jen na trati Praha - Rudná - Beroun po její elektrizaci, která ale není v plánu. Budu hodně rád, když se tato trať dočká nového zab. zař, zastávky v Rudné a zavedení celodenního hodinového taktu až do Berouna (půlhodina z Prahy do Nučic jako dnes). Pak si tato trať své cestující najde v počtu takovém, o kterém si mohou jiné tratě jen nechat zdát.
mic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.202.132
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 08:59:01    Odkaz na tento příspěvek  

Mno, panteři (stejně jako cokoli jiného) jsou vyráběni primárně proto, aby byli prodáni za co nejvíc peněz
Má-li být příměstská doprava atraktivní, je třeba interval co nejvíc zkracovat. Rozhodně by interval neměl být delší, než jízdní doba. Na 091 by ta půlhodina byla dobrá.
Spojování souprav je špatně. Tahání velkokapacitního vlaku po celé trati je špatně. Hm. Takže vnutíte lidem přestup v Kralupech. Jenže lidi neradi přestupují a když už musí, tak často do auta. Dělitelný vlak skýtá právě onen komfort přímého spoje.
A ešusy bych tedy raději viděl na těch 090R než na 091Os.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3784
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 09:05:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mic: A ešusy bych tedy raději viděl na těch 090R než na 091Os.

Lidi by ti poděkovali, protože by se do vlaku mnohdy nevešli a volili by příště auto. Krom toho, ešusy už o víkendech na R do Děčína jezdí. Aby byly na tyto vlaky i v pracovních dnech, je potřeba je stáhnout právě z osobáků Kralupy - Ústí.

A těch pár lidí, co potřebují z oblasti mezi Roudnicí a Nelahozevsí dojet do Prahy, si prostě v Kralupech přestoupí....
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 09:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spojování souprav je špatně. Tahání velkokapacitního vlaku po celé trati je špatně. Hm. Takže vnutíte lidem přestup v Kralupech. Jenže lidi neradi přestupují a když už musí, tak často do auta. Dělitelný vlak skýtá právě onen komfort přímého spoje.
Tak pozor! Netvrdím, že spojování je špatně. Ale postrádá smysl dělit soupravy v místech, kde se osazenstvo vymění z 95% procent (což je třeba případ Kolína... Kralupy nevím, tipuji podobný podíl nad 4/5). Stejně tak postrádá smysl vozit velkokapacitní soupravu za bod výměny cestujících, když počet lidí klesá řádově (i to je případ okolí Prahy).

A ešusy bych tedy raději viděl na těch 090R než na 091Os.
A to je další zvrácená myšlenka, kterých je touto dobou realizováno mraky - tahat vlak určený pro regionálku na dálková ramena. K sakru, k čemu se vyrábí prostorný vlak s místy k stání, s dobrou akcelrací, když ho pak nějaký "myšlenkově zvrácený taky odborník" nasadí na rychlík?! Nemluvě o tom, že nové ešusy nemají ani pohodlně sedačky na to, aby člověk vydržel bez bolestí zadnice sedět déle jak hodinu...

To je neskutečný, kam v této Banánové republice železniční doprava míří:
- regionální soupravy na rychlících, dálková doprava provozovaná čtyřvozovými komediemi, totálně ucpané tratě zbytečnými vlaky, žádný prostor pro nákladní dopravu, vývoj infrastruktury sto let za opicema, boj o každý kilometr lokálky, kde již dávno není poptávka po přepravě, otevření trhu konkurenci bez tarifní integrace...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3786
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 09:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil: Ano, elefant na R do Děčína je nouzovka. Ale pořád je to lepší, než vůz řady B. Je potřeba rozlišit, jaká je klientela těchto rychlíků a je podstatné říci, že to nejsou žádné dálkové vlaky, ale v podstatě regionální vlaky. Nic jiného a proto ten ešus tam nikomu a v podstatě ničemu nevadí. Kdo potřebuje z Děčína do Prahy, jede něčím jiným (EC) a těmito R bere za vděk pouze tehdy, má li EC zpoždění či potřebuje jet tehdy, nejede li EC..... Kolik těch případů je? Díky tomu, že EC a R jedou v podstatě půl hodjiny za sebou, a pak hodinu a půl přímého do Prahy nic, tak si to lze domyslet....
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 9-2009
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 09:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je potřeba rozlišit, jaká je klientela těchto rychlíků a je podstatné říci, že to nejsou žádné dálkové vlaky, ale v podstatě regionální vlaky. Nic jiného a proto ten ešus tam nikomu a v podstatě ničemu nevadí. Kdo potřebuje z Děčína do Prahy, jede něčím jiným (EC) a těmito R bere za vděk pouze tehdy, má li EC zpoždění či potřebuje jet tehdy, nejede li EC
Když budeme rozlišovat klientelu, pak je třeba uvést, že cestující lze rozdělit dle znalostí či cestovních dovedností od začátečníků, přes občasné či náhodné, po pravidelné až pokročilé experty... Je třeba vidět, že většina "obyčejných lidí" pořádně nerozumí významu R vs. EC* a spojení hledá na IDOSu - jediné, co je zajímá, je cena a čas (kdy, jak rychle). Nepravidelní cestující neví, co jim přijede, ale pod pojmem rychlík si většinou představí něco jiného, než regionální vlak. Ale máte pravdu, že si zároveň představí něco jiného, než vozy, kterými jezdili jako děti před 30ti lety.

* Mimochodem, některým lidem trvalo dlouho, než si zvykli, že za rychlík už se neplatí příplatek. Totéž platí pro EC... Stále jsou lidi, kteří historicky chápou rychlík jako rychlé spojení, ne jako regionálku. A jsou lidi, kteří tyto vlaky preferují před "cizokrajnými vlaky" jedoucími kamsi za kopečky...

Jinak já nesouhlasím s tím, aby problémy v nedostatku kvalitních vozů pro dálkovou dopravu byly řešeny nasazováním moderních jednotek určených primárně pro dopravu regionální.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8760
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 10:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S ohledem na velikostech obcí mezi Prahou a Kralupy je půlhodina osobáků na 091 celodenně celotýdenně je zbytečná. Větší jsou akorát Roztoky, kam stejně asi hlavní slovo budou mít autobusy. A druhou větší obcí jsou Libčice, ale cca 3000 obyvatel asi není na víkendovou půlhodinu. Ideálně mi úřipadá asi nejlepší to, co jsem psal výše: doplnit rychlíky zrychlenými vlaky na hodinu (mohly by stavět na Podbabě a v Libčicích), a osobáky protočit o půlhodinu. Dál na 090 pak vidím dvě možnosti: jedna je vazba menší jednotkou na ty zrychlenky a nebo by ty zrychlenky mohly pokračovat jako osobní vlak do Ústí. Rozdíl v jízdní době Kralupy-Lovosice by byl oproti rychlíku cca 20 minut, což se dá o víkendu skousnout. V době, kdy nejedou pomalé rychlíky v hodině by tak mohl být vytvořen proklad R + zrychlenka.
K nasazování 471 na R bych si dovolil říct, že ty rychlíky jsou stejně spíš takovými spěšnými vlaky a v dálkové relaci s nimi pojede málokdo, takže to až tak nevadí. Problém je spíš v tom, že některé ty rychlíky jsou v úseku Praha-Kralupy přeplněné, takže by bylo potřeba, aby ty nejplnější jezdily ve dvojici.
Na současné pomalé rychlíky stačí 5 souprav pro hodinový interval až do Děčína a 3 soupravy pro dvouhodinový interval.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8855
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 11:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
3) Kdyby se povedlo sehnat na tyto vlaky soupravy s vmax 160, mohla by se zkrátit jízdní doba Lovosice-Kralupy někam ke 30 minutám (cca 34) a zapřípojovat Kralupské lokálky (které odjíždí po půl) i ve směru od Ústí. To by mohlo přilákat i další dálkové cestující v relacích jako ÚL-Kladno nebo ÚL-Slaný a zlepšit tak nevyváženou obsazenost úseků Praha-Kralupy a Kralupy-ÚL-Děčín.
Oblast kolem Kladna a Kralup NIKDY nespádovala a nebude spádovat k Ústí nad Labem.

Já bych se těm přípojům nebránil, kdyby se to povedlo.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8761
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 11:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkrátit jízdní dobu někam ke 30 minutám by zřejmě možné bylo, ovšem nutností by bylo projet Hněvice a Bohušovice.
mic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.202.132
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 16:33:46    Odkaz na tento příspěvek  

O definici pojmu "regionální vlak" by mohl vyprávět jeden paštikář
090R přece neslouží k dopravě z Prahy do Ústí. Většinová klientela těch vlaků jezdí Pha-Lovo, nebo ROU-UNL. Takže komfort Ešusů je tu úplně v pohodě. To už horší je to pro lidi co s tím jedou 15minut, když musí někam po schodech a sotva se rozsedí tak zase dolů.
Jo a pokud se lidi do vlaku nevejdou, nemusí se tořešit prodloužením vlaku, ale třebas rozpůlením intervalu. To bývá přijímáno daleko lépe. Takže rychlá hodina do kralup ANO. Zrychlenky na 091 vzhledem k minimálním rozdílům jízdních dob NE. To už raději hustší Os.
Ale jak to tak čtu, tak tu jsou různé způsoby pojetí příměstské dopravy. Já jsem prostě toho názoru, že příměsto, "Esko", je taková rychlejší tramvaj. A má li plnit svou fci, měla by jezdit co nejčastěji (v mezích možností). Kapacita soupravy by se měla přizpůsobit poptávce a ne že se interval bude přizpůsobovat kapacitě soupravy.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8765
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 17:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mic: Minimální rozdíl jízdních dob? Osobáky jede z Masaryčky jede 35 minut, zrychlený vlak zastavující jen v roztokách 24 minut. Pokud by nestavěl nikde, zvládl by to za 22 minut. Rozdíl tedy 13 minut a 37% rychlejší. Pokud by tedy ministerstvo dopravy nebylo ochotno zaplatit pomalé rychlíky po hodině, což je v nejbližší době dost pravděpodobné, pak bych tedy zvážil zavést zrychlené vlaky jedoucí v 6,8,10,12,14 všechny denně, 16,18 jen v so/ne (v PD jedou rychlíky). Podobně do Prahy, příjezdy 8,10 jen so/ne (jedou rychlíky) a 12,14,16,18,20 denně. Do toho pak dnešní 9623 v rychlejší formě, 9629 jako zrychlený jen PD. Z Prahy pak odpoledne zavést zrychlené vlaky jen v PD cca 13:30-18:30.
Osobní vlaky budou protočeny o 30 minut, tedy denně v XX:10 a v PD špičky XX:40, podobně zpátky XX:11 denně a XX:41 PD špičky.
V souhrnu by se tak jednalo o nárůst cca 7 párů o víkendu v úseku Praha-Kralupy a cca 10 párů v PD.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 17:55:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Co se týče 238, tak určitě po 2 hodinách Sp Pardubice- Jihlava (min. 5 párů), dále další vrstva
Výborně! Tak zajděte na kraj Vysočina "My chceme spěšňáky Pardubice - Jihlava, na Vašem území zastaví jen v Chotěboři a Havl. Brodě, protože to musí být rychlé a ty burani z vesnic přece nikam jezdit nemusí. A tak je to správné, tak to má být a koukejte to zaplatit, vždyť je to jen blbých něco málo přes dva melouny navíc...a když na to kývnete, tak Pardubický kraj se orosí blahem a udělá to také tak "
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 18:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ještě uvidíme po dokončení úseku okolo Bubenče, jaká bude výsledná jízdní doba.

Ideální stav příjezdu děčínských rychlíků by bylo zapojení do X:00 v Praze, aby aspoň nějaká vrstva z Ústí nad Labem byla takto zapojena. Užitečný je přestup na Ex do Ostravy, kde však nesouhlasím s jeho posunem o 5 minut dříve, jak je uvedeno v návrhu JŘ.

Dovedl bych si představit příjezd v X:02, tj. o 6 minut dříve, než je současný stav. Takhle se utvoří přestupy na rozličné směry, nejen na Ostravu, ale třeba i na Plzeň.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8766
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 19:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Ideální stav rychlíků v Praze je skoro jedno. Každou chvíli odtamtud něco odjíždí. A do Ostravy se, podle mého názoru, budou stejně časy měnit. Pro tzv. Pomalé rychlíky od Děčína je a bude nejdůležitější jednak uzel v Lovosicích v celou a taky vazba na Benešov nad Ploučnicí a zřejmě taky na Dolní Žleb. Po dokončení modernizace přes Stromovku neočekávám nějaké významné zkrácení dob, vždyť není tak dlouhý.
Můj výše předložený návrh pokládám za nepravděpodobný, dneska nemá na přidávání vlaků stát ani kraje. Považuji ho za určitou možnost, jak trochu zlepšit dopravu s ne zas tak velkým nárůstem (fakticky jen v úseku Praha-Kralupy).
mic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.85.202.132
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 20:03:04    Odkaz na tento příspěvek  

orky: arrivácká Zr má psáno 29-31minut. rozdíl oproti Os tedy činí 4-6 minut. To považuji za minimální rozdíl jízdních dob. Raději bych tam nechal normální Os. Nesrovnávám s nikde nestavícími R, které jedou z Holešovic za 20min a hodinový interval by jim taky slušel.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2471
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 21:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mic: Na co normalni Os po pulhodine? Vysoka poptavka po spojeni do Prahy je z Kralup a Libcic a ne z Uholicek a Zalova. Orkyho navrh je optimalni.

Stránky o mém modelovém kolejišti
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8768
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 22:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mic: Já bych s těmi zrychlenkami nestavěl buď vůbec nebo maximálně na Podbabě, o víkendu možná i v Libčicích. Víc ale ne. Půlhodina os o víkendu by znamenala dalších tak 18 párů vlaků navíc, a to teď sotva někdo zaplatí.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 30. června 2013 - 22:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi proberte se. Já jezdím tratí Kralupy-Praha pravidelně a ten hodinový takt Os docela stačí, všichni sedí kromě snad jednoho školního vlaku z Roztok, kde sem-tam někdo stojí, ale nejsou obsazené všechny sedačky. Dvouhodina o víkendu je ovšem pitomost. Jinak bych navrhoval ML ohnout na Masaryčku jako posilu těch ptg, zrušení trapného víkendového vzduchovození ML do Hostivaře a kdyby byly prachy, tak couravý R po hodině do Ústí/Děčína.
To je rozumný kompromis.

Samozřejmě za Kralupy jezdit 471 je plýtvání, tam by sedl ten Panter, ovšem 471 do UL se už slíbily kraji.
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 01. července 2013 - 00:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bram: Samozřejmě, že od Kladna a okolí jezdí většina směrem na Prahu. Nicméně nějaký ten dopravní proud směrem na sever (což není jen ÚL) existuje. Osobně jsem měl několik podobných (nešotoušských) potřeb (ÚL-Slaný za příbuznými, ÚL-Dřetovice služebně, ÚL-Kladno na hokej apod.). A přípoje v Kralupech stojí za velmi málo, obvykle si to o pár minut ujíždí). Udělat z Kralup plnohodnotný uzel "na půl" tak by tyto vazby jako bonus fungovaly. Vlak se tím nenaplní, ale někdo občas přestoupí.
Ad Mic: Já bych nepodceňoval i Praha-ÚL (ráno, když nejede expres, odpoledne, když má EC zpoždění, a hlavně vazba Os-R v Kralupech, takhle se od nás jezdí např. do Řeže (výzkumné ústavy AV), Suchdola (AV, ČZU), Bubenče (VŠCHT+ČVUT), popř. studující/pracující v Praze bydlí v nájmu např. v Roztokách nebo Libčicích a přes týden dojíždí jen odsud).
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8769
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. července 2013 - 07:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Ohnout ML na Masaryčku nemá valný význam, protože vozí cestující s jiným požadavkem než spoje směřující na Masarykovo nádraží (primárně lidi na céčko, případně do Libně. ML na Masaryčce moc pantografy neposílí, neboť začínají v místech, kde dominuje MHD v podobě autobusově či jiné dopravy.
Couravý rychlík po hodině do Děčína sotva někdo zaplatí, to je můj návrh reálnější.

Chomutovák: Uzel Kralupy v půl je toho času fakticky nereálný. Jednak je potřeba být v celou v Lovosicích a taky je potřeba mít vazby v Děčíně od České Lípy. Tyhle dvě věci brání tomu, aby se ty rychlíky posunuly o těch cca 10 minut tak, aby uzel v Kralupech ve 30 vznikl.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 01. července 2013 - 09:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže bude potřeba přizpůsobit ostatní tratě, aby přestupy vycházely aspoň na délku 5 minut.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8771
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. července 2013 - 10:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Takže bude potřeba přizpůsobit ostatní tratě, aby přestupy vycházely aspoň na délku 5 minut.
Jenže toho se hned tak nedočkáme.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 01. července 2013 - 11:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proto je žádoucí projet Bohušovice nad Ohří - dle mých občasných jízd děčínskými R zde nastupuje/vystupuje jen velmi málo lidí, někdy ani jeden. Koneckonců, Lovosice jsou nedaleko.

V Hněvicích naopak zastavovat, protože spojení s ostatními městy (Roudnice nad Labem, Kralupy nad Vltavou) po silnici není zrovna nejlepší. Ale také existuje možnost dojet osobákem do Kralup nad Vltavou a zde přestoupit na R.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 01. července 2013 - 12:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad přestupy v Kralupech z tratě 091 na "lokálky" (tr 110):
Kdo má mít rychlý přestup a kdo pomalý? Cestující od Prahy, kterých je na trať 110 v porovnání s ostatními směry naprostá většina a proto mají rychlý přestup (Os od Prahy přijede v X:15, R přijede v X:17 a Os do Slaného v X:22 odjíždí a funguje to stejně i opačným směrem) a náhodný cestující od Lovosic má tedy potom na přestup cca 50 minut a nebo byste to rádi naopak? (náhodní od Ústí rychle a pravidelní od Prahy cca 35 minut (uvažujte ale doba na přestup x počet přestupujících na relaci))
Ano, řešením by mohla být celodenní půlhodina vlaků od Prahy, protože pak by bylo jedno jestli odjíždíme z Kralup v X:22 nebo v X:52.

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8773
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. července 2013 - 12:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Jízdní doba Kralupy-Lovosice Excelsioru je směrem do Děčína 32 minut, ovšem směrem zpět 34 minut (vjezd do odbočky v Kralupech?). U Děčínských rychlíků to je 38. Znamená to tedy, že jedno zastavení navíc znamená nárůst jízdní doby o cca 3 minuty. Například pro vazbu od Neratovic by skutečně byl nutný sjezd v Kralupech těsně ve 30. To znamená příjezd do Lovosic v 02 (při projetí Hněvic i Bohušovic), odjezd zpět ale už v 56! To už je samo o sobě moc. A to ani nemluvím o vazbách v Děčíně, které by se mohly stát rizikovými (pokud by vůbec vyšly). Proto se obávám, že to je nereálné.

Peva: Pokud by se povedlo sjet rychlíky těsně v půl, pak by se mohly osobáky prakticky do všech směrů rozjet ve 35 (krom směru do Ústí). Neratovice by byly stejné, Slany by se odjíždělo cca ve 35 s kříže v Podlešíně a Kladno by vycházelo s kříže buď v Dubí nebo Brandýsku a Velvary by jely na odhlášku za Slaným (možná ve směru na Slaný by bylo vhodné vlaky spojit, aby se dobře stíhal obrat ve Velvarech.
Bohužel tento sjezd je právě špatně realizovatelný z důvodů uzlů Děčín a Lovosice a z důvodů dnešní zastávkové politiky.