K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 29. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 29. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 24. července 2013 - 18:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Třeba Miblův návrh, kde nultý segment má interval 30 minut, mně přijde poněkud přehnaný.

I když... nultý segment nejsou dotované vlaky. A může jít jen o rezervu pro takové vlaky, jako je RJ, LE a jiné.

Např. první segment není do ČB vyloženě nezbytný. A je dobré počkat těch pár let.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
sen není realita!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.109.53
Odesláno Středa, 24. července 2013 - 22:33:02    Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: První R z Třebové na Brno 8.48 ??? Dle té tabulky.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 24. července 2013 - 23:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

sen není realita!: Není žádný problém zavést R o dvě hodiny dříve.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 08:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

1) Je třeba se zbavit zažitých dogmat
2) Je potřeba uvažovat nejen racionálně, ale také reálně
3) Vlak nejede pro kategorii, ale pro lidi
4) V primáním zájmu podniku vlastněného státem by neměl být zisk, ale potřeba lidí (v tomto případě obslužnost)

Více k tomu vyjadřovat raději nebude. Ten kdo chce, tak to pochopí :'o)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8905
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 20:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BoH:
Teď ještě otázka, zda skutečně má být jeden z mnoha dopravců vlastněný státem ...

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 20:26:01    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: To je komplexnější problém. Buď musí stát více regulat trh a nebo musí vlastnit něco, co tuto základní obslužnost obstará.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8908
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 20:44:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BoH:
Nemyslím si.
Resp. nemám dojem, že by výběrová řízení byla nějakou významnou regulací trhu. Pouze se trh přesouvá na jiné místo.

Mmch na trase Pha - Ova, kde stát přestal cokoliv regulovat, nefunguje ani to "něco, co tuto základní obslužnost obstará".

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6223
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 20:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď ještě otázka, zda skutečně má být jeden z mnoha dopravců vlastněný státem ...

Teď ještě otázka, kdy konečně někomu dojde, že v dotované dopravě je lepší jediný dopravce vlastněný státem, než několik "soukromých" doopravců se státním finančním závazkem na nemálo let dopředu.

Slepeckou holí se golf nedá hrát!

10 let na K-Reportu
2. 8. 2003 - 2. 8. 2013
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 21:12:30    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Já hlavně nechci, aby veřejná doprava dopadla jako v některých jinch státech Evropy.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 03:11:52    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: A nebo jste cvok vy? Svědčí o tom i to, jak jste mi nedávno předhazoval, že podle vás chci přesouvat vlkm z Expresů či IC/EC (jedno z toho to bylo) do lokálek někam do Mochova nebo kam.

Vy zde "rádoby" zkoušíte shazovat Nostalgii a sám nemáte přehled, kterou vrstvu kdo platí a co je a není možno přesouvat? Ale no tak... to je ostuda. Tyhle informace se do Mladějova ještě nedostaly?

BoH: Hroch zase nechce, aby se z peněz na polikliniky platila veřejná doprava... a pak jsou tu ještě parky, důchody a kdovíco dalšího.. toho neřešte. Ten lajkuje teorie, že příčinou "skoro-bankrotu" Řecka byla stavba koridoru sever-jih. Navštivte vlákno o VRT a zjistíte, s kým máte tu čest. :-)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4539
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 08:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:
Jistě. Z národního dopravce se lépe vyvádí prachy než z dopravců soukromých, jejichž cena by byla prověřená tím, že by se dala srovnat s jinými.

Já bych v principu neměl nic proti tomu, aby to všechno jezdila jedna firma, ale stát by za takových podmínek nesměl být ve schizofrenní situaci, zda se má chovat s péčí dobrého hospodáře při objednávání výkonů nebo zda mu jde o to lít prachy do firmy, která pak dá zakázky firmám, které sponzorují politické strany.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 10:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale stát by za takových podmínek nesměl být ve schizofrenní situaci, zda se má chovat s péčí dobrého hospodáře při objednávání výkonů nebo zda mu jde o to lít prachy do firmy, která pak dá zakázky firmám, které sponzorují politické strany.
Na druhou stranu pozitivní na SQ je alespoň to, že ČD (byť mají modrou barvu) dokáží sjednotit politické strany napříč celým spektrem. Kde jinde byste hledal trafiky pro "odpočívající" nebo "odepsané" politiky - lhostejno, zda modré, oranžové, červené... Když spolu nedokáží fungovat v Parlamentu, alespoň v "modrém světě" jim to jde - a to je príma, no ne?

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Maek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:37:59    Odkaz na tento příspěvek  

To je ale pech, Otto, co?

A kolik vlastně stojí provoz KORIDu? Když napíšu na kraj, proč se škrtají vlaky a neškrtne se místo nich KORID a nevyhodí tihle zbyteční lidé, dostane se mi odpovědi, či budu hozen do šupliku?

Opravdu by mě zajímalo, na kolik roční provoz KORIDu vyjde a kolik vlaků by mohlo zůstat, kdyby se tahle zbytečná, peníze prožírající organizace, bez náhrady zrušila. Co chtějí lidé? Jet odněkud někam, nebo platit úředníky na škrtání spojů? Vyškrtat to může i cvičená opice. Možná by to i bylo menší zlo (ten výsledek).

Navíc je velmi podezřelé co naznačuje pan T.H. o vazbách KORIDu na autobusové dopravce. Pokud si mohu vybrat komu věřit, tak T.H., byť často totální rejpal, působí že o tomhle něco bude vědět.
Pajik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 8-2008
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 21:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kolik vlastně stojí provoz KORIDu? Když napíšu na kraj, proč se škrtají vlaky a neškrtne se místo nich KORID a nevyhodí tihle zbyteční lidé, dostane se mi odpovědi, či budu hozen do šupliku?

A když se škrtne KORID nebo jakýkoli jiný organizátor tím se ušetří co? Ti lidé přejdou pod kraj a bude je platit stejně. Tyhle naivní představy některých lidí, že zrušíme koordinátora a ono se hned ušetří, to je teda fakt maso, to nejste bohužel sám.

A kromě toho, nepřehledné machinace s penězi lze dělat (pokud je někdo tedy podle Vás dělá), i když ti lidé nebudou pod koordinátorem, ale pod krajem, tak o co Vám vlastně jde...
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 02:04:05    Odkaz na tento příspěvek  

Pajiku, vy nereprezentujete aktivně na krepu styl "kdybychom mohli, lokálkám a šotouškům ukážeme, zač je toho loket", tak vám k tomu víceméně nemám co říkat. POVED pro mě patří k těm slušným koordinátorům, který se, dokud to šlo (nedělali politici potíže), snažil o rozvoj. KORID je trochu něco jiného. A ještě x-krát horší je OREDO.

Když se na dotazy, proč neřeší integraci MHD v krajských městech do IDS, proč nemají busy v souběhu s vlakem vlakový tarif (to co v POVEDu jde) dozvíte, že je potřeba hlavně zlikvidovat v každém kraji 3 nejslabší lokálky, tak začnete mít na tyhle pány určitý názor o jejich zbytečnosti.

Pokud je jediné, co je potřeba v těch krajích k dokonalosti, škrtnout 3 lokálky každý rok, myslím že to může udělat nějaký na týden najatý brigádník ze šotokomunity za 5 klacků. Tou úsporou za jejich platy by pak šlo škrtat třeba jen po 2 kouscích ročně.

Jsou tady lidi ochotní komunikovat rozumně, vidět i jiné názory na věc. A pak existence, které uznávají pouze SPčkizaci všech vytíženějších Os, nahrazení zbylých lokálek busy, zrušení Memoranda (veřejná doprava dostává příliš mnoho peněz, kdybyste to nevěděl) a nadávání na ROPID za to, že rozhazuje peníze za turistické spoje, což můžou dle nich jen úplný idioti. Existence bez schopnosti sebemenší tolerance jiného přístupu k problematice. Vyžívající se tak akorát v navážení do člověka, díky jehož boji v roce 1997, mají na železnici ty peníze, které tak hrozně rádi touží přesouvat do jiných výkonů.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8844
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 08:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000: Posuzovat kvalitu koordinátora podle toho, na kolika tratích se zastavil provoz, je stejně hloupé jako posuzovat vládu pouze podle toho, zda jak se postavila k memorandu (to zde udělal třeba ZFJ). Kvalita koordinátora se určuje podle jiných ukazatelů.
Thijsvanleer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 10:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyškrtat to může i cvičená opice.

opice by to zvládla, ale ty se svým intelektem už asi těžko
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 10:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě x-krát horší je OREDO.
Už v roli koordinátora naštěstí není...
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8910
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 10:26:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl:
Jistě. Z národního dopravce se lépe vyvádí prachy než z dopravců soukromých, jejichž cena by byla prověřená tím, že by se dala srovnat s jinými.
Tak nějak.
(Díky aktivitám KŽC v Praze třeba víme, že ČD jsou vlastně ještě levný dopravce.)

Dále si dovoluji informovat spoludiskutující, že Marek000 NEBYL jmenován mým tiskovým mluvčím. Děkuji za pozornost.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 10:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajik:
VAROVÁNÍ
Pozor, pane kolego, na uživatele Marek XYZ. Na tohoto trolla je lepší nereagovat, jinak se vystavujete nebezpečí, že se stanete objektem jeho lásky jako se to stalo mně, Hrochovi, -ds-, Orkymu...
V mém případě stačilo důrazně nesouhlasit se způsobem, jakým v Pardubickém kraji došlo k obnově "mrtvých" lokálek. Respektuji názor lidí, kteří mají železnici rádi (taky jsem jejím příznivcem), uznávám práci lidí, kteří obětují svůj volný čas, aby zachovali něco z historie. Ale odsuzuji lidi, kteří podporují obnovu vozby vzduchu na úkor dopravní obslužnosti do obcí, kde nemají to štěstí, že před sto lety kolem jejich luk a polí chtěl někdo vozit řepu!
Proč do toho tahá to individuum KORID, to nechápu. KORID nerovná se Pospíšil. Pracují tu i jiní lidé. A především je zvláštní, že si ten šototerorista bere do úst organizaci, která pro budoucnost železnice v LK udělala víc, než ČD se SŽDC dohromady. (Obnova trati Harrachov - SPG, výběrová řízení => nová/modernizovaná vozidla, zkracování intervalu na nejsilnějších tratích...)

Kdyby to snad Marek doteď nepochopil, žádnou diskuzi s ním na tomto DF vést nehodlám. A už jsem mu naznačil, že až jeho lži překročí mez zákona, zařídíme se podle toho. (To není výhružka, ale nastavení pravidel!)

(Příspěvek byl editován uživatelem Otto Pospíšil.)

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8845
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 12:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: A ještě x-krát horší je OREDO. - Už v roli koordinátora naštěstí není...
Je potřeba dodat, že koordinátor "Dušek" je ještě horší, než "OREDO".

Otto_pospíšil:
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 12:25:32    Odkaz na tento příspěvek  

A ještě x-krát horší je OREDO.

kolikrát přesně je horší a ještě tedy konkrétně čím, to byste v rukávu Marku neměl???

Pozor, pane kolego, na uživatele Marek XYZ. Na tohoto trolla je lepší nereagovat,

vždyť je s ním sranda, berte to z té druhé strany, kdy se dá tak dobře pobavit, než při čtení jeho myšlenek?

Pokud je jediné, co je potřeba v těch krajích k dokonalosti, škrtnout 3 lokálky každý rok,

pokud mají lokálky nějaký reálný dopravní význam, není třeba škrtat žádnou, ba naopak, dovedu si představit jejich posílení. To jak nechá POVED (nebo samospráva, neznám přímo souvislosti v Plzeňském kraji) zanedbanou, co se týče nabídky, třeba trať do Heřmanovy Hutě, či Radnic, není úro budoucnost těchto tratí moc dobré.

Když napíšu na kraj, proč se škrtají vlaky a neškrtne se místo nich KORID a nevyhodí tihle zbyteční lidé, dostane se mi odpovědi, či budu hozen do šupliku?

tak někam by Vás hodit nebylo od věci...

co podle Vás dělá KORID tak moc špatně??
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 13:09:38    Odkaz na tento příspěvek  

Otto: už jsem s Pajikem pár dotazových příspěvků (i k možnostem jak přesouvat vlkm) vyměnil (i v konkrétním vláknu, kam nechodíte) a do žádného sporu jsme se nedostali. Nebude to spíš ve vás, když sem chodíte označovat každého, kdo neodsoudí víkendové lokálky + přesuny vlkm do lokálek panem Duškem + nedocení Zárubovi "změny", za šototeroristy? Jenom váš názor je možný? Pajik takhle nevystupuje, kdybyste hledal příčinu rozdílu. -aa- také ne. Naopak vámi zmíněná skvadra, kterou často zmiňuji i já, se na Kreportu prezentuje tím, že píšou podobně trollovací příspěvky s cílem si rýpnout tu do užírání kapacity nákladce osobáky na koridoru, tu do ROPIDích motoráčků, tu do lokálek a užírání peněz SŽDC jejich údržbou. A vy tedy hájíte to, aby jim do toho nikdo nemohl kecat? Jediná pointa jejich příspěvků je, že je málo Spček, Rychlíků a zbytečně moc Osobáků. A nutí to (včetně vás) také všude kam lezou. Čím se to liší odemě, když všude kam lezu nutím, že je málo osobáků a třeba přidat železnici peníze?

Mimochodem, co protiprávního tu dělám? Že věřím třeba zmínkám T.H. o možné korupci v KORIDu? Nebo, že jsem si vůbec dovolil kritizovat KORID či OREDO jako horší než ROPID? Já ty podezření na Korid nevyslovil... To si vyřiďte s T.H. Nevím o žádném zákoně, že když někdo vysloví obvinění, jiní ho nesmí citovat a věřit mu.

PS: už vám někdo říkal, že samochvála smrdí? Když jste se tu tak hezky pochválil? Já si zas myslím, že víc pro železnici udělal ten koordinátor, co nezatížil cenu za vlkm fůrou nových drahých souprav s vyšší spotřebou a odpisy. Plzeňský kraj to dělá v tomhle mnohem rozumněji. Nehraje si na to, na co finančně nemá. Otázka je, zda to nebyl v KORIDu úmysl. Nechat nové vlaky pak zaplatit ze škrtů jiných tratí. A klidně mě za tuhle teorii zažalujte. Já si za tím stojím. Pokud jste schopen u soudu dokázat, že nové vlaky nezvyšují náklady na dotace, prosím. Zatím se akorát ukáže, jak nejste schopen unést jakýkoli jiný přístup k problematice (ANO... hájím staré vlaky, pokud to chcete polopatě a vaše úžasná RS1 považuji za ekonomickou hloupost... zakažte mi ten názor třeba soudně).

Ale odsuzuji lidi, kteří podporují obnovu vozby vzduchu na úkor dopravní obslužnosti do obcí, kde nemají to štěstí, že před sto lety kolem jejich luk a polí chtěl někdo vozit řepu!

A vy jste člověk s patentem na to říct, kdy se vozí jen vzduch a nikdo nemůže mít jiný názor co je a není "jen vzduch"? Neměl byste to zkusit v nějaké Islámské zemi? Tam byste mohl nechat popravit všechny, které odsuzujete za jejich (šoto)teroristické požadavky. Ona už ta vaše terminologie o teroristech na to celkem sedí. Pro začátek můžete s kolegy nechat postřílet všechny ty "pijavice co nutí SŽDC udržovat různé švestkovky, koziny apod".

Děkuji, že jste se o sobě takhle vyjádřil přímo sám. Aspoň nebudu obviněn za pomluvu.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 13:28:00    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Posuzovat kvalitu koordinátora podle toho, na kolika tratích se zastavil provoz, je stejně hloupé...

Vy to tak také posuzujete, akorát to vnímáte kladně a vyzdvihujete kvalitu koordinátora podle toho, z kolika Os udělal částečně Sp a částečně bus + zásadně se vyhýbáte si přiznat, že neintegrovat do IDS MHD krajského města a nezavést ČD tarif v busech nahrazujících/posilujích vlakovou linku, je obří chyba.

Je potřeba dodat, že koordinátor "Dušek" je ještě horší, než "OREDO".

Jistě... to že se v roce 1997 nevydala česká železnice polskou škrtací cestou a nenechaly se tratě rozpadat, to bylo to nejhorší co ji potkalo. A dorazila to ČSSD rozhodnutím o stavbě 3. + 4. koridoru ve 2002... Hroch by vám vysvětlil, že kvůli tomu jednou ČR zkrachuje jako Řecko. :-)

=>Je potřeba dodat, že tohle je akorát váš názor. Při kterém si nevidíte na špičku nosu, protože nemáte koule si přiznat, že jen díky Duškovi jsou tady ty peníze, co byste vy a spousta dalších rád přerozdělili lépe k dokonalosti.

Mimochodem, neříkal jsem vám, že Memorandu trvale věřím? Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. :-) A zatím to vypadá zas dobře.

PS: Pozor když mi odepisujete, abych se do vás nezamiloval... Otto tu všem vykecal moje homosexuální sklony. Chce zničit mou potencionální kariéru u Duška, který takové nemá rád. :-( Asi ho zažaluju za ušlou mzdu.

Hroch: na dohadování o tom, zda je národní dopravce špatně či dobře, přiznávám nemám sílu. Na to je tu vlákno Regiojet a jsou tam na to profesionálové, kteří se tomu věnují už 2 roky a to na jiném levelu než amatér jako já.
Vojta z Vojtanova
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 14:10:52    Odkaz na tento příspěvek  

"To není výhružka, ale nastavení pravidel!"
I ta pravidla mohou být v některých případech nastavena výhružkami, nemyslíte? Viz naše "minulá" vláda ,konkrétně p. Kalousek, Schwarzenberg, Nečas a další a jejich výroky ...
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 14:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I ta pravidla mohou být v některých případech nastavena výhružkami, nemyslíte?
Upozornění na existenci zákona může za výhružku považovat pouze hlupák.

Neodpustím si:
Otto tu všem vykecal moje homosexuální sklony.
To jste zde vypálil sám. Já o Vaší homosexualitě nenapsal nic. Nic o ní nevím a ani s ní nechci mít nic společného

Hroch:
Dále si dovoluji informovat spoludiskutující, že Marek000 NEBYL jmenován mým tiskovým mluvčím.
No vidíš, a stejně tu "práci" dělá. A máš to zadarmo!

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 20:40:44    Odkaz na tento příspěvek  

(ANO... hájím staré vlaky, pokud to chcete polopatě a vaše úžasná RS1 považuji za ekonomickou hloupost... zakažte mi ten názor třeba soudně).

ale když je provozuje i sám nejsvatější železničář s červenou čepicí,co "zachránil" v roce 1997 železnici, tak tam to je v pořádku??

nezavést ČD tarif v busech nahrazujících/posilujích vlakovou linku, je obří chyba.

ale Marku, neblázněte zase tolik, plevelit tarifem ČD kdeco není moc moudré... Proč by měla mít nějaká linka (ne)"výhodu" v podobě tarifu jednoho dopravce, když má kraj svůj tarif, jste se kapánek přehřál asiii...
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 585
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 22:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale když je provozuje i sám nejsvatější železničář s červenou čepicí,co "zachránil" v roce 1997 železnici, tak tam to je v pořádku??
Vtipné na tom vše je, že zatímco v LK ta vozidla jezdí na základě výběrka za cenu, za kterou do té doby jezdil dopravce šrotem, tak v PaK za Stadlery musí kraj připlácet za odpisy. (Ano, ta vozidla ČD nasazují tam, kde jim kraje lezou do zadku a kde připlácí navíc oproti dojednané ceně v rámci desetiletých smluv! Tím nechci apriori říct, že to je špatně, nebo že na to ČD nemají nárok... Ale to srovnání s rozhazovačným Libereckým krajem je v tomto světle k smíchu, že?)

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 06:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak v PaK za Stadlery musí kraj připlácet za odpisy.
On snad PaK něco takového platí?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8846
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 09:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: On snad PaK něco takového platí?
Ty Stadlery na Pardubicku měly jezdit na Vysočině. A protože Vysočina odmítla navýšit úhrady, přešly jinam. Cílem dopravce je vydělat a je jasné, že starší vozidla, kde se již odpisy nepočítají, budou provozně levnější, než vozidla nová, takže takový postup je logický. V Libereckém kraji jezdí Stadlery na základě výběrka a jestli si tam ČD podtrhly cenu, je to jenom jejich hloupost.
Tady je ještě potřeba dodat, že řešením není provoz 40 (i více) let starých vozidel. Jednak na taková vozidla v pravidlené dopravě je dneska málokdo zvědavý, ty se skutečně hodí tak na nostalgické jízdy. Ale taky u vozidel, která jsou na konci své životnosti, poměrně rychle stoupají náklady na údržbu. Proto už dneska nejezdí v pravidelné dopravě řady 820, 830/1, 850/1 a první 810 se k tomu rapidně blíží (letos je 40 let od zahájení jejich výroby). Regionovizace jejich život prodlouží tak o 15 let (první regionově je 8 let).
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9360
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 13:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě... to že se v roce 1997 nevydala česká železnice polskou škrtací cestou a nenechaly se tratě rozpadat, to bylo to nejhorší co ji potkalo.
Právě, že v tom roce 1997 se proškrtávalo ostošest - i na tratích, které tu perspektivu mají. Zastavila se osobní doprava na tratích do Harrachova nebo do Svobody nad Úpou (+ na dalších tratích poškozených povodněmi, ale to je jiná kapitola). A s. Dušek tomu nějak nezabránil.

Ale taky u vozidel, která jsou na konci své životnosti, poměrně rychle stoupají náklady na údržbu. Proto už dneska nejezdí v pravidelné dopravě řady 820, 830/1, 850/1 a první 810 se k tomu rapidně blíží (letos je 40 let od zahájení jejich výroby)
... třeba u řady 850 se k tomuto stavu došlo (minimálně co se týče posledních cca 4 provozných neprototypových kusů) "přirozenou cestou" - k jejich odstavení došlo až poté, co u nich vznikla nějaká neopravitelná/velmi těžko opravitelná závada.

Cílem dopravce je vydělat...
... toto tvrzení je v rozporu s tvrzením jistých kruhů, které tvrdily, že toto je cílem pouze u soukromých dopravců, zatímco ČD tuto potřebu (vydělat) nemají a proto jsou schopny jezdit levněji.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.18.6
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 16:29:46    Odkaz na tento příspěvek  

David: ano, Říman v roce 1997 leccos proškrtal. ALE ! Zastavil provoz jen na dvou tratích (Svoboda a Harrachov - to že se na nich provoz obnovil je skvělé, ale to už šlo mimo něj), na dalších tratích leccos proškrtal, ale celkově to bylo podstatně méně drastické než co chtěl udělat původně (a hlavně byla cesta zpět - v roce 1998 se řada zrušených vlaků na koleje vrátila, což by v případě zrušení tratí nenastalo), a právě tomu drastickému řešení Dušek svou stávkou zabránil (ať se nám to líbí nebo ne, je to tak). Původně chtěl Říman zrušit až třetinu tratí (viz jeho "slavný" citát, že kdyby se do rána zrušila třetina tratí, tak by se nic nestalo), naštěstí se to Dušek dověděl (ač to začátkem roku 1997 bylo utajené), a bloknul to. Takže ačkoli Dušek má své mouchy (občas "masařky" - o tom žádná), tak je do značné míry jeho zásluhou že většina českých lokálek nedopadla jako ty polské. Naštěstí. Za to patří Duškovi dík.

P.S. Případné nadávky do pitomých šotoušů atd. si prosím necvhte od cesty. Děkuji předem.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9367
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 16:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z F J:

Říman na toto téma v jednom rozhovoru prohlásil, že původním jeho záměrem bylo onu cca 1/3 lokálek privatizovat.
Proti tomu se ovšem (jak jinak) postavil s. Dušek, no a tak se mělo rušit.
Samozřejmě nevím, na čí straně je pravda.

Původně chtěl Říman zrušit až třetinu tratí (viz jeho "slavný" citát, že kdyby se do rána zrušila třetina tratí, tak by se nic nestalo
Někdy časem k tomu stejně dojde.

Případné nadávky do pitomých šotoušů atd. si prosím necvhte od cesty.
Jestli je toto adresováno mně, tak zbytečně - personifikace diskuse a argumenty "ad personam" jsou mi cizí.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2461
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 21:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Cílem dopravce je vydělat a je jasné, že starší vozidla, kde se již odpisy nepočítají, budou provozně levnější, než vozidla nová, takže takový postup je logický.
Opravdu za Regiosráče se odpisy nepočítají? to byly zadarmo, jó? crazy
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8847
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 21:37:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přednosta: Opravdu za Regiosráče se odpisy nepočítají? to byly zadarmo, jó?
Počítají, ale jejich pořizovací cena byla nižší než u Stadlerů, tudíž lze předpokládat, že se z nich počítají i menší odpisy.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 22:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: jenže na nákup těch nových dostal dopravce prachy z EU, a tak odepisuje jen co ho to stálo, takže to ve skutečnosti nemusí být až tak velký (žádný) rozdíl. A především tato vozidla dopravce nakoupil, aby uspěl v konkurenčním prostředí. Nebo je to jinak?
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 22:14:08    Odkaz na tento příspěvek  

jenže na nákup těch nových dostal dopravce prachy z EU, a tak odepisuje jen co ho to stálo

http://ekonomika.idnes.cz/drahy-nakupuji-posledni-hlucne-regionov y-za-evropske-penize-p59-/eko-doprava.aspx?c=A110630_101804_eko-d oprava_fih
Pittinger
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.70.110
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 08:15:56    Odkaz na tento příspěvek  

Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 08:25:54    Odkaz na tento příspěvek  

Pittinger: ano, četl jsem. Ten článek je učebnicovým příkladem demagogie. Pozitivní na něm je jedině to že z něj vyplývá, že stát škrty dalších rychlíků nechystá.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 10:10:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan Sůra se ale teď předvedl...

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 10:14:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ten článek je učebnicovým příkladem demagogie.

co je na tom demagogického? Že na té trase přes Písek je prostě vlak tak drahý, jak je?
Víte, kdyby si někdo svého času neprosadil, že tam musí jezdit reko brýlofci, který dělaj podstatnou položku té výsledné ceny a místo se koupilo/pronajalo nějaké vozidlo lehčí konstrukce, vyráběné na západ od hranic, nemusely být výsledky tak tristní...
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 10:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds-: Souhlas, tady by stačila souprava 843+943 nebo 854+954.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 3-2010
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 10:35:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že tam musí jezdit reko brýlofci, který dělaj podstatnou položku té výsledné ceny
Poslední dobou tam potkávám zpravidla 854+054...hlídá si nějak objednavatel, zda tam opravdu jezdí nasmlouvaná a zaplacená vozidla?
Modré_Béčko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 8-2011

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 10:44:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslední dobou tam potkávám zpravidla 854+054...hlídá si nějak objednavatel, zda tam opravdu jezdí nasmlouvaná a zaplacená vozidla?

854+054 tam jezdí již od prosince turnusově. Reko brýlovec jezdí pouze na čytřech spojích týdně. Více zde.
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 10:59:31    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas, tady by stačila souprava 843+943 nebo 854+954.

no dejme tomu. Ale jinak odhadem tak 90% trhu ve VHD na trase Praha - Příbram, či Písek je někde někde jinde, než ve vlaku...

854+054 tam jezdí již od prosince turnusově.


no tak se snad ta čísla zlepší, 854 menší provozní náklady, menší odpisy, menší poplatek za DC...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3818
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 12:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds-: Málokdo tu chápe, že hlavní trať Praha - Příbram - ČB se jmenuje R4 a lokálka 200 jí nemá šanci stačit. Nic víc v tom není.....
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 12:41:41    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: ... a málokdo si uvědomuje, že existují i dopravní proudy Beroun-Příbram, Písek-ČB atd., které busy nepoberou (bo R4 např. přes Beroun nevede).
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 13:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ:Písek-ČB, nějakých 23 bus spojů za den (v kladiva)
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 13:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a málokdo si uvědomuje, že existují i dopravní proudy Beroun-Příbram

To ale posbírá osobák jezdící CD CT po 2 hodinách a R 1250, který by mohl vhodně zahustit odpolední špičku z Berouna mezi 13 a 15h stejně nejezdí...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 13:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ zas kecáá biggrin
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7124
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 14:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejen beroun-pribram ale i pribram-pisek, breznice -pisek a halda dalsich. Jinak vysekani do soucasneho torza vedlo k nevidanemu poklesu frekvence.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 14:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Souhlas. Budulínek4 dokonce navrhuje tyto R úplně zrušit, já navrhuji čtyřhodinový takt bez omezení jízd.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4541
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 14:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad diskuze k článku na idnes.cz:
V tištěné MF DNES je zveřejněna tabulka, kde se srovnává úhrada za jednotlivé linky za roky 2010, 2011 a 2012. Naznačuje to poměrně velkou kreativitu při tvorbě výkazů na straně dopravce. Je tam mnoho jiných informací než jen to, že se někdo dopočítal k tomu, že odpisy na 4-5 rekobrejlí rozprostřené do oběhu na 3 mašiny nutně generují brutální drahotu linky. Když k tomu přičteme konkurenceschopnost infrastruktury a podobu jízdního řádu, tak se to nasčítá ...

Např. je tam z toho celkově vidět, že motorové rychlíky (ÚnL - Liberec, Praha - Tanvald, ...) jsou obyvkle dražší než klasiky pod dráty. "Zajímavý" je též pokles kompenzace na lince Ostrava - Krnov - Olomouc po roce 2010.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Milín
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 15:07:45    Odkaz na tento příspěvek  

A já navrhuju ty rychlíky vozit jen v pátek, sobotu(některé) a neděli a bytek odjezdí Os a případně 2-3 páry Sp. Sp bych viděl 2x ráno a 1x odpoledne směr Praha-Budějky,v obráceném gardu Budějky- Praha 1x ráno,2x odpoledne.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4542
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 15:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je celkově otázka, jakou vypovídací schopnost ta čísla mají, když linka Praha - Rakovník osciluje 187 - 145 - 185. Každopádně je pokrok, že se to z režimu "obchodně tajné" snad dostane do režimu "smluvně částečně uveřejněné".

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 15:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v čem je to pokrok ?
Ono se jede v režimu dlouholeté nechuti hustší vozby vlaků na neelektrizovaných tratích, tuplem v klasické soupravě. Takže prázdné Os večer z nebo v poledne z/do Českého Brodu, Stránčic jsou OK, avšak R v dieslu..děs a hrůza (viz nová dosti kontraproduktivní omezení R Plzeň-Brno třeba na trati 240 (a plácání pod dráty JH-Jihlava je OK).
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4543
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 15:36:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že ten někdo, kdo si to cucá z prstu se nad tím bude muset zamyslet, neb může čekat, že veřejná kontrola je o dost větší než nulová.* Víc bych od toho nečekal.

Jediným řešením jsou soutěže a separátní smlouvy na menší balíky.

*) Nechtěl bych jako tiskový mluvčí ČD vysvětlovat, že mezi roky 2010 a 2012 tak vzrostla konkurence letadel a autobusů, že důsledkem propadu tržeb nočních mezinárodních vlaků je růst kompenzace takto: 24 - 128 - 159.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 15:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak já tak nějak chápu, že když potřebuje MD ušetřit, tak ořeže radši místa, kam se dá dostat jinak (třeba ta 200), než jiná.

Čísla uváděná ČD též považuji za hausnumera. Každopádně si kraj může zaplatit Sp nebo přispět na R po svém území (jako je tomu třeba u R na Rudu).
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 15:50:45    Odkaz na tento příspěvek  

Zato Mladějov je genyjální a nekecá nikdy, já vím. biggrin
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 29. července 2013 - 16:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, já jen účelově nelžu.

Mmch já bych třeba pro 2h takt R na 200 (s polední dírou a třeba jen Beroun-ČB) byl.
Současný stav náhodných výstřelů poloprázdných vlaků je k ničemu. Samozřejmě až si to sedne, tak ověřovat obsazenost.