K-report
 

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 14. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 14. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 08:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

potvrdí prosím někdo zvěsti o omezení počtu pendolín oproti červnovému návrhu na vlacích do plzně a chebu od prosince? Díky
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 08:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2529
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 10:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil, -ds-: Keďže už som to tu vysvetľoval x-krát, tak ešte raz. Problém neni s cestovaním do Prahy, tam je z Ústí a Chocne pomerne krásna rýchliková hodina, navyše cestou do Prahy ten rýchlik ani žiadne EC nepredbieha (viedenské EC dorazí do Prahy až pár minút za ním).

Ale ak sa otočíme smer Brno a Ostrava: Z rýchlikovej hodiny je zrazu rýchliková dvojhodina (pretože jeden rýchlik ide smer Oc, druhý smer Bo), bez výhľadu na zlepšenie (smer Brno sú akési značne nepoužiteľné Sp, smer Oc nejde vôbec nič). Takže je nutné na ten zvyšok zabezpečiť dochádzku autobusmi a osobákmi, a to vyžaduje niekde v oblasti zastávku tej nadradenej vrstvy, pokiaľmožno tam kde sú ešte oba smery spojené. Či je to ČT, UnO alebo Choceň je viacmenej jedno, podstatné je, aby sa tam dalo dostať. A pohľad na cestovné poriadky hovorí, že tým miestom je v súčasnosti práve Česká Třebová.
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3773
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 11:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

karel večeřa+ Fany + Orky: Napiště podnět na info@koved.cz , já jsem to již udělal, když nás bude více, třeba si to rozmyslí, ale bečet na k-reportu nepomůže. Z Kovedu mi bylo odpovězeno, že obsazenost vlaku 3901 z BpH do Osíčko je cca 2-8 osob což je v současné době neudržitelné, ovšem dle mého názoru problém spočívá vtom, že v Osíčku už nebudou nocovat dvě soupravy a tak souprava na vlak 3901 se bude navážet na závěsu vlaku 3900 a proto to do BpH nezajede [ko]

new FOTOGALERIE a VIDEA
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8965
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 12:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Problém je provozní koncept. Vztah EC z Brna na Ex do Ostravy je fakticky použitelný pro přestup pro vztah Brno - Zábřeh, kdy je vztah pře ČT rychlejší. Brno - Olomouc, Brno - Břerov či Brno - Ostrava jezdí vlaky přímo a rychleji. Lepším řešením by mělo být to, aby na expresy Praha-Olomouc-Ostrava/Vsetín/Luhačovice vázal od Brno vlak nížší vrstvy, tedy rychlík, který by zajistil i vazbu pro významnější sídla, jako třeba Blansko, Svitavy apod. Prostě rychlík z Brna by měl jet o cca 20 minut dříve a být v Třebové před celou. V takovém případě by nemuselo EC stavět mezi Pardubicemi a Brnem nikde.
Pomalé rychlíky by pak klidně mohly být všechny směřovány na Brno, ve směru na Olomouc by měly funkci druhé vrstvy převzít současné expresy, aniž by se musel nějak významně rozšiřovat zastavovací model (všechny zastaví v Zábřehu).

Tom754: Já na žádný KOVED psát nebudu, nejsem místní a tudíž mě problém nějak netrápí. Pokud je obsazenost 2-8 lidí, pak by náhrada autobusem byla naprosto vpořádku. Pokud je KOVED trošku schopný koordinátor, pak tu náhradu autobusem udělá.
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6599
Registrován: 6-2004
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 12:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, nikam psát nepotřebuji, já jen reagoval na příspěvek uživatele "karel večeřa"
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 12:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky - [ok] Přesně tímto směrem se ubíraly mé myšlenky. Hodinovka R Praha-Pardubice-Brno se zastavením navíc v Brandýse proložená na půlhodinu vlaky Praha-Olomouc-Valašsko/Slovensko/Luhačovice se zastavením Kolín, Pardubice, Ústí, Česká Třebová, Zábřeh, Olomouc, Přerov, ....

Na červenku by zbyly Šumperské R
Expresní vrstva by měla zastavení pouze ve velkých aglomeracích Praha, Pardubice, Olomouc, Ostrava, Brno

Česká Třebová by měla hodinovku jak na Brno, tak i Olomouc a dokonce půlhodinu na Prahu. O tom si může většina měst jen snít
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2532
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Celkom zaujímavý nápéad, otázka znie, či to nebude moc rozbíjať väzby po ceste (Skalice/S a Svitavy), aj keď vzhľadom k tomu, že by R chodili po hodine, mohli by byť asi väzby jednoducho pretočené o pol hodinu.

Inak pohľad do návrhu ROPIDu ukázal ďalšie novinky v Pardubickém kraji, všetky rýchliky povinne Ústí nad Oricí město a praktické vykynoženie spešákov Pardubice - Letohrad.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
karel večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.31.6
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:15:46    Odkaz na tento příspěvek  

Tom754 - podnět už se poslal, zaslal jej kolega co jezdí denně v tomto úseku. Ten počet 2 cestující bývá vyjímečný, průměrně tak 5-až někdy 10. Nejvíce přibývají cestující Rajnošky, Police. No uvidíme co z toho bude a jak koved zareaguje.
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

karel večeřa: Ano, podle toho co jsem slyšel tak BpH-Osíčko kolem 8 jezdí. Přijde mi tohle jako hovadina aby se to zrušilo, ovšem jak jsem psal: Nemají soupravu v Osíčku tak to zruší zase jen z technologických důvodů, přitm by to šlo řešit a to jsem napsal i na koved, jen nevím zda mají zájem se tím zabývat [uhoh] Pokud Vám kolega napíše co mu odpověděli, tak to sem dejte...mě by to hodně zajimalo [happy]

new FOTOGALERIE a VIDEA
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf - Skalice je rozbitá již nyní... Svitavy zůstávají.

Teď si ale promítněte stávající R:
od Prahy dojíždějí 48. Moravská větev by byla v Třebové 18... A 11. minutu dojíždí Brno (bez jakéhokoliv posunu, tudíž bez vlivu na Svitavy!)

Opačný směr vychází analogicky - 41. minutu od Olomouce na cca 48. minutu do Brna.

Olomouc vychází plusminus celá hodina
karel večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.31.6
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 14:38:31    Odkaz na tento příspěvek  

Tom754 - no ale stejně nechápu, proč se ten vlak v úseku BpH-Osičko teď ruší (chápu vaši odpověď o té soupravě), když v prvním návrhu ten vlak byl v celé trase. To přišli na to až teď, nebo se šetří, nebo kdo dal ten první návrh (snad SŽDC), a teď nemají soupravu? Tomu nějak nerozumím.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 14:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tímhle otočením rozbijete uzel Choceň v X:30!

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 4-2004
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 14:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Oredu už visí i 030 a 064, kde tentokrát chtěl redukovat Liberecký kraj. Pokud se tomu dá věřit, zůstává navzdory původním zvěstem Paka - Lomnice - Mladějov prakticky beze změn; na 030 se ruší nakonec cca 1 pár mezi Turnovem a Pakou. Nejvíc tedy zůstává orubáno Rovensko, a to zřejmě bez adekvátní autobusové náhrady. Nicméně Idolu lze posílat připomínky do 30. září.
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 15:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Oredu už visí i 030 a 064, kde tentokrát chtěl redukovat Liberecký kraj.
Tedy ehm... Liberecký kraj na svém úseku Lomnice - Ploužnice může ušetřit leda tak prd, pouze jsme připomněli dávnou připomínku Oreda a byli jsme otevřeni o ní jednat.
Motivací přitom bylo, abychom mohli posílit provoz v sezóně, tedy v době, kdy to jedině má smysl tudy (tj. mezi LnP a Libuní) jezdit. Chtěli jsme buď víkendy celoročně, nebo v letní a nově zimní sezóně, nebo minimálně prodloužit léto do konce září. Královehradecký kraj, přestože také zadal úkol seškrtat nějaké procento, to nechal ležet a já budu příští týden na koordinačce v Lomnici vysvětlovat, že požadavek na lepší turistické spojení byl "odložen".

Nejvíc tedy zůstává orubáno Rovensko, a to zřejmě bez adekvátní autobusové náhrady.
A co si takhle na tom IDOLu nejprve pročíst ty návrhy vč. autobusů??
(Zrušením vložených vlaků naopak dojde ke zlepšení dopravy na třísměnný provoz v Turnově. Navíc přibyde spoj na noční z neděle na pondělí.)

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 15:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia - doporučuji si přečíst znovu můj příspěvek 635: Hodinovka R Praha-Pardubice-Brno se zastavením navíc v Brandýse

Kde se boří Choceň v půl?
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 15:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, nevšiml jsem si.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 15:59:18    Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, nechápu, proč hledáte pořád problémy tam, kde prostě neexistují. Snaha o "efektivitu" je sice super. Nicméně v reálném prostředí přichází vniveč (viz D1Ex) a je třeba pohledět na klady a zápory, které s sebou jednotlivé kroky nesou. A upřímně, myslím si, že lidé v managementu ČD o tom ví trochu více, než místní šotouši (což jsem opravdu rád). Takže třeba se zase za rok tady utkáme přátelé [happy]
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 16:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BoH - problém se jmenuje prázdné/poloprázdné rychlíky a často přeplněná EC, která suplují vnitrostátní přípojové vazby
122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.220.70
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 16:03:26    Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Tou Chocní v půl myslíte tři spěšňáky na Trutnov a vazbu na VM, kterou není problém upravit?

Negrelli: Není mi jasné, kde byste vzal ty vlaky "Moravská větev by byla v Třebové 18". To by byly nějaké nové nebo úprava polohy něčeho stávajícího?

Pokud byste chtěl posouvat expresy, tak upozorňuju, že mají vazby (např. v Žilině, na Ostravsku, ve Vsetíně, v Zábřehu...).
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 16:07:30    Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: Přeplněná EC??? No jak kdy [happy] Dnes si to "fičím" Ex 570 Zdeněk Fibich. Počet cestujícíh z Brna v Bpee cca 50, počet vystupujících v ČT cca 20 (asi 12 vepředu, 8 vzadu) + 6 cestujících nástup = 36 lidí. Nemyslím si, že by toto byl problém (jistě, v jiné dne či hodiny to může být problém).
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 16:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

karel večeřa: V 1 návrhu byl ještě v úvahu Os 3924 http://www.zelpage.cz/razeni/13/vlaky/cd-3924 a pak Os 3939 KM-Osíčko http://www.zelpage.cz/razeni/13/vlaky/cd-3939 (ten je i dnes). Ztoho vyplývá, že v Osíčku končí dva vlaky a pak tedy 2 vlaky vyjíždění. Jeden jako Os do KM http://www.zelpage.cz/razeni/13/vlaky/cd-3930 a jeden jako Os 3901 do VM http://www.zelpage.cz/razeni/13/vlaky/cd-3901. Ten Os co jede dnes z VM 22:25 jede pak z BpH do Osíčka spojen s Os z Kroměříže (v Osíčku je nocležna) a ráno do BpH, kde to rozpojí.

Ve druhém návrhu již však Os z VM 22:25 nejede, tudiž v Osíčku bude končit jen jedna souprava, která se otočí na Os do Kojetína. A ted kde se veme souprava na 3901 do Valašského Meziříčí? Nikde [sad] a právě proto pojedou na Os 3900 z VM 2 soupravy (zadní se odpojí v Osíčku a pojede zpět jako 3901). V případě že by odpojení proběhlo v BpH pojede vlak na VM až 5:05 a ve VM by byl cca 5:40 ...otázka je kam tam cestující dochází do zaměstnání a zda by se to stihlo ( to už nevím, jsem sice z BpH, ale na VM jezdím zřídka). Já jsem na kraj navrhoval, aby 3900 jel z VM o cca 15 minut dříve aby byl v BpH cca 4:50 a pak se jelo 4:50 na VM a 5:04 na Kojetín jako je zvykem. Do VM by se přijelo ještě před výjezdem Sp 1640 a ničemu by to nevadilo. Ovšem by to chtělo aby se ozvalo více občanů, podle mého názoru je toto řešení reálné.

Na kraji sice říkají, že tím jezdí 2-8 osob což bylo ale podle mě i vloni, předloni atd. Já jsem tím vlakem jezdil asi 5 roků zpět na brigádu a obsazenost byla pořád 2-8 jak píšou a přitom vlak byl veden a najednou není a podle mě zatím stojí to, že nemají dvě soupravy v Osíčku. Proto říkám at napíšete Vy, známí apod., čím více lidí napíše tím lépe a pokud Vám odpoví tak aspon cca napište co, mě by to totiž zajimalo [happy] protože se mi nelíbí, že tímto likvidují spojení, které je dnes jen po železnici.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tom754.)

new FOTOGALERIE a VIDEA
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 16:11:11    Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: A pokud přidáme Ex 148 Leoš Janáček, tak byla situace v počtu lidí obdobná (opět v Bpee)- cca 40 lidí (frekvence v ČT ale nižší, v Zábřeze vysoká).
BoH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.223.4
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 16:24:02    Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem. Někdo se tady bavil o konkurenceschopnosti železnice vůči autobusové dopravě. Otázka je, jestli se železnice má snažit autobusové dopravě konkurovat za každou cenu a i tam, kde to není potřeba (protože nabídka dokáže uspokojit poptávku). No, ať si každý z vás odpoví [happy] Přeji hezký den.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 16:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

122 - bez krácení jízdních dob mi Žilina vychází na 38. minutu. Drobná úprava s odjezdy na Košice by pravděpodobně šla provést (nyní odjíždějí 39). Sp do BB až 54.

Edit: Nyní jsem koukal do slovenského návrhu a odjezdy na Košice budou ze Žiliny až 45. minutu a dojezdy cca 15.

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 16:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walbrzych a Otto Pospíšil: Nezměněného spojení 064 jsem si všiml, ani mě to osobně moc nepřekvapilo, Oredo teď má dost starostí se svými kartami...

Co mě osobně ovšem přijde na libereckých návrzích trochu nesmyslné je vedení náhradního autobusu za 15516 už z Martinic - do Jilemnice souběžně s vlakem (nevím jak je to oběhově, ale myslím si, že tam ten bus stejně pojede z Jilemnice od ČSAD). Můj osobní návrh by byl (když už je nutné to měnit): autobus Jilemnice-Rokytnice a zpět v 1-4 a v pátek nechat vlak (jezdí slušně obsazen)...
122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.220.70
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 17:15:35    Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: A jak vám vyjdou přípoje v Žilině od Ex přes Ostravu?
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 9-2009
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 17:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj osobní návrh by byl (když už je nutné to měnit): autobus Jilemnice-Rokytnice a zpět v 1-4 a v pátek nechat vlak (jezdí slušně obsazen)...
S tím nesouhlasím - to už zavání bulharskými metodami, aby od pondělí do čtvrtka jezdil bus a v pátek vlak.
Důvody našeho návrhu jsou prosté:
1. (vlak od JnJ mohl končit v Jilemnici, přestup na bus) nechtěli jsme, aby lidi přesedali večer od Jablonečku na bus v Jilemnici a pak zase na vlak v Martinicích
2. (vlak mohl končit denní práci v Martinících, zpět by jel jen bus) nechtěli jsme, aby vlak končil oběh v Martinicích, protože moc dobře víme, že by ho ČD stejně poslaly do Jilemnice (klidně poprázdnu)... no a nechci si představovat, jak by lidi nesli to, že by se dívali na odjíždějící zamčenou 810ku při odchodu na bus...
3. (bus mohl jet do Rokytnice až z Jilemnice) nechtěli jsme, aby lidi přestupovali v Martinicích na motor a v Jilemnici na bus

Co bych si naopak představit uměl, že by vlak jel 5,6,+ a bus v kladiva (souběh by byl jen v pátek a dvojí přestup od Jablonečku dle bodu 1. jen od pondělí do čtvrtka).
Ideální řešení zde ale není - leda by jezdil bus celý den (pro Rokytničáky by tím odpadl jeden zbytečný přestup), ale to přece nejde, protože autobus neumí vozit kočárky, kola, není v něm ochotný průvodčí, nedá se vyfotit (protože jede moc rychle), staví na každém rohu (což zbytečně usnadňuje lidem přepravu - ti jsou pak líní a obézní) a našli bychom jistě spoustu dalších důvodů.[vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Otto Pospíšil.)

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Wałbrzych
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 4-2004
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 18:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil:
díky za upřesnění. Když jsem se na stránky naposled koukal, což bylo tuším včera, byla tam ještě stará verze.

K 041: u Rovenska nadále chybí spoj po 22 h z Turnova v SoNe. Pravda, díky "novému spoji na noční z Ne na Po" je v neděli nahrazen spojem po 20h, který nicméně ujede rychlíku od Liberce. V sobotu poslední spoj v půl osmé, to už je dost bída.

Stejně tak u velké části autobusových náhrad, které jsou – světe, div se – o něco pomalejší než vlak i se šibováním v Turnově, nevycházejí přípoje na liberecké rychlíky, takže se zhoršuje spojení s krajským městem. Ten nedělní autobus na noční do Turnova zase přijede asi 3 minuty po odjezdu posledního vlaku do Prahy, ideální spojení pro studenty je tedy promarněno.

Vím, že se to sotva dá vyjezdit jinak, jenom ukazuju, co se zamýšlenou autobusovou náhradou zhorší (nemluvím teď o zlepšení Rovensko – SM / Lomnice). Přitom jde o pouhých 60 vlkm, a to ještě ne denně.
54_čsd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 18:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3. (bus mohl jet do Rokytnice až z Jilemnice) nechtěli jsme, aby lidi přestupovali v Martinicích na motor a v Jilemnici na bus
Ano, ale myslím si, že "menším zlem" by bylo nechat lidi přestoupit podruhé v Jilemnici (v 1-4) a v pátek podle mého i vašeho návrhu je nechat jet vlakem až "nahoru", protože tím by se ušetřila i jejich peněženka (o uznávání TR10 vím jen v souvislosti s 039 a 086, tady to na to nevypadá [sad] )

Co bych si naopak představit uměl, že by vlak jel 5,6,+ a bus v kladiva (souběh by byl jen v pátek a dvojí přestup od Jablonečku dle bodu 1. jen od pondělí do čtvrtka).
To mě také napadlo, ale napsal jsem ten vlak jen na pátek protože, kdyby se ten můj návrh uskutečnil tak se týdně ušetří 76 buskm tj. přibližně 1900Kč (počítám 25 Kč/km). K tomu jsem došel tak, že 4*6 km je Jilemnice - Martinice a zpět (stále se domnívám, že bus vyjede z Jilemnice,, prov. ČSAD do Martinic prázdný) a v pátek celý spoj 2*26 km. Tím bych získal 59,4 Kč na km na provoz toho pátečního vlaku, což se blíží skutečným nákladům a ty by šly ještě snížit specifickým způsobem odbavení (kecafón a tlačítko zastávky na znam. už máme)

...autobus neumí vozit kočárky, kola, není v něm ochotný průvodčí, nedá se vyfotit (protože jede moc rychle), staví na každém rohu (což zbytečně usnadňuje lidem přepravu - ti jsou pak líní a obézní) a našli bychom jistě spoustu dalších důvodů.[vypravci]
Už jsem se lekl, že se tu dnes nepobavím [happy], když se zdá, že kvůli Č. Třeb. utichla Chornická diskuze o vlákno vedle

Jinak ještě jeden námět - nebylo by vhodné, nechat tu 810 odjet z Martinic už ve 20:58 ? Když bude končit v Jilemnici tak nevím komu by 4 minuty mimo takt mohly vadit, a Jilemničáci od 1815 budou takto téměř stejnou dobu sedět jak ve stojícím tak i v jedoucím vlaku...
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 640
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 20:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

122 - expresní vrstva přes Ostravu vychází cca 10. minutu z Prahy, dojezdy do Žiliny cca stejně. Doplňková expresní vrstva 40. minutu...

Ve výsledku:
Ex Praha - Ostrava interval 30 min.
R Praha - Olomouc 60 min.
R Praha - Brno 60 min.
Ex Praha - Brno 60 min.
R Praha - Česká Třebová 30 min.

tj. stav blízký dnešnímu stavu, akorát nebudou expresní vrstvy na Olomouc 3, ale jen dvě.

Osobní vlaky v PK na 010 rozděleny na dvě větve: Choceň-Pce, a ČT-Ústí-Lichkov (proto to zastavení Brněnských R v Brandýse)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8969
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 21:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 07:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto pospíšil:Na 039 v kladiva 3 páry spojů do Jindřichovic, to je k čemu?
A jeden pár spojů o víkendu na 042 až do Rokytnice?
To proto, aby jste tam měli co fotit?[happy]
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3932
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 08:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten jeden pár do Rokytnice takto jezdí už léta...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 08:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky tam je v pracovní dny jeden večerní do Rokytnice, ale koukám, že v návrhu už nefiguruje.
Fabec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 08:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto pospíšil: místo 039 a 064 se vybrakovala 080[angry]
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 09:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fabec -vždyť to bylo avizováno již dříve... A povodně tomu nahrály

duškovin (tratí s minimálním provozem i frekvencí cestujících) bude stále méně. Nikdo si totiž netroufne vyhodit desítky až stovky miliónů do jejich oprav, když potřebuje udržet páteřní síť

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2930
Registrován: 12-2004
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 11:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka:Já vím.
Jaký to má smysl, jeden pár co se hned vrací?
Asi, aby na zdejším KU vypadali ouřadové,"že tu trať nezavřeli"...[crazy]
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 9-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 11:56:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 039 v kladiva 3 páry spojů do Jindřichovic, to je k čemu?
Už jsem přece psal, že autobusem nelze přepravovat kola, kočárky, v tomto případě ani skupiny nad 20 osob, které jezdí do skanzenu... Navíc (v době, kdy se zavírají smysluplné přeshraniční úseky do Polska) se mluví o obnovení trati do Mirsku, což přinese lidem v českém pohraničí blahobyt.

Bavit se o Rokytnici nemá význam - případná úspora v řádu pár tisíc Kč ročně mi nestojí za půlroční obhajování před šotosvětem (vč. psaní odpovědí na petice)! Do budoucna ale budeme jednat o vlakotaxi - stávající nabídka je skutečně na h*vno...

místo 039 a 064 se vybrakovala 080
Na 080 je dlouhodobě neudržitelný koncept Os vlaků 12 minut za rychlíky. Pokud nedojde k jeho úpravě (o čemž s okolními kraji a SŽDC jednáme, změnu jsme iniciovali), tak tam taky krom R a vlaků kategorie RM (regioMácháč) nemusí jezdit za pár let vůbec nic...
Ovšem proč tratě s přepravním potenciálem 30 lidí za den přežijou všechno na úkor tratí s rozvojovým potenciálem, to se ptejte jinde...[andel]

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8968
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 20:49:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil:
Pokud to dobře dopadne, tak by se snad mohlo dohledné době konečně něco udělat se zabezpečovačkou v Dobrovici a podle všeho by pak mělo jít zarovnat i na 080 symetrii na X:00 a tedy z České Lípy do Doks cca 40-minutový takt.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8969
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 21:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon:
Ideální je tedy zastavit všude, to bude výhodné pro všechny.
[biggrin][ok]

Dovedeno do extremu pak vůbec nejvýhodnější je počet zastavení blížící se limitně nekonečnu, tj. stání. To je vůbec nejvýhodnější, protože stání je také nejbezpečnější, vyřeší se tím korupce, zločinnost, ekologie a sposta dalších věcí.[rofl]

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 9-2009
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 21:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovedeno do extremu pak vůbec nejvýhodnější je počet zastavení blížící se limitně nekonečnu, tj. stání. To je vůbec nejvýhodnější,
A pokud bude souprava dostatečně dlouhá, že zabere každý metr kolejí, pak lze interval spojení považovat nulový - spoj je pro cestující k dispozici v každý moment... Je ale nutné, aby souprava byla průchozí.[vypravci]

"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8971
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 21:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Domnívám se, že Dobrovice situaci na trati 080 nevyřeší. Rychlíky na 080 v symetrii jsou a s ohledem na okolní tratě nevidím možnost, kam s nimi hnout. Tam jde spíš o technologickou možnost provézt osobáky v jiných polohách a nepokazit vazby v Bakově. Pro Liberecký kraj by bylo lepší, kdyby dnešní osobáky Doksy - Česká Lípa - Jedlová jely už z Bakova a dnešní osobáky Bakov - Česká Lípa nejely vůbec. Ideální polohy by pak byla cca L:25 Bakov - S:20 Česká Lípa, zpět symetricky. Jenže by jely v Bakově do prázdna.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9614
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 21:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na kraji sice říkají, že tím jezdí 2-8 osob což bylo ale podle mě i vloni, předloni atd. Já jsem tím vlakem jezdil asi 5 roků zpět na brigádu a obsazenost byla pořád 2-8 jak píšou a přitom vlak byl veden a najednou není a podle mě zatím stojí to, že nemají dvě soupravy v Osíčku.
Tak v tomto případě hlavně platí, že pokud vlak začne jízdu až v Osíčku, tak více než těch 2 - 8 (spíše 2) lidí z Osíčka také nevyjede a vlakem jako takovým dojede do VM méně cestujících. Připomíná mi to někdejší "argument" z diskuse "tratě č. 200 a okolí", kde se objevilo sčítání cestujících z jednoho Švejka a pak kdosi usoudil "Hm, mezi ČB a Zliví jelo 60 lidí, dál ze Zlivi na Písek už jen 30. Takže pro HROMADNOU dopravu má smysl jezdit jen mezi ČB a Zliví, protože jen v tomto úseku pojede v takovém vlaku dostatečný počet cestujících" (přitom je jasné, že za takové situace by více než 30 lidí v tom vlaku - byl-li by ukončen už ve Zlivi - nejelo.

Dovedeno do extremu pak vůbec nejvýhodnější je počet zastavení blížící se limitně nekonečnu, tj. stání. To je vůbec nejvýhodnější, protože stání je také nejbezpečnější, vyřeší se tím korupce, zločinnost, ekologie a sposta dalších věcí
Alternativní verze: nejlepší je, aby vlaky jezdily, ale nikde nezastavovaly. Vyřeší se tím:
- problematika nárazového přetěžování spojů a eventuální potřeby operativního posílení soupravy
- problematika nezavírání dveří ze strany cestujících (u vlaků, které nemají automatické zavírání)
- problematika nástupu nežádoucích (či "nežádoucích" z pohledu některých dalších skupin lidí) skupin osob (zloději, podnapilí lidé, cyklisté, lidé s malými - a tím pádem třeba hlasitě se projevujícími - dětmi) a tím pádem zvýšení bezpečnosti
- nářky určité části průvodčích typu "zase tolik lidí nastoupilo a já je teď musím zkontrolovat; sakra, kam všichni potřebují jet?" (ne, že bych nikdy nic takového neslyšel)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7329
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 12. září 2013 - 21:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak třeba o víkendech v zimě jezdit do Rokytnice by smysl mělo - pokud by se dalo dojednat navázání (aspoň u Kroupů když už nejde jezdit na nádraží jako před lety) na skibus. Zejména by byl ideální přípoj na polední vlak který o víkendu není "běžný" bus ani z Jablonečku...

V kladiva se říkávalo že tím z Rokytnice snad jezdil někdo z odpolední z pasecký EMBY (čemž se mi ani nechce věřit neb to je flák cesty pěšky...). Tu a tam pak někdo jel až do Rokytnice neb z Jablonečku už není bus nahoru. Ostatně dle agentury JPP měl tento vlak jít do [zadnice], tedy v kladiva poslední vlak s busem do Rokytnice v 17 z Martinic....
Oskarák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.104.233.39
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 16:52:44    Odkaz na tento příspěvek  

Otto Pospíšil: Ono do/z té Rokytnice o víkendu dopoledne občas opravdu někdo jede, čistá nula to nebývá. Před 2 týdny v neděli 31.8. jsme tam dojeli 4. Přece jenom to z nádraží do Dolní Rokytnice není tak daleko. Podle mě by měl smysl ještě nějaký vlak o víkendu odpoledne (třeba po 16. h. z Rokytnice).
Oskarák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.104.233.39
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 16:56:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem zvědav na to, zda-li se odvezou všichni cestující z Hradce Králové do Pardubic mezi 6. a 7. hodinou. V současném GVD jede v X 5 vlaků, nově pojedou 3. K tomu je příjezd osobního vlaku v 7.37 do Pardubic již dost na hraně, aby se všichni studenti stihli včas dostat do škol po městě.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2931
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 17:50:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oskarák:Vlak pro 5 lidí, super nápad....[smrt][ko]
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7334
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 18:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zzz - a napadlo vas zrusit posledni stanici jen na 042 nebo na vsech linkach vhd i mhd? Ona totiz obsazenost 0-5 je bezna vec. No a az zrusite tu posledni stanici tak budete moct zrusit i tu predposledni pac uz tam nepojede 8 ks ale jen 3. A takto pokracovat. Vy asi budete VS Bc ekonomicko financniho smeru, ze?
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2932
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 18:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nechápu, proč zavádět vlak někam pro 0-5 cestujících, když tam prakticky jindy stejně nejede.
Vy jistě chápete vlak kamkoliv kdykoliv, bez ohledu na cokoliv.....
karel večeřa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.31.6
Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 20:47:13    Odkaz na tento příspěvek  

Tom754 - tak záchrana vlaku Os 3901 BpH - VM se zdařila, mám jen ústní info, ale jakmile dostanu od známěho odpověď emailem hodím ji sem. Ale i tak je to [ok]
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3792
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 13. září 2013 - 20:50:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

karel večeřa: Tak to rád slyším [ok]. Klidně kdyžtak na TOMIK.89@seznam.cz (můžeme se otom pobavit i tam, aby jsme to nepsali tady, nebot to tu asi nikoho nezajimá [happy] )

new FOTOGALERIE a VIDEA
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9627
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 01:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby jsme to nepsali tady, nebot to tu asi nikoho nezajimá
Mně toto téma třeba zajímá dost - jestli nakonec zvítězí zdravý rozum, anebo dojde k nelogické situaci, kdy budou vlaky, začínat jízdu "na vesnici", namísto nedalekého města. K nelogické situaci, kdy první vlakový spoj z tohoto města do Val. Mez. měl přijet až krátce po 7. hodině ranní. Podobných případů bylo a je (a asi ještě i bude) v ČR více.

Není podobně nelogickou situací, když v tomto úseku jezdí v ranní špičce vlaky jen přibližně každé 2 hodiny, když odpoledne jezdí z Valašského Meziříčí směrem na Bystřici pod Hostýnem každou hodinu?
Kde se berou cestující pro ty odpolední vlaky, když ranních vlaků je tak pomálu (a navíc je otázkou, zda příjezd do Valašského Meziříčí v 7:03 je vyhovující z hlediska vhodných časů dojížďky)?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3793
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 19:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Jsem rád, že tě to taky zajimá, ale přišlo mi, že si tady otom s Karlem Večeřou píšeme sami a asi málo koho bude zajimat tamhle nějaký osobáček vedený mot. vozem 810, příp. 814 po tmě [happy]

K tvé poznámce začínání vlaku na vesnici: největší spád do Val.Meziříčí je od Rajnochovic, od Bystřice p.H je spád na Kroměříž, resp. do uzlu Hulín a dále na Olomouc. Už i Kroměříž je pro občany města lépe dostupnější po silnici autobusem (je jich ve špičce až moc podle mě ). 2h takt do Val.Meziříčí dopoledne bohatě stačí, většina cestujících jedoucí od Hulína vysedá v Bystřici. Ranním Os 3901http://www.zelpage.cz/razeni/13/vlaky/cd-3901 jezdí opravdu průměrně 5 cestujících a proto se měl vlak zrušit (tak to prezentoval kraj, já vtom vidím tu chybějící soupravu, ale to už by jsme mohli diskutovat co je správné). Vlak 3903 s prav. příjezdem do VM v 7:00 je vhodný jak pro dojíždění do škol do VM i Rožnova a v pohodě se to stíhá [happy] -nepovažuji za nutné stímto nějak extrémně hýbat.

Kde se berou cestující na odpolední vlak? Opět zase všechny vlaky z VM jsou nejvíce obsazeny po Rajnochovice (mnohdy Rajnochovice-BpH jezdí jen hrstka), z BpH se to začíná opět plnit. Jezdí tím cestující z práce, kteří jeli ráno 3901 nebo školáci, kteří jeli 3903.

Pokud teda kraj vyhověl na požadavky občanů a vlak 3901 bude opět veden z Bystřice p.H považuji to za správný krok [ok] i přesto, že poptávka po přepravě není velká, ale je třeba si uvědomit, že se všude snižují stavy a Val.Meziříčí nenabízí nějaká zázračné pracovní místa, aby tam cestující jezdily za prací v hojném počtu a pak nikdo nemůže chtít po lidech, aby jezdili vlakem ráno v 5 např. nakupovat. Ovšem je třeba si uvědomit skutečnost, že i těch 5 dojíždějícíh občanů se tam dostat potřebuje (autobusy BpH-VM nejezdí, jen 1x denně někdy k večeru)

new FOTOGALERIE a VIDEA
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8972
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 20:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom754: Myslím si, že Davidovi šlo o to, že do ValMezu přijíždí dnes vlaky v 5:18 a pak až 7:03, tedy je tam skoro 2 hodiny díra. A další až 9:03. To je značně nedostatečné množství spojů. Tady chybí vlaky mezi, minimálně třeba někdy kolem 6:15, ale v dnešní době by měl jet i vlak kolem osmé. Prostě minimálně hodinový interval.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 20:48:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jste u této trati, přemýšlel jsem nad pořádným taktem, který by se mohl zde konečně zavést.

Základní konstrukční bod by byl dvojuzel Hulín v X:45/X:15 založený na míjení R a Os v Hulíně. V X:45 pojedou R ve směru na Otrokovice a Os ve směru na Přerov, v X:15 pojedou R ve směru na Přerov a Os ve směru na Otrokovice.

Současné R ukončené ve Starém Městě u U.H./Luhačovicích či jinde by byly nově determinovány přesným hodinovým prokladem s R ve směru na Břeclav a Brno.

Poloha Os na trati 330 by byla kompletně změněna - odvozovala by se od hulínského dvojuzlu a zároveň by přijížděla do uzlu Os v Přerově v X:00.

Os na trati 303 by byly v Hulíně v X:45 (Valašské Meziříčí)/X:15 (Kojetín).

To zároveň vytváří podmínky pro budoucí uzel Kroměříž v X:30. Není to ale moc výhodné pro trať do Zborovic, kde systémová jízdní doba Kroměříž - Zborovice bude muset být maximálně 26 minut, nechceme-li dvě soupravy na trati - v takovémto případě by bylo křižování realizováno ve Zdounkách.

Ale zase je to optimální pro R Brno - Bohumín, které by nově jely takto: Brno X:06 - Holubice X:30 - Vyškov X:45-X:46 - Ivanovice X:53-X:54 - Nezamyslice X:00-X:02 - Kojetín X:11-X:12 - Přerov X:27-X:35 - Hranice X:52-X:53 - Suchdol nad Odrou X:06-X:07 - Studénka X:15-X:16 - Ostrava-Svinov X:25-X:26 - Ostrava hl.n. X:34-X:36 - Bohumín X:43.

R Brno - Břeclav - Olomouc by jely o 5 minut dříve. Nejen, že tím vznikne uzel Hulín v X:45/X:15, ale zároveň konečně dosáhneme přípojné skupiny Přerov v X:30.

Kdo by se obával toho, že se rozbijí návaznosti různě po trase R Brno - Bohumín, tak nemusí mít obavu - na trati do Veřovic se prostoje srazí ve Štramberku, na trati do Bílovce případné posunutí vlaků nebude mít žádný vliv (koncová trať).

Návaznosti v Suchdole budou zachovány.

Co se týče R Brno - Břeclav - Olomouc, tento posun bude mít vliv na ostatní tratě, je však napravitelný.

Trať Znojmo - Břeclav bude muset být každopádně zrychlena. I současný stav s 2-minutovým pseudopřípojem je naprosto neudržitelný. Z mých návrhů můžete vyčíst, že 2-minutové přestupy ve stanicích s podchody nedělám.

Jak již tu nastínil David, je potřeba zařídit zastavení R v úseku Šakvice - Břeclav ve všech stanicích a zastávkách, aby i tento směr mohl do Břeclavi přijet v X:30.

Na hodonínský uzel v X:30 nebude mít posun vliv.

Vlaky na trati 340 (Brno - Uherské Hradiště) budou muset být posunuty do dřívější časové polohy, aby bylo možné optimálně zajistit spojení mezi tratěmi 340 a 330.

----

A teď už konečně k trati 303 - taktové uzly a křižování:

Kojetín L:15 - Kroměříž L:30/S:30 - Hulín L:45/S:15 - Holešov S:00 - Osíčko S:30/L:30 - Valašské Meziříčí L:00

Návrh předpokládá utěsnění Ex Praha - Žilina do uzlu Valašské Meziříčí v L:00 a do olomouckého uzlu v S:00. Pardubice nově budou z pohledu trati 010 v X:45/X:15 (míjení Ex a R).

Do budoucna umožnit křižování v Rajnochovicích.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8973
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 21:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Doporučuju si vzít plán sítě a nakreslit si všechny tratě v regionu s příslušnými uzly. Předělání a zlepšení uzlů na třech tratích může zničit celý zbytek regionu. Dopručuji třeba nastudovat důsledky posunu na trati 340.
Jinak zkuste své návrhy dávat do tématu "GVD obecný", když už existuje.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1474
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 22:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Tak samozřejmě - pokud jde o protrasování v železničním uzlu Brno, možná by šlo řešit Veselí nad Moravou v X:00 a Bzenec v X:40/X:20 pomocí Sp (R) a Os dát do přibližného 30-minutového prokladu s Sp.

Část vlaků v Brně může být trasována i přes Židenice.

Ano, rozházím některé vazby v rámci IDS JMK, to je jeden z negativních důsledků.

A ještě jednou - současný provozní koncept na trati 246 je, pokud nezrychlíme trať v úseku Mikulov - Břeclav, neudržitelný. Jako provizorní stav se sice nabízí protočení o 30 minut, není to ale nejlepší řešení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8974
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 22:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Ano, rozházím některé vazby v rámci IDS JMK, to je jeden z negativních důsledků.
A o tom to je. Prostě rychlíky na trati 250 jsou položeny tak, aby tam byly jisté uzly: tedy v celou Šakvice/Zaječí a ve 30 Břeclav. Mimochodem, ve špičkách by jakýkoliv posun dříve zřejmě znamenal nárůst souprav.

A ještě jednou - současný provozní koncept na trati 246 je, pokud nezrychlíme trať v úseku Mikulov - Břeclav, neudržitelný.
Bohužel v současné době asi jiné řešení není. Rozhodně to však není důvod proto poničit tam vazby.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9633
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 14. září 2013 - 22:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přemýšlel jsem nad pořádným taktem, který by se mohl zde konečně zavést.
To jsem přemýšel také; zatím částečnou odpověď jsem napsal sem: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2903247
(Případné reakce bude lepší psát také tam. [happy])

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea