K-report
 

Archiv diskuse Metro a spol. do 27. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Tramvaje a metro » Metro a spol. » Archiv diskuse Metro a spol. do 27. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6218
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 07:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: pak ohnout na letiště bez Motola
Vynechat FNM a přilehlé špitály je IMHO kravinium, je to fakt významný zdroj a cíl. To, že jimi generovanou frekvenci vyčíslil (mimo jiných) zrovna Jančík, ještě neznamená, že tomu tak není...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4903
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 07:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě FNM nemá významnou frekvenci pro metro, asi tam moc nejezdíte kolem...
A hlavně se tím zabila možnost vyvést metro někam, kde je možné vybudovat terminál a tím smysl celého prodloužení áčka.
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 10-2002
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 10:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se ještě vrátím k diskuzi mimo téma o okruhu, před časem se mluvilo o nějakém údajně levnějším návrhu vedeným dále od Prahy. Nikde jsem nenašel žádnou malůvku nebo podrobnější popis. Nevíte někdo něco?
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4904
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 12:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste dát do google vyhledat "varianta ss"
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 10-2002
Odesláno Středa, 02. ledna 2013 - 12:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl jsem na mysli asi spíš i s východní částí, ale asi je to toto
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6221
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 14:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Samozřejmě FNM nemá významnou frekvenci pro metro, asi tam moc nejezdíte kolem
Jasně, pacienti si jenom ráno a večer prohazujou šichty s personálem, takže to žádnou dopravu negeneruje. A teď ještě tu o Karkulce...

Jinak pokud jsem s FNM do činění, vždy jsem jel/šel dovnitř a/nebo ven, čímž jsem samozřejmě viděl a zažil něco zcela jiného, než rypák, kterej jezdí jenom kolem.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4911
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 14:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta o Karkulce je, že metro jezdí od 5 hodin do 24. Račte hodit nějaká čísla z těch poloprázdných autobusů. A terminál bude na střeše nemocnice?
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2013 - 16:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: A co podle Vás generuje Thomayerova nemocnice? Co podle Vás generuje Bulovka?
Ono i dost areálu je dostupný z trasy 167...

Taky podstatná část nemocných jsou ze západní části středočeského kraje a ty metro moc nevytrhne...
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 00:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda srovnávat Thomayerku a Bulovku s Motolem, to je dobrý úlet...

zkuste si tam dvakrát za den zajet za někým nemocným a užijete si zážitek sardinky

úžasný zážitek byl jet do Motola s malou na sono kyčlí z Anděla, autobus přijel plný a na nástupišti další tři kočáry ....

uvědomujete si, že Motol je největší komplex nemocnic v ČR? To není Bulovka, to je 10 Bulovek
a není to nemocnice jenom pro jednu městskou část, ale v mnoha ohledech pro ČR (co takový IKEM, Homolka)


jestli to dobře čtu, tak aktuálně jezdí na Motol 5 městských linek
167 - interval 6 minut na Knížecí
168 - interval 30 minut, Nové Butovice
174 - interval 8-15 minut, na Hradčanskou
179 - interval 15 minut Nové Butovice a Letiště
180 - 10 až 15 minut na Dejvickou

to je ve špičce 10+2+8+4+6 tedy 30 autobusů v jednom směru, i kdyby byly obsazené z třetiny až poloviny (a to nejsou), tak je to nějakých 1000 lidí za hodinu v jediném směru, v obou 2000


Motol nebude určitě nejzatíženější stanice v Praze, ale taky nebude na chvostu
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4912
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 07:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šída: Hezký výčet, jenže to supermetro pojede do Veleslavína, takže ty busy pojedou dál a skoro stejně plné. A zkuste si najít interval některých linek třeba v neděli či sobotu.
Petr_Šída
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 1-2011
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 10:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ve Veleslavíně skončí? To snad ne, pojede snad dál do centra. Znovu opakuju, pro lidi s kočárem, pro lidi co tam musí x krát za den je vaianta přecpané 167 šílená. Já jsem bydlel na Andělu a Ačko by pro mě byla jasná volba, s kočárem a malým děckem najisto

a ještě jsem zapoměl na jednu variantu, když se chcete teď dostat do Motola, taky můžete devítkou a pak pěšky, i to jsem zažil, takže po zkušenostech se sardinkoidní 167 a tramvají nakonec přišla nutnost sednout do auta a zacálovat parkovné, to je totiž možná největší zdroj substrátu v celé nemocnici

schválně si tam někdy udělejte exkuzi, postůjte půl hodiny před hlavním vchodem a pak si obejděte parkoviště

jediné místo, kam Ačko moc nepomůže, budou Butovice a jihozápadní segment, a ti budou moci využít odlehčené 167 a dalších busů

a ještě jedna věc je zajímavá, všimněte si, že všechny autobusy jsou nízkopodlažní, to taky o mnohém vypovídá


prostě, jestli nějaká nemocnice v Praze metro potřebuje, tak je to Motol, nehádám se o to, že se mohlo nejdřív začít s Dčkem, ale to je o politických preferencích troubů na magistrátu a když si vemete, že před třemi roky ještě magistrátní úřadové ani netušili, jestli chtějí Dčko jako klasické metro, nebo jak vlastně, tak se holt staví takhle ....


sobotní a nedělní provoz linek s tím souvisí jak?

Ta nemocnice jede skoro pořád stejně (mimo školy a ordinací), to že máte omezené linky moc o potřebě dopravy nevypovídá, o víkendu většina potřebných holt musí sednout do auta ...,



a k jízdním dobám z Andělu:
tram 12 na Malostranskou 11 minut
přestup 5 minut
áčko do Motola 10 minut
celkem 26 minut

teoreticky se dá jet asi o 2 minuty rychleji metrem s přestupem

167 - deklarovaných 15 minut při všech nevýhodách, co jsem popsal


to že 167 jezdí prakticky plná už z Knižecí ukazuje, že tam nastupuje spousta lidí z metra ....
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3833
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 10:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šída: Motol potřeboval tramvaje. Nízkopodlažní, dostupné z kterékoli zastávky v prostoru Řep, Kotlářky, Smíchova, centra, Petřin, Bělohorské, Evropské či Letné. Asi tak za čtvrtinu ceny metra a ještě z bonusem rekonstruovaných těch současných tratí. Pokud jste vypočetl, že k Motolu jezdí 1000 lidí ve špičce za hodinu, tak fajn, ale 1000 lidí za hodinu je JEDEN vlak metra za hodinu.

Pokud jde o busy, zatížení busů z JZM i ze strany busu 167 vychází po otevření metra shodné se současným stavem a odpovídá cca 15 000 lidí v každém směru v busech okolo metra Motol. V metru to vychází na cca 10 000 lidí v každém směru denně, což je DESET vlaků metra denně a zhruba jedna patnáctina zátěže metra C a odpovídá to vytíženosti současné stanice Depo Hostivař...pouze o fous vyšší. Samozřejmě jde povrchová doprava v oblasti orubat tak, aby metro vyšplhalo cca k 20 000 lidem v každém směru denně (zkrácení 174 jen na Vypich, 179 nepojede z Motola na Petřiny, bez linek 18 a 20 na tramvajových větvích apod.). Ovšem pak se výměnou za zlepšení cest do nemocnice pro zlomek lidí zhorší dostupnost MHD pro desetitisíce místních. No nekupme to za už cca 22 miliard, když jsem mohli za 5 miliard dostat daleko lepší služby...

Navíc do otevření áčka se možná stihne dodělat výtah na Můstku, a na Andělu stejně nebude, natož na Malostranské. Když už hovoříte o těch kočárcích a vozíčkářích a postižených...oni jen tak snadno po eskalátorech nehopkají.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 12:06:07    Odkaz na tento příspěvek  

To jsem fakt zvědav, kolik lídí na takovou okružní vyjížďku metrem s dvojnásobnou dobou jízdy bude slyšet. Kromě vás. A jak se to bude stíhat s bezbariérovostí terminálu a přestupních bodů.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4913
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 13:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Znovu opakuju, pro lidi s kočárem, pro lidi co tam musí x krát za den je vaianta přecpané 167 šílená. - to si děláte legraci. To jako k Andělu pojedu s kočárkem přes Veleslavín a na Můstku máme asi pro kočárky bezbariérový přestup? Asi jsem ho neobjevil.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1687
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 13:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šída : Upřímně? Pokud by moje dítě mělo tenhle problém, tak o MHD ani nepřemýšlím a jedu autem i za cenu parkování...

Stejně většina lidí na tu specializaci přijede sanitkami z celé ČR, pak slušná část autem.

Ale jak píše MŠ. Osobně si myslím, že by pro začátek stačila i tram od Plzenské...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8594
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 19:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na 167 je v současné době bezbariérová tak třetina busů, zbytek jsou vraky v různým stadiu rozkladu.

"Kraft durch Freiheit!"
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4914
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 04. ledna 2013 - 20:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pořád je levnější zajistit kolem nemocnic 100% bezbariérivost (stejně se u těch 2 týká jen busů) než tam stavět polovyužité metro za miliardy, že.
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 05. ledna 2013 - 15:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

817171tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 13:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den! Neměl by někdo přebytečnou kliku reverzoru z Mytiščinských kontrolérů? Cenu by jsme dohodli!
Straßenbahnfahrer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 14:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

817171tom: Jednu jsem měl, ale před lety jsem ji dal nějakému dopravnímu fandovi. Mohu se ho zeptat, jestli by ji za 5.000,- prodal jednomu zájemci (tobě) a pak tě s ním spojit. Méně bych mu za ní ale nenabízel, protože je to taky fanda a má k tomu vztah. Tak si rozmysli, jestli by ti to za 5 tisíc stálo.

Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3851
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 15:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Straßenbahnfahrer: to je minimálně ze zlata, neee

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

Straßenbahnfahrer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nin: To bych asi pár nul přidal :-) Jde o to, že já jsem mu to dal (zadarmo, koneckonců jsem to zadarmo dostal), tak mi přijde blbý mu navrhovat, zda by to nechtěl dát někomu jinýmu. Tím spíš, že k tomu má taky vztah. Když už by to někomu dával, tak určitě jedině za nějakou protihodnotu, což třeba dvě stovky rozhodně nejsou. Nevím však, na kolik si té věci cení, proto se ho zeptám, zda by to vůbec prodal, pokud mi 817171tom odpoví.

Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Adam_z_prahy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


„До Монолита“
817171tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Straßenbahnfahrer: Tak 5000,- by mě asi mrzelo, to už je citelné odlehčení peněženky, na dráze zas tak vysoké honoráře nemáme

Každopádně díky za nabídku...

(Příspěvek byl editován uživatelem 817171tom.)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4924
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buenos aires - No proč jsme nemohli Ečesky provozovat do roku 2074? Třeba by to Ládví zvládly.
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová zážitkovka v metru:
http://www.dpp.cz/depo-zlicin-trat-b/

Stránky o MHD v ČR
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21219
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu Buenos Aires: Linka A v Buenos Aires byla uvedena do provozu 1. prosince 1913 a stala se vůbec prvním metrem jezdícím na jižní polokouli. Vlaky pro ni vyrobila belgická firma La Brugeoise et Nicaise et Delcuve v letech 1912 až 1919.

By mě docela zajímalo, jak to tam během první světové války dostávali.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.229.249
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 22:33:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ty roky skoro vypadaj, že to tam během války zrovna moc nedostávali .. to by jim to asi netrvalo sedm let.
1442
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 4-2007

Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 12:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add diskutované "Ačko":
Pan primátor Svoboda se nechal slyšet, že by před variantou trasy "A" na letiště dal přednost variantě trasování na Sídliště Řepy a starého Zličína.
Tím by se teoreticky mohlo ulevit relacím
Řepy - Nám. Míru,
Řepy - Strašnice.
Tímto tvrzením si nejsem příliš jist, ale s tímto trasováním souhlasím a také s tím, že na letiště by byla lepší rekonstrukce a zkapacitnění trati č. 120...

SpoJBus s. r. o. forever! (člen skupiny Veolia Transport)
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 10-2002
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 13:23:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky je otázka jestli belgická firma neměla za války jiný výrobní program než metro do zámoří.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 08. ledna 2013 - 15:03:47    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, ono to spolu dokonce dost těsně souvisí. Jinak ta fabrika je dneska Bombardieru, během války okupována Německem odkaz a vozy prej byly původně univerzálni i pro povrchovou tramvaj. odkaz
vaclavq
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.120.250
Odesláno Středa, 09. ledna 2013 - 09:10:31    Odkaz na tento příspěvek  

Novinky.cz
dnes 09:06 Nové čínské metro při testovací jízdě vykolejilo: Jeden dělník zahynul a další utrpěl zranění v jižní Číně, kde při testovací jízdě vykolejilo metro na nové trase. Jde o třetí smrtelnou nehodu související s výstavbou nových linek metra v Číně během posledních několika týdnů.
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 10:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2013 - 10:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To výročí metra bylo včera večer připomenuto i v Událostech na ČT-1.
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.135
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 05:26:50    Odkaz na tento příspěvek  

Viajero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 11. ledna 2013 - 22:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K Buenos Aires- podle informace od tamních fandů bude zítra pro "Las Brujas" poslední den provozu. Pak bude linka A po 60 dnu odstavena a posléze nasazeny jednak nové čínské soupravy a jednak přesunuty soupravy z jiných tratí.

Historické foto - gentileza Jorge E.
Pavel_Večeřa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2012

Odesláno Sobota, 12. ledna 2013 - 09:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel je to v angličtině, takže starší ročníky nebudou muset rozumět, ale krásný dokument o vzniku a rozvoji metra v Londýně. Link na první díl, ty další budou v nabídce, ale pokud si dobře pamatuji, tak některé díly se překrývají.
https://www.youtube.com/watch?v=4DLAHehn4Ag

Nejdříve jsem spatřil návěst "očekávej pivo", jakmile jsem zjistil, že mám postaveno do hospody, tak mi bylo ihned jasné, že přijedu domů se zpožděním...
Beznapěťový úsek projeďte se staženými svěrači.
Kermit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 13. ledna 2013 - 18:24:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2013 - 12:56:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

817171tom:
Zkousel jste se zeptat na nejakem ruskem foru? To by mohlo byt levnejsi.
Kasme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 19:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen pro pořádek :-)

V sobotu 19. ledna 2013 se uskuteční od 9 do 16 hodin DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
metro V.A Veleslavín - Petřiny - Vypich

více na http://www.metrostav.cz/cz/DODmetroVA

Fotek je moc a většinou nejsou opopiskovány a roztříděny... Komu to vadí, ať se nekouká :-)
Navštivte také mestskyokruh.cz * kasme.cz * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
817171tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 14:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: Myšlenka by to nebyla špatná, ale ... u toho ruského fóra si nejsem úplně jistý kýženého výsledku... Vždyť těch klik i tady v Praze bylo...
Viajero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 23:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke shora zmíněnému téměř stému výročí vozů metra na nejstarší lince baireského metra jsem od pana Jorge Cerigliana dostal několik historických fotografií i záběry z posledního dne provozu půvabných "Las Brujas", nebo také "La Brugeoise", jak se jim něžně říkalo. Přišlo mi škoda je zde s jeho souhlasem nevystavit, je to úžasný doklad o minulosti techniky. Belgický velvyslanec již vznesl žádost o přenechání několika vozů za účelem jejich návratu.










Gentileza Jorge Cerigliano a D. Batista (č. 5 a 6)
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4613
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 18. ledna 2013 - 14:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

carabobo = blbej ksicht (cilova stanice na 4. obrazku.)

zajimavy mistni nazev... kdo tam asi zije ??? Neni to neco jako UDH v Praze ???

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2575
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 12:59:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní DOD teda nic moc.
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 16:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ty jsi čekal něco jiného než stavbu?

Stránky o MHD v ČR
maxtor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.237.252
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 17:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

DOD byl fajn, ale vážně nechápu, proč se má přístupová štola na Vypich zasypat, místo aby se využila jako druhý vstup. Sice by se musel vybudovat další průchod mezi štolou a nástupištěm, aby zůstal zachovaný budoucí obratový tunel, ale ta vzdálenost není zas tak hrozná, laicky mi to přišlo zhruba stejně dlouhé, jako spojovací tunel k eskalátorům na Národní Třídě. A do samotné štoly by pak vzhledem k mírnému stoupání stačilo dát pojízdné chodníky, nejspíš rozdělené na dva úseky a kontrolované fotobuňkou, ať se zbytečně neplýtvá elekřinou. Řešitelné to rozhodně je.
Kasme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 17:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Fotek je moc a většinou nejsou opopiskovány a roztříděny... Komu to vadí, ať se nekouká :-)
Navštivte také mestskyokruh.cz * kasme.cz * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Zababa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 19:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také přidám menší dokumentaci dnešního dne otevřených dveří, jež proběhl v pražském podzemí
(žel Bohu je ovšem kvalita některých fotografií pouze dokumentační, neboť se mi po předchozím úrazu ještě nezahojil stativ ):



Thriller
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 2-2011
Odesláno Sobota, 19. ledna 2013 - 20:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


thriller.borec.cz
pár mých fotek hlavně tyrystorek
Sivon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 08:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, jenom se chci zeptat kolik je v Bratislavě rozestavěných vozoven metra vím jen o jedné v Petržalce.

SimTr budějovická veřejná doprava
Rajče Jdu po busu jako slepice po flusu. Když tě život omrzí a stane se ti peklem, skoč po hlavě do hajzlu a přikrej se deklem
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.135
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 10:03:58    Odkaz na tento příspěvek  

Fotky z televize Prima Londynske parni metro
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 17:16:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sivon: Vše o blablavském metru zde: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Metro_Bratislava
Drak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 10-2002
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 18:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

maxtor: na to jsem odpovídal víc než před rokem zde. Na Národní má prodloužení střední lodě k eskalátorům od prvního prostupu na nástupiště nějakých 70m. Bohužel na Vypichu nebude do žádné z děr ementálu založena ani možnost vést z tunelu kabely, protože to údajně nejde. A že by to využití mělo. Kabely k otočce tramvají a bus se budou raději kopat z Motola podél Kukulovy, zřejmě je to levnější, tramvajáci postupně napojují měnírny na optiku, zde je co by šutrem dohodil od staveniště, operátoři mající kabely v metru taky projevili zájem se zde dostat na povrch. Ale když to nejde, tak to nejde.
Mipix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 10-2011

Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 19:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud nemáte ještě dost záběrů z DOD:
http://www.youtube.com/watch?v=iGMHFg0zlug

Kladno - Rozdělovské rozhledy
http://www.youtube.com/user/RozdelovskeRozhledy
Petas432
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.1.142
Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2013 - 18:43:46    Odkaz na tento příspěvek  

Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4979
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2013 - 20:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petas432 - nic se neodkládá, ty peníze měly jít jen na projekt (potencionálně do šuplíku) Pokud se ví, že se do 2 či 3 let nekopne, tak je to opravdu nerozumné. Chalupoida nikdy nebyla v územních plánech, 10 let starých projektech atd. a pak se ze dne na den začala stavět, podle narychlo nadiktovaných plánů. Tedy teď se nic neprošvihne.
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 953
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 19:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2718
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 21:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Philip: politiku prosím sem netahat
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 06:19:12    Odkaz na tento příspěvek  

Budapest transport vozu metra dvoucestnym traktorem: Anglicky popis od kamarada:
The tractor with new Alstom metro coaches is at Fehér út tram workshop. They get the new metros from the trailer here and transported by these tractor to the metro depot (this is on the neighbourhood of the workshop).
LáďaH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 11-2011

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 07:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes je tomu 13 let, co soupravy metra typu M1 svezly své první cestující. Přidávám odkaz na fotogalerii z výroby vozů.