K-report
 

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 22. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 22. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 13:08:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Jenže rozsah provozu linky 2 se nedá s 5 vůbec srovnat... Takže dobré říznutí do živého...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4162
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 13:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: To je pravda, 2 tam bude jezdit v pracovní dny v celém období 6-20, ve špičkách v intervalu 8 minut, v sedlech 20 minut, zatímco 5 tam jezdila jen ve špičkách v intervalu 8 minut...

Jinak já změnu neobhajuju, já jí jen popsal ;-).
LvP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 13:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Britové mají větší nebo složitější křižovatky preventivně zmalované žlutými zkříženými čarami. V Budapešti nebo v Mnichově bývá v některých křižovatkách (i třeba jednoduchých) zákaz odbočení doleva.

Martin: Chyba je na tiskovém oddělení ROPIDu, které tvrdošíjně odmítá nadepisovat tiskové zprávy titulkem Pohádky pro cestující.
Případně to bude tím, že svazek 5/26 byl nesmysl zralý na zrušení.
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 13:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...2 tam bude jezdit v pracovní dny v celém období 6-20, ve špičkách v intervalu 8 minut, v sedlech 20 minut...

Jinak já změnu neobhajuju, já jí jen popsal ;-).

Tohle nevypadá na ten popisovaný stav, ne? Díry 60 minut...



Každý má právo na můj vlastní názor.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4163
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 14:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kůň: To je potřeba mrknout o zastávku dál i s výjezdy z Vozovny Vokovice a také vzít v úvahu spoje odjíždějící z DŠ ze druhé zastávky. Jinak skutečně má linka 2 na Evropské více spojů, než tam měla linka 5. Jen špičkové linky mívají denně okolo 40 spojů, linka 2 jich má o fous nad 50.



(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 14:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KMe, díval jsem se na tu křižovatku Čechova mostu a ve směru od tunelu tam plná čára, ale pouze těsně před křižovatkou! Takovou plnou čáru chápu jako nemožnost měnit pruhy přímo u křižovatky, jako je to u jiných křižovatek bez tramvajového provozu. Takže tam se podle mě může odbočovat doleva z obou pruhů...
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 17:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: vyhláška řiká, že gumokolní doprava je povinna použít svůj pruh, není-li jiná možnost (třeba že je vedena po kolejích). Čili má-li svůj pruh vedle kolejí, nemá na kolejích co dělat. Ta plná čára je tam jen kvůli zdůraznění že tam fakt nemá co dělat. A přerušovaná před tím neznamená že tam jsou 2 pruhy, jeden vedle a druhý na kolejích, ale že je možnost v případě překážky v pruhu tuto po kolejích objet.

LvP: I u nás jsou některé křižovatky žlutě vyšrafované. Jenže jak to někdo (už nevím kdo) tady vtipně nazval, u nás to znamená akorát vyhrazené parkoviště pro idioty. Bohužel jsme v Čechách, tedy u nás se jezdí nekoli zdali se tak smí (de iure) nýbrž zdali to fyzicky jde (de fakto). A jestliže to jde, tak se tak pojede, bez ohledu nakolik se to smí nebo ne. Bohužel.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 18:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik: Díky za osvětlení. Pravdu máme oba [happy] Vše vysvětluje autoškolní otázka:
eTesty - Otázka 06060229

Znění otázky: Na tramvajový pás v úrovni vozovky se smí v podélném směru vjet:
1) Jen při objíždění, předjíždění, odbočování, otáčení, vjíždění na pozemní komunikaci nebo vyžadují-li to zvláštní okolnosti.

Tedy pruh pro mě to skutečně není ani když je tam přerušovaná, ale odbočovat samozřejmě smím. Dává to logiku...
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 19:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo hlavně při tom odbočování [auto] nezapomenout dát přednost [tramvaj],a bude všechno v cajku.[andel]
Pak, tedy ještě zbývá dořešit, zda tramvajový pás je místo určené pro dávání přednosti protijedoucím vozidlům?[jidlo]

Asi jsem z jiného světa.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 19:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista - obavám se že v tomhle případě nemáme. [nene] Protože je tam ta plná čára. Pokud by nebyla, ano, vjet se tam při odbočování v podélném směru smí. Jenže ona tam je. Takže odbočovat ze svého pruhu vedle kolejí, ne z kolejí.[happy]

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4164
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 21:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik: V křižovatce plná čára určitě není... Bavíme se o situaci, kdy auto vyjede až za přechod a tam už by na kostkách čára nevydržela, ani kdyby jí tam někdo namaloval.

Brejšín: Problém je, že jako tramvajový pás MD považuje pouze místa, která jsou oddělena od provozu automobilů alespoň tou plnou čarou (bumlíkem). Pokud jsme třeba v Jindřišské nebo uprostřed křižovatky Národní divadlo, podle výkladu MD nejde o tramvajový pás..., ale o pozemní komunikaci s provozem tramvají.

Tento výklad byl vypracován za účelem možnosti vyznačovat přechody pro chodce přes TT v místech, kde je společný provoz aut a tramvají alespoň na části (třeba v jednom směru). Výklad se snažil vyhnout použití názvu tramvajový pás, na němž zebra být nesměla, zatímco na pozemní komunikaci samozřejmě být musí...
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 22358
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 18. listopadu 2013 - 23:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fuck off, x-tá nejlepší MHD na světě:



Fuck off... [pozor]

Výpravní budova 16/H
Šedesát let p?epravy silni?ních náv?s? po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 00:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: V tomhle úseku by stačila 136 i sama, tak bych to tak nehrotil.

Ostatně když už jsme u toho, co takhle převést 175 do Slavíkovy, když je teď v Koněvce navíc?

I am the passenger, and I ride and I ride...
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 00:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik: Ano a ne. Pokud přede mnou nic nebude,normálně projedu na zelenou vedle kolejí, pokud se ale zrovna bude stát na červené, zcela v souladu se zákonem mohu ještě před plnou čárou OBJÍŽDĚT a hned potom začnu ODBOČOVAT. To není nějaký naschvál, to je prostě přirozená intuitivní snaha co nejvíce napomoci plynulosti dopravy obecně. A zrovna u Čechova mostu je v křižovatce i dostatek místa, resp.víc než u ND.
vizionář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 02:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty laické právní výklady mne baví.

"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 08:40:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Mno, není to náhodou tak, že OBJÍŽDĚT znamení manévr při kterém vyjedu ze svého pruhu, objedu překážku a zase se do svého pruhu vrátím?
Tedy objíždět a pak hned odbočovat tak jako tak znamená že manévr odbočování začínám ve svém pruhu.
Ano, napomáhání plynulosti dopravy rozumím, ovšem ne za cenu porušování předpisů.

MŠ: Jenže zapomínáš, že v křižovatce nemáš co dělat, pokud ji nemůžes projet. Ano, souhlasím, při uplatnění tohoto paragrafu je spousta křižovatek prakticky neprůjezdná z hlediska levého odbočení, jenže to mi nedává právo ten paragraf porušovat. Nebo snad ano?
Apropo - proč tuto skutečnost máme? Právě proto, protože na to většina kašle, čímžpádem "není problém", neřeší se to, nezohledňujou se cykly a vesele se prasí dál. Viz třeba takový Letenský nám. Od Veletržní tam léta svítila levá šipka k tunelu. Šipka je tam dodnes, akorát nesvítí a bez porušení předpisů se tam prakticky odbočit nedá. A to ani ve chvíli, kdy náhodou nejede tramvaj. A proč? Protože se nějaký chytráci furt snažej nacpat tlustý do tenkýho a nechápu že to nejde.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4166
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 09:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vizionář: Myslíš laické výklady od právníků MD? ;-)

Bobik: Při levém odbočování máš naopak výslovně dovoleno do křižovatky najet, to by se nikde levé odbočení na plný sgnál nemohlo fyzicky uskutečnit... Paragraf 22 odstavec 3 ti říká přesně to, co píšeš s výjimkou situací, kdy při jízdě v křižovatce musíš zastavit při levém odbočení a při dávání přednosti chodcům na nějakém přechodu.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 10:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ - dobře, ale to nic nemění na skutečnosti že tu křižovatku legálně projede 1, max 2 auta. Zatímco praxe hovoří o něčem jiném. Už jsem na tom zmíněným Letenským náměstí měl i 5 borců naskládanejch na kolejích v řadě vedle sebe, ty další v profilu za nima nepočítaje.[lol]
Jenže tohle je důsledek. Jeden velkej bordel. Příčina je blbá chybějící šipka a žádný vyklizovací časy v pochybný snaze procpat křižovatkou v jeden okamžik co jí procpat nejde.

Jo a jak myslíš že to dopadlo? No ti odbočující tam samozřejmě zůstali, bo než stihli zmizet jela Korunovační, pak tunel a do toho Milada. Pak mi tam najeli další, bo jsem stejně nemohl, tak přece nebudou čekat když tramvaj nejede a nakonec jsem jel až třetí cyklus (necpal jsem se tam, znalý poměrů a vědomí že cvoci já-mám-zelenou-já-jedu z Korunovační jsou schopni to do mě narvat).
Jo, za mnou kolona až na Kamenickou (ano i na Letné si je veřejná doprava vědoma toho že je hromadná tak jezdí pohromadě, díky Ropide) a zdravej rozum kdesi pláče.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3110
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 11:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty laické právní výklady mne baví.
Tak ono zrovna tohle veledílo (zákon o silničním provozu) je celé takový "laický zákon"... aspoň na mě to teda působí tak, že to psal dopravní policista s půlroční praxí o přestávkách na kafe, zatímco koukal na televizi...[biggrin]

Např.:
Při odbočování na křižovatce nebo na místo ležící mimo pozemní komunikaci musí řidič dávat znamení o změně směru jízdy; při odbočování nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním a musí dbát zvýšené opatrnosti.
Takže řidiče před sebou ohrozit můžu? Můžu ohrozit vozidlo za sebou, aniž bych ohrozil řidiče (když vidím, že má bytelné SUV a nic se nestane, když ho vybrzdím)? Neplatí snad zákaz ohrožení tak nějak obecně? A co na to Jan Tleskač?*[happy][crazy]

*provoz létajících kol není zákonem mmch. vůbec upraven, doufám, že to nová sněmovna napraví...[biggrin]

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 5-2009
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 11:24:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vizionář: Tak tak to je snad vždycky, když se člověk pohybuje na "tenké hraně" zákona, že co právník, to názor?

Všechno se přece do zákonů napsat nedá, je to o vzájemné ohleduplnosti. Pokud při každém najetém autu v křižovatce bude tramvaják zvonit a na každé křižovatce budou auta dělat nebezpečné "myšky" atd., tak to moc ke vzájenému respektu nepřispěje.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 22360
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 13:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser - V tomhle úseku by stačila 136 i sama, tak bych to tak nehrotil.

Jo, kdyby tam jezdila 136 sama, tak budu vědět, že pojede jednou za 20 minut, a hrotit to opravdu nebudu. Jenže tam sama jaxi nejezdí, a proto jsem mylně předpokládal (pokolikáté v poslední době už?? [crazy]), že se odtamtud dá i večer kulturně cestovat... [angry]

Výpravní budova 16/H
Šedesát let p?epravy silni?ních náv?s? po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 14:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Mně není docela jasné, co je tady špatně.

Východní Evropa jste vy.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8336
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 15:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain:
Může být i hůř :-)
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 15:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie: Možná, že jedou za sebou a pak ďoura? To je ale normální, čemu se divíte. Jezdí se v koloně, aby se řidiči sami nebáli [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem KůŇ.)

Každý má právo na můj vlastní názor.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 15:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to jsem poznal, ale vzhledem k té silné reakci bych čekal, že to bude něco horšího, protože situace, kdy dvě dost odlišné linky holt nevytváří ideální proklad na nějaké krátké společné trase... jako je to mrzutý, ale... navíc se to dá ujít pěšky a když to se mi nechce, je to z Rokycanovy kousíček nahoru na pětku. Mnohem víc mi vadí ty hloupé schody na Prokopově na chodníku po levé straně, pokud jde o přepravu z Rokycanovy na Floru.

Východní Evropa jste vy.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 22361
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 15:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin - Může být i hůř :-) [coze]

Thingie - kdy dvě dost odlišné linky holt nevytváří ideální proklad na nějaké krátké společné trase... jako je to mrzutý, ale... navíc se to dá ujít pěšky

Jsem přesně čekal, že se tu objeví že je to vlastně v pohodě a když se mi to nelíbí, tak můžu jít pěšky. Samozřejmě, že jsem pěšky šel, co mi taky zbývalo, když mi to akorát ujelo [angry].

Výpravní budova 16/H
Šedesát let p?epravy silni?ních náv?s? po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3111
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 16:02:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

175
Na druhou stranu, je potřeba prokládat tu 175 někde jinde? Z Florence je víceméně do počtu (133, 207), a i dál se víceméně všude proplétá buď sama nebo je tak nějak navíc... nebo je někde nějaká bezpodmínečná návaznost, kterou nelze posunout (např. metro na Skalce)?

179,218,225
Bez komentáře...[crazy]
A 108 jede ve 21.14, takže ani ta to moc nevylepšuje[biggrin]
Na to je nějaký speciální seminář "Jak pomocí 4 linek s intervalem 30 minut vytvořit 20minutovou díru"?[happy] Ale snad nám to tady bude brzy dialekticky vysvětleno jako nutná příprava na prodloužení tramvajové tratě...[wink]

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2759
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 16:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Popravdě řečeno, s 179 a 225 moc nehnete, ty mají vazby v jiných částech města. Ale naopak 108 a 218 by se tady mohly přizpůsobit, jejich změna nikde jinde problémy neudělá.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9364
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 17:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu řeší ty proklady. Jak je možné, že nejsou aspoň trochu proloženy Malešice?
A proč se ptáte tady? Napište stížnost ROPIDu, ten je za jízdní řády zodpovědný.
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 7-2003

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 18:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Probůh a v čem je přesně v tom souboru problém? 188 s intervalem 15 minut má odjezdy 08-23-38-53 a 163, když jede, ten interval půlí v polohách 00-30. Jak lépe by to mělo jít?

Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 18:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, 7036: Malešice-Želivského. Zapomněl jsem odfiltrovat 297, která jede jinudy, tak jsem to smazal. Ale stejně je to špatně. Problém je ta čtvrthodina, která se ničím nepůlí.
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 7-2003

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 18:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy: Orky, 7036: Malešice-Želivského. Zapomněl jsem odfiltrovat 297, která jede jinudy, tak jsem to smazal. Ale stejně je to špatně. Problém je ta čtvrthodina, která se ničím nepůlí.

Ne, původně jste hovořil pouze o tom, že problémem jsou špatně proložené linky, o nevhodnosti 15-minutového intervalu od vás nepadlo ani slovo. A teď jste pro jistotu celý svůj blábol smazal, takže naše navazující příspěvky nyní nedávají smysl. Díky.

edit: Buddy se prezentoval tímto pdf souborem.

(Příspěvek byl editován uživatelem 7036.)

Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 18:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7036: Ano, napsal jsem naprostý úlet, dokonce roztažený na dva příspěvky. Tak jsem oba smazal, aby to tu zbytečně nestrašilo. Vzhledem k tomu, že už tu byly ty odpovědi, tak jsem o smazání napsal hned v následující řádce. Nenapadlo mi, že to bude vadit. Omlouvám se.
vizionář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 19:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: Ne, myslím ty druhé.

"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9365
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 19:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem na daný soubor prve vůbec nekoukal, reakce byla spontánní. Že má někde ROPID naprosté úlety v prokladech a vazbách vím, některé jsou jsou snadno řešitelné, někdy má člověk pocit, že to snad dělají naschvál. Přesto jsou i záležitosti, které jsou řešitelné těžko nebo s důsledky na jiných místech.
vizionář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 19:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218:

Psát to já, tak by ta věta zněla:

"Při odbočování na křižovatce nebo na místo ležící mimo pozemní komunikaci řidič vždy dává znamení o změně směru jízdy; při odbočování dbá zvýšené opatrnosti, zejména nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním."

(Nebavím se o obsahu, ale o způsobu jeho vyjádření, resp. o tom, co autor chtěl zřejmě vyjádřit. Podstatné je slovíčko "zejména", které dělá z taxativního výčtu demonstrativní a tím vylučuje výklad důkazem opaku.)



(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)

"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 22362
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 19. listopadu 2013 - 22:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218 - Na druhou stranu, je potřeba prokládat tu 175 někde jinde? Z Florence je víceméně do počtu (133, 207), a i dál se víceméně všude proplétá buď sama nebo je tak nějak navíc... nebo je někde nějaká bezpodmínečná návaznost, kterou nelze posunout (např. metro na Skalce)?

No to by mě taky zajímalo, když mi včera tak bouchly saze [angry].

Výpravní budova 16/H
Šedesát let p?epravy silni?ních náv?s? po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15130
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 10:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chichichi, miláčkové, to jsou ty zbytky toho vějíře směrových nabídek, kdy se vzájemného prokladu dosáhne mezi 8-10 linkami. A MŠ mlčí [proud] Ještě toho prostě jezdí moc a tudíž málo často. Moc se mi líbí, že dokud se to nestane vám (tedy mekbajnovi) taxte mi to nevěřili a furt tu všelijací všeumělové vytvářeli směrové nabídky.
Zlatý tramvaje, tam už zbývá jen pár kousků k řešení.

Noční opti:[new] 51...-Černokostelecká,53 přes Malostranskou, 54...-St.Hl., 55...Nákl.nádr.-Želiv.-Flora-Olš.nám (výměna s 58)-...-Lazarská-Jirásk.n.Výtoň-Albert.-...,59:Kotlářka-Kubáň. Nová linka 517: Dvorce-Buděj.-(dále jako 124)-Želiv-Basilej.nám. 506:Florenc-Husinecká-Slavíkova-Olš.nám-Flora-Strašnická a dál po své trase.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15131
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 10:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě k odbočování doleva:
Bobík napsal: CIT:"Jenže zapomínáš, že v křižovatce nemáš co dělat, pokud ji nemůžes projet." KON.CIT
Taxi ještě osvěžte rozdíl mezi zastavením a zastavením vozidla. A máte problém odbočování doleva vysvětlemenej celej. Zastavení vozidla není omezením toho, kdo má přednost.
V další diskusi mohou pokračovat jen ti, kdož nemají ani bod a neplatili v posledních 10 letech jakoukoliv pokutu. [biggrin]

Noční opti:[new] 51...-Černokostelecká,53 přes Malostranskou, 54...-St.Hl., 55...Nákl.nádr.-Želiv.-Flora-Olš.nám (výměna s 58)-...-Lazarská-Jirásk.n.Výtoň-Albert.-...,59:Kotlářka-Kubáň. Nová linka 517: Dvorce-Buděj.-(dále jako 124)-Želiv-Basilej.nám. 506:Florenc-Husinecká-Slavíkova-Olš.nám-Flora-Strašnická a dál po své trase.
Thingie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 11:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Tak je tu i pětka z Lipanské v 22.57. Já neříkám, že je to v pohodě, ale nějak by mě nenapadlo se kvůli tomu vztekat. Ostatně, 136 jezdí i mimo špičku tak nějak dost... orientačně, celkem.

Východní Evropa jste vy.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4594
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 12:01:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chichichi, miláčkové, to jsou ty zbytky toho vějíře směrových nabídek, kdy se vzájemného prokladu dosáhne mezi 8-10 linkami.

Teď myslíte co? Malešice ani Dědina nejsou žádné zbytky nějakého dřívějšího vějíře, to jsou přímé následky Velké záříjové, kterou jste tu vždycky obhajoval. Zrovna tyhle dvě sídliště patří mezi místa, kde to lidé odskákali nejhůř.

Nebo jste myslel tu 136 a 175? To je taky novodobé dílo, jezdívala tam léta jen silná 136.
Jenže jsme v jihovýchodním sektoru města, kde ROPID na rozdíl od jiných oblastí prosazuje předlouhé linky vedoucí z centra až do vzdálených předměstí (175 Petrovice, 135 Jižák, 133 chtěl taky vést až na DH...), případně také ze vzdálených severních předměstí až na jižní, tak tam holt přiskočila ta 175...
Která, jak tady zaznělo, nepotřebuje být proložená nikde jinde, ale přesto je totálně neproložená se 136. Každopádně je to dost nedávné rozšíření směrové nabídky, žádný relikt.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7560
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 12:14:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak v Braniku 4 linky prolozit sly a 2 nejdou.
Masinatmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 12:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef ad.135+175-tyto linky se pouze z malé části vrátily do svých původních tras a jejich vytíženost je víc jak dobrá a hlavně je to varianta proti metru.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4168
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 12:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Pochopitelně, že toho jezdí moc. Na páteřích je víc spojů na úkor těch osttaních. Ale ne k patřičnému užitku. Až se ostatní zruší, začnou (a už začaly) se osekávat i ty páteře, takže se bude už i hůře přestupovat.

175 ostatně je produktem těch změn a taky nevím, kde jinde by bylo potřeba jí prokládat. Od Florence se plantá stejně mezi proloženými 133 a 207, za Orionkou jede na Skalku vlastně sama, ze Skalky to vezme na Groš, tj. je fuk, kam se trefí mezi 177 a 195 a za Hostivaří je též fuk, kdy se objeví mezi spoji 125...

Jinak třeba v Malešicích a na Dědině se vějíře nepotřebných nesměrových nenabídek ;-) spíše vytvořily. Malešice byly rády za napaječovou páteř a Dědina si k ní teď pochoduje na Evropskou.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 22364
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 13:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thingie - Tak je tu i pětka z Lipanské v 22.57.

Pokud bych šel na Lipanskou, tak už pro mě nemá smysl se vracet tramvají na Floru. Ty saze mi bouchly hlavně kvůli tomu očividnýmu diletantismu. A nemyslím si, že MHD má fungovat tak, že uživatel má v hlavě nějaký matrix všech možných spojení a neustále musí díky zprasenosti jízdních řádů něco kombinovat a vyhodnocovat.

Jef - Teď myslíte co? Malešice ani Dědina nejsou žádné zbytky nějakého dřívějšího vějíře, to jsou přímé následky Velké záříjové, kterou jste tu vždycky obhajoval. Zrovna tyhle dvě sídliště patří mezi místa, kde to lidé odskákali nejhůř.

Nebo jste myslel tu 136 a 175? To je taky novodobé dílo, jezdívala tam léta jen silná 136.
Jenže jsme v jihovýchodním sektoru města, kde ROPID na rozdíl od jiných oblastí prosazuje předlouhé linky vedoucí z centra až do vzdálených předměstí (175 Petrovice, 135 Jižák, 133 chtěl taky vést až na DH...), případně také ze vzdálených severních předměstí až na jižní, tak tam holt přiskočila ta 175...
Která, jak tady zaznělo, nepotřebuje být proložená nikde jinde, ale přesto je totálně neproložená se 136. Každopádně je to dost nedávné rozšíření směrové nabídky, žádný relikt.


Asi tak. Proto mě to mimo jiné tak nadzvedlo.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let p?epravy silni?ních náv?s? po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Masinatmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 7-2010
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 13:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain-docilit linkových prokladú na všech soubězích MHD Praha je na Nobelovku,prostě se smiřte stím že podle Vašich představ to nebude.Jinak pro plačky na trase Dejvická-Suchdol,včerejší odpolední špička,trasa Háje-Suchdol-Háje na otočku za 104 minut.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4595
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 13:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef ad.135+175-tyto linky se pouze z malé části vrátily do svých původních tras a jejich vytíženost je víc jak dobrá a hlavně je to varianta proti metru

Ale ano, to přece nepopírám, 135 vídám většinou až narvanou. Neargumentoval jsem proti 135+175, ale proti Káemovi, který na jiných místech podobné alternativy odsuzuje (že na to nejsou peníze, že více linek znamená nepořádek a nepravidelný interval atd.).

Ani v jiných částech Prahy by cestující nepohrdli přímou "variantou k metru" (+ napaječi), ale jinde jsou spojení spíš osekávána a zkracována, jedině ale ve směru na ten jihovýchod se nám rozvíjejí přímé autobusy z okraje Prahy až na okraj centra.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 22365
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 14:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

docilit linkových prokladú na všech soubězích MHD Praha je na Nobelovku,

Asi takhle - pokud je nadlidský problém vytvořit pozdě večer lepší proklad než 3/17 minut, tak by asi bylo lepší jednu z těch linek zrušit. Ušetřilo by se a ještě by to nevypadalo, že si ROPID/DPP dělá z cestujících bohapustou [zadnice].

prostě se smiřte stím že podle Vašich představ to nebude

Ano, s tím se se začínám smiřovat, že pražská MHD není a nebude podle mých představ. Pak by taky ale bylo dobré se smířit s Prahou plnou [auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto][auto]

Výpravní budova 16/H
Šedesát let p?epravy silni?ních náv?s? po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Mouser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 15:23:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi takhle - pokud je nadlidský problém vytvořit pozdě večer lepší proklad než 3/17 minut, tak by asi bylo lepší jednu z těch linek zrušit. Ušetřilo by se a ještě by to nevypadalo, že si ROPID/DPP dělá z cestujících bohapustou [zadnice].

No bať, proto jsem taky hned minule nadhodil "Co takhle převést 175 do Slavíkovy, když je teď v Koněvce navíc?", ale nějak se nikdo nechytl. [happy]

I am the passenger, and I ride and I ride...
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8338
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 15:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouser:
Slavíkovou bych raději viděl linku 101 prodlouženou ne na Florenc, ale někam do oblasti Senovážného náměstí. Spojení Flora-Florenc bych přeci jen zachoval.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 15:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak proklad 188, 193 mezi Pankráci a Sídlištěm Pankrác je taky pěkný o víkendu. V obou směrech jezdí spolu hned za sebou. Když jede 121, tak jezdí 3 autobusy za sebou. Jezdí to jako svazek.
Byly doby, kdy se 193 a 188 střídaly po 7/8 minutách.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8340
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 15:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byly doby, kdy se 193 a 188 střídaly po 7/8 minutách
Jojo, tohle bolševik uměl [biggrin]
Thriller
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 2-2011
Odesláno Středa, 20. listopadu 2013 - 16:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vizionář: Psát to já, tak by ta věta zněla:
"Při odbočování na křižovatce nebo na místo ležící mimo pozemní komunikaci řidič vždy dává znamení o změně směru jízdy; při odbočování dbá zvýšené opatrnosti, zejména nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním."

To slovo "zejména" z hlediska zákona neznamená vůbec nic. Proto by tam bylo zbytečně. Navíc, ani ta "zvýšená opatrnost" se nedá nijak vymáhat nebo její "nedodržení" trestat, protože, co to přesně je ta zvýšená opatrnost?

thriller.borec.cz
pár mých fotek hlavně tyrystorek
vizionář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 1-2012
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 00:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Thriller:

Jste právník? Evidentně ne, tak sklapněte a nepoučujte. Já taky neradím doktorovi, jak má operovat. To slovo zejména představuje rozdíl mezi kvalitně napsaným předpisem a zmetkem, v daném případě.

(Že se to nedá nijak vymáhat není problém můj, ale zadavatele. Já řeším, jak to zadání naformulovat, aby to bylo jednoznačné a neumožňovalo to různé nechtěné výklady.)

"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5600
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 08:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jste právník? Evidentně ne, tak sklapněte a nepoučujte. - haha :-) To by mohl být první článek české ústavy, jako základní princip právního státu. Podobně jako dřív ta československá tam měla článek o vedoucí úloze strany.
Pavhob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 09:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad:Byly doby, kdy se 193 a 188 střídaly po 7/8 minutách
Jojo, tohle bolševik uměl

Za bolševika jezdila jedna linka po 14 a druhá po 16,5 minutách (aby byly zoptimalizované oběhy a využití busů).
Podělalo to až současné vedení ROPIDu
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 525
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 17:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V další diskusi mohou pokračovat jen ti, kdož nemají ani bod a neplatili v posledních 10 letech jakoukoliv pokutu.[biggrin]

No to si asi s moc lidma nepokecám.....[rofl][biggrin]

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5606
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. listopadu 2013 - 21:59:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak toto je nelinkové vedení, jedná se o pěší trasu.





Toto uličkou, kde nikdo nejezdí je zakázán průchod chodců. Dělka zakázaného úseku pro pěšáky uprostřed vilové čtvrti je 30 metrů. Alternativní legální cesta má přes půl kilometru :-(
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 08:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik: Můžeme pokecat spolu. [ok]
Tento příspěvek slouží pouze pro chlubení a nemá žádnou jinou funkci. [lame]

1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4599
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 22. listopadu 2013 - 09:54:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Cože, někdo opravdu schválil, že tam nemají chodci co lézt?![blush] Pořád chci věřit, že tam ty značky někdo jen "pirátsky" pověsil. Třeba nějaký "žralok" z novostavby.
Protože obejít to opravdu moc nejde...[crazy]