K-report
 

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 03. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 03. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3899
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 20:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Bloude ;-). Tou 1 a 25 se dávno jezdí na Stross. Neb tam je 14 v podobě 24 taky a ještě zamilovaný svazek 5+26, takže pravděpodobnost vykonání přepravy přece jen výrazně roste. Ovšem už i varianta C z Vltavské na Hlavák a pěšky pro centy do centra maličko získala na oblibě ;-).
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21474
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 21:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neb tam je 14 v podobě 24 taky a ještě zamilovaný svazek 5+26,

Jo, kdybych to na tý Vltavský tušil (myslím to zpoždění ), tak to tak řeším. Ale já pořád doufal...

A nakonec jsem taky mohl nastoupit do 14ky v protisměru... Ty se mi zdá jezdily v pohodě.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
McMurdo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.53.44
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 22:17:26    Odkaz na tento příspěvek  

9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 07:42:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McMurdo: To mu trochu přípomíná vtip ze Simpsonů. Když rozuřený dav naběhne na starostu a ten odvětí něco ve stylu. "Jste banda nýmandů s nízkým příjmem" a jeho poskok mu pošeptá volby už v listopadu...

Potom co se nastříkal BUS pruh na Černkokostelecké od Depa Hostivař kolem Charouze bych se nedivil ničemu... Tam jsem zácpu v životě nezažil...
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 10:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14/24 je doopravdy propadak - v okoli karlova nam./lazarske ji vidam temer vzdy poloprazdnou. sve jiste udelala i myslikova a M3, ale neni to pekny pohled.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8767
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 10:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001 - ten pruh na černokostelecké je příkladem toho, kde se preference dělá jen proto, aby se splnilo a pěkně se to vyjímalo v ročenkách a statistikách. Smysl a praktický užitek má až posledních cca 100 metrů na křižovatku s Průmyslovou.

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
Ploki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 2-2012

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 11:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V dolní části Čimické ulice je také úžasný buspruh :-D 144/152/200 jej zcela ignorují jízdou v levém ze tří pruhů...
Zcela stejná situace v Horňátecké ulici
Ovšem za časů ukončení metra na Holešovicích se sem tam i v ranní špičce hodil.
Od té doby, co štrůdly autobusů nejezdí Zenklovou ulicí dolů a hodně významnou zastávkou Ke Stírce blokovaly provoz automobilů v ulici Nad Šutkou a navíc v této ulici přibyl druhý pruh pro auta pro průjezd křižovatkou do Zenklovy, tak ani jeden z těchto dvou buspruhů není vůbec potřeba.

Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_K: Samozřejmě od PAPOilu ke světlům s ním naprosto souhlasím, ale ten už tam je trochu delší dobu.


Ploki: Ale plán se splnil :D
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: ... a tudiz je mozne vyplatit si premie. :-)

Utúlien aurë...
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3772
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 17:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, to se mýlíte. Za BUS pruhy žádné prémie nejsou.

To nejlepší nás teprve čeká.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 17:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dneska to bylo lepší, to, co se dřív jezdilo za normální cestovní dobu bez přestupu, jsem zvládl jen 2 přestupy.

Cesta:
Malostranské náměstí-Nádraží Holešovice
---------------------------------------
Malostranské náměstí-Malostranská TRAM 20 15:29
běh na 8 spolu s pár lidma

Malostranská-Čechův most TRAM 8, ani po nástupu se nezaplnily všechny sedačky

a vzápětí ML17 Čechův most-Nádraží Holešovice a výsledek? Reálný příjezd v 15:43, tedy čas, kdy tam má být předchozí 12 :-)

Jinak opravdu nevím, který "génius" vymyslel v neděli večer na ML22 interval 20 minut, asi podobný jako ten, který vymyslel zrušení studentského jízdného. Ušetří pár šlupek a naštve miliony lidí...
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 18:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dneska to bylo lepší, to, co se dřív jezdilo za normální cestovní dobu bez přestupu, jsem zvládl jen 2 přestupy.
A to se vyplatí, úspora 4 minut.
Jinak, nevím na co si stěžujete, před změnou by alternativa k 12 neexistovala.

Asi jsem z jiného světa.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 18:15:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Neumíte číst nebo to jenom předstíráte? Úspora byla teoreticky 8 minut a pokud došlo na Letné ke zpoždění, tak ještě vyšší! A to je na 13 minutové cestě dost.

A potřeboval bych tu alternativu? :D Mně připadá, že si děláte srandu :-)
PepaJahoda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2012
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 19:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ploki a BUS pruh v Čimické od Písečné dolů - můžu jenom potvrdit, že to dělá asi každý řidič BUS, včetně mě. Po rozjezdu z Písečné to hned hodím do úplně levého pruhu a mám vystaráno. I když po ránu pak před přechodem na Služské (není to SSZ křižovatky, ale jen přechodu) stojí poslední půlrok zase už malá kolona, tak radši si ji odstojím a projedu až na druhé světla, než se cpát z BUS pruhu přes dva pruhy doleva. Je to ztráta tak 1 až 2 minuty, ale vyplatí se. Přesně tady to místo na Čimické ulici je ukázkový příklad, kde by se hodilo udělat jako BUS pruh úplně levý pruh. Hodilo ne jen autobusům, ale i automobilistům, protože 90% z nich jede poté na Kobylisáku vpravo dolu do Zenklovy a vzniká tak křížení aut z levých pruhů přes BUS pruh a autobusů z BUS pruhu vlevo do pruhů na rovně. Auta mají na Kobylisáku vpravo většinu času zelenou, takže tam se to nezacpává a jezdí se i dost rychle, takže toto plus to křížení je důvod, proč 99 ze sta autobusů jezdí stejně úplně levým pruhem a BUS pruh zeje prázdnotou. Prohodit to by stálo jen trochu barvy a tu hodinu po ránu by to pomohlo. Celkově je to jedno, protože tady poslední roky nebyly žádné zácpy vůbec a až teď letošní zimu (že by vliv omezení autobusů z Bohnic a Čimic od září?) začala stát malá kolona jen zde před Služskou kolem osmé ráno. Zbylých 23 hodin denně se jede plynule.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 19:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano potřeboval, stačí jedna nehoda, že.
Cesta s přestupy 14 minut, linka 12 18 minut.
18-14=4.
Už asi ani namá cenu rozebírat náhodilost, že zrovna přijela 20 místo přímé 12, nebo při příjezdu 12 by taky byly přestupy?

Asi jsem z jiného světa.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1833
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 21:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Jak píše Brejšín. Provozní nahodilost. 12 má prostě +4. Není to úplně ideální, chápu, že to může dost lidí naštvat, ale tak že použijí Váš způsob nebo metro.

Podstatný rozdíl vidím mezi intervalem 20 minut na M22 a studenstkými slevami. Za 20 minut bych dal facku, za zrušení slev medaily.
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 21:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Napíšu sem jednu dodatečnou odpověď. Nemám lepší informace než Vy, přesto nevěřím správnosti těch Vašich. Přisuzujete Ropidu něco, co nemohl v roce 2013 pustit ven jako vážně míněný návrh. Možná si to tam nějaký zaměstnanec plánuje, ale vedení by tuto jednu nebo dvě konkrétní věci nemohlo ustát. Nedovolí si výrazně zhoršit konkrétní věci, které už jednou zhoršili a jejichž kritika spíš sílí než slábne. Myslím tím kritiku z MČ a veřejnosti, ne zde na fóru. Když si Váš hybridní návrh podrobně rozeberete, tak na to možná sám přijdete. Mám na mysli něco z toho, co jste označil jako návrh Ropidu, ne Vaše úpravy. Z případné další diskuse se předem omlouvám, původně jsem se k tomu ani nechtěl vracet.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 22:35:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K BUS pruhům:
Neplatí náhodou to, že když je zřízen vyhrazený BUS pruh, je povinen jej BUS použít?
Tímto se argumentovalo, proč před barrandovským mostem od Lihovaru není vyhrazený pruh, ale jen pruh se zákazem vjezdu mimo MHD, aby jej autobusáci použili jen v případě kolony. Kdyby tam byl zřízen vyhrazený pruh, museli by jej použít vždy.

Ještě jsem vysledoval, že je lepší, když vyhrazený pruh se připojuje k průběžnému (je jedno, ze které strany), při koloně autobus vždycky někdo pustí, aby se připojil. Jinými slovy - aby IAD měl vždy svůj pruh, klidně přemalovaný s úhybem do strany a aby autobus řešil zařazování.

Pokud se totiž naopak vyhrazený pruh stává průběžným pruhem a IAD pruh končí, mají řidiči IAD snahu se zařazovat co nejdříve, takže vyhrazený pruh pak postrádá smysl. Běžně vídám, že IAD se řadí už 300m před ukončením jejich pruhu klidně i do vyhrazeného pruhu.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6341
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 23:18:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, takto "fungovaly" vyhrazený pruhy "na střídačku" v Kekrční směrem k Přístavišti.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 07:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Fungovaly"... Já mám dojem, že to tam takhle blbě "funguje" pořád, včetně toho přiblblého přechodu u ulice Nad Přívozem. Nedávno jsem si všiml, že tam kromě těch betonových nesmyslů přidali ještě nějaké zelené sloupky.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8770
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 08:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ono by bohatě stačilo, aby tamní dobytek v osobních autech a dodávkách znal pravidla silničního provozu, jako dobytek za volanty autobusů. Jenže ono se asi nechce, mi připadá...

"BWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!!!"
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3776
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 09:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaJahoda: Zkusíme s tou Čimickou něco udělat, jízda dle Vašeho popisu má logiku.

Antar: Ty zelené nesmysly se jmenují Balisety a jsou plastové.

To nejlepší nás teprve čeká.
M.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.120.5
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 09:18:22    Odkaz na tento příspěvek  

Absolut, PepaJahoda: Jenže nezapomeňme jaksi na zastávku Služská směr Kobylisy. Tzn. pro linky, které na ní nestaví, je výhodné jet jak popisuje PepaJahoda, kdežto linky, které na ní staví (a to je mj. slavná metrolinka 177), jedou samozřejmě BUS pruhem (a ze zastávky pak musí křížem přes dva pruhy).
Tady je otázka, jestli má ta zastávka vůbec existovat. Možná směr Bohnice ji zrušit úplně a směr Kobylisy ať na ní naopak staví úplně všechno na znamení (pro ty, kteří chtějí přímo na Kobyliské náměstí), tudíž by všechno jelo BUS pruhem - a snad by se pak to překřížení pruhů dalo nějak zlepšit vyznačením.
Ploki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 2-2012

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 09:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno v půl deváté jsem jel historicky posledním vzduchovozičovým vložeňákem na 106ce z Jílovské. Počtu deseti lidí si všiml i sčítač DPP na Novodvorské.
Mlžeme oslavovat, ale pouze v případě, že se ušetřené peníze použijí tam, kde je to skutečně potřeba!


=> Petr_vlček, Antar
Ještě včera večer u Přístaviště buspruhy na střídačku byly. Pro někoho, kdo tam jede autem, je to maximálně matoucí situace. Považuji se za nadprůměrného řidiče, ale tam mám často problém, kterým pruhem po přechodu vůbec jet.

=> PepaJahoda, Absolut
Souhlas
Při zřizování buspruhu v dolní Čimické ulici před mnoha lety si ještě pamatuji odpor místních obyvatel proti tomuto, protože se jim musel chodník o téměř dva metry posunout blíže k domům.
Ovšem buspruh zde přišel velice pozdě a nyní dlouhé roky neplní svůj účel kvůli prodloužení metra do Kobylis, i když místem v ranní špičce projíždí 60 autobusů za hodinu! Ale před prodloužením metra pamatuji i kolony až k Písečné (a cesta v koloně až dolů do Holešovic)

Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 09:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ploki: Tak vzduchovoziče se přece reinkarnují do vození vzduchu v kloubech v Michli a Strašnicích
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 11:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posouvaly se nejak jizdni rady na monstru 14/24?

Vzdycky to nejak vyslo, ze 24 byla v centru cca 2+ pred 14, ted je 0+ po, takze:

+10 - pockat na dalsi 14
+10 - pockat na neco na Strossu (prvni obvykle prave odjizdi)
+10 - objet si to kolem (a jako bonus obcas sledovat az na Mas pred cumakem 14, do ktere se neda nikde prestoupit)
+15 - ze Strossu pesky (no jeste toho tolik) :-)

To nam nekdo zaridil, aby si kazdy mohl uzit ten sotoorgasmus, ze stejna tramvaj ma na stejne zastavce na dvou fotkach po sobe ruzne cislo? :-)
(Akorat mu to ted kazej ridici, protoze prepinaj uz pred zastavkou.) :-)

Utúlien aurë...
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 12:50:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle mych basic pozorovani jezdi 14+24 obvykle +- spolu. coz znamena, ze interval do holesovic rozhodne neni metro...
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 7-2011
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 13:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, JŘ se měnily, alespoň ty vozový. Je to cca přes týden. Došlo k úpravám jízdních dob, bohužel mnohde je to úprava k horšímu. Konkrétně 14/24, tak 14 bývala letecká, 24 flákací. Teď jsou letecké obě.
To jak dřív "vždycky nějak vyšlo", ve skutečnosti znamenalo, že 14 prostě nestíhala, podle VJŘ měla jezdit před tou 24. Nicméně časy měly vždy víceméně stejné, záleželo na směru. Třeba Vencaplac do Lazarský 14 o min dřív, obráceně stejnej.
Na druhou stranu 14 se k Orteňáku nemusela nijak extra honit, bo to potom jako 24 na Republiku v pohodě dorovnala. Dneska už musí.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21485
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 13:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz: v jedné ze sousedních diskuzí už KáeM zase předpovídá . Protože ale bohužel všichni víme, že se asi jako jediný v celé Praze pohybuje na "stejné vlně" jako šotouši z Ropidu, tak by mě zajímalo, jestli se ještě někdy 4ka vrátí na Francouzskou, nebo nám tam fakt zůstane jen 22ka??

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8153
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 14:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Zůstane tam jen 22 a ještě se bude postupně ořezávat večer a brzo ráno o víkendu na 20 minut. Důvod bude jediný, abys mohl trhnout rekord v používání crazysmajlíků.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3900
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 16:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Interval do Holešovic je metro, neb se obvykle jde na metro ;-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 16:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik: Řekl bych, že se na 14 něco přidávalo (Těšnov a asi i Buranov-Anděl), takže by už tak letecká být nemusela. No a 24 byla vždy courací, takže se ubralo mezi Republikou a Štrosem, kde byla neskutečná vata a přidalo mezi Karlákem a Václavákem, kde minutka chyběla.
Pravda současnost mam ověřenou jen z papíru, ještě jsem teď neměl na 14/24 štěstí, ale v podstatě přesně takhle jsem to kompetentním, na základě mých předchozích zkušeností, navrhoval...

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 16:42:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik: Jo, tyden odpovida.
Za by 14 pred tim z Barr nestihala do Lazarsky se mi nezda, ale nejezdim tam.

Utúlien aurë...
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 7-2011
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 21:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon - Problém je Nádražní, resp OR. No a potom světla u Zborovský. Teoreticky je to jak řikáš ty, v praxi ovšem je tu vliv SSZ a ostatních linek. Takže pokud ti vyjdou světla, nesmí ti tam vjet 17 na Palačáku, nesmí bejt velkej štrůdl na přednosti v Myslíkový a musíš se dostat před 24 od Karláku, pak se to dá. Navíc Vencaplac - Anděl je jízdní doba 9min, obráceně jen 7.
Jo ubrání času na 24 je ok, bylo ho tam zvlášť po nábřeží exta moc, jenže teď už nemáš sekeru moc kde dohnat a v lepším případě si ji furt vezeš sebou.

Arctia - Předtím byl problém v tom, že když před ní cokoli (hlavně 24) vjelo, už zpoždění narůstalo, takže i když na Václaváku byla +/- OK, v Holešovicích tutově pozdě.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4895
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 23:06:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu ta 24 nemá moc šancí někde sekeru nabrat. Já vždycky čekal do času, resp. nechutně se coural na KIN, pak na Otakarce, pak na Svatoplukově a když neni nátřesk na Karláku, nemůžeš být na VN pozdě. Z VN na Rep to tak nějak vycházelo a odtamtud až do NádrHolu to bylo na průměr 20 km/h, jinak se dalo i 3 minuty čekat do času. Potíž je v tom, že světla v Argentinský jsou nevyzpytatelný, takže na Orteňáku už šlo být i o 2 pozdě, mezi Vltavskou a Labutí byl naprosto nereálnej čas, takže klidně další 2 minuty navíc a je před tebou všechno co může a už jenom nabíráš další a další minuty.
Z Anděla na Buranov i opačně se to nikdy normální slušnou jízdou (což 50 v Nádražní fakt neni) vyjet nedalo, ale jak řikam, mam pocit, že i tam se teď minutka přidala. To můžu testnout zítra.

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
PepaJahoda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2012
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 02:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut - až tak? Dobrý! Každé zlepšení vítáno.

M. - Služská pro všechny linky je nesmysl. Kobylisák jako takový není žádný cíl, pro linky, které končí u metra je to bezvýznamná zastávka s nulovým obratem (a místní chodí na metro rovnou, je to 50m) a používají ji jen lidé co jedou dál na Prosek. Směrem do Bohnic ničemu nevadí a směrem dolu buď nechat pro 177 normálně v pruhu pro auta (už ani 102 by tam nemusela zastavovat, když nejede na Ládví, od července kdykoliv jsem 102 měl, tak se snížil obrat prakticky na nulu. Jestli mi tam za službu nastoupí nebo vystoupí ze 102 jeden člověk tak je to hodně, 102 je teď už stejná linka jako 152,144,200) a nebo nechat to co je. Ale pro 177 určitě nerušit, ta je přes den využita hodně, i 5-10 lidí občas nasedne směrem na Prosek.

Ploki - ano ano, kolony z Kobylis až na Holešovice to byl denní kolorit. Hlavně v půlce devadesátek, pak od 1998 když udělali BUS pruh na Stírce a v Holešovičkách tak už to šlo.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 06:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Jo, na Buranov je to teď lepší, čas navíc tam je. Dřív jsem tam jezdil v průměru o 6 pozdě, teď +/- na čas.
S 24 jsem z Kubáně nikdy nejel, máme je před nočníma jen 24(Voko) Stross - Orten,14 - Buranov - Orten,24 - Kubáň (resp. Radoš s 51), nicméně to hafo času by odpovídalo, bo jak mi to na Jiráskáči nepíplo předjetí a v Myslíkový byly lidi, měl jsem 24 tutově před sebou. Ono i tak bylo co dělat. Na druhou stranu díky tý spoustě času potom na 24 jsem se s tou 14 nemusel honit. Teďka už musíš, už se to blbě dohání, takže se mi stává, že na Kubáni jsem lehce pozdě, což dřív absolutně nepřipadalo v úvahu. Ale možná tam jsou přes den lepší časy, já znám jen ty "ořezaný noční".

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21488
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 12:54:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím říct, že 14/24 bych rozhodně jezdit nechtěl, zrovna tak jao současnou 22 - kterou jsem za onoho času míval opravdu rád .

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4897
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 13:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já naopak radši delší linky než přicmrndávky typu 4, 6 nebo 11. Můžu říct, že 14/24 je můj ideál, aspoň co se délky trasy týče... Že jsou s tím spojeny jiné problémy teď pomíjím.

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Maxipes_fík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 15:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm, mě zase bavila stará 4 a 23, zvláště polonoce. Odstálo se na nich více než na 22 a ke konci už byly poloprázdné.
Včas jezdím i s 22 po 20 min., ale z BH DC se to musí zvládnout na pípnuté předjetí na Malostranské :]
Zkrácená 11 mě také baví a stará 6 ve dvojici a int. 12 min. byla také OK.

Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21492
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 17:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já naopak radši delší linky

Já jsem měl taky rád dlouhé linky. Ale ne takovéhle vystresované opruzy. 22ka bývala moje ohodně oblíbená linka.

Nejlepší linka mého života byla někdy v 95 spojená tehdejší 6 a 19, Hlubočepy - IPP - Kubáň - Nový Hloubětín (nebo snad dokonce až Lehovec?), myslím, že to způsobila uzavřená smyčka Kubáň.


Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Maxipes_fík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 18:05:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuhle 6 jsem měl také, tuším s 8050+35 PA :]
Nebo 39 Řepy-NT-KN-Radošovická s 7207+6503 lipton...
Pak také byla tuším 33 Nad roklí-KN-NT-Řepy, měl jsem 2xT6 z MO, zátah z Modřan a z Palačáku manipulačně po 4.
Při výluce Stírky 10 Řepy-Výstaviště také zatahovala z V. manipulačně.
Ale zátah V.Kobylisy-Krejcárek-Italská-PA v 2.15 cca jsem měl s lidma.
90% zničených vozů je evidentně ze zátahů, k čemu je ve 23.54-00.44 10 min. int. BH-Vokovice, nebo Modřany-PA, k hovnu!!!

Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl.
vizionář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 1-2012
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 19:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je minimální poloměr kolejí u klasické železnice? 300 metrů nebo se dá jít i pod to?

"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13951
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 20:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: V čem přesně se změnila 22 od tvých dob? Byly tam mevra a končilo to u kohinoru? Jo a hele, McB, jak to de bez 4? Vodveze se to, co? Eště bych udělal zast Ruská pro 135 hned za ďolíkem v Ruský a 4 muže jít do
D3: A pamatuješ, jaxe před lety právě tady řvalo, když se 10 otáčela pouhým objezdem Palmy? Že je to moc, že budou nehody, počůraní řidiči a kdesi cosi. No a teď jde 14/24 a zase to, na co upozorňuju už dlouho: odbory jsou ztichachachacha.

Tip na romantiku v PID: 313,314,331,404,444,461,490 a 38x od Mukařova.
Tip na získání deprese největší: 473
Královny vymetáků: 311,469
Opravdové dobrodružství: 438 za sněhové kalamity
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13954
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 20:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: moje šťouchnutí jste si vysloužil tim nápadem na organizaci provozu na kulaťáku. Sám jste si to pak za pomoci ostatních vyvrátil, tak co. Šťouchsem neoprávněněn???

Tip na romantiku v PID: 313,314,331,404,444,461,490 a 38x od Mukařova.
Tip na získání deprese největší: 473
Královny vymetáků: 311,469
Opravdové dobrodružství: 438 za sněhové kalamity
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3901
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 20:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: No ne že by se neproslýchalo, že při první změně půjde 14 na Výstaviště a 24 na Trojskou, protože to právě moc nejde ;-).

Pochopitelně se to vodveze na tý Francouzský, ale při stejném přístupu ve stylu "vodveze se" by do Hostivaře měla jezdit sólo linka po 8 ;-). Ona by se Francouzská odvezla i bez tramvají. Jana Masaryka je u Pavláku, z Ruské se dá vyšplhat k vodárně a Vešovické nám. je vlastně u zastávky Bohemians. Všechno jde, když se chce, to Jonášek psal dávno, že ta trať nemá budoucnost ;-).

A 22 se změnila např. tak, že mívala interval 6 minut a v centrálním úseku byla vykryta šestkou ve dvojici po 12 ;-). Vláčků méně a v Hostivaři též méně vzduchu.
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 10-2012

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 20:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vizionář: Jaký je minimální poloměr kolejí u klasické železnice? 300 metrů nebo se dá jít i pod to?
Nevím, co se v současnosti smí stavět, ale na stávající síti jsou i menší. Brno hl.n. 180 m, někde na lokálce z Peček do Kouřimi ještě míň (snad 150 m a v Plaňanech?), o úzkokolejkách ani nemluvě (na Osoblažce 70 m - v minulosti pojížděno i standardními vozy na podvalnících).


ale zpět k optimalizaci:

KM 13951: Eště bych udělal zast Ruská pro 135 hned za ďolíkem v Ruský a 4 muže jít do ...

Nemůže, protože

KM 13943: Ale to je furt dokola a bez pochopení: Větší úspory se dosáhne vytížením dražšího prostředku a zrušením levnějšího a ne zrušením dražšího a posílením levnějšího.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13959
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: No to bysme se vrátili k 5 a ke dvěma linkám na trojský. A to asi nepude Oni si ty lidi docela pochvalujou, že na obě strany to někam jede a ne jako dřív.
Beta: Nevytrhávat ze souvislosti, jedná se o souběhy. A 135 s 22 není souběh.
MŠ znova: Jo, krása. Takže 6 minut a jednou za 12 minut 4 vozy Sorry ale 6 na Malostranskym nám a na Francouzský kromě výluk opravdu nepamatuju a myslim že ani starej Zepop.

Tip na romantiku v PID: 313,314,331,404,444,461,490 a 38x od Mukařova.
Tip na získání deprese největší: 473
Královny vymetáků: 311,469
Opravdové dobrodružství: 438 za sněhové kalamity
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:17:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se ke mně doneslo, tak DP má snahu tlačit na zrušení 14/24, ale ROPID to vehementně odmítá měnit.
Obávám se, že po ukončení výluky ve Vršovicích linka 4 "záhadně" zmizí.

Nejspolehlivější dopravce v PID je přece DPP
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13961
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:22:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Tak bych to taky viděl. Obojí. A když, tak Ropid DPP vyhoví podobně jako kaštanum na Dědině záměnou 206/218: Holt bude 14 přejíždět na 12 a na Palmu pojede 24

Tip na romantiku v PID: 313,314,331,404,444,461,490 a 38x od Mukařova.
Tip na získání deprese největší: 473
Královny vymetáků: 311,469
Opravdové dobrodružství: 438 za sněhové kalamity
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 10-2012

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

135 s 22 není souběh.
Jestliže kritérium je "odveze se" (jak jste uvedl), pak 135 a 22 je souběh.
Jestliže kritérium je "nahradí 4" (jak jste uvedl), pak 135 a 22 je souběh.
Jestliže kritérium je "doveze k nejbližšímu metru/přestupnímu uzlu", pak 135 a 22 je souběh.
Od analogického případu 123+tram se liší jen kilometráží souběžného úseku.

(Příspěvek byl editován uživatelem betakaroten.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13963
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale tak pokud tam tu 135 nechcete, taxe cpěte ve 22, já vám to chtěl ulehčit a nabídnout dokonce další MŠovu oblíbenou variantnost cílů. Kdyste se z Ruský naposledy dostali na Florenc? No ano, jedničkou, eště když to byly ty mevra
Ale jinak ano, našelste přecijen tu odlišnost: KILOMETRÁGE. Ona ta 108 ten souběh furt taky má, ale holt už se to snese. Nesmíte bejt demagog a dogmatik (to já poznám)

Tip na romantiku v PID: 313,314,331,404,444,461,490 a 38x od Mukařova.
Tip na získání deprese největší: 473
Královny vymetáků: 311,469
Opravdové dobrodružství: 438 za sněhové kalamity
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 10-2012

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

taxe cpěte ve 22
Nelze, neboť standardy kvality


já vám to chtěl ulehčit a nabídnout dokonce další MŠovu oblíbenou variantnost cílů
A proč to tedy jde ve Francouzské, ale už ne třeba ve Švehlově? Připomínám, pohybuju se tam takřka denně - obsazenost BUS zastávek i vozidel neustále převyšuje TRAM a lidi pořád debatují o 154.

EDIT za EDIT: A kde je tedy ta hranice kilometrů?

(Příspěvek byl editován uživatelem betakaroten.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13965
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:36:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A všimli si ty lidi, že tam maj 175? To je v podstatě stejný kouzlo jako 206/218.
EDIT: Ale to je vono, řikám vám furt, nebuďte dogmatik.Ta hranice neni. Někde je to víc, někde je to míň. Myslete hlavou, nechtějte furt papír.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

Tip na romantiku v PID: 313,314,331,404,444,461,490 a 38x od Mukařova.
Tip na získání deprese největší: 473
Královny vymetáků: 311,469
Opravdové dobrodružství: 438 za sněhové kalamity
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mě, co by u nás naši tvůrci norem, či zastupitelé P6 řekli na kruhový objezd, co je na této fotce dole. Těm by asi praskla cévka v mozku. (kvůli těm 3 nájezdovým pruhům) ((Dauhá, Katar))

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)

She's got a ticket to ride (Beatles)
Bus stop, rat bag, ha ha, charade you are (Pink Floyd)
I am man who drives a local bus (The Who)
Pressed to the wall of the rail station hall is the Venus de Milo (Transatlantic)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13966
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sem čekal že sem dáš ten ze Swindonu, Magic Rundabout! Sem ho projel a bez nehody, heč

Tip na romantiku v PID: 313,314,331,404,444,461,490 a 38x od Mukařova.
Tip na získání deprese největší: 473
Královny vymetáků: 311,469
Opravdové dobrodružství: 438 za sněhové kalamity
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Ten už je moc profláklej :-)

She's got a ticket to ride (Beatles)
Bus stop, rat bag, ha ha, charade you are (Pink Floyd)
I am man who drives a local bus (The Who)
Pressed to the wall of the rail station hall is the Venus de Milo (Transatlantic)
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 10-2012

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A všimli si ty lidi, že tam maj 175?
To už jsme tu řešili. 175 není náhrada a proč, to už jsem tu před časem vyjmenoval. EDIT - doplnění: Podle hlasu lidu 175 jezdí "divně a blbě".

Ta hranice neni. Někde je to víc, někde je to míň.
Díky. Právě jste dal mocnou argumentační zbraň do rukou městským částem a cestujícím, kteří si chtějí stěžovat. Kdo jiný tu hranici bude vědět lépe než lidi, kteří tamtudy sami denně jezdí!

(Příspěvek byl editován uživatelem betakaroten.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13970
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 06:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale stěžovat si mají svaté právo. Dokonce připouštim, že to ty lidi mužou i vědět, co by chtěli. Ale arbitrem, co se z jejich přání splní holt budou těžko. A ta odpověď je jednoduchá: Za ty peníze?
btw: Odpověď "divně a blbě" je opravdu pádná

Tip na romantiku v PID: 313,314,331,404,444,461,490 a 38x od Mukařova.
Tip na získání deprese největší: 473
Královny vymetáků: 311,469
Opravdové dobrodružství: 438 za sněhové kalamity
Masinatmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 7-2010
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 13:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

betakaroten:nesrovnávat souběh 123/tram z 135/22-123 měla souběh dvoutřetinový kdežto 135/22 má souběh zhruba šestinový(beru trasu vedle sebe)-ad 154:nejvíc chybí dorostencům vymetajícím supermarkety,zbytek už si dávno našel alternativu mimo zde brečících jedinců.