K-report
 

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 03. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 03. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 14:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Chtělo by to pročíst podmínky, ale platnost je delší v PD o 15 minut, takže to rozhodně není 40.

Ale jak píšu, záleží na podmínkách. Pokud tam je, že sms má přijít do 2 minut od odeslání, tak by se dala vyhádat zpátky u ta pokuta od revizora...

Problém je, že vše je o lidech. Když revizorovi ukážu vše, odesláno nepřišla atd. tak může přimoužit oko. Jenomže jsme v Čechách, takže je tu dost vyčůraných co toho zneužívají.
Dál si myslím, že stejně nic nevyřešíme...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8263
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 15:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Orky: jakýkoli cestující navíc co mezi Kralupami Prahou a Benešovem pojede vlakem (a nepoužije IAD) je dobrý
Takže když někdo přijde s projektem, o který ho nikdo nežádal, tak má objednavatel zavřít hubu a platit, i když na to nechce dát peníze a vlaky konkurují tomu, co platí? To je trochu divné, ne?
Jestli je na tratích 091 a 221 potřeba, tak je to doplnění plně integrovaných rychlíků do hodiny v sedlech a do půlhodiny ve špičkách. Takové vlaky by ale měly jezdit z hlaváku.

O tom zda Praha má nebo nemá dotovat dojíždějící ze Stč. kraje bych polemizoval, páč když je dotovat (samozřejmě na svém území) nebude, ucpe si jima své silnice.
Takže když Arrivě ty vlaky nezaplatí, tak automaticky dojde k tomu, že se jí zahltí silnice?
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 15:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001
Brejšín: Chtělo by to pročíst podmínky, ale platnost je delší v PD o 15 minut, takže to rozhodně není 40.
Hele,umíš číst, jsi při smyslech? Nebo, jak jinak chápeš poznámku: o 30 minut delší platnost než papírová (otázka? nevím to přesně)

Ano, má přijít, ale je tam taky napsáno co dělat pokud nepřijde a rozhodně tam není "jízdné vám bude uznáno"

Asi jsem z jiného světa.
Tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 17:04:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


http://www.metroweb.cz
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14097
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 18:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sorry za souhrnné vyjádření:
ad sms jízdenky: Když budete hodně blbnout, tak další krok bude prokázat vlastnictví mobilu, protže není možné aby na sms jízdenku v mém mobilu jel kámoš a třeba i 5 dalších lidí co si ten mobil budou posílat po voze.
Buddy : Je mi velmi líto že se muj návrh na LV v P5 liší od vašeho, ale to je asi tak vše a musím trvat na tom, že je lepší než stávající a že vývoj pospěje k mému řešení. Mrzí mě že vám nemohu podat lepší zprávu. Podobně je to s těma stanicema metra - kdypak byla otevřena poslední stanice metra , he?
McB ad oběť šotopředstav: To jsme tady bohužel každej. I když si to ty asi nepřiznáš a vůbec ne přede mnou, tak ty taky. Z tvých textů tištěných je to totiž poznat taky - ale jinak jsou
McB ad Švehlova: ale ale , dyť se tam 154 ubrala a to bylo řevu. No neva, mužeme ubírat dál. Já jsem pro. U plynárny je kerá?
Ad Kralupy - Benešov: Závlek na Masnu je geniální řešení toho tzv slavného přesmyku v Libni. Já to psal už před lety, když mi -aa- argumentoval, že S41 NIKDY do hostivaře nepojede. Když holt něco nechtěla byrokracie (Ropid) taxe toho zmocnil trh (Arriva, resp Pražskej motoráček). Tak to dopadá dycky. Trh si moc poroučet nedá. a proto taky moje věštby vycházej. protože jsou založený na znalosti trhu a ne na memorování umístění vozidel ve vozovnách.
Arj: Tak IDOS svého času posílal z hlaváku na masnu přes kolín nebo nymburk, že jo. To nic neznamená.
mikael: Páteřní metrobusy v příměstské dopravě samozřejmě již existují. Jsou to často jezdící linky v kloubusech, na které na spoustě zastávek čekají přípojné busy, které tak nemusí jet souběžně s nimi a jsou tyto přípoje i vyznačeny v JŘ. za domácí úkol vyhledej a napiš nejméně 5 takových linek!

Kdybyste rači dodržovali velikonoční zvyky místo toho plkání. To je vidět že většina šotoušů nemá ani koho vyšlehat pomlázkou

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 3., busy P5):
123: Cibulka-Kavalírka-Klamovka-Waltrovka, 176 jen KN-Strahov, vybr. spoje mezi zast. U Palaty-Strahov přes Spiritku, 137 vybrané spoje CDCT až na sídl. stodůlky přes Karlštejnskou , vybr.spoje.168 v PDŠ od Butovic na Jinonice
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2381
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 19:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM. Tak k těm linkám, pokud autobus je metro po 15 minutách, tak podle týhle logiky jsou všechny tramvaje metro a nemusej vznikat hovadiny typu 22...

Chci se zeptat ta Arriva jezdí nebo ne? A o pražskym motoráčku nemá smysl mluvit to je pračka, jak kráva... Podobnej podvod typu opencard, skaret, jízdenek DP, registru atd... zkrátka cíl to má jeden nakapsovat se na veřejných penězích opět.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8264
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 20:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Arriva nejezdí, v knižním JŘ SŽDC je uvedena s poznámkou "jede ode dne vyhlášení".
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 20:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: To právě vim, tak jsem myslel jestli už nenastal den vyhlášení :-D
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8265
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 20:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Web Arrivy mlčí a přes Google jsem nenašel nic bližšího, než "vyjedou na jaře" (články vydané koncem minulého roku).
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8858
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 20:56:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arriva asi nevyjede, neboť by zastínila Prrražský motorrráček!

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8266
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 21:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Až na to, že Arriva má být komerční produkt bez dotací.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8859
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 22:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a prrroto je nutné udělat všechno, aby nevyjela - a zvědavým opčanům se nemuselo vysvětlovat, proč Arriva jezdí s relativně kulturními vozidly ex-DBAG bez dotací, zatímco komerrrční krrrásný a historrricky nostalgický Prrražský motorrráček se dotuje víc, než kilometr metra.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 22:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_K: Občan je chytrý, ale voliči jsou ovčané... Za dobu co pracuji, jsem pochopil (i když mi to je pořád proti srsti a brojím proti tomu), že nejde o to jaké máte výsledky, ale jak to umíte prodat...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8861
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 23:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale jo, to rozporovat nebudu. Nicméně budeme-li se držet Prrražského motorrráčku, tak tam je to trochu jiná konexe... nebo spíš konektivita chlapců z ROPIDu a chlapců od Amadea Langusty.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Bzmot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.79.206
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 23:34:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ty sou jedna
vizionář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 01:47:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

betakaroten versus 5735:

Ale ty přepravní podmínky jsou opravdu napsané blbě. Že to tak normální revizor brát nebude je věc jiná. Zjevně to DP psal nějaký právnický hotentot.

"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 10:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Větší lokální nebo i celopražské změny povrchové MHD proběhly v Praze v letech 1985, 1988, 1990, 1994, 2003, 2004, 2006, 2008, 2009. Drobnější změny probíhaly každý rok. Tak se postupně přizpůsobovala povrchová MHD přepravním potřebám. K velké změně v září 2012 opravdu nebyl žádný rozumný důvod.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4186
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 10:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když holt něco nechtěla byrokracie (Ropid) taxe toho zmocnil trh (Arriva, resp Pražskej motoráček).

No to jsou mi příklady.

Jak už tady bylo mezitím dostatečně popsáno, Motoráček není žádný trh (takhle by to opravdu nikdo tržně provozovat nemohl), ale řízeně směrované utápění veřejných peněz. Motoráček asi nebude Ropidu nijak proti mysli, že... stejně jako už propírané přívozy spotřebovávající náklady jak lodní linka do Děčína.

Arriva je trochu víc trh a ropidí dítě není, jde ale zřejmě víc o zviditelnění dopravce, který by se rád dostal taky k těm dotacím (bez kterých ostatně zřejmě vůbec nevyjede ani ta pilotní linka).
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21623
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 10:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak už tady bylo mezitím dostatečně popsáno, Motoráček není žádný trh (takhle by to opravdu nikdo tržně provozovat nemohl), ale řízeně směrované utápění veřejných peněz. Motoráček asi nebude Ropidu nijak proti mysli, že... stejně jako už propírané přívozy spotřebovávající náklady jak lodní linka do Děčína.

Arriva je trochu víc trh a ropidí dítě není, jde ale zřejmě víc o zviditelnění dopravce, který by se rád dostal taky k těm dotacím (bez kterých ostatně zřejmě vůbec nevyjede ani ta pilotní linka).


No pochopitelně.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21624
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 10:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy - Větší lokální nebo i celopražské změny povrchové MHD proběhly v Praze v letech 1985, 1988, 1990, 1994, 2003, 2004, 2006, 2008, 2009.

Ještě mi tam chybí zrušení 34 a zavedení 23, nebylo to cca 1998 s otevřením metra na Černý Most?

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 11:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Je to tak, rok 1998 mi ze seznamu vypadnul. Díky za doplnění.
Rekapitulace: větší lokální nebo i celopražské změny povrchové MHD proběhly v Praze v letech 1985, 1988, 1990, 1994, 1998, 2003, 2004, 2006, 2008, 2009.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3006
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 11:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ona jediná významná změna tramvají od roku 1985 proběhla právě v roce 1998, který v tom výčtu chybí (jednotný interval, 23 za 34, 5 na Olšany, nějaký přehazování Trojská/Zenklova - 12,14, zavedení 10).

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4187
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 11:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak na jedno zde "oblíbené" velmi omleté téma - dnes ráno totální kolaps Jugoslávských partyzánů, v půl deváté fronta až k Internacionálu, autobusy vysazovaly lidi na zastávce Čínská a dokonce i v křižovatce se Zelenou. Osobáky objížděly doprava (k ČVUT) i doleva (do Zelené), ve chvílema stojící frontě zůstávaly autobusy, osobáky neznající objíždky a těžké náklaďáky.

Obávám se, že to teď bude šílenost každý den, protože kvůli Blance je "pro změnu" zase zúžení u Prašného mostu, auta stála po celé délce Svatovítské, kde navíc pouští tramvaje v zúžení, a pak i napříč přes Kulaťák (dneska by ani dva pruhy na vjezdu od Podbaby nebyly moc platné, nebylo kam vjíždět).
Do toho ještě pod záminkou výluky tramvajové tratě právě v tom omezeném úseku jezdí do Podbaby jen jedna tramvajová linka (8), takže to podle toho asi bude vypadat...
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 11:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Více změn tramvají najednou bylo i v roce 1990, 2003 a 2008. Zapomněl jsem taky na pár změn tramvají v roce 2010. Tramvají se tedy týkají zejména roky 1985, 1990, 1998, 2003, 2008 a 2010. V ostatních letech v seznamu šlo hlavně o větší lokální změny autobusů. Máte pravdu, že dřív obvykle nešlo o žádnou revoluci. Celkově ale šlo o velké množství postupných změn, jak se měnily požadavky. Když se k tomu přidá ještě bezdůvodná změna 2012, tak je Praha v MHD asi nejrevolučnější město na světě. Zřejmě jsme byli po všech těch změnách je malý krůček od propasti a v září 2012 jsme konečně udělali ten rohodující krok vpřed.
Tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 12:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Dneska potvrzuji, do práce jsem jel autem a stál jsem dlouho už u Zlíchova. Dneska bylo ucpáno zcela i Vítězné nám., kde sem přímo v kruháči na pár minut zůstal stát... Cestou dolů do Podbaby jsem napočítal 8x 107... vůbec to tam byla kolona jenom autobusů.

http://www.metroweb.cz
sharkxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 6-2012
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 14:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad změny: dají se někde najít nebo stáhnout mapy MHD před jednotlivými velkými změnami? Nemyslím ty loňský, ale třeba 1990, 1994 atd.?
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21625
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 15:03:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy - Když se k tomu přidá ještě bezdůvodná změna 2012, tak je Praha v MHD asi nejrevolučnější město na světě.

Taky si myslím.


Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8863
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 16:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to zúžení na Prašňáku není přímo kvůli Blance s protrženým rozpočtem, ale kvůli tramvajové trati - probíhá napojování na definitivní polohu. Jeden pruh pro každý směr na jedné z nejvíc zatížených ulic v okolí fakt nestačí... Mmch. zajímavý devastační vliv to mělo na další ropidí dítě 143, která se na Kulaťák dostávala v intervalu 0-30 minut...

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 16:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže vlastně to JE kvůli Blance.
(nebýt Blanky, není potřeba trať kamokoli napojovat)

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3007
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 16:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmch. zajímavý devastační vliv to mělo na další ropidí dítě 143, která se na Kulaťák dostávala v intervalu 0-30 minut...
A díky ROPIDu to na Podbělohorské jezdilo včas

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8864
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 17:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...jen chyběla náplň cestujícími

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8866
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 19:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

btw. pár nejvypečenějších fotek našich drahých motorizovaných jantarů.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
vizionář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 20:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8267
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 20:18:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6491
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 02. dubna 2013 - 21:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba jen chtěl někdo nenápadně naznačit cizincům, že pražská MHD je čím dál víc v hajzlu
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14098
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 11:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy: Sám z té řady vidíte, že byl v roce 2012 čas pro další změnu. A plyne z ní, že další velká změna bude 2014 (berte to jako věštbu). Dík za tu řadu.
V podstatě jste dokázal, že změny probíhají kontinuálně. Takže je mi záhadou, proč právě změna 2012 vzbudila šotopozornost. Možná proto, že před deseti lety toto šotofórum neexistovalo. Byla by prdel sledovat diskusi nad změnami třeba 1974. A proč si myslíte, že kterákoliv z těch předchozích změn byla odůvodněná a právě ta 2012 nebyla?
Kdybych byl zlej, tak bych se vám vysmál, jaxtese báječně odstřelil vlastními argumenty - tedy tou časovou řadou a jak ostatní spoludiskutující to ještě rozpatlali. Ale já jsem fakt rád, že se tu ta časová řada objevila, mě děsně nebaví shánět důkazy pro pravdivost mých tvrzení a jsem rád, když to za mě někdo udělá.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 3., busy P5):
123: Cibulka-Kavalírka-Klamovka-Waltrovka, 176 jen KN-Strahov, vybr. spoje mezi zast. U Palaty-Strahov přes Spiritku, 137 vybrané spoje CDCT až na sídl. stodůlky přes Karlštejnskou , vybr.spoje.168 v PDŠ od Butovic na Jinonice
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14099
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 11:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad prašňák: Na to že je to údajně jen napojování TT, tak začali sakra zgruntu a hrabou pěkně hluboko a potrvá jim to tři měsíce a na to naváže další tříměsíční výluka. Takže ono to přeci jen pouhé napojování nebude, že.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 3., busy P5):
123: Cibulka-Kavalírka-Klamovka-Waltrovka, 176 jen KN-Strahov, vybr. spoje mezi zast. U Palaty-Strahov přes Spiritku, 137 vybrané spoje CDCT až na sídl. stodůlky přes Karlštejnskou , vybr.spoje.168 v PDŠ od Butovic na Jinonice
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 12:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak, ta "časová řada" (ble, to je výraz...) krásně ukazuje, jak lze pomalým ohříváním žáby méně vnímavé jedince obalamutit a dokonce jim nenápadně vnutit myšlenku, že situace, kdy je linkové vedení ve stavu permanentní revoluce, je vlastně správná . Na druhou stranu se není čemu divit, každý správný šotouš vyžaduje neustálé změny a nikoho podobného přece nebaví vídat stále stejná čísla na stále stejných tratích, ale možnost každý měsíc vidět a fotit v jednom místě dvanáct různých tramvajek, to je nabídka, jakou nelze odmítnout.

Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 13:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: diskusi nad změnami třeba 1974

Změny při otevírání metra v centru byly veřejností vítány a kritických připomínek bylo minimálně. Tenkrát to bylo opravdu zkvalitnění z hlediska pravidelnosti, rychlosti atd. A ztrátu přímého spojení taky (skoro) nikdo neřešil, právě kvůli rychlost a spolehlivosti alternativní trasy. Případy nesouhlasu se zrušením byly reklamovány spíš ze strany obvodů (zhoršení obsluhy zdravotnických zařízení) nebo větších - ale ne extra velkých - podniků (fabrika mimo metro, "její sídliště" mimo metro), ale právě proto se taky nějak vyřešilo.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21629
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 13:31:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak úspory skrze výhodnější nákupy energií bychom měli:

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/dopravni-podnik-l oni-zaplatil-za-energie-1-27-miliardy-korun-971088

Kdy se objeví TZ o úsporách dosažených loňskou zářiovou "revolucí"?

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14100
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 13:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7036: Ale jistě, problém je jen v tom, že se ty změny nedějou podle jejich šotoplánků, ale že holt si "hrajou jiný šotouši". A to nemluvim o tom, že kdyby se kdokoliv z dnešních místních kritiků do Ropidu dostal, do půl roku by musel dělat ty samé změny, protože vysvětlovat že to je objektivní nutností je tady zbytečný. Btw. časová řada je vcelku zažitý statistický termín, pokud se tomu divíš, tak to jen potvrzuje moje představy o statistické emancipaci zdejšího publika
Arj: Ty taky píšeš jako já = jako Rudý Právo Upřímně řečeno nevim, jestli cesta co do roku 1974 stála korunu, tak od roku 1974 stála třeba i 3 koruny (nepřestupný tarif, např. Červený Vrch - ZOO) byla přijímána jednoznačně kladně. Spíš se to do RP nedostalo

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 3., busy P5):
123: Cibulka-Kavalírka-Klamovka-Waltrovka, 176 jen KN-Strahov, vybr. spoje mezi zast. U Palaty-Strahov přes Spiritku, 137 vybrané spoje CDCT až na sídl. stodůlky přes Karlštejnskou , vybr.spoje.168 v PDŠ od Butovic na Jinonice
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14101
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 13:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže mekbajne, první úspory bysme měli, že.
Nestahuje se ti že se nakonec ukáže, že i ty zářijové změny taky přinesly úspory?

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 3., busy P5):
123: Cibulka-Kavalírka-Klamovka-Waltrovka, 176 jen KN-Strahov, vybr. spoje mezi zast. U Palaty-Strahov přes Spiritku, 137 vybrané spoje CDCT až na sídl. stodůlky přes Karlštejnskou , vybr.spoje.168 v PDŠ od Butovic na Jinonice
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 14:12:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: úspory skrze výhodnější nákupy energií

Já si doteď myslel, že i nafta je energie ... a dokonce všichni politici a "zelení" ji vydávají za nejdůležitější ze všech. Ale z článku vyplývají úspory elektřiny a vodného.
Takže snaha o PR nového šéfa, při podrobnějším pohledu neobjektivní.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 14:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Spíš se to do RP nedostalo

Musím přiznat, že reakce na změnu tarifního systému při I.C jsem nezažil - ale mám dojem, že většina lidí to vyřešila zakoupením tramvajenky (do té doby většina dospělých jezdila na jízdenky).
Ale další změny linkového vedení kvůli metru jsem už zažil profesionálně a fakt si nepamatuji, že by vyvolávaly hromady nesouhlasných dopisů od občanů. Ty byly opravdu spíš od ONV (už ve stadiu projednávání) a (po jejich realizaci) od těch středně velkých podniků.
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 14:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Mohl byste prosím pěkně objasnit Vaše původní tvrzení "LV bylo pěkných pár desítek let zabetonováno. A za tu dobu se toho postavilo a změnilo. takže se to teď dohání." ? Tvrdil jste to v příspěvku č.14079. Já bych teda věděl, kdo se opravdu báječně odstřelil vlastními argumenty.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21631
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 14:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KáeM - Nestahuje se ti že se nakonec ukáže, že i ty zářijové změny taky přinesly úspory?

Proč by se mi měla stahovat ? Já to neprožívám tak, jako ty. Naopak budu rád, až si přečtu, že ta devastace MHD aspoň něco vyčíslitelného přinesla.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21632
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 14:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy - Káem: Mohl byste prosím pěkně objasnit Vaše původní tvrzení "LV bylo pěkných pár desítek let zabetonováno. A za tu dobu se toho postavilo a změnilo. takže se to teď dohání

No toto by mě v souvislosti s "časovou řadou" též zajímalo.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 10-2012

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 15:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Takže je mi záhadou, proč právě změna 2012 vzbudila šotopozornost.

A změny v letech 2008 a 2010 snad pozornost nevzbudily?
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 15:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: protože vysvětlovat že to je objektivní nutností je tady zbytečný

Objektivní nutnost? No to si snad děláš , ne? Kdyby bylo OPRAVDU potřeba šetřit, tak se to udělá jinak.

Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 15:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

betakaroten: Změny v letech 2008 a 2010 byly méně rozsáhlé, alespoň zčásti vyvolané skutečnou potřebou a zápory nepřevažovaly nad klady. Nevzbudily pozornost v tisku, samosprávách a příliš ani mezi lidmi. U změny v roce 2012 je velký rozpor mezi účelem (relativně malá úspora) a provedením (velké změny, převaha negativních změn). Je to myslím poprvé, kdy se kvůli změně MHD oddaloval se kvůli špatné přípravě termín změny, oslovovali odborníci kvůli oponentnímu posudku, psaly desítky článků v novinách, psaly petice, podávaly interpelace, řešily se na zasedáních většího počtu zastupitelstev a dělaly cílené průzkumy na dopad a vnímání konkrétních změn. Důvodem takové vlny zájmu a nevole nemůžou být šotouši, takový vliv nemají. Důvodem je, že změny v září 2012 přes deklarované zlepšení znamenaly zhoršení pro velký počet lidí. I z oficiálního průzkumu, který se dotazoval mimo místa největších změn, se dá vyčíst, že MHD zhoršila asi pětkrát více lidem, než kolika se zlepšila. Z průzkumů cílených přímo na změny to vyplývá ještě přesvědčivěji. Takže šlo ze strany magistrátu jednoznačně o nezvládnutí situace a ze strany Ropidu o velmi špatnou práci. Leda že by skutečným hlavním důvodem rozsáhlosti změn byla příprava na uvolnění ploch Na Knížecí, Vítězné náměstí a jiných podobných v zájmu soukromých developerů. To je totiž jediné, co se skutečně podařilo.
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 10-2012

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 16:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy: KM psal o "šotopozornosti" a ta tedy rozhodně byla. Rozplejtvání 22, fiasko se 17 v sólo/soupravách, přesun 16 na druhý břeh, fiasko se 133 - všechno se tu probíralo na mnoha stránkách diskuse. Velké "ozáření" 2012 pak kromě šotopozornosti vzbudilo i tu ostatní, to bezesporu. V oficiálních průzkumech se dokonce výrazně zvýšil podíl lidí požadujících spojení bez přestupu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14102
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 16:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy: Problém je, že vy do těch roků počítáte i kdejaké uprdnutí (příklad je ta 34 a 23). Sám pak píšete že velké změny tramvají byly asi v polovině těch vyjmenovaných let. Mám před sebou plánek z roku 1996 a podle mě je stejnej až na 16 v Bráníku, 7 v Řepích, 14 v Radlicích a prohozený 8 a 25 v P6. Ale to jsou marginální, nikoliv systémové změny.Větší změny jsou jen v P8 a 9 tim, že od tý doby se tam 2x prodloužilo metro. Porád se ale připrcávalo se stejným počtem linek, se stejnou filosofií prokladů a směrových nabídek jednotných intervalů a podobných dogmat. Čili moje "zabetonováno" odpovídá, ale dialekticky připustím, že i z vašeho pohledu můžete mít pravdu, že se měnily prkotiny. To je i pro mekbajna.
Arj: Lidská paměť si uchovává ty lepší vzpomínky. Je to její přirozenej mechanismus. Proto i já mám na většinu zdepřítomných příjemné vzpomínky Jinak jakpak by se ty ONV dostaly k těm nesouhlasnejm stanoviskum jinak než od občanů? Ale to diskutujeme zbytečně - ani tato změna nevzbudila ve veřejnosti pozornost větší než obvyklou. Rozhořčeni jsou opravdu jen a jen šotouši a především zde. A opravdu jen proto, že svoje šotoplánky mužou vyhodit. Prožíváme prostě jen bouři ve sklenici vody a svět okolo je v klidu.
PS pro mekbajna: Já bych tak nemluvil o tom kdo to prožívá, když vidim tvoje neustálé fotky z náhodných sjetí jedné z X desítek linek v Praze.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8869
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 16:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodných sjetí? To je na titul Komik dne.

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14103
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 16:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr k: Takovejch tintulů mám. A chcete říct, že to neni náhodný? Že to ty řidiči dělaj schválně?

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1956
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 16:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: On i počet linek byl více méně stabilní... V roce 1998 přibyla 10, protom krátká epizoda 13, ale to ani nestojí za řeč. Takže jsme se drželi na nějakých 25 linkách. To není moc velký počet.

Káem: Jinak na ty úspory se sám těším. . Ale už tu mnohokrát zaznělo vyjádření pana radního do médií, že nešlo o úsporu, ale o reorganizaci takže i pánové z ROPIDu ví, že úspora nebyla a nebo v řádech statísíců. Když tomu připočítáš kampan, tak jsme na nule. Ale vzhledem k tomu, že mírně narostlo vypravení. tak o tom pochybuji.

Jinak kdy ti konečně docvakne, že lidem nevadí úspory, ale že se ted vozí víc vzduchu ve spoustě oblastí Prahy a někde se od změn jako dobytek na pořážku.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4188
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 17:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:

V podstatě jste dokázal, že změny probíhají kontinuálně. Takže je mi záhadou, proč právě změna 2012 vzbudila šotopozornost
X
Problém je, že vy do těch roků počítáte i kdejaké uprdnutí...Čili moje "zabetonováno" odpovídá, ale dialekticky připustím, že i z vašeho pohledu můžete mít pravdu, že se měnily prkotiny.


Tak co teda?? Bylo podle vás ono "černé září 2012" jen prostě jedna z mnoha kontinuálních změn nezasluhující větší pozornost, nebo se "konečně" něco víc změnilo po zabetonovaných letech?

Člověk nemusí být velký znalec vašeho "díla" ani trávit čas googlováním, ty příspěvky jsou prostě vzájemně nekonsistentní a účelově provokativní i takhle v rámci jednoho dne a téže stránky...
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 10-2012

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 17:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM 14098: V podstatě jste dokázal, že změny probíhají kontinuálně.

KM 14103: Čili moje "zabetonováno" odpovídá

To bych chtěl vidět, takovej beton, co se kontinuálně mění. Máte na müsli ten beton, co se z něj teď staví všechno možný a pak se to sype?

Porád se ale připrcávalo se stejným počtem linek, se stejnou filosofií prokladů a směrových nabídek jednotných intervalů a podobných dogmat.

Jako protipříklad nějaká čísla: 17, 22, 133.

A jen tak mimochodem, září 2012 taky nebyla systémová změna, jen rozvrtání v podstatně větším rozsahu než doposud. Jednotný interval je ještě větší dogma než dřív (vizte busy).

neustálé fotky z náhodných sjetí

Protimluv.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21633
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 17:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM - á bych tak nemluvil o tom kdo to prožívá, když vidim tvoje neustálé fotky z náhodných sjetí jedné z X desítek linek v Praze



Takže přidám zas něco trochu náhodnýho z předchvíle:

Protisměr



A cesta dom. Chutnej IPP



Na Míráku už jsem se nevešel zpátky... Naštěstí za chvilku jela další



No a 5. a 6. vůz metrovlaku



A jedou takhle pěkně spolu až do daleké Hostivaře, a to proč? Protože se musí Š-E-T-Ř-I-T

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 18:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neustálé fotky z náhodných sjetí
Ale no tak ho nebijte tolik (nechte si něco i na zítra)

V tomhle má pravdu, ta sjetí jsou opravdu náhodná. To že se ovšem dějí neustále, je věc druhá.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Peta303
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 18:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: nejen to, ale i další - leckde se musí chodit na vzdálenější zastávku, kde spoj po změně jede méně často, než původní v bližší, nebo se vymetá celá série zastávek v pustině, kde dohromady nastupuje jeden člověk za týden, ale zastávka, kde byla slušná výměna v každém spoji (a rychlejší cesta na metro) se odstřihne.

A dřív když ujel jeden spoj, bylo možné jet jinou linkou nebo kombinací linek, teď nezbývá, než si počkat na další, protože buď není přestup nebo návazný spoj.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)