K-report
 

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 17. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 17. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
LvP
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 18:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem (14190): Radní Nosek prohlásil, že cílem bylo překopat současný systém, případné úspory by byly jen příjemným bonusem. Takže argument šetření přestaňme jednou provždy používat.
Káem (14194): Po trase 5 jede z větší části 26. Linky A a 11 se protínají v současnosti ve třech zastávkách.
Pokud by se zavedly X51 a X54, tak by se musely prokládat, tfuj, s 51 a 54. Lepším řešením by byly noční metrolinky

Martin Šubrt (3954): U 133/207 jsem nepochopil, proč se vracel původní stav. Klouby v trase Staroměstská – Depo Hostivař byly zbytečné a nevhodné, ale proč zkrátka nejezdí 133 ze Staroměstské do Malešic a 207 jen z Florence na Ohradu?
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 19:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LvP: "Radní Nosek prohlásil, že cílem bylo překopat současný systém, případné úspory by byly jen příjemným bonusem."
Potvrzuji. Radní Nosek to opakoval už nejméně dvacetkrát v průběhu posledního půl roku. Zářijové změny totiž nepřinesly téměř žádné úspory, jen toho hodně pokazily. Proto se v lednu a únoru prodlužovaly intervaly, aby byly vůbec nějaké prokazatelné úspory.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8326
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 19:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buddy: Proto se v lednu a únoru prodlužovaly intervaly, aby byly vůbec nějaké prokazatelné úspory.
...které byly zanedbatelné.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3957
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 19:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LvP: Aby docházelo k rovnoměrnějšímu zaplnění standardních autobusů. Lidé na Florenci, kteří chtějí za Ohradu, nelezou do zaplněné 207. Lidé na Černínově, kteří jedou na Republiku, nelezou do již zaplněné 133. Nicméně celé je to až důsledek politické objednávky znějící na zákaz kloubů do centra.
Antar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 960
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 20:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, nevím, jestli to tady už zaznělo, ale od 15.4. se posouvá začátek odpolední špičky PD - o 30-40 minut později.

Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8328
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 21:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Antar: Akorát nějak ROPID asi přestal zveřejňovat změny. Od 7.4. došlo k posunutí začátku 7,5 minutového intervalu v neděli o 30-60 minut na metru. Informace byla ROPIDu nulová. Teď posun odpolední špičky. Informace opět žádné. Není ROPID, náhodou, propojen s OREDEm, jehož informace poslední době taky stojí za prt?
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 21:49:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Spíš se obávám toho, že tuhle informaci neumí tak dobře prodat jako "zkrácení" intervalu. Víc bych v tom nehledal.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 22:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě napadlo k současnému vedení X-22 Chorvatskou: Měla by tato relace smysl pro pravidelnou linku? (Prodlouženou minimálně na JzP, lépe pak dále na Žižkov.) Mimochodem Martin Š. tu razí trasování D nějak tudy, tak aby se ověřilo, jestli je vůbec poptávka...
JPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.105.186
Odesláno Úterý, 16. dubna 2013 - 23:47:44    Odkaz na tento příspěvek  

Buddy: není to zas až tak dávno, co měla linka 191 báječný odpolední interval 13,5 min., který se seskládával s int. 27 minut na lince 132 a int. 27 minut na lince 217...

Čímž netvrdím, že současný stav Strahova je ideální... jen připomínám, že tranzit přes Strahov nikdy neměl na růžích ustláno, jak to všichni malují; a poté, co jsem slyšel vysvětlení přibližně ve smyslu, že cílem úprav na Strahově bylo sloučení svazku Strahov-Dejvice do jediné, nevětvené, nepásmované linky s jednoduchou trasou, na níž se snadno vhodně nadimenzuje kapacita, namísto seskládávání různě zatížených a zpožděných ramen - pravda, provedení je nešťastné, protože se to udělalo za cenu nesmyslného poslepování zbylých ramen na jižním svahu kopce - jenže najděte tam vhodné řešení, aby nejlépe všechny zastávky měly spojení na metro a současně hlavní svazky Vaníčkova a Podbělohorská byly co nejvíc ušetřeny prokladového seskládávání...
(M217 Dejvice-Strahov-Spiritka-Andel, M176 Karlák-Strahov(-Petřiny), 123 Cibulka-Kavalírka-Jinonice,... a spojení po 149 je v pytli... holt přes Smíchov, když v Košířích nemá být přestupní uzel, ale všechno má jet na metro... a vypadává Hybšmanka - docházka k Palatě nebo vytvořit zastávku nějak v křižovatce Turistická-Pod stadiony, a novostavby v Atletické a Atletická vůbec se asi rozsype... a na M217 nejspíš budou problém klouby, jenže Spiritka je asi v poslední době nejvíc se rozvíjející (zastavovaný) bod, který nelze opomíjet a současně se blbě zapojuje do systému...)
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 00:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JPP: 191 jezdila v letech 1985-2012 mimo Strahov, od Anděla k televizní věži nejkratší trasou. Vy ale píšete o tranzitu přes Strahov. 132 už taky nejezdí minimálně 20 let. Takže je to hodně dávno. Napřed jezdila z Petřin na Smíchov původní 120, pak zkrácená 120, pak zase 179 výlukově protažená k Andělu zároveň se 191 k tanku. Později byly na 191 kratší intervaly. Jestli byl někdy z Petřin na Smíchov ve špičce dlouhý interval, tak to bylo na přechodnou, poměrně krátkou dobu. Po většinu těch desetiletí, o kterých se tu bavíme, měla 191 špičkový interval do 12 minut, v posledních letech do 10 minut. Dnešní 15-minutový interval je tedy ve srovnání s většinou posledních 50 let hodně špatný. I těch 13,5 minuty bylo nepatrně lepších než co je dnes. To holt je ta filosofie moderní MHD, která je daleko horší než ta stará nemoderní.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21679
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 00:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už fakt nemůžu . Už řadu let jezdím každé úterý do jedné hospody v Libni (jak někteří zde dobře vědí ). Poslední dobou se vždy kouknu do Idosu, jestli mi 10ka na Vinohrady jede ve 22:46, a zatím vždy to tak bylo. Inu dnes jsem se nepodíval, asi pod vlivem toho, že machři jako KM a Rudolf nic takového nepotřebují...

Ano, pointa je jasná - ve 22:46 nic nejelo, a počkal jsem si do 56:



Že je něco jinak mi potvrdilo i to, že přijelo sólo, které jsem na 10ce snad nikdy neviděl. Na druhou stranu se samozřejmě h... stalo a prostě jsem přišel z hospody domů o 10 minut pozdějc, takže pohoda .

Ale stejně - můžete mi to někdo vysvětlit?

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5219
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 07:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RHMP zasedla k řešení na Jugopartyzánech -
Jako řešení je navrženo zřízení vyhrazeného jízdního pruhu pro autobusy, jízdní kola a vozidla
taxi v délce 240 m a související přemístění manipulačních a nástupní zastávky linek 340 a 350.
Toto opatření zlepší podmínky pro průjezd autobusových linek 107, 116, 147, 160, 340, 350,
355, 359 (ve špičce celkem 37 spojů/h). ÚMČ Praha 6 souhlasí se zrušením parkovacích míst
(většinou užívaných mimopražskými vozidly) i navrženou změnou dopravního režimu.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 07:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Že by zrušení trati ve Francouzské?

1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7908
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 09:38:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
240 m? Takže maximálně někam po ulici Velflíkova. Aspoň něco, ale chtělo to minimálně po Zelenou a úplně v pořádku by to bylo až na Podbabu.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad bus chorvatská: propojeni vrsovice-vinohrady-zizkov je celkem zadouci. ono treba z krymske za jirak nebo i niz na zizkov to neni zadny med, zvlast v zime a vecer. minimalne by se mohlo zacit nejakou spolecnou zastavkou 135 a 9 na seifertce, 135 a 11 na vinohradske a dale (aspon jednosmernou) zastavkou 135 u husitske.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4209
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buspruh na J.Part. prý po Nikoly Tesly. Podle mě to úplně stačí, i když ty zácpy jsou naprosto nevyzpytatelné - dneska před půl devátou jsem plynule dojel na Dejvickou ve 107, Svatovítská ucpaná, Kulaťák tak napůl, ale směrem do Podbaby jen minifronta k začátku míst K+R (tj. ani ne k zastávce 340/350). Ani v obvyklé pondělí zácpa kolem půl deváté ráno nebyla.

Buspruh asi nejvíc naštve Billu, která měla dřív v té čtvrti skoro monopol a teď po ní šlape Kaufland v bývalých autobusových garážích v Podbabě. Když před Billou nepůjde zaparkovat (jen na tom parkovišťátku vzadu), tak asi motorizovaní nakupující ještě spíš zajedou až do Kauflandu nebo někam úplně jinam...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:30:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak v Chorvatské potvrzuji popojíždějící busy směrem do kopce a obtížné odbočení vlevo ("mou" X-22 pustila nakonec tramvaj, ale celou frontu aut pustit nemůže).

Co se týče pravidelného spoje, tak úplně souhlasím, že spojení Vršovice-Žižkov v podstatě neexistuje, i když je to jen kousek. Leda snad 136 a 175, ale ty jsou pro oblast Čechova a Vršovického nám. už hooodně velká oklika.

Když teď Ropid tak nemá rád tramvaje Mírák-Kohinor, tak by nějaký pidibus pro posílení Vršovic zavést mohl - co třeba v trase Ohrada-Rokycanova-Olšanské n.-Ondříčkova-JzP-Chorvatská-Vršovické nám.-Čechovo nám.-Nádraží Vršovice? (nebo holt klidně prodloužit nahoru "slepou" 101, aby je to nestálo nové číslo)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14204
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Různí: Tak pokud cílem nebyly úspory, tak přestaňte argumentovat tim, že se neušetřilo a že se projezdí víc (např. údajně Evropská a podobně). Buďte tedy konzistentní.
Různí jiní ad S49: Klasika jak tentýž obrázek dokážou lidi vykládat různě. Vemte si z toho poučení nejen ke mě ale zejména i k vám samým. Stejnou validitu mají totiž i vaše tvrzení o čemkoliv.
MŠ: Je to S49 protože jede mezi tratěmi S4 a S9. Přeznačí se to při zavedení provozu v kladiva.
Bobik: Sáms došel k rozdílu mezi intervalem 4 a 20 minut.
PS: No vida, buspruh po Nikolu teslu. Taxi za domácí úkol najděte, kdo to tu první navrhoval a Bram to 100 x opíše.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Billa na Jugoslávských partyzánech končí.
Místo tramvají ve Vršovické a Francouzské je správně napsáno, že 101 protažena na Náměstí Míru a stejně tak odkloněna 139 ze Želivského na Náměstí Míru.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jonášek.)

1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21680
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek - Že by zrušení trati ve Francouzské?

A jaký to má vliv na polonoční JŘ linky 10? nebo na co to je reakce?

Jef - Jinak v Chorvatské potvrzuji popojíždějící busy směrem do kopce a obtížné odbočení vlevo ("mou" X-22 pustila nakonec tramvaj, ale celou frontu aut pustit nemůže).

Podobnou sizuaci jsem tam viděl i teď dopoledne .

KM - Tak pokud cílem nebyly úspory, tak přestaňte argumentovat tim, že se neušetřilo a že se projezdí víc

Nesmysly o úsporách tu furt meleš ty. Naposledy jsi tu vytáhl tu ješte neexistující VZ DPP.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14206
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě přidám S41 v Bubenči směr Holešovice v kladiva odpoledne. Taky slušný. Jinými slovy S41 se chytla stejně jako AE a jako se chytne S65.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14207
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: To neni pravda. Já jen ty úspory připomínám. Všicni tu melou, že to měly být úspory a že nejsou. Klasickej je Martin o Evropský. Až později nosek rétoriku změnil ( to že nejsou peníze na věci nic nemění). Prosimtě, nelži. Jak pak máme mluvit pravdu my ostatní, když todle vidíme???
McB znova: tak tys chtěl využít metrolinkovej interval u jedný z linek metrosvazku v místě kde svazek ještě není??? A nebyla ta tvoje nejedoucí 10 nějakej výjezd z vozovny, kterej ted je z jiný vozovny a proto tam nejede?

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pokud cílem nebyly úspory, tak přestaňte argumentovat tim, že se neušetřilo a že se projezdí víc (např. údajně Evropská a podobně). Buďte tedy konzistentní.

Já myslím, že KM by se prosadil v politice. TOhle dost brutální argumentace, ale já bych mu možná dal hlas.
Místo cepování faktu, že se lhalo o úsporách se cepují Ti, kteří nemohou dokázat, že se projezdí víc. Tomu říkám veletoč.

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4211
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pokud cílem nebyly úspory, tak přestaňte argumentovat tim, že se neušetřilo a že se projezdí víc (např. údajně Evropská a podobně). Buďte tedy konzistentní.

Jste to přece akorát vy sám, kdo vždycky když pro nějakou záříjovou prasárnu nemá už opravdu žádný argument, tak začne vykřikovat o nutnosti šetřit a že "až na to budeme mít, tak ať si jezdí přímá 123 (218 atd.) k metru, teď na to nemáme".
Jinak to přibývající propalování peněz v hovadinách vidí snad každý.

A o konsistenci bych pomlčel - pokud si pamatuji správně, před lety jste vychvaloval d-20 v trase Podbaba-DŠ a další napaječe jako nejspolehlivější spojení pro významné územní celky dál od metra. A teď se tu bijete za teorii, že třeba pro Evropskou je nejlepší, když tam budou jezdit jen spoje až ze Strašnic tahané přes celou Prahu...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14208
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:00:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Byl jsem a JSEM pro intenzivně jezdící linky s nízkým intervalem a nutností přestupovat. To byly svého času napaječe. Této definici odpovídají i metrolinky. Byl jsem pro napaječe a vysvětlil jsem proč jsem změnil názor. Jděte se podivat na dejvickou a pochopíte to taky. Ale vy jezdíte autem, že? Tak aspoň nelžete ( překrucování to neni, to je prostě lež, to co píšete)
Tio že změny považzujete za hovadiny je prostě jen proto, že to nejsou VAŠE změny, přiznejte si to konečně. To platí i o mnohých dalších šotoušcích, nejste v tom sám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21681
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Různí jiní ad S49: Klasika jak tentýž obrázek dokážou lidi vykládat různě.

KáeMe, takto má vypadat zájem o víkendové vlaky.



Různí jiní ad S49: Klasika jak tentýž obrázek dokážou lidi vykládat různě.

Tak ještě přidám S41 v Bubenči směr Holešovice

Myslím, že k vlakům Roztoky - Bubeneč - Holešovice tu snad nikdo připomínky nemá - nebo ano?

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21682
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tio že změny považzujete za hovadiny je prostě jen proto, že to nejsou VAŠE změny, přiznejte si to konečně.

Já myslím, že Jef ani já a ani většina dalších si žádné změny linkového vedení doma nemaluje.

Ale to, že změny v září byly samoúčelné a přinesly skoro samá negativa, a ještě přinesly zdražení MHD poznáme i tak.

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14209
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McB: No a když skoro tentýž motoráček bude do Čakovic, taxetu řve už dopředu. Pokud by S49 jezdila tak často jako vlak po kozí dráze, byla by ještě plnější. Myslim že připomínky k S41 tu jsou taky. Ale hledat to nebudu. Z toho jsem už vyrost a bylo by to zbytečný. Viz ty úspory. nebaví mě to dokazovat.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6553
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

101 na Mírák? Aneb vývoj v kruhu?

Významně silnější než ML je o víkendech i hrbatá. A řek bych že i v kladiva je tam regina plnější než trojtlama.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14210
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:22:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: To je pravda, ale to bysme mohli srovnat ML i s Pacifikem.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4212
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jděte se podivat na dejvickou a pochopíte to taky. Ale vy jezdíte autem, že? Tak aspoň nelžete ( překrucování to neni, to je prostě lež, to co píšete)
Tio že změny považzujete za hovadiny je prostě jen proto, že to nejsou VAŠE změny, přiznejte si to konečně.


Co jsem mohl čekat než odpověď jako přes kopírák podle dosavadních schémat (takže asi určenou někomu jinému).
Kolem Dejvické jsem i několikrát denně, nedaleko bydlím. Že tam většinou jezdím MHD, to jsem uvedl i přímo v jednom z dnešních příspěvků výše.
A žádné svoje změny si fakt nemaluju, naopak se snažím vidět věc z více pohledů a i když se mi líbilo víc linkové vedení před zářím 2012, v některých (dalšími kritizovaných) změnách vidím i pozitiva - třeba i 12 přes Letnou nebo převlíkání na Orteňáku.

Pro velké množství dalších změn (Malešice, Cibulka, Dědina, víkendová 152, neustálé posilování michelské plynárny, stejně silná tramvajová doprava ve Francouzské a Vršovické jako na liduprázdné Bílé Hoře atd., stejně tramvají u Gongu a na pusté Kolbenově) ale prostě racionální argument nenacházím a nenacházím, to jsou prostě změny jasně k horšímu.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuší někdo kam se ta 340 na Kulaťáku přestěhuje?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8332
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Tuší někdo kam se ta 340 na Kulaťáku přestěhuje?
Na Podbabu.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Kvůli 22 se měnily výjezdy z vozoven, a tak usuzuji, že se změnil jř polonoc linky 10. To je nevýhoda páteřních svazků a páteřních linek, že když jedna taková vypadne, či se změní, hýbá se téměř celým vypravením.

1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14211
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jef: Máte plné právo si o změnách myslet to co si myslíte, nemáte však naprosto právo na základě toho, že si já myslím něco jiného napsat CIT:!Jste to přece akorát vy sám, kdo vždycky když pro nějakou záříjovou prasárnu nemá už opravdu žádný argument, tak začne vykřikovat "KON.CIT. až se to naučíte pozvu vás na sraz.
Mezitim vám vysvětlim tu Dejvickou. Ještě na počátku devadesátých let přivážely autobusy na Dejvickou toho tak málo, že to co nešlo do metra a šlo do tramvají (směr P7) bylo nevýznamné. Za 20 let se návoz lidí busy na dejvickou znásobil a to co z nich jde do tramvají (procentuálně stále stejné, absoultně však vyšší) stačí naplnit tramvaj v kapacitě napaječe (ML, metrosvazek) i za dejvickou (pro tramvaj stále platí, že 3/4 lidí vylezou do metra a dál jede 1/4, ale z busů přistoupí teď víc lidí). Proto jsem opustil pro evropskou teorii napaječe. Analogii s Nádražím smíchov si udělejte už sám. Poroučím se.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:28:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Zřejmě máš pravdu, protože linka 156 si našla své cestující a ve špičkách je plně obsazená.

1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14212
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš: bohužel, ty do mě chlebem a já do tebe kamenem: Vysvětlemení mekbajnovi jsem napsal první já 14207

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Já čtu pomalu, neboť jsem zaměstnanec a můžu jen o přestávce, a to ještě o velké! Pokud je to dobrý chléb, jsem spokojen!

1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Jistě! 3 do Karlína, 25 na Černý Most a 101 na Náměstí Míru. Karlov, Dětská nemocnice není zajímavý cíl. Obsluhu zajišťuje 291. Vývoj má být ve šroubovici; LV v Praze je opravdu v kruhu, někdy i bludném.

1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14215
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš: a co je na šroubovnici divnýho? Obousměrný tramvaje s kostkou na střeše a neotočnými podvozky a s nízkopodlažním vlečňákem, vystřídaly jednosměrný tramvaje s vysokou podlahou, otočnými podvozky a číslem uprostřed čela a bez vlečňáku, abychom dospěli k obousměrné tramvaji s kostkou na střeše , po úpravě i nízkopodlažní s číslem zase uprostřed čela a pak zase k jednosměrným tramvajím nízkopodlažním s neotočnými podvozky.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6554
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na šroubovici nic. Blbý je když ta šroubovice má stoupání 0 a je z ní tudíž bludnej kruh.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Na sroubovici nic, bohuzel zde, jak je zmineno a zrejme ti uslo, se pohybujeme v kruhu. Ale trolliada o tramvajich v souvislosti s LV je to skutecne pekna.

Utúlien aurë...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14216
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: Jak bys sám označil svůj příspěvek?

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 5. - vlaky): Trať 090: Zrušit pomalý děčíny a chebáky nechat zastavovat ve stanicích pomalejch děčínů. Trať 010: Zrušit pomalý brno přes ČTř a vozy přivěsit na luhačovický vlaky až do ČTř
McMurdo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.125.254
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:20:05    Odkaz na tento příspěvek  

154 - rušba
197 - Smíchovské nádraží - ... - Sídliště Písnice - ... - Na Proutcích - Na Jelenách - Jarníkova - Chodov - Pod Chodovem - Benkova - Brodského - Donovalská - Šperlova - Brechtova - Prašná (T) - Modrá škola - Háje (v úseku Sídliště Písnice - Na Jelenách v provozu každý druhý spoj, v úseku Na Jelenách - Háje vložené spoje)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8334
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McMurdo: A to je co? Tvůj návrh nebo připravovaná změna? A jak bude vyřešen provoz na Volhu bez 197?
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21683
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM - A nebyla ta tvoje nejedoucí 10 nějakej výjezd z vozovny, kterej ted je z jiný vozovny a proto tam nejede?

Teď jsem si toho teprve všiml... Proč myslíš, že jsem sem večer vykopíroval ten Idos? Jseš předvídatelnej.

A když píšu, že jsem sólo na 10ce snad nikdy neviděl, tak je jasný, že ta ještě minulý týden jezdící ve 22:46 těžko mohla být nějaký výjezd z vozovny...

Ach jo .

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21684
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek - Kvůli 22 se měnily výjezdy z vozoven, a tak usuzuji, že se změnil jř polonoc linky 10. To je nevýhoda páteřních svazků a páteřních linek, že když jedna taková vypadne, či se změní, hýbá se téměř celým vypravením.

Sorry, ale vazbu 22ky a 10ky moc nechápu. Protínají se akorát mezi IPP a Karlákem, kde by to ale ještě měla prokládat 16ka, takže posun +- 10 minut...?

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21685
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemáte však naprosto právo na základě toho, že si já myslím něco jiného napsat CIT:!Jste to přece akorát vy sám, kdo vždycky když pro nějakou záříjovou prasárnu nemá už opravdu žádný argument, tak začne vykřikovat

Jef má KáeMe právo a hlavně i pravdu. Naposledy ses nás tu snažil ohromit znalostí pojmu "výroční zpráva za rok 2012". No už se těšíme, jak jí rozebereš a jaký úspry z ní vyčteš...

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
SUCS
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 11-2011

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malá přejezdová 10 (pořadí 10/254) souvisí s prohozením směn mezi vozovnami: jedno pořadí noční linky 58, které dříve jezdil Hloubětín (přejezd z 16), jezdí od tohoto týdne Kobylisy s přejezdem právě z 10. Proto asi došlo i k úpravě jejich prokládaných večerních jízdních řádů a 10 teď jezdí v čase 16 a naopak.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21686
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedno pořadí noční linky 58, které dříve jezdil Hloubětín (přejezd z 16), jezdí od tohoto týdne Kobylisy s přejezdem právě z 10

To jako, že pak zatahuje z Hrdlořez do Kobylis...? Nebo...?

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 21687
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě něco pro oživení paměti:

http://www.ropid.cz/tiskove-informace/2012/nova-sit-metropolitnic h-linek-se-chysta-k-zari-2012__s241x1498.html

Kromě vyšší efektivity je cílem změny jednoduchost, přehlednost

, si prostě dělali

Nová síť metropolitních linek přináší kromě potřebných úspor také nová atraktivní spojení napříč Prahou



A pak to tu někdo půl roku obhlajoval a furt dokola mlel o úsporách a šetření...

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
SUCS
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 11-2011

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 15:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: přesně tak, dříve zatahovala ze Spojovací do HL, teď jede do KO.
McMurdo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.125.254
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:14:11    Odkaz na tento příspěvek  

To je chystana zmena.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4213
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: Děkuju ti náčelníku, že si se mě zastal

Káem: No tak na ty přestupy na Dejvické na tramvaje se budu muset víc zaměřit
Nicméně před těmi osmi nebo kolika lety jste při propagaci 20 a podobných napaječů neargumentoval (nedostatečným) objemem přestupu z autobusů, ale spolehlivostí napaječe a že tak to cestující chtějí. S čímž se dá ve světle dnešního stavu souhlasit, když páteřně svazáná 5+26 dává pravidelně (nejen o výlukách) pocítit nostalgii po krátké 20.


Příklad odjinud: Jedny z mála kladných ohlasů na záříjové změny jsem zaznamenal od lidí z oblasti Ryšánka / Zelený pruh. Na 205 už sice nemají klouby, zato jim prý autobusy jezdí pravidelně a 205 je se 124 slušně proložená, že vždycky něco jede.
Můj komentář k tomu je, že vytvoření "superkrátké" 205 byl ze strany ROPIDu krok v podstatě přesně opačným směrem, než jakým se vydávají všude jinde. ROPID rád spojuje autobusové linky do dálkových tras přes celé město, které toho mají řešit spoustu najednou a jejichž různé úseky pak mají markantní rozdíly ve vytíženosti. Obvykle na koncích slouží jako napaječ, pak mají nějaké tu silnější, tu slabší, střední úseky, kde většina z nich schytává ve špičce dopravní zácpy, na druhém konci je to zase napaječ, akorát holt s tím nachytaným zpožděním.

Přesně taková byla stará 205 - nesla hlavní tíhu spojení Komořan se světem, v Modřanech dělala jakousi tangentu, na Lhotce a kolem nemocnice posilovala jiné linky na Kačerov, pak byl slabší úsek přes Brumlovku, odkud ale kloubák nárazově pomáhal odvézt "směnu", a nakonec napaječ/posila na Zelený pruh/Zemanku. V jednom směru sloužila 205 taky jako přímé spojení od polikliniky Budějovice na Lhotku a do Modřan. Nicméně stará 205 bývala zpožděná už od Zemanky /Zeleného pruhu, zřejmě kvůli krátkým obratům...

Ropidí linka jako vyšitá, ale Ropid ji zredukoval na krátkou posilu nejvytíženějšího úseku 124. A lidé jsou spokojení - ve 124 mají spojení do vzdálenějších míst, 205 jí pomáhá a vykrývá případné nepravidelnosti.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:49:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad přehození 10 a 16. Tím zase super dobili ex 19.
Před změnou byla 19 prakticky zachována, že přestup na Mezi hřbitovy v těchto hodinách vycházel na 4-5 minut čekání mezi spoji. Ted díky prohození je tam 15. Super.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8335
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 16:57:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McMurdo: To je chystana zmena.
Díky. Předpokládám, že k tomu celému budou další šílenosti.
betakaroten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 10-2012

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 17:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

154 - rušba
197 - Smíchovské nádraží - ... - Sídliště Písnice - ... - Na Proutcích - Na Jelenách - Jarníkova - Chodov - Pod Chodovem - Benkova - Brodského - Donovalská - Šperlova - Brechtova - Prašná (T) - Modrá škola - Háje (v úseku Sídliště Písnice - Na Jelenách v provozu každý druhý spoj, v úseku Na Jelenách - Háje vložené spoje)


To je nesmysl. Posílení závislosti Jižního Města na Barrandovském mostě (125, 170, 197), zůstane nepřehledné pásmování a 4 konečné. A co ji nahradí na Volze?
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8914
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 17:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buspruh v Partyzánech: 240 metrů vychází od Velflíkovky někam k výstupnímu sloupku 340/350... a v úseku Nikoly Tesly - Velflíkova stojí zase hlavně domorodci. Pak je druhá možnost, že buspruh bude začínat někde na úrovni noční zastávky Lotyšská, ale v tom případě bude končit na výjezdu ze Šulínofky. Každopádně obojí řešení přinese spíš další krizové momenty - předevčírem konečně došlo na sblížení osobáku s 116/1 na nájezdu na Kulaťák (hlavně že se to půl roku reklamuje, že nové značení zmizelo a objevilo se staré), včera to nacpal osel s poSUVadlem do 161, protože na výjezdu z Partyzánů nedal přednost autobusu přejíždějícímu do odbočováku na Evropskou...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)

"Pravda a láska zvítězí. Jakýmikoli prostředky. I nad pravdou a láskou."
Ploki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 18:03:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kromě vyšší efektivity je cílem změny jednoduchost, přehlednost
Už teď je linka 197 velice přehledná :-D Tuto linku více zjednoduší a zpřehlední jedině tři samostatné linky! (oba samostatné konce + celá trasa)

Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4214
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 18:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

předevčírem konečně došlo na sblížení osobáku s 116/1 na nájezdu na Kulaťák

To jsem pořád čekal, kdy se stane. Viděl jsem tam několik nepříjemných situací - znalí a slušní tam stáli pořád v levém pruhu, jenže se úplně smylo šrafování a naopak vylezly "nezničitelné" staré šipky v pravém pruhu i dělící čára bývalých pruhů, takže každou chvíli nějaký trouba předjížděl pravým pruhem a ještě se na zúžení cítil být v pruhu průběžném...
By mě zajímalo, koho vyhodnotili jako viníka - nejnovější značení je totiž skutečně nezřetelné a ten, co jel "špatně", se může odvolávat na nejviditelnější šipky a čáry...