K-report
 

Periodika o dopravě  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Tramvaje a metro » Periodika o dopravě « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Filip_daněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 614
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 21:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyšla už MD 6/2012? Nikde ani vidu, ani slechu.
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 21:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj. Na Masaryčce byla už ke konci minulého týdne.
Filip_daněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 22:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jen, že se tu ještě neobjevily žádné "recenze" :D
4021
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 16. ledna 2013 - 23:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, no já si to defacto je proletěl (nadpisy a obrázky) a zatim strčil do šuplete "vyřídit"... nikdy jsem ten časák neodebíral, takže nemám moc c osrovnávat. Jako říct, že to jde s nim z kopce nebo tak... ale přijde mi to v pohodě.. ale jak řikám, ještě jsem tam toho nic moc nečetl.

I když část o czech busu se jeví trochu jako jedna reklama výrobce autobusů vedle druhý :D, ale to holt možná ani jinak nejde.
Filip_daněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 00:15:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, na ty autobusové reklamy jsem si už za posledních pár let tak nějak zvykl, naštěstí se v posledních číslech objevily i velice zajímavé články .
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3741
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 08:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4021: Aktuální číslo MD je mnohem lepší, než všechna čísla za poslední cca rok a půl. To je způsobeno několika kvalitními články od dobrých autorů. Také jsem ji ještě nepročetl a zoufale nemám na nic čas, ale na první pohled to vypadá, že někomu možná došlo, že přepisy tiskových zpráv z internetu a reklamní články autobusových prodejců a CNG mafie nejsou to pravé. Třeba MD klesnul prodej :-) V současné době bych si koupil oba časopisy, MD i ČSD. Pročtený mám ale zatím pouze ČSD, takže nejsem kompetentní k tomu oba hodnotit, ČSD stojí za zakoupení i jen kvůli článku o TNA2+BNA2. Obecně mi připadá, že ty časopisy mají každý úplně jiný koncept, MD redakční články seká jako baťa cvičky a ČSD se tématy zabývá do hloubky. V MD jsou hloubkové články od extrních přispěvatelů - třeba tradičně Honza Šurovský + Pavel Fojtík a tramvajové rekonstrukce v souvislostech, takových článků bylo v loňském roce pro MD skoro škoda, aktuální číslo vypadá konečně nadějně, ale nechci to zakřiknout...

To nejlepší nás teprve čeká.
Rezny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 20. ledna 2013 - 21:05:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím vyloženě souhlasit . Konečně po letech pořádný číslo. Už jsem si jej nechtěl na další rok předplatit - nakonec to ´´u mě´´ zachránili za pět dvanáct :-) - kór když v příštím čísle má být CD s digitální podobou všech čísel až do roku 2000 . Snad jestli jsem dobře pozoroval tak článek o CNG ani jeden . Co se ČSD týče řekl bych dobrý průměr jako vždy - znám i lepší čísla . Půlka časopisu o veletrhu v Berlíně druhá o Cargo tramvaji a zbytek akutuality co neurazí.
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 17:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím napsat reakci na rozhovor o MD a ČSD mezi dvěma zarytými šotouši.

Pochopil jsem, že jim nejde ani tak o kvalitu, jakožto o nějakou setrvačnost. Před těmi patnácti lety to byli mladí kluci, kteři tu dopravu hltali a v MD našli informace a obrázky, které jinde nebyly. Internet byl v plenkách... Tak co. Ale kam se MD za tu dobu dostala? Nezlobte se na mne, ale já si radši pročtu odborný článek (v MD snad jen o traťovém svršku v Praze), než nějaký šotovýstřel s haldou fotek, kterých je na netu mraky a daleko kvalitnějších... Nebo jen sprostě překopnutou tiskovku, kterou na netu také najdete. Takže někdo si dá práci, dá do kupy řekl bych dost dobrý článek o cargotramvaji a výsledek je průměr? Ano je, pro ČSD, ale to snad srovnávat s MD nejde, nebo snad ano?

Já MD přestal kupovat za dob Dopravního magazínu, číslo si radši půjčím a prolistuji... Jinak to není ani zhodnocený papír.

Každopádně jsem rád, že jsem toto periodikum před těmi patnácti lety objevil (spíš se ke mě dostalo náhodou), ale pokrok nezastavíš. MD, řekl bych, skvěle nahradil linternet...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7312
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 25. března 2013 - 13:15:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé, už jste někdo pořídil nové číslo MD?

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty.
Omh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2010

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koupil jsem si posledni cislo Mestske dopravy... Ale mam pocit, ze jsem si koupil nejake lacine detske omalovanky. To i Meda Pu, ci Ctyrlistek vypadaji lip. A to nehovorim o obsahu...
(Jeste ze jsem si koupil i ČSD)
crk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.162.32
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 18:53:03    Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou, tak asi nejsem vznešený jedinec, ale mě to prostě stačí.
Mně to připadá jak se SORkama - každej na ně nadává, a já vůbec nevím proč.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 10:19:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Barevnost ženského časopisu o šminkách a časopisu o městské dopravě by opravdu mohla být rozdílná, paní Wolfová.
Omh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2010

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 15:03:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se obávám že i "Vyrovnaná žena" vypadá líp...
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3817
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 03. dubna 2013 - 21:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já mohu konstatovat, že jsem MD celkem překvapen, v některých ohledech i příjemně. Radši to nechci konkretizovat :-)

To nejlepší nás teprve čeká.
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7898
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 08:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za mě jednoznačně zlepšení.
Kresta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 7-2002
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 13:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat, a to primárně uživatele Rezny (20.1.2013, 259), jestli už vyšlo to CD s digitální podobou čísel MD do r.2000, a jestli to bude jen pro předplatitele či i na stáncích s časopisem? Předem dík
Jana Wolfová
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.210.217
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 09:18:30    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, pane Kresto. CD s nascanovanými vydanými materiály do roku 2000 bude zasíláno předplatitelům s letošním 2. vydaným číslem. Tento materiál nebude jinak v prodeji. Jana Wolfová
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3837
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 14:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem obdržel aktuální vydání Městské dopravy (2/2013). Časopis se vrátil do obsahové klasiky loňského roku, nicméně nová grafika zůstala.

Moc mě pobavil komiks na téma Mercedesů Citaro O530 G CNG, akorát že ve skutečnosti bych ten bus nejspíš fotil taky.

Ani stránky o nových čerpacích stanicích na CNG jsem nevytrhal. Jen mě mrzí, že se zase věnuje prostor jen tomuto pohonu. Pořád marně čekám na článek o tepelných a jaderných elektrárnách s reklamou ČEZu nebo o čerpací stanici pohonných hmot pro normální nafrové autobusy třeba s reklamou na Unipetrol :-)

Víc radši nebudu psát, už tohle je dobrý námět na komiks v příštím čísle MD.

To nejlepší nás teprve čeká.
Fanoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 22:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut:
můžu se zeptat, jestli u MD bylo to CD se starými čísly? Mně totiž nic takového nepřišlo, jen časopis .
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3838
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 23:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fanoušek: Také přišel jen časopis. Ještě musím mrknout na druhý výtisk, co chodí na firmu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Absolut.)

To nejlepší nás teprve čeká.
Filip_daněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 00:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy obdržel i s DVD se starými čísly.
Jana Wolfová
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.210.217
Odesláno Úterý, 14. května 2013 - 07:29:22    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, DVD bylo zasláno všem předplatitelům, kteří si tento dárek vybrali a uvedli to v objednávce předplatného 2013. Tento materiál nebude žádným jiným způsobem distribuován. Pokud jste DVD neobrželi, kontaktujte mne emailem nebo telefonicky. JW
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3870
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 14:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velmi rychle po minulém čísle vyšla MD 3/2013. Celkově ji hodnotím kladně, byť jsou to zase omalovánky :-) Pro milovníky Olomouce nabízí celkem 18 stran týkajících se MHD v tomto městě. Dále lze nalézt u heslovitého článku o výročích MHD v Praze některé moc hezké fotky, bohužel bez bližšího popisu. Obdobné skvosty lze nalézt v rubrice aktuality na konci časopisu, jejíž název sice nechápu, ale jsou tam pěkné snímky z tří soukromých sbírek. Jsem velmi zklamán, že jsem v časopise tentokrát nenašel komiks, doufal jsem, že to bude trvalá rubrika.

To nejlepší nás teprve čeká.
JW
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.210.217
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 21:21:27    Odkaz na tento příspěvek  

To záleží na kreslíři a ten remcal, že do elektrárny nepůjde a počká si na nový nápad. Tak třeba příště...
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3871
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 22:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budu se těšit na příště

To nejlepší nás teprve čeká.
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 06:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych k MD jednu připomínku: delší texty se mi hrozně špatně čtou. Mám problém najít na sebe navazující části textu. Prostě sloupce jsou pospojované shora dolů bez ohledu na pravolevou pozici na stránce. Nikdy jsem se s tím v jiných časopisech nesetkal, tam vždycky spojují zleva doprava. Snad jsem to napsal srozumitelně:-)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3195
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 11:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smithers:
Jo tomu rozumím, protože to mám úplně stejně. Nejednou se mi stalo, že jsem četl, četl, četl a najednou mi ta věta nedávala smysl. Až poté jsem našel správné pokračování
Jana Wolfová
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.210.217
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 20:49:01    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, děkuji za podnět. Prodiskutuji s grafikem a najdeme zlepšení...
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 19:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Skvěle, děkujeme!
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4401
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 14:15:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, sešel se mi doma hned ve dvou kusech Strassenbahn Magazin č. 5/2013 (obsah zde - http://www.eisenbahnwelt.de/zeitschrift.cfm?heft=956&nav=605)

Tak se chci zeptat, jestli o to někdo nemáte zájem, nejradši za něco vyměnit - třeba za nějaké jiné číslo téhož magazínu, já jinak nemám skoro žádné.
(ideálně kdyby někdo chtěl dát třeba 6/2013 o posledních provozních Tatrách v Německu, ale to si asi moc vymýšlím?)
Nebo nabídněte, e-mail janrataj/zavináč/email.cz

(Příspěvek byl editován uživatelem jef.)
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7505
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 22:14:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz, máte už někdo poslední číslo Městské dopravy (3/2013), nebo mám smůlu a v jediném kšeftě v Brně prostě není...?

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty.
Jva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2988
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 12:38:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MD 3/2013 je (alespoň v Olomouci ve Ztracené) ke koupi už delší dobu, celkem čerstvě pak i Dopravák 3/2013.

Cynik - tak říká optimista realistovi...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7523
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 11:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Brně v RK modelech poslední číslo MD stále k nedostání.

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty.
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 21:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janataku, nevíš jestli už v RK modelech mají nové číslo ČSD? Mám to celkem z ruky, a nechce se mi tam jít zbytečně. [happy]
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7525
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 04. září 2013 - 02:19:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdar, ČsD jsem tam necelý dva týdny zpátky kupoval, takže snad ještě mají.

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty.
Admin
Administrátor

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 21:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obnova části chybějících příspěvků (bez části obrázků a odkazů):

Zxs91 - Odesláno Pondělí, 04. listopadu 2013 - 18:49:23
V Coroně již k dostání ČsD 4/13
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7676
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 12. listopadu 2013 - 14:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Brně na Kounicové již k dostání Čs. Dopravák 4/2013.

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty!
Milan13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 29. prosince 2013 - 10:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím pánové, měl bych dotaz, dá se ještě někde sehnat Městská Doprava 3/2013? Na stránkách časopisu jsem žádnou možnost objednání starších čísel nenašel...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7788
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 29. prosince 2013 - 14:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milan13 - v Brně v RK modelech starší čísla drží, jak jinde ale netuším.

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty!
Milan13
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 29. prosince 2013 - 17:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak : Děkuji za odpověď, hned jak se dostanu do Brna tak tam zkusím zajít...[ok]