K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 08. 12. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 08. 12. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Guldys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 22:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní nález:

Našel jsem ji po cestě na DI, tak jsem ji tam rovnou odevzdal. Je liberecká a až majitel půjde nahlásit ztrátu, tak se s ní snad znovu setká [happy]
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 22:47:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kamaráde, dám svůj roční plat za to, že neshledá. Ta putovala rovnou do krabice se šrotem.
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1711
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 26. listopadu 2013 - 22:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuřba, taky se vám zdá, že po nás pořád někdo chce značky, které nejspíš vůbec nehodlá použít ve své sbírce???
To může být cesta do pekel pro skutečné sběratele a zájemce (samozřejmě takové, kteří pak svoje sběratelské kusy demonstrativně neničí, ať virtuálně nebo skutečně).
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2000
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 27. listopadu 2013 - 22:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes skončila aukce vyřazeného inventáře z majetku vlády USA na území ČR (Velvyslanectví USA a Rádia Svobodná Evropa) výdejem vydražených věcí novým majitelům. Součástí byla mj. i plně provozuschopná motorová vozidla s platnými PZ která také přešla do nových rukou. Když jsem se jednoho ze zaměstnanců ZÚ zeptal, zda mohu zveřejnit konkrétní PZ a k nim tovární značky na veřejně přístupném serveru komunity lidí co má hobby doplňovat seznam aktuálních a neaktuálních registrací českých PZ, tak mi suše odpověděl, že mi to nedoporučuje...
Je známo, že fotit v USA např. auta šerifů nebo jiných veřejných institucí je hodně o ústa (jak který spolkový stát).
Existuje nějaká česká vyhláška, nařízení atp. která omezuje focení vozidel v ČR akreditovaných diplomatů?
Nemám na mysli jejich následné zveřejňování vč. poznámky kterému ZÚ patří, tam je to jasné.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3166
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 12:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: Existuje aspon zoznam drazenych vozidiel/veci?

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Mlok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 15:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joel: Mily kolego, bat se ze bych znacky nejak preprodaval, drazil nebo nedejboze strihal a nicil se vubec nemusite. Je to moje trochu ulitle hobby. Zejmena stare motorkove z liberecka. Asi pred 20 lety jsem postaval na ruznych mistech Liberce a zapisoval a zapisoval. Pripadal jsem si jako blazen a ani ve snu by mne tenkrat nenapadlo, ze existuji dalsi lide, ktere tohle zajima. Kdyz jsem pred lety objevil tuto diskuzi na k-reportu byl jsem dost prekvapen, ze nejsem jedinny. A navic, pokud precijenom nejake motocyklove liberecke ziskam, neopusti tyto ani Turnov, takze budou k Vam velmi velmi blizko…. A jeste poznamku k te diskuzi o adekvatnosti cen za znacky, kazda cena, kterou je nekdo ochotny zaplatit je v poradku a kazdy pozadavek na prodejni cenu je spravny. Nastesti uz nezijeme v regulovanem hospodarstvi a nase sny a tuzby jsou vetsinou omezeny nabidkou, poptavkou a mnozstvim penez, ktere nam za to jeste stoji. Pro nekoho je to kus plechu, nekdo by za urcity typ znacek dal buhvi co. A to je prave to blaznovstvi fandu.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 15:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad šmolko Ano

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 22:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: zaměstnanec ambasády nedoporučuje - ale to je asi všechno co může. Tady US zákony neplatí.

Má nově přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2003
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. listopadu 2013 - 23:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad šmolko 3166
Pro ujasnění - každý jsme dostali seznam věcí, kde byl v angličtině základní (technický) popis věcí a skladové číslo. Dál to šlo běžnou obálkovou metodou. U vozidel však nebyly (pochopitelně) uvedeny SPZ/RZ.

Pajda
Ptal jsem se tu dobře, ale...Mezitím už kvalifikovanou odpověď mám.

Vedení ZÚ může hostitelský stát požádat (a jemu zpravidla vyhověno) aby pro ochranu svých diplomatů a zaměstnanců nad rámec běžné ochrany zajistila i další, která by zabránila např. nepřípustné sledování a další jednání, které může být interpretováno jako ohrožující, nedovolené v rámci statutu atp. V rámci takové ochrany nemůže např. žádná exekutivní nebo represivní složka hostitelského státu průběžně sledovat a zaznamenávat pohyb vozidel ZÚ (fotografovat je a natáčet). Ochranka ZÚ může tedy např. zahnat fotografa, který fotí zaparkovaná vozidla na veřejné ulici před ZÚ (mám osobní zkušenost). O tuto dodatečnou ochranu žádají zpravidla ty země, které jsou obecně ohroženy terorismem nebo místní obyvatelé je namají v lásce.
Bolševik to řešil různými šmíroposty (věž kostelu sv. Mikuláše, kontrolní posty na výjezdech z Prahy a krajských měst 1982 - 1989 apod.). Namísto obvyklých hlídacích budek policie před vraty ZÚ (dnes procházející se policista) bolševik v ČSSR vymyslel ajnclíky zapuštěné do fasád domů naproti vjezdů do ZÚ kde šmíroval. Žádné extra zápisky si nemohl zpočátku dělat, protože občas si ho bezp. personál ZÚ jednoduše vytáhl a prošacoval. Za USA to s chutí dělali kluci z námořní pěchoty. Byl z toho vždycky pidi diplomatický skandál a pak se zavřela voda. Kvůli tomu se potom fízlové v budkách zevnitř zamykali, což ale za častých okolností byl pro "uvězněného" hodně nepříjemný zážitek. V okolí německé a americké ambasády pak oblíbené téma hospodských štamgastů...Ajnclíky přežily a jsou dobře patrné (u fr. ambasády šikmo naproti proti budově Maltézáků), jiné majitelé nemovitosti zazdili.
Jinak např. napadnout vozidlo diplomata s úmyslem způsobit materiální nebo fyzickou újmu se v případě identifikace útočníka může hodně nevyplatit. Jednak může být potrestán hostitelskou zemí, druhak i zemí diplomata kam by se chtěl jednoho dne vydat. V lepším případě ho tam nepustí (vízum), v horším může dostat flastr a být následně vyhoštěn. CD/CC vozidlo je totiž výsostné území toho státu navíc s mimořádným statutem.
Co se týče diplomatických PZ na světě, tak mj. platí, že čím méně věří hostitelský stát, že obyvatelstvo se bude k diplomatovi korektně chovat, tím více jsou tabulky ostentativně odlišné od standardních. Totéž pak pro nedůvěru k diplomatovi, že bude někde nepovoleně šmírovat (USA, Rusko a satelity). Česko je v této věci poměrně střídmé a rozlišení není tak okaté.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 08:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedna RZ z pracovní Avie ,lehce opoužívaná

šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3168
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 09:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: Ja som sa pytal len kvoli tomu, ci sa tam nenachadzali nejake zaujimave americke auticka?
Eventuelne ich fotky. Kludne aj so zamazanymi SPZ/RZ.

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
E?V - maximá
RZ - maximá
FordPolicia.sk
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 10:26:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmolko: Žádné extras, která by na silnicích zaujala, úplně obyčejné modely světových značek....zřejmě i úmysl,
hlavně pak u vozů Rádia SE. Podobný trend je ovšem i u jiných ZÚ kde se tradičně šetří (D, CH, F...).
Zajímavá byla spotřební elektrotechnika - ledničky, sporáky v rozměrech, v ČR běžně nevídanými, která šla ovšem na dračku (řezníci, uzenáři).
Početná nabídka transformátorů 220/110 dokazovala, že zvyk je u všech lidí na světě železná košile...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 4-2011
Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 10:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mlok:
Děkuji za vyčerpávající vysvětlení. Přiznávám, že zrovna vás osobně jsem s ohledem na datum registrace v diskuzi i přes nízkou četnost návštěv z ničeho závažného nepodezíral, ale během podzimu se tu objevily asi dva dotazy, s jejichž bezúhonností si tolik jist nejsem.
Dovětek o ničení značek byl reakcí na jeden z nejhloupějších pokusů o získání pozornosti, do jakého jsem byl jako uživatel tohoto fóra zavlečen a který mě utvrdil v rozhodnutí opustit Sdružení přátel značek. S Vámi nic společného neměl.
A zároveň se skláním před zájmem o liberecké motocyklové SPZ, protože to je co do analýzy jeden z nejkomplikovanějších a nejnepředvídatelnějších okresů. Podobně na tom je třeba Jablonec n. N. v případě traktorových značek.
A dvojnásob mě těší, že Vaše značky zůstávají skutečně tak proklatě blízko. Možná jsme se před lety někde u silnice nebo na mostě potkávali[happy]
Mlok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 10-2005
Odesláno Pátek, 29. listopadu 2013 - 16:36:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo pravda je ze se v teto znackove diskuzi za ta leta vyskytly pekne bizardnosti a virtualni zniceni znacky, ktere tu nedavno nekdo predvedl byl docela ulet. Nedelam si iluze, ze by se nekdy liberecke motorkove nekomu podarilo rozklicovat, sam jsem byl v 90tych letech svedkem toho, jak se to tam vydavalo. Od LI 69-XX kolem roku 1995, pak nahle LI 80-XX, pak se zahadne zacalo vydavat kolem LI 70-XX, vubec jsem to nechapal. Ale co me tenkrat nejvic dostalo byly uz nevim kdy kombinace LI 11-11, LI 07-07, LI 13-13, LI 00-11 ap. Najednou se v Liberci objevilo hodne nizkych a vzdy hezkych kombinaci. Taky jsem jednu “naivne” chtel, tak jsem vyrazil pro vymenu za “ztracenou”. A dostal jsem LI 9X XX. Jednou bych se chtel dozit nejakeho smysluplneho vysvetleni, co se tam vlastne tehdy delo To uz se ale asi nikdy nedozvime…
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 18:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V poslední době mám na ty trojky nějaký štěstí [happy]...9S8 3333


A z Humpolce pozdrav pro kolegu 2Z5 0409,bohužel fotka se nepovedla [ko].

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 30. listopadu 2013 - 22:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mlok:
Jedno z vysvětlení bude, že se doplňovaly mezery ve vzoru M62 tam, kde nebylo nic v systému ´53 ve vzoru M53, a do toho všeho se možná dorazily kombinace kódu LI, které nebyly v původním systému vydávány přímo v Liberci, ale jinde. Prostě obrovskej ořech a bohužel by to neobjasnil ani pohled do techničáků, protože tam se vzory motocyklových SPZ nerozlišují.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15156
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 07:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trošku rozmazaný, ale že to jsou samý nuly je patrný

Noční opti:[new] 51...-Černokostelecká,53 přes Malostranskou, 54...-St.Hl., 55...Nákl.nádr.-Želiv.-Flora-Olš.nám (výměna s 58)-...-Lazarská-Jirásk.n.Výtoň-Albert.-...,59:Kotlářka-Kubáň. Nová linka 517: Dvorce-Buděj.-(dále jako 124)-Želiv-Basilej.nám. 506:Florenc-Husinecká-Slavíkova-Olš.nám-Flora-Strašnická a dál po své trase.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 4-2011

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 09:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Majitele znám, je z Písku, RZ je vydaná ve Strakonicích, u nás se tyhle kmotrovský RZ dávaj na sanitky, dodávky, náklaďáky a tak.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15157
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 17:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Aha, dík [happy]

Noční opti:[new] 51...-Černokostelecká,53 přes Malostranskou, 54...-St.Hl., 55...Nákl.nádr.-Želiv.-Flora-Olš.nám (výměna s 58)-...-Lazarská-Jirásk.n.Výtoň-Albert.-...,59:Kotlářka-Kubáň. Nová linka 517: Dvorce-Buděj.-(dále jako 124)-Želiv-Basilej.nám. 506:Florenc-Husinecká-Slavíkova-Olš.nám-Flora-Strašnická a dál po své trase.
helmut46
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 1-2013
Odesláno Neděle, 01. prosince 2013 - 23:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna nízká, navíc pěkná kombinace ze Z kraje, třeba to někomu k něčemu bude :-) 1Z1 4343 ( vzhledem k tomu, jak vypadá hostitelská Octavia, tak asi brzký úhyn )
Bratři_grimmové
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 02. prosince 2013 - 18:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna pěkná dnes v Karviné [fotic]

JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 15:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zajímavá to značka...

zdroj FB,foceno na parkovišti pivovarského muzea v Kostelci nad Černými lesy

Bratři_grimmové
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 18:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak ...
Celkem jsem koukal na takovou malou Prahu v Karviné. [coze] (a vcelku zachovalou)

Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1497
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 18:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nízká 131-ka vyfocená v Pelhřimově:
Marek304
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 8-2013

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 19:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám otázku:
Odkedy sa na RZ musia lepiť "nálepky o overení RZ"?
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 03. prosince 2013 - 22:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tito dva koráby stále brázdí ulice Mělníka: [fotic]

transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 9-2012

Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 07:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na podívání hezká SPZ

(IQ+Love= Škoda Auto)
Moje Fotky najdete zde.
Na stránku postupn? p?idávám svoje fotky Youngtimer? a n?kdy i Veterán?..
V Každém p?ísp?vku se m?žou objevit pravopisné chyby, za to m? prosím omluvte, Díky..
Když ti vadím, ignoruj m? [proud]
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 14:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má první viděná 3SA,nemohu se nepodělit [happy].

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Bratři_grimmové
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 18:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní 9tky - Karviná [fotic]
(v pozadí napravo mimochodem taky 0009) [ok]

Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 04. prosince 2013 - 20:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda /1649 + 1650/: ze stránky "Nejvyšší spatřené RZ - žádné diskuse!"

Je dobré, že na tuto stránku dáváš pražské rekordy typu 101, ale má to jeden podstatný háček, aby se to dalo uznat jako rekord!

Chybí tam podstatné věci, tak jako je tam dávám např. já, ale i ostatní kolegové:

1. Datum spatření vozidla
2. Místo spatření vozidla
3. Kdy byla tabulka vyrobena zde není podstatná, můžeš ji pák dát semka do Diskuse
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 12:07:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedu z STK a jsem OK [fotic] [crazy]



(Příspěvek byl editován uživatelem Bmc5365.)

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: 7B8 8B3 8B5 8B7 8B8 9B0 9B1 9B2 9B3 9B4
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série značek: BZ BME BMP BMV BZC BZK
(¯`·.¸¸. > MCCCLXXI <.¸¸.·`¯ )
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 12:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Karlovarsko nedorazily RZ, do Prahy emisní nálepky... Jinak to nechápu.

Tabulka relativních rekordů Libereckého kraje (typ 101-158)
Kompletní analýza RZ Libereckého kraje (typ 101-158)
Analýza arciatypů Středočeského kraje (typ 118+)
AGROanalýza
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8030
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 12:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lepší 2 nálepky TK, než žádná. [lol]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.11.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.11.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.11.2013
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 12:58:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: všechny značky dávám v den, kdy je nacvakávám na auto a místo je stále stejné - tedy Praha 5 Stodůlky. U těchto značek píšu i datum výroby tabulky. Mám za to, že tohle tvůrci tabulky vědí.
Pokud je to jinak, pak píšu i místo.

Má nově přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4371
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 13:57:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rike
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 14:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, a co třeba varianta, že člověk přijde, kvákne, a nic ho to nestojí? (můj případ)

Zachráněná a vždy čerstvá S-analýza! Zcela online!
Joel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 15:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jezdíš Astonem nebo Gordonem?
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 16:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...No, a co třeba varianta, že člověk přijde, kvákne, a nic ho to nestojí? (můj případ)

Asi to i funguje ale celkově to kazí dobrou pověst distribuce [wink] V Praze to je křišťálově čisté protože série přiděluje náhodový generátor který umí rozpoznat i zákazníka. Pokud tedy člověk stojí správně v řadě tak, aby si ho generátor mohl přesně ohodnotit, tak dostane odpovídající sérii. Generátor je praktický a upřednostňuje míň lidí u přepážky = méně stresu. Ideální klient je ten, který se tam vůbec nevyskytne a nechá to na styčném důstojníkovi úplně mimo přepážku. Tímto systémem dostane každý co si zaslouží. V milionové metropoli to jinak nejde, ve venkovských lokalitách, kde se lidé dobře znají však žádné prémiové nebo superprémiové numerko kranke ego nevyléčí - proto ten relativně nízký zájem.
Na tomhle místě jen znovu zopakuju, že zavedení značek na přání tenhle byznys vůbec neohrozí. Vytvořit si ze standardního intervalu RZNP např. 9E9 0000 nebude možné a právě po takových potřební jdou.
Jinak řečeno co bude možné běžně koupit, rychle zdevalvuje na významu (demonstrace vyjímečnosti = žádná..)a posléze pro nezájem zaživoří. Co nepůje oficiálně koupit a to budou pořád tyhle prémiové série, bude pořád žádané. Možná o to víc, jak se zpočátku všichni magoři nacpou RZNP. Lidi v ČR nejsou Britové nebo Nizozemci kde tabulky PZ vnímají jinak.
Pamětníci - vzpomínáte na zánik tuzexových bonů? Tak nějak to asi proběhne.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 16:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda /1655/:
všechny značky dávám v den, kdy je nacvakávám na auto a místo je stále stejné - tedy Praha 5 Stodůlky. U těchto značek píšu i datum výroby tabulky. Mám za to, že tohle tvůrci tabulky vědí.

To víš jen Ty, ale ne ostatní. Dnes byla upravována Tabulka nejvyšších spatřených a zvítězil příspěvek kolegy McBaina ze dne 04.12.2013:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2966532}

Nahoře v záhlaví nejvýše spatřených jsou určeny i podmínky zveřejnění, není to nic složitého řídit se trochu určenými pravidly. A když si člověk není jist, co spatřil, stává se to i mě, raději tam nic nepíšu. Ty ale máš všechny trumfy vždy pohromadě, jak píšeš, tak v tom nemůžeš mít žádný problém. [wink]

P.S. Seznam nacvakaných s datumem výroby (čím se to vůbec zabýváš?) RZet můžeš pak souhrnně dát např. jednou týdně sem do Diskuze.
Rike
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. prosince 2013 - 17:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Joel: Úřednici to vůbec nezajímalo, stačilo se hezky usmát a být slušný [wink]

Zachráněná a vždy čerstvá S-analýza! Zcela online!
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 09:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: prodávám auta - Peugeot a Citroen v Praze 5.

Má nově přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 11:37:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: Pajdův zápis se do tabulky nedostal jen proto, že aktualizace proběhla někdy těsně před jeho hlášením.
Víme co je Pajda zač [happy], ale i kdyby ne, tak podoba jeho hlášení pro zápis úplně stačí - viz právě podmínky v záhlaví příslušné komory.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 11:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: ještě doplním - obvykle člověk, který to pro nás dělá přinese značky a ty se dají rovnou na auta. Rozhodně nemám na to, abych něco sumarizoval a sem dával 1x za několik dnů.
Pokud by datum výroby značky nikoho nezajímalo, stačí říct a už to psát nebudu.

Má nově přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
ner. OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.142.139
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 14:35:30    Odkaz na tento příspěvek  

Něco na podívání, re-link z usmotors.cz na jednu galerku ze srazu US aut roku 2004. Nějaké jak říkáte úhnoje, nebo různé podivnosti
falešná SMH 71 -11
http://mpus.rajce.idnes.cz/Hluboka_n_Vltavou#P4170279.jpg
zelené Ačko
http://mpus.rajce.idnes.cz/Hluboka_n_Vltavou#P4170281.jpg
falešná Vysočina
http://mpus.rajce.idnes.cz/Hluboka_n_Vltavou#P4170283.jpg
pěkná CBS 80 80
http://mpus.rajce.idnes.cz/Hluboka_n_Vltavou#P4170314.jpg
falešný zelený Ačko
http://mpus.rajce.idnes.cz/Hluboka_n_Vltavou#P4170323.jpg
falešný zelený Pčko
http://mpus.rajce.idnes.cz/Hluboka_n_Vltavou#P4170231.jpg
taky už se nevídá
http://mpus.rajce.idnes.cz/Hluboka_n_Vltavou#P4170259.jpg
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 16:14:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aussiger /2770/:
Pajdův zápis se do tabulky nedostal jen proto, že aktualizace proběhla někdy těsně před jeho hlášením.

Byla to reakce především na příspěvek tuten ze dne 04.12.2013 a aktualizace proběhla 05.12.2013
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2966148 [wink]


...tak podoba jeho hlášení pro zápis úplně stačí.

Mám trochu jiný názor opřený o tyto fakta a tabulka nejvyšších spatřených hovoří sama o sobě dle jejího hřebínku:

Tabulka nejvyšších spatřených registračních značek běžných typů

nejvyšší spatřená RZ / místo / datum / vozidlo / typ RZ

Někdy se opravdu nepodaří určit typ vozidla při mžiku či soustředění na RZetu, ale ostatní údaje snad není problém získat. [lame]
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1667
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 22:29:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: mám za to, že tvůrci tabulky za ty roky vědí co jak myslím.
místo pokud není uvedeno je Praha 5 - Stodůlky Tlumačovská 1298/21 uvnitř salonu, datum = datum zápisu, vozidlo je Peugeot a to tam píšu, typ značky taky píšu. Pokud bude někdo nutně potřebovat bližší informace o modelu a výbavě jsem k dispozici, pokud to nebude zásah do práv majitele vozu.

Nehledej problém tam kde není :-)

Má nově přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8920
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 04:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ke kmotrovské značce se dá pročekat, ale i prolámat, říká úředník

Na druhou stranu, co má chudák dělat...? nezbývá mu než se tím nějak prolhat. Už aby byly ty značky na přání... Dají na rok pokoj, než jim to dojde... [happy]

Další chudáci jsou Vietnamci co nemají rádi čtverky, ti se budou za chvíli prolámávat dva roky sérií 4A.

No a poslední chudáci jsme my co máme tu smůlu a narozdíl od pražanů nejezdíme v Superbech a nekupujem na konci roku Mercedesy po stovkách.

Boha jeho, a to nejvýživnější na závěr: Nemám pěknou značku, protože jsem grázl, nahazuji lidi blátem a nechci, aby si mě zapamatovali. Příklad hodný desetiletého školáčka.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 04:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z diskuze od článkem - Hlas lidu, hlas boží..

Radio Egrensis - nejlepší hudba na západě! [wink]
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 08:45:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle rozhovor mi připoměl jeden dávný rozhovor z konce 80. let. Poskytnul ho Vasil Bilak tuším pro německý Spigel. Taky byl dotazovaný za idioita :-)

Má nově přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8921
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 09:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celá ta situace kolem losování značek je jako z rádia Jerevan. Pan Mihalik by si renomé u diskutujících zvýšil aspoň přiznáním, že ty pěkné kombinace vydává ze šuplíku. Všichni to stejně ví, že to tak je. Ty vytáčky kolem jsou mnohem horší než příznaná pravda.

Připomíná to lhaní jednoho politika těsně po volbách. [happy]

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Rike
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 10:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu ale spousta lidí pod článkem nepochopila, že "losovačka" je jen pražská specialita, a hrozně se diví, že u nich na vsi se dává ze značek vybrat.
Také nechápu, proč se diví, že "kmotrovské" značky končí na autem úředníků města. A proč by ne? Aspoň je jasné, že to není korupce, leda by úředník s neodhalenou schizofrenií podplácel sám sebe.

Zachráněná a vždy čerstvá S-analýza! Zcela online!
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8922
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 10:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rike: bodejť by to z toho mizerného článku pochopila.

Jeho hlavní informaci mělo být sdělení, že navzdory losovacímu stroji je tento občůráván. Protože zavedení tohoto systému k ničemu také něco stálo. Určitě lze vymyslet software, který umi:

1) rozpoznat, že v zadaném krabicovém intervalu 3AR 2201 až 3AR 2235 chybí značka 3AR 2222.

2) v případe, že se tam 3AR 2222 vyskytuje, ale někdo se snazi využit víc než dva pokusy pro jeji vylosováni, losování stoupnout.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY 10 LET na K-reportu
Rike
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 10:59:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: Já bych se vykašlal na nějaký losování. Vždyť to lze udělat úplně banálně. Prostě nadefinovat, že značky XXXX jsou za příplatek 5000Kč, značky XXYY za 1000Kč, a kdo chce, ať má. Kdo ne, ať si vybere něco z ostatního. Očůrat to nejde, protože se dá spočítat, kolik má každá krabice hodit na těchto "bonusech", a prodávat pod pultem značky, které si můžu normálně vybrat, je nesmysl. Podle mého názoru se prostě udělal problém tam, kde být nemusel.
A docela chápu, že někdo radši zlomí značku 1x3 1313, když je pověrčivý...

Zachráněná a vždy čerstvá S-analýza! Zcela online!
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 14:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O tom losování tu kdysi někdo napsal krásnou větu - když do systému zadám interval 2AZ 7777 až 2AZ 7777, kteroupak značku mi to vylosuje?

Radio Egrensis - nejlepší hudba na západě! [wink]
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 15:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

66E 36E, 66E 37E, 66E 38E, 66E 39E
Aktuální typ 161 z ORP Ústí nad Orlicí, všechny čtyři se vezly na bílých (s polepy) autobusech SOR, viděno v pátek na I./43 mezi Lanškrounem a Svitavami.

Radio Egrensis - nejlepší hudba na západě! [wink]
Oliver
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2547
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 20:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drobnost pro fajnové šmekry:

Obrázky napoví.

Rulův celorepublikový SPZ přehled

Nejsem členem žádného ze sdružení věnujících se poznávacím značkám
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8034
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 21:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpt (1013):

Jestli byly na SORech, tak by to mělo být ORP Vysoké Mýto ne?

Oli (2547):

To je přesně jeden z atypů, který za boha nemůžu nikde odchytit.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.11.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.11.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.11.2013
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4615
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 21:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: Sor je z Libchav = ORP Ústí n.O.. V Mejtě je Irisbus [wink]

:-) Analýza Registračních značek Ústeckého kraje :-)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8036
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 22:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lou (4615):

Díky za zasvěcení. [ok][happy]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 30.11.2013
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 30.11.2013
Regiomap Zlínského kraje - update k 30.11.2013
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 08. prosince 2013 - 22:29:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší Drážďany: