Diskuse K-report » Archiv 2016 » Hry a simulátory » Brno předcházející | další

Brno

dolů

   autor příspěvek
Úterý, 05. dubna 2016 - 11:28:12  
Neregistrovaný host
87.167.175.96
Dobrý den [happy],

I have the same problem as re2104. If I want to start the simulation there is a message "Runtime Error/Laufzeitfehler '53'". I dont know how I should solve this problem. Has anyone a idea?

Greetings from Germany,
Tobias
Středa, 06. dubna 2016 - 06:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2016
Only ( Nur ) Windows XP
4472
Pátek, 15. dubna 2016 - 14:45:42  
Neregistrovaný host
85.71.190.42
Měl bych dotaz, co udělat s večerním vlakem 4472 M. Bránice - Střelice - M. Bránice? Otočit ho ve Střelicích pravděpodobně nejde, takže musí celou cestu zpět sunout. Děkuji [happy]
Pátek, 15. dubna 2016 - 16:27:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 37
Registrován: 9-2009
No předpisově to v tomto místě simulátor neumožňuje. Já to řeším volbou z "roletky vlaku" - otočit nouzově.
Pondělí, 18. dubna 2016 - 11:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 9-2013
Pro vlak 4472 (pokud má přívěsný vůz ) ve Střelicích je určena funkce nouzového otočení. Jinak to ani nejde. Stejně jako musíš použít funkci nouzového otočení v Židenicích pro vlaky od Šlapanic, směrované na hlavní nádraží.

Pak by jsi měl i po příjezdu vlaku na hlavní nádraží opět provést funkci nouzového otočení a vrátit tak vlak do správného řazení.
Úterý, 17. května 2016 - 08:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 9-2013
Ještě když jsme tu zmiňovali funkci nouzového otočení, chtěl bych připomenout, že tuto funkci použiješ i ve stanici Královo Pole. Pro vlak 4146 / Sv 4193 a pro vlak 1646 / Sv 4095. Dal jsem do přílohy i screen ze simulátoru.

Soupravové vlaky pak jedou z BKP do Maloměřic, odkud se v určený čas přihlásí na odjezd do BHL. Sv 4095 má soupravu pro R 976 a Sv 4193 je doplněná o soupravu od vlaku Sp 1720

Ve Střelicích dochází k jedné chybě, o které jsem se doposud nezmiňoval a tak se jí pokusím popsat. Osobní vlaky z Moravských Bránic jednak zkracují jízdní dobu cca o polovinu než je jejich jízdní doba a pokud máš postavený odjezdový návěstidlo na volno ze Střelic směrem na Heršpice, ve Střelicích vůbec nezastaví. Já osobně tuto chybu řeším tím, že odjezdový návěstidlo na volno stavím až poté co vlak přijede do Střelic a dojde k načtení na koleji - viz screen ze simulátoru a vlak 4441 ve Střelicích.

To samé používám i pro vlaky jedoucí od Tetčic, akorát jízdní doba odpovídá skutečnosti. U jednoho osobního vlaku toto použít nemusíš, protože Střelice projíždí. Jedná se o vlak Os 4803.
Jinak spěšné vlaky a rychlíky Střelice také projíždí.

Při zpoždění vlaku je pak nutné nepřiměřené zkrácení doby připočítat k jízdní době. Reálně to vypadá tak, že když simulátor vygeneruje zpoždění vlaku např. 15 minut pro vlak 4441 a pravidelný odjezd vlaku ze Střelic je v 9.43, pak budu předpokládat odjezd ze Střelic v 9.58, popřípadně mohu předpokládat zkrácení jízdní doby v reálu tak 2 minuty. Je to sice "práce" navíc :-) , ale dá se na to zvyknout.

Ranní Sp 1921 i když ve Střelicích nezastavuje zkracuje jízdní dobu tak, že přijíždí do BHL až o 8 minut dřív. Opět se to dá vyřešit zastavením ve Střelicích a vlak nechat čekat tak, aby přijel reálně do BHL v 7.15. Jak už jsem ale uvedl, je to "práce" v simulátoru navíc a je na každém, jak bude tuto chybu řešit.
4472
Středa, 15. června 2016 - 00:51:37  
Neregistrovaný host
85.71.190.42
Já osobně stavím při zpoždění cestu jen do nejbližší stanice všude, protože vlaky stahují nepřiměřeně zpoždění skoro všude. Třeba mezi Adamovem a Židenicemi až o 5 minut, to samé mezi Kuřimí a Kr. Polem a to se mi nelíbí. :D
Pondělí, 20. června 2016 - 19:16:17  
Neregistrovaný host
109.105.39.19
Zdravím, neví někdo, přes jaký program lze editovat grafikon pro tento simulátor?
jak suneme
Středa, 22. června 2016 - 19:16:29  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
Bardotka 888 999: Při cestě mezi hl.n a Židenicama pro vlaky t340 není třeba "nouzové otočení".
Ale bud klasicky "odjezd", příp. "otočit". Vlak pak sune dle reálu a ne vždy mašinou vpředu.
Nouzovka jen v těch Střelicích či Kr.Poli. [wink]
R Rožmberk
Středa, 22. června 2016 - 19:22:40  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
Spíše mi nastal jiný problém. Zpoždění hlásilo nějakých 27min u R663 Plzeń-Bohumín od Tetčic, ale vlak nakonec vůbec nedojel!
Už se to někomu stalo? /třeba i u jiného vlaku/ [happy]
Z Brna do Bohumína jsem musel vypravit náhr.soupravu s cca 60min sekera, pač jsem čekal a čekal...jestli od Tetčic dojede.[happy]
Čtvrtek, 23. června 2016 - 09:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 9-2013
Zdravím

Vezmu to popořadě

1. vcanek - grafikon se edituje ve speciálně upraveném excelovském souboru, který obsahuje makra ( což je speciálně napsaný program přímo v excelu ) a ten pak převádí veškerá data z excelu do souboru s příponou .dat, se kterým pak simulátor pracuje. Veškerá prává k tomuto souboru má Koudy a musel by ho jedině vydat jako free a tak zpřístupnit pro editaci komukoliv.

2. jak suneme - máš naprostou pravdu, je to moje chyba. Pro vlaky ze Šlapanic do BHL přes Židenice stačí zadat funkci "otočení".

3. R Rožmberk - To co popisuješ nastává tam, kde je jenom jeden vstup do řízené oblasti. Takže Moravské Bránice, Tetčice, Chrlice, DKV HH a DKV BML. Simulátor vygeneruje zpoždění vlaku, např. jak popisuješ 663 s 27 minutami, takže reálně 663 jede z Tetčic ve 20.16 a se zpožděním 27 minut je čas odjezdu ve 20.43. Ale ve 20.43 odjíždí z Tetčic vlak Os 4859. Protože simulátor nemá možnost vlaky rozhodit na dvě koleje ( jako Adamov, Kuřim, Modřice, Šlapanice ) a tak vygeneruje pouze jeden vlak. Druhý už náhradní trasu nedostane.

Jediné řešení je ihned při vygenerování zpoždění zkontrolovat na vstupu do řízené oblasti, jestli není zpožděný vlak v konfliktu s jiným vlakem a pokud ano, klávesou DEL vygenerované zpoždění smazat.

U DKV HH a DKV BML a to už jsem tu psal se může stát, že při jízdě do DKV s lokomotivou, která opouští řízenou oblast se můžeš trefit přesně do okamžiku, kdy by měla do řízené oblasti vstoupit Lv nebo Sv ( DKV HH ) a také v tom případě už simulátor náhradní trasu neumožní.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bardotka_888_999.)
R Rožmberk
Čtvrtek, 23. června 2016 - 13:14:15  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
Bardotka 888 999: Díky!
K tomu posl. odstavci. Už se mi i stalo, že když jsem zrovna stavěl cestu do DKV HH, tak mi naskočil hned výjezd z DKV HH a celé se to bloklo, že už se ten vjezd/výjezd nedal použít bylo lepší začít novou hru. Tak jako chybné postavení omylem výjezd na Chrlice a dokončení VC na Slatinu. Objeví se něco ve smyslu "error340" a je konec hry!
Nevím jestli už pak byly v poslední verzi, tyhle chyby odstraněny, ale já už dávám bacha a vlaky at už do DKV HH nebo DKV BML posílám těsně po uplynutí minuty /např.xx:05/ a ne /např.xx:50/ kdy nedoběhne VC vám navolená a v xx:00 vám to vygeneruje vlak do hry.
Jinak pak jak píše BARDOTKA Lv do DKV BML posílat od Adamova a vlaky pro DKV HH příp. poslat i na odstavné naproti 5.,6.nást.[happy]
Jammess
Pondělí, 17. října 2016 - 09:59:42  
Neregistrovaný host
185.112.167.33
Ahoj, několik dotazů a poznámeček.
Co se stane když omylem uklidím na odstavné nádraží soupravu kterou budu potřebovat později během dne? Vyjede mi pak z ON nebo o ten vlak přijdu?
Kam posílat přebytečné mašiny od náklaďáků po výměně pokud nejsou pro jiný vlak BML 10x?
Popravdě jsem měl i pár problémků než jsem se do toho dostal, hlavně mi občas nechtěli lokomotivy a vlak někam jet (vlak/posun).
Někdy trvá nepřiměřeně dlouho rušení cesty (RC).

Bude někdy ještě nějaký vylepšení, aktualizace pro nové systémy? Také by nebylo špatné nějaké skore např bodování správně řazených a vypravených(průjezd odpovídajícími body cesty, cíl) vlaků, snížení/zvýšení zpoždění, apod.
Přidat nahrávání uložené pozice ingame, zavírat a pouštět hru furt dokola není ideální.
Do ukládání integrovat i Zprávy a Deník (vylepšit deník o možnost filtrování vlaku, přidat čas průjezdů hraničních stanic a k času přidtat (+- zpoždění´/zrychlení).
Možná přidat aktuálnější jízdní řády - myslím, že pro začátečníka by současné byly jednodušší, tedy nevím jistě jak v Brně, ale tady v Jižních čechách došlo během posledních cca 10 letech k rapidné korekci osobáků, toto by mohlo být také jako volba obtížnosti.

Jinak Super simulace.
S pozdravem Jammess
Úterý, 18. října 2016 - 13:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 9-2013
Simulátor je naprogramovanej tak, že každou minutu kontroluje odjezdy vlaků osobní dopravy a porovnává je s tím co máš v řízené oblasti. Pokud chybí Sv jakéhokoliv vlaku osobní dopravy 30 minut před svým pravidelným odjezdem v řízené oblasti vygeneruje novou Sv z ONB nebo ONA. Pokud chybí i Lv, vygeneruje kompletní Sv i s lokomotivou.

Pokud hraješ s vlivem zpoždění vlaků, může dojít k situaci, že když je mezi příjezdem zpožděného končícího vlaku a odjezdem výchozího vlaku na který je naplánován obrat Sv, kratší doba než 30 minut, simulátor vygeneruje novou Sv z ONB nebo ONA. V takovém případě vygenerovanou Sv vrátíš zpět na ONA nebo ONB.

Rušení posunových a vlakových cest je nastaveno stejně jako v reálném provozu
PC - 1 minuta
VC - 3 minuty

Lv od nákladních vlaků, které nemají přímé určení, můžeš klidně poslat do DKV nebo použít na jiný vlak. V tomhle případě je hráčovi ponechána možnost volby.

Co se týká aktualizace a vylepšení simulátoru, tak k tomu by se musel vyjádřit Koudy.
Pátek, 21. října 2016 - 09:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 7-2005
Zdravím ve spolek, nemá někdo tucha, jestli do této simulace lze stáhnout novější, nejlépe aktuální GVD?
810.529-8
Ať žijou 810
Kozlik86
Sobota, 26. listopadu 2016 - 20:43:16  
Neregistrovaný host
188.75.128.19
Zdravičko, nevíte někdo jak nastavit na win 7 správné zobrazení přejezdů a šturců? vím že se to tu někdy řešilo, ale nikde v archivu jsem to nenašel děkuji za odpověď.