Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Sny s železniční tématikou předcházející | další

Sny s železniční tématikou

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 02. ledna 2016 - 13:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 2-2009
Tak dneska v noci jsem se zatoulal do zatopených Dolních Kralovic. Vypadalo to tam úplně jinak než před samotným zánikem. Kolejiště na nádraží zůstalo celé, akorát bylo zarostlé nálety a kolem nádraží byl vzrostlý náletový les. Přehrada byla hned pod nádražím, ale hladina byla jako kdysi při první fázi napouštění přehrady. Glajzny byly všechny zrezlé, všude se válelo železo a bordel, vagony tam žádné nebyly. Budova výkupu ani výpravní budova nestály, zůstala pouze veranda zarovnaná různými krámy a zarostlá vším možným (jakoby nikdy nedošlo ke druhé fázi napouštění Želivky a nechalo se to tam ležet všechno ladem). Další zvláštností bylo to že přehrada nesloužila jako zásobárna pitné vody, ale pro výrobu elektřiny. Kolem přehrady stály stožáry VVN 400 kV. Jestli tam stál i dolnokralovický kostel jsem si nevšiml, přes vzrostlé stromy na něj nebylo vidět... [lol]
Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 10:27:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 10-2006
Pro začátek uvádím, že nikdo ze zainteresovaných nemá žádný pracovní vztah k železnici. Dnes se mi zdálo, že mi kamarád nabízí k prodeji slovenské šestikolo - o tom, zda to byla 182 nebo 183 nebyla řeč. Finální cena byla 500 000,-Kč, ale nepřemluvil mě. Říkal jsem, že by to bylo dobré tak na postrky na Slovensku a nevím, jak bych to všechno organizoval.
Teď však nevím, jestli jsem nepropásnul životní šanci [biggrin]
22michal
Neděle, 07. února 2016 - 19:16:13  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Dneska v noci se mě zdálo, že jsem jel na kole přes nádraží v Blažovicích, byly tam vytrhané koleje (skoro všechny). Jak jsem furt čučel kolem sebe, tak jsem si nevšiml, že se blížím k okraji náspu. Až jsem to zpozoroval, tak jsem chtěl zabrzdit, ale nešlo to, tak jsem sebou pleštil pod pešunk. Konec snu.
Pondělí, 08. února 2016 - 13:52:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7708
Registrován: 9-2002
Ja jsem si dneska vyzkousel ve snu zase po dlouhy dobe jezdit: NAstoupil jsem na Smichove coby substrat do esusu, v Radotine jsem osedlal X62/X63 zpatky na Smichov a ze Smichova (asi) 434.1100 nekam na vychod. V Blibni jsem se vzbudil.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 12. února 2016 - 16:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1212
Registrován: 11-2012
A mně po dlouhé době začíná už zase kvalitně jebat z práce, když se mi furt den co den zdá o montování VZtky. Ještě, že už je pátek...
ČMŽO Elektronika.
Čtvrtek, 10. března 2016 - 17:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5006
Registrován: 11-2009
To mě se zdál sen, poměrně barevný, který se dá vykreslit asi takto ......

H-bedna na hradecký ouzký, nahrazena pořádným strojem. [proud]
AveKaros
Úterý, 03. května 2016 - 22:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 9-2014
Zdál se mi sen (překvapivě), byl jsem v divadle a seděl na jakési dřevěné lavici. Čekalo se na představení a najednou se začalo řešit, že Karel Gott shání pětihran s kličkou. Jestli mu ho někdo našel, to už nevím.
Další přezdívky: ad8am(70)/Trollik/Xuren(17)
Pátek, 06. května 2016 - 13:43:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7891
Registrován: 9-2002
Me se zase dneska zdalo, ze 102.001 DB vyrazila (kupodivu po vlastni ose - v realu to nejde) z Cerhenic smer misto urceni a streku hlidal Wehrmacht spolu s prisluniky SNB - prej aby to sotousi nefotili.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Lukáš Smolka
Sobota, 24. září 2016 - 09:17:27  
Neregistrovaný host
88.100.108.147
Můj sen který se mi zdál, je to asi měsíc zpátky, jsem jel ráno na nádraží do Třebechovic pod Orebem na kole, kolo jsem si zamknul v přístřešku na kola a postavil se pod krytou venkovní čekárnou, když ohlásili příjezd osobního vlaku na druhou kolej tak jsem přešel na nástupiště, v tom jsem si všimnul že druhý vlak který směřoval na druhou stranu a byl ohlášen po tom co ohlásili příjezd osobáku na druhou kolej jede taky na druhou kolej, no podařilo se mi tam utéct z nástupiště a vlaky v řazení 163-Bdmtee-Bdmtee-Bdmtee-Bdmtee-163 a 854-Bdtn-954 se srazili naštěstí se nikomu nic nestalo protože na té druhé koleji se jezdí nanejvýš 40 km/h a navíc oba vlaky brzdili protože měli oba ve stanici zastavit, takže z toho bylo jen pár pokroucených plechů.
Sobota, 29. října 2016 - 00:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2016
Vzpomněl jsem si na sen který se mi zdál, je to už dlouho no ale odehrával se v 60.letech minulého století můj děda nevím proč, zrovna můj děda který nikdy v ČKD nepracoval, byl pověřen pracovní cestou do Severní Koreje aby tam pomáhal tamějšímu personálu železničních dep v údržbě Bardotek, které se v tom snu vyvážely do KLDR ve velkém množství, já jel do KLDR s ním a do poslední chvíle jsem netušil co tam bude dělat, takže když jsem se po probuzení v hotelu vypravil do místa určení tramvají T3 a viděl to množství Bardotek na manipulačních kolejích Pchjongjangského depa tak sem oněměl úžasem protože jich tam bylo hodně. Ve skutečnosti v KLDR žádné Bardotky nejezdí.
Sobota, 03. prosince 2016 - 14:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 743
Registrován: 10-2012
Čast snu- ve snu jsem stěhoval s matkou jakousi krabici ,omylem jsme po tramvajové revoluci v Praze dojeli na Karlák. Zpátky k Národní třídě přijela nám 18tka 15T, která ovšem v tom snu zatočila k Václaváku a tři lidi se chytli za hlavu, že zapomněli na změnu . Řidič té 18tky vylezl z kabiny , že se nic neděje, že se za hlavu chytají v tom místě každé kolo minimálně dva lidi. Vystoupili jsme ve Vodičkový, viděl jsem jak nám ujela v opačném směru naleštěná devítka T3M s prvním vozem 8016 , která měla dle zvuku stále ještě zrychlovač..
Slova, ne činy!
Středa, 28. prosince 2016 - 20:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 10-2012
Ještě jeden sen- nejspíš z bývalé pražské lokomotivky, která v tom snu byla trojnásobná a vedla skrz ní magistrála po estakádě. V této lokomotivce jsem potkal pod prosklenými schody ,podobnými jako před halou hlavního nádraží , čínské turisty s fotoaparáty , kteří mi na dotaz ,zda po magistrále nad schody jezdí bus MHD a je tam zastávka , plynulou češtinou vysvětlili, kam se kterým busem dostanu. Mohli to být špioni v továrně. Později přejel mezi halami po technologickém tunelu vlak . Šel jsem se podívat nahoru, jakýsi dêlník neurčité národnosti mi roztaženýma rukama ukazoval rozchod kolejí, ale žádné jsem nikde neviděl. V jedné hale byla ponurá ubytovna v jakémsi skladu, byli tam ubytování školáci a dalo se ubytovat maximálně na tři dny.
Slova, ne činy!