Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tratě na střední Moravě předcházející | další

Tratě na střední Moravě

dolů

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 22. 02. 2016 Bugear 60 22-02-16  22:30
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 01. 04. 2016 Nin 60 01-04-16  16:32
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 14. 05. 2016 Buffalo 60 14-05-16  22:03
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 04. 06. 2016 Trs2004 60 04-06-16  22:22
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 12. 07. 2016 hank 60 12-07-16  19:27
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 26. 08. 2016 Majra 60 26-08-16  12:12
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 26. 09. 2016 Hajnej 60 26-09-16  15:57
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 03. 11. 2016 Starý Hanák 60 03-11-16  20:05
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 06. 11. 2016 Doktor 60 06-11-16  23:53
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 02. 12. 2016 David 60 02-12-16  02:11
Archiv diskuse Tratě na střední Moravě do 09. 12. 2016 Focus1976 60 09-12-16  20:17
   autor příspěvek
Pátek, 09. prosince 2016 - 21:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13141
Registrován: 12-2007
Davide, kde jste vzal těch sedm a půl minuty? Jako kombinaci 405-406?
Ano.

Ale O. K., uvážím-li určitou relevanci této výhrady, upravuji otázku pro p. Dluhonice (ostatně, tématicky vč. zdánlivých souběhů vlak/bus se to týká především linky č. 405 a ne linky č. 406, včetně odkazovaných fotek) do této podoby: Dovedete mi vysvětlit, proč mezi Brnem a celými Rosicemi a Zastávkou jezdí ve špičce autobusy v 15minutovém intervalu (coby interval 2x kratší než býval do 12/2011 s tím, že předtím se všichni lidé do autobusů ani nevešli)? Podotýkám, že jde o relaci, v níž existuje i přijatelně rychlé vlakové spojení.
Sobota, 10. prosince 2016 - 10:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4045
Registrován: 12-2004
Dluhonice: Tak co se týká té cílené likvidace Chornicka, jak už píše Doktor,že je to NESMYSL a LEŽ, se dá zjistit lehce z bývalých JŘ.
Dnes se dá jet VLAKEM!v kladiva z Chornice do MT v cca :5:00, 6:00, 7:00, (7:20 od new JŘ) 8:00, 9:27....
A přitom ty čísla jsou opačně, než tu píšete. A to nemají ty vlaky až na vyjímky ani těch Vašich 10-20% !! Mnohdy ani 1 procento, když vezou jen zaměstnance ČD...

Psal jste, že jste tu byl na výletě a mluvil s někým ze samozprávy. Nic proti tomu, ale někdy se podívejte na ranní a odpol. špičku u busů jedoucích do nebo přes Jevíčko, Chornici, VO apd.
Potom si nebudete vymýšlet čísla, jak probíhá doprava na Chornicku z toho, že jste někoho viděl přestupovat z vlaku do auta apd....[crazy]
Rovněž doporučuju podívat se v Ne na odpol. spoje, kolik studentů odjíždí směr Svitavy, Skalice na vlak, nebo busem přímo do Brna.

Co se návozu autem týká, tak můžu dát příklady mnoha lidí, co dodnes nerozdejchali např. přestup v Sokolnicích na vlak a zrušení busů do Brna...
Nikdy nebudou spokojeni všichni, obyvlášť pokud přijdou o režijku apd.
Další trochu jiný příklad je Slavkov, tam při nedávné NAD opravdu přestoupila z vlaku do busů sotva polovina, takže by to potvrzovalo Vaši teorii...jenže ti lidi přibyli v busech 601 a 106...
Linka 106 jezdí velice vytížená sama o sobě, ale v době výluky kolikrát nepobírala, resp. byla posilovaná i přesto, že na ni jsou nasazovány 15m autobusy....to jen pro dovysvětlení...

Jinak ano, na ids-jmk mě štvou nějaký věci, ale vybrat si zrovna příklad, kde se do vlaků i busů dotáhlo VÝRAZNĚ VÍCE LIDÍ, je celkem úlet, se nezlobte, hodný 810kového fanatika...
Stejně tak je dobré si zjistit, která příměstská železnice i jinde šla nahoru o monoho desítek procent a PROČ (hlavně kolem Ostravy,Brna, Prahy) a kde se šlo s reginálkou naopak ještě více dole a nemíchat hrušky s jabkama a následně švestkama....

PS:Ty bus spoje v Pardubickém kraji vhodné na zrušení, asi nebudou co?.....

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Sobota, 10. prosince 2016 - 11:14:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4046
Registrován: 12-2004
Focus1976: Ta 406 zastavuje i na ul. Husova a lidi z Rosic s tím rovněž jezdí.
I když ne tolik, co ve 405ce nebo ve vlaku....
Dluhonice
Sobota, 10. prosince 2016 - 11:30:48  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Doktor:
"Převažující spádovost, a to výrazně, má Olomouc" - OK, a o co to tvrzení opíráte? Stále po mně chcete absurdně dokládat jakousi dopravní špičku, tak mi doložte v procentech, kolik lidí jezdí kam vlakem. Já si třeba nemyslím, že by do UNEXu nikdo nejezdil...

"Tratě na Chornicku nejsou příměstskou železnicí" - Proč? Proč student, jezdící na gymnázium do Moravské Třebové vlakem z Městečka Trnávky není cestující příměstskou železnicí, ale student jezdící vlakem třeba z Újezdu na gymnázium do Uničova je cestující příměstskou železnicí? Nebo je zásadní rozdíl mezi např. Uničovem (11 579) a Boskovicemi (11 566 obyvatel), že jedno město si příměstskou železnici zaslouží a druhé ne?

"Tratě 273 a 275" - To že je v dopoledním sedle vynechaný jeden nebo 2 páry spojů ještě neznamená, že takt není hodinový / dvouhodinový. Pokud Vás to uspokojí, tak ono vynechání spojů dopoledne, případně večer, a případné posílení v ranní a odpolední špičce se děje na všech tratích v ČR, kde se takové modifikace vyskytují, přibližně ve stejných hodinách. Tyto hodiny s velmi vysokou pravděpodobností odpovídají oné špičce, kterou tak usilovně hledáte (ráno cca 5:00 - 8:00, odpoledne 14:00 - 17:00). Pokud by se to tedy takto mělo dělat na Chornicku, tak by stačilo držet se +- stejných časů.

"Uniká mi souvislost mezi způsobem dopravy dětí uvnitř města Olomouce" - Asi jsem tím nechtěl říct nic více a nic méně než to, že lidé neakceptují autobusovou dopravu už ani pro dopravu školních dětí, což je dost alarmující s ohledem na fakt, že klientelu autobusové dopravy tvořili donedávna zejména děti a senioři. I to už přestává být pravda. Znovu tím potvrzuju to, že pokud dnes někde vidím ještě hodně lidí ve veřejné dopravě na venkově, tak je to na železnici. U nás na Přerovsku jsem třeba nástup třiceti lidí do jednoho autobusu už opravdu řadu let neviděl - samozřejmě nemyslím MHD, tam to ovšem není venkov, ale obsluha města.

"Někdy blíže, někdy dále, vždycky jsem zaparkoval..." - Tak to je fajn. Jen berte na vědomí, že většina obyvatel Olomouckých sídlišť Vaši spokojenost rozhodně nesdílí.

"Náhradní doprava je něco naprosto odlišného než autobusové spoje" - Nechápu. Já na náhradní autobusové dopravě vidívám stejné autobusy, stejné řidiče a stejné silnice jako pro linkové autobusy. OK, NAD může být nějaké záložní vozidlo postaršího data výroby, rozhodně to ale není Karosa z roku 1970.

"Proč bychom měli lpět na zajištění dopravní obslužnosti právě vlaky" - Protože tam, kde cestujícím vlak vezmete, tak z větší části odejdou z veřejné dopravy. Vysvětlil jsem na příkladu NAD, kde se mi snažíte vnutit, že NAD není autobusová doprava. OK, tak jsem si to osobně ověřil třeba v trase Opava - Jakartovice, kde o víkendech, kdy jezdí Hvozdnický expres, je ve vlaku 30 lidí a v souběžném autobuse 5 lidí. A ten autobus není NAD, je to linka.

David:
Brno - Rosice - Zastávka: Nedokážu Vám to vysvětlit, protože se vyjadřuju jen k těm regionům, kde mám s dopravou osobní zkušenost, a zrovna tady osobní zkušenost nemám. Ale když už jste to načal, tak co ty vlaky - nejsou zaplněné, nebo dokonce přeplněné, že lidé autobusem jezdit vlastně musí? Nebo nemají třeba pravidelně zpoždění, díky němuž by třeba školáci nestíhali školu? Nemůže být faktorem to, že je přetížený uzel v ranní špičce na hlavním nádraží, a ti kdo třeba přesedají na tramvaj z autobusu se nemusí tlačit, protože nasedají někde na okraji Brna? Mám za to že železnice je páteřní a přirozeně preferovaný dopravní prostředek, pokud se někde cestující ve velkém přelévají naopak do autobusů, tak má zřejmě svůj konkrétní důvod, který v tomto konkrétním případě neznám.
Dluhonice
Sobota, 10. prosince 2016 - 11:43:07  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Zzz:
Koukám že mám tu čest s dalším ze zaslepených fanatiků IDS JMK.

Vlaky jezdící během dne v množství spočitatelném na prstech ruky a zastavující na nádražích v devastovaném stavu budou vždy vozit minimum cestujících.

Co se týká hodnocení autobusů, je to názor místních lidí (samosprávy), tak si tam udělejte výlet a běžte se s nimi pohádat. Náměstí narvané [auto] [auto] [auto] tak jak v Jevíčku jsem už hodně dlouho neviděl a je to naprosto jasná vizitka toho, jak v tomto kraji dopadla veřejná doprava. Přesedání z aut do [auto] (ve značném objemu) jsem taktéž viděl, a bylo to naprosto v souladu s tím, co mně popisovali zástupci samosprávy. Je to asi kruté, že Vám bourám Vaši šoto - BUS představu, ale já si názor nedělám podle "Doktora", nebo "Zzz", ani podle IDS JMK, ale podle reálného pozorování v terénu.

Zbytek věcí (jakési BUSy, které šly nahoru, a jakési jiné Busy na Pardubicku, které se asi nemají rušit) - pardon, netuším co konkrétně myslíte.
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:34:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13142
Registrován: 12-2007
Nedokážu Vám to vysvětlit, protože se vyjadřuju jen k těm regionům, kde mám s dopravou osobní zkušenost, a zrovna tady osobní zkušenost nemám.
O. K. Dodám však, že o to nepatřičnějším se jeví být vaše určité pejorativní vyjadřování vůči Kordisu.

co ty vlaky - nejsou zaplněné, nebo dokonce přeplněné, že lidé autobusem jezdit vlastně musí?
- Nejsou přeplněné tak, že by lidé museli ve vlaku stát (zatímco v autobusech před posílením stáli běžně).
- Uvážím-li vaši argumentaci, tak autobusy jsou natolik méněcenným statkem, že při přeplněném (či jinak nevyhovujícím) vlaku by alternativou byl (pro většinu lidí) jedině automobil.

Nebo nemají třeba pravidelně zpoždění, díky němuž by třeba školáci nestíhali školu?
Vlaky "do/ze školy" mezi Rosicemi/Zastávkou a Brnem zpoždění nemívají (obzvláště ranní špička je zde provozně velmi stabilní).

Nemůže být faktorem to, že je přetížený uzel v ranní špičce na hlavním nádraží, a ti kdo třeba přesedají na tramvaj z autobusu se nemusí tlačit, protože nasedají někde na okraji Brna?
Nejbližší tramvajovou zastávkou od 5./6. nástupiště žst. Brno hl. n. NENÍ zastávka "Hlavní nádraží". Argument o nasedání na okraji Brna platí pro cestující nastupující do autobusu u FN Bohunice, ale neplatí pro cestující jedoucí už z výchozí zastávky na Mendlově náměstí.

Mám za to že železnice je páteřní a přirozeně preferovaný dopravní prostředek, pokud se někde cestující ve velkém přelévají naopak do autobusů, tak má zřejmě svůj konkrétní důvod, který v tomto konkrétním případě neznám.
Já si ten (jeden, ne však jediný) v případě Rosic troufnu odhadnout - značná docházková vzdálenost z větší části Rosic na (relativně odlehlou) železniční zastávku (byť její umístění je o dost lepší než např. umístění nádraží v Jevíčku; nemluvě o charakteru tratí - páteřní příměstská vs. lokální "nepříměstská").
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4047
Registrován: 12-2004
Dluhonice:Zaslepený fanda IDS JMK zrovna nejsem, ale některé věci jsou až příliš zřejmé.
Výlet dělat nepotřebuji, jsem tam dost často. A názory jako: "Tak ten vlak asi nechte, třeba s ním někdo pojede, i když já ne a hlavně, ať to na radnici nic nestojí"...mě nerozpláčou

Auta jsou dnes všude, to není argument.
Moji představu jste nenaboural, protože vím, evidentně na rozdíl od Vás, jak tam bývá co vytížené i jak tomu bylo např. právě před ídéeskou....
U nás je rozdíl, že Vz požadujete VLAK ZA KAŽDOU CENU, zatímco podle mýho názoru mají být vlaky tam, kde budou vozit cestující a ne jen 0-4.

Těmi autobusy myslím ty, z nichž jste chtěl použít finance na rozšířené provozování vlaku přes Chornici. Psal jste, že ze stejného fondu....
A taky bych rád věděl, kolik jich musí být, aby těmi vlaky na Chornicku konečně někdo jezdil...

Zatím všechny pokusy vracet vlak tady končí fiaskem.
Problém je, že se na to odčerpává z relací, kde lidi na výběr nemají a pak zbývá jen to [auto][auto][auto]
Dluhonice
Sobota, 10. prosince 2016 - 15:15:07  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
David:
Vůči KODISu jsem opravdu velmi výrazně kritický. A to z důvodů, které už vůbec nepatří do tématu "Tratě na střední Moravě".

"Značná docházková vzdálenost z větší části Rosic" - Buď obyvatelé Rosic fungují zásadně jinak než obyvatelé měst, kde se běžně pohybuju, nebo bude problém někde jinde. Jak už jsem napsal, zcela otevřeně mi chybí osobní zkušenost s touto relací, proto nedokážu odpovědět, v čem ten problém je.

"Auta jsou všude, to není argument" - Auta nejsou všude stejně, naopak jsou značné rozdíly. Tam kde funguje kvalitní hromadná doprava, tak je aut výrazně méně.

Já chci vlak za každou cenu proto, protože vím, že v dané oblasti fungoval. Vím to stejně dobře jako místní, kteří z tohoto důvodu o návrat vlaků usilují. Bohužel v ČR téměř nikdo nechce slyšet, že i regionální železnice je příměstská, že i regionální železnice může být páteřní systém, že základem je celá řada souvisejících opatření.

Rozdíl mezi Vaším a mým pohledem je to, že pro Vás je úspěchem (berte to čistě jako příklad) 7 % cestujících v autobusech a srovnáváte to s např. 1 % cestujících v polomrtvé železnici. A já zase tvrdím, že pokud by železnice nebyla polomrtvá, ale modernizovaná a funkční, tak je na kolejích třeba 20 % cestujících a v autobusech navíc třeba těch 7%, čili veřejná doprava celkem (vlak + BUS) 27 % (tj. zhruba čtyřnásobek). Tohle jsou zhruba hodnoty, které můžou platit pro ty regiony, kde železnice opravdu funguje, ale není to v žádném případě pravda tam, kde funguje pouze autobus. Tam Vám prostě nikdy 27 % lidí autobusy jezdit nebude.
Sobota, 10. prosince 2016 - 15:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8417
Registrován: 6-2004
....Proč student, jezdící na gymnázium do Moravské Třebové vlakem z Městečka Trnávky není cestující příměstskou železnicí, ale student jezdící vlakem třeba z Újezdu na gymnázium do Uničova je cestující příměstskou železnicí? Nebo je zásadní rozdíl mezi např. Uničovem (11 579) a Boskovicemi (11 566 obyvatel), že jedno město si příměstskou železnici zaslouží a druhé ne? ...

Přesně tak, studenti, důchodci, ti všichni potřebují cestovat do M. Třebové z Jevíčka, z Chornic a ouha: nic jim už x let nejede... takže bude dobré to "vrátit" z minusu na nulu, a pak snad i do původního scénáře...
A že těch spojů dříve (před rozbitím přestupních vazeb v Chornicích) jezdívalo... byť je to takový vesnický uzel, ty Chornice, ale uzel to je...
pv
Sobota, 10. prosince 2016 - 17:34:24  
Neregistrovaný host
78.102.37.4
Dluhonice:
No vidíte a já jsem názoru, že nefunguje dobře spojení Prostějov obytné zóny - Olomouc. Zatímco u Chornice se bavíme o tisících obyvatel, tak zde se jedná o desetitisíce.
A do toho centra PV opravdu železniční trať vede [wink]
Neděle, 11. prosince 2016 - 01:23:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4048
Registrován: 12-2004
Dluhonice: Pokud se tedy bavíme o oblasti Boskovice- MT, tak číslo 7% je velice nízké proti tomu, kolik lidí ve skutečnosti pravidelně bus linky využívá.
Zkuste to tvrdit na radnici v Šebetově nebo VO.
A někdy by jste si měl na toho 17 listopadu odpol. FAKT STOUPNOUT, ať vidíte, jak může být regionální doprava využívaná v reálu.
U nepravidelně+prav. dojíždějících to číslo půjde samoz. nahoru
Argumentujete více než 3x větším využitím vlaku, přitom se do budoucna v okolí Opatovic aspol. nedostanete ani na třetinový čísla toho, co tam jezdí busem.
Z Chornice do MT, jak jsem psal výše, se dá jet vlakakem v 5,6,7 i 8hodin, přesto vám na něj skoro každej kašle a jede busem , nebo autem...

Vaše šotodogma, že vlakem pojede AUTOMATICKY 3,5x víc lidí než busem, někde jistě platí i větším rozdílem, ale aplikovat všude se to evidentně nedá. I když by jste si to jistě moc přál...


Nevím, jaký opatření (a za kolik milionů) chcete konkrétně udělat, aby jste se na Vaše čísla alespoň přibližně dostal?????[uhoh][crazy]

Fany: Asi nevíte, že se zde převáží ohřátý vzduch na:
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=vlakpdf%5c2016-12-11%2fk017.pdf není tam z Chornice o moc méně spojů, než třeba v r. 94/95....

A proč jezdí tolik lidí třeba tímto, když je to NIC?? Neměl by jim to někdo říct?
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L680754_161211_187323.pdf
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L171100_161211_188023.pdf
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L680794_161211_187325.pdf
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L680861_161211_187340.pdf
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L680873_161211_187342.pdf
Neděle, 11. prosince 2016 - 01:37:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4049
Registrován: 12-2004
Jinak o vlak do Chornice usilovali hlavně odboráři a pan náměstek,
osobně jsem čekal mnohem větší "nářek místních", tak , jak to při změnách bývá. A to i těch opačných změn, kdy se omezuje bus ve prospěch vlaku. Což je častější případ poslední roky (mnohdy oprávněný)
A v ČR se zaspalo s opravdu rychlou železnicí atd. atd, zato u marných lokálek jako je Blatno - Bečov, nebo právě Chornice,který by jinde ve světě dávno nebyly, nebo jen pro nákl. či přílež. dopravu, se používají výrazy:
-Ekologická doprava
-Slušná obsazenost
-Jediná možnost spojení
-Naši předkové to postavili pro nás
-Velký potenciál atd.[crazy]
Depo Prostějov
Neděle, 11. prosince 2016 - 12:14:34  
Neregistrovaný host
188.175.133.94
Tady foto jak si topí bezdáci v budově depa které takto asi brzy vyhoří a jak to tady vypadá je na 100% ostuda vedení a všech co to mají na svědomí!!!
Dluhonice
Neděle, 11. prosince 2016 - 13:43:48  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Zzz:
Na to co píšete se prakticky nedá odpovědět. Odkazujete na jakési jízdní řády autobusů, o nichž tvrdíte, že s nimi snad možná někdo jezdí. Já jsem nikdy takový autobus neviděl a nikdy s ním nepojedu, takže nevím, jestli s ním někdo jezdí nebo ne.

Osobně je to pro mně zcela odstrašující příklad toho, že místo dálkové kapacitní linky třeba do Č. Třebové a odtud pravidelným vlakem třeba do V. Opatovic odkazujete na jakési podivné spoje, jedoucí z V. Opatovic do Prahy přímo, nicméně s minimální četností, s dost bídnou rychlostí (oproti vlaku na koridoru) a s nevalným pohodlím. Takto v žádném případě doprava v 21. století vypadat nemá. Tím nevylučuju, že pokud je spojení vlakem do cílové oblasti zlikvidováno (a to je) a jízdné je na dostatečně nízké úrovni pro nízkopříjmové skupiny, tak se třeba takový spoj nenaplní. Naplní se těmi, kteří nemají na auto, tj. cestujícími, kteří jsou ochotni za co nejnižší cenu akceptovat zřejmě cokoliv. To je ovšem dost smutný závěr pro veřejnou dopravu.

Jinak Vaše dedukce o tom, jak by vlakem nikdo nejezdil, i kdyby jezdil kvalitně a pravidelně, jsou naprosto mimo mísu, protože moderní a navazující železniční doprava vlastně nikdy v regionu nebyla, takže nelze spekulovat, kolik lidí by ji využívalo. Osobně mi tento způsob uvažování velmi připomíná stavby prvních cyklostezek. Tehdy "rozpočtově odpovědní" vykřikovali, který idiot vymyslel cyklostezku třeba z Přerova do Lipníka, když tam nic není a všichni jezdí autem nebo autobusem, tehdy i vlakem, a že jenom úplný idiot by jezdil takto na kole. Dnes tam jezdí v sezónu na kole víc lidí než hromadnou dopravou (řádově i tisíce denně), a ti rozpočtově odpovědní, co byli strašně chytří, tak náhle mlčí, neb se naprosto jasně prokázalo, že právě oni byli idioti. Prostě jakýsi bídně fungující stávající stav chápali jako skvělé a funkční řešení, a jejich omyl se naprosto jasně ukázal v okamžiku, kdy přišlo a začalo fungovat řešení řádově lepší. A tito zatvrzelí kritici cyklostezky se oháněli tím, "že tam nikdo nejezdí", což byla v jejich době pravda (kde nebyla kvalitní nabídka infrastruktury, nebyla ani poptávka uživatelů). To jsou přesně Vaše argumenty, kdy odmítáte připustit, že malá poptávka cestujících naprosto úzce souvisí s malou nabídkou četnosti / kvality / komfortu, a že je to stav, který lze změnit, nikoliv fyzická vlastnost dopravního prostředku.

Pokud by byli jen samí takoví "rozpočtově odpovědní", pro které je jakýkoliv posun k lepšímu na nic (+ řev kdo to zaplatí), tak bychom dodnes bydleli v jeskyních a lovili v lesích oštěpem.
Neděle, 11. prosince 2016 - 14:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4052
Registrován: 12-2004
Dluhonice: Já vypsal bus linky a vlak směrem MT popř. Svitavy. To že jeden spoj jede přes Hradec do Prahy tady neobhajuji ani nezatracuji a nedával jsem to kvůli tomu.
Byla to reakce na Fanyho NIC nejetí !

Tím že se přiznáváte, že absolutně netušíte,kolik jezdí lidí busem na Chornicku a ani vás to nezajímá, tak asi nemá cenu pokračovat...Podle mě netušíte ani kolik jezdí tím vlakem, natož kolik jich jezdilo dřív...

Jen dodám, že ráno nestačí ani 1h takt z Chornice, aby jezdilo třeba alespoň 8 lidí na spoj.
Což je ale i tak mizerně málo na to , aby tu byl souběh s prakticky neodstranitelnou bus dopravou. Pokud tedy nechceme většinu lidí vyhnat do aut.

Už zaznívají zajímavé ohlasy z Jevíčka a Opatovic, že je fajn, že pojedou , ale zároveň se dodává, že pro místní jsou ty nové vlaky k ničemu[crazy]
A taky, že si je přáli návštěvníci sanatoria v Jevíčku[crazy]

To bude ekonom. a ekolog. bomba:Prázdný bus návoz na prázdný vlak, dělající souběh stávajícím linkám...[ko][ko]
A někde třeba u Chrudimi sejmeme dopravu dalším vesnicím.
Dluhonice
Neděle, 11. prosince 2016 - 17:18:31  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Vlakem jezdilo dříve lidí poměrně dost, psal jsem o slušně obsazené 810 + 010, nebo docela dost nacpané sólo 810. Autobusy mně vskutku nezajímají.

Co se týká dalších BUS linek, na které jste odkazoval, tak prakticky všechny pravidelně jezdící naprosto trapně kopírují trasu zrušených vlaků, tj. Moravská Třebová - Chornice - Jevíčko - Velké Opatovice - Boskovice. Jaksi se nám tady začíná ta protiželezniční argumentace bortit -

1) Když vlak jezdil v nepoužitelném směru, tak proč v tom nepoužitelném směru jezdí všechny pravidelně jezdící linky?

2) Proč některé ty linky jezdí i po hodině (v souběhu s dalšími ve stejné trase), když tam prý nikdo nebydlí a nikdo nejezdí?

3) Nebylo by lepší místo těch souběžných BUS linek nasadit na stejnou trasu ten vlak? Ušetřené kilometry, řidiče i vozidla byste mohl bohatě využít k návazným autobusům třeba z Jevíčka k sanatoriu, do Jaroměřic, a jistě by zbylo i na to Chrudimsko.

4) Když není strategií skvělého IDS JMK nahrazovat vlak autobusem, a naopak úsek Boskovice - Brno prý čeká (patrně v nedohlednu) skvělá budoucnost, tak proč ty autobusy směr Brno nekončí v Boskovicích u nádraží? Proč ty autobusy směr Praha nekončí v Č. Třebové nebo Svitavách? Že by budoucnost úseku Boskovice - Skalice byla výhledově stejně skvělá jako trať do Hustopečí, kde byly zatím zlikvidovány vlaky o víkendu a v řádu jednotek roků čekám úplnou likvidaci železničního spojení?

Je zajímavé, že valná většina krajských koordinátorských organizací řeší převážně autobusy a velmi silný lobbistický vliv autodopravců se dá dost intenzivně tušit, což nesou cestující zpravidla velmi nelibě, zatímco "šoto" z K - reportu si to nemůžou vynachválit.
Neděle, 11. prosince 2016 - 18:11:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4054
Registrován: 12-2004
Dluhonice:
Jak už se tu napsalo dříve, vlaky jezdívaly kdysi plný tak leda z Prostějova, na Chornicku rozhodně ne, i když z různých důvodů samoz více než teď, kdy jsou prakticky ignorovány.

1)Já nepsal (jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám) že jde o nepoužitelný směr, ale že na těchto relacích lidi do vlaku v alespoň trošičku dostatečné míře NEDOSTANETE, což je rozdíl.

2)Nevím, který konkrétní souběh myslíte(netvrdím, že nějaký není).
Linky jezdí proto, že je lidé potřebují a používají je.
Jeden příklad za všechny z relativně poslední doby:17.11. jsem čekal, že se nějak moc ze Šebetova v 16:27 s Brňákem nepojede, Spoj použilo po Chornici cca 45lidí. Z vlaku 17:37 od MT nedojel nikdo a pokračovala jedna paní do Dzbelu. Zpět odjížděl šukafon obvykle s NULOU cestujících.
Já si ani nepamatuju vlasně, kdy jsem tam viděl kolem Chornice víc než 3, slovy tři cestující i v jiných dnech a časech...

3)Znovu se ptám, který linky a spoje chcete rušit? A jak víte, že zrovna tito lidé sednou do vlaku, když to nedělají téměř žádní jiní?

4)K JMK jen krátce:
-Zrušeny většinově busy(značně vytížené) z Tišnovska do Brna.Výrazné přidání vlakových spojů.
-Zrušeny busy do Mor. Krumlova, rozšířen návoz na vlaky za město.Opět přidání vlaků.
-Téměř zrušeny (s ids) busy z Bučovic do Brna(tehdy bez dotací, na triko dopravce). Přidání mnoha vlaků bla bla bla...
Pro dojíždějící do východ. prům. zóny ve Slavkově tím pádem použitelné jen[auto][auto].
-Z Blučiny a Opatovic postupně jen na vlak do Rajhradu. Přidání mnoha[masinka]....
-Linky z Boleradic (Šitbořic), Dambořic,Milešovic jen na vlak do Sokolnic.
Přidání vlaků a opět protesty mnoha lidí, někteří nadávají doteď...
Možnost použít couravou MHD č.40
-Zrušeno přímé bus spojení Hustopeče - Brno
-Linka 106 za Kyjovem záměrně zpomalena, by lidi jeli raděj vlakem! do Slavkova a hlavně Brna.
-Linka 109 z Hodonína to stejný v bleděmodrým.
-Linka 107 nejede o víkendu a v noci raděj vůbec....
-Linka 630 odpoledne směr Hodějice, vázána často z Brna jen na vlak, i když se tím ztrácí návaznost od Vyškova, kam vlak nejede.

Jako příklad je to myslím dostatečné a Váš názor "protiželezničního Kordisu" značně vyvracející...
Neděle, 11. prosince 2016 - 18:30:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3794
Registrován: 4-2003
Dluhonice:
"Já si třeba nemyslím, že by do UNEXu nikdo nejezdil..."
Však já si taky nic takového nemyslím, ani nic takového nepíšu. Zase snaha o manipulaci. Směřování přepravních proudů je jasné - 80 procent Olomouc, 20 procent Uničov.
Dluhonice:
""Tratě na Chornicku nejsou příměstskou železnicí" - Proč?"
No protože prostě nenaplňují charakteristiky příměstské železnice. Vystupuješ jako odborník na veřejnou dopravu a při tom nechápeš, co se rozumí pod pojmem "příměstská železnice". Student z Újezdu cestuje do Uničova železnicí, po trati, o níž lze v těsné blízkosti Olomouce hovořit jako o příměstské.
Dluhonice:
"Pokud Vás to uspokojí, tak ono vynechání spojů dopoledne, případně večer, a případné posílení v ranní a odpolední špičce se děje na všech tratích v ČR, kde se takové modifikace vyskytují, přibližně ve stejných hodinách."
Zajímavé. Při plánování spojů a kapacity souprav jsou zohledňovány špičkové časy a naopak časy s nízkou poptávkou po přepravě. Kdo tu doposud vykřikoval, že ho ranní a odpolední špičky nemusí zajímat, že celý den odjezdí se stejně kapacitní soupravou a ve stejném dvouhodinovém taktu? Byl to nějaký Dluhonice, neznáš ho?
Dluhonice:
"Asi jsem tím nechtěl říct nic více a nic méně než to, že lidé neakceptují autobusovou dopravu už ani pro dopravu školních dětí, což je dost alarmující s ohledem na fakt, že klientelu autobusové dopravy tvořili donedávna zejména děti a senioři."
Ulice Hálkova leží v širším centru města Olomouc. Dopravu po městě zajišťuje, jak i sám píšeš, MHD. Objasni mi, o jaké autobusové spoje se jedná, které lidé neakceptují pro dopravu školních dětí po městě. A v duchu tvé myšlenky "autobusy vyhání lidi do aut, lidé chtějí vlaky" pověz, jak zajistit dopravu dětí do ZŠ Hálkova vlaky.
Dluhonice:
"Nechápu. Já na náhradní autobusové dopravě vidívám stejné autobusy, stejné řidiče a stejné silnice jako pro linkové autobusy."
Náhradní autobusová doprava za vlak je to stejné, co pravidelný autobusový spoj, protože v obou případech jezdí autobusy po silnicích. Aha. Tak pak je cestování autobusem u lidí poměrně oblíbené. Jdi se podívat na parkoviště k hotelům, hradům a zámkům, k divadlům, kolik lidí tam vystupuje z autobusů. Že to jsou zájezdy? No a? Vždyť to je to stejné - stejné autobusy, stejní řidiči, stejné silnice.
Dluhonice:
"Protože tam, kde cestujícím vlak vezmete, tak z větší části odejdou z veřejné dopravy. Vysvětlil jsem na příkladu NAD, kde se mi snažíte vnutit, že NAD není autobusová doprava."
Náhradní autobusová doprava skutečně není pravidelný autobusový spoj, tudíž ten příklad je scestný. A Hvozdnický expres je běžný spoj zajišťující základní dopravní obslužnost? Já jen, že kde o něm čtu, tak v intencích turistického vlaku pro zpřístupnění a zatraktivnění dotčené oblasti pro turistický ruch.
Dluhonice:
"Bohužel v ČR téměř nikdo nechce slyšet, že i regionální železnice je příměstská, že i regionální železnice může být páteřní systém, že základem je celá řada souvisejících opatření."
Pokud to podáváš způsobem jako tady, tak se nediv. Ne každý má čas na zábavu a výplody šotoušů. Ano, i regionální železnice může být páteřním systémem. Ale ne každá. Jen ta, která má na to patřičné předpoklady.

Dluhonice:
"Já chci vlak za každou cenu proto, protože vím, že v dané oblasti fungoval. Vím to stejně dobře jako místní, kteří z tohoto důvodu o návrat vlaků usilují."
versus
Dluhonice:
"Jinak Vaše dedukce o tom, jak by vlakem nikdo nejezdil, i kdyby jezdil kvalitně a pravidelně, jsou naprosto mimo mísu, protože moderní a navazující železniční doprava vlastně nikdy v regionu nebyla, takže nelze spekulovat, kolik lidí by ji využívalo."
Nejprve dlouhé zkazky o fungující železnici s návaznostmi a potom přiznání, že v místě navazující železniční doprava nikdy nebyla? Vždyť si navzájem protiřečíš.
A když vlak fungoval, proč z něj mizeli cestující, přestože spoje, jejich počet a časy, zůstávaly zachovány, dokonce bylo spojů víc?

Tvé příspěvky postrádají argumentační konzistenci. Vyrukuješ s ad hoc myšlenkami, jež se snažíš zkroutit do polohy, aby odpovídaly tvému vidění, no jejich konstrukce je tak slabá, že se hroutí jak domeček z karet. O co méně argumentů máš, o to více urážíš a snažíš se dehonestovat. Těžko říci, zda si to vůbec uvědomuješ, nebo se jedná o podvědomé kopání okolo sebe, když ztrácíš půdu pod nohama. Každopádně i kvůli těžkopádnosti a chybějícímu vypointování to v kontextu působí směšně.

A abych nezapomněl, když ty zapomínáš:
Vyčti mi z dat ze sčítání dopravy, kdy je ranní a odpolední špička a kolik aut a kterým směrem během jednotlivých špiček projede.

A pověz, výskyt jaké události je pravděpodobnější - že na náledí nabourá Tatra ložená kládami, nebo že se na náledí vybourá cyklista?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Starý Hanák
Neděle, 11. prosince 2016 - 19:32:43  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
naprosto trapně kopírují trasu zrušených vlaků, tj. Moravská Třebová - Chornice - Jevíčko - Velké Opatovice - Boskovice Ano, trapně ji kopírují, ale na rozdíl od vlaku při srovnatelné jízdní době zastavují v centru zmíněných obcí a měst. Cestující jsou ochotni na vlak dojít či se na něj jinak dopravit, pokud jim ovšem tento vlak poskytne něco navíc (výrazně vyšší rychlost, případně komfort). Toto splňuje trať přes Brodek u Přerova, ale opravdu ne trať na Malé Hané, kde je jízdní době vlaku schopen konkurovat i zdatnější cyklista (osobní zkušenost). A problém není v sestavě GVD, ale v infrastrukturních možnostech stávající trati.
Starý Hanák
Neděle, 11. prosince 2016 - 19:36:30  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
A kdyby KORDIS chtěl zaříznout Hustopeče, udělal by to dávno. A důvody by byly, vždyť pro trať Šakvice - Hustopeče platí téměř to samé, co jsem psal výše (jízdní doba vlaku vs. zdatnějšího cyklisty). Má však své důvody, proč to udělat nechce.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 01:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13154
Registrován: 12-2007
Když není strategií skvělého IDS JMK nahrazovat vlak autobusem, a naopak úsek Boskovice - Brno prý čeká (patrně v nedohlednu) skvělá budoucnost, tak proč ty autobusy směr Brno nekončí v Boskovicích u nádraží? Proč ty autobusy směr Praha nekončí v Č. Třebové nebo Svitavách?
Zjevně jde o autobusy nedotované a zjevně si jejich dopravce (který je provozuje na vlastní riziko) přeje jezdit přímo až do Brna.

A důvody by byly, vždyť pro trať Šakvice - Hustopeče platí téměř to samé, co jsem psal výše (jízdní doba vlaku vs. zdatnějšího cyklisty).
Přeci jen existují rozdíly:
- Kousek od Hustopečí je hlavní trať, na kterou ta pomalá lokálka navazuje (toto neplatí pro blízké okolí Chornic či Jevíčka)
- Hustopeče mají (oproti např. Jevíčku) velkou výhodu v tom, že tamní nádraží je umístěno velmi blízko centru města.
Dluhonice
Pondělí, 12. prosince 2016 - 06:28:35  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Doktor:
Vy jste tak neskutečný demagog, že Goebbels by k Vám mohl jít na školení. Z celého mého textu, který má souvislost, vytrhnete jednu větu zcela mimo kontext, a na základě té se snažíte dokázat, jaké říkám nesmysly, potažmo donutit mně, abych znovu a stále dokola opisoval celý původní kontext, v němž byla původní věta řečena. Je to ubohé a primitivní, Doktore, a to že to děláte pouze dokazuje, že už Vám zjevně došel dech.

Jen jednu věc:
"Vlak v dané oblasti fungoval" versus "moderní navazující doprava v regionu vlastně nikdy nebyla"

Je v tom rozpor? Vlak v oblasti opravdu fungoval, a to před 15. až 20 léty. Ovšem to byly časy, kdy doprava obecně fungovala výrazně jinak, třeba díky nižšímu stupni automobilizace. Doba se mění a doprava se musí měnit také, jinak o ty cestující přijde. Místo oné "klasické" dopravy (nepravidelný jízdní řád orientovaný na "šichty" + stará vozidla) měl přijít pravidelný jízdní řád po celý den + moderní vozidla + modernizace infrastruktury a zázemí ve stanicích. To je ta moderní doprava, které opravdu nebyla, Doktore, ale mohla a měla přijít. Potom by železnice v regionu vozila ty cestující, které vozila dřív, protože tam zjevně potenciál je. Místo toho přišel útlum, devastace, destrukce a vnucené autobusy na stejných trasách, kde kdysi jezdil vlak. Důsledkem je výrazné oslabení hromadné dopravy jako celku, jakási část cestujících v autobusech a zbytek jednou pro vždy v [auto]

To že si mnozí diskutující nevidí na špičku nosu a považují tento stav za vrchol úspěchu či blaha, to už je jejich věc.
Jeřék
Pondělí, 12. prosince 2016 - 08:29:05  
Neregistrovaný host
188.175.133.94
Tady ta debata už je fakt nuda!Stejně nic nevyřešite[crazy]
doporučení
Pondělí, 12. prosince 2016 - 08:43:18  
Neregistrovaný host
95.129.98.4
Pánové, doporučil bych soulož. Ta to vyřeší!
Pondělí, 12. prosince 2016 - 12:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4055
Registrován: 12-2004
Dluhonice. Vy pořád vycházíte z nějakého domnělého stavu, který tu ale před těmi 15 lety NEBYL.
Celkově tu k žádnému odlivu z veřejné dopravy nedošlo,(někde trochu přibylo a někde ubylo, z mnohých vesnic se jezdí víc, než tehdy) jak se tu stále snažíte tvrdit.
To že třeba někomu vlak chyběl nepopírám, ale nelze žít jen na vlně nostalgie.

Ono zrušit busy na MT - Boskovice ve prospěch vlaku znamená, zrušit několik busových za jeden vlakový+ ještě platit Vaše návozy. A lidi, jak píše třeba i Hanák apd.,vám dnes nepůjdou přes celé Opatovice nebo návozem v Jevíčku,Chornici apd. (a co takový Cetkovice,že)na vlak, když navíc potřebují vystoupit třeba na 17týho listopadu, nebo jet k nemocnici. Tj. Váš druhý zákl. mylný předpoklad, který je vyvracen v reálu dost dlouho.

Takže závěrem už jen dodám, že na špičku nosu si nevidíte podle mě spíš Vy.
I vzhledem k Vaši naprosto mizerné znalosti zdejších každodeních reálných přeprav, už nevidím důvod pokračovat. Stejně bychom se dál jen točili v kruhu...
Mějte se.


doporučení:Někdo stíhá víc , než myslíš[wink]
Dluhonice
Pondělí, 12. prosince 2016 - 13:51:25  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Jeřék - doporučení:

Díky, chlapi. Po hodně dlouhé době můžu plně souhlasit. Já bych se na to vykašlal už dávno, nicméně jsou někteří (Doktor), kteří se asi potřebují nějak zabavit, či vyvolat nějaký rozruch, a já potom jen (částečně) uvádím věci na pravou míru. Ovšem taky mně to nebaví.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 16:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8421
Registrován: 6-2004
Dluhonice: jak dnes vypadala obsazenost, nevíte? Je 16:12 a to znamená, že motor je někde u Biskupic u Jevíčka... Díky za info [wink]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 16:53:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2016
Odpoledne v úseku Chornice - V.O. jeli 2 lidé a v opačném směru jedna cestující.
Pondělí, 12. prosince 2016 - 16:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5308
Registrován: 12-2011
A to se vyplatí [rofl]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 12. prosince 2016 - 17:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4056
Registrován: 12-2004
intelpetr:Dnes 2 a jeden cestující.Časem to může být 5 a zpět 3[crazy]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 17:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2016
Dnes je první den provozu. Třeba si časem železniční doprava v tomto regionu najde své zákazníky [wink]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 17:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12578
Registrován: 5-2002
Dluh: já potom jen (částečně) uvádím věci na pravou míru
Snažíš se na poslední chvíli kandidovat na vtip roku 2016...? [rofl]
Pondělí, 12. prosince 2016 - 19:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3795
Registrován: 4-2003
Dluhonice:
"Je v tom rozpor?"
Pokud někdo nejprve tvrdí, že existovala návaznost spojů a právě její narušení (mimo jiné) vyhnalo lidi z vlaků a později pak tentýž říká, že navazující železniční doprava v místě nikdy nebyla, pak ano, pak je v tom rozpor.
Tvůj výrok z 3. listopadu: všechny 3 tratě se potkávají v jednom uzlovém bodě, kde může fungovat vzájemný přestup - a dobře vím, že také léta velmi dobře fungoval.
A opět tvá slova, tentokrát z 11. prosince: protože moderní a navazující železniční doprava vlastně nikdy v regionu nebyla.
Ale pravda, třeba mi jen nedochází, že zajištěný vzájemný přestup a navazující doprava jsou odlišné pojmy. Případně, že jsi návazností myslel třeba návaznosti pražských rychlíků v České Třebové. Nebo je to myšleno jako moderní AND navazující doprava. Tedy, že se dříve jednalo o nemoderní navazující dopravu. Nevím.

Další rozpor spatřuji v tvých výrocích, že se doba změnila a dříve doprava fungovala jinak. Když na to poukázal intelpetr, odbyl jsi ho, že to jsou proklamace z 90 let minulého století. I o těch automobilech jsi tvrdil, že byly snadno dostupné i kdysi.

To já jen tak, jen uvádím věci na pravou míru.

Reakcí a odpovědí na nezodpovězené, co se ti asi nehodí do krámu, se už nedočkám, že?


Jeřék:
"Tady ta debata už je fakt nuda!Stejně nic nevyřešite"
Ano, nic nevyřešíme. V to jsem ani nevěřil. Ale nesouhlasím, že je to nuda. Kreativita, s jakou Dluhonice přistupuje k debatě, rozhodně není nudná a vždy se těším, s čím přijde tentokrát.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 13. prosince 2016 - 05:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8423
Registrován: 6-2004
Místní návrat vlaků vítají, viz zde:

http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/pres-jevicko-opet-pojedou-v laky-z-ceske-trebove-20161129.html
Úterý, 13. prosince 2016 - 10:03:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 12-2007
Tak samozřejmě, že místní návrat vlaků vítají a až za pár let se ukáže, zda to mělo smysl. Jen někteří trolové, kteří vůbec nejsou odtud a snaží se na místní prostředí vztahovat určité "fyzikální" zákony, to vidí jinak. A hlavně si našli obětního beránka, tak si to musí užít za každou cenu[uhoh]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Dluhonice
Úterý, 13. prosince 2016 - 11:30:02  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Doktor:
Dokonce jste si zvládl sám odpovědět. Dříve byla doprava nemoderní + navazující. Následně nemoderní a nenavazující. Následně nebyla vůbec žádná, teď není skoro žádná. No a já bych chtěl aby zase byla, a to moderní a navazující. Jak vyplývá z předchozích konstatování, tak moderní + navazující opravdu nebyla. Stále hledáte jakýsi rozpor v mých tvrzeních, který tady evidentně není.

"Další rozpor spatřuji v tvých výrocích, že doprava fungovala jinak" - Opět manipulace - jistě že byly automobily běžně dostupné i kdysi. Řeč byla v oné diskusi o "ojetých šunkách" za levný peníz. Následně (a v jiné souvislosti) jsem uvedl, že byl "odlišný stupeň automobilizace". To je ovšem statisticky prokazatelný fakt. Skutečnosti, že - A) ojeté šunky byly k dispozici i dříve + B) byl celkově nižší stupeň automobilizace - nejsou naprosto v žádném rozporu.

"Reakcí a odpovědí na nezodpovězené, co se ti asi nehodí do krámu, se už nedočkám" - Předpokládám že nejsem u výslechu. Na všechny dotazy, co byly argumentačně relevantní, jsem odpověděl. Neodpovídám na to, na co jsem odpověděl už 6 x, jen to byla jiná odpověď, než ze mně chtěl Doktor vypáčit. Dále neodpovídám na manipulativní konstrukce, kdy 2 věci uvedené ve zcela jiných souvislostech spojíte dohromady a snažíte si prokázat, jak si protiřečím. Dva exemplární příklady jsem popsal v úvodu tohoto příspěvku. Takový postup je pouze zjevnou snahou o dehonestaci někoho, kdo má jiný názor, a neobsahuje žádný racionální argument, na který by mělo smysl odpovídat.
Úterý, 13. prosince 2016 - 11:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4058
Registrován: 12-2004
Fany: Tak co jsem zatím postřehl: Ze sanatoria v Jevíčku se nechali slyšet, že pro zaměstnance je to k ničemu. Návštěvníky chci vidět, kterými spoji a v jakém počtu pojedou...[crazy]
Ve Vel.Opat. zase nepovažují spoje vhodný pro vlastní občany. KU v Pardubicích, kde tyhle vzduchovoziče vymyslel býv. pan náměstek a současný poradce zase řekli, že to nepůjde bez bus návozu (tedy další km navíc) a že jsou defakto problém nyní jedoucí linky, (neboť tím se právě zdejší lidi ve skutečnosti vozí...)
To nám to pěkně začíná...
(NE)Potřebnost se samoz. ukáže mnohem dřív, než za několik let.
Z Chornice do MT se jezdí ráno po hodině (a skoro bez lidí) už dost dlouho, přesto budou někteří vidět velký potenciál... [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Dluhonice
Úterý, 13. prosince 2016 - 12:26:49  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Fany, R 1463 Úpa:

Návrat vlaků může mít dvojí vyústění. První je to, že zůstane jen u jednoho vlaku, a potom není šance na nějakou změnu. Druhou možností je, že postupným vývojem bude vlaků přibývat, a systém se začne posouvat k funkční páteřní regionální železnici s návaznostmi jak na dálkové tratě, tak i na autobusy a individuální dopravu. Potom je velká šance na úspěch. Je potěšující, že místní to chápou a mají vůli jít druhou cestou.

To že pár chudáků na K - reportu hýká, že prvním vlakem jel jeden nebo 2 lidé je nepodstatné. Podstatné je to, jak se bude vyvíjet situace v budoucnu. Stejně tak nepodstatný je trollující Doktor. Sám jsem ve své stavařské praxi zažil takových "Doktorů" víc, třeba kdysi v Náměšti na Hané. Vzpomínám na jednoho strejdu, který řval na celou ulici, "že to hovado projektant to tam všechno zkurví ..." a potom se ona stavba postavila, a stejný strejda opět stál na zápraží, a hulákal na jiného strejdu z Olbramic "tak co sósede, to čumite, co? Novó silnicu máme, novy chodníky, novó cyklostezku, novy parkoviště, všechno v cajku, nélepši široko daleko. To u vás na dědině nebude ani za 100 let!". Takže když někdo něco navrhuje, nese kůži na trh, tak je největší idiot a terč pro tento typ "skřítků". A když se prokáže, že měl pravdu, tak náhle skřítci zmizí a nejsou... Dříve mně to rozčilovalo, dnes už jich spíše lituju.
Úterý, 13. prosince 2016 - 14:49:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5313
Registrován: 12-2011
Dluhonice:
" To že pár chudáků na K - reportu hýká, že prvním vlakem jel jeden nebo 2 lidé je nepodstatné. Podstatné je to, jak se bude vyvíjet situace v budoucnu. "

Jenže ono i ve vlacích, které byly na chornicko dávno znovuzavedeny, nikdo nejezdí, takže je jasné, jak se bude situace v budoucnu vyvíjet.

Politici pronáší pochvalné proslovy, ale to je jen jejich povinnost, aby je občané zase zvolili. Občané z Jevíčka se budou jistě radovat i z toho výšlapu do kopce nad město k nádru, nebo v případě navazujícího autobusu i za zaplacení peněz navíc, neb tarif je pro lidi bez čipovky nepřestupní. Raději pojedou autobusem do MT či Boskovic rovnou, a navíc bez přestupu. A co třeba k nádraží v polích jezdit na plnohodnotném dopravním prostředku? [biggrin]

Ještě bych dodal, že vaše stavařská praxe Vám k organizování veřejné dopravy bude tak na dvě věci. Gynekolog taky nekecá do práce automechanikovi.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 13. prosince 2016 - 19:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3796
Registrován: 4-2003
Dluhonice:
"Dokonce jste si zvládl sám odpovědět."
No, já si spíše myslím, že ses chytnul jedné z nabízených odpovědí. Ale budiž. Zastavme se u nemoderní železnice. Odkazuješ na doby, kdy zde měly vlaky jezdit plné, kdy zde železniční doprava fungovala. Teď tvrdíš, že to byla doba železniční dopravy navazující, ale nemoderní. Pověz, jak měla tehdy vypadat železniční doprava, abys ji považoval za moderní? Infrastruktura dotčených tratí a zde provozovaná vozidla nijak nevybočovala z tehdejšího standardu. Pak bys mohl mluvit o železnici jako celku jako o nemoderní.

Nebyl odlišný stupeň automobilizace dán i tím, že tehdy automobily, nové i ojeté, nebyly tak dostupné, jako jsou nyní? Nynější snazší dostupnost automobilů byl ovšem pouze jeden ze znaků posunu doby, na niž bylo poukazováno. Argument změny doby jsi odbyl jako nesmyslný, abys později tvrdil, že se doba mění.
Dluhonice:
"Neodpovídám na to, na co jsem odpověděl už 6 x, jen to byla jiná odpověď, než ze mně chtěl Doktor vypáčit."
Tak třeba na to, jak z dat sčítání dopravy zjistit špičkové hodiny a počet a směr vozidel, jsi stále neodpověděl. Jen bylo 6 x odpovězeno, že špičky není pro plánování dopravní obslužnosti třeba znát, abys později tvrdil, že špičky jsou zohledňovány při posilování spojů v ranní a odpolední špičce.
Dluhonice:
"systém se začne posouvat k funkční páteřní regionální železnici"
A proč páteřní musí být a priori železnice? Proč nemůže být páteřní autobus, když železnice i silnice jdou v souběhu, silnice navíc na rozdíl od železnice prochází obcemi? Mimochodem, neříkals něco o tom, že zdejší železnice je příměstská? Jen že teď o ní mluvíš jako o regionální železnici.
Dluhonice:
"neobsahuje žádný racionální argument, na který by mělo smysl odpovídat"
Pokud by měla být řeč o chybějící racionalitě, pak v souvislosti s tvým vystupováním. Budu se opakovat, ale tvé příspěvky a argumentace v nich obsažená postrádají nejen racionalitu, ale i konzistenci. Vykreslil sis svoji ideální představu, kterou za každou cenu prosazuješ a hájíš a vůči oponentuře vystupuješ agresivně, oponenty urážíš a zesměšňuješ. Nedokážeš reagovat věcně, přijmout reflexi. Přicházíš stále s novými konstrukcemi, byť by byly sebe víc absurdní, hlavně abys z nich vystavěl svoji vysněnou představu, přičemž jsou natolik chatrné, že se bortí. Nemluvě o tendencích stáčet směr diskuze do marginalit, o naprosto průhledných argumentačních klamech. Kupříkladu nebezpečí plynoucí z cyklistů na náledí, které vygradovalo k Tatře s kládami drtící auto s ABS. Případně tvé snahy srovnávat Hanou a Chornicko, co se podmínek pro cyklistiku týče s třešničkou na dortu v podobě fotky suchého dne v Olomouci, jež měla korespondovat s mrznoucím deštěm v Jevíčku. To vše jsou rysy společné pro tzv. šotofanatiky. Život ve svých představách, odtržení od reality, neschopnost reflexe. Něčím se přesto lišíš. Většinou šotofanatici mají hlubší znalosti prostředí svého světa, znají terminologii. To však v tvém případě neplatí. Ty neznáš ani význam pojmu "příměstská železnice", nechápeš rozdíl mezi NAD a pravidelnými autobusovými spoji, což jsou základy pro toho, kdo by se chtěl nazývat odborníkem na plánování dopravní obslužnosti. Existuje samozřejmě možnost, že to dost dobře víš, ale ve snaze razit svou za každou cenu, vytvoříš konstrukt, v němž toto povědomí popíráš.


R_1463Úpa:
"Tak samozřejmě, že místní návrat vlaků vítají"
A ty jsi odtud, když tak víš, že místní návrat vlaků vítají? V článku v novinách vidím zmínky o nutnosti autobusů, aby se lidi měli jak dostat na nádrží a o nižším využívání vlaků v zimě, protože na nádraží je daleko.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 13. prosince 2016 - 19:18:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 12-2004
Jen tak pro zajímavost z dneška: Dnes výstup z "15:30ky" ve Vel.Opat. 6-7 lidí, z toho asi dvě důchodkyně přestoupily na šukafon směr Chornice, jinak nikdo. 810 přijela od Chornice prázdná. Odjezd 16:03 do Boskovic ještě asi jeden cestující. V Boskovicích 16:30 na odjezdu směr VO cca 8 lidí....

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Dluhonice
Úterý, 13. prosince 2016 - 20:36:53  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Doktor:
"Jak by měla vypadat železniční doprava, abych ji považoval za moderní" - Jak už jsem napsal před časem, za pár týdnů o tom vyjde kniha. V jednom příspěvku se to nedá vysvětlit, a už vůbec ne demagogům, kteří budou útočit a napadat u každého odstavce.

"Nebyl odlišný stupeň automobilizace dán i tím ..." - byl dán zejména tím, že dokud se lidé mohli pohodlně dopravovat vlakem, tak si nepotřebovali kupovat ojetá auta, byť i ta byla už v dané době k dispozici. Doba se tedy skutečně v něčem nezměnila - v tom, že tehdy i dnes byla ojetá auta vcelku dostupná. A zase v něčem změnila - že tehdy byla jakási (přijatelná, byť ne moderní) hromadná doprava k dispozici, a dnes je to o dost horší. Další z celého řetězce vašich primitivně hloupých manipulací, kdy jsem ve dvou případech mluvil o dvou odlišných věcech (jednou o dostupnosti ojetých aut, podruhé o dostupnosti hromadné dopravy), což jste jakýmsi oslím můstkem spojil, abyste dokázal, jaký jsem hlupák a jak si protiřečím. Hloupost dokazujete jen sám u sebe.

"6 x bylo odpovězeno, že špičky není pro plánování dopravní obslužnosti třeba znát, abys později potvrdil, že špičky jsou zohledňovány ..." - Ano, Doktore, zase jste se usvědčil z demagogie. Já jsem konstatoval, že špičky je třeba znát na tratích, kde je ve špičkách problém s kapacitou, čili musím nasadit buď více vlaků, nebo vlaky kapacitně posílit. Třeba Prostějov - Olomouc, nebo Přerov - Olomouc. U méně frekventovaných tratí se pouze pravidelně jezdící vlaky více zaplní, bez nároku na zvýšení četnosti spojů nebo jejich kapacity. Opět jsem jako příklad uvedl trať 275, kde téměř celý den jezdí Regionova 1 x za hodinu. TEDY - to, že jsem konstatoval, že A)jsou špičky NĚKDE zohledňovány, neznamená že B) MUSÍ BÝT ZOHLEDŇOVÁNY i na Chornicku. A protože dle mého nemusí, tak tady nemusím hledat onu dopravní špičku. Takže odpověď je naprosto jasná a žádnou jinou ode mně neuslyšíte.

Ad. poslední odstavec:
Poněkud hloupý výlev někoho, kdo překrucuje a manipuluje argumenty oponenta, a přímo zoufale se napadáním čehokoliv co řekne snaží zakrýt fakt, že naprosto žádné racionální argumenty sám nemá. A o tom byl kdysi začátek celé této diskuse, kterou agresivně tlačíte do polohy "Doktor útočí, Dluhonice se brání". Tak se budu ptát zase já - kde jsou Vaše argumenty? Napadáte jakousi fotku, kterou jsem tady dal - kolik jste tady dal Vy fotek, odkazů, podložených tvrzení, argumentů? Nic, doktore, nic. Vy jste pro mně jen takový internetový troll, křiklounek a exhibicionista, pouze kopie toho hloupého vidláka z Náměště, co křičel na celé kolo na někoho, do koho si mohl zrovna kopnout, aby ukázal, jaký že je chlap, a to bez jediného racionálního argumentu. Holt internet je plný takových postaviček, co mají problém se svým reálným životem, takže si snaží hojit své ego alespoň tam, kde je nikdo nevidí. Potom se nesmíme divit, že ta diskuse ostatní nebaví - bodejť by je bavila, když ji stále posouváte do roviny jakýchsi nesmyslných útoků a obvinění. Myslím že většina lidí si sem přišla přečíst něco o tratích na střední Moravě, ne o tom, jak Doktor atakuje někoho, jehož názory v něm vyvolávají nenávistné reakce.

Já Vám doktore nepřeju nic špatného - právě naopak. Ty Vaše útoky a úporná snaha jít cestou nikoliv faktické diskuse, ale jen shazování druhého, svědčí o tom, že se Vám asi v životě nedaří. Tak ať se Vám dařit začne a přestanete mít potřebu jednat takto hloupě. Vždyť těch lží a překrucování jsem Vám prokázal už celou dlouhou řadu - jen v tomto příspěvku další dva kousky. Myslím, že je to především pod Vaši úroveň.
Úterý, 13. prosince 2016 - 22:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 9-2008
Dluhonice:
Mohl byste mi prosím jako rodákovi z Náměště napsat, kde k onomu výlevu vidláka, co křičel na celé kolo došlo? Ulice mi naprosto postačí.

Děkuji předem..
Úterý, 13. prosince 2016 - 22:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 4-2003
Dluhonice, uvědomuješ si vůbec, že s každým tvým dalším příspěvkem jen stvrzuješ platnost posledního odstavce mého předchozího příspěvku?

A k těm manipulacím:
Dluhonice:
"Jak by měla vypadat železniční doprava, abych ji považoval za moderní"
Tak ovšem otázka nezněla. Já se tě ptal, jak měla tehdy vypadat železniční doprava, abys ji považoval za moderní. Ale třeba to není manipulace, jen ti omylem vypadlo jedno slovo, shodou okolností dost podstatné a zásadně měnící význam věty. Jen je s podivem, že se ti to stalo i dříve.
Dluhonice:
"Opět jsem jako příklad uvedl trať 275, kde téměř celý den jezdí Regionova 1 x za hodinu."
A teď ti vypadlo, žes uváděl i trať 273, s údajným dvouhodinovým taktem, kdy se ukázalo, že to tak úplně není pravda. Taky je zajímavé, jak se původně hodinový takt na trati 275 změnil na téměř celý den jezdí 1 x za hodinu. Ale to určitě taky nějak obhájíš, třeba žes tím chtěl říci, že v noci na 275 vlaky nejezdí.
Dluhonice:
"Takže odpověď je naprosto jasná a žádnou jinou ode mně neuslyšíte."
Ale odpověď není vůbec jasná. Otázka zněla jasně - jak z dat ze sčítání dopravy vyčíst časy špiček a počet a směry vozidel. Celou dobu ses odvolával na sčítání dopravy, že to z toho poznáš, no zatím žádná odpověď jak. Pouze odvádění pozornosti a odpovědi na něco zcela jiného.

A proč se vyhýbáš odpovědi na otázku, proč páteřní musí být právě železnice a nikoliv autobus, když dráha i silnice vedou v souběhu, silnice navíc vede skrze obce? S velkou frekvencí očividně nepočítáš, když plánuješ dvouhodinový takt bez zohlednění špiček, takže předpokládanou frekvenci autobus bez problémů pojme. Rychlost taky roli hrát nebude, traťová rychlost zde nikdy nebude nijak vysoká, aby vlak byl rychlejší než autobus. Jinde systém páteřních autobusových linek funguje, proč by nefungoval i zde?

Dluhonice:
"dokud se lidé mohli pohodlně dopravovat vlakem, tak si nepotřebovali kupovat ojetá auta"
Zkusil ses zamyslet nad tím, že to může být naopak? Lidé si začali kupovat (ojetá) auta, aby se nemuseli dopravovat vlakem. Jak se s touto eventualitou popasuješ? Tvoji představu o tehdy finančně dostupných autech ti už vyvracet nebudu, jen zkus někdy nahlédnout do starých ceníků. Řeč je o autech na běžné ježdění, nikoliv o "šunkách", které si i tehdy mohl skutečně za pár stovek koupit kdejaký pubescent na ježdění po poli nebo pan táta na cesty do lesa.
Dluhonice:
"Napadáte jakousi fotku, kterou jsem tady dal - kolik jste tady dal Vy fotek, odkazů, podložených tvrzení, argumentů?"
Toto je učebnicový příklad. Proč bych měl dávat nějakou fotku? A co by na ní jako mělo být? Obhajuješ kolo jako plnohodnotný dopravní prostředek. Pak jedeš do Jevíčka, zmiňuješ nečas s mrznoucím deštěm a na otázku, kolik tam za tohoto počasí bylo cyklistů, reaguješ starým obrázkem ze suché Olomouce s komentářem, jak hodně bylo v Olomouci u pošty cyklistů. A vůbec to není manipulace, že?
Jednu fotku bych přeci dal - takhle to vypadalo u nás začátkem prosince, bodavý déšť, vítr, teplota cca 2 °C. Co z fotky vyplývá?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Jva
Středa, 14. prosince 2016 - 05:54:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3819
Registrován: 6-2002
Že se do toho po měsících (ne)zábavného čtení zapojuji:
Těžko chtít po trati trasované podle zásad století 19., aby splňovala nároky cestujícího století 21.
Ona totiž 271 je trasována jako náhrada povozů a vlastních nohou, tedy z dnešního pohledu "územím nikoho", ovšem z hlediska dostupnosti (pohledem 19. století) pokryje maximální území - třeba zastávka u Běláku byla pro Zdětín i Hluchov, Ptení - Růžov či dokonce Přemyslovice, Stražisko - Suchdol, Čunín - Štarnov...
Dnes opravdu nikdo na vlak 3 km nepůjde, zvlášť ne po silnici plné aut (která jsou schopna ho odvézt ode dveří ke dveřím; dle škarohlídů ode dveří na vzdálené parkoviště, ale i z toho je to do cíle podstatně blíž a časově flexibilnější než vlak mezi kopci) a kamionů (protože firmám vyhovuje kontinuální návoz/odvoz více než vlak párkrát do týdne - nemusí mít tolik skladovacích prostor a techniky s obsluhou na nárazové velké objemy materiálu; většinou odpadá i překládka na druhém konci cesty).
Když jsem se před nějakými deseti lety do té oblasti stěhoval, auto jako městský člověk coby stroj nepotřebný nemaje, taky jsem hodlal spoléhat na veřejnou dopravu. První cesta z vlaku (byť voňavou letní) bouřkou mne vyléčila (výběr mezi bahnem polňaček a ochlustáním od aut na silnici). Ono totiž v PD jezdí ty "proklínané" busy z vesnice, o víkendu je obslužnost (dle kraje) "zajištěna" právě lokálkou, takže chtít do PV na nějaký nákup je výlet (jako v 19. století) skoro na celý den, o možnostech cestování s kočárkem nemluvě (a když už to auto máte, užijete ho kvůli flexibilitě i v PD).
Holt 19. století do 21. prostě někdy přetransformovat nejde a pokud se má nějaká veřejná doprava zachovat (abychom nenutili chápat se volantu či řídítek kdejakou stařenku potřebující občas k doktorovi, která je na silnici nebezpečná sobě i okolí), musí se stát skoro tak dostupnou jako jít pro auto přes 2 branky a 3 zámky do stodoly (a to bohužel mnohé lokálky nesplní ani za zlaté [cunik]). A pokud potřebuji do nějakého spádového centra (zvlášt v oblasti, kde není centrum jedno, ale 3 minicentra), pak bez přestupu (i to pouhé slovo odrazuje, vyvolává představu zdržení, byť to mnohdy nemusí platit), což nějaký návoz na nádražíčko v polích vylučuje (o ekonomické nesmyslnosti nemluvě - buď to bude "napaječ" místní a pak většinu času prostojí čekaje na návaznost na "páteřní" vrstvu, anebo pokryje větší oblast, ale pak už se to kilometricky bude blížit té cestě až do cíle cestujících a není důvod platit na 1 km ujetý vlakem 0,9km busu).
Shrnuto: v 19. století vlak začal svět "zmenšovat a zrychlovat" a tento proces pokračuje i nadále a tak jako tempu přestali stačit koně, tak už dnes nepostačuje mnohá lokálka. Slovy klasika: "Můžeme o tom debatovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat..."
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Středa, 14. prosince 2016 - 06:33:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2007
Jva: výstižně shrnuto[ok]
Středa, 14. prosince 2016 - 06:55:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 10-2005
To Doktor: Co z fotky vyplývá? Že není ani jedno kolo zamčené?
Středa, 14. prosince 2016 - 18:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 12-2004
Dluhonice:No mě to ještě nedá, se jednou nezeptat.
To myslíte vážně, že si tady lidi nakoupili auta, kvůli omezení vlaku na Jevíčsku?[coze]
(Nepočítám nějaký jednotlivý příklad u režijkářů)
A jak to myslíte s tím že přestali používat hromadnou dopravu, když nepřestali?
Jak můžete něco takového tvrdit, když za hromadnou dopravu považujete jen vlak (popř. bus jedoucí jakožto návoz vlaku) a o linkách v příp. busů NENÁTE ABSOLUTNĚ ŽÁDNÝ PŘEHLED,NEZAJÍMÁ VÁS TO a o vlaku velice malinký?

Z čeho vycházíte, že na Opatovicku,Chornicku atd. neexistuje u různých relací něco, jako dopravní špička?
Stane se 1000x opakovaná neskutečná blbost, pravdou?
Víte, že si to tady čtou i lidi, kteří to na Jevíčsku dobře znají, na rozdíl od Vás?

Nesnážím se Vás chytat za slovo, otázky jsou míněny vážně, i když si nejsem jistý, zdali jste Vy myslel vážně poslední text.

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Dluhonice
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 14:01:52  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Jirik86:
Bylo to na Valníku.

Doktor:
Diskuse s Vámi je opravdu o ničem. Jste trapný, už jen bojujete o své pošramocené EGO a poslední slovo za každou cenu. Veškeré své názory jsem řekl, většinou opakovaně, kdo se s nimi chce ztotožnit, tak ať se ztotožní, kdo ne, ať si klidně myslí co chce. Můžeme se tady jistě nahánět v tom, že já tady budu dávat obrázky plných stojanů na kola, vy zase prázdných, a budeme si do nekonečna dokazovat svou verzi pravdy. Můžeme nekonečně debatovat o tom, jestli je hodinový tak hodinovým taktem, když jsou dopoledne vynechané dva páry spojů. Nebo o tom, že jedna trať vedoucí do města je příměstská, a druhá trať vedoucí do obdobně velkého města není příměstská, a to podle jakési definice, kterou nikdy nikdo neviděl. Jistě by se našlo minimálně dalších 500 nesmyslných pseudotémat, která jen odvádí pozornost od toho podstatného, kde jste žádnými argumenty nepřesvědčil, neb jste po celou dobu této diskuse žádné věcné argumenty neměl (mimo subjektivní dojmologie). Nicméně já na to nemám ani čas, ani chuť, a tuším že drtivou většinu účastníků této diskuse to nezajímá.

Jva:
Tím co píšete se mi ovšem nezdůvodňuje, proč jsou tedy vlaky v úseku Dzbel - Prostějov poměrně slušně vytížené. Asi Vám toto spojení z jakéhosi důvodu nevyhovuje, což beru, nicméně je asi ještě stále dost lidí, kterým vyhovuje. K tomu co píšete - jsou stále 3 možnosti řešení

1) Z každé vesnice od každé druhé chalupy bude jezdit autobus do Prostějova každou hodinu (pro tu virtuální babičku). Na to ovšem rozhodně není dost peněz, dost řidičů, a patrně ani dost babiček, které by zajistily byť jen minimální obsazenost.

2) Konečně se smíříme s tím, že řídce osídlený venkov bude obsluhovat převážně individuální doprava, která se bude valit až do Prostějova (kde už je teď s [auto] poněkud problém). Autobus bude jezdit 3 x denně všude, využíván výlučně babičkami.

3) Jako páteřní spoj nabídneme slušné a kapacitní spojení vlakem, případně i autobusem, ale jen v jakýchsi vybraných směrech, kde je opravdu jasný spádový směr - třeba Prostějov - Dzbel. Tím vytvoříme jakousi množnost pro obyvatele spádového území, aby ten spoj vyžívali třeba každou hodinu. Někdo využije tuto možnost denně, jiný občas (třeba když nebude na cestě bláto), jiný vůbec. K tomuto spoji budou mít možnost se lidé individuálně dopravit, nebo klidně dojít pěšky, pokud to budou mít zrovna blízko. Jedna nebo dvě babičky z vísky na kopci můžou být svezeny nějakým "senior - taxi", což pro ně může být daleko výhodnější než řídce jezdící autobus - onen "senior - taxi" může přijet kdykoliv, řidič může zastavit přímo u domu, pomoci s nástupem atd.

V zahraničí (nakonec leckde i u nás) se naprosto jednoznačně rozšířil a osvědčil model č. 3, a to proto, že jako jediný jej lze ufinancovat a nabízet ve standardu, kdy veřejná doprava není dotovaným svozem babiček, ale využitelnou službou i pro lidi v produktivním věku. Proto si myslím, že obdobně by se mělo postupovat i na Chornicku či Konicku.
Dluhonice
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 14:16:43  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
"To myslíte vážně, že si tady lidi nakoupili auta kvůli omezení vlaků na Jevíčsku" - Je faktem, že čím více je osekaná hromadná doprava, tím více lidé používají auta. Jestli si je z toho důvodu kopili, nebo je už měli a začali s nimi jen víc jezdit, to už nechám místním znalcům.

"Jak to myslíte s tím, že přestali používat hromadnou dopravu, když nepřestali" - Dokud nějaká hromadná doprava zůstane, tak ji vždy bude někdo využívat. Mám svůj čistě subjektivní poznatek, že tam, kde je hromadnou dopravou pouze autobus, tak je využití hromadné dopravy velmi nízké. To mi bylo i potvrzeno lidmi, s nimiž jsem na Jevíčsku / Chornicku mluvil. Tím netvrdím, že jsem mluvil se všemi obyvateli Chornicka nebo Jevíčska.

O autobusech vskutku nemám přehled, neb je ke svému životu nepotřebuju a prakticky mně nezajímají. To nic nemění na faktu, že jejich obsazenost vidím dnes a denně jako chodec či cyklista (nakonec i pouhým pohledem z okna, pod nimiž mi vede silnice I/55), a v převažující většině případů ji lze označit jako tristní. K malinkatému přehledu ohledně vlaků asi tolik, že s nimi jezdím celý život.

Nikdy jsem neřekl, že na Chornicku neexistuje dopravní špička. Řekl jsem jen tolik, že místní dopravní špička není tak silná, aby vyvolala potřebu zvýšení četnosti nebo kapacity spojů.

Vím že Vaše otázky jsou myšleny vážně. Stejně vážně jsou myšlené i moje odpovědi, takže si je laskavě přečtěte dobře, třeba to pochopíte. Zatím jen velmi uboze napodobujete Doktora, tj. cokoliv co řeknu překrucujete do absurdity a vkládáte mi do úst věci, které jsem nikdy neřekl - viz odstavec výše.
Tommy9876
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 15:12:07  
Neregistrovaný host
94.113.74.254
Nechcete si zažádat na to Chornicko o zřízení zvláštního vlákna? Tady se má řešit aktuální železniční info ze Střední Moravy a ne tady několik týdnů řešit nějakou trať, kde stejně skoro nic nejezdí a když už tam něco jede, tak to jede skoro prázdné. Tolik příspěvků není ani u pražského železničního uzlu...
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 15:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13162
Registrován: 12-2007
1) Z každé vesnice od každé druhé chalupy bude jezdit autobus do Prostějova každou hodinu
(..)
2) Konečně se smíříme s tím, že řídce osídlený venkov bude obsluhovat převážně individuální doprava, která se bude valit až do Prostějova (kde už je teď s [auto] poněkud problém). Autobus bude jezdit 3 x denně všude, využíván výlučně babičkami.

... a přinejmenším také školáky, nutno dodat.
(...)
3) Jako páteřní spoj nabídneme slušné a kapacitní spojení vlakem, případně i autobusem, ale jen v jakýchsi vybraných směrech, kde je opravdu jasný spádový směr - třeba Prostějov - Dzbel

Domnívám se, že jednotlivé varianty jsou různě náročné na úhradu z veřejných zdrojů a z tohoto pohledu nejde o objektivní srovnání.
A také nutno dodat, že tím (dle výše uvedených kritérií) "vybraným" směrem (resp. relací) by (mj. vzhledem k bohužel nepřijatelné poloze jevíčského nádraží) zřejmě nebyla trať vedoucí přes Jevíčko.

Nutno také dodat, že např. v JMK (tzn. v oblasti spravované Kordisem) jezdí nejen vlaky, ale i autobusy poměrně často (a to i v řidšeji osídlených oblastech).
Dluhonice
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 15:46:02  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Tommy:
Snad to nebude nutné s ohledem na fakt, že už snad diskuse dospěla k závěru. Vše podstatné zaznělo a opakování postrádá smysl.

David:
- Ty 3 principy řešení jsou obecné, nejde o polohu jednoho nádraží.

- Co se týká KORDISu, tak jižní Morava je velmi výrazně specifická, jižně od Brna až po Slovácko vesnicemi, které zcela běžně dosahují velikosti Jevíčka (ale jsou jedna vedle druhé), severně od Brna zase působí velmi výrazná spádovost druhého největšího města v ČR. Takové okolnosti samozřejmě odůvodní existenci i četně jezdících autobusů. Troufám si tvrdit že třeba v severní části Drahanské vysočiny a v Zábřežské vrchovině (dělí malou a "velkou" Hanou) je situace z hlediska poptávky po VD výrazně odlišná.
Čtvrtek, 15. prosince 2016 - 19:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 12-2004
Dluhonice: Kdo z nás píše uboze, nechám na posouzení ostatním.
A nejsem si vědom ničeho konkrétního, co bych od vás překroutil,šlo by to konkretizovat??...Jen prostě považuji vaše nápady ohledně zajištění dopravy na Jevíčsku za špatné, po všech stránkách.
(Tedy , pokud vynechám "radost militantních zastánců lokálek za každou cenu.")
To není překrucování, ale naprostý nesouhlas a snažíl jsem se vysvětlit proč. I když vím, že u lidí zastávajících se vlaků i zcela bez lidí, je to mlácení prázdné slámy....

Stejně tak si dokážu názor na dop. obslužnost Jevíčka a okolí udělat sám...


Jinak váš "poznatek", že by lidi po omezení vlaku používali hromadnou dopravu míň, se NEZAKLÁDÁ na pravdě. Že to občas někdo řekne, na tom nic nemění. To je dost důležitý fakt, který si můžu dovolit posoudit, protože jsem se tam pohybovával nejen teď, ale i dlouho před omezením vlaku na Jevíčsku. A tento fakt, o kterém nevíte, nebo jej prostě ignorujete, potom mění celé zdejší vaše psaní s většinou zde...

Nejde o to, že by vás někdo mohl nutit, používat autobus. Ale o to, že pokud NEVÍTE, jak ve skutečnosti, resp. v jakém množství zdejší lidi vlak a bus používali a nyní používají a proč, je vaše hodnocení jen na úrovni teorie, která se opravdu nedá šablonovitě aplikovat.
A TO, ŽE PŘEHLED o JEVÍČSKU NAPROSTO NEMÁTE, jste potvrdil sám, hned v několika přízpěvcích...
(Co se týká vlaků, já také často jedu vlakem třeba ze Skalice, nebo z Prahy do Benešova, které jsou třeba i narvané, o tom jsem ale nemluvil. Bavíme se o Chornici aspol!.)

Navážení lidí na vlak v relaci MT - Boskovice, je vzhledem k vzdálenosti zastávek, jak už tu mnohokrát zaznělo, naprostý ekon. nesmysl.(A taky i proto, že pro kraj znamená jeden vlakový km několik busových). To by takový (takové) autobus projel nakonec celou trasu. V případě prokladu s vlakem pro VĚTŠINU lidí zhoršíme obslužnost jako takovou, protože na vlak z logic.prostě nepůjdou. Resp. nepůjdou v takovém množství, aby to provoz nějaké Regíny alespoˇtrochu opravňovalo.
Na to navazuje, proč jsem se ptal na špičku provozu.
Protože ta zejména v relaci (Jevíčko)-V.Opat. - Boskovice jednoznačně VYŽADUJE VÍCE, než nějaký hodinový takt. Pokud tedy nechceme z těch plných busů,co tu každý den JEZDÍ, udělat časem poloplné....
V relaci Jevíčko -MT je "špička" dost silná na to, aby došlo k omezení spojů ve prospěch něčeho, na co cestující evidentě kašlou.
Čekal jsem, že to tak bude, ale je to ještě horší....

O těch vesnicích spádujících do Prostějova, kde jedou tři busy denně, to jste myslel které konkrétně??

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Dluhonice
Pátek, 16. prosince 2016 - 08:56:45  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Myslím, že to můžeme uzavřít. Všechny moje nápady jsou špatné, protože nic nevím. Všechny Vaše nápady jsou dobré, protože víte všechno. Já jsem nikdy autobusem nejel, nikdy jsem nejel ani vlakem, nevím kde je Jevíčko. Když je řeč o autobusu, tak ve stejném směru musí jezdit častěji než po hodině, aby převezl davy. Kdyby jel ve stejném směru vlak, tak bude zaručeně prázdný, protože v tom směru vůbec nikdo nejezdí. Na nádraží lidé nikdy nepůjdou, přestože ve zbytku ČR lidé na stejně vzdálená nádraží chodí, a to běžně. A návoz třeba autobusem 5 km na vlak je nesmysl, zatímco když jezdí autobus každou hodinu 40 km v souběhu s tratí je "smysl". Jo, a já jsem taky demagog - no jasně, úplně nejvíc ze všech.

Jen v jedné věci jste udělal chybu - "Na to navazuje, proč jsem se ptal na špičku provozu" - To jste se ptal jako uživatel "Doktor", takže si příště dávejte pozor, jestli se podepíšete jako "Zzz" nebo "Doktor". Vypadá to trochu blbě, když se takto "prokecnete" (ač nejste zdaleka jediný, kdo se umí na K - čku "rozdvojit", aby si vytvořil dav fanoušků svých názorů).
Pátek, 16. prosince 2016 - 09:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4065
Registrován: 12-2004
Dluhonice:Kde je Jevíčko asi víte, ale to nestačí.
A máte smůlu, píšu sem výhradně pod Zzz.
A nepotřebuji fanouška ani jednoho, stačilo by mě, kdyby o zdejší dopravě nerozhodovali magoři, jako jste vy a pan bývalý náměstek....[crazy]
Dluhonice
Pátek, 16. prosince 2016 - 11:01:09  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Zzz:

No vy jste tedy srandista. [proud] Já prý rozhoduju o dopravě - no maximálně o tom, kde se polepí díry v jaké silnici. A to ještě úplně jinde než na Jevíčsku. Ale koukám, že jsem skončil ve stejné skupině s Duškem, který v železniční dopravě dělal celý život, takže o ní předpokládám taky vůbec nic neví...
Pátek, 16. prosince 2016 - 11:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4066
Registrován: 12-2004
Dluhonice:Myslím lidi jako vy,když mě chytátáte za slovo.. Netvrdím , že rozhodujete. S Duškem máte názory velice podobné...

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Pátek, 16. prosince 2016 - 20:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5320
Registrován: 12-2011
Doporučuji přesun do Tratí kolem Brna, začínají se tam vynořovat nějaké šotoušské názory.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 19. prosince 2016 - 07:02:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 12-2007
Dluhonice: Proč se tu teda rozdvojuješ ty sám? Dluhonice nebo Tom Tužín? Než to začneš kritizovat u jiných, tak bys měl asi nejdřív začít u sebe ne?[crazy]
Pondělí, 19. prosince 2016 - 21:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4074
Registrován: 12-2004
Kosir: Nečekal jsem, že bude se mnou souhlasit, co se dopravy týká,ale takové nařknutí......[crazy]
U klávesnice je každej hrdina....[ko]
Dluhonice
Úterý, 20. prosince 2016 - 09:39:14  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Kosir:
Já jsem v celé uplynulé diskusi vystupoval pod jediným nickem, a to "Dluhonice". Takže nevím, o čem je řeč.
Úterý, 20. prosince 2016 - 10:45:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 12-2007
Dluhonice: Ale zde na Káčku jednou vystupuješ jako Dluhonice a podruhé zas jako Tom Tužín, to je nějaká forma rozdvojení osobnosti? O to víc mi tvůj výpad vůči zzz přijde dost komický a jak se i ukázalo zcela neopodstatněný.
Dluhonice
Úterý, 20. prosince 2016 - 13:02:47  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Kosir:
Opakuji pro zvláště nechápavé - je jedna diskuse, a v ní se jeden uživatel prezentuje pod jednou přezdívkou, čili Dluhonice, zatímco jiný uživatel vysoce pravděpodobně pod dvěma jmény, čímž si vytváří virtuální "příznivce" v rámci oné jedné diskuse. Tečka.

To naprosto nic nemění na faktu, že třeba někdy jindy, nebo někde jinde, či za jiných okolností, užívám jméno jiné. Vy taky jistě nemáte v občance jméno "Kosir" a "Zzz" tam taky bude mít něco jiného. Toť vše, protože je to OT a nehodlám jej dále živit.
Středa, 21. prosince 2016 - 06:19:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 12-2007
Dluhonice: no nic, nechám tě žít ve tvém virtuálním světě. Každý si udělá o tobě obrázek dle svého uvážení. S tou demagogií měli tvoji oponenti pravdu...[kiss] Od tebe prostě nelze čekat nějakou sebereflexi.
Středa, 21. prosince 2016 - 17:57:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3803
Registrován: 4-2003
Dluhonice:
"Jistě by se našlo minimálně dalších 500 nesmyslných pseudotémat, která jen odvádí pozornost od toho podstatného, kde jste žádnými argumenty nepřesvědčil, neb jste po celou dobu této diskuse žádné věcné argumenty neměl (mimo subjektivní dojmologie)."
Ehm, a tvé argumenty vycházející z faktů a dat jsou kde? Subjektivní dojmologie je přesně to, co tu po celou dobu předvádíš právě ty - pocity z pozorování při cestách vlakem, při pohledech z okna apod. Budu tě citovat: Ano, je to jakýsi nepřesný odhad, vycházející z osobní zkušenosti. nebo Mám svůj čistě subjektivní poznatek, že tam, kde je hromadnou dopravou pouze autobus, tak je využití hromadné dopravy velmi nízké.
Kde jsou ta tvá "tvrdá" data? Jediná data, na něž se odkazuješ, jsou data ze sčítání dopravy, která jsou ovšem pro tento případ nepoužitelná, neboť postihují zcela odlišnou oblast než plánování dopravní obslužnosti.
Dluhonice:
"O autobusech vskutku nemám přehled, neb je ke svému životu nepotřebuju a prakticky mně nezajímají."
Z jakého titulu se považuješ za odborníka na dopravní obslužnost, když otevřeně přiznáváš neznalost jednoho z klíčových segmentů při zajišťování dopravní obslužnosti? Ne, koukání se z okna na autobusy opravdu není dostatečná kvalifikace. Jak pak můžeš fundovaně srovnávat, zda je výhodnější vlak, nebo autobus, když o autobusové dopravě nic nevíš. To je stejné, jako kdybys měl říci, zda je chutnější jablko, nebo hruška, přičemž jsi hrušku v životě neměl v ústech. Toto tvé vyjádření je jen dalším střípkem potvrzujícím tvůj železniční šotofanatismus.
Dluhonice:
"To jste se ptal jako uživatel "Doktor", takže si příště dávejte pozor, jestli se podepíšete jako "Zzz" nebo "Doktor". Vypadá to trochu blbě, když se takto "prokecnete" (ač nejste zdaleka jediný, kdo se umí na K - čku "rozdvojit", aby si vytvořil dav fanoušků svých názorů)."
Dluhonice:
"zatímco jiný uživatel vysoce pravděpodobně pod dvěma jmény, čímž si vytváří virtuální "příznivce" v rámci oné jedné diskuse."
Jo. Doktor si zakládá v roce 2003 účet. O rok později si zakládá další účet, kvůli němuž si vytvoří novou kompletní identitu. Pod oběma účty horlivě diskutuje, aby dosáhl počtu příspěvků v řádech tisíců. Po celou dobu se vyhýbal diskuzi pod oběma účty na jedno téma. A to vše jen proto, aby v roce 2016 - 12, resp. 13 let od založení účtů, mohl sehrát habaďůru na Dluhonice. A co když jsem i Dluhonice a v rámci své rozpolcenosti polemizuji sám se sebou?
Doktor a Zzz jsou samozřejmě dvě osoby, každá se svým nickem a svým jménem. Sebereflexe se od tebe nedočkáme ani tentokrát?

A na závěr obligátní otázka: Jak z dat sčítání dopravy zjistíš špičkové hodiny a počet a směr vozidel?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Tommy9876
Čtvrtek, 22. prosince 2016 - 18:09:29  
Neregistrovaný host
94.113.74.254
Jak malý děcka na písku...
Pátek, 23. prosince 2016 - 16:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2016
Dnes mě obsazenost vlaků na Chornicku celkem překvapila. Z M.T. v 15:10 směrem na Chornici odjelo 12 lidí, z toho jedna cestující vystoupila v Mezihoří. Z Chornice do Dzbele odjelo 5 lidí a do Velkých Opatovic 3 lidé, z toho jeden cestující vystoupil v Biskupicích. Ve V.O. jeden cestující přestoupil na vlak do Skalice a z V.O. zpět do Chornice odjeli 4 lidé.

Taková obsazenost byla nejspíš kvůli Vánocům a novému roku a tak uvidíme jak to zde bude vypadat během roku 2017!
Pátek, 23. prosince 2016 - 17:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5330
Registrován: 12-2011
Díky za report. I tak jsou to čísla však velmi nízká.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 31. prosince 2016 - 21:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 2-2004
749.257-2 Kraličky (18.12.2012)


http://badber.blog.cz/