Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Historie železnic předcházející | další

Historie železnic

dolů
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Historie železnic do 04. 02. 2016 Závorář_872 60 04-02-16  19:57
Archiv diskuse Historie železnic do 01. 03. 2016 Parmezano 60 01-03-16  10:05
Archiv diskuse Historie železnic do 06. 03. 2016 Petr_Šimral 60 06-03-16  17:54
Archiv diskuse Historie železnic do 15. 03. 2016 XMH 60 15-03-16  12:17
Archiv diskuse Historie železnic do 31. 03. 2016 Pene 60 31-03-16  11:04
Archiv diskuse Historie železnic do 25. 04. 2016 hank 60 25-04-16  22:10
Archiv diskuse Historie železnic do 24. 05. 2016 TOSák 60 24-05-16  18:40
Archiv diskuse Historie železnic do 30. 05. 2016 McBain 60 30-05-16  08:14
Archiv diskuse Historie železnic do 06. 06. 2016 Mladějov 60 06-06-16  21:59
Archiv diskuse Historie železnic do 11. 07. 2016 Zdepa 60 11-07-16  22:37
Archiv diskuse Historie železnic do 02. 08. 2016 Plešoun 60 02-08-16  12:52
Archiv diskuse Historie železnic do 22. 08. 2016 McBain 60 22-08-16  12:47
Archiv diskuse Historie železnic do 02. 09. 2016 Jan_perner 60 02-09-16  14:01
Archiv diskuse Historie železnic do 22. 09. 2016 Zdepa 60 22-09-16  22:08
Archiv diskuse Historie železnic do 10. 10. 2016 Zdepa 60 10-10-16  11:10
Archiv diskuse Historie železnic do 06. 11. 2016 Kniha 60 06-11-16  18:22
Archiv diskuse Historie železnic do 27. 11. 2016 Bramac 60 27-11-16  21:47
Archiv diskuse Historie železnic do 21. 12. 2016 Simba 60 21-12-16  15:48
Archiv diskuse Historie železnic do 27. 12. 2016 McBain 60 27-12-16  07:30
   autor příspěvek
Mladějov
Úterý, 27. prosince 2016 - 10:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9288
Registrován: 3-2007
Simba:
"George: to by pak už nebylo "káčko káčkem". Nijak nevybočuje z jiných internetových diskusních fór - všichni všechno vědí a dělali by to jinak než ti co jsou u "vesla" a ze všech nejlíp [lol]
Česká republika by ty dopravní odborníky odtud mohla pronajímat, dopravním odborníkem nebo historikem je tu každý, kdo má do [zadnice] díru, což sice mám též, ale ani za jedno z toho se nepovažuji. Na to, aby se jeden mohl takto "titulovat", by měl mít alespoň patřičné vzdělání (i když i to je bez záruky kvalit takového jedince). Ale to Vám neříkám určitě nic nového. Veselé Vánoce a srandu celý rok."


No George v 1279 to napsal velmi výstižně.
Vám ovšem zřejmě vyhovuje pozice nadneseného chytrolína-ironika , co všechny a všechno stírá..tak sem nechoďte a prďte si svoje moudra pod peřinu- co vám mám na ten váš povýšený postoj ala "blbci z Káčka" napsat ?

Jinak k vaší poslední větě, předpokládám tedy, že jste historik s patřičným vzděláním alespoň vy - jaké máte tedy v tomto oboru vzdělání ?

Debata o historii pražského uzlu by byla velmi zajímavá..kdyby nebylo arogantů jako vy, co na dotaz protistrany odpovídá stylem "Vy blbci z K-r..".

Jste hodně divnej soudruh.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Simba
Úterý, 27. prosince 2016 - 13:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 7-2008
Mladějov: to se tedy mýlíte, jen jsem řekl, že diskutovat (i roky) o něčem a nemít nic v ruce je opravdu na houby. Stejně jako hledání senzací nebo názorů typu "já si myslím". To pak vypadá, že pravda vlastně nikoho nezajímá a výsledkem je jen bezduché tlachání a i když pak sem ještě náhodou někdo zabloudí s argumenty v ruce (a tím rozhodně nemyslím sebe), tak je stejně utlučen čepicemi.

To, že
McBain nevidí v návrhu v podobě náčrtu tři čáry vedle sebe vůbec nic neznamená, je to jen nakreslený nástin jakýchsi úvah. Pokud se dotyčná věc přehoupla až do fáze projektu, tak určitě po mnoha změnách a tam přeci bývá všechno jinak. Osobně jsem zákres 3.koleje nikde neviděl a jinak jsem své "já si myslím", které ovšem vychází z jiných, dosud mě známých faktů, vyjádřil. Takže mu přeji hodně zdaru [wink]
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Úterý, 27. prosince 2016 - 15:03:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 11-2006
Dobry den. Je mozne pozadat mistni historiky o pomoc ? Nema nekdo planek zst. Hnevice odpovidajici roku 1980 ? Dekuji mnohokrat.
Úterý, 27. prosince 2016 - 19:35:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3442
Registrován: 7-2011
Kniha - docela mi to připomíná část plánku Hl.N, konkrétně podjezd U Bulhara...[uhoh]
Jan_perner
Úterý, 27. prosince 2016 - 22:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 10-2002
Bobik (3442):

 docela mi to připomíná část plánku Hl.N, konkrétně podjezd U Bulhara...

Tak to určitě ne. Ale napadá mě jiné hl.n. v jiném zemském hlavním městě[proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem jan_perner.)
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam
McBain
Úterý, 27. prosince 2016 - 23:26:10  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25177
Registrován: 5-2002
Simba:
"To, že McBain nevidí v návrhu v podobě náčrtu tři čáry vedle sebe vůbec nic neznamená, je to jen nakreslený nástin jakýchsi úvah. Pokud se dotyčná věc přehoupla až do fáze projektu, tak určitě po mnoha změnách a tam přeci bývá všechno jinak. Osobně jsem zákres 3.koleje nikde neviděl a jinak jsem své "já si myslím", které ovšem vychází z jiných, dosud mě známých faktů, vyjádřil. Takže mu přeji hodně zdaru [wink] "

Tady je ta otázka, čím v bádání začít - stavbou (nebo jejím torzem) v terénu (případně snímky na dobových fotomapách), nebo archivními nákresy?

Řekněme, že pro mě jsou dostupnější ty skutečně existující terénní věci. Takže mám kolej Hostivař - Malešice (- Jahodnice), a rád bych se k ní dopátral projektu. Ale kde hledat? Nevím, a právě jsem si myslel, že zde třeba někoho najdu, kdo by mohl vědět.

Jen bych si dovolil podotkonout, že v době vzniku této "trati" zuřila světová válka, která se pro ty, kteří to tady tehdy řídili, v té době vyvíjela už poněkud nepříznivě, a proto byli bezpochyby nuceni velmi improvizovat. Proto "si myslím" [biggrin], že odkazovat se na nějaké starší studie a malůvky, kterých je dnes plná literatura a internet, nemá vůbec žádný smysl. Nimi se v době mezi Stalingradem a květnem 1945 už určitě nikdo neřídil.
McBain
Úterý, 27. prosince 2016 - 23:35:15  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25178
Registrován: 5-2002
Mladějov:
"Debata o historii pražského uzlu by byla velmi zajímavá..kdyby nebylo arogantů jako vy, co na dotaz protistrany odpovídá stylem "Vy blbci z K-r..". "

Já si to taky myslím, a zvlášť z dob druhé světové války. Ale diskuze se vede těžko, když je k ní přistupováno "co není v archivních nákresech to neexistuje".

A zeptám se znova: čeho pozůstatek je tohle?



Mmch. v odkazované satelitní mapě je těleso třetí koleje vidět úplně špičkově [happy].
hank
Středa, 28. prosince 2016 - 01:05:52  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Jan_perner 213: Že by podjezd v Brně od Křenové ke Grandu...?
Středa, 28. prosince 2016 - 06:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4515
Registrován: 9-2005
McBain:
"Takže mám kolej Hostivař - Malešice (- Jahodnice), a rád bych se k ní dopátral projektu. Ale kde hledat? Nevím, a právě jsem si myslel, že zde třeba někoho najdu, kdo by mohl vědět.
"

Když tak koukám do konceptů na koridory.cz, mohu jen konstatovat: počkej pár dnů [wink] Simba fakt nevaří z vody.
Jan_perner
Středa, 28. prosince 2016 - 09:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 10-2002
hank:
Že by podjezd v Brně od Křenové ke Grandu...?

Já myslím, že třeba při pohledu na tenhle výřez z 1906 je to celkem jednoznačné[happy]


Kniha si asi myslí, že nepoznáme Brno
Ceterum autem censeo ČD a.s. esse delandam
Středa, 28. prosince 2016 - 11:15:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4517
Registrován: 9-2005
McBain:
"čeho pozůstatek je tohle? "

Nevím, ale tipnul bych si, že pozůstatek drátovodné trasy k mechanické předvěsti Hr. Jahodnice. Pokud souhlasí GPS souřadnice fotky. Ale jak říkám - tipuji, tedy hádám.
Simba
Středa, 28. prosince 2016 - 12:13:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2419
Registrován: 7-2008
McBain: a já bych si přisadil k tomu pešunku na spojce - mám pocit, že jsme tak nějak všichni zapomněli na výtažnou kolej z dílen v Jahodnici, která měla vést kus souběžně se spojkou Ma-Bě, směrem k Maleš. Logikou věci by pak měla být nějaká zmínka v projektu ve smyslu, že v tomto místě od-do km bude těleso spojky širší kvůli plán.výtahu z plán.dílen., min.jako dodatek. Pokud je těleso široké až do Malešic, pak by mohla být změna projektu v tom, že se rozhodli napojit dílny samostatnou kolejí až do Malešic, ale to už "vařím z vody".
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
McBain
Středa, 28. prosince 2016 - 15:07:31  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25179
Registrován: 5-2002
Nevím, ale tipnul bych si, že pozůstatek drátovodné trasy k mechanické předvěsti Hr. Jahodnice.

a já bych si přisadil k tomu pešunku na spojce - mám pocit, že jsme tak nějak všichni zapomněli na výtažnou kolej z dílen v Jahodnici, která měla vést kus souběžně se spojkou Ma-Bě, směrem k Maleš. Logikou věci by pak měla být nějaká zmínka v projektu ve smyslu, že v tomto místě od-do km bude těleso spojky širší kvůli plán.výtahu z plán.dílen., min.jako dodatek. Pokud je těleso široké až do Malešic, pak by mohla být změna projektu v tom, že se rozhodli napojit dílny samostatnou kolejí až do Malešic, ale to už "vařím z vody".


No vida, jak nám to najednou jde.

[happy][wink]
Simba
Středa, 28. prosince 2016 - 15:14:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2420
Registrován: 7-2008
McBain: to nás tady zkoušíte nebo co [wink]? To jste vážně nevěděl o hradle a té výtažné - však je tam namalovaná i v tom článku [happy] Jedno je fakt, že ani já si nemůžu pamatovat, co bylo před dvěma lety, když jsem to dával do kupy - jenže tou dobou byly hlavně v kursu ty "tajemné" mosty u Hostivaře.
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Středa, 28. prosince 2016 - 16:15:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 9-2016
Jen tak mimochodem. V roce 1990 "Nové spojení" nebylo v žádných přesných plánech. To, že je hlavák od východu špatně dostupný, to se ale věděl již od 30. let. Již v 70. a 80. letech se zkoušely varianty zdvojkolenění Vítkovského tunelu, ale problém byl s úsekem mezi tunelem a mostem, kde se jelo vedle domů oblíbených filmaři (zejména západními, kteří přinášeli valuty), takže tamtudy to nešlo. Prostředkem Vítkova to tehdy také nešlo. Oficiální důvod nikdo neřekl, ale jakmile došlo na nějaké jednání, tak se to zamítlo (podle mne v tom měla prsty armáda). Hoblovat bok Vítkova (zejména na straně Karlína) by si dovolil jen sebevrah, už původní zárubní zdi byly dost mohutné.
V roce 1990 byla rozpracovaná studie zapojení tratě od Kolína přes Malešice a Vršovice, ale nebyla také optimální. Teprve po roce 1990 prošla varianta tunelů pod Vítkovem (jen tak mimochodem, Vítkov je tunelový ementál).
Pokud se někde projektoval zářez / násep pro více kolejí, než bylo potřeba, mnohdy to protlačil projektant, aby v budoucnu měl připravenou trasu pro to, co se uvažovalo. Dost často mu to prošlo. U mostů to bylo horší, ale i u nich to někdy prošlo (třeba Zbraslav). Většinou se (už tehdy) tak jistily různé projekce proti konkurenci a jejich plánům, protože pozdější plán byl levnější.
P.S. V roce 1985 jsem pracoval v projekci Železničního stavitelství Praha, tak vím, co mluvím.
Středa, 28. prosince 2016 - 16:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 7-2011
Jan_perner:
"Já myslím, že třeba při pohledu na tenhle výřez z 1906 je to celkem jednoznačné[happy]"
Musím uznat, že jsou lepší pane kolego.[ok]
Jan_perner:
"Kniha si asi myslí, že nepoznáme Brno"
Tak já to třeba nepoznal. Ale jako omluvu udávám, že já se o vesnický nádraží nikdy moc nezajímal...[biggrin][rofl][biggrin]
Mladějov
Středa, 28. prosince 2016 - 16:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9311
Registrován: 3-2007
{Makus,3673930,. Prostředkem Vítkova to tehdy také nešlo. Oficiální důvod nikdo neřekl, ale jakmile došlo na nějaké jednání, tak se to zamítlo (podle mne v tom měla prsty armáda).

No..tohle je zajímavá informace, zřejmě šlo o problém s tunelem pro pěší a na něj navazujícím protiatomovým krytem, kde je dnes mj. urychlovač a mezi tunelem pro pěší a tunely NS je nejmenší vzdálenost prý 4 metry.

Vzpomínky pamětníků pěkně zapadají do mozaiky..netušili byste někdo, kterému objektu v Pernerově ulici se říká nebo říkalo Octárna ?

A proč se 3 vinohradský tunel, slepý od války, v části budované do 1988 rozděluje na dva jednokolejné ? Je to použitou technikou (razicí štít ?) nebo jsou jiné důvody ?
Polabský
Středa, 28. prosince 2016 - 22:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 913
Registrován: 10-2010
Mladějov: ad 3)
Stavba III. vinohradského tunelu byla za války pozastavena ze dvou důvodů.
Došlo ke zpoždění v projektové přípravě. Uvažovalo se o změně projektu tak aby bylo možno i z plánované třetí lodě odbavovací haly odjíždět plynule směr Praha Smíchov a dále do Německa. To mělo být řešeno mimoúrovňovým křížením s estakádou směrem k Vyšehradu.
Druhou příčinou pozastavení bylo hlavně rozhodnutí o zastavení staveb na okupovaném území do doby vyřešení "zdrcujícího vítězství" na východní frontě. Pak byla plánována velká přestavba Prahy na město německé tváře.
A údajně i nastaly drobné potíže s nadložím.

P.F. 2017 !!!!
Simba
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 00:28:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2421
Registrován: 7-2008
Polabský: mohu vědět zdroj těchto informací? Protože materiály,které mám k dispozici,hovoří z hlediska stavebního o mnohem prozaičtějších důvodech.
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Polabský
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 01:10:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 10-2010
Simba: Osobní vzpomínky stavebního technika firmy Dr. Ing. Karel Skorkovský Praha, který přímo na této stavbě pracoval v rámci totálního nasazení i knihy a poznatky pana PhDr. M. Hořejše.

P.S. Složky této firmy v Národním archivu na Chodově jsou bohužel nedostupné.
McBain
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 07:26:16  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25181
Registrován: 5-2002
Simba:
"To jste vážně nevěděl o hradle a té výtažné - však je tam namalovaná i v tom článku."

Tak výtažná kolej tam zakreslena je, to je fakt. Ovšem je krátká a určitě nevede až do míst, které mám na mysli. A navíc - pokud by ten "můj" pešunk souvisel s dílnami - tak se vracíme na začátek této dobaty a k mému dotazu, jestli dílny na Jahodnici skončily jen přípravnými pracemi nebo bylo i zbudováno něco většího.

Co se týče hradla Jahodnice tak mám minimum informací, vlastně vím jen to, že tam někde bylo [happy].
McBain
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 07:28:25  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25182
Registrován: 5-2002
Polabský:
"Uvažovalo se o změně projektu tak aby bylo možno i z plánované třetí lodě odbavovací haly odjíždět plynule směr Praha Smíchov a dále do Německa. To mělo být řešeno mimoúrovňovým křížením s estakádou směrem k Vyšehradu. "

No a já jsem si až doteď myslel, že přesmyk z třetího tunelu směr Vyšehrad byla jeho původní varianta....
Simba
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 07:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 7-2008
Polabský: Osobní vzpomínky jsou poměrně silný argument, to nepopírám, fond fy.Skorkovský je opravdu nezpracovaný.
MÚK u jižních portálů Vinohr.tunelů je mi dostatečně známo.
O 3.lodi zastřešení jsem sice též slyšel, ale zatím jsem nenarazil byť na zmínku o něčem takovém. Což ovšem nic neznamená, neb materiálů v archivech
jsou desítky metrů. Naopak je známo, že byl plán posunout někdejší "Wilsoňák" blíže k Bulharu a proměnit ho v Ústřední nádraží, což zmiňuje i pan dr.Hořejš. Nebyl však první, od nějž jsem to zvěděl.

Nabízí se tedy otázka, pokud tedy vlastníte zápisky osobních vzpomínek, zda si je budeme moci někde přečíst?
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Simba
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 07:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 7-2008
McBain: nebylo zbudováno nic, nebo na těch mapách něco vidíte? Mám pocit, že z toho děláte větší drámo, než to je. Ona ani ta spojka do Běchovic nebyla zprovozněná tak jak se už léta traduje. Těleso jiné spojky v okolí je také místy širší a upravené coby dvoukolejné. A důvody k tomu byly prosté. A pořád zapomínáte na ten ranžír u Štěrbohol.

A kterou původní variantu MÚK u tunelů máte na mysli? Byla jen jedna a to varianta dle Dispozičního plánu. Taky bylo potřeba udělat geolog.průzkum. To se tak nějak ještě stačilo stihnout, než přišla krize a válka.


(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 10:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1913
Registrován: 6-2004
Mimoúrovňové řešení vinohradských tunelů se ještě v 50. letech objevovalo v návrzích souvisejících s ONJ.
Jedním z limitujících důvodů pro dostavbu byl provoz továrny Bosch na Vinohradech, která měla být kvůli stavbě tunelu vyklizena, ale byl to závod strategického významu... Je k tomu spis v NA.

K Vítkovu byla někdy na počátku 80. let vypracována varianta s mohutnou estakádou (co si vzpomíám, snad dokonce šestikolejnou) Karlínem. Tehdy jsem pracoval v lok. depu Praha-střed a dostali jsme ji k připomínkám. Ta tehdy neprošla, snad právě kvůli zásahu do Karlína. Z různých jednání kolem nového spojení" si vzpomínám, že ta novější opěrná zeď na Hrabovce byla limitní linií, přes níž se do masivu Vítkova nesmělo zasáhnout.

A proti zdvoukolejnění vítkovské trati bylo významným argumentem to, že tunel byl na přelomu 60. a 70. let nákladně rekonstruován; byl sice rozšířen, ale tak, že jeho profil položení druhé koleje nedovoloval (možná se v mezičase změnily normy...).

A když už se tady diskutuje o oblasti Malešic: Spojka do Libně má až k přemostění Rokytky dvoukolejné těleso a u tunelu i v něm jsou dokonce fyzické pozůstatky koleje. Konfigurace terénu by umožňovala stavbu oblouku (sice dost ostrého, ale použitelného) od Rokytky směrem ke Kyjím, což by provozu v uzlu výrazně pomohlo a co vyřešila až spojka do Běchovic. Nesetkal se, prosím, někdo s nějakými podklady, které by o tom hovořily?
hank
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 11:44:23  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Rád bych se ještě vrátil ke svému předvánočnímu dotazu k provozu ř. 556.0 na lokálkách před koncem parní trakce u ČSD. Na různých místech jsem narazil jen na stručné a nekonkrétní zmínky o jejich nasazení z depa Plešivec na gemerských lokálkách, především tedy na tratích do Slavošovců, Muráně a možná i Dobšiné. Máte k tomu prosím někdo více informací? Zajímají mě období nasazení, grafikony, zátěže, přepravci a přepravované zboží... Zkrátka cokoli konkrétního. Tento region Slovenska vůbec neznám.

Předem děkuji za informace.
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 13:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 827
Registrován: 1-2010
Mohu-li přispět k diskuzi o 556.0 na lokálkách , tak co si pamatuji ve druhé polovině 70.let do Jičína zajížděl Mn od Turnova - většinou 534.03 nebo 556.0 (mám k dispozici několik fotografii, "nejnovější" z 2.1980 se strojem 556.0279 přímo v Jičíně) dále Mn od H.králové - stejná kombinace strojů (mám k dispozici několik fotografii, například z 4.1979 se strojem 556.051), od Nymburka ovšem už v tomto období prováděly obsluhu stroje T435.0 např. do dnes existující T435.003 zachycený v Jičíně 15.5.1979. Na Mn od Turnova začaly být nasazovány stroje T466.0 ,od HK potom T466.2. Sergeje se dle mého názoru v pravidelné dopravě v Jičíně nevyskytovaly, maximálně ve formě odklonů, vše je pouze z mých vzpomínek, tak kdyby někdo měl fota z Jičína a okolí , např. těch Sergejů, budou vítány.
McBain
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 13:53:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25183
Registrován: 5-2002
Simba:
"McBain: nebylo zbudováno nic, nebo na těch mapách něco vidíte?)"

Takže znova: proč je tento most na jižní straně takto širší?
McBain
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 13:57:19  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25184
Registrován: 5-2002
Simba:
"Těleso jiné spojky v okolí je také místy širší a upravené coby dvoukolejné."

Jaké jiné spojky v okolí? Jako Malešice - Libeň, jak psal pan Mahel? Ta snad byla včetně tunelu a mostů přes Rokytku jako dvojkolejná už budována? Nebo ne? Nebo mluvíme o ještě nějaké jiné spojce?
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 14:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 6-2016
McBain: podíval jsem se na letecké mapy a vychází mi, že "šířka" mostu (lépe snad rozpětí) je na jihu i severu stejná... Zajímavé je, že jsem tudy kdysi pravidelně jezdil a místa pro další pruh silnice si nevšiml! Na snímku oceňuji krásný stín stožáru vvn na ploše autobazaru[happy]
Tím se nijak nezapojuji do historických debat, znalostí a erudice v tomto směru nemaje.
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 14:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4523
Registrován: 9-2005
McBain:
"Takže znova: proč je tento most na jižní straně takto širší?"

Použiju výřez z plánu vloženého do článku o dílnách Jahodnice. Je na něm nakreslené, jak mělo být provedeno napojení dílen Jahodnice. Myslím, že tím je záhada vyřešena.


A když se podíváš na další most, ten přes Českobrodskou, kde mělo být druhé napojení dílen zjistíš, že i tento most je připravený. Malá poznámka: těsně u tohoto mostu stálo to Hr. Jahodnice.

Spokojen?

(Příspěvek byl editován uživatelem Plešoun.)
Simba
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 15:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 7-2008
Plešoun: taky si myslím. A poté co dílny, coby náhrada za Bubny, v Jahodnici padly a přestěhovaly se do Uhři, mělo se tohoto napojení využít pro zmíněný štěrboholský ranžír z této strany. A tahle koncepce vydržela až do 50.let, jak píše p.Mahel. Poté se celá koncepce přehodnotila a překopala, až vyústila ve vzor 1960. Proto se během 50.let zpomalily, pozastavily příp. zcela zastavily mnohé rozjeté akce.

Parametry těch mostů, širšího tělesa ale musí být zakresleny už v projektu spojky Ma-Bě nebo přiloženy min. jako změny

ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
hank
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 15:20:35  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Sato 827: Děkuji.
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 17:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1497
Registrován: 4-2010
Ohledně seřaďovacícho nádraží. Tak jsem viděl plány nádraží mezi Horními a Dolními Počernicemi. Zajímavé, že mělo být dvojité. Pro každý směr samostatný ranžír.
McBain
Pátek, 30. prosince 2016 - 07:28:38  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25185
Registrován: 5-2002
Plešoun:
"McBain:
"Takže znova: proč je tento most na jižní straně takto širší?"
Použiju výřez z plánu vloženého do článku o dílnách Jahodnice. Je na něm nakreslené, jak mělo být provedeno napojení dílen Jahodnice. Myslím, že tím je záhada vyřešena.


A když se podíváš na další most, ten přes Českobrodskou, kde mělo být druhé napojení dílen zjistíš, že i tento most je připravený. Malá poznámka: těsně u tohoto mostu stálo to Hr. Jahodnice.

Spokojen? .)"

Pokud si dohledáš začátek této debaty, ta vznikla mým dotazem, zda v případě "vozovky" Jahodnice došlo k nějakým stavbám, nebo bylo skončeno u projektů a maximálně nějakého kolíkování stavenoště.

Já jsem tvrdil, a tvrdím to pořád, že minimálně v oblasti nadjezdů přes Nedokončenou a Českobrodskou bylo těleso tratě pro triangl připraveno. Takže ano, jsem spokojen, že tato myšlenka byla přijata. Teď ještě, co s tím trojkolejným zářezem od Malešic [happy].
Pátek, 30. prosince 2016 - 08:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4526
Registrován: 9-2005
Výtah. Víc bych v tom nehledal
Simba
Pátek, 30. prosince 2016 - 23:58:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2439
Registrován: 7-2008
McBain: Vy jste neuvěřitelnej [lol] Takže tu týden řešíme něco, v čem máte jasno už od počátku. Jak píše Plešoun, dál nemá cenu o tom diskutovat
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
McBain
Sobota, 31. prosince 2016 - 08:56:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25186
Registrován: 5-2002
Simba:
"McBain: Vy jste neuvěřitelnej [lol] Takže tu týden řešíme něco, v čem máte jasno už od počátku. Jak píše Plešoun, dál nemá cenu o tom diskutovat"

Takže Simbo tedy připouštíte, že v rámci záměru dílen na Jahodnici bylo přeci jen něco vybudováno? Protož na začátku tohoto "týden dlouhého řešení" jste tvrdil něco jiného.

A teď ještě, v kterém kartonu na Chodovci projekt tohoto výtahu (viz Plešoun) najdu? [biggrin]