naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 14. 11. 2021
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2022
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » starší aktuality

Aktuality (starší aktuality)

Je zde celkem 1611 aktualit.

Omezit výběr na území
20. 6. 2008, Jan Bonev
Praha chce zrušit „Masaryčku“

Poslanec ODS Jan Bürgermeister a někteří pražští radní stále prosazují úplné zrušení Masarykova nádraží v Praze. Jeho plochu mají nahradit ulice a komerční výstavba. Vlaky by podle nich měly jezdit přes hlavní nádraží.

„Jde o to, abychom v územním plánu otevřeli cestu kvalitním investorům“ sdělil radní Martin Langmajer serveru aktuálně.cz.


18. 6. 2008, Reinhard Mittendorf
Výpravní budově ve Vejprtech hrozí zánik

Rozlehlá budova pohraniční stanice Vejprty je v havarijním stavu. Po nedávném propadu části střechy se připravuje statický posudek a město jedná s dráhami o případné rekonstrukci a využití stavby. Ve hře je i demolice této historicky zajímavé budovy, oprava by totiž stála zhruba 160 milionů.

Více o tom napsal Chomutovský deník.


17. 6. 2008, Jan Bonev
Místo kolejí povede do Morkovic cyklostezka

Za 2,5 milionu převede SŽDC už deset let opuštěnou trať Nezamyslice – Morkovice. Obce na svůj náklad zajistí demontáž 12 km kolejí a za 20 milionů vybudují nový povrch pro cyklisty. Pokud budou k dispozici evropské nebo státní dotace, stavba se rozeběhne možná už na jaře 2009.

Pro Deník veřejné správy to uvedl starosta Morkovic Pavel Horák. Obrázky z provozní i opuštěné trati naleznete v článku.


17. 6. 2008, Jan Bonev
Tramvaje kolem Letné už v září

Podle čelních představitelů Prahy i DP se podaří uspíšit výstavbu provizorní tramvajové trati náhradou za přerušené koleje v ulici Milady Horákové z původního téměř roku na několik málo měsíců. Varianty vedení trati jsou k dispozici na stránkách magistrátu.

Informace o této i dalších stavbách uvedl Pražský deník.


16. 6. 2008, Jan Vašíček
JHMD vypsaly odměnu na zloděje kolejí

Jindřichohradecká úzkokolejka se stala v uplynulých dnech celkem třikrát obětí zlodějů železa. První případ byl zjištěn v sobotu 31. 5. před odjezdem vlaku s dětmi a jejich rodiči na rozebraný úsek v km 3,5–3,7 tratě do Nové Bystřice, druhý případ byl zjištěn v úterý 3. 6. v km 4,8–5,0 téže dráhy, ke třetímu došlo v úterý 10. 6. na trati Jindřichův Hradec – Obrataň v km 27,9–28,0. Celkem zloději odnesli okolo jedné a půl tuny kolejových spojek odmontovaných přímo na trati ze styků kolejnic.
... celá aktualita


11. 6. 2008, Martin Jarath
Miliardář Bakala chce vstoupit na české železnice

Uhlobaron Zdeněk Bakala se chystá v České republice vybudovat velkého železničního dopravce. Pomoci mu k tomu má další emise akcií jedné z jeho investičních společností.
... celá aktualita


11. 6. 2008, Reinhard Mittendorf
Elektrizace trati do Znojma začíná

Už za tři dny přestanou jezdit vlaky ze Znojma do Šatova a dále do Rakouska. Začíná dlouho připravovaná stavba rekonstrukce a elektrizace trati, která připojí toto město na elektrizovné tratě u našich sousedů. Nahrazena bude též provizorní konsktruce mostu přes Dyji.

Bližší informace o stavbě a jejím průběhu naleznete ve Znojemském deníku.


11. 6. 2008, Jan Bonev
Nová signalizace pro tramvaje?

Pražský DP a firma ELTODO přišli s návrhem nové soustavy diodové světelné signalizace pro tramvaje, která by měla nahradit stávající systém.

Více o tématu a přehled nových návěstí uvedla MF Dnes.


5. 6. 2008, Jan Bonev
Provoz na „Kozí dráze“ zastaven

Od úterý 3. června nesmějí jezdit vlaky na trati Děčín – Oldřichov u Duchcova. Zákaz pro havarijní stav vydala SŽDC. Obce podél dráhy to chápou jako další krok ke zrušení tratě.
... celá aktualita


2. 6. 2008, Lukáš Soukup
DB AG a RŽD zvažují vzájemné získání podílu

Německé DB AG a ruské RŽD zvažují vzájemné získání podílu. Podle prezidenta RŽD Vladimíra Jakunina má společnost zájem podílet se na privatizaci DB.

Více zde.