naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 15. 10. 2022
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2023
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » starší aktuality

Aktuality (starší aktuality)

Je zde celkem 1821 aktualit.

Omezit výběr na území
12. 2. 2009, Vít Hinčica
Trasa D pražského metra má i povrchovou variantu

Na pražském magistrátu představil Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s. studii, která zvažuje povrchové vedení již několik let plánované trasy metra D. Financování „déčka“ se ale s velkou pravděpodobností neodehraje za významného podílu pražské radnice, která by na výstavbě metra raději viděla přítomnost soukromého sektoru.

Více informací na serveru iHNed.cz.


11. 2. 2009, Milan Smrčka
Další dění kolem veřejných souteží

Neobvykle čilý ruch na poli veřejných tendrů má další pokračování. ČD Cargo dnes vyhlásilo soutěž na pronájem 6 vícesystémových elektrických lokomotiv na dobu 5 let v předpokládané hodnotě 15 mil. EUR, tedy cca 425 milionů korun.

Naopak mateřské ČD zrušily soutěž na 34 řídících vozů, poněvadž byli vyloučeni všichni účastníci.

Informace jsou k nalezení v Inf. systému o veřejných zakázkách.


9. 2. 2009, Jan Bonev
ČD vyhlásily soutěže na opravy vozidel

Téměř 3,5 mld. Kč bez DPH mají hodnotu dnes vyhlášená výběrová řízení. Na konci roku vypršely smlouvy, podle nichž externí firmy prováděly opravy na vozidlech ČD. Podle nových smluv by se mělo začít opravovat v druhé polovině letošního roku.

Výčet všech třinácti soutěží představuje tabulka.
... celá aktualita


8. 2. 2009, Milan Smrčka
Škoda vyrobí další tramvaje pro Wrocław

Celkem 28 nových vozů typu 19T dodá plzeňská firma Škoda Transportation do polské Vratislavi. Jedná se o upravený typ 16T, dodaný do téhož města v počtu 17 kusů mezi lety 2006 a 2007. Nové vozy budou oproti již provozovaným obousměrné, ke změnám dojde i v interiéru. První budou dodány v září 2010, poslední do konce roku 2011. Cena zakázky činí v přepočtu 1,6 mld. Kč.

Informaci přinesla Gazeta Wrocławska.


6. 2. 2009, Milan Smrčka
Stát najde 3 miliardy pro ČD

V rozhovoru pro ČTK uvedl nový ministr dopravy Petr Bendl, že se nejspíše dohodne s ministerstvem financí na poskytnutí mimořádné dotace pro ČD, která má zacelit finanční „díru“ v regionální dorpavě. Zdůraznil ovšem, že se jedná o jednorázovou pomoc, která se příští rok nebude opakovat.

Informaci uvedly Finanční noviny.


4. 2. 2009, Milan Smrčka
Olomoucký kraj se chystá seškrtat jízdní řád

Návrh na omezení počtu vlaků od březnové změny grafikonu (platné od 8. března) budou projednávat krajští zastupitelé v Olomouckém kraji. Dokument vychází z rozdílu mezi výší úhrady prokazatelné ztráty poskytované krajem Českým drahám a požadavků tohoto dominantního dopravce.
... celá aktualita


4. 2. 2009, Jan Bonev
Demolice výpravní budovy v Otvicích

V polovině února bude zbořena bývalá výpravní budova stanice Otvice na původní trase dnes přeloženého úseku Chomutov – Vrskmaň – Most. Svému účelu přestala sloužit v roce 1984, od té doby prostor stanice pustne. Na konci roku 2008 začala radnice uklízet černé skládky na bývalém nádraží.

Obrázky ze stanice jsou k nalezení na stránkách obce.


30. 1. 2009, Martin Jarath
Jízda historických vozidel Prahou

Zítra, v sobotu 31. ledna se v rámci doprovodných akcí k výstavě Republika v Národním muzeu uskuteční jízda historických vozidel centrem Prahy.
... celá aktualita


29. 1. 2009, Martin Jarath
Po letech se mění vyhláška: vozte hasicí přístroj, žárovky už ne

V autě bude možná povinné vozit hasicí přístroj. Generál hasičů Miroslav Štěpán varoval, že při požárech se loni zranilo a zemřelo nejvíce lidí za posledních 30 let. Nebyla by to jediná změna v povinné výbavě vozů. Příslušnou vyhlášku chce nyní ministerstvo zmodernizovat.

Informoval o tom portál iDNES.cznásledující zprávě.


25. 1. 2009, Martin Jarath
Mezi Jablunkovem-Návsím a Mosty u Jablunkova se jezdí jen po jedné koleji

Neděle dne 25. ledna 2009 byla určena jako „den vyhlášení”, od něhož platí opatření související se zavedením dlouhodobého jednokolejného provozu v mezistaničním úseku Jablunkov-Návsí – Mosty u Jablunkova, vyvolaného pokračující „optimalizací tratě státní hranice SR – Mosty u Jablunkova – Bystřice nad Olší”.
... celá aktualita