naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 14. 11. 2021
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2022
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » regiojet zavádí s ukrajinskými železnicemi vlakový spoj do kyjeva

Regiojet zavádí s Ukrajinskými železnicemi vlakový spoj do Kyjeva

autor: redakce
vloženo: 12. 6. 2022

RegioJet nově nabízí vlakové spojení nejen do pohraničního Přemyšlu, ale ve spolupráci s Ukrajinskými železnicemi (UZ) s garantovaným přestupem a v rámci jednotného tarifu až do Kyjeva. První vlak vyrazil 11. 6. z Prahy a navazuje tak na humanitární spojení, které od 1. března převezlo více než 30 tisíc ukrajinských občanů a 5 tisíc tun humanitární pomoci.

Spoj bude v provozu každý den, souprava bude složená ze spacích vozů. Spojení budou moci využívat nejen ukrajinští cestující. Cena za jízdenku pro držitele ukrajinského pasu je shodná s cenou úseku Ukrajinských železnic, Praha – Lvov tak bude za 229 Kč (287 UAH) a za jízdenku Praha – Kyjev pak 639 Kč (826 UAH), RegioJet navíc přidává teplou večeři v ceně. Jízdenky lze zakoupit jak v rezervačním systému Regiojetu, tak UZ. Jízdné pro ostatní cestující bude vyšší.

Spoj RJ 1019 bude z Prahy hl.n. vyjíždět po osmé hodině večerní, bude pokračovat přes Pardubice, Olomouc, Ostravu, Bohumín, Krakov a Řešov do Přemyšlu. V Přemyšlu je zajištěn přestup na spoj Ukrajinských železnic, ten je nutný kvůli jinému rozchodu kolejí. Hraniční kontrola bude výhledově probíhat již pouze ve vlakové soupravě, a  tedy nebude docházet ke zdržení. Do Lvova cestující dojedou v 13:10 a do Kyjeva ve 22:34. V opačném směru budou vlaky z Kyjeva vyjíždět v 8:30, ze Lvova v 17:10. Večer si cestující v Přemyšlu přestoupí na spoj RJ 1000 s pravidelným příjezdem do Prahy v 8:55.

Jízdní řád vlaku 1019/706 a 715/1000
stanice tam zpět
příjezd odjezd příjezd odjezd
Praha hl. n. 20:18 08:55
Pardubice hl. n. 21:26 21:27 07:58 07:59
Česká Třebová 22:10 22:11 07:03 07:04
Zábřeh na Moravě 22:32 22:33 06:40 06:41
Olomouc hl. n. 22:55 22:57 06:16 06:18
Hranice na Moravě 23:26 23:27 05:47 05:48
Ostrava-Svinov 23:55 23:57 05:18 05:20
Ostrava hl. n. 00:03 00:03 05:11 05:12
Bohumín 00:12 02:00 03:08 05:04
Kraków Główny 04:56 04:58 00:48 00:48
Rzeszów Główny 06:54 06:55 22:54 22:54
Przemyśl Główny 08:00 10:15 19:53 21:52
Lviv 13:10 13:25 17:00 17:10
Ternopil 15:24 15:26 15:02 15:04
Chmel'nyc'kyj 17:14 17:16 13:21 13:23
Vinnycja 19:19 19:21 11:25 11:27
Kyiv 22:34 08:30
Ceník pro držitele ukrajinského pasu, 2. třída
ze stanic do stanice
Lviv Ternopil Chmel'nyc'kyj Vіnnicja Kyiv
Praha hl. n., Pardubice, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Olomouc hl. n., Hranice na M., Ostrava-Svinov, Ostrava hl. n., Bohumín, Krakov, Řešov, Přemyšl 229 Kč
287 UAH
339 Kč
434 UAH
419 Kč
541 UAH
489 Kč
629 UAH
639 Kč
826 UAH

Zdroj: tisková zpráva Regiojet