K-report
 

Pražské autobusy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyAres11620 28   
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 12-2003


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 22:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ares1: napilno maji, protoze od 1.1. Connex Praha otevira novou filialku :-) Respektive prebira linky PID dopravce Hotliner, kde je potreba nahradit naky ty sroty. Jinak souhlas nastesti to nejsou SORy, ale s dalsim nakupem Citar se muzem rozloucit :-(

(Příspěvek byl editován uživatelem 1099.)
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-KAROSA ...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 986
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 28. prosince 2006 - 22:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD 1099 já vím že je nemáš rád.nic si z toho nedělej já taky ne.Ještěže je u nás přestali už kupovat.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 00:32:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aby to tu bylo názorově vyvážené, tak velké zklamaní.
....že to nejsou Sorky, ale takové staré popelnice.

A teď do mě

(Příspěvek byl editován uživatelem fousekx.)
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 915
Registrován: 12-2003


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 00:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fousekx: ne diky, linky tehle oblasti se me tykaj tema a SORama jezdit nechci. Sor je taky popelnice, ale s jinym datem vyroby. To radsi ty stary Karosy. Tento komentar mi nedavno prisel na ICQ, je to z treti ruky, ale dovoluji si ho sem pastnout "SOR - jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie a uspořádání interiéru parodie."
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-KAROSA ...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 987
Registrován: 4-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 01:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD 1099 a já dám komentář řidiče kterej jezdí s MB Intouro a dostal na den Sor 10.5 (jede s tím opravdu poprvé)"do p..... kde to má světla ty v... to jsou stěrače.Jízda po silnici první třídy k.... kde to má dálkový a tohle je rozsvícení interiéru.Jak s tím může ten ....... jezdit to je autobus pro děti.Po 10km konečná Do p..... kde se otvíraj zadní dveře.No to sem zvědavej jak s tím pojedu dálkovou linku já to snad pojedu vyměnit do garáží za něco jiného."
Podotýkám že řidič má víc než 180cm a 100 kg
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Fousekx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 02:36:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Věděl jsem, že chytněš na první nakopnutí.
Connexák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 6-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 10:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebojte se, ještě nějaké ty SORky jsou v plánu - např. z DPUK.
Honza_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 12-2003
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 10:23:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A nebojte se, vypada to, ze Connex zatim nic jineho noveho nez SORky kupovat nebude
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 10-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 12:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"SOR - jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie a uspořádání interiéru parodie."
Dovolím se podepsat jako autor.


"..ze Connex zatim nic jineho noveho nez SORky kupovat nebude"
...může vás hřát u srdce to, že nejste sami
Věčnou slávu n.p. Karosa!
Fotoweb městské hromadné dopravy
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 12-2003


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 12:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sergeilbc: jiste beze vseho, ja vim zes to byl ty neboj ... vcera kdyz mi to prislo sem se docela zasmal :-)
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-KAROSA ...
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 10-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 12:36:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aneb co dokáže unavený mozek po půlnoci vymyslet..
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor. Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 17:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teď jsem viděl na Citybus.cz fotku nové SORky Connexu Praha v novém firemním laku (patrně kvůli změně Connex -> Veolia ) . Vypadá to zajímavě, ale řekl bych, že původní connexí modrý pruh byl hezčí. Ačkoliv už je trochu okoukaný a tohle je zase méně obvyklé... No uvidíme... Ale zaujalo mě to, co na té fotce stojí vedle SORky. Ev.č. 1298, ale Karosa C734, která je u tohoto ev.č. psána v seznamu vozidel, to určitě není. Vypadá to na LC936, ale o té jsem netušil, že jezdí v PID. Víte o tom někdo víc?
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 12-2003


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 17:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenda_z_hk: no ten modrej pruh nebyl spatnej, ale na tom SORu s tema velkejma svetlama to vypadalo hrozne. Ta seda tomu slusi vic.
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-KAROSA ...
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 1-2006


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 17:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenda: Nejsem si jistý jestli je to nový nátěr Connex (Veolia). Takový nátěr s šedým spodkem se u SORu vyskytoval na předváděcích (a poté prodaných) vozech. tady je například jeden ale pro změnu s modrým pruhem:
 
Kdo není aspoň trochu blázen, ten snad ani nemůže být normální.

www.fotodoprava.com
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 18:14:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Gromit: Předváděcí vozy s tímhle nátěrem byly dva - tenhle C12, nyní u ČSAP (modrý pruh), a BN12, nyní u ČSAD Plzeň na nákupní lince (červený pruh). Ale ty vozy pro Connex předváděcí nejsou a ani nevidím důvod, proč by si je Connex pořizoval v "předváděcím" nátěru bez jakéhokoliv zřejmého účelu. On nátěr těch SORek navíc není úplně stejný jako nátěr těch předváděcích. Ten šedý pruh je narozdíl od těch předváděcích užší a červený proužek zasahuje až do čela vozu. Zřejmě budou odlišné i odstíny - předváděčky měly ten šedý pruh v metalíze, což bych řekl, že u Connexu "nehrozí". Takže buď to je skutečně nátěr Veolia transport nebo jen nějaká partyzánská akce Connexu Praha. Uvidíme...
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 10-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 18:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Se mi zdá, že je ten lak SORky 1263 inspirován tímhle (nový lak MHD Nitra dopravce SAD Nitra, člena skupiny Veolia Transport):
www.prahamhd.vhd.cz/Jinamesta/Slovensko/nitra_razc2.jpg

Zaráží mě, že dopravci jako ČSAD Karviná a Connex Ostrava mají na vyřazení tolika autobusů ve vzhledově dost dobrém stavu! A když ty autobusy dobře vypadají, nebudou asi příliš zničené ani útroby. DPO se chová podobně rozmařile jako DPhlmP, ale aby takhle vyřazovaly podniky ČSAD, které nijak razantně neomezují dopravu...
V těchto dnech sjíždím oblast Ústeckého kraje, kde jsou v provozovnách DPÚK odstaveny mraky přebytečných C 734. Kdyby radši vzali to, městských busů už má Connex beztak dávno přebytek (když uvažuji s výhledovým záměrem obsluhovat pořadí zajišťující výhradně nebo převážně spoje regionálních linek autobusy dvoudvéřového linkového provedení)
Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 19:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co ta 1298? Znamená to, že LC936 se může objevit v PIDu nebo si jí Connex takhle označil z nějakých svých vnitřně-organizačních důvodů?
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 10-2004


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 19:32:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenda z HK: To tedy nevím, jediné, co mě napadá je, že by mohla jezdit ranní spoj(e) rychlíkové 397 (má pouze dvě zastávky a jede po dálnici) a pak přejíždět někam na dálku. Že by ji dali na zastávkovou linku pochybuji, protože i v době, kde se nedostávaly autobusy provedení B a C, nechtěl dopravce nasadit do PIDu Axera(y), aby se tam neničil(y). Pak byl přece jen upraven 3A5 9207, ev. č. 1287, ale běžně jezdí stejně jen dálku.
Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 4-2003


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 20:02:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kejvačka: Tak jestli Axery nechtěli poslat do PID, protože by se "ničily", tak snad by nedokázali poslet ani tu LC936 na 397. Ona je to sice dálniční linka, ale její "klientela" (zaměstnanci skladu Kauflandu) si nezaslouží nic víc než nějaký dobytčák. Jednou jsem se tím svezl (kvůli tomu, že jel PRE-OS Volvo - cca před rokem) a byl jsem zhnusen. Ti lidé o novém autobusu prohlašovali, že to je "hajtra", někteří neměli ani na jízdenku (půjčovali si od kamarádů nebo zkoušeli ukecat řidiče) a taky tam bylo dost Ukrajinců pochybného vzhledu.
Martbus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 669
Registrován: 11-2005


Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 20:09:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže tohoto se nedočkáme.
 
 
foto z www.citybus.cz
Fotky dálkových Karos řady 900(nebo busů na Florenci), prosím pošlete - Děkuju
PF 2007
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 21:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenda z HK: Linka 397 je místo, kam bych neposílal jezdit řidiče ani za trest. "Klientela" tam běžně napadá a bije řidiče, pokud si dovolí vyžadovat základy slušného chování ve voze, odmítá platit za jízdenky a pokud si řidič něco takového nenechá líbit, dva ho chytí za ruce a třetí ho spálí cigaretou, nebo ho rovnou za jízdy udeří pěstí do hlavy. Proč by čekali na zastavení že?
Poté jiného řidiče někdo "aktivní" natočí na video a pošle do Connexu, jak něco hledá ve své tašce a uvede, že tam takto schovával peníze a nevydával cestujícím lístky, úplná absurdita! No a přijde pan provozní ředitel, ukáže prstem- beru ti autobus a jdeš jezdit na 165 a nezajímá mě, co jsi v té tašce vlastně hledal. Dál už to neznám, ale myslím, že podnik takto přišel o dalšího kvalitního, zkušeného řidiče. Kolikátého už?
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 29. prosince 2006 - 22:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Telepaticky prosím Connex převést nějaké ty B732.20 a 1654 do Vršovic na 165/173 a odeslat na HOTovy linky některé chrchlající B 932.
Honza_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 12-2003
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 10:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kejvacka: O nateru Veolia Transport se mluvi i tady:
http://www.imhd.sk/nr/index.php?w=213621323033ef393621323033ef1f&id=4402
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2422
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 11:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čím bude Connex jezdit ta garantovaná pořadí na 221 a 223?
Citarol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2006


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 12:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já sem slyšel že přebírá Citara (včetně Citara L) od Hota, tak asi nima...}
Virtual Bus - http://virtualbus.unas.cz
Pražská MHD - http://autobusy.kx.cz
Zlínská MHD - http://mhdzlin.kx.cz
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 10-2004


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 15:43:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Nové" busy stojící v Connexu vypadají moc dobře. Kromě těch teplických a stenbusích mají zřejmě nový bílý lak (je otázkou, kde ho dostaly - asi u nějakého překupníka, když ještě nebylo jisté, kdo je koupí - jinak by už mohly být v tom veoliím) a mají nové barevné potahy (stejné jako 1271). Tři teplické B 732 mají dokonce digitální orientace, to jsem zvědav, jestli budou fungovat Ty čistě bílé autobusy mají na skle pod pravým zrcátkem ve směru jízdy papír s dvoumístným číslem (34, 40, 45 apod.) - nevím, co to je Ale jestli s tím budou chtít vyjet 2. února (ve svátek se bez nich obejdou), bude to práce dodat všechny náležitosti provozu v PID

 
 
 
Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 15:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Citarol:
A s čím bude Hot jezdit nákupní linky? A už si vůbec nejsem jistý, jestli Connex ty Kytára časem neprodá, přeci jen se jedná o atyp. Každopádně další Citara v Praze jen tak jezdit nebudou. Uher sem tam nějaké možná koupí. Jedině, že by Icom zprivatizoval třeba ČSAD Kladno.
Lukasek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 10-2005


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 16:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jedině, že by Icom zprivatizoval třeba ČSAD Kladno.

To ani nebude potřeba, ono se o nákupu Citar docela vážně uvažuje (I když pro MHD Kladno).
B952E = the best of KAROSA
Dandy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 927
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 16:20:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jedině, že by Icom zprivatizoval třeba ČSAD Kladno.

No nevim jestli současný majitel by prodal ČSAD Kladno ICOMu, ale je z cela možné že Citar se dočkáme na podzim příštího roku. A to i bez ICOMu, ale je možné že by o ty Hotlinerovy Citara mělo zájem ČSAD Slaný.
DH 120 made in Poldi SONP Kladno
Dandy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 928
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 16:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No tak Lukašek mě předběhl...
DH 120 made in Poldi SONP Kladno
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 12-2003


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 17:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin: mno v MADu Kolin taky zustaly ... sice tam ma Connex jen 95% podil.
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-KAROSA ...
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 17:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1099:
V Kolíně na Citara, ale přispěla radnice a ta také tvrdě požadovala jejich zachování. Nevím, jestli ouřad v Počernicích bude trvat na Citarech a nebo jim bude jedno, když je vystřídají kompreSory.

Dandy, Lukasek:
Já měl na mysli PID.
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 23:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímalo by mě, jestli se u všech těch nových starých autobusů Connexu zase bude rušit bezpečnost řidičů a sice uzavíratelné kabiny. Alespoň dveře by mohli u všech nechat, když už každý autobus jezdí všude, to zabrání nejhoršímu- nečekanému napadnutí zezadu... Na fotkách už jsem zahlédl to odřezání celého sloupku do výše madla před schody a likvidaci bočního skla. Stejně jako (např.) u 1255 tam vznikla ničím nezakrytá tvrdá a ostrá hrana na tom nejlepším možném místě. Až někdo při chůzi tím směrem upadne, popř. autobus nabourá a řidiče/cestující to vyhodí ze sedačky hlavou přímo na ten pahýl, tak máme zase o jeden úmrtní list navíc. Když jsem to u 1255 uviděl, tak jsem se úplně zhrozil a okamžitě mě napadlo, že by se tam dal nasadit (provrtat a našroubovat) upravený tenisák, aby se celý ten trčící pahýl s ostrou hranou a proti veškerým BOZP, zakryl.
Ale ten volant, to je pohled, jenom si tak za něj sednout a vyjet...
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 12-2003


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 23:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

btw co ta ex teplicka C744? Ta je taky connexu teda aspon podle komentare fotky :-)
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-KAROSA ...
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 7-2006


Odesláno Sobota, 30. prosince 2006 - 23:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak DP Praha zařadil asi poslední letošní autobus.Autobus obdrží ev.č.3907 a bude břednostně nasazován na linky 291 a 128 těším se až se sním svezu.To bude jízda!!!!
 
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 10-2004


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 09:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To teda bude jízda, zvláště s těmi nádherně posazenými logy. Jen tak dál!
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 11:33:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mno, bude to v Počernicích zajímavé... Zdá se, že Connex s "novými" vozy do značné míry respektuje současné složení vozového parku u Hotlinera - většina městských busů, k tomu pár linkáčů a jeden kloubák jako třešnička na dortu. Ten kloubák mě dost překvapil - myslel jsem si, že Connex je kupovat nebude, resp. možná vyřadí i ty stávající. Ale můžná si počernická radnice dupla, že na 223 budou klouby, tak Connex kupuje... Jo a mimochodem, ohledně Citar mě napadla jedna věc - Connexu patří MAD Kolín, kde Citara už mají, ale teď se tam kupují SORky. Jenže Kolín by určitě víc chtěl další Citara než ty SORky a zároveň by se tím sjednotil vozový park. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby se HOTovy Mercedesy (kromě třínápravového) časem ocitly v Kolíně a do Prahy by místo nich putovaly SORky BN12. Ale je to jen taková moje teorie...
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 11:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenda_z_hk: Kristovo tos radsi ani nemel vyslovovat, to by byl zlej sen.
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-KAROSA ...
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 11:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1099: Dříve nebo později tam ty SORky přijdou tak jako tak, takže ono to ve výsedku bude skoro jedno...
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 12-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 11:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenda_z_hk: to jiste bohuzel, ale jeste za ne vymenovat Citara? Brrrr ....
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-KAROSA ...
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 10-2004


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 12:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím, jestli je to reálné, vždyť (nejen) cenový rozdíl je značný..
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 10-2004


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 14:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenda z HK: S tou C 744 je to divné, nechápu, co s ní Na plně velkokapacitní 223 jsou tři klouby a jedno Citaro L málo a kombinovat na ní vozy různých délek při pravidelném intervalu je vcelku k ničemu (leda ještě dokoupit).
Ale patří těch 17 autobusů, které stojí U Seřadiště, vůbec Connexu Praha? Nejsou některé z nich jenom zapůjčené? Zrovna u těch teplických bych se tomu ani nedivil, když mají původní lak včetně reklam, označení dopravce a evidenčních čísel a digitální orientace
Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 4-2006


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 14:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Kejvačka to bude pravděpodobné.Nezapomínej však na vztah Connexu a Dp Teplice.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 15:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sergeilbc: Cenový rozdíl nemusí hrát vůbec žádnou roli. Když je to v rámci Connexu, oni si to mezi sebou nějak vyrovnají... Koneckonců podívej se na přesuny mezi Connexem Morava, Connexem Praha, Bus Slezsko a DP Teplice. DP Teplice potřebuje vozy na nové linky, tak si je půjčil z Connexu Morava, a pražský Connex je potřebuje též (pro Hotlinerovy linky), tak koupil vozy z Moravy a kupodivu i ze zmiňovaných Teplic. Když s tím dokážou takhle šachovat, prohodit tři vozy mezi Kolínem a Prahou-Klíčovem by neměl být problém. Koneckonců pokud by Kolíňáci k SORkám přihodili na dorovnání hodnoty nějakou Karosu, nebylo by to na škodu...

Kejvačka: Na 223 klidně může vzniknout nepravidelný interval - s pevně danými kloubovými pořadími, před nimiž bude delší interval. A časem se to třeba zakloubí celé...
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 7-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 16:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes jeden nejmenovaný šotouš (říkejme mu 7036) šel do jedné nejmenované provozovny (říkejme jí Connex Praha) provádět jistou věc (říkejme jí focení) aplikovanou na jisté objekty (říkejme jim Karosy a SORy). Poté, co tento nejmenovaný šotouš dvakrát profotil celou ulici U Seřadiště () a chystal se k odchodu se od Michle objevil osobní vůz značky Škoda Octavia a zaparkoval mezi mnou a teplickou Karosou 360. Osobní vozidlo bylo obsazeno jednou osobou mužského pohlaví, která se představila jako ředitel Connexu Praha a začala se mnou čile hovořit o mém počínání, odvolávaje se na to, že autobusy stojí na soukromém pozemku (hm, tak ulice U Seřadiště je soukromý pozemek) a ukazuje na ceduli s nápisem "Soukromý pozemek, zákaz skládky odpadů" Po několika výhružkách týkajících se trestního oznámení nakonec odjel

(Příspěvek byl editován uživatelem 7036.)
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 17:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je tedy dobrák. Sice nejsem právník, ale asi by neuspěl. A už vůbec ne tehdy, jestli jsi stál na asfaltu ulice U Seřadiště. Krok na prašném úseku, kde parkují autobusy by už teoreticky mohl být zásah do soukromého pozemku. (pozor-ten nemusí být nikde označen a když, na ceduli nemusí být vymezeno, co se tam nesmí). Ale stejně si myslím, že by neuspěl. Naopak, Connex by měl na krku pořádný zrubanec od inspekce bezpečnosti práce. Myslím, že to stání autobusů tam (oficiálně nevyhrazená plocha na veř. kom.) a couvání je tak jaksi na hraně předpisů. To on Tě spíše chtěl jen tak postrašit, protože mu nebylo to čilé dokumentování příjemné a to se zase celkem dá chápat, věčně tam mají vysátou naftu a vandaly.
PaeS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.254.22
Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 17:35:45   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Odstavnou plochu, kde jsou autobusy Connexu Praha v ul. U Seřadiště, má Connex Praha pronajatou od MU Praha 10. S tou Octavií to byl zřejmě ředitel Bóža Kraus.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 18:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady:
http://www.connex.cz/ConnexTemplates/Page____6474.aspx
je celý management pražského Connexu krásně vyfocený. Dlužno poznamenat, že tenhle "tým" ve mně (aspoň od pohledu) vzbuzuje dojem podniku, kde přežívá socialismus. Co je to za firmu, když tam ani největší šéf nemá vysokoškolský titul...
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 7-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 18:20:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podle fotek by mu nejvíce odpovídal provozní ředitel Beníček, ten jeho knír mi utkvěl (krásné slovo ) v paměti.
Sice jsem stál na blátě na odstavce, ale podle mě by to taky nemělo šanci uspět (nemluvě o tom, že to orgány bude určitě ohromně zajímat a určitě to začne řešit jako naléhavou věc
Ml636
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 20:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

7036: To byses možná divil... Pro orgány bys byl zajímavým vylepšením statistik. To víš, to je něco jiného, než kartelové dohody, úplatky na nejvyšších místech a dopravní nehody zlaté mládeže. Takový obyčejný člověk s foťákem v ruce, to je velmi snadný cíl a na tom by si smlsli všichni na všech instancích. A to nejsem pesimista, pouze a jen realista..

Jenda z hk: Já si myslím, že gen. ředitel má ing. ale ruku do ohně za to určitě nedám... Dlužno říci, že vysokoškolský titul není vše. Nemusí se to teď zrovna týkat Connexu Praha, ale důležité je, když lidi na svých postech dobře ovládají svou práci a praxi. Na jejich místa potom přicházejí vysokoškoláci- teoretici, kteří jen buzerují, ale praxe jim chybí. Co si budeme povídat, je to tak. Ale konkrétně o B. Krausovi jsem slyšel, že začínal postupně a prošel u ČSAD mnoha profesemi vč. řidiče a snad i opraváře. Že se ten podnik náklání jako věž v Pise, bude problém rozsáhlejšího rázu, nejen jeho.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 4-2003


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 20:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ml636: Zajímavé, že v tom seznamu má většina ostatních uvedeny tituly a u něj není nic... No a ti vysokoškoláci teoretici - jasně, že VŠ není všechno a člověk by měl mít i nějakou praxi, ale ten titul přeci jen nějak vypovídá o jeho schopnostech a intelektuální úrovni...
Kejvačka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 10-2004


Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 21:38:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ML 636, Jenda z hk: Prostě titul nemá.
Řada 700 - to nejlepší z Karosy
Fikajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 21:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nedohadujte se, počkáme na Connexáka Má až moc přesné info. Pokud vím, Kraus, se opravdu opravdu propracoval zdola. Druhý v té galerii "zločinců", jezdil s busem na 165 (občas jsem ho tam potkával).
PaeS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.254.22
Odesláno Neděle, 31. prosince 2006 - 23:23:55   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ředitel i Hroník mají vysokoškolské tituly. Jsou to oba inženýři. Kejvačka, který je teď na praxi v Connexu by to měl mít na smlouvě o praxi. (ten titul). Co se týče teoretiky. Jinak být ředitelem a mít zkušenosti z dopravy není výhra. V Pardubicích řediteluje DP absolvent zdejší dopravní fakulty a MHD zde stojí za velké hovno.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace