K-report
 

Archiv do 16. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nákladní doprava » Archiv do 16. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
dutyj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.140.38
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 08:24:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ad vlečka v Boleslavi:
1. si nedovedu představit, že by ČD-Cargo bylo schopno garantovat alespoň nějakou kvalitu služby (což je hlavní důvod odklonu ke kamiónům);
2. Spousta přeprav vyžaduje nějaké nepříliš speciální zacházení, kterého Cargo také zřejmě není schopno (typický příklad jsou zmiňované karosérie do Vrchlabí, kterým stačí akorát nějaký krytý vůz (H...., Rils nebo slavné Kils, do kterých se nesmí moc nakládat, aby se nedeformovaly :-) ), přesto jezdí po silnici s JTC). Dráha obecně akorát čeká, až jí někdo ty přepravy "převede", místo aby se snažila je "převzít".
3. SŽDC s nějakou SUDOP studií trať 071 zcela nepochybně akorát ZKURWÍ jako všechno. Předpokládám, že se duševně vyčerpá vymyšlením elektrizace a zrušením "nepotřebných" výhybek a kolejí.
4) Situace na hlavním nádraží není tak katastrofální (když se prázdné autovozy, kontejnery apod. stejně odstavují po stanicích v okolí, klidně na první koleji v Chotětově...), spíš by se nad sebou měl zamyslet autor městského nádraží.
Suma sumárum: vždycky se toho do Škodovky přiveze daleko víc po silnici, proto je dobré investovat především tam (třeba vyfrézovat ty vyjeté koleje na I/38).
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3127
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 08:37:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dutyj - neříkám, že to na někoho může působit, že to je tak jak píšete.

Nicméně ty mnou popisované akce jsou iniciovány přímo Škodovkou, takže to není výmysl nějakého úředníka zcela mimo realitu. Situaci na hlaváku nyní zachraňuje hlavně ranžír v Nymburku, i díky dalším opatřením to s tou nutností odstavování není zas tak katastrofální. A vůbec - jestli vás to zajímá, tak si o tom budete moct přečíst brzy někde jinde.

Takže suma sumárum Škodovka má a bude mít zájem na železnici a proto se taky snaží dokopat stát k nějaké akci. A naopak pro železnici to je a bude klíčový zákazník.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.196.170
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 09:50:14    Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče toho kolejiště v MB , mluvilo se o něm tak před patnácti lety. Tehdy se mluvilo o tom , že trať MB-DB bude přeložena , povede kolem Škodovky , někde na poli u Plaz bude nákladní stanice MB-Východ , kde se bude i odstavovat a někde v oblasti Kolomut se trať napojí na původní trasu.

Poté se mluvilo o megalomanské rekonstrukci MB hl.n. Nějaký slavný soudruh vymyslel řešení za miliardu , kdy měly být v MB asi tři nebo čtyři ostrovní nástupiště s peronizací a stanice by měla končit někde u Česany. Pravděpodobně byl mimo realitu , co se týče os. dopravy

Teď to všechno nějak utichlo a nemluví se o ničem.

Situaci v uzlu MB nepokládám za optimální (velmi mírně řečeno). Stav , kdy vagóny směřující do uzlu v MB se odstavují až ve Velkém Oseku je strašný. Nastávají i stavy , kdy jeden den jsou stejné vagóny odstaveny v Bělé , druhý den v Debři a třetí den v Bakově. Toto odstavování po okolí se negativně odráží i v nákladovosti a prodražování železnice.

Problém nákl. dopravy je nedostatečná kapacita tratí a jejich zaplnění často zbytečnými os. vlaky.
Bylo by třeba ČD Cargo schopno zajistit třikrát denně trasu MB-Solnice s jízdní dobou 4-4,5 hodiny ? Teoreticky si myslím,že by to jít mohlo . Prakticky však nikoliv , protože na zasekaných tratích by vlak všude zastavoval na křižování či předjíždění se vším možným.

Tady je zásadní otázka přístupu státu a krajů , zda podporovat osobní či nákladní dopravu. Já osobně bych podporoval osobní dopravu pouze v trasách , kde jezdí tisíce lidí za den. Tam , kde počty cestujících jsou malé , ale v oblastech je velký potenciál pro nákladní dopravu , klidně bych frekvenci z os. vlaků převedl na silnici a celou kapacitu tratí využil pro zlepšení kvality služeb v nákl. přepravě
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 10:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naroznej:další člověk mého ražení píši "1*"
dutyj: jak mohla nákladka něco garantovat, když se jí braly z nákladů mašiny na přiblblé Os.
Teď, když je samostatné Cargo, tak zas je rozkopané kde co.I když v trase Mb - Ro o ničem více méně nevím. A přesvědčit výpravky, že náklad je leckde rychlejší jak Os ,je nekonečný boj.
Dj_cargo: V těch Rokycanech je problém v čem? Mimo toho, že chybí vlečka?
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 11:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k 071 - no právě teď se o tom zrovna mluví dost (nejen na K), protože už situace začíná být skutečně kritická. Proto se Škodovka sama rozhodla zadat tu studii SUDOPU plus byla přijata další provozní opatření.

K těm Rokycanům - nevím o co jde, ale dokážu si představit, že to asi zřejmě nevydá na ucelený vlak pro nějakou možnost garance termínů srovnatelných se silnicí. Nehovoříc o tom, že ani nevím, kde by se takový vlak v MB vykládal atd. Pokud by to měly být jednotlivé zásilky, tak i tam samozřejmě lze dosáhnout slušného času, ale to by se zřejmě musela zařídit nějaká mimořádná manipulace dejme tomu u vlaků Plzeň - Nbk. Jak už bylo zmíněno, základem je zjevně neexistence vlečky v Rokycanech. Nějaké převozy na nádraží to na tak kátké relaci cenově zcela zabijí. Nehledě k tomu, že ani nevíme, co je to za zboží a jestli se vůbec dá do nějakého vagonu rozumně naložit.

Mě by spíš zajímalo, jak se vyrovná ten silniční dopravce s tím, že požadují přepravu j-i-t v rámci hodin, ale Praha jim tranzit povolí jen v noci - to se každé ráno vytvoří před 13. bránou v MB kolona silničních vlaků z Rokycan?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 11:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot:Každopádně to zboží bude lehké. Neslyšel jsem, že by bigkingoš měl vyjímku na tonáž. Kontejnerama by to vyřešit nešlo?
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 11:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě to bude lehký - kvůli tomu tam taky chtějí tu megasoupravu, která jim při stejných provozních nákladech odveze víc. Takže zřejmě kombinace NGK + dolly s návěsem.

Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 12:24:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot: no to jsem zvědav, jak se s tímhle bude někde kličkovat. Kolik taková sranda stojí?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 16:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot: "nevíme, co je to za zboží a jestli se vůbec dá do nějakého vagonu rozumně naložit"

Textilie na potahy sedaček. Resp. spíš asi ušité potahy.

naroznej: "zásadní otázka přístupu státu a krajů , zda podporovat osobní či nákladní dopravu. Já osobně bych podporoval osobní dopravu pouze v trasách , kde jezdí tisíce lidí za den. Tam , kde počty cestujících jsou malé , ale v oblastech je velký potenciál pro nákladní dopravu , klidně bych frekvenci z os. vlaků převedl na silnici a celou kapacitu tratí využil pro zlepšení kvality služeb v nákl. přepravě"

Souhlas. S tím, že bych předpokládal existenci vyjímek. Určitě by šlo nahradit busem osobáky na 071 apod.

Větší problém bude v uzlu Praha. Dvojkolejky v okolí prahy jsou zoufale nedostatečné. Při stavbě koridorů se mimoto velkoryse redukují kolejiště stanic. V dohledné době budou zrušeny téměř všechny možnosti dostavení nákladů v Praze a okolí. Teď možná nejsou potřeba, ale do budoucna myslím, že je to krátkozraké. (Tím nechci říct, že se mají zachovat všechny pražské ranžíry, ale všeho s mírou.)
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 17:05:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nárůst vagonů už jsem v Hostivaři pocítil , odkaz, odkaz (dole), zatím MÁV a FS Habbinss i Hbbinss(či něco takového), hustý to bylo někdy o víkendech, kdy zaplnili celou jednu kolej.

(Příspěvek byl editován uživatelem JamessN.)
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3130
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 17:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to je přesun skladu SETTO ze Žižkova - kdysi plánovali nový sklad v Běchovicích na ranžíru, ale odtamtaď je veřejné mínění vyštípalo.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 17:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem si to, protože před vánoci nebylo na Žižkově kvůli těm vagonům k hnutí, teď je to myslím prázdné, dík za potvrzení.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 474
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 17:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brucoun: Z dnešních Lidových novin:
Průlom na silnicích
V Česku začnou jezdit obří "silniční vlaky"

V civilizovanych zemi k tomu je potreba zmena prislusnych zakonu. "Silnicni vlaky" jezdi ve Svedsku, v Dansku smi jezdit jen po dalnicich a do nekterych pristavu (a to jen diky vlade, ktera se snazi nakladni zeleznicni dopravu znicit). Naproti tomu v Nemecku "silnicni vlaky" jezdit nesmi, tam zakon neprosel. Naklady na upravy silnicni site by byly takove, ze pripadna navratnost investice byla velice diskutabilni.

Trainspot: no to jsem zvědav, jak se s tímhle bude někde kličkovat. Kolik taková sranda stojí?
Ona ta sranda vyzaduje ponekud odlisne parametry silnice. Kdopak to zaplati a kdo to vubec povolil? Nebo s tim snad chteji jezdit jako s nadmernym nakladem?
:-)
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1253
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 20:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdo to vubec povolil?

V tom odkazu je to napsané - MD jim dalo vyjímku.

A taky je tam toto:

Road trains jsou známé především z Austrálie a USA - tak to je nesmysl, v USA žádné Road trains nejezdí. A ač se to možná nezdá, tak Spojené státy jsou v silniční nákladní dopravě svým způsobem poměrně konzervativní zemí.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 20:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Dvojkolejky v okolí prahy jsou zoufale nedostatečné.

To je bohužel pravda. A to jsou chystány další plány na zahuštění osobní dopravy v některých úsecích. Například bude velmi těžké protlačit náklad přes Bubeneč. Možná se ale dočkáme elektrizace tratě Všetaty - Neratovice - Kralupy jakožto jádra budoucího nákladního obchvatu Prahy...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1663
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 22:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná se ale dočkáme elektrizace tratě Všetaty - Neratovice - Kralupy jakožto jádra budoucího nákladního obchvatu Prahy...

Budoucí nákladní obchvat? Vždyť to má smysl jen pro Kladno a Kralupy přímo od východu. Spojka Lysá - Neratovice mimo Všetaty ještě nikoho nenapadla? Jo, takova treti kolej Revnice - Smichov (ja vim, nerealne), odb. Stromovka - Roztoky, přesmyk od Malešic v Libni a zdvojkolejnění Ma - Li, prospojkování odb. Skály na všechny tři koleje pro umožnění bezúvraťového výjezdu z Prahy na Děčín odklonem, alespoň v dieselové trakci, z Hosti do Uhři taky mohla být trojkolejka, od Hosti do Krče obousměrný průtah, byť úrovňově křížený s Ma - Vrš, ve Vršovicích překopané Hosti zhlaví, aby se všechny vlaky mimo vlaky na Hosti nepotkávaly na jedné vexli.
To by snad mohlo pro začátek stačit :-)

PS: A teď jsem se probudil
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3132
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 29. května 2008 - 23:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky se pěkně ukázala přesná a koncepční práce MD - ještě loni v oficiálnímu stanovisku k návrhu jednotné evropské úpravy limitů trucků bylo uvedeno, že 25 m soupravy by se neměly povolovat...

Už se někde objevilo, co to bude za dopravce, příp. kde to nakoupí?
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 14:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak tahle zpráva mě značně nadzvedla.

1.Jsem zásadně proti,aby se na úkor jiných krajů rvali peníze do krajů vyvolených a do jejich silnic,které ničí soukromý subjekt.Nechápu,proč běžný poplatník daně má dotovat opravy v kraji,kde nadnárodní koncern likviduje silnice.Ať si to zacvaká kraj,a když na to nemá,tak ať zavede mýto.Lidi ostatních krajů nejsou dojná kráva!!

2.Jde pouze o další lobbing s připitomělými argumenty česmadu a jejich lobby v kamionové dopravě.Ve švýcarsku by se toto stát nemohlo.

3.Rychlost přepravy velkým kamionem a vlakem bude šul nul.Ta "velká kráva" totiž nemůže na dálnici více jak 80.Nehledě na to,že to zavání průserem.Brzdná dráha bude obrovská.Za toto bych ty idioty ve vládě nakopal do ...

4.Pokud někde nestačí kapacita tratě,potom je nutné zainvestovat a propustnost zvětšit.A pokud se dělají reko tratí,tak taky musí Cargo lobbovat za svoje zájmy.Nemůže jen tupě přihlížet tomu,jak se "racionalizuje".Pokud se dělá reko tratě,tak se bere ohled na osobku,ale to je blbost nákladních přepravců,že se taky neozvou.Potom plakat nad "rozlitým mlékem" je pozdě a omezovat osobku je pitomost.

5.Nahrazovat vlaky autobusem je cesta do pekel.

Nakonec bych dodal,že by bylo záhodno škodovce řádně zatnout tipec a ne jí lézt do análu.Za pár let vlivem velkých cen PHM bude recese v automobilovém průmyslu.
Podporujme regionální pivovary s originální českou recepturou a ne nadnárodní europatokáře!
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.196.170
Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 15:29:52    Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
Nevím , kdo do Vás právě kopal , když jste napsal , co jste napsal.
Asi si neuvědomujete , že taková ŠKODA dosahuje zisku, který se pohybuje v desítkách miliard , tudíž daně, které zaplatí tomuto státu se pohybují v řádech miliard. Role státu by měla být taková , že se bude snažit podnikatelské subjekty podporovat , aby dosahovaly větších zisků a tím pádem do státního rozpočtu od nich přitekl balík , který z tohoto tisku zaplatí na daních.

O kolik by nákl. vlak jedoucí z Rokycan do MB mohl jet větší rychlostí než 80 km/h ?

Vzhledem k tomu,že rychlost tohoto kamionu bude podobná ve srovnání s běžným kamionem , předpokládám, že podobná bude i brzdná dráha.

Nahrazovat vlaky , ve kterých jede 20 cestujících busy není cesta do pekel , ale cesta jak šetřit a zároveň zvýšit kvalitu , neboť bus ve vesnické přepravě udělá více práce za míň peněz , než vlak.

Jak vás tak pozoruji , nejlepší by bylo škodovce zatnout tipec , nepodporovat ji. Nebo ještě lépe , házet ji klacky pod nohy a snažit se o to , aby padla. Vždyť by to bylo naprosto špičkový... 150.000-200.000 lidí bez práce , díra ve státním rozpočtu ve výši desítek miliard. Co více by si člověk Vašeho ražení mohl přát ?

Myslím , že by ste si měl dát studenou sprchu a pořádně se probrat.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4437
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 16:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem zásadně proti,aby se na úkor jiných krajů rvali peníze do krajů vyvolených a do jejich silnic,které ničí soukromý subjekt.

Vidím, že jsi opět nezklamal, to fakt jeden neví, jestli se má smát, anebo brečet. A takovéto vysokoškoláky dotuji ze svých daní.
Kdo jiný než soukromé subjekty se po komunikacích (jak silničních, tak železničních) pohybuje? Buď soukromé subjekty, anebo veřejné v de facto soukromém zájmu (např. ČD vezoucí pasažéry).

Nechápu,proč běžný poplatník daně má dotovat opravy v kraji,kde nadnárodní koncern likviduje silnice.

Jen tak mezi námi, v kterém kraji se tak neděje?
Ale já bych to třeba i obrátil - jako daňový poplatník odmítám dotovat dopravní infrastrukturu používanou ke zbytným účelům, např. zachovát železniční trať vhodnou snad jen čas od času pro pár šotoušů, trampů, či jiné havěti.

Nahrazovat vlaky autobusem je cesta do pekel.

Raději ať po těch kolejích projede nákladní vlak o kapacitě několika desítek kamionů při přepravě přes půlku republiky, než motoráček vezoucí cca 20 lidí cca 15 km do nejbližšího většího města.

Nakonec bych dodal,že by bylo záhodno škodovce řádně zatnout tipec a ne jí lézt do análu.

Ale notak, nežárli.

Za pár let vlivem velkých cen PHM bude recese v automobilovém průmyslu.

Jestli v automobilovém průmyslu bude nějaká recese (jakože jednou patrně ano, ale v nejbližší době to rozhodně nebude, klíčové slovo může být třeba "nové trhy"), tak vlivem velkých cen PHM to nebude. O nějaké recesi dopravy kvůli velkým cenám PHM (snad vyjma letecké) nemluvě.

(Příspěvek byl editován uživatelem bkp.)
Your Disco Needs You!
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 19:40:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by nebyl špatný nápad zkapacitnit Trať Praha Všetaty přešdevším pro nákladní dopravu. Musíme si uvědomit že to není jen Kralupská a kladenská oblast. Musíme si uvědomit co předs Prahu v tomoto směru jezdí. Vývoz ze severních čech na Horní dvořiště/České Velenice, Zásilky z lovosic, Dřevo pro Mondi, Zásilky z Kralup a to nejsou malé objemy. Dále především to jsou kontejnerové Nexáky jejiž provoz ještě výrazně poroste. Do pěti let je předpoklad že bude nakládka zhruba 10 000 vozů měsíčne s kombinovanou dopravou. Takže ty nex´áky budou jezdit téměř jak ucelenky z Třebušic v časech největší nakládky. Takže Nároky které budou kladeny na trať 091 budou enormní. Kudy jinudy. Přes Lysou tak jako v době odklonům kvůly korydoru je nesmysl neboť trať 231 bude našvihaná příměstkou dopravou a dálkovíma vlakama na Hradec. A jiná použitelná cresta není.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 22:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychlost přepravy velkým kamionem a vlakem bude šul nul.Ta "velká kráva" totiž nemůže na dálnici více jak 80.Nehledě na to,že to zavání průserem.Brzdná dráha bude obrovská.Za toto bych ty idioty ve vládě nakopal do ...

Happy, jak byste si představoval fungující železniční alternativu k takovéhle silniční přepravě? Rokycany - Mladá Boleslav, v Rokycanech není vlečka, kapacita mladoboslavské vlečky není nekonečná, rokycanský výrobce produkuje zásilky pravidelně 24 hodin (nebo jen 12, když bude přes Prahu ten denní zákaz ), ve Škodovce je pravidelně a plynule používají do výroby. Jak byste to vyřešil? Myslím, že zvládnout v tomto případě fungující a finančně vycházející alternativní železniční model k silnici je námět na docela náročnou vysokoškolskou práci. Tak se předveďte.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 23:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel jste smázly příspěvek který byl zkontrolován pravopisně pře Word. Bohužel jsem o minutu porpásnul možnost opravit příspěvek č810. Tak proto vzniknul přípěvek 811.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 30. května 2008 - 23:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo
Použít ACTS kontejnery by asi byl docela špatný nápad?
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 00:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No připouštím,že můj předchozí příspěvek byl laděn v ostrém tónu,takže se tomu pokusím nyní vyhnout.

ad Narozenej:

Ano vím,že škoda auto odvádí do státního rozpočtu peníze,ale není sama.Takže jako obyvatel Vysočiny požaduji nové silnice protože,Bosch diesl a jeho kamiony ničí infrastrukturu,Kronospan Jihlava a jeho naprdnuté auta dřevem ničí infrastrukturu,JE Dukovany vydělává státu prosřednictvím čez dividend takové prachy,že se o tom ani škodě nesnilo.A máme tu snad dotace do infrastruktury?? Leda tak starou belu.Takže svoji argumentaci na dotaci kraje nehodlám měnit.
A to,že bych zatnul tipec škodě,to jsem přehnal,to uznávám.Ale opravdu není nutnost stavět zaměstnanost a ekonomický růst na automobilém průmyslu.říkám,že jednou se nám to šeredně vymstí.A za to dám ruku do ohně.

ad Bkp:nečekal bych,že se někdy shodnem.Pokud bude dotace použita na silnice krajské,potom je to trestuhodné.Ať si to zacvaká kraj stejně jako kraje ostatní.Vysočina si taky musela prachy na infrastrukturu půjčit z ev.banky.

zachovát železniční trať vhodnou snad jen čas od času pro pár šotoušů, trampů, či jiné havěti.

No stát do lokálek nic moc neinvestuje ,tak to můžeš být v klidu.Pokud jde o ztrátu ZDO,potom ti doporučuji,abys volil v krajských volbách takovou stranu,která má likvidaci železnice ve svém programu.čili pláčeš na špatném hrobě.

Raději ať po těch kolejích projede nákladní vlak o kapacitě několika desítek kamionů při přepravě přes půlku republiky, než motoráček vezoucí cca 20 lidí cca 15 km do nejbližšího většího města.

Vedlejší tratě na kterých jezdí ty tvé motoráčky rozhodně nemají s nákladní dopravou problém.Ovšem raději vidět 810 s 20 lidmi na palubě než bangli táhnoucí daak a jeden Es.Takže opět věc názoru.

O nějaké recesi dopravy kvůli velkým cenám PHM (snad vyjma letecké) nemluvě.

To je tvůj názor a lidí žijících v realitě knihy "Modrá nikoliv zelená planeta".Můj názor technika je jiný.Jestli si někdo myslí,že ropu jednou nahradí nějaká alternativa a všichni opět ve stejné míře vyjedou na silnice,potom ten člověk je při nejmenším idealista.Žádná jiná technologie pohonu už nikdy nezaručí tak rozsáhlou IAD,jako známe z dneška a z pohonů pracujících na bázi derivátů ropy.Proto opět zmiňuji,že přemíra a závislost na automobilovém průmyslu je zhoubná.

ad DJ cargo: Tak to je zajímavá otázka :-) (Jen bych asi zůstal u tykání,nikdy sem si stebou myslím nevykal.Kdyby si to chtěl změnit stačí říct).No rozhodně je nutné se zeptat,jestli je skutečně megakamion o tolik výhodnější a časově rychlejší než železnice.Já myslím,že rozdíly budou maximálně do 2 hodin,což je zanedbatelné.Dle mě nejde ani o technickou věc,ale spíše o lobby.nějak moc podezřele se angažuje česmad.Jde spíše o schválení do provozu těchto megakamionů.Jelikož EU se staví negativně,tak nevidím důvod,proč by čr měla být "exotem".Samozřejmě obsluha by vydala na celou studii.Ale obecně lze napsat,že přes den by se na nádru v Rokycanech nakládalo a v noci by se jelo.Dejme tomu by se daly stihnout i dvě várky za noc.Bohužel bez vlečky je zde ten nepraktický a prodražující překlad.Dále pokud vlečka v MB kapacitně nestačí,tak by podnik mohl zainvestovat a vlečku rozšířit.To zas není nějak přemrštěná suma.
Podporujme regionální pivovary s originální českou recepturou a ne nadnárodní europatokáře!
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 08:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Použít ACTS kontejnery by asi byl docela špatný nápad?

Ale obecně lze napsat,že přes den by se na nádru v Rokycanech nakládalo a v noci by se jelo.

K obojímu - to by určitě nefungovalo. Tedy možná fungovalo, ale nikdo by to nezaplatil. Zkuste popřemýšlet proč.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 5-2004

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 09:23:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud smím hádat tak provoz ACTS kontejnerů je drahá sranda. Je nutný specialní a drahé auto které nebude dostatečně využité a ve výsleku se na jeden vůz který není levný se toho tolik nenaloží. Dále je otázka kolik kamionů se bude na této přepravě podílet. Pokud to bude pod 5 kusů tak tato relace je pro železnici díky nákladovosti téměř nedostupná.
A u nápadu přes den nakládat a v noci přepravovat je asi problém že by se najednou přivezlo příliš velké množství zboží pro které by byly nutné velké skladovací kapacity.
Chápu to dobře? Jinak to byl nápad jaky by to šlo udělat ale tušil jsem že bude špatný.

Jenomže se obavám že toto je pro železnici nebezpečná situace. Začne to u přepravy u které se podstatná část lidí schodne že železnice je nepoužitelná a pak budou nasledovat přepravy které nyní vozí železnice.
Vše jde dokázat , stačí najít cestu.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3136
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 11:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná je tahle celá diskuze o ničem, protože v novinách jsem teď něco četl o jednom kamionu z Rokycan denně. Mimochodem, v dobách kdy jezdily ve velkém množství hotové kastle z MB do Kvasin už Škodovka jakousi obdobu megatrucků používala - velkoobjemový návěs a zatím ještě jednoosý přívěs.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4440
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 12:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
A máme tu snad dotace do infrastruktury??

Nevím sice kdo na Vysočině financoval jakou silnici, ale vidím tam třeba konečně obnovované napojení Jihlavy nad D1, obchval Jihlavy, okompletně obnovenou silnici z Jihlavy do Telče, či Znojma, či průběžně přestavovanou silnici z Jihlavy do Žďáru nad Sázavou.

Vedlejší tratě na kterých jezdí ty tvé motoráčky rozhodně nemají s nákladní dopravou problém.

Proč se omezovat jen na lokálky, myslím, že příklady, kde regionální doprava je mizivá a kapacitu tratě by lépe využily jiné vlaky, jsou známy: Chlumec - Velký Osek, ale třeba i Benešov - Tábor...

Jestli si někdo myslí,že ropu jednou nahradí nějaká alternativa a všichni opět ve stejné míře vyjedou na silnice,potom ten člověk je při nejmenším idealista.

A co se stane jiného? Lidé hromadně (znovu)objeví VHD? Ne, ne. Potřeba cestovat se nezmenší a cena VHD není nezávislá na ceny IAD, naopak, jsou velmi i provázané. Drahá IAD umožňuje drahou VHD, takže na jejich vzájemném cenovém poměru se nic zásadního nestane (přirozenou cestou, moná státní intervence je věc jiná).
To pro začátek.

No rozhodně je nutné se zeptat,jestli je skutečně megakamion o tolik výhodnější a časově rychlejší než železnice.Já myslím,že rozdíly budou maximálně do 2 hodin,což je zanedbatelné.

Časová výhodnost není v nominální jízdní době, ale v době od předání k přepravě k předání k vykládce. Není-li to na ucelený vlak, což v tomto příkladě není, tak naložený vůz by musel čekat třeba i mnoho hodin na vhodné pn, potom nějakou dobu zaberou manipulace, zatímco kamion se může rozjet kdykoli (OK, tento má sice omezení, což sice rozdíly poněkud setře, ale pořád je lepší mít 12 hodin časový limit k dobru, než jedno vhodné pn za den).
Your Disco Needs You!
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 17:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot: Možná je tahle celá diskuze o ničem, protože v novinách jsem teď něco četl o jednom kamionu z Rokycan denně.

Pokud je to pravda, tak bych se i ja pripojil k tomu navrhovanemu nakopani - prislusneho urednika na MD. Kvuli jednomu kamionu davat vyjimku! Nic by se nestalo kdyby misto toho jezdily dva normalni kamiony.

Ten jeden mega-kamion otevira dvere ostatnim. Kdyz mohla byt jedna vyjimka, mohou byt i dalsi a nakonec se mega-kamiony zacne vozit uhli do elektraren :-(
:-)
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 31. května 2008 - 18:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná je tahle celá diskuze o ničem, protože v novinách jsem teď něco četl o jednom kamionu z Rokycan denně.

Pak ale trochu nechápu rentabilitu takového provozu - buď z hlediska dopravce, nebo přepravce.

Buď na tom první nic nevydělá, nebo ho bude druhý přeplácet. Něco tu nehraje.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 02. června 2008 - 16:09:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych otázečku, když je teď jih zablokovaný, kudy jezdí auta z Kolína do Itálie? Tipoval bych nejspíš přes Brno, nebo i Plzeň?
Za případnou odpověď děkuji.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 03. června 2008 - 09:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od konce května přes Šatov.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 06. června 2008 - 10:03:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem si toho všiml, ale HB - Dobronín (Jihlava) je také až do 10.6. mimo provoz?
Martin_cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 08. června 2008 - 08:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamessn: Ano, je tam výluka kvůli obnově. Současně se zapíná autoblok v úseku Dobronín - Šlapanov a ESA ve Šlapanově.
Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 15:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže auta musejí jezdit přes Brno a dál buď Šatov nebo Vídeň.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 8-2005
Odesláno Pondělí, 09. června 2008 - 21:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem koukal, že od 14.6. bude nepřetržitá i na Šatově, chudinky autíčka, nemají to jednoduché.
Jen aby se nám sem na Jih zase vrátila.
Martin
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3159
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 15:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady to jsou předpokládané nárůsty přepravy kontejnerů do jednotlivých zemí z německých a západních přístavů (Adam, Rdam, Antverpy). Docela zajímavá čísla - jestlipak už je mají na SŽDC naštudvaný...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 20:49:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U popisku této fotky je ,že se jedná o nově opravené vozy.
https://www.k-report.net/discus/nahledy/169822.jpg

Myslel jsem že se pošta už skoro vůbec nevozí ......
Japa to tedy je ??
Musil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 21:15:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pošta se přepravuje čile,především v noci.
application/pdf
prep_posty.pdf (363.8 k)
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 00:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík
S největší pravděpodobností od půlky léta budu pracovat přímo před poštou v Malešicích tak si snad nejakej ten vlak vyfotím.
Jinak je tam i vlečka do Prefy ?? Ted nevím,každopádně tam sunuly vozy z Malešic cca v 07:45.
V areálu nejaký rekoprase a u plotu původní prase.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 3163
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 09:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě máš na mysli vlečku do Ferony - hlavně uhláky apod. se železem.

Prefa je tam vedle taky, bohužel bez vlečky.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 16:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takhle vypadá pravidelná obsluha malešické pošty, vždy okolo 5:30 (ráno).
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4949
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. června 2008 - 08:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže podle toho řazení už nejezdí poštovní vůz do Tábora na spěšňáku?
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 18. června 2008 - 18:51:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zásilky do a z jižních Čech jsou dnes ditribuovány pře České Budějovice, taže relace Malešice - Tábor zanikla.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 18. června 2008 - 19:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zrovna jsem se chtěl ještě na něco podobného zeptat

Jezdí modré vagony a nebo i zelené jako součást osobní dopravy ??
Ten vagonek do Tábora mam možná na videu na R do Budějic. Byl na konci soupravy ...

A ještě dotaz ,mam focený i vlak se zelenýma vozama,jezdí tyto vlaky ještě ?? A co se vlastně vozilo ??
Musil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. června 2008 - 13:12:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To byly tzv. "rychlé linky", většina vagonu už asi ani neexistuje, ikdyž byly relativně nové.
Petr_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. června 2008 - 19:02:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


dobrý den,
měl bych jeden dotaz, mají i němci šestimístné kódy pro PPS (tak jak my máme třeba Děčín st. hr. 649 nebo 507194), kde bych tyto kódy našel ? v DIUMU nejsou. Případně mohl by někdo identifikovat tarifní bod 80- 09873-1 ?
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. června 2008 - 21:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musil: Rychlé linky byly jen poměrně krátkodobou nabídku přepravy kusových zásilek z domu do domu. Fungovalo to jen pár let někdy v polovině 90. let. Ale ty zelené zetky se předtím i potom používaly na přepravu spěšnin, které jezdily i v ucelených vlacích. Ještě po roce 2000 jezdil spěšninový Rn Praha-Bubny - Třinec. Ale třeba z počátku 90. let si pamatuju, že jsme viděl ucelený spěšninový vlak na trati Hranice - H. Lideč, který mohl mít tak 15 až 20 zelených zetek.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 20. června 2008 - 09:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zase pamatuji ještě koncem devadesátek spěšninovou raketu Plzeň - Praha na Smíchově. Vozilo to 2 - 3 DS + rozličné množství zmiňovaných "zetek"
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 22. června 2008 - 22:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jnd: Modré jsou pp vidět na osobácích Pce - HK pro Opatovice n/L
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 13:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V noci na dnešek jeden Pn (23xSgrrs MT) s kontíkama z Nýřan do Uhříněvsi.
Dneska má jet Nex 43146 Nýřany - Praha - Děčín - Německo (ČDC/Railion).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2357
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 16:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Radotíně se staví nějaká nová hala (nevím jestli je to ještě v areálu Janky), každopádně je zkrz ní natažena nová kolej. Ví někdo, jestli to k něčemu bude, nebo se to jako spousta podobných projektů, zase zastaví jen u toho natažení, aniž by se tam něco vozilo?
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 17:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že to je Kondor. Ale koleje skrz halu jsem si nevšiml. To bych měl napravit.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Rosta_kolmix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. července 2008 - 19:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud je tu někdo ze spedičních firem, prosím ozvěte se mi na mail.
http://prototypy.bilysklep.cz
http://sergeje.bilysklep.cz

pokec na ICQ: 258883797
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.196.170
Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 13:27:46    Odkaz na tento příspěvek  

Rosta Kolmix:
Jaký typ spedičních firem máte na mysli ?
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.21.206
Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 18:47:02    Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by někdo říci něco věcného k přepravě štěpky z Plané u ML do Rakouska (známý fotografy stíhaný vlak v So/Ne)? Na jaře při výluce mezi Stříbrem a Kozolupama jezdila odkonem přes Bělou se třemi 742 a Rakušák se po pilinách mohl utlouct, když nejely včas. Teď je sice out i Svojšín, takže by musela přes Tachov (a to nejspíš kvůli délce na 2x, ovšem nebylo by to neproveditelné). Vlaky se objevily v obězích při červnové změně, ale bumpráskšlus a veškerá štěpka z Plané má jezdit do Hněvic. Že by se Rakušák pilinama zjara zadávil, nebo už je nechce...?
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.46.205
Odesláno Pátek, 11. července 2008 - 20:04:23    Odkaz na tento příspěvek  

Kolega z CD-C to vozil/vozí a říkal, že jezdí přes Tachau...
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4497
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 16. července 2008 - 16:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.zelpage.cz/zpravy/6370

Mám tomu snad rozumnět tak, že podle ÚOHS by dráhy měly zapomenout na nějakou aktivní obchodní politiku?!
Your Disco Needs You!
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.34.212
Odesláno Středa, 16. července 2008 - 18:34:34    Odkaz na tento příspěvek  

To chce klid...to nějak vyšumí. Od státní SŽDC dostaly ČD 12GKč za majetek, teď si z toho státní ÚOHS bere zpátky daň. Ona si to matka s dcerou nějak vyřídí...bezvýznamné přelévání peněz.