| Autor |
Příspěvek |
Lc_736__c_954 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3954 Registrován: 6-2006
| | Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 10:19:05 |
|
Pourquoi ? Mají to ta úplně nejnovější příchozí Intoura, tato úprava přinesla i drobné změny v uspořádání podlahy v zadní části vozu, bohužel negativní změny. A pro rýpaly bych chtěl ještě dodat, že i ICOM se snaží - i mezi těmi nejnovějšími Intoury s touto mřížkou chodí občas vozy s "lepšími" sedačkami a velkými vyklápěcími ventilacemi v oknech.
|
Kuzl Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 962 Registrován: 9-2006
| | Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 20:27:09 |
|
trocha upřesnění: tu novou mřížku mají Intoura příchozí cca od září 2009 (od čeho je nevím). Velké vyklápěcí okna má drtivá většina vozů, tzv. skleníky byla pouze první várka podzimu 2007 (např. v ČSAD UO to je 19 skleníku ze 120 Intouro)
|
Lc_736__c_954 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3957 Registrován: 6-2006
| | Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 20:31:20 |
|
Dyk jo. 
|
Petr_k Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5836 Registrován: 4-2003
| | Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 20:37:22 |
|
ta mřížka by měla krýt přepracovaný sání motoru - u předchozího provedení to je za levým zadním kolem a dostává se tam dost bordelu (výměna vzduchovýho filtru po 5.000 km není u nás žádná výjimka). Jak je vidět, EvoBus pracuje pružně a rychle - na začátku května se to od nás dozvěděl manager für überlandbusse a v srpnu už jezdí sériový vozy... (Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
| Až chcípneš, tak tě vykopu a obrátím ksichtem dolů. |
|
Lc_736__c_954 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3958 Registrován: 6-2006
| | Odesláno Neděle, 29. srpna 2010 - 20:56:01 |
|
Ale hlavně zevnitř je bohužel znát, že je to děláno dodatečně. 
|
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685 Registrován: 1-2009
| | Odesláno Pátek, 08. října 2010 - 17:19:42 |
|
Hledal jsem nějaké informace o autobusu Karosa Oaza a nenašel jsem kromě hromady inzerátů na prodej vůbec nic a nenašel jsem ho ani v seznamech typů autobusů vyráběných v Karose. Netušíte někdo, proč o něm nejsou nikde žádný informace?
80 000 km vlakem za rok (z toho 1/4 v zahraničí) www.michalsimek.borec.cz |
|
Lions_coach
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 537 Registrován: 8-2009
| | Odesláno Pátek, 08. října 2010 - 19:10:12 |
|
Protože se v Karose nikdy nevyráběl. Oasa byla vyrávěná v Čáslavi. Snad nejzákladnější typ byla Oasa HD12 - 901 s motorem Liaz, 903 a 901.10 s motorem MAN (odkaz). Byl to první autobus typu HD (High-Deck) vyráběný v Česku. Bohužel, u českých dopravců neměl moc úspěchu, a tak Oasa roku 94 (?) skončila. TV Nova jej také prohlásila za autobus smrti, konkrétně zrovna typ 901.
| RAJČE 10.9.2010 aktualizace. |
|
Magiq
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8065 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Pátek, 08. října 2010 - 19:27:39 |
|
Jen upřesním, že 901.10 měla motor Liaz Euro 2. |
Lions_coach
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 538 Registrován: 8-2009
| | Odesláno Pátek, 08. října 2010 - 19:58:14 |
|
Magiq: Ok, právě tím jsem si nebyl zrovna jist, vím, že 901 je Liaz a 903 zas MAN, tak jsem si myslel, že 901.10 je taky MAN.
| RAJČE 10.9.2010 aktualizace. |
|
Markyman
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 205 Registrován: 11-2007
| | Odesláno Pátek, 08. října 2010 - 21:54:20 |
|
Lions_coach : A preco bol prehlaseny za autobus smrti? Kvoli nejakej vaznej nehode/nehodám alebo tam boli ine dovody? |
Lions_coach
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539 Registrován: 8-2009
| | Odesláno Pátek, 08. října 2010 - 21:56:44 |
|
To už si přesně nepamatuju. Vím, že si hodně řidiči stěžují na špatný výhled doprava, ale co se stalo, nevím.
| RAJČE 10.9.2010 aktualizace. |
|
R_b
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2358 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Neděle, 10. října 2010 - 13:53:54 |
|
Matně si vzpomínám, že v té reportáži TV Nova kritizovali konstrukci autobusu. Že je moc těžký, vysoký, špatně položené těžiště, v zatáčkách má tendenci se převrátit, málo účinné brzdy apod. To všecho v souvislosti s krachem výrobce. Mluvil tam i nějaký dopravce, kterému snad dodnes OASA dluží autobus nebo co, ale na podrobnosti už si nepamatuju. |
Busmagor
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83 Registrován: 5-2006
| | Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 13:11:32 |
|
Ahoj, mě říkal kolega, který jednou z Oas vlastnil, že tam byl poddimenzovaný rám u zavěšení motoru a musel se vyztužovat. Jinak ta Oasa dodnes jezdí u jiného soukromníka. (Příspěvek byl editován uživatelem busmagor.) |
Study
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10678 Registrován: 11-2004
| | Odesláno Pondělí, 11. října 2010 - 16:22:12 |
|
Co se týče těch problémů, tak jak už tu padlo, jde ve stručnosti o to, že karoserie byla postavena na podvozku sedmičkové Karosy a jak brzdy, tak servořízení a další věci nebyly na tu koncepci vozu stavěny. Už jen v TP byla řada výjimek, mimojiné právě to omezení výhledu z místa řidiče, které bylo opravdu katastrofální. Kdo s tím uměl jezdit, neměl problém. Když už jsme u toho, nemáte někdo nafocenou Oasu nějakého Bartúňka (?) od Olomouce? Mělo by jít o výrobní číslo 2, bílá.
| Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...! |
|
Martin_j
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13279 Registrován: 5-2002
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 07:46:23 |
|
Tohle je až do čtvrtka zapůjčeno na MHD Aš:
| Optimista se učí anglicky, pesimista se učí rusky, realista se učí střílet. |
|
Magiq
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8071 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 13:24:58 |
|
ad.Oasa: http://bartonek.byl.cz/ |
Petrd Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123 Registrován: 11-2009
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 13:54:14 |
|
Něco o Oasách tady: odkaz |
Study
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10681 Registrován: 11-2004
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 16:07:51 |
|
Podle všeho prošla nedávno nějakou větší opravou. Ty lemy blatníků, zavařená madla kufrů a podobně jsou origo nebo po opravě? Docela totiž váhám, nabídka je to dost lákavá...
| Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...! |
|
Magiq
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8072 Registrován: 3-2005
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 17:31:46 |
|
Originál to není. Prošla určitě velkou opravou. |
Lions_coach
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547 Registrován: 8-2009
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 17:35:11 |
|
Každopádně je moc pěkná. 
| RAJČE 10.9.2010 aktualizace. |
|
Study
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10684 Registrován: 11-2004
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 17:37:59 |
|
Co se dá dělat, originálnější za tu cenu asi už nikde nebude...
| Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...! |
|
Jpribil
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3837 Registrován: 5-2003
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 20:52:01 |
|
Já nevim, ale pokud nekecá výrobní štítek, tak v.č. 2 od OASY bylo tohle. Už to má dávno za sebou... O původu mě trochu matou ty německý nápisy.
|
Fedos Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2998 Registrován: 7-2006
| | Odesláno Úterý, 12. října 2010 - 21:24:43 |
|
Nejdřív bych chtěl upozornit, že Oasy měly výrobní čísla každý rok od 0 a tedy pak dochází k tomu, že ta žlutá, co je zde je 2/91, 2/92 jezdila u JV Touru (později autoškola Svozil) a zároveň ta, co přikládám v příloze je 2/93 K té bílé od Bartoňka dodám, že se jedná o 3/91 a tedy nejspíše o nejstarší existující kus, který by určitě stál za zachování, určitě by se dala za pomoci dílů z nějaké jiné uvést do původního stavu, otázkou ovšem je, co to vlastně znamená... ,protože co Oasa to prototyp
www.autobusovenadrazi.wbs.cz http://fedos.rajce.idnes.cz/
icq:241-647-938 |
|
Study
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10686 Registrován: 11-2004
| | Odesláno Středa, 13. října 2010 - 09:07:13 |
|
Je to opravdu 3/1991, tu dvojku někdo pustil do světa omylem. No uvidíme, říjen je dlouhý...
| Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...! |
|
Fedos Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3000 Registrován: 7-2006
| | Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 13:34:17 |
|
3 000
www.autobusovenadrazi.wbs.cz http://fedos.rajce.idnes.cz/
icq:241-647-938 |
|
Aresák
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1335 Registrován: 1-2007
| | Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 13:38:28 |
|
Jpribyl(3837): Mohu se zeptat co je to na fotce za čabajky? |
Fedos Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3001 Registrován: 7-2006
| | Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 13:40:19 |
|
No snad si každý vybere ten svůj oblíbený vůz, nátěr či dopravce... Já dodám, že všechny fotografie jsou z let 2009/2010 a nyní už zdrhám před moderátorama... 
www.autobusovenadrazi.wbs.cz http://fedos.rajce.idnes.cz/
icq:241-647-938 |
|
Venca21
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101 Registrován: 6-2010
| | Odesláno Sobota, 16. října 2010 - 22:01:56 |
|
Fedos: U mě suveréně vede Záruba  |
Ronoath
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156 Registrován: 9-2004
| | Odesláno Středa, 27. října 2010 - 09:14:58 |
|
Zdravím, uvažoval jsem, kam toto hodit, a nejlépe se to asi hodí tady. Mám na vás prosbu. Předělávám si do Mafie autobus Volvo B7l, a rád bych si udělal funkční ukazatel blinkrů. Kde by na palubce měl být? Máte někdo fotku, která by mi pomohla? Google mi sice nalezl kotel fotek, ale nic použitelného.
 |
Mauricio Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5313 Registrován: 4-2005
| | Odesláno Pátek, 05. listopadu 2010 - 00:15:26 |
|
Aby ti to nepřerostlo přes hlavu... |
Study
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10759 Registrován: 11-2004
| | Odesláno Sobota, 06. listopadu 2010 - 07:49:32 |
|
Já ji mít na starost víceméně nebudu. Ale po matuře už to bude lepší (jestli ji teda dám)...
| Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...! |
|
950104 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348 Registrován: 2-2010
| | Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 21:15:25 |
|
Dnes jsem na dálnici D1 po cestě z Prahy na 84 km okolo 16:30 potkal dva kousky od BUSMATu na převozních číslech. Že by je už konečně někdo koupil? Jen tak mimochodem: vypadali dosti zuboženě a Axer těžce klečel na přední nápravě( že by ventilky pérování nebo pytle). Foto je dost nekvalitní, protože se to za jízdy moc dobře nepovedlo.
| http://www.phdprerov.ic.cz// |
|
Busmat
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 796 Registrován: 6-2008
| | Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 21:30:27 |
|
950104:Jo zubožené byly...to víš holt kvalitní údržba...By mě zajímalo kterej střelec se plácnul přes kapsu... |
Fedos Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3029 Registrován: 7-2006
| | Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 21:38:55 |
|
No jelikož převozní značka na Axeru je používaná pro převozy autobusů na Moravu od roku 2004... a ty se pak objevují v inzerci... tak co myslíte ? Áno, správně je převoz ke Zmudovi do Bohumína...
www.autobusovenadrazi.wbs.cz http://fedos.rajce.idnes.cz/
icq:241-647-938 |
|
Study
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10768 Registrován: 11-2004
| | Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 21:47:33 |
|
Nepamatuju si, že bych u takových překupníků viděl někdy nějaký slušný autobus, který by ještě stál za to...
| Závistivci všech zemí, polibte mi prdel...! |
|
950104 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349 Registrován: 2-2010
| | Odesláno Středa, 10. listopadu 2010 - 23:33:35 |
|
Asi bych to podle toho T na převozkách viděl taky na Zmudu. Necháme se překvapit, jestli se u něho objeví v nabídce a za jakou cenu. Zatím byly hodně předražený a tím pádem zcela neprodejný.
| http://www.phdprerov.ic.cz// |
|
Mirous
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435 Registrován: 11-2006
| | Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 12:23:16 |
|
Zdravím, moc sem nepřispívám, ale teď bych měl dva dotazy. Fedos má v příspěvku č.3000 vyfocen kloubový Ikarus. V ČR ještě nějaký v běžném provozu jezdí, nebo je to starší fotka? A druhý, vždycky se mě líbili Karosy HD 12, chtěl bych se zeptat jestli to byly dobré autobusy, jelikož jak sem pročítal články tak jich moc vyrobeno nebylo. Díky moc
| ,,Tam kde ostatní končí, Tatra začíná..." |
|
Rt6n26
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628 Registrován: 5-2009
| | Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 12:27:21 |
|
Mirous: pokud se nepletu, tak z kloubových Ikarusů ještě pravidelně v ČR jezdí v Táboře po jednom 280.87 a 417. Karosy HD12 - dobré, ale drahé...
RT6N26 - aktuální provozní stadium je (kupodivu) RT6N1! Magič se NIKDY nefláká! Můj VDP zde. Železniční licence zde Mareček už je pryč, kdo půjde další? |
|
Slim
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1077 Registrován: 2-2005
| | Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 22:03:16 |
|
Drahé?????????????????????????????? |
Rt6n26
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 634 Registrován: 5-2009
| | Odesláno Středa, 17. listopadu 2010 - 22:28:38 |
|
pokud jsem dobře slyšel, neprodávaly se, protože dopravcům stačily LC736/936(stihly to?) a bylo výhonější pořídit si ojetinu ze západu se srovnatelnou výbavou levněji. Nemyslel jsem přímo drahá, ale prostě po její kategorii nebyla poptávka...
RT6N26 - aktuální provozní stadium je (kupodivu) RT6N1! Magič se NIKDY nefláká! Můj VDP zde. Železniční licence zde Mareček už je pryč, kdo půjde další? |
|
Lc937gt11
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 405 Registrován: 1-2009
| | Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 12:40:24 |
|
ad 950104 a busmat: už je u Zmudy na TipCars.com... za 1.290 OOO bez DPH |
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5243 Registrován: 12-2007
| | Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 17:47:52 |
|
Nemyslel jsem přímo drahá, ale prostě po její kategorii nebyla poptávka... Také když se HD12 začaly vyrábět, počátek 90. let a tedy těsně po revoluci, společnost hleděla vstříc západu a pro dopravce bylo "lepší" si pořídit starý jetý Mercedes na zájezdy, který měl lepší image, a ikdyž vypadal hrozně, byl to Mercedes, byla to značka. Kam se hrabala nějaká Karosa. To samé platilo i o GT11.
|
Petr_k Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6108 Registrován: 4-2003
| | Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 19:17:32 |
|
gétéčko mělo smůlu na jinou konkurenci - lepenou šestku, která tehdy nabízela stejnou úroveň při nesrovnatelných výhodách kompatibility s ostatníma sedmičkama.
| Tento příspěvek může obsahovat politicky, rasově, genderově nebo jinak nekorektní výroky. |
|
950104 Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363 Registrován: 2-2010
| | Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 19:51:13 |
|
Lc937gt11: Díky za info. Opravdu tam toho Axera inzeruje a už je dokonce zbaven polepů, ale za tuto cenu je to pořád neprodejné. Zatím se tam ještě neobjevil ten Mercedes, který jel z Axerem. Toho stále ještě inzeruje Losl s.r.o, který ovšem i toho Axera do včerejška inzeroval.
| http://www.phdprerov.ic.cz// |
|
Axer
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2833 Registrován: 8-2005
| | Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 20:22:45 |
|
Další Busmatí nádhera je na prodej v Brně. Jedná se o jejich mercedes 0405 nebo co to bylo. Cena 150 000,- za celý autobus, jinak na díly.
|
Busmat
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 804 Registrován: 6-2008
| | Odesláno Pátek, 19. listopadu 2010 - 20:55:16 |
|
Axer:Nebyl by odkaz prosím? V tipcars je Axer jak v nabídce Zmudy (nejlepší je ta první fotka Otokaru označena jako C956 , moc bych zato nedal zda taky není ex Busmatí a hned pod tím ho prodává Losl... |