K-report
 

Archiv do 21.září 2006 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » SPZ » SPZ - diskuse » Staré archivy » Archiv do 21.září 2006 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 09:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin L: AK-46-12: Zajímá mě chronologie vydávání
Jednou jsem to tu už psal:
AB, AC, AD, AE, AH, AJ, AB-1, AC-1,...???, AK, ABA, AHV, AKJ
AC-1 jsem kdysi někde viděl, ale nevím, k jakému písmenu to až došlo.
V každém případě AB-1 jsou rezavé
 ,
AK nerezavějí.
 

(Příspěvek byl editován uživatelem Vámos.)
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 8-2002
Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 12:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

McB: no me to bylo divny, ale nevedel jsem proc :-)
nejsem takovej znalec ostrovnich spz...
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 7-2006


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 13:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdar hoši, tak jsem zpět z Dánska a ze Švédska, mám pro vás hafo fotek SPZ a informací, bohužel mi vypršela trial verze Photoshopu a tak nemůžu měnit rozlíšení obrázků pro místní limit. Pokud někdo máte nějaký program na změnu formátu obrázků, moc prosím, pošlete mi jej na RUL@seznam.cz.
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 12-2005


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 17:41:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě malý, ale myslím o to cennější dovětek k sobotní akci "Historici v Roudnici"
...aneb : "Když chci něco mermomocí vědět, tak se zeptám."

- vozidlo Škoda 1101 Tudor, rok výroby 1948 :

P-02506...(první přidělená poznávací značka, rok 1948)
RC-30-95...v Praze dne 29. 3. 1960
AE-18-54...v Praze dne 11. 6. 1965
PZ-72-74...v Praze dne 15.10. 1965
PA-00-79...v Pardubicích dne 2. 8. 1968


- vozidlo Škoda 440 Spartak, rok výroby 1958 :

OB-82-91...v Kladně, dne 16. 5. 1958
KD-13-31...v Kladně, dne 7. 6. 1962


- dále :

LT-26-85...v Litoměřicích, dne 12. 12. 1963

...a když to dobře dopadne, budu vědět ještě datum přidělení LT-02-00.
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 499
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 18:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky protekce.... 6A3 0911, Porsche 911, Jana Želivského P-3, typ 101
Kucíí, víte, ona je pravda ale úplně někde jinde
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 10-2003


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 19:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bagrování v Brně:
 
 

Jedna převozní v Moravských Bránicích (propadlá)
 

Slovenské nové:
 
 

Slovenská „stošestka“
 
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 12-2005


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 19:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když už jsem dneska u toho "historického bádání" , dovolím si zde zveřejnit takovou malou, bohužel spíše ryze osobní historku. Snad mi to prominete.
Při své nedávné dovolené na Vysočině jsem se mimojiné s chutí prošel končinami, které mi byly zhruba před třiceti lety nejbližším domovem. Zdánlivě nic poetického - pár ulic na jednom z jihlavských panelákových sídlišť, které jsem tehdy takřka pravidelně musel zdolávat pěšky, abych se dostal k nejbližší stanici trolejbusu. Důvodem byla většinou (dnes už výme, že marná) cesta za základním devítiletým vzděláním.
Ano, nemýlíte se. Tu chybějící poetiku uprostřed betonových krabic mi už tehdy nahrazovala plná parkoviště.
Jaké to zpestření všedního dne!
Právě při těchto pravidelných cestách na trolejbus se v hlavě tehdy dvanáctiletého "mě" zrodila nejprve myšlenka zaznamenávat si jihlavské "nejvyšší viděné", záhy pak kvůli vzájemnému porovnávání i nejvyšší viděné sousedních šesti okresů...atd.
Dědkova espézetková mašinerie se nezadržitelně rozjela...
Takže do této mojí "druhé porodnice" jsem po letech zavítal a po příjemné procházce (všechno bylo po těch letech takové nějaké menší a ospalé) mě zde zaujal tenhle jinak espézetkově i automobilově všední, nezajímavý Trabant...

 
 

...byl by všední i pro mě, nebýt silně povědomého místa, kde i nyní, po tolika letech parkuje. Po návratu z dovolené jsem v Praze jen tak zkusmo koukl do "nejstarších dochovaných" záznamů na "nejvyšší viděné"...

 
 

...a byl tam !
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2370
Registrován: 10-2003


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 20:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek: krásná, řekl bych až dojemná historka. Děkuji za ní.

Mimochodem v té době , co jsi se pídil po vzdělání a cestou jihlavskými sídlišti se ti v hlavě místo množin honili espézetky, mě bylo -8 měsíců a z maminčina lůna nebylo na espézetky ještě vidět. Do a z porodnice mě vezla Škoda 1000 MB (BO-69-52) registrovaná dne 4.10.1967 a vyřazená v roce 1991. Byla to tedy moje první spatřená SPZ.

Moje mašinérie se rozjela v roce 1991. Bohužel jsem nikdy neměl cit pro dataci nejvyšších spatřených a jen jsem prostě přeškrtnul starý záznam...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7373
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 20:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3260 - Slovenská „stošestka“

Je to přece "stotrojka"!. "Stošestky" na Slovensku ani nemají...

Dědku - co dodat .
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 20:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek: Super údaje z Roudnice
Už jsem se chtěl dotázat, jestli ses aspoň někoho nezaptal. Pak jsem si řekl, že počkám, protože pokud jsi měl příležitost, tak bys jí určitě neprošvihl. Nezklamal jsi!
Dík za zeptání a zveřejnění!
Jen mi vrtá hlavou ta první - není tam chyba? S nulou na začátku je zkušební (s červeným písmem) - i když první značku mohl mít zkušební. Pokud tomu dobře rozumím, tak techničák je až z toho roku 1960.
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 20:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3260: To datum přidělení té BO-69-52 je na 100%? Jestli si ho můžu zapsat do tabulky (mažná to ztu bylo už dřív a já si to jen nezapsal)
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 10-2003


Odesláno Pondělí, 18. září 2006 - 22:27:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

mcb: dobrá, tak stotrojka...

vámos: ano je to podle TP
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 07:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos :

Ta první značka mi byla taky divná, i ta pauza do další přidělené po ní, zvlášť, když by se jednalo o zkušební značku.(Copak by vůbec mohl ten Tudor jezdit se zkušební značkou až do roku 1960 ?)
Ono je to psáno dohromady a jenom (bez konkrétnějších údajů) ve spojení s rokem 1948:
P02506
Pomlčku za "Pé" jsem si tam (právě kvůli tomu zmíněnému roku 1948) dosadil až já.
Takže buď je to jak píšeš, (je to červená zkušební z roku 1948) nebo by to taky mohlo být :
PO-25-06...prešovský kraj už v systému 1953 - 1964 .
Jisté je, že kompletní údaje v tom techničáku začínají až s rokem 1960, tedy s RC-30-95 a to nám bude muset zatím stačit.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 09:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek: Ten TP jsi sám viděl nebo ti ty údaje byly sděleny majitelem? Vypadá to, že v roce 1960 to dostalo nový techničák (což není zas tak divné). Ta první značka bude z jiného zdroje. Navíc jsem si uvědomil, že zkušební (nebo převozní = v dnešní terminolgii trvalá manipulační) se do TP nikdy nepsala. Ta byla přidělena výrobci/prodejci/opravně a majitel k ní vedl knihu jízd.

3260: Dík!
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 12:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos : To byl diktát po telefonu.
Já bych řek' (teď se mi majitele nechce znovu otravovat, protože těch telefonů už bylo nejmíň tři ), že to tím pádem bude záznam ne o první použité značce, ale o značce, která na autě byla při převodu na to RC-30-95 v roce 1960. Pražská "trvale manipulační" z roku 1948 to tedy být nemůže, takže mě napadá jedině značka prešovského kraje v systému 1953 - 1964.
Možná se jedná o takové to červené razítko, tam to bývá mám dojem bez pomlček a přimotal se tam nějak k tomu rok výroby vozu, takže to možná pro nezkušené oko vypadá jako záznam o přidělení značky. Kdoví. Rozhodně by bylo velmi zajímavé (zvláště pro tebe, že yo?!), do toho TP nahlédnout...
Ale jinak je to stoprocentně v pořádku, můžeš se spolehnout, je to velmi důvěryhodný zdroj.
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2006


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 13:05:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jsem před nedávnem tady, v archivech diskuzí i jinde „zaslechl” nářky na absenci a neukojenou poptávku po fontu do PC se znaky použitými na RZ. Jelikož jsem se v dobách plných síly a zdraví konstrukci a tvorbě písem věnoval, dal jsem si na týden klapky na oči a „trošku” makal.
 
 
Výsledek vám mohu nabídnout na adrese:
http://www.feudal.cz/spz/html/autorske_pismo.htm
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 13:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: klobouk dolů

Navíc jsou stránky moc hezky udělané...
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 1-2004


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 14:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: Pěkné, včetně těch vychytávek jako tabulka nebo EU pruh.
Jen písmeno R by potřebovalo ještě doladit .
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2006


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 15:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aussiger: Máš na mysli rozdíl mezi publikovanými vzory vyhlášky 291/2004 Sb. a nové 334/2006 Sb.?
 
Trustno1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 4-2005


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 16:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: No teda, klobouk dolů!!! Nemáš náhodou vazbu na ministerstvo dopravy, resp. na firmu HICON, že ne?
http://RZ.zde.cz/ - AussigerBobykova tabulka nejvyšších značek

Trustno1 = trust no one ~ nevěř nikomu!
Trustno1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 4-2005


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 16:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: Zde jsem našel toto: ...protože jsem v průběhu doby zhotovoval na plotteru pro své kamarády pár samolepících reflexních SPZ pro sportovní vozy...

Kolik by u Tebe vytvoření takovéto RZ stálo, smím-li se zeptat?
http://RZ.zde.cz/ - AussigerBobykova tabulka nejvyšších značek

Trustno1 = trust no one ~ nevěř nikomu!
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 7-2006


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 16:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: Chlape, já tě asi sežeru!
Dá se někde sehnat zdarma? 999,- se mi zdá přehnané.

(Příspěvek byl editován uživatelem rul.)
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 17:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

999,- je celkem solidní cena, vezmu-li čas strávený nad vytvořením fontu. Holt v počítačové branži jsme si ještě nezvykli na to, že všechno něco stojí.
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 17:51:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal :

Profesionální práce.

A navíc je moc dobře, že se o tohle téma zcela vážně zajímají nejen takoví blázniví hračičkové, mezi něž se počítám hlavně já, ale i seriózně tvořící, skuteční odborníci!
Jen mě napadlo ohledně tebou krásně graficky zpracované historie poznávacích značek - co na to autor převážné části textu (jak se sám zmiňuješ) Vámos ? Byli jste nějak předem domluveni na tom, co vznikne a z jakých zdrojů to vznikne?

Jinak skvělý, nádhera, to je přesně to, čím by především mělo být toto fórum prezentováno široké veřejnosti.
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2006


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 18:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trustno1: Takovéhle ani jiné vazby nemám. Jenom mne to baví a před onemocněním jsem provozoval „oneman” reklamní ateliér (http://www.feudal.cz). Teď jsem mimo a nic nedělám (na plotteru a pod.).

Rul: Je mi líto, ale každá sranda něco stojí, jak konstatoval i 3260 ...

Dědek: Když jsem ty stránky začal připravovat, nalezl jsem ty Vámosovi a dopadlo to tak, jak píšu v odkazu imressum. Před zveřejněním na netu jsem Vámosovi předložil pracovní verzi se žádostí o souhlas a ten jsem s podmínkou uvedení použitého zdroje získal.
Dědek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 12-2005


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 18:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal :

Prima. Je vidět, že jsi jako skutečný profík myslel na všechno.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2384
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 22:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Regiomap JM kraje
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 8-2002
Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 22:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

feudal:
ten font je super, je videt, ze vis o cem mluvis. taky jsem rad, ze to vzal do ruky nekdo, kdo vi vo co gou :-)

ale na to, abych si pomoci spz fontu napsal par kravinek a skladoval je v pocitaci si tvuj font za litr urcite nekoupim... jo pokud bych delal (treba samolepici) spz pro znamy na zakazku, asi bych o investici uvazoval, ale takhle tezko. praci a potrebny know-how chapu, ale jak rikam, pokud me ten font nevygeneruje dalsi penize, je ta cena prilis vysoka. treba ja bych byl ochoten uvazovat o lidovejsi cislici max. 200 Kc.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 19. září 2006 - 23:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: Souhlasím s Pavlem2 ohledně ceny. Na hraní je ta tisícovka dost peněz, ale je to nádhera. Nemohl bys jeden vzorek věnovat tvůrcům tabulky nej. Tam by to byla fantazie
Poznámka k trvale manipulačním SPZ v 80. letech. Tabulky vydala prodejna a byly poznačené na faktuře, která se přidkládala na VB při přihlašování. tam se taky značka měla vrátit. Já za tu co mám ve sbírce musel matce zaplatit pokutu za nevrácení v plné výši 50,- Kčs, což bylo na gymplu skoro moje měsíční kapesné.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 7378
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 00:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jen tak pro zajímavost.

jedna hradecká "stopětka" ze včerejšího brněnského výstaviště. Co je to za auto?

 
 

A o kousek dál Korveta. Co je to za značku? Francouzský "typ 116"?

 
 
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2006


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 01:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcb: to první je Dodge, to druhé je l'SPZ d'France :-)
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 02:11:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pajda: ... jeden vzorek fontu věnovat tvůrcům tabulky nej. Tam by to byla fantazie ...
NEBYLA. Protože by v první řadě ve velikosti 10pt vypadal stejně, jako použitý Arial a hlavně by se Ti stejně nezobrazoval, protože ho nemáš nainstalovaný ... Je mi líto.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2387
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 07:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mcb a hradecká stopětka: Tahle bude tedy 105 nebo 106? Co na to centrální analýza? Foto je stažené z netu...
 

IMHO: Když jsi byl na veletrhu...Viděl jsi nějaký nákladní vlak na hlavním???
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3703
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 08:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mimochodem, novela č. 334/2006 Sb. kultovní vyhlášky již nezná číslené typy značek, které se za dva roky zde stačily poměrně zažít (typ 101, typ 115 atd.). Vyobrazení jsou v příloze uváděna opět bez typu, jako to bylo před "europoružkovou" novelou z roku 2004.
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 09:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Quex: Vyobrazení jsou v příloze uváděna opět bez typu, jako to bylo před "europoružkovou" novelou z roku 2004.

A jakto vlastně ORP objednávají? Chápu, že teď stačilo napsat:
Typ 101 - 2000 ks
Typ 115 - 50 ks...

Budou snad kroužkovat obrázky? (neznaje ani za dva roky zdejší kultovní číselné značení) Nebo mají nějaké interní směrnice s vlastními kódy?

Já jsem se typy naučil poměrně rychle (aspoň ty jedničkové základní...) a dokonce jsem si je převzal i do okresního formátu
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 3705
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 09:17:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, nevím... Každopádně v té aktuální příloze se typy číselně neobjevují. Mohou přece objednávat podle rozměrů, typu a barvy RZ.
Otto Bismarck rytíř síly
kráčí pilně k svému cíli
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 10:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Quex: to je sice pravda, ale jak se objednávají veteránské a trvale manipulační? Obě jsou zelené... mají stejný rozměr...
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4901
Registrován: 1-2005


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 13:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes jsem viděl asi nejvyšší zlínskou RZ bez EP, 2Z2 6495. EP asi nastoupil od 6500
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Středa, 20. září 2006 - 15:19:52   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Feudal:
Hluboká poklona za fonty. Písma tvořit neumím, taxem si číslice s písmena kreslil pouze v kreslicím programu. Na plotrování to stačí, nápisy s tím psát nejde - pro nějakou tu náhradu SPZ nebo "parkovací tabulku" to vždy stačilo.
Pokud v budoucnu bude kšeft, kde náklady za font uživím, rád se ozvu. Cenu chápu, nejsme charita... Když se člověk živí, tak občas musí jít dobročinnost stranou!
Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 1-2004


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 15:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: Jo, myslel jsem ten rozdíl, ale to už by vlastně byl nový font SPZ 2006 REGULAR, že? Významu názvu jsem původně nevěnoval pozornost.

Quex: Ale takhle vyobrazené byly typy tabulek i ve vyhlášce 291/2004 Sb.. Já to chápu jako seznam možných tvarů a velikostí tabulek, jejich kombinací pak vznikají ty známé typy 101, 102, atd. I nové veteránské a sportovní RZ jsou seřazeny podle typů od typu 401 resp. 501 výš. Viz: Vzory registračních značek historického a sportovního vozidla
že by?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.29.34
Odesláno Středa, 20. září 2006 - 15:26:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Feudal podruhé:
Mimochodem, to že u nás nejsou k dispozici fonty SPZ - tak jako v Německu - je dáno určitě úřednickou obavou ze zneužívání a snahou o komplikovanost při výrobě amatérských náhrad. Výsledek je takový, že rozličné samodomo SPZ bývají strašlé s použitím fontu Arial, občas někdo použije Franklin... Ale výsledky bývají tristní.
No, tak ta Vaše (komerční) nabídka fontů může kulturu samodomo kusů posunout o kousek výše!
:-)
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 16:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že by?: Tak jsem to asi nějak myslel, když jsem tvořil ...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 8-2002
Odesláno Středa, 20. září 2006 - 18:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

rul v rekordech:
prozrad mi pls co ma znamenat to C 3P0
nejsem fanda Star Wars...
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 7-2006


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 18:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pavel: To byl jeden z těch dvou robotů (ten zlatý, nešikovný, jestli si vzpomeneš).
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 20:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

:-)
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 20. září 2006 - 20:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dědek:
Tak jsem zjistil, že s tím Tudorem je to trochu jinak. Podrobnosti jsem ti poslal mailem (teď jsem si uvědomil, že jsem tam omylem napsal Spartak - týká se to samozřejmě Tudora - údaje u Spartaka jsou OK)
Především ta SPZ je AD-18-54 (na AE) a datum jejího přidělení zjistit z TP nelze. Toho 11.6.1965 byl vydán duplikát TP náhradou za ztracený a auto tu SPZ AD-18-54 už mělo. Starší údaje byly pravděpodobně přepsány z evidenční karty na DI.
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2403
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 22:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnešní dýchnutí historie uprostřed Brna:
 
 
 

A pár evropských značek z MSV:
nejdřív Balkán - Bosna, Chorvatsko (Varazdin), Rumunsko (Harghita - Transylvánie)
 
 
 

trocha západu - Německo, Itálie, Švýcarsko
 
 
 
(to Německo je Vogtlandkreis??? a švýcarská Ticino???)

a zase východ - Litva a Maďarsko
 
 
(ta litevská je velmi pěkná...)
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2404
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 22:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Slovensko (vybral jsem MYjavu a MIchalovce a jednu na přání)
 
 
 

a od nás jedno karlovarské a aussigerovské sjetí:
 
 

no a samozřejmě - hledal sem a našel. Koho: Vančáké na veletrho
 
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2405
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 22:21:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A na dobrou noc: jedno hodně setřené PUP:
 
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 378
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 20. září 2006 - 22:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3260: takhle vypadá značka buď po umytí WAPkou nebo narazil do jiného auta a černá se setřela. (taky se mi to kdysi stalo - auto OK, černá na značce fuč(
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 7-2006


Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 03:51:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Před týdnem jsem se vrátil z Dánska a Švédska, jelikož mám kupu fotek, tak je nejspíš postupně rozhážu do různých sekcí tohodle fóra (fotil jsem snad všechno co má kola nebo co pluje).
Začnu dánskými eSPéZetkami, do kterých jsem se zamiloval, lépe řečeno do jejich kódování. Takže pro začátek, aby jste nějak dánské SPZ pochopili:
11 500 - 18 999 (bílé dvouřádky - motocykly)
19 000 - 19 999 (žluté dvouřádky - motocykly)
20 000 - 59 999 (bílé jednořádky)
60 000 - 75 999 (bílé dvouřádky)
76 000 - 76 999 (diplomatické)
77 000 - 77 999 (síly NATO)
78 000 - 87 999 (žluté dvouřádky)
88 000 - 97 999 (žluté jednořádky)
98 000 - 99 699 (bílé jednořádky - taxíky)
99 700 - 99 999 (?)

Dánové nepoužívají písmena F, G, I, Q, W.

Tak, a teď obrázky, začnu u bílých jednořádků (aktuálně nejvyšší, co jsem zaznamenal, mají Dánové zrovna rozjetou sérii YJ 5x xxx, po ní bude nejspíš následovat YK 20 000, mě se podařilo vyfotit alespoň sérii, která byla před YJ, a to YE):

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

(Tu VY jsem vyfotil speciálně pro 3260, když jsem šel kolem toho auta a viděl tu značku, tak jsem si na něj vzpoměl a zmáčkl spoušť). :-)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 7-2006


Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 04:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

U taxíků jsem nejčastěji viděl sérii HV, HX, HY, HZ, v Kodani už ale jezdily aktuální série JB, JC - ty se mi ale bohužel nepodařilo vyfotit:
 
 
 

Diplomaté mají aktuálně AU (před ní byla AS):
 
 
 
 

Poměr bílých SPZ ke žlutým je 70:30, žlutých jezdí docela hodně a vlastní je podle mě dopravci, firmy, podnikatelé a plátci DPH:
 
 
 
 
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 7-2006


Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 04:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bílé dvouřádky (aktuální DT):
 
 
 
 
 

Žluté dvouřádky (aktuální DD):
 
 
 
 

(Vždycky je přední SPZ jednořádek, zadní dvouřádek).

Po projetí celého Dánska jsem nikde na žádné SPZ neviděl europroužek ani žádnou nálepku, nejspíš to tam tvrdě trestají. Doma jsem se z internetu dočetl, že až dočerpají sérii bílých jednořádků ZZ, což by mělo být v roce 2008, pak bude zavedeno nové kódování i s europroužkem.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 7-2006


Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 04:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Černé jednořádky už jsou docela kuriozitou, protože se přestaly vydávat v roce 1976, mě se přesto podařilo vyfotit i černý dvouřádek a k tomu i snad nejnižší v celém dánském království:
 
 
 
 
 
 
 
 

Více fotek po obědě, teď jdu spát.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2409
Registrován: 10-2003


Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 08:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rul: Díkza tu dánskou vyškovskou a za zasvěcení do kódování. Dánsko bylo pro mě až doteď velkou neznámou...

Ta poslední fotka BZ 52.730 vypadá jako prehistorická brněnská SPZ:-)
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 09:38:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tohle jsem sem nějak zapomněl dát - hlavně jsem dlouho váhal, jestli to dát do SPZ nebo do aut
Minulý čtvrtek jsem se vypravil do Černošic podívat se na jednu Cortinu, kterou bývá vidět z vlaku, jak stojí na zahradě. K mému velkému potěšení právě nestála na zahradě, ale na ulici
 
 

Nikdo jako majitel bohužel nebyl nikde vidět, takže žádné bližší informace nejsou
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 7-2006


Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 13:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Dánsku se to hodně hemží německými, švédskými, norskými a polskými SPZ. Českou jsem viděl pouze na parkovišti u Legolandu a pak až na dálnici u Hamburku při návratu domů. (Viděl jsem i rakouskou, bosenskou, italskou, švýcarskou, belgickou, holandskou a dokonce kuriozní Texas, Ohio, Island a Faerské ostrovy, Grónsko jsem bohužel neviděl):
 

Pak speciální SPZ, které se jen tak nevidí, mají auta záchranářů, v Kodani jsem viděl na Fordu Tranzit značku A1 v podobném stylu:
 
 
 

Norské:
 
 
 
 

Texas:
 
 

Limit obrázků je omezen, zbytek příště, zvláště švédské dvouřádky, které jsem slíbil 3260.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 21:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V právě odvysílaném filmovém týdeníku byla mimo jiné i reportáž, jak nějací manželé v Praze přebírají nového Spartaka. Spartak má převozní SPZ. O existenci těchto SPZ (s normálním číslem a příponou PSPZ), ale jak vlastně přesně vypadaly jsem zjistil až teď
 
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 22:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rul: Krásné fotky
Ty černé značky se v Dánsku vydávaly od roku 1958 a původně měly regionální kódování. To bylo v roce 1966 zrušeno a začalo se od začátku podle abecedy s tím, že v série původně vyjadřující příslušnost k místo jsou vynechány. Proto jdou po sobě YE-YJ-YK a je vynecháno YH patřící původně Koldingu. Ještě budou přeskočeny YP, YR, ZA, ZD, ZH, ZN a ZR.
Ještě trochu doplním ty série:
99 700 - 99 999 by měly být taxíkové dvouřádky.
1000 - 2999 jsou bílé přívěsové
3000 - 4999 žluté přívěsové původní
5500 - 9999 žluté přívěsové - druhá várka od roku 1998, když už ta první došla k ZZ.
Nějaká nízká čísla by měly mít snad mopedy.

Jinak rozlišení na bílé a žluté SPZ je víceméně shodné s naším před zavedením RZ
100 let SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 21. září 2006 - 23:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co bude Dánsko dělat, až (už brzo) vyčerpá dovpísmenné kombinace?

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace