K-report
 

Archiv do 06.ledna 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Autobusy v Liberci » Staré archivy » Archiv do 06.ledna 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 10-2004


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 09:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chtěl bych se zeptat na názor ostatních. Je podle vás civilizované, že o Silvestra je provoz MHD ukončen dřív, přičemž v mnoha jiných městech jsou naopak posily (a hlavně noční doprava!)? Já chápu ty řidiče, ale proč to jinde jde?
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 11:24:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Noční provoz měl fungovat už dávno, je to pro ostudu.V noci se vozíme taxikama za 25 - 30 kč na kilometr a lítačku mám v kapse na nic.Funguje to jinde, musí i tady!! Jsem pro.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 10-2004


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 11:47:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Už ani nevím, kde jsem to četl, že "Liberec bez noční dopravy stále zůstane zaprděným vidlákovem", ale pobavilo mě to. Ale už jsme opravdu poslední exoti, vždyť noční linku si dovedli zřídit i v Jablonci a mnoha větších i menších městech.
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 12:26:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a řekněte mi kdo tim busem pojede? bude tam deset lidí? jak často to pojede? jednou za hoďku? to radši pudu pěšky, a to nebydlim v centru ale až na konečný 12. a tam kam to je daleko (třeba ostašov) tak tam by stejně nic nejezdilo. Jedný kde by bylo plno by byla noční tramvaj v centru = rychlejší přesun mezi hospodami.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 12:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

mimochodek SA se zalekla konkurence a raději nezdražuje. už sem se těšil na plné busy u čsad. škoda
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 12:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pravdou je, kdo by noční linkou jezdil, ale nedívejme se sami na sebe.Jsou určitě lidi, kteří by určitě jeli.To bychom potom mohli zrušit vlaky, protože v nich taky nikdo nejezdí a některé spoje mhd taky, protože zrovna v některou dobu jede taky s pěti lidma. TAKHLE TO BRÁT PŘECE NEJDE !!
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 12:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

no ale přece nebudeme zřizovat spoje pro deset připitejch lidí. Přes den taky jezdí busy podle toho kolik jezdí lidí. No a protože za celou noc by jelo tak 50 lidí, tak stačí bus v 11 a před pátou.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 12:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a hlavně ´já bych se osobně v nočním bál. nikdy nevíš kdo ti nablije za krk. Jednou sem to v praze schytal v tramvaji, a tam bylo dost plno, takže nebylo kam uhnout. Prostě přímý zásah.
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 12:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A to je ono, kdybys jel autobusem, tak se ti to nestane, tam ti nikdo nenableje.V autobuse se maximálně přizabiješ, když krouhne zatáčku.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 12:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

proč by tě v busu nikdo nemohl zeblít? v tom nevidim rozdíl. v autobuse se nezvrací? No a bejt potlučenej po pádu v busu je taky super. I když já mam takovou vejšku, že se můžu v busech řady 700 a 900 držet hlavou mezi tyčema
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 12:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S tím blitím je to pravda.Onehdá nastoupil nějakej ožrala, šel kolem mě a vypadalo to, že bude zvesela zvracet, ale naštěstí nic.Ale smrděl jak namoklej cirkus.Chudák šofér a lidi. Ono si asi nevybereš.Stačí bezdomovec a je lepší si vystoupit.
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 13:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to je pravda. no stejně asi noční busy nebudou, tak je to zbytečný bát poblití. aspon cestou domů člověk úplně vystřízliví. Ono procházka v -10°c je supr
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 10-2004


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 14:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Liberečáku, proboha, s takovymhle přístupem by nebyla noční doprava VŮBEC NIKDE! A jestli po 20. hodině vstoupí do vozidla ožrala, je to chyba řidiče, který ho do vozu vpustil!
Ale vrcholem je to ZKRÁCENÍ denního provozu na Silvestra, to neomluvíš.
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Liberečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 6-2006
Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 14:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

no ono dpml se hodí každý zkrácení a omezení provozu, kvůli nedostatku řidičů. Kdo myslíte že by jezdil noční linky? Já myslim že by to dali čsad.
Ondrys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 5-2004


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 18:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ať zvednou v DPML platy, a hned nastoupím.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 10-2004


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 19:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Liberci jsou všeobecně ceny dost podobné Praze, tak proč by nebyly podobné i platy, že.. :-)
Podle mě absence noční dopravy nemůže být odůvodněna nedostatkem zájmu cestujících. Je to základní služba pro obyvatele velkého města!
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 21:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ať zvednou v dpml platy, to je hezký, ale to se nikdy nestane, proto tam jsou většinou kolchozáci, kteří naposledy seděli v náklaďáku před 30 lety při rozvážení mléka.Co zatáčka, to chodník.
Mája
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 4-2004
Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 06:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jestli po 20. hodině vstoupí do vozidla ožrala, je to chyba řidiče, který ho do vozu vpustil!
Neber si to osobně, ale škoda, že jsi od nějakýho toho ožralýho nedostal do držky, to by jsi hned mluvil jinak. Nebo snad měříš 2metry, máš tak 110kg a jsi "namachrovanej" borec, co všechny urovná? Já bych řekl, že asi ne a většina je i řidičů. Takže chtít po řidičích, že budou ze cenu svého zdraví chránit přístupu ožralých do busu je trochu mimo.
To však nic nemění na věci, že noční doprava v LBC chybí, alespoň něco o víkendu.
Nehledě na to, že omezení provozu na Silvestra se provádí již desítky let, tam mi to osobně nevadí. Než se dopravovat v busu s bandou ožralých, to to radši dojdu pěšky.
Cestující
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 7-2002


Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 11:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak, že by s noční dopravou nikod nejezdil. Kdyby existovala, tak jezdí podle nějakého jízdního řádu a potencionální cestující upraví dle něj odchod z hospody či jiného podniku a využijí ji. Minulé léto jsem jezdil pendl na Ještěd, když tam byly oslavy, a poslední kolo po půlnoci jsem jel až do Fügnerovy. Jel jsem celou dobu po kolejích a cestou jsem stavěl na zastávkách aby mohli cestující vystoupit, přičemž mi ale do autobusu nastupovali nový cestující a než jsem dojel do Fügnerky, tak jsem byl skoro plný. A to jsem jel vlastně zcela náhodně, podotýkám, že šlo o sobotu.
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 13:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dneska jsem jel 377 a hlasila nove nazvy zastavek! Takze to asi neni takovy problem rychle prehrat hlaseni...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 3-2005


Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 15:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud noční doprava někde existuje tak je mnohdy až překvapivě silně využívaná. U nás v Táboře se z pátka na sobotu dokonce vypravuje na nočku kloubák! Např. v plzeňské diskusi se už taky několikrát řešila totální narvanost tamních nočních autobusů.

A noční doprava nemusí být jen záležitostí opilců. Jsou i zaměstnání s poněkud nestandartní pracovní dobou. Napadají mě třeba pekaři, tiskárny novin... příkladů by bylo určitě víc.
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2975
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 17:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud vím já, tak noční dopravu využívají např. řidiči poštovních aut (Avia, Iveco, ...), také ji hojně využívají řidiči různých dopravců (ČSAD, DP, atd.).
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754,
Karosa C734.00 odkaz1, odkaz2
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 10-2004


Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 19:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jednou jsem sledoval obsazenost nočních spojů v Brně, a to skoro celou noc (od prvního rozjezdu v 23:00 až do cca 3 hodin) a autobusy byly plné. Normálních lidí. Zvláštní individua se nevyskytovala vůbec. DP se tam nebojí vypravovat úplně nové vozy. Sice nejsme v Brně, ale takhle si představuju ideální noční dopravu. :-) Zde by stačil libovolný počet linek, který by obsloužil přinejmenším největší sídliště (Rochlice, Pavlovice), průmyslové zóny (Jih, v budoucnu Sever), mezinárodní letiště, které v blízké budoucnosti možná vznikne, a vůbec by nevadil ani Jablonec (s návazností na tamější noční linku).
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Eda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 10-2005


Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 21:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sergei: ty nejnovější vozy tam jsou, protože dělají nejmenší hluk - lidi míň nadávají.
Absence noční dopravy v Liberci je ostuda - určitě by se to "uživilo" (po nějáké době, až by si lidi zvykli)! V dnešní době to považuji za samozřejmost u takových velkých měst jako je Liberec.
A že je to doprava pro ožraly? To je nesmysl:-) Občas se sice nějáký vyskytne, ale to se stává (v případě problémů je napříjmu Policie a dispečink), a vzhledem k počtu spojů u nás v Brně to není tak často.
BMHD s novou adresou www.bmhd.cz
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 4-2005


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 00:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Eda, Sergei: Možná bych trochu oponoval: brněnská noční doprava, tzv. rozjezdy je výborná věc, ale lidí vracejících se z hospod je tam poměrně nezanedbatelné množství. Autobusy se z nočních vrací poměrně dost zaneřáděné, často se zvratkama a dalšíma.
Na noční jsou vypravovány "nové" autobusy, jak říkal Eda, z důvodu nízké hlučnosti (řada B900 vyjma B961 (s nelepenými skly). NP autobusy se tam nevyskytují vůbec, nejsou potřeba.
Jak psal Sergei, vytížené jsou dost do pozdních nočních hodin :-)
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 6-2005


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 01:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

EDA, MANIL: Noné autobusy třeba řady 900, i třeby sitybusy jsou míň hlučné.Tak to bych pánové hodně silně oponoval.Odbočím na Liberec.Kloubáky co tu jezdí 320, 321 hluk jak v letadle, stačí když stojí na semaforech a zabere na rozjezdu, to je hrůza, zlaté karosy ! a sitybusy, to je otřes.Bydlím u bývalé textilany a sitybusy slyším až bůch ví kam, poslouchám je z paneláku a klidně půl hodiny koukám z okna.To by jste slyšeli věci.O karose za zatáčkou vůbec nevím.Myslím si, že nasazování nových vozů na noční linky z důvodu nízké hlučnosti je totální nesmysl.Ten kravál-rozdíl musí slyšet i hluchý.Proč nasazovat starý krám, když je strojový park z 99 procent nový.Nové auto je od toho, aby jezdilo a né aby bylo odstaveno na place.Přeci jenom jsou to vozy, které se splácejí a musí si na sebe vydělat.Staré karosy jezdí jen proto, že čsad nemá co nasadit, jinak dp už by je dávno nechal sešrotovat, nebo by je prodal.Kdo by se s takovými olejničkami věčně opravoval a rozčiloval.
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 6-2005


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 02:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě bych dodal že řada 900 je většinou hlučnější právě s novými motory typu IVECO.Jinak řada 900 ještě s motory liaz byť i zgenerálkované, tam zas takový hluk zdaleka není a je to dost znát. Ale říkám, je to jen můj názor.
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 4-2004


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 02:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V D.P. se noční spoje řeší po každých komunálních volbách.Hlavní důvod je ....protože peníze.Potřebuješ min. 2 řidiče,kteří jsou ochotni ty opilce vozit.Potřebuješ dispečera.To vše s nočním příplatkem+km.A nato prostě není.Ani peníze ani řidiči.Pokud se zavedou noční spoje,tak se budou km muset sebrat jinde.Vemte si jak dopadl Vajner(nebojaksejmenuje)z Babylonu.Zkoušel to vozil opilce a po půl roce to vzdal.
Interval by byl tak jednou za hoďku a to není MHD.
Lidi by jezdily max. v Pá-So.Jinak ne.
Zkrátka,kdyby byl opravdu zájem,tak už to dávno funguje.Srovnání s Brnem nasedí přece jen je větší.
V zasadě nejsem proti.V Prase noční spoje využívám,ale tady nato není peníz,politická vůle,poptávka a tradice.
Původní dotaz od Sergeje byl ale na Silvestr.Tady není o čem diskutovat.Na Silvestra se má slavit a ne jezdit MHD.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 10-2004


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 09:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Colombo: Bydlím na sídlišti nad bývalou Textilanou a Citybus je slyšet opravdu značně.
Mojmir: A když se někdo vrací z oslavy (a nemusí být automaticky namol!), má se vláčet nezřízeně drahým taxíkem, když má legitku a mohl by jet mnohem výhodněji?
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Mojmir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 4-2004


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 11:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Těch lidí kteří by jezdily je prostě málo.A taxíci si chtěj taky vydělat.
Vím,že se to v podniku propočítávalo.Částku už si nepamatuji,ale je to přes milion ročně.A když to ukázali představenstvu,tak bylo po nočních spojích.
Marek__liberec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 12:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stotisícové město bez nočních spojů je ostuda. Tolik můj názor.

Ještě k hlášení nových názvů zastávek - předevčírem 382 a včera 383 pořád hlásily starý název - Stráž nad Nisou Saré.
http://trat037.unas.cz
Cestující
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 7-2002


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 16:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V té noční dopravě bude asi více úskalí než se na první pohled zdá. Peníze je věc jedna, politická vůle druhá. Určitě by se zavedení noční dopravy nelíbilo taxikářům a jiným... Navíc by se muselo zřejmě stanovit zvláštní jízdné (např. jednorázově 20,-Kč) takže lítačky by byly mimo. Navíc by to mohlo vyřešit svozy/rozvozy řidičů MHD - další ušetřené peníze. Trocha propagace a o víkendech by to mohli být "kasovní trháky".
Siderodromofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 17:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cestujici: V Praze v nocnich spojich litacka normalne plati...
Cestující
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 7-2002


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 17:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No to já vím... Ale když se naskýtá problém s financováním, tak by bylo rozumné to tarifně oddělit. V Jablonci to také tak je... Pořád lepší dát 20cku než kilo za taxíka....
Colombo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 6-2005


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 18:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

pro MOJMÍR : tady nato není peníz,politická vůle To je přesně ono.To se budou lejt peníze do arény, do nových sjezdovek na ještědu, jen aby měli v kapsách prachy a pak má fungovat dopravní obslužnost v nočních hodinách. Není ochota, nebude nic !
Petr_nosek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 8-2002
Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 19:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak ale opilce může odradit nástup předem a v prvních dnech by tam byla dobrá asi i policejní hlídka. Vozy by zároveň plnily funkci svozů a rozvozů, čímž by se snížila investice.
V kolik hodin vyjíždí první ranní spoje a v kolik hodin zatahují poslední?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 29071
Registrován: 4-2003


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 20:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Budějcích to taky léta nešlo a pak najednou ano (napřed jedna linka, hned rok na to již dvě). Je to pouze o politické vůli, nakonec nebyl potřeba ani zvláštní tarif.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Cestující
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 7-2002


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 23:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Petr nosek: první ranní spoje vyjíždějí po 4,15 většinou z centra Fügnerovy. Poslední spoje se rozjíždějí ve 23,10 z Fügnerovy na všechny strany a zpět. Poslední vozy zatahují z Fügnerovy do garáží okolo 23,45. Mezitím je díra...
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 10-2004


Odesláno Pátek, 05. ledna 2007 - 14:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Colombo: O zkorumpované sportovně-stavební lobby na radnici se radši zmiňovat nebudu, nechci se rozčílit. :-)
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 18:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Mojmír,Cestující,Repelend nebo někdo podobně vzdělanější:

Mohl by jsi mi napsat přesný počet autobusů podle typu? Jak pro ČSAD,tak pro DPmL
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1254
Registrován: 10-2004


Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 19:02:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neví někdo, co má znamenat "CT" tištěné mezi jinými údaji na jízdenku? Myslel jsem, že to má být kód zastávky, ale to by to tak neoznačovalo všude..
SOR je ve skutečnosti velice kulturní výtvor.
Jízda je drama, vzhled tragikomedie, převodovka je tragédie, uspořádání interiéru parodie.

Fotoweb městské hromadné dopravy
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 19:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Sergei:
CT znamená ČTVRTEK,tiskne to tam počáteční písmena dnů....
Arialblack
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 3-2006
Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 19:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

petr nosek:

úplně první spoj každý den je l.11 v 04:03
l.13 v 04:10 a pak se to začíná pomalu rozjíždět....

úplně poslední spoj l.11 přijíždí do Liberec Fügnerova v 00:07

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace