K-report
 

Archiv do 09.ledna 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Brně » Staré archivy » Archiv do 09.ledna 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 9-2004


Odesláno Pondělí, 01. ledna 2007 - 19:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

OK1XNG: myslel jste serpentíny nahoru k Imperialu?
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 5-2005


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 14:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Novoroční njů z vozovny, která letos bude mít deset let:
První letošní dopravní nehodu s účastí DPmB má opět tradičně vozovna Komín, kdy kolem šesté ráno nezvládla řidička na Podveské předjíždění a otřela se o vůz 3008 a následně smykem zaparkovala do lampy VO. Na trolejbusu "pouze" upadl levý přední nárazník.
Do GO nalítl vůz 3022.
Ve fázi kompletace je vůz 3011.
V laku je 3037 po nehodě.
V opravě je již i 3035.
Z dlouhodobých odstavenců lze jmenovat snad jen 3280, kde se stále flexuje a trhají plechy a zatím se flexa ochotně zakusuje do čím dál větších kusů shnilých jeklů.
Bára!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 9-2004


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 15:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co budoucí 3609, toho času v Řečkovicích, pořád nic?
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 5-2005


Odesláno Úterý, 02. ledna 2007 - 22:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Nejsou peníze"

Tentoroční rozpočet DP s prací na tomto voze nepočítá. Jediné co je jisté, že v Řekvičkovicích začne pomalu a jistě zavazet, takže brzy se odstěhuje asi zpět do vozovny. No z jistého úhlu pohledu je vlastně dobře, že se na něm zatím nezačalo dělat, aspoň mají šoutouši jistotu, že ho letos buď v muzeu nebo ve vozovně uvidí při DOD.
Bára!
OK1XNG
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.7.35
Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 00:44:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo. Ono to pak pokračuje i k Puppu - ve Varech linka 2, Lázně 1 - Tuhnice. Přesnou trasu si už ale nepamatuju, je to skoro 5 let.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5725
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 09:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a nejvíc nasranej z tej zkušebky byl prej řidič. byl z varů a musel se s tim vracet, zatimco fšichni ostatní varáci v kv zůstaly...
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Luksa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 13:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pěkne fotky!!! To se Vám povedlo
OK1XNG
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.134.190
Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 17:33:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nene. Řidič byl ostrovák, řídil to M.Bu., navíc tam byl i Robin, a ten je z Ostrova natuty, pak tam byl Saša, a myslím že i Milan Be.
Trolejbus_obecný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 5-2006


Odesláno Středa, 03. ledna 2007 - 22:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes zaútočilo demoliční komando na vůz 3022.

 
 
 
Nejlepší je TÚ Komín !
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5733
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 04. ledna 2007 - 09:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

aha, tak to byla asi jiná zkušebka, nebo honzík kecal
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Trolejbus_obecný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 5-2006


Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 13:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aktuální foto z Komína:
 
 
 
 
 
 
 
 
Nejlepší je TÚ Komín !
jzb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.127.196
Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 13:54:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

trolejbus-obecný: 3011 bude mít všechna sedadla jako to vzorové na 4. fotce?
Trolejbus_obecný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 5-2006


Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 14:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je nový sedadlo řidiče, lidi to budou mít na stojáka
Nejlepší je TÚ Komín !
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3020
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 16:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trolejbus_obecný: jaká se používá protikorozní úrava spodku 21Tr po VP. Jak vím tak ze Škody Ostrov nebyla nějaká úchvatná...
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754,
Karosa C734.00 odkaz1, odkaz2
Trolejbus_obecný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 5-2006


Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 19:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je fakt, že vozy, tuším že do čísla 3027 byly ze Škodovky nic moc ošetřeny a od 3028 je na podvozku plastickej nástřik, kterej je o dost lepší. Generálky se dělají tak, že vůz odjede na opískování, kde zároveň nastříkají kostru základovou barvou a u nás potom, po výměně prožranejch dílů stříkáme speciální barvu do které se přidává látka,která zabraňuje korozi (tu látku údajně používají i na námořní lodě) a po oplechování, montáži podlahy a krycích plechů se vůz ještě nastříká barvou na podvozky, kterou používáme na běžný SO.
 
 
 
 
 
 
Nejlepší je TÚ Komín !
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5750
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 06. ledna 2007 - 21:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak by mě zajímalo, jestli se ostrov učil od opela nebo obráceně
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
pouze plynulá doprava může být ekologická
Šotouš Kuba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.90.124
Odesláno Neděle, 07. ledna 2007 - 16:24:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha: Měl bych 1 dotaz k této fotce, když se ty trajfy vrací do vozovny, tak nejedou přes ten prohlídkovej kanál?
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 5-2005


Odesláno Neděle, 07. ledna 2007 - 22:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, jedou, každej z nich. Před nájezdem na kanál je první zastávka, kde se vůz zběžně uvnitř uklidí, v místech, kde stojí model, je pak druhá zastávka, kde se vůz zběžně zkontroluje (kola, botky, spodek, interiér) a odtud vůz putuje po rampě nahoru na stání. V případě nějaké závady (třeba psané ve výkazu nebo objevené při kontrole vozu) je vůz většinou odstaven na stopu vedle, nebo se s ním děje něco dál. Stopa vedle slouží také k odstavování druhotných záložních vozů (to eMko vzadu) nebo operativně k předjíždění vozů. Čili to co je na fotce, je foceno tuším o polední pracovní pauze, kdy byl při tehdejší vypravenosti příjezd někdy před pauzou a následný až někdy těsně před koncem přestávky. Aktuálně na fotce jsou ty dvě eMka "záložní" záložáky a ta jednadváca vpředu (znaci poznají 3003) bude něco s drobnou závadou nebo kýho výra.
Bára!
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 9-2004


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 09:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ráno v cca 6,45 zdechla 3023 za křiž. Tilhonova - Vlárská.
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Izzy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 6-2005


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 13:17:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

verusha: to je 3003 stale jedina jednadvaca ktera vlastni ten uzasny koberecek pod zadnim naraznikem jako 14/15Tr?
Chceš-li uskutečnit své sny, probuď se!
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 5-2005


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 15:21:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Izzy - ještě 3041. Z 3035 už ta zástěra upadla.
Bára!
Trolejbus_obecný
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 5-2006


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 16:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Za záhadných okolností dnes došlo k rozbití čelního skla vozu 3017, pravděpodobně srážka s UFO.

 
 
 
Nejlepší je Komín !
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 6-2005


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 17:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Verusha-s Územním Finančním Orgánem? To jsou mi věci
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 5-2005


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 19:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9Tr - to nepsalo já, neboť "trolejbus obecný" jsa kolega z vozovny - akorát z jiné dílny.

JZD Husovice nám dnes přistavily na TBZ vůz 3271 po GO. I jede.
Bára!
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 6-2005


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 20:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jéé, sorry, chvátal jsem, viděl jsem nějakou skákající osobu ženského pohlaví a tak nějak jsem zaměnil, když ty obrázky jsou si tak podobné.
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
Anti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 23:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD 9_tr :
...I KDYBY JSME PADLI VŠICI, VSTANOU NOVÍ CHAOTICI :-) ....
..." Do Pekla Máme Blízko "...
šotouš Kuba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.90.124
Odesláno Úterý, 09. ledna 2007 - 15:20:55   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3017 dnes na 1/32, nestihl jsem si ale všimnout čelního skla, beztak je tam už nový.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 09. ledna 2007 - 15:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Anti nesměj se, není to od tebe vůbec, ale vůbec hezké nebo ti
Makrelu neumeješ.
Tohle mi řekne, no to je něco, já mám naježděno 1,5 mil km bez nehody a tohle mi řekne, já si asi něco udělám, až přijdu domu, tak si asi hodím mašli, tohle mi řekne, no to je něco.
Nejdokonaljším přibližovadlem osobním je Škoda 1000MB
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 5-2005


Odesláno Úterý, 09. ledna 2007 - 16:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sklo 3017 bylo měněno ještě dopoledne po události. Dneska ale bylo (hlavou jedné paní, co vběhla na přechodě bezprostředně před vůz - těším se, až konečně někdo pochopí, co to bylo odhlasováno za kravinu s tou předností) rozbito i čelní sklo 3038 na lince 29 na Libušině třídě. Další čelní okno již skladem není, tudíž bude vůz odstaven, byť lochna ve skle není samosebou takového rozsahu jako na té fotce 3017 (to by musela být ale ukrutně obrovská paní)
Bára!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 705
Registrován: 4-2005


Odesláno Úterý, 09. ledna 2007 - 16:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

nejsměsnější je bodovej postih za nepuštění chodce na přechodu (ohrožení taky).
Jakmile se do něčeho pustíme, objeví se něco, co je třeba udělat dřív.
mejl pod nickem :o)
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 9-2004


Odesláno Úterý, 09. ledna 2007 - 17:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ona ta přednost úplně kravina není, otázkou je, jak to jistá média podala a co si z toho posléze kdo vytáhnul. Tady vidím hlavní vinu problému. Nemluvě o zkratkovitém jednání některých přecházejících...
...nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě je beztak bicykl...,
...a automobily do center měst nepatří!
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 4-2005


Odesláno Úterý, 09. ledna 2007 - 17:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

no, já přece nemůžu za to, že mě těsně před vozem přejde matka s kočárem, která se VŮBEC, VŮBEC nepodívá, jestli něco nejede? A za to já mám být potrestán, když ji "ohrozím"? A takový situace vidím kolem sebe denně. Prostě někteří si ten zákon vyložili po svém a předpokládají, že auto zastaví.
Podle mě ten zákon je blbost, i dneska relativně rozumný řidič auto nezaflekuje před přechodem na místě, nenutí chodce přejít (kterej tam je mnohdy opřenej o sloup a čte noviny a evidentně nemá v úmyslu přejít) a nezpůsobí tak nehodu s autem za ním. I to už sem viděl. I když uznávám, že to může být extrém.
Jednou sem si u nás na ulici (Rybnická) udělal statistiku, jen tak ze zajímavosti, nudil sem se. Vzal sem si tužku, papír a počítal chodce. Za hodinu přecházelo cca 40 chodců, skoro všichni po přechodě, ale z toho se 12 lidí vůbec nepodívalo, zda něco nejede. A to je ulice, po které zase tak moc lidí nechodí (oproti jiným).
Takže tak. To už se ale dostáváme jinam.

sorry za OT

verusha - jak může člověk rozbít hlavou sklo, který má předpokládám bezpečnostní fólii? Při velké rychlosti ano, ale nepředpokládám, že by ten trolejbus jel nějak moc rychle...

Trolejbus obecný jest teda z TÚ?
Jakmile se do něčeho pustíme, objeví se něco, co je třeba udělat dřív.
mejl pod nickem :o)

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace