K-report
 

Archiv do 06.května 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Doprava v západních Čechách » Staré archivy » Archiv do 06.května 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6671
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 23. dubna 2007 - 01:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ach jo, kdybych takhle iniciativně přistupoval i k plnění svých studijních povinností, mohl jsem mít školu hotovou už před třema lety - a ne až bůhvíjestli 2008. Tady to máte, jsou v tom všechny autobusy, které mám vyfocené, případně které jsem viděl u VKJ v garážích, každé doplnění vítám. Dobrou noc!

application/vnd.ms-excel
autobusy v Plzeňském kraji.xls (23.6 k)

Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6672
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 23. dubna 2007 - 02:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ze západočeských dopravců chybí v tomhle seznamu tito:

Město Bělá nad Radbuzou, Náměstí 200, 345 26 Bělá nad Radbuzou, tel. 379495381,379495492
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L403010_061210_54876.pdf
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L403011_061210_54877.pdf

Město Blovice, Masarykovo náměstí 143, 336 01 Blovice, tel. 371516111, 371516160
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L450007_070304_58315.pdf

Město Kašperské Hory, Náměstí 1, 341 92 Kašperské Hory, tel. 376922201
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L435541_061210_56632.pdf
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L435550_061210_56745.pdf

Obec Chanovice, Chanovice 36, 341 52 Chanovice, tel. 376912753
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L435010_061210_56715.pdf

ŠUMAVA BUS s.r.o., Debrník č.p. 30, 340 04 Železná Ruda, tel. 376387093
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L435040_061210_56744.pdf

VATRA Bohemia, spol. s r.o., Májová 630, 331 41 Kralovice, tel. 373397298, 603502527
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L460831_061210_56634.pdf

A proč tam chybí? Protože o nich nic nevím. Takže za domácí úkol se všichni zamyslíte a zkusíte si vzpomenout, co o nich víte.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Martinhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 5-2005


Odesláno Pondělí, 23. dubna 2007 - 09:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doplnil jsem (modře) některé informace.
Fotky mám tak odhadem k jedné čtvrtině toho, co jsem doplnil, ale kde není otazník, tak za tím si stojim.
application/vnd.ms-excel
autobusy_v_Plzeňském_kraji-MH.xls (30.2 k)
Vodnihad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 23. dubna 2007 - 12:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak Štáhlichův axer opět v provozu. dneska ráno jel v 5.00 na Prahu
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6695
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 26. dubna 2007 - 00:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kdypak nám to jede do Stříbra? Kdy do Úterý? A kdy na Zličín?

 
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 4-2005


Odesláno Čtvrtek, 26. dubna 2007 - 09:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak z dvanáctky nám jezdí SA z toho plyne ze ti jezdí v pul a v celou tak to bude 8:30 do uterý nám to jede 10:25 a do stribra taktéz.je potreba ten jizdní rad trochu znát a umet
AV 15-30
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. dubna 2007 - 10:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin_j: To se ti povedlo, dobrý postřeh!!!
Jen by mě zajímalo, proč na tom Pragotronu vůbec mají v tom chlívku desítek minut i sedmičku.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 32677
Registrován: 4-2003


Odesláno Čtvrtek, 26. dubna 2007 - 10:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Unifikace s ostatními číslovkami. :-) (Kdyby tam ta čísla nebyla, tak tam stejnak bude akorát tak díra a při poruše je to takhle mnohem jednodušší.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. dubna 2007 - 10:22:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

i když vlastně...třeba je to pro chytré hlavy a spoj na Zličín jede de facto v 9:20, do Stříbra a Úterý jedou v 11:15, jojo...dneska se člověk nemůže divit ničemu
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 896
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 26. dubna 2007 - 10:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No ono se na některých elektrických hodinách taky na různých umístění číslic vynechává klasické schema "osmičky", asi se dneska šetří.
JEDEME
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.18.226
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2007 - 16:18:03   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nazdar,
co to má Štáhlich za novýho řidiče?! Myslím toho huhlavýho umouněnce, co jezdí jako kaskadér - nebo snad pod vlivem!

Měl jsem tu čest jen párkrát.
Poprvé - jedu z CAN na Klatovy. Přijel, první cestující si koupila lístek, sedla si někam dozadu. On na ní začal něco přes celý bus volat (asi jí vytiskl lístech chybně) a během toho ale pustil brzdu a autobus i s lidma na schodech popojel vmžiku cca o deset metrů dopředu, takže dveře zůstaly na úrovni sloupu a zbytek davu se musel složitě prosmýkat dovnitř. A jízda? Čára nečára, v obci nebo mimo obec žádný rozdíl.
JEDEME
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.18.226
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2007 - 16:22:21   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zadruhé: Ted v sobotu jsem jel cca v 11 h z Č. Poříčí do Prahy. Deset minut zpoždění vem čert (člověk už je otrlý), když se konečně přiřítil, v té rychlosti to proti kopci dobrzdil až 50 m za zastávkou. Když jsem doběhl, žvatlal něco v tom smyslu, že proběhnout se po ránu je zdravé. Měl jsem po noční naspány 3 hodiny, k této hlášce jsem zůstal apatycký, došlo mi to až později. S plánovaným odpočinkem během cesty jsem se rozloučil a trnul jsem, co se ještě stane. V Plzni na CAN přijížděl k nástupišti a během toho manévru si urval pravé zrcátko o zastávkovou ceduli. Nějak to narafičil zpátky a hurá na Prahu. V kopci karosa funěla, takže nás předjel bus SA. Tomu jsme to s motorem v pořádných otáčkách vzápětí oplatili. Už se zdálo, že nejhorší máme za sebou. Ale kousek před Zličínem na dálnici v plné rychlosti rána do levého boku. Narazili jsme do svodidel! Bus totálně rozhozenej, začal sebou házet zleva doprava, lidi to skoro vyhodilo ze sedaček do uličky. Naštěstí se nedostal do smyku, ten magor ho zkrotil. Šok! Uvnitř smrad a kouř ze spálené gumy. Lidi po sobě zmateně koukali, co se děje, ale řidič nic, frčíme stejnou rychlostí dál. Zaplaťpámbů za chvíli Zličín. Část lidí vystoupila, řidič se (překvapivě) zajímá, co se stalo na levém boku. Trhá odsud kus nějaké gumy, v klidu to hází za sebe do trávy a jedeme dál. Rozuzlení - na Florenci na něj čeká hlídka Policie s balonkem. Někteří cestující čekají v hloučku, zda nadýchá, někdo vykřikne "to není řidič, to je magor!". Nemám čas se zdržovat, tak aspoň zkouknu totálně sedřenou levou stranu bílé karosy.
Co k tomu dodat...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6722
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 30. dubna 2007 - 17:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)



Ježiš... Hele, nevíš aspoň, co měl za autobus? Tipuju, že to bude někdo z klatovskejch řidičů a od vidění možná vím i kdo.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2007 - 17:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

JEDEME: A to se takový dopravce v hodnocení některých šotoušů umístil docela vysoko. Jojo.

Ze stejných důvodů se cíleně vyhýbám AKVčku, je to jediný dopravce, se kterým už prostě nepojedu, i když se mi občas jejich spoje v jejich časových polohách hodí a vyšší tarif vem čert, to bych překous. Ale žiju jenom jednou.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6725
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 30. dubna 2007 - 19:46:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hele, tohle je všechno o lidech. Od nás z DP před rokem vyhodili řidiče, který měl 2,5 promile a byl v takovém stavu, že se s trolejbusem nedokázal trefit do zastávkového zálivu a byla z toho mediální aféra. Kvůli jednomu ... (doplňte sprosté slovo) pak lidé na celý dopravní podnik koukali jako na stádo opilců a další dva měsíce museli dispečeři denně vyřizovat několik udání, která začínala slovy "Už zas máte opilého řidiče, je tam a tam a dělá to a to." Na mě takovéhle udání přišlo jedno, protože jsem nedal přednost někomu, kdo přednost neměl.

A přitom za ty čtyři roky, co jsem u DP, odešli kvůli alkoholu dva řidiči, krom výše uvedeného ještě jeden, který byl v sobotu ráno na školení, pak šel s ostatníma do hospody a v neděli na ranní. Nějaký kolega ho udal a našli u něj zbytkový alkohol. Takže společenská nebezpečnost tohohle činu minimální, šlo spíš o "blbost". Nicméně alkohol se nepromíjí a dotyčný z podniku odešel.

Takže nesuďte dopravce podle jednoho řidiče a jeho jednoho selhání. Což ale v žádném případě neznamená, že byh se toho řidiče chtěl nějak zastávat.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 30. dubna 2007 - 20:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já nevim, ale ani na prstech jedný ruky nespočítám dobrý zkušenosti s tím dopravcem. Stát se to u ČSAD Pz nebo Lignety nebo DPKV nebo SA, budu to brát jak píšeš.

(Jinak co jsem rýpal k AKV, tak tam jsou to moje opakované zkušenosti, prostě si říkám, že po dvacáté už jim šanci nedám)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6727
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 30. dubna 2007 - 21:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím... Já na trase do Prahy žádného dopravce neupřednostňuju a nedá se říct, že bych s někým měl špatné zkušenosti.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 08:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No tak to máš na VKJ docela štěstí, doporučuju už příště neriskovat. Naposledy mě potěšila "jenom" jízda bez stěračů s pokusem o jejich opravu někde za Berounem, v dešti, ale stačilo, takové věci nemusím opakovaně. U Nažidel jsem přišel o kamaráda, od té doby si aspoň trochu vybírám. A AKV mě příšerně odrazují na trase do Varů a na linkách okolo Varů, na Plzeň - Praha neprasí tolik, ale stejně jsou dražší a nenabízí nic navíc...
JEDEME
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.129.141
Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 18:30:40   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin j: Docela Štáhlichovo řidiče znam. Jezdí u něj tak měsíc dva. Vypadá jako nějakej sociál. Věčně zarostlej, občas si něco nesrozumitelně mumlá pro sebe. A fakt jezdí jako prase. Nedávno o něm (aspoň to na něj sedí) byl kritickej článek v novinách. Nějaká paní popisovala cestu z Klatov. Dvakrát na červenou, rychlost atd.
Jezdím často trasu Kt - Plzen a kdybych si mohl vybírat, raději vlezu do ČSAD. Ale Štáhlich je dost vytlačil. Dobře ho znam, pochází z naší vesnice... Svý řidiče doslova šikanuje.
JEDEME
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.129.141
Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 18:36:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin j:

K tomu autobusu - nejsem z branže, náhodou jsem našel tyto stránky, když jsem pátral na netu po tej události na dálnici. Byla to bílá zakulacená karosa... A jestli ji furt používá a nenechal ji opravit, má levej bok odřenej, to nepřehlídneš!
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 4-2005


Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 19:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

hm bíla zakulacená karosa rikás no on jine uz ani nemá to bude asi nejaká C 935 axera vylucuji toho sem videl v nedeli.
Kazdopadne odmitám házet vinu na firmu jako kolektiv napriklad AKV tam se typy ridicu výrazne jeden od druheho odlisují jeden hulvát druhej naprosto v pohode slusnej naposled co sem jel AKV s karosou C 935E tak ridic sel otevrit kufry vsechny slusne pozdravil a jel naprosto perfektne predpisove takze keci typu prasata AKV proste neberu to same je u VKJ nekteri naprosto slusni (a je snad jedno jakou kdo má narodnost) jini zlodeji kteri okradaji cestujici nebo se jinak snazi sobe prihodit do kapsy.(doufam ze ten vyhlasenej zlodej co jezdil pro stahlicha uz tam neni nastesti uz sem ho dlouho nevidel ani v protismeru)Samotnou kapitolou je sám pan majitel firmy.
Kazdopadne je otázka jak celý Centrumtour-stahlich-vkj casem dopadne jestli se rozpadne jako hoffman fedos a nebo se zachraní zatim je jeho situace nejak na pomezi a nedokazu si predstavit jak CSAD který z kazdou zmenou JR zrusi nejaky spoje nahrazuje VKJ.
AV 15-30
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 4-2006


Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 21:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD 6120 jo jo tak to je házet to na celou firmu je ubohost v tom máš pravdu.S AKV jsem také už hodněkrát jel a nikdy sem neměl s nima problém.
to je stejné jako kdybych snad říkal o některých zde že jsou jako .....
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 22:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když by to vycházelo z opakovaných osobních zkušeností, tak by to bylo sice divný, na fóru o autobusech, ale ne ubohý.

AKV a ČSAD jsou firmy, co maj stejnýho vlastníka, a jsou v podstatě "sesterský" - vznikly z jedný společnosti, pokud se nepletu.
Opakovaně používám obě, pravda, AKV už jen v nejvyšší nouzi.
Řidiči AKV - z 80% prasata - po profesní stránce. A mě je opravdu u , že je to jinak pohodovej strejda, když to řeže Plzní 90. A né jednou a né jeden, ale furt a skoro všichni. ČSAD Plzeň - lidsky v pohodě, profesně taky. (Tím nemyslím, že se courají po Plzni ustrašeně 50, ale vozidlo prostě mají pod kontrolou a já můžu v autobuse odpočívat, ne sledovat, co toho dementa napadne. Zvlášť když jede plečka, kde se nejde ani připoutat. )

Nic proti, vážení, ale to je důkaz, že chyba je v systému, ne v jednotlivcích. Stejné společnosti, mnoho opakovaných pokusů, a zásadně odlišné výsledky AKV vs Plzeň a ostatní vůbec.

Nicméně kdo chce mít klapky na očích, ať si je tam nechá.

Ostatně nad Nažidlama se řidiči AKV nechali slyšet, že to se může stát každýmu. Jestli je normální, že každýmu se může "přihodit" jet 120 s neoplanem na šílený silnici...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 4-2006


Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 23:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD h K malá otázka kritizuješ máš na to právo ,ale udělal si něco proto,aby tomu tak nebylo.? Odpovím si,ne neudělal.
P.s. Připoutat se nejde v 90% autobusů.Prostě to zákony nevyžadují.(u běžných busů)
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Achzarit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2006


Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 23:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

... když to řeže Plzní 90

To si ti řidiči dovolí konkrétně v jakých částech Plzně?
Zlatovánek = nejlepší dopravce v ČR
www.zlatovanek.cz
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6728
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 01. května 2007 - 23:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

JEDEME: Přemýšlím, přemýšlím, zkouším si vybavit řidiče, kteří obvykle jezdí s karosami a napadá mě jeden řidič, který by přicházel v úvahu. Pokud jde o autobus, před časem jsme tu řešili, kolik a jakých autobusů tahle firma má, v úvahu přicházejí kromě Axera ty tři karosy C 935 a jedna LC 936. S jednou C 935 jezdí Anatolij, druhou má takový starší šedovlasý řidič v saku od těch starých uniforem ČSAD, takže zbývají ABB 10-65 a to eLCéčko. No, v sobotu jedu do Plzně a zdržím se asi do středy, určitě se někdy během té doby vyskytnu na autobusovém nádraží, takže pokud tam narazím na někoho informovaného, zkusím něco vyzvědět. Nedělám si iluze o tom, že by ten autobus tak rychle opravili.

jini zlodeji kteri okradaji cestujici nebo se jinak snazi sobe prihodit do kapsy

Spousta lidí dá řidiči peníze a odejdou dál do vozu, tohle chování nepoctivým řidičům nahrává. Koneckonců, tohle vidím i tady u nás v DP, za poslední čtyři noci jsem měl tři noční a kdybych chtěl, mohl jsem si tímhle způsobem při dvacetikorunovém jízdném přijít na čtyři stovky minimálně.

Kazdopadne je otázka jak celý Centrumtour-stahlich-vkj casem dopadne jestli se rozpadne jako hoffman fedos a nebo se zachraní zatim je jeho situace nejak na pomezi a nedokazu si predstavit jak CSAD který z kazdou zmenou JR zrusi nejaky spoje nahrazuje VKJ.

V tuhle chvíli to vidím celkem nadějně pro VKJ - ustáli nástup a expanzi žlutých autobusů (což mě docela překvapilo - srovnejte s trasou do Brna a Liberce a s likvidací tamních zavedených dopravců) a v tuhle chvíli je situace tak nějak stabilizovaná, jen občas dojde k nějakému slovnímu střetu mezi řidiči VKJ a řidiči nebo dispečery ČSAD (a objektivně vzato, v právu je většinou ČSAD) a to je asitak všechno. Takže dokud se některá z těch firem nerozhodně k nějakému radikálnímu kroku nebo dokud nezasáhne nějaká vyšší moc, nečekal bych žádné změny a na západní frontě bude klid
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6729
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 00:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

... když to řeže Plzní 90

To si ti řidiči dovolí konkrétně v jakých částech Plzně?


Když přijíždíš od Prahy, sjedeš z dálnice na přivaděč s dálničními parametry. Tahle silnice pak vede Plzní a krom jednoho semaforu u Tesca tě až do Doubravky nic nebrzdí. Pravda, u hřbitova je skříňka na radar, jenže skříněk je ve městě asi 10 a radary jsou dva, navíc znalí řidiči zpomalí před radarem, projedou 50 a pak zrychlí.

Ta ulice vypadá takhle:

 
 

První fotka je u hřbitova, druhá dole ve městě u pivovaru.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 02. května 2007 - 14:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ares1: To tak mi nastiň, jak efektivně z pozice cestujícího převychováš 8 řidičů z 10ti jednoho dopravce.

Martin_J: Psal jsem o Varech.:-) OK?:-) Těch 70 - 90 to ten poslední borec mydlil celou cestu od Globusu na CAN. V tomto úseku je pouze u Kauflandu pod kruháčem povolená 70, bezpečně se dá jet 60, někde až 70, kde jsou dobré rozhledové poměry a směrové parametry vozovky.

Jinak nevím, co chceš fotkami naznačit, ale u nákladového nádraží bych svému řidiči při jízdě nad 60 bral prémie.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 4-2005


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 15:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

H K:AKV i CSAD plzen a dalsí to vsechno je CSAD Invest http://www.csadinvest.cz/ a nechces nám tady doufám tvrdit ze po rozpadu CSAD Plzen s.p. se ty ukaznený presunuli do plzne a zlý piráti ktery jezdí po plzni + - 80 km h-1 sli za trest do AKV?
V CSAD P taky kazdej nejezdí maximálne do 60 po plzni to bud klidnej a taky kazdej neni usmevavej a slusnej.To je to samý jako kdyz tady nekdo psal ze ridici Probotransu sou hulváti nikdy jsem tam zádnýho nevidel vsichni slusní vetsinou mladí který jeli uplne predpisove to ze nekdo jel s nekym dedkem jeste ze Západu (smíchovský csad) a letitou karosou a zaskatulkoval si celou firmu je vec jiná co na tom ze probotrans má ted Irizari nebo vetsinou 954 a slusne ridice od dob dávno minulých se veci mení a u plno firem k lepsimu.
Jedinej argument kterej beru je z CSAD ma oproti AKV vozy v lepsim stavu.
AV 15-30
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3022
Registrován: 8-2002


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 16:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

MJ:
s tou ulici rokycanskou/u prazdroje je treba podotknout, ze na ceste od hrbitova k pivovaru jsou dve dost frekventovany krizovatky i s pohybem chodcu, vsichni mistni vedi, ze je to pietas a stavebni stroje.

to co napsal JEDEME je zajimavy, verim, ze se to u stahlicha mohlo stat, policejni dejchani taky dobra dohra, uzavru to tim, ze radsi vyuzivam sluzeb jinych dopravcu, neb jak pise h_k zijeme jen jednou...

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2259
Registrován: 4-2003


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 18:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

HK, 6120 - ono kolikrát se mění i nálady u jednoho řidiče - zatímco jeden den Vám div nerozvine před nástupem na perónu červenej koberec, druhej den může bejt stejnej člověk nabručenej a protivnej, protože mu manželka nedala, šéf vynadal nebo nepřidal, kolega ztopil a vykouřil poslední cigáro, upadlo mu na palec u nohy kladivo... Den blbec se nikomu nevyhne a paušalizovat to neni zrovna šťastný řešení situace. Někteří mají ovšem evidentně svý dny permanentně.
ČESKÝ NÁROD JE SPOLEČENSTVO BLBÉ, ZLÉ A ZLOČINNÉ.
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 02. května 2007 - 19:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono se ne nadarmo říká "jaký pán, takový krám" a když se pan majitel chová jako hov..., tak zaměstnanec musí být sakra charakter, aby zachoval slušnou tvář...
Fotky linek MHD na http://linky-mhd.ic.cz
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 02. května 2007 - 20:40:30   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

H K:AKV i CSAD plzen a dalsí to vsechno je CSAD Invest http://www.csadinvest.cz/ a nechces nám tady doufám tvrdit ze po rozpadu CSAD Plzen s.p. se ty ukaznený presunuli do plzne a zlý piráti ktery jezdí po plzni + - 80 km h-1 sli za trest do AKV?

Nechceš nám tady doufám tvrdit, že před rozpadem byla ČSAD Plzeň s.p. jedna velká pobočka, se stejným vzorkem a rozložením personálu, řidičů, a rozdělena byla metodou náhodného výběru?

V CSAD P taky kazdej nejezdí maximálne do 60 po plzni to bud klidnej

Já to dokonce vím, nicméně u obou společností mám několik desítek - stovek pozorování a nenechám se od někoho poučovat o statistice jenom proto, aby mu seděl jeho názor.

Petr_k: Rozhodně, ostatně může se nám to stát v práci úplně každýmu, proto mi jeden extrém nerozhodí dlouhou řadu pozorování. Pokud je ovšem při 100x opakovaném náhodném výběru ve společnosti A 80% něčeho, a ve společnosti B 20% toho samého - pak je to prostě fakt. Příčina taktéž jasná a známá - kontrola kvality, resp. její absence. Nepotřebuju emoce, abych to moh vidět a hodnotit.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 4-2006


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 22:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad h-k víš co mi vadí?že tím svým názorem kolektivní viny urážíš!!!! ty slušné řidiče.To si říkej co chceš ,nadávej mi, ale to je od tebe ubohé to takto dělat.
Radit ti co máš dělat ti nebudu,předpokládám,že jsi dospělý a svéprávný člověk.Zajímavé je ,že ti to vadí u AKV,ale mobilování a podobné excesy ti nevadí jinde.
Jinak ti chci říct,že za jízdu je zodpovědnej řidič a ne ty.Pokud překročí rychlost (kdo z nás ne že?)tak bere vše na sebe.Porovnával jsi to s busem u Nažidel,ale to je trošku něco jiného tam ten řidič neměl co dělat za volantem profesně.Můžu tě ubezpečit,že tohle by ti v AKV ani u jiných společností nehrozilo.
ad Wlasta dnes s tebou dokonce souhlasím pánem v ČSAD invest je řez..............
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6733
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 22:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

H_k: No dobře, dobře... Ale silnice od KV a od Prahy jsou si svými parametry hodně podobné.

Petr_k: ono kolikrát se mění i nálady u jednoho řidiče - zatímco jeden den Vám div nerozvine před nástupem na perónu červenej koberec, druhej den může bejt stejnej člověk nabručenej a protivnej,

Ono to není jen v řádu dnů, stačí maličkost. Pohádáš se z cestujícím, máš nějaký nepříjemný telefonní hovor či hovor ve vysílačce, vidíš něco, co tě nepotěší a nebo se ti vybaví nějaká vzpomínka, která měla zůstat zapomenuta - a dobrá nálada je pryč během vteřiny. Vlastní zkušenost. A dál je to jen o tom, kdo své emoce uhlídá a kdo si vybíjí zlost na cestujících.

Petr_k: Rozhodně, ostatně může se nám to stát v práci úplně každýmu, proto mi jeden extrém nerozhodí dlouhou řadu pozorování.

Podívej... Pracuju v podniku, kde pracuje aktuálně 202 řidičů v HPP, další lidi (VPP a VPČ) nepočítám. Pohybuju se v jejich blízkosti, poslouchám, jak se mezi sebou baví, různé zážitky s cestujícími, názory na to, jak se mají řešit konflikty, ..... Pokud bych měl tu moc ovlivňovat personální politiku, vím naprosto přesně, kteří dva by okamžitě vyletěli z práce kvůli naprosto nemožnému chování k cestujícím. Rozhodně podle mě není v pořádku, když řidič Š. přijde večer do vozovny (leden, mínus deset stupňů) a kolegům nadšeně hlásí, cituji: "Tak jsem dneska těm čů***ům pouštěl místo topení větráky, ať si trošku užijou zimy, přišel za mnou jeden ko*ot, jestli bych prej nemohl zatopit, tak mu říkám, ty vole, co bys nechtěl, já tu sedím v košili, tak jak ti může bejt zima? On že si na mě půjde stěžovat k řediteli, tak jsem mu řekl, ať si jde stěžovat třeba do pr****."

Tenhle řidič byl nedávno na vyšetření u psychiatra (to je teď nějaký nový předpis pro řidiče trolejbusů) a pak v podniku opět s nadšením vykládal, jak psychiatr po vyšetření konstatoval "Vy se chováte podle hesla Cestující - můj nepřítel!" a jak on psychiatra ujistil, že ho odhadl naprosto přesně.

(Mimochodem, nějak si nevybavuju, že by tenhle řidič dokázal říct větu tak, aby v ní nebylo žádné sprosté slovo.)

Co dodat...
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 4-2006


Odesláno Středa, 02. května 2007 - 23:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Vidíš Martine a o tom to je dva takový blbci ničí pověst jiným.I tobě.A tak je to všude i v jiných dopravních firmách.Jenže to asi někteří neumí pochopit.A to že některý řidič je v průběhu dne nervoznější protože ho nějaký cestující umí nasrat tak to já chápu.
Mám zkušenost s jedním známým řidičem ČSAD seděl jsem vpředu celou cestu asi 80km jsme si povídali.V tom nám udělalo jedno auto myšku (to určitě znáš z mhd provozu)v protisměru nákladák museli jsme až na škarpu jinak jsme ho sešrotovali.Byl z toho tak v pr... že na další zastávce musel jít na chvíli ven to rozdejchat,jedna cestující přišla s tím že se zranila.I tohle může řidiče rozhodit,měl 10 km před ukončením linky.(jinak je držitel 1.500000km bez nehody což svedčí o tom ,že má něco naježděno.)
Já nevím někteří si zakládají na tom jak řidiče nasrat.Já osobně jsem řidiče nikdy neprovokoval a také na mě řidiči jsou slušní a ochotní.A to i ti kteří jsou třeba jinými kritizováni za své chování.
Proto přidám heslo kterého je se dobré držet
"Jak se chováš ty ke mě,tak se já budu chovat k tobě"
Řidič je jen člověk a nemá nikdo právo ho urážet.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 00:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ČSAD Autobusy Plzeň je ale opravdu dost zvláštní firma. Jejich řidiči mi teda nepřišli nějak extra zdvořilí. Firma provozuje jen tu nejzákladnější dopravní obslužnost, o víkendu se s nimi nedostanete prakticky nikam, v podstatě ani z Plzně do Prahy.

Probo Trans mi naopak přijde dobrý, i ten cituji "dědek ze Západu" se chová slušně a jezdí dobře, nesetkal jsem s žádnými problémy.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3024
Registrován: 8-2002


Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 01:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ares1:
nevím proč s h_k polemizuješ a říkáš, že podle 80% jeho špatných zkušeností nemůže hodnotit 100% zaměstnanců společnosti. MŮŽE. má na takovej názor právo ať se ti to líbí nebo ne. pokud to má takhle vysledováno, asi to neříká jen proto, aby někoho očernil.

je to stejný, jako když řekneš, že většina českých taxikářů jsou zloději. taxikářů je spousta, ví se, že to není zrovna elita národa, ba právě naopak, jsou hodně známý pražský případy kdy natáhli cizince i "cizince" v ceně o stovky procent, ví se o jejich bojích o štafly, ví se, že kolikrát jezdí jako prasata, že tě umí svézt oklikou, o turbu na taxametru atd. atp.

budeš se se mnou hádat, že ty znáš jen taxikáře mirky dušíny, že tě vždycky bez keců vydají účtenku a dovezou v nejkratší době, za nejmíň peněz a s přátelským úsměvem?

můžeš to obracet jak chceš, ale vždycky ti z toho vyjde, že taxikáři se o svojí vlastní všeobecnou pověst zasloužili především svým jednáním, ničím jiným.

takže bych doporučoval nechat na hlavě a brát negativní hodnocení AKV člověkem jménem h_k tak jak je...

petr_k:
jojo, pěknej příspěveq, taky znám lidi, který jsou nas* permanentně :-)
(a nemusí to být zrovna řidiči)
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 897
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 11:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Čsad zastávka: Dost zvláštní firma...sice plzeňské ČSAD nemám v moc oblibě, ale jde o to, že dopravu vrámci ZDO platí kraj a ČSAD podle toho jen jezdí, i když ČSAD to takhle celkem vyhovuje moc toho neměnit a pořád jezdit de facto stejně jako před rokem, dvěma atd.
Dopravu na lince do Prahy ČSAD prohrály hlavně se Štáhlichem, i když nevím teda moc proč. Možná cestující nalákaly ty dlouhé Setry, Mercedesy apod. a JŘ nemá Štáhlich zase špatný. SA do boje o Prahu moc nevčleňuji, to je zase trochu o něčem jiném.
On je taky problém, že Plz. kraj je de facto "nejvenkovštější" ze všech krajů v ČR a je tady celkem slušná sít žel. dopravy. Každopádně je veřejná doprava v PK jedna z nejhorších v res publice.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 4-2005


Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 12:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No jizdni rad CSAD do prahy je kapitola sama o sobe!ono kdyz se jede deset nebo dvacet minut po stahlichovi kterej jeste stojí na zastávce o pet minut dele aby urval co nejvic lidi tak se neni cemu divit!Navic stahlich je ztelesnená flexibilita v nenapadných zmenach JR kdyz zrovna pred CSAD nejede tak lehce pozmeni jizdní rad a jeto.
Horsí je ze v JR Plz-Pha jsou celkem slusný díry kdy nejede nikdo napriklad z prahy mezi osmou a dvanactou v sobotu nic pak jede narvanej stahlich a po nem jeste narvanejsi AKV protoze jede do chebu ale takovejch prilozitostí pri pro narvanej autobus je tam vic chce to jen chtít ty casový polohy najít a ne jet pet minut po stahlichovi a divit se ze jedu s peti lidma.

zastávka:CSAD plzen je takovej trochu dopravní skanzen ale i za tech dob dávno minulých se jezdilo o vikendu casteji linky které jedou v sobotu je minimum neni tam ani ta vyse paterni do Prahy proste v sobotu se u csad odpociva.
A tech opravdoverjch dedku ze západu uz u probotransu moc nejezdí vetsinou jsou uz vsichni v duchodu nebo uplne jinde.

Ke kauze "ridici AKV" uz se nehodlam vyjadrovat at si kazdej jezdi skym chce a urazi koho chce...
AV 15-30
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 13:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Pavel2 Škoda že asi neumíš číst.v příspěvku 2255 si všimni že hned v úvodu píšu ,že si může kritizovat koho chce.Ale vadí mi že to bere paušálně na všechny řidiče.Tohle se na mě nezlob, ale to je sviňárna at to řekne kdokoliv.Ka každému se má přistupovat jako k jedinému člověku.Pokud sis přečetl příspěvek Martina J tak tam píše o dvou jakých si řidičích ve firmě kde pracuje.ted si představ že na základě těch dvou řidičů budou hodnotit i jeho.a ostatních 200 řidičů.Aha to je asi blbě viď?A pokud si již někde zaměstnán tak kvůli jednomu blbečkoj tě budou hodnotit stejně jako jeho.Tohle se dnes prosazuje a dostane se to i dál do firem tzv odměňování kk.
Prostě ti závěrem říkám že urážení nekonkrétních osob je neslušné.A také ti říkám že můžeš mít názor jaký chceš.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3026
Registrován: 8-2002


Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 15:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ares1:
pokud mě u jedný firmy nasere jeden konkrétní člověk, příště jako zákazník radši půjdu jinam, protože pokud bych šel do tý nevhodný firmy, je tu riziko, že se setkám zrovna s tou nepříjemnou osobou, přestože mě na krámě může obsloužit dalších 5 zaměstnanců, který jsou v pohodě.

tak to prostě funguje a musí si to všichni uvědomit, hlavně ti dotyční a vedení příslušných firem. pokud někdo zaměstnává 80% nevhodných lidí, nesmí se divit, že ho většina zákazníků bude hodnotit negativně.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2259
Registrován: 4-2006


Odesláno Čtvrtek, 03. května 2007 - 15:41:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

TD Pavel2 doufám že se tím řídíš i ty ve svém zaměstnání.
A říkat že 80% jsou nevhodní lidé v té či oné firmě je ........(doplň si tam co uznáš za vhodné)
Možná ve své firmě budeš patřit k těm které nějaký (....)zahrne do 80% nevhodných lidí.Pak se ti to také nebude jistě líbit.
Nemám nic proti tomu když řidič - který nejedná s lidmi trvale dle mezí slušnosti bude muset odejít.Ale občas ujede každý!!!!i ty i já kdokoliv.Pánové když tak ty řidiče rádi kritizujete tak si někdy to vyzkoušejte a hodně změníte názor na cestující,kteří neustále provokují.A pak se nedivte,že někdy znervozní.Jsou to totiž také jen lidé.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6741
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 00:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

hodně změníte názor na cestující,kteří neustále provokují.

Já takového cestujícího potkal už třetí den v zácviku, poslali mě na linku 3 do vozu k jistému Jirkovi R. Na Masarykovo náměstí nastupuje pán: "Pane řidič, neměl jste tu být už v 15:09?" "Ne, v 15:12." "Ale já bych řekl, že na jízdním řádu na zastávce je 15:09." "Já jezdím podle tohohle jízdního řádu a tady je 15:12, podívejte se." "Ale stejně je na zastávce 15:09!"

(Opravdu, bylo tam 15:09, ve sloupečku "pracovní dny prázdniny". Jo, jenže tahle příhoda se odehrála v květnu a v sobotu, což je hned ten další sloupeček.)

Pán se tedy posadil a po chvíli si všiml, že Jirka stojí vedle kabiny a co chvíli spolu prohodíme pár slov. A bylo to: "Pane řidič, není náhodou zakázáno mluvit za jízdy s řidičem?" V tuhle chvíli se do toho vložil Jirka a s úsměvem pánovi sdělil, že já jsem teprve v zácviku, že dneska poprvé v životě řídím trolejbus, že se to teprve učím a moc mi to zatím nejde, že by tedy bylo dobré nerozptylovat mě, abysme třeba nešťastnou náhodou nespadli i s trolejbusem do Labe. Pán se na dvě zastávky uklidnil, ale pak už zase remcal, že nezastavuju přímo u označníku a stojím metr od chodníku (A co by? Nikdo nenastupoval ani nevystupoval, takže stačí zastavit jen tak symbolicky, ani dveře otvírat nemusím.) Když jsem viděl, že na další zastávce pán bude vystupovat, dal jsem si s tím tu práci, abych zastavil 20 cm od chodníku, čelem vozu přesně u zastávkového sloupku. Pán vztekle odfrknul, neměl, za co mi vynadat, utrousil Nashledanou a vystoupil.

Když jsme pak dojeli na konečnou a lidé vystoupili, Jirka mi vysvětlil, že s takovými lidmu se prostě občas setkám, lidé, kteří záměrně takhle vyvolávají konflikty, snad chtějí být důležití, snad zůstali na světě sami a tímhle se jen snaží navázat rozhovor se svým okolím - a takovéhle lidi by se nemělo nenávidět, takové by se mělo spíš litovat.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3027
Registrován: 8-2002


Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 00:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ale samozřejmě, každej má někdy svý dny. ale když je někdo má téměř permanentně...

myslím si, že já konkrétně se snažím vyjít s každým a co se třeba pracovních záležitostí týče každýmu (třeba i časem, něco nejde ihned, všechno nezávisí jen na mým rozhodnutí) vyhovět. vím, že si lidi dokážou navymýšlet ptákoviny. řidiči na tom budou s přáníma cestujících podobně.
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 08:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A říkat že 80% jsou nevhodní lidé v té či oné firmě je ........(doplň si tam co uznáš za vhodné)

To není tvrzení, to je dlouhodobá statistika.

Ale jestli někomu vyhovují klapky na očích a víra, tak ať.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 4-2006


Odesláno Pátek, 04. května 2007 - 12:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD Pavel2 zdá se mi že jsi konečně pochopil o čem to je.S lidma také pracuji a tak vím jak si dokážou vymýšlet,lhát a podvádět.Jsou lidi o kterých vím že za rohem serou na to a jsou lidi u kterých vím že se na ně můžu spolehnout.Vždy v každé firmě jsou tahouni a ty co se vezou.Tak tomu je i u AKV ,ale (ad H-K) tady tvému "výzkumu" nevěřím.
Neboj klapky na očích nemám a jsem silně nevěřící,protože z životní zkušenosti vím že víra by mi nepomohla,spoléhám jen na vlastní síly.
ad Martin -j ano takové cestující mám na mysli.Naštěstí v MHD jste od těchto cestujících relativně mimo(ale zase musíte více snášet problémy provozuve městě)u linkových řidičů je tomu naopak ty jsou více v kontaktu s cestujícím.
I když pokud už prodáváte jízdenky rozdíl se smazává.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 00:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Možná ve své firmě budeš patřit k těm které nějaký (....)zahrne do 80% nevhodných lidí.

Takto hrozivé výsledky zákaznické spokojenosti jsou ale způsobeny vedením firmy. Domnívám se, že prostě nedokáže najít vhodné zaměstnance a hlavně je nedokáže motivovat k žádoucímu chování k zákazníkům. Myslím si, že taková firma by na normálním konkurenčním trhu vůbec neuspěla a majitelé - manažeři by prodělali kalhoty.

Martin_j:
ve sloupečku "pracovní dny prázdniny". Jo, jenže tahle příhoda se odehrála v květnu

Chyba zaměstnavatele, který takto pravděpodobně šetří bez ohledu na možnou dezinformaci zákazníka. Vy jako osoba zastupující firmu jste to prostě odskákal.

není náhodou zakázáno mluvit za jízdy s řidičem?

Zažil jsem, že se řidič bavil s někým i při jízdě po dálnici. O cestujících - známých, které řidič pustí do vozidla na manipulační zastávce, ani nemluvě. Zde řidič poškozuje jak firmu na tržbách, tak platící zákazníky zabráním míst k sezení. Určitá pravidla by se prostě dodržovat měla. Mně osobně třebas nevadí, že si řidič dá cigárko, neotevírá dveře na liduprázdných zastávkách apod.

pak už zase remcal, že nezastavuju přímo u označníku

Asi neznáte ten pocit, když zaujmete na zastávce strategické místo, třeba proto, že jedete až na konečnou nebo máte těžké zavazadlo a chcete si sednout, a řidič nezastaví na správném místě...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6750
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 09:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ve sloupečku "pracovní dny prázdniny". Jo, jenže tahle příhoda se odehrála v květnu

Tam byl ještě jiný problém. V té době se používaly dva druhy jízdních řádů. Některé linky měly sobotní a nedělní jízdní řád zcela odlišný, takže měly tři sloupečky PO-PÁ, SO, NE. Jiné linky měly víkend stejný oba dny a ty pak měly sloupečky PO-PÁ, PO-PÁ prázdniny a SO+NE. Takže prostřední sloupeček s odjezdy byl u některých linek prázdniny, jinde sobota.
Tohle už je ale teď vyřešeno, dva měsíce po výše popsaném zážitku se na páteřních linkách zavedl o víkendu jednotný interval 20 minut a na zbylých linkách se drobné odchylky mezi sobotním a nedělním jízdním řádem rozlišily poznámkou X = jede v sobotu a Y = jede v neděli, viz zde: http://www.dpmp.cz/jr-07-02/JR1886.HTM

Dnes se tedy na zastávkách používá jen ta verze "PO-PÁ, PO-PÁ prázdniny a SO+NE".

Perlička - od září a listopadu 07 byly nějaké větší úpravy provozu, takže sloupečky "PO-PÁ prázdniny" zůstaly prázdné s tím, že se prázdninové jízdní řády udělají až na jaře 2007. Vzápětí začal být DP zasypáván dotazy od cestujících, jestli to jako mají chápat tak, že o prázdninách se MHD ruší a DP má celozávodní dovolenou.

Mně osobně třebas nevadí, že si řidič dá cigárko

Tohle je všechno o firemní kultuře a o tom, jak která firma na své zaměstnance dohlíží. Já jsem třeba nekuřák a docela mi vadí, když nastupuju do autobusu plného cigaretového dýmu a když mi na konečné vleze do vozu kolega s cigaretou, vraždil bych. U nás v DP se za tohle berou prémie - ale pokud je firma, kde se cigarety tolerují a do vozu leze s cigaretou i majitel firmy, těžko s tím někdo něco udělá. To samé - kdybych já půjčil svůj autobus někomu cizímu, jedno komu (ani kolega řidič od nás s DP nemá s mým autobusem co jezdit, natož někdo bez papírů), je to nejlepší cesta k problémům. A znám firmu, kde s tichým souhlasem majitele jezdí s autobusem osmnáctiletý kluk s řp. C. Obvykle jen manipulační jízdy, ale s cestujícími už taky párkrát jel.

Asi neznáte ten pocit, když zaujmete na zastávce strategické místo, třeba proto, že jedete až na konečnou nebo máte těžké zavazadlo a chcete si sednout, a řidič nezastaví na správném místě...

Moment, já tady mluvil o zastávce, kde nikdo nevystupoval a nikdo nenastupoval. Tam opravdu zastavuji jen proto, že musím (projetí zastávky = seberou mi prémie). Pokud je na zastávce dav lidí, zastavuju co nejblíž k tomu davu, i když správně bych měl zastavit čelem vozu u označníku.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 21:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_j:
jsem třeba nekuřák a docela mi vadí, když nastupuju do autobusu plného cigaretového dýmu

Taky jsem nekuřák, ale pokud si řidič-kuřák zapálí, tak je asi v nějaké nepohodě a potřebuje se trochu uklidnit. Přeci jen radši jedu s klidným řidičem.

Obvykle jen manipulační jízdy, ale s cestujícími už taky párkrát jel.

Kluk docela riskuje, případná kontrola by mu asi dost zkomplikovala život. Zajímalo by mě, jestli šlo o iniciativu jeho nebo pana majitele. Proč mu majitel nenechá udělat D? Zase šetření na nesprávném místě?
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2551
Registrován: 3-2005


Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 21:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak ono se v 18 dělá D dost těžko.
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 22:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, ten věk mi nějak nedocvakl, omlouvám se, beru předposlední otázku zpět.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6758
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 23:31:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kluk docela riskuje, případná kontrola by mu asi dost zkomplikovala život.

Jo, moc by mě zajímalo, co se stane, až Michala nějaká kontrola chytí. Jestli do toho majitel firmy nechce taky spadnout jako spoluviník, musí prohlásit, že Michal dělá ve firmě jen mechanika - a kde má zaparkovaný zamčený autobus schované klíčky, to je veřejné tajemství, takže ten autobus může ukrást kdokoliv zasvěcený. A tohle bude muset říct i v případě, kdy pojede Michal s autobusem na jeho výslovný rozkaz.

Ale jinak věřím tomu, že až mu bude 21, firma mu řidičák bez řečí zaplatí.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6759
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 23:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A abychom se vrátili k tématu: Dneska večer jsem přijel do Plzně a budu tu do čtvrtečního rána, chystám se trošku doplnit ten seznam autobusů západočeských dopravců, takže příští víkend čekejte aktualizaci. Co se VKJ týká: Tuhle noc stojí na CAN jedno Intouro, pak Axer, ten ráno v 9:30 jede na Prahu, pak jsem tam viděl ABB 10 65 a podle věcí v kabině bych řekl, že jí tam má odstavenou Anatolij, nabízí se tedy otázka, kde je AKV 41-93 a jestli třeba není náááhodou odřená. Zkoušel jsem vyzvídat u řidiče, který mě přivezl do Plzně, říkal, že nic neví, nic neslyšel, on je jen brigádník a jezdí jen víkendy.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 23:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ares1: ono to není o tom, že mezi X zaměstnanci se vždycky najde Y pitomců, ale o tom, aby management těch Y našel a buď je umravnil nebo se s nima rozloučil.
Když tu byla řeč o ČSAD INvest a Mr. Zemkovi, je sice pravda, co jsi napsal o majiteli, myslím ael že do provozu jednotlivých společností příliš nezasahuje, takže je to spíš o managementu jednotlivých společností. A v případě ČSAD PLzeň mám s panem ředitelem jednoznačně pozitivní zkušenost.
Stěžoval jsem si na to, že mě jeden řidič natáhnul na jízdném, načež mě firma kontaktovala, pan ředitel se mi osobně omluvil, vrátil přeplatek a slíbil, že zařídí, aby se situace neopakovala. Pak budu rád tolerovat to, že někdo "ujel".
Pokud se naopak někteří řidiči od VKJ chovají jak dobytek a majiteli je to jedno, protože je sám ještě horší, pak prostě mají ti slušní smůlu, jezdit s nima nebudu.
Fotky linek MHD na http://linky-mhd.ic.cz
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 05. května 2007 - 23:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě k managementu. Docela by mě zajímalo, co udělalo vedení DPMPardubic, když zjistilo, že má mezi řidiči "nepřítele cestujících". Předpokládám, že nic...
Stejně tak nechápu pokutu za projetí zastávky, kde evidentně nikdo nenastupuje ani nevystupuje. Podle mého selského rozumu by takový řidič měl naopak dostat odměnu za ušetřené palivo...
Fotky linek MHD na http://linky-mhd.ic.cz
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 4-2006


Odesláno Neděle, 06. května 2007 - 00:20:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD Wlasta ale zasahuje to by ses divil.ale nezlob se o tom mluvit nebudu........
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6761
Registrován: 5-2002


Odesláno Neděle, 06. května 2007 - 00:24:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Wlasta: Předpokládám, že nic...

Předpoklad je správný.

Stejně tak nechápu pokutu za projetí zastávky

Zastávka není na znamení a proto se na ní musí zastavovat. Jak prosté.

Tohle je zase trošku složitější problém, takže se o něm rozepíšu víc. Řidič nemusí mít dokonalý přehled o tom, co se děje ve voze a nemusí si třeba všimnout, že se někdo zvedá a že stojí ve dveřích. Teď třeba visí na nástěnce papír o tom, že autobus linky 24 opakovaně neumožnil výstup dvěma žákyním první třídy ZŠ v zastávce Závodiště, podle mého si jich řidič prostě nevšiml. Malou holku stojící ve dveřích přece snadno přehlédneš...

Jsou lidi, kteří se ozvou - a autobus pak zastaví za zastávkou na mezi a lidi skáčou do pangejtu - a jsou lidi, kteří se radši nechají převézt do další vesnice...

Fajn, přiznám se, občas zastávky projížím (a dělají to úplně všichni) a opravdu se mi párkrát stalo, že jsem ve voze přehlédl někoho, kdo chtěl vystupovat. Často třeba jen pro to, že šlo o zastávku, na které se obvykle jen nastupuje, takže mě ani nenapadlo koukat do vozu. Lidé na to reagují celkem dobře, buď zakřičí "Zastavte", "Vystupuji" apod., nebo zmáčknou tlačítko znamení k řidiči. Jo, a abych nezapomněl, omluva ještě nikdy nic nezkazila.

Když jezdíš linku u ČSAD, tam to takový problém není, řidič jedoucí řekněme z Plzně do Klatov ví, že prodával lístky do Klatov, Přeštic, Lužan, Borov a Švihova, takže jinde se ani nemusí namáhat se zastavením. Některé strojky na jízdenky navíc mají funkci, která umožní řidiči zjistit, kolik lidí s jízdenkou do dané zastávky má aktuálně ve voze. Viděl jsem to u Connexu Východní Čechy.

A druhá věc. v Pardubicích občas jezdím noční linky. Tam se projíždění zastávek tiše toleruje, bez toho se jízdní doby nedají stihnout.
Noc = tma. Cestující může mít na sobě tmavé kalhoty, tmavou bundu a může se skrývat v temném koutě za čekárnou, kam světlo lamp nedopadá. Snadno ho přehlédneš - a co pak? Kolikrát já měl při pohledu do zpětného zrcátka pocit, že na zastávce někdo stojí - i když při průjezdu zastávkou jsem předtím nikoho neviděl.

Stalo se mi, jel jsem místem, kde linka projíždí sídlištěm Dubina, odbočí z hlavní silnice závlekem kamsi na opačný konec sídliště a zas se vrátí zpět na hlavní silnici. Na zastávce před odbočením jsem nikoho neviděl, takže jsem nezastavil - a když jsem se pak vracel z toho závleku, div mi neskočil pod kola pár, kluk v tmavém, holka v bílé bundě. Že prý jsem jim předtím nezastavil. Nechápu, jak je to možné, blondýnu v bílé bundě bych snad nepřehlédl... A navíc měl ten kluk zaměstnaneckou jízdenku, takže to nebyl žádný cestující-provokatér. Naštěstí vzniklou situaci z kolegiality nijak neřešil, pojal to stylem "Jsi blbej, nevšiml sis nás, dávej si na to příště pozor." a tím považoval situaci za vyřešenou.

A stalo se, že řidič nočního autobusu přehlédl člověka na zastávce, nezastavil mu, člověk si pak vzal taxi a účet poslal dopravnímu podniku. Od ředitele dostal omluvu, účet mu byl proplacen a tyhle peníze se strhly z osobního ohodnocení onomu řidiči.

Takže tohle byste měli vědět, než začnete řešit problematiku projíždění zastávek.
Tajemství spokojeného života? Schopnost dokázat se radovat se z toho, co mám a netrápit se kvůli tomu, co nikdy nemohu získat.

(Lin Yutang)
Čsad_zastávka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 06. května 2007 - 01:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad zastavování na zastávkách:
Jsem rád, když řidič všude poctivě zastaví. Nemusí otevírat dveře, když tam nikdo není, to je logické, ale zastavení oceňuji. Hlavně po setmění, když jedu na mně neznámé místo. Digitální panely a hlášení ne vždy věrně zobrazují skutečný stav, tak jsem rád, když se můžu přesvědčit, na které zastávce jsme zastavili.
Mmch, pamatuji se, jak jsme kdysi kvůli špatnému zastavování vystoupili v cizím městě, které jsme neznali, úplně jinde a ujel nám přípoj.

Martin_j:
Ve vašem seznamu sice neuvádíte ČSAD Autobusy Plzeň, ale nemáte náhodou fotografii jejich Karosy B 961 E, kterou byste chtěl a mohl zveřejnit? Viděl jsem ji na lince Plzeň - Druztová ještě vedle jiné kloubové Karosy (meziměstská verze, ale víc si už nevybavuju), ale neměl jsem bohužel fotoaparát.
Wlasta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 06. května 2007 - 19:10:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jedna z nich je tady, i když to není ta, co jezdí do Druztové a Nadryb
Fotky linek MHD na http://linky-mhd.ic.cz

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace