K-report
 

Archiv do 10.července 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Zrušené tratě » Staré archivy » Archiv do 10.července 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
mf
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.40.159
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 15:49:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

adRambuteau:Promiňte,že jsem si dovolil vyjádřit svůj laický pohled (eintopf)na tuto problematiku.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 16:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

mf -> lepsi eintopf nez bezobsazne pseudoargumenty .. ;-)
A za mrtve a zranene na silnicich platime a ne malo, ostatne tohle se necha dohledat na webu pomoci strejdy gůgla. Ale uznavam, ze tohle jsou veci, ktere je lepsi prejit mlcenim a ignorovat. Jenze pak je otazka, zda ten co je ignoruje, je schopen a ochoten nest nasledky svych cinnu, pokud uz je neni pripadne schopen domyslet dopredu.
A muj styl je muj styl, pokud me jej nekdo zavidi, tak at si laskave skubne ... nejlepe tou prostredni, brano jak vertikalne, tak i horizontalne ...
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 6-2002


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 16:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp:
Nebojte, ničím si nikdo škubat nebude.

Takové převedení lokálky Straškov - Zlonice do autobusové dopravy bude mít určitě zásadní vliv na zvýšení nehodovosti ve Středočeském kraji, že. Vůbec, když na to jdete takhle filosoficky, zkuste se třeba zamyslet nad tím, že na železnici ročně zemře cca 300 lidí. To je určitě o mnoho víc, než kolik má na svědomí autobusová doprava.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 16:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tech 300 lidi je co ? To jsou prejezdy ? Sebevrazi ? Nebo treba martani ?
ano, masinka je zakerna, obvykle ciha zakerne za kerem aby mohla bezvarovani na prejezdu sesrotovat nevinne a neskodne IGK, ze ...
A kolik je zabito lidi VE vlaku a kolik V autobusu, ale rekneme za poslednich cca 10 let.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 6-2002


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 17:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp:
Samozřejmě jsou to převážně přejezdy, přecházeči, dotýkači drátů, sebevrazi a sem tam posunovač. Vláček opravdu nečeká zákeřně schován za návěstidlem, ale lidé se na železnici zabíjejí svojí vinou, stejně jako většina lidí na silnici. Uváděl jsem to jen jako odpověď na vaše obecné a mlžné věty typu "kdo je ochoten a schopen nést následky svých činů".

Když se ale ptáte, podle ročenek MD je to v pořadí 2006 - 2001 nějak takhle:
autobus - 7,0,6,4,?,?
vlak - ?,5,5,2,4,0

Ještě doplním, že autobusy odvezly víc jak 2x tolik lidí.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 17:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A zase, CD vozi jen lidi ? Asi ne, takze pokud bychom meli tu vasi stupidni poznamku na konci uvest na spravnou miru, tak bud u zeleznice uvedte pouze mrtve v souvislosti s osobni prepravou, nebo k tem autobusum pripocitejte i nakladaky/tiraky ...
No, my se k tomu nakonec pres vsechny blbe pindy dobereme, bez obav ... ;-)
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 6-2002


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 18:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp:
Chtěl jste souhrny usmrcených v autobusech a vlacích, tak je tu máte. S poznámkou, že busy odvezly dvakrát víc osob jak vlaky - co je na tom stupidního? Já mám dojem že vám akorát docházejí argumenty a tak mě začínáte napadat.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 18:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak to je jen a pouze Vase zbozne prani.
Ostatne si na to stacite evidentne sam.
Takze co bude s tim upresnenim ?
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 6-2002


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 18:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proboha jaké upřesnění, cestujících v pravidlných osobních vlacích zemřelo tolik a cestujících v linkové autobusové dopravě tolik - to je snad pochopitelné.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 18:28:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V jakych pravidelnych osobnich vlacich ? Co to melete ?
Statistika za zeleznici se dela bez ohledu na nakladni a osobni branzi, tak co je tu nepochopitelne ? Nebo mate snad jine statistiky k dispozici nez "obvykle" ? Krom toho, i zajezd je pravidelna doprava, byt jen sezonni a obvykle se do prehledu nezahrnuje, byt to tak nemusi vypadat. ale v kazdem pripade to veze lidi na predem dane trase a kupodivu i v pravidelne opakujicich se casech, teda s trosku vetsi toleranci, nez obvykle. Takze ty jste preventivne taky presel mlcenim, pekne. No, ostatne se po Vasich predchozich prispevcich se teto povrchnosti neni cemu divit.
Ja to napsal, ze si na to stacite sam, ze me k tomu fakt nepotrebujete.
Ostatne pravidlo versus charter se nerozlisuje ani u letadel, tak nevidim duvod, proc bych to mel rozlisovat u busu. Ze bych pak dostal priznivejsi statistiku ?
A dalsi "priznak" povrchnosti - mrtvy, to jste zacal vypocitavat Vy, ten prvni pokus pominme. Jenze, kdyz si projdete statistiky, tak zjistite, ze je drazsi, kdyz je nekdo "jen" zranen, netvorim metodiku statistiky a nemam v umyslu tento "fakt" dal komentovat. Takze tam je to kolik ?
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 11-2005


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 18:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

mf - Jak jistě všichni víte v obci NOŠOVICE se staví areál firmy HUNDAY.Hlavní zátěž má přebrat železniční trať 322,no už je tu první petice z obce Střítěž,která nesouhlásí se zvýšenou železniční nákladní dopravou.Důvod situovaný úrovňový železniční přejezd se silnicí č.68, zkratka mezi Frýdkem-Místkem (na cestě jsou Nošovice) a Třincem ,směrem na Slovesnko.Nedovedu si představit,když nebude povolena přeprava na železnici,tak to jim nebudou vadit kamióny???

Buďte v klidu, takové akce jako je Hyundai (ne HUNDAY) naštějsí nejsou moc peticemi nějakých vesničanů ovlivňovány. Takže o roli železnice v obsluze této automobilky se myslím moc bát nemusíme.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 6-2002


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 19:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp:
Co to melete ?
Tak to jste si mohl nechat.

Statistika za zeleznici se dela bez ohledu na nakladni a osobni branzi
Viděl jste někdy ročenku dopravy? Nebo si myslíte, že v nákladních vlacích umírají cestující?
 

Krom toho, i zajezd je pravidelna doprava, byt jen sezonni a obvykle se do prehledu nezahrnuje, byt to tak nemusi vypadat.
Nevím jaké máty k dispozici statistiky vy, ale počty usmrcených v autobusech jsem musel hledat celkem složitě po jednotlivých letech, natož abych se ještě staral o zájezdy. Ostatně nevím proč bych je do toho počítal, když se tady bavíme o dopravní obslužnosti regionálních drah - ty budu logicky porovnávat s linkovými autobusy. Slyšel jste někdy o zájezdním vlaku Kadaňský Rohozec - Bibione a zpět? Asi ne, taky by to bylo porovnávání jablek s hruškami.

je drazsi, kdyz je nekdo "jen" zranen
Zraněné kvůli vám zase nebudu půl hodiny shánět. Když "mrtví" neodpovídají vašim představám, začínáte tu psát nesmysly o tirácích a mé povrchnosti, místo abyste se zamyslel nad svými příspěvky.
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 9-2006


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 19:09:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp: lepsi eintopf nez bezobsazne pseudoargumenty .. ;-)

Statistika výkonů osobní dopravy SNCF vám přijde jako bezobsažný pseudoargument?
Co kdybyste nám sem vy tedy napsal nějakou věcnou argumentaci typu "vliv zastavení osobní dopravy na trati Protivec - Bochov na zvýšení nehodovosti na silnicích v České republice v letech 1996 - 2006"? To přece musí podle vás být jasně prokazatelné.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 19:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aha, tak to se omlouvam, ale pak by me zajimalo, co to bylo za cestujici ci pripadne, co se v tomto pripade mrtvym mysli. Protoze se me nejak nevybavuji dostatecne mnozstvi nehod, pri kterych by tyto lide meli sanci umrit ...
Konkretizuje to ta Vase rocenka ? Nebo to taktne prechazi mlcenim ?
A s temi regiony, ten obrazek je fajn, ale nejak tam postradam rozdeleni na nostalgii, objednane vlaky, dalkovou/mezinarodni/mezimestskou, okolo mestskou atd, Vy to tam vidite ? Ja ne.
A ja nemam duvod se nad svymi prispevky zamyslet, ja nezjednodusuji problem, na rozdil od jinych.
Ostatne linii svych prispevku na tema, ktere je uz ostatne davno v trapu, udrzuji minimalne rok stale stejnou, nebo mate jiny pocit ?
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 12-2005
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 19:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rambuteau -> dejte sem nejprve odkaz na tu Vasi "statistiku", protoze s ohledem na rozlehlost Francie, mam duvodne podezreni na neverohodnost techto udaju, spis to vypada jen na vykony jedne divize SNCF, to je asi stejne, jako kdybych za DB argumentoval vykony treba "S-Bahn Hamburg groupe DB" ...
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 6-2002


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 19:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Protoze se me nejak nevybavuji dostatecne mnozstvi nehod, pri kterych by tyto lide meli sanci umrit ...
To mě taky ne, ale on někdo může zemřít až po týdnu v nemocnici nebo může spadnout z perónu pod přijíždějící vlak.

ta Vase rocenka
To není Moje ročenka

nejak tam postradam rozdeleni na nostalgii, objednane vlaky,...
To tam není, ale nedomnívám se že by v parních vláčcích a obejdnaném pendolinu pro hokejisti někdo zemřel.

Rambuteau:
Já bych tomu věřil. Například když srovnám výkony celých ČD na 9000 km tratí (180 mil. oskm/rok) a pražského metra na 50 km tratí (500 mil. oskm/rok), nestačím se divit...
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 9-2006


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 21:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dejte sem nejprve odkaz na tu Vasi "statistiku", protoze s ohledem na rozlehlost Francie, mam duvodne podezreni na neverohodnost techto udaju, spis to vypada jen na vykony jedne divize SNCF

Jak už jsem uvedl bylo to v jednom z letošních čísel Railway Gazette. Zkusím to příležitostně najít.

Výkony jedné divize to budou těžko, protože příměstskou dopravu v okolí Paříže provozuje divize Transilien, která se jinou činností nezabývá. Takže těžko může mít 60% (resp. 20%) výkonů někde mimo Paříž. Transilien realizuje v okolí Paříže 100% všech svých výkonů.
Rybář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 1-2007


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 22:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No já nestačím zírat a číst:Masinka-takže jako na železnici zemře ročně cca 300 lidí????????
Vážený pane mícháte hrušky a jablka dohromady Vy.
Ukažte mi těch 300 mrtvých z viny železnice,to jsem zvědav na vaši odpověď.
Vy pořád vyčleňujete linkové autobusy a železnici berete jako celek tak taky jako celek uveďte kolik lidí zemře na českých silnicích mám dojem že to jde něco přes tisíc,ale mohu se mýlit.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 6-2002


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 23:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rybář:
Jsem snad někde psal, že ti lidé zemřeli vinou železnice? 99% si za to mohlo samo, ale to nic nemění na tomhle neveselém čísle.

Vy pořád vyčleňujete linkové autobusy a železnici berete jako celek
Na to jste přišel jak? Píšu zde dnes asi po devatenácté, že jsem srovnával čísla za pravidelnou osobní dopravu železniční a pravidelnou osobní dopravu autobusovou. Číslo 300 jsem nikde s ničím nesrovnával, tak prosím klid.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 01:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Masinka - teda že máš nervy reagovat tak klidně:-). Ještě potřebuju nutně vědět kolik zaměstnanců ČD bylo zabito cestujícími. Jinak to nemám šanci správně vyhodnotit.

Ostatní - pánové, pochopte že on se už boj Autobus x Vlak dávno změnil na IGK x VHD. Takže i případnou bezpečnost a mrtvé spíš porovnávejte hromadnou a indivindi dopravu, tohle je k ničemu. My si to většinou ve svém šotopohledu neuvědomíme, ale lokálka nahrazená busem je stále lepší než nenápadně zrušená autobusová linka někde úplně mimo koleje nahrazená zvýšeným provozem aut.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Do širých plání / s námi uhání / modrý autobus ...
Rybář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 1-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 07:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

zkuste se třeba zamyslet nad tím, že na železnici ročně zemře cca 300 lidí. To je určitě o mnoho víc, než kolik má na svědomí autobusová doprava.



Tak tohle je vaše věta kterou jste napsal č.příspěvku 1737 takže mi netvrďte,že 300 jste s ničím nesrovnával.
Samozřejmě,že nemá smysl bojovat mezi autobusem a vlakem,ale když už ty lokálky tady jednou máme tak proč neudělat tak aby oba dva druhy dopravy byly mezi sebou provázané.Jenomže to je moc složité pro naše pány úředníky.Jen si vemte co dělá Ústecký kraj proto aby ty lokálky byly využívané,nic nic nic radši razantně omezí spoje a pak je napřesrok neobjedná vůbec.To je koncepce.A to nahrazování vlaku autobusem jeden zajímavý článek odkaz
Rybář
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 08:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě k té statistice : když se tady bavíme o dopravní obslužnosti regionálních drah - ty budu logicky porovnávat s linkovými autobusy.
Takže těch pět mrtvých v roce 2005 je usmrceno obslužností regionálních drah nebo osobní železniční doprava jako celek?
děkuji
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 10:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rybář:
Tak tohle je vaše věta kterou jste napsal č.příspěvku 1737 takže mi netvrďte,že 300 jste s ničím nesrovnával.
Ach tak, ovšem to je poněkud vytržené z kontextu - přečtěte si předchozí větu. Psal jsem to jako nadsázku k podle mě příliš obecným a nicneříkajícím úvahám Pjp.

Rybář2:
Je to za celou republiku, včetně dálkových vlaků. Stejně jsou započítány i autobusy.

Chtěl jsem v téhle diskusi akorát uvést svůj názor, že to vlak dnes nemá jednoduché nejen kvůli zlým a zkorumpovaným úředníkům, ale i kvůli své podstatě. Vzniknul před 100 lety za úplně jiným účelem a dnes se mnohde neumí a nemůže přizpůsobit přepravním proudům, často jezdí doslova "krajinou nikoho". V téhle situaci nemá smysl slepá podpora takové tratě, ale spíš zavedení kvalitní náhrady autobusem, napojeným třeba na nedalekou hlavní trať.

Aby nedošlo k mýlce, v žádném případě nepodporuju přístup p. Šulce k organizaci dopravy v kraji. Upřímně řečeno, snad v žádném kraji v republice není tolik zbytečných souběhů, jako právě v Ústeckém. Tamní organizátor byl už v zárodku potlačen a doprava je "řízena" podle momentální nálady. Jedinou útěchou pro vlak je to, že p. Šulc snad ještě více zametl s autobusy
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 10:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, jestli me uvahy jsou nic nerikajici, co jsou teprve Ty Vase ?
No, zrejme se opajite nadeji, ze jste me "utloukl" argumenty, neutloukl, to by jste totiz nejdriv nejake argumenty musel pouzit, jen nemam v umyslu pokracovat v teto "debate", kde protistrana operuje s argumenty o kterych sama nema ani poneti co reprezentuji a pripadne se jiny uchyluji k jakymsi podivnym vykrikum do tmy s presvedcenim ze ted ten povl (PjP ?) dostali na kolena, ale tak max smichy (ze, pane Rambuteau ?).
Tohle ma do diskuze hodne daleko, to je spis jen pokud o prekriceni proti strany. Nic vic, nic min.
Kdo chce si udela obrazek sam a svuj, protoze na rozdil od nekterych zde na tomto foru neupiram ctenarum a pripadnym diskutujicim narok na vlastni nazor a inteligenci. Na rozdil od dnes tak oblibene "retoriky" a postoju ruznych divnych a jeste divnejsich.
Ostatne neni mym zamerem a cilem "vyhrat" jakesi podivne hadanice, me ego jede uz uplne na jinych principech a tak toto prenechal laskave jinym.
A pane Rybar, kdyz uz pouzivam tohle "libive" osloveni, aby nekdo zas nemel nejaky "problem", diky za snahu, ale prece jenom diskuze se posunula uz mirne jinam a uz je to vcelku jedno.
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 9-2006


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, zrejme se opajite nadeji, ze jste me "utloukl" argumenty, neutloukl, to by jste totiz nejdriv nejake argumenty musel pouzit, jen nemam v umyslu pokracovat v teto "debate", kde protistrana operuje s argumenty o kterych sama nema ani poneti co reprezentuji a pripadne se jiny uchyluji k jakymsi podivnym vykrikum do tmy s presvedcenim ze ted ten povl (PjP ?) dostali na kolena, ale tak max smichy (ze, pane Rambuteau ?).

Škoda, že vůbec netuším o čem mluvíte. Kdybych to tušil tak bych se musel zeptat, co vám přijde tak srandovního na tom, že železnice má v osobní dopravě význam zejména v silné příměstské dopravě, tak jako to ukazuje příklad SNCF nebo pražského metra?
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2241
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:45:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Spíš než diskuze mi to přišlo od jistých účastníků jako ukázka nějakého divného ublíženectví a lítosti za starými dobrými časy. Například jsem si nějak nevšiml jakýchkoli konkrétních agrumentů ze strany obhájců lokálek - zatímco jejich "likvidátoři" sem aspoň nějaké ty "zmanipulované" dáta dodali.

Jestli někoho zajímá, jak je na tom osobní železnice vs. silnice po stránce energetické, tak ať si třeba přečte nějaký díl seriálu v Mišmaši, který tam už asi v posledních 4 číslech byl.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:47:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Škoda, že vůbec netuším o čem mluvíte.

Zřejmě jede vaše ego na jiných principech.
Tomášk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na druhou stranu mi přijde divné, že by se to vše mělo šmahem zrušit. Neobjednat dopravu budiž, ale pak, místo zrušení bych preferoval převedení, nebo v nejhorším prodání za cenu šrotu případným zájemcům.

Kolik do dnešních dnů stojí odsvěcených kostelů a klášterů, které slouží jiným účelům? Kolik hradů a zámků dodnes stojí a slouží jiným účelům (a žere státní prachy) a to i ve formě zřícenin?

Samo sebou, pokud je taková trať v soukromých rukách, nelze formálně proti tomu, že vlastník si ji prodá do šrotu nic namítat. Ale u tratí, které se stavěly a následně udržovaly z eráru ...
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp a spol. - možná by tedy nebylo od věci alespoň hrubě načrtnout, jakým směrem navrhujete postupovat dále. Protože peněz na infrastrukturu skutečně není nazbyt a priorit je naopak až moc. Mají se tedy směřovat do záchrany (konzervace) současného stavu železniční sítě? I v případě, že poptávka je mizivá a hravě zvládnutelná busy? A teda s tím, že třeba možná jednou příští generace ocení naší prozíravost a moudrost, že jsme ten dokonale fungující systém, navzdory ošklivé a zákeřné silniční lobby, nezrušili?
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2244
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 12:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomášk - dobře, ale u kolika tratí je už rozhodnuto, že se definitivně zruší? Zatím tu máme jen pár tratí, kde kraje neobjednaly osobní vlaky.
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 9-2006


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 12:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě přidám něco pro zasmání:

 

Railway Gazette 6/2007, strana 353.
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 259
Registrován: 3-2006


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 12:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono se dá překousnout,že se trať silně nerentabilní zruší,ale pokud pak odprodávají např.nádraží ve Ždánicích za takové prachy,že si to nemůže město dovolit takže se z něho postupně stává ruina pak je něco špatně a to lobby zase příklad z našeho okolí trať Kyjov-Mutěnice opravdu nejezdili prázdné vlaky a jezdili pořád a teď se po 16 30 nedostanu v neděli do nebo z Hodonína jinak než přes Mor Písek natož že autobus smrdí pře centrum ale nádraží jsou rozumně bokem nemyslím tím Uhřice,které jsou pár km ale ostatní lechce dostupné..
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 12:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pjp:
No, jestli me uvahy jsou nic nerikajici, co jsou teprve Ty Vase?
To je můj názor, však píšete že mi na něj dáváte právo. Já si za všemi argumenty co jsem napsal plně stojím a myslím že vím co znamenají. Naopak mám dojem že vy jste pouze mé argumenty napadal a oháněl se marťany, povrchností a celkově ubohostí nás ostatních přispěvatelů.

Jediné co z vás vypadlo konkrétnějšího, je představa rozsáhlých modernizací a přeložek na lokálkách. To u mě (opět jen můj názor) vyvolává docela úsměv - pokud chce stát přilákat více lidí a zboží na koleje, investuje logicky tam, kde to má nějaký větší efekt - tj. koridory a nějaké větší tratě. Jak už jsem tu nejedenou uvedl, nestojíme si v tom v porovnání s dalšími zeměmi vůbec špatně. Uvědomte si, že v době kdy je po silnice přepraveno 14x více osob a 5,5x více zboží (při zohlednění vzdálenosti je to o něco příznivější - 11,5x a 3x), se investuje do infrastruktury silnic jen cca 2 - 2,5 x více.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 12-2005
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 12:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proc je me zase podsouvano neco, co jsem nikdy nenapsal? Ze by se to proste jen hodilo do kramu ?
A taky koukam, ze dostali novou posilu, aby toho PjP uz uklepali ...
Blbe kecy ? Jo, a ? Mam preci na ne pravo, tak co ?
Pavel
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 893
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 12:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Milanisko:Nádraží ve Ždánicích-souhlas,smutné,ale to sem taháte jiný problém.

Nejvytíženější vlak z Kyjova do Mutěnic 14:37+-min. míval stěží 20osob,z nichž jeli někteří na režijku.15:40 už většinou nebylo ani 10 osob,16:40 to stejný. Zpět jezdili 0-2 lidi.

Ze Ždánic do Hodonína se dostanete přes Kyjov úplně v pohodě.
Jinak nádraží jsou rozumně bokem možná pro Vás,ale určitě ne pro dojíždějící ze Ždánic do Archlebova,Žarošic,Uhřic,Násedlovic,Dambořic atd.
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 3-2006


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 14:36:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jasně já myslel nádraží na Mutěnce na Ždánce je to jasné a je bohužel pochopitelné proč zanikla škoda že náklady nejezdí až do Ždánic,ale aspoň tak.Myslel jsem z Kyjova do Hodonína cožt je mizérie zažil jsem to včera jak jsem se vracel z procházení Ždánky...ovšem vlaky Kyjov-Mutěnice je třeba brát v období pár let a to jsem je vidíval anebo používal dost často a obsazení bylo solidní a vámi zmiňovaných 20 lidí není až tak hrozné a režijka přece není žádný hřích..pokud by byla Mutěnka v návaznosti na další spoje a autobusy což úmyslně v poslední jejím období nebyla byla by stoprocentně jako plnohodnotný spoj!
honzík honzík honzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.139.45
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 15:17:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak trošku k demagogii mašinky. Pokud dojde na přejezdu ke střetu auta a vlaku a dojde k obětem na životě, tak to laskavě přičtěte k silniční doprave, protože to byla JEJÍ CHYBA. A nepočítejte to k železnici. k želenzici počítejte jen chyby železnice, jinak to nemá cenu počítat.
honzík honzík honzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.139.45
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 15:26:41   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě k té silniční a želenziční dopravě. To je problém evropských zemí, že si vozí náklady po silnici. V USA se většina nákladů vozí po železnici. A to je vzor automobilismu světa.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 15:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A taky koukam, ze dostali novou posilu, aby toho PjP uz uklepali ...

Jo jasně - jdem po Vás. Rozezněl se mi tady alarm "vrhněte zálohy na likvidaci Pjp" - takže jsem musel volky nevolky taky zasáhnout. V nejbližší době očekávejte závěrečnou ofenzívu.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 15:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak trošku k demagogii honzíka honzíka honzíka : a když to auto bude náhodou patřit ČD, tak to bude chyba čí?

Já myslím, že tady bylo myšleno především to, že pokud tam ten přejezd nebude, tak ke střetnutí s vlakem prostě nemůže dojít. Je sice hezké, že ty nehody jsou pak ve statistice v sousedním sloupečku, ale to nikomu život ani zdraví nevrátí.
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2249
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 15:49:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A s tou nákladní dopravou v USA je to o dost složitější. A jak by se Vám třeba líbilo, kdyby stávající železniční síť byla ořezána o třetinu a osobní doprava zůstala zachována jen v okolí největších měst a na několika hlavních tazích?
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 4-2003


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 15:58:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, a co nehoda u Sokolnic, kdy linkový autobus narazil do zídky železničního podjezdu (2 mrtví). Na čí vrub přičteme mrtvé - na autobus či na železnici? Myslím, že je to základní otázka, která by mohla ovlivnit další vývoj diskuze...
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno » http://tramvaj.wz.cz
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 894
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 16:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Milanisko:K trati 257:Podívejte se,kolik bus zastávek má Svatobořice-Mistřín kde je zastávka vlaku a kolik tam jede spojů za den.
Je úplně zřejmé,proč 98-100%a obyvatel zvolilo bus a ne vlak na cestu do Kyjova.
Ono je to i o Kyjově,kde "hl.nárd" je už přece jen na periferii,zatímco autobus zastaví u nemocnice a pak prakticky ve středu města.

Co se týká Dubňan,tak tam není co řešit,pro některé ulice to znamenalo až téměř 5!km vzdálenost,blízko to mělo jen pár domů v části Jarohněvice.

Do samotných Mutěnic se jezdilo,protože to bylo jediné spojení bez přestupu,ale kolik takových lidí bylo za den v jednom směru?,to kolikrát nepřekročilo 45 platících cestošů.....


Mutěnka se v minulosti zkoušela oživit ještě v době před masivním používáním IGK např. bezpřestupovými spoji Kyjov-Hodonín,ale vždy to byl propadák.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 16:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě k trojitému honzíkovi:
To je problém evropských zemí, že si vozí náklady po silnici. V USA se většina nákladů vozí po železnici

Ono to není tak úplně pravda - v USA se vozí (r.2003) 42 % nákladů po dráze a 33 % po silnici (jenže tahle silniční přeprava je jen "inter-city");
v Evropě (EU25) je 40 % příbřežní plavba a 44 % silnice, pokud se počítá jen EU15, tak je plavba/silnice ještě vyrovnanější.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1759
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 16:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

honzík honzík honzík:
tak to laskavě přičtěte k silniční doprave, protože to byla JEJÍ CHYBA
A teď si představte, že zrušením lokálky poklesne i přes nárůst autobusové dopravy nehodovost a úmrtnost na silnicích. Pěkné, že? Takový argument můžete poslat panu Šulcovi, jistě ho rád uvítá.

Pokud se budu řídit vámi doporučenými železnicemi v USA, tak tu za pár let nezůstane ani jediná lokálka. Oni totiž naši američtí přátelé zrušili ve dvacátém století na čtvrt milionu kilometrů železnic...
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 6-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 18:44:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A teď si představte, že zrušením lokálky poklesne i přes nárůst autobusové dopravy nehodovost a úmrtnost na silnicích. - Doufám, že to je myšleno v nadsázce...

Tomášk: Jo jo, proč kvůli pár věřícím v celé obci udržovat draze kostel ve skoro každé vesnici/městě, vždyť by jich mohla stačit třeba desetina a zbytek srovnat se zemí. Na ty zbylé by zbylo víc peněz na údržbu a ještě by se spousta peněz ušetřila. Je to zvrhlá myšlenka? Možná - ale ekonomové by jistě jásali...
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 20:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No já teda pevně doufám, že železnice stále ještě může plnit i jiné úlohy, než jen kulturní památky. To bychom pak stejně dobře mohli požadovat svého času zachování třeba všech vodních nebo větrných mlýnů atp.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 20:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doufám, že to je myšleno v nadsázce...
A jak mám už odpovídat na neustálé napadání několika čtenáři, kteří furt vytrhávájí z kontextu moji včerejší větu, u které je notabene jasné že je myšlena s lehkou nadsázkou? Místo věcné diskuse se tu pořád militantně řeší nějaká vina železnice za ty mrtvé - většinou si za to samozřejmě mohou sami. Když už se téma přejezdů otevřelo, podívejme se na to teda blíže - nejsem proti.

Tak si představme nějakou nejmenovanou obskurní lokálku, kde za den projede pár šukafonů. Na ní máme každých pět kilometrů přejezd zabezpečený křížem, ještě lépe STOPkou. 810ka zpomaluje na 20, častěji i na 10. To jí samozřejmě mohutně zvyšuje spotřebu, prodlužuje jízdní dobu a ona pověstná ekologie směřuje kamsi pryč. Z druhé strany přijíždí jedno auto za druhým, rovněž zpomaluje až zastavuje a zase se rozjíždí. Veselo má i traťovka, několikrát do roka vysekat rozhled, svršek i asfalt na přejezdu odchází také rychleji. Úplně nejlepší je pak přejezd s mechanickými závorami od císaře pána, ovládanými z nejbližší stanice. Tam fronty aut propálí něco nafty a benzinu a pročekají kvůli muzejnímu ZZ nejednu minutu. Co s tím? PZZ je v řádu milionů, nadjezdy/podjezdy desítek milionů. Provoz přejezdů něco stojí, je třeba je často kontrolovat a opravovat. K tomu je přejezd obecně nebezpečný - něco nás stojí mrtví a ranění lidé, jak psál Pjp, ale nebezpečí číhá i na vlak. V té 810 sice většinou nikdo nezemře, ale zranění nejsou vůbec hezká.

Pokud se všechno tohle odehrává na trati, která cestující i přepravce zboží svou polohou spíše odrazuje, pak je to jen další důvod pro její uzavření. Tak s chutí do mě
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 6-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 20:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já to myslel samozřejmě s nadsázkou. Žádné kostely bourat nechci, stejně tak ani žádné jiné památky a stejně tak nechci rušit tratě. Čímž jsem nechtěl železnici nazvat "památkou", byť některé tratě si tento titul nepochybně zaslouží. Bohužel pro některé je jednodušší železnici likvidovat místo toho aby přemýšleli, co udělat pro její větší využívání v nákladní nebo osobní dopravě.
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 6-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 20:31:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Úplně nejlepší je pak přejezd s mechanickými závorami od císaře pána, ovládanými z nejbližší stanice. Tam fronty aut propálí něco nafty a benzinu a pročekají kvůli muzejnímu ZZ nejednu minutu. - Kolik takových přejezdů na minimálně využitých tratích je? Podle mě by se daly spočítat na prstech. Mech. závory jsou spíš na středně důležitých tratích. Sotva někdo bude rušit tratě typu Děčín - Č. Lípa - Liberec atd. Ale to jen tak na okraj. A ty pomalé mi připadají leckde dost prapodivné - přehledný přejezd v polích, kde je vidět široko daleko, tak se zpomaluje na dvacítku. Jinde je trať nepřehledná a žádná pomalá se nekoná. A navíc si myslím, že spousta přejezdů s pomalými jízdami se může zrušit bez náhrady příp. zavřít pevnou zábranou, která se otevře dvakrát do roka, kdy tamtudy jede traktor.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 6-2002


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 21:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sotva někdo bude rušit tratě typu Děčín - Č. Lípa - Liberec
O tom tu taky nikdo nepsal...

Kolik takových přejezdů na minimálně využitých tratích je?
Budiž, vy tomu zdá se rozumíte Tak tam jsou ty stopkové, tím se mnoho nemění.

spousta přejezdů s pomalými jízdami se může zrušit bez náhrady
Souhlas, však proto taky píšu "každých 5 km", různých lesních přejezdů pro veverky je mnohem více.

Pro některé je jednodušší železnici likvidovat místo toho aby přemýšleli, co udělat pro její větší využívání
Ať myslím jak to jde, v některých lokalitách ne a ne něco kloudného vymyslet (Hněvčeves, Slaný - Louny, Zlonice - Straškov, Křinec - Městec a pár dalších). Zatím se u těch tratí dá jezdit na starých kolejích starou 810, ale až se tam vše začne rozpadat, už nebude žádný výzisk kolejiva z koridorů a kvůli svátečním výletníkům je bude těžko kdo obnovovat. Naštěstí to není případ drtivé většiny našich tratí.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 22:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak říká klasik: Ten pozemek leží hned vedle trati ... a na nádraží je to zkratkou přes les hodinku a půl.

Bojím se, že dneska je bohužel ve většině případů úplně pozdě. Ale občas mne fascinuje, že stav z dob před 100 a více lety se plynule dožil dneška. Ukázka číslo 1, zastávka Rokyťňany (bývalá odbočka na Dobrovice). Ta zastávka leží tak daleko od obce a je přístupná jen po polní cestě, že i kdyby náhodou někdo chtěl jet vlakem, má to lepší dojít po asfaltce do Osenic. A nebo se na vlak vykašlat - přitom trať se přiblíží v dalším oblouku na rozumnou vzdálenost. Nedivím se že teď, ale že před 40 - 30 - 20 lety se nikdy zastávka nepřeložila.
 
 
 
To můžete potom vymýšlet kdeco, ale lidi stejně jezdit nebudou.

A jednou z mého blízkého okolí. Když vidím, jak plynule chřadnou chrudimské lokálky, hlavně ta heřmaňácká větev. Pomocí nákladů dokonce i dneska relativně malých by šly udělat hned dvě věci. Buď zřídit na lokálce zastávku v místech, kde vede asi 50 metrů od trati 238 u CR, zastávky. Přestup mezi vlaky HM-CR a HB-CR-PA-(HK) by byl velice dobrej.
A nebo ještě lépe, propojit chrudimské zhlaví Medlešic a lokálku. Kdo to tam znáte, víte jak levně by to šlo - vykoupit pár metrů pole, terénní práce skoro nic, pár metrů kolejí, dvě výhybky a zabzař naroubované na Medlešické nádraží. Efekt přímých vlaků lokálka - Pardubice (Hradec), a nebo prostě jen přestup v Medlešicích. Dneska lokálka dojede do CR, město a tím končí. Návaznost na Moravany je k ničemi - v téhle relaci nikdo nejezdí a návaznost na "hlavní nádraží" je mizerná. Opět netvrdím, že je to aktuální námět na záchranu lokálky, ale už se to mělo udělat dávno a to za ještě mnohem méně peněz než by to šlo dnes.
 
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Do širých plání / s námi uhání / modrý autobus ...
Tom_tužín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 23:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Masinka:
Neberte si to nějak osobně, pane moderátore, ale některé Vaše argumenty jsou skutečně naprosto mimo.
Uvědomte si, že přejezd a obyčejná křižovatka mají společné to, že tam může kdykoliv dojít ke střetu. Jestli mě sejme čtyřicetitunový kamion nebo 810tka ve stejné rychlosti (dejme tomu 60 km/h) považuji z hlediska následků za srovnatelné. Pokud se bavíme o těch dopravně málo významných (přejezdech, křižovatkách), potom nejsou zpravidla řízené světelnou signalizací. Tedy platí vizuální řízení, ke kterému je třeba rozhled. Ten je úměrný rychlosti a z ní plynoucí brzdné dráze.
Zatímco na železnici je rozhled striktně dán a na přejezdechje alespoň ze strany dráhy rychlost dodržovaná, tedy pokud jede i řidič silničního vozidla předepsanou rychlostí 30 km/h v předepsané vzdálenosti před přejezdem, nemělo by nic hrozit.
Na silničních křižovatkách jede každý prakticky jak uzná za vhodné, na rozhledová pole se absolutně kašle a značení (je-li vůbec jaké) je buď zcela chybějící, nebo životu nebezpečné.
Mimo jiné např. 95 % značek "Dej přednost v jízdě" (trojúhelník) je umístěné absolutně v rozporu s normou.
Z toho logicky vyplývá, že železniční přejezdy patří k nejlépe zajištěným a zabezpečeným křížením.
Abych to tedy uzavřel, to, že auta výrazně nezpomalují před mnohými křižovatkami a že nikdo nevysekává rozhledy u křižovatek nesvědčí o nedokonalosti železnice, která svá křížení takto zabezpečuje, ale o ignoranci zejména správců komunikací, kteří tak hazardují se životy.
Na jeden přejezd připadne snad 20 takovýchto šílených křižovatek.

Za těchto okolností tvrdit, že zrušením přejezdů jako nejlépe zabezpečených křížení se zvýší bezpečnost silniční dopravy, přičemž nebezpečné křižovatky silnic necháme být a budeme se tvářit, že tam vlastně nic nehrozí (nebo že je to dokonce dobře- všichni valíme jak se dá a nepálíme benál zbytečným přibržďováním a rozjížděním), to je skutečně naprosto mimo.
Jako projektantovi křižovatek a současně i železničních pžejezdů mi z toho lehce vstávají vlasy hrůzou na hlavě

Otázku frekventovanosti/nefrekventovanosti nebo ponechání/zrušení tratí ponechávám mimo, teď je řeč o bezpečnosti.
Vlaky, kde počet cestujících každý den převyšuje ve většině trasy počet míst k sezení, by MĚLY PŘIJÍT O VEŠKERÉ KRAJSKÉ NEBO STÁTNÍ DOTACE! Cestující nejsou brambory, vlak není tramvaj a do kupé se 8 lidí nevejde, aniž by byli jak čuníci v chlívku
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 6-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 23:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mašinka: Já znám osobně 99 % mech. závor A jak už jsem řekl, těch přejezdů, které by se daly zrušit, je spousta. Mimochodem - Křinec - Městec je naštěstí pořád nákladní doprava. A když se člověk podívá na některé ohrožené lokálky, tak jsou leckdy v lepším stavu než tratě s lepší perspektivou.

353: Chrudim - H.M. spěje pomalu ale jistě ke svému konci, i když se do ní pořád investuje...
Rambuteau
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 9-2006


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 23:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trainspot: A jak by se Vám třeba líbilo, kdyby stávající železniční síť byla ořezána o třetinu a osobní doprava zůstala zachována jen v okolí největších měst a na několika hlavních tazích?

A ono to tak v reálu v Evropě není? Ve Francii tedy určitě.
Myslím, že i u nás by se došlo k zajímavým výsledkům.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 23:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tom_tužín - Jako projektantovi křižovatek ...
Hele, není to železnice, ale vstávají ti vlasy z tohohle - odkaz? Přesněji řečeno z toho jak nám to vyřešili - odkaz?

Mechanikofil - Chrudim - H.M. spěje pomalu ...
To právě vidím a je mi z toho nanic. Přitom třeba jen dvě šukafonovské zastávky (ta zmíněná u Transporty a potom za Markovicemi) mohly být zřízeny už před mnoha a mnoha lety a výrazně by pomohly obslužnosti okolí. Smůla je, že si je třeba neprosadila na přelomu 70- a 80-tých let Transporta (tehdy velice rostoucí fabrika) pro svoje zaměstance.
Loni jsem si na CR-HM odjezdil jedno celé páteční odpoledne na NAD a počet lidí byl naprosto zoufalý. Přitom třeba Markovice by určitě lidi dodaly, zvlášť při možnosti normálního přestupu s vlaky na 238...
 
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Do širých plání / s námi uhání / modrý autobus ...
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 6-2002


Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 01:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čekal jsem větší smršť

Mechanikofil:
99% To možná budete znát pana Bureše, to je velká kapacita na mechaniky všeho druhu.

Tom_tužín:
Můžu vědět co konkrétně je tak mimózního? Když není přejezd, nemůže být nehoda. Z mé strany to byla jenom krutá odpověď uživateli Rybář, kterému je 40-50 mrtvých a 150 zraněných ročně tak nějak šumák. Nevztahuju to samozřejmě na železnici obecně, jak si to asi vykládáte, ale na lokálku, která dnes jezdí jen "ze zvyku", vozí vzduch, režisty a generuje zbytečně riziková místa. Existence několika přejezdů na takové trati podle mě vyvolává větší nebezpečí pro všechny zúčastněné, než tři čtyři alternativní autobusy za den. Myslíte že ne?

že nikdo nevysekává rozhledy u křižovatek nesvědčí o nedokonalosti železnice
To opravdu ne, já jsem ani nic takového nepsal. Uvedl jsem akorát, že starosti s přejezdy jsou dost nepříjemné pro obě strany, dráha to navíc musí platit.

železniční přejezdy patří k nejlépe zajištěným a zabezpečeným křížením
To je sice po formální stránce pravda, ale vaše srovnání s křižovatkou trochu pokulhává v tom, že přednost vlaku je řidiči respektována mnohem méně než přednost na křižovatce (vlak tu přeci jezdí jen párkrát za den...), dále vlak nemůže střetu nijak zabránit (na rozdíl od auta s předností v jízdě) a v neposlední řadě jsem nikdy neslyšel, že by uprostřed křižovatky uvízl třeba kamion.

a nepálíme benál zbytečným přibržďováním a rozjížděním
Jste si vybral jeden z mnoha uvedených příkladů, který mimo jiné hezky zpochybňuje axiomatickou ekologičnost takové lokálky.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 08:27:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://zpravy.idnes.cz/kemel.asp?f=MIA1c3b44_kem.htm
Znalosti a dovednosti, neodpustitelne prohresky proti dobrym mravum ...
Jsem clovek a proto delam chyby a taky jsem na to patricne hrdy ...
Vyjadruji pouze svuj nazor, "radcu" beha po svete vic, nez je obcas unosne.
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 6-2007


Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 08:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mašinka: Pán není střízlivý, nebo co?
Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 2260
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 09:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rambuteau - samozřejmě, že v Evropě se rušilo také velice - ale to další rušení mám na mysli jako něco nad to, co už se zrušilo dejme tomu do zač. 80. let.

Zrovna Česko je tedy čestná výjimka, které se to rušení kupodivu prakticky zcela vyhnulo. I když ty záměry ze zač. 90. let jsou předpokládám dobře známy.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace