K-report
 

Archiv do 27.srpna 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » SPZ - RZ » Historie SPZ a PZ » Staré archivy » Archiv do 27.srpna 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 11:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Feudal:
... a značka byla na takové zvláštní asi 2 metry vysoké tří(čtyř)kolce, že?
:-)
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 11:45:06   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Která neměla řidiče ani místo na něj, resp. ani na přepravu jakékoli osoby, že?
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 11:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by, jef : ... tří(čtyř)kolka bez řidiče ...

přihořívá” (i když u respondentů už určitě hoří)

(Příspěvek byl editován uživatelem feudal.)
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 12:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a úhledná dřevěná carosseryje, že.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3323
Registrován: 8-2002


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 14:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

proč dřevěná? praktická odolná ocelová přece taky stačí... :-)
mám to už rozštípnout?
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 8-2002


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 14:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

btw opsal jsem si zas nějaký čísílka:
malej neduplicitní motoformát vzoru 94 PMT 38-12, vyroben 11/01/1999
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 14:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pavel2 : ... mám to už rozštípnout?

Já bych tu definitivní odpověď nechal Vámosovi, který vhodil do osudí první hlasovací lístek, pokud tedy souhlasíš i když vím že víš ...
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3326
Registrován: 8-2002


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 14:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dobrá tedy :-)
možná si jenom myslím, že vím
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 16:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Pavel 2:
Na ty speciální přepravní .......... ČSAD si samozřejmě pamatuju, ale nevím proč si vybavuju dřevěná dvířka, ale o to bych senehádal - paměť je ošidná. Možná tedy ocelová carosseryje.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3328
Registrován: 8-2002


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 16:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

budu se muset doma zavrtat do fotek, někde tam ty obrázky docela nedávných pozůstatků toho systému jsou... už jsem si aspoň vybavil místo kde jsem to a tedy přibližně dohledám i čas... skoro bych i řekl, že jsem sem na k-r nějakej ten obrázek dával... ale nevim kdy

pamatuju si ocelovej rám a částečně vyndavací výplň z vlnitýho nebo podobně profilovanýho pozinku... a už radši mlčím :-)
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 15. srpna 2007 - 17:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by, Pavel2 : ... pamatuju si ocelovej rám a částečně vyndavací výplň z vlnitýho nebo podobně profilovanýho pozinku ...

Tak první přepravní skříně ČSAD vypadaly na přelomu 50-tých a 60-tých let podobně jako „dobytčí” vagony ... široké dřevěné lišty v železném rámu přepravky, potom byly stěny plné z palubek a z jedné (delší) strany otevírací třemi dřevěnými okovanými „šupnami” a celé natřené suříkovou barvou včetně plechového víka. Pozdější modely dostaly do kovových rámů vlnitý pozink (posléze hranatě vlnitý hliník) a šupny byly čtyři a plechové víko. Pomocí závěsných ok se nakládaly ponejvíce na nákladní vozy Praga S5T s mechanizovaným nakladačem VÚD-3. V průběhu doby dostávaly také jednotnou modrou barvu ...

(Příspěvek byl editován uživatelem feudal.)
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1881
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 09:56:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím, jestli nechávat definitivní odpověď na mě má ještě smysl, když to tu bylo podrobně popsáno Včera jsem se marně snažil najít nějaký obrázek na netu. Podle mě se tomu říkalo buď "přepravní skřín" a nebo taky snad "malý valivý kontejner". Ale v každém případě jsem myslel přesně to, co popisuje Feudal (182).
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 8-2002


Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 10:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a vypadalo to takhle:
  :-)
[včera večer jsem tu fotku našel:-)]

tyhle kontejnery ale patří ČD, "SPZ" tudíž žádný nemají, jednoznačná identifikace by se asi dala vyčíst ze změti nastříkaných číslic...
pak to někdo vyřadil a čísla přeštětkoval jinýma, výsledek vidíte.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1532
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 16:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Někdo nabízí motocyklovou značku někdejšího Hradeckého kraje.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1882
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 20:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Něco k začátku výdeje série AB na osobáky v Praze:
Film Král králů je všude uváděn jako z roku 1963, ale na začátku v titulcích je toto:
 
Film se asi v reálu točil ve druhé polovině (na podzim) 1962. Je tam qidění pár SPZ (ale i jiné záběry z Prahy jsou zajímavé).
Několik nejvíce zřetelných SPZ jsem vybral
 
 
 
 
A hlavně tahle
 

To by posouvalo začátek výdeje AB minimálně tak někam k přelomu 1961/62

Prostě chtělo by to sehnat nějaké datum nízké AB, nejlépe toho černomostského fiata
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 16. srpna 2007 - 20:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Film je dobra cesta jak ziskat dobova fota PZ jen je tam maly hacek - u HRANYCH filmu se muze misit hrana scena, kde byvalo (je) zvykem pouzivat "filmove SPZ" (pravnich duvody), s realnymi zabery jako v tomhle pripade. Ta rada parkujicich aut na horizontu kam vjizdi T603, ty jsou 100% echt.
Idealni jsou proto TYDENIKY, ktere se vyrabely co ja vim minimalne do r. 1985 (v 80. letech to nejak nestihali takze taky nekdy 3tydeniky) temer nepretrzite. Na CT1 nebo CT2 mel pry pred casem bezet nejaky porad "pro pametniky" kde byly ukazky z těchto tydeniku (nemam bohuzel pristup). Snad je take "postihne" digitalizace a nekdo je bude chtit prodavat.
P.S.
F II30050 je kod pod jakym ten film schvalila tehdejsi cenzura a podle nej se daji dohledat dalsi udaje u nastupnicke firmy (je-li, Marhoul?) Ustredni pujcovny filmu.
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 10:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad filmové SPZ: Docela by mě zajímalo, jak to filmaři s těmi značkami v současnosti dělají. Mám na mysli především současné české televizní seriály.

Například v seriálu Místo nahoře z roku 2004, který běžel v ČT, byly používány zcela evidentní padělky středočeských RZ. Písmeno S na nich vypadalo tak nějak divně a nebylo na nich dostatečně velké odražení od levého okraje, jednalo se o bezpruhové varianty 1S3 1097, 2S2 0674, 1S2 3053 a jiné. V ČKP se některá z nich dají najít. Ne vždy ale odpovídá druh vozidla. 1S2 3053 by měl být Opel Astra Cabrio, to by dle ČKP mohlo sedět, ale třeba 2S2 0674 by podle seriálu měl být osobní Mercedes, což podle ČKP není ani náhodou. Vypadá to, že si prostě nechali vyrobit úmyslně "náhodná" falešná čísla. Některá auta ovšem jezdila s SPZ kladenského okresu ( např. KLK 72-89, VW Golf novináře Kadlece) nebo KLN na policejní feldě, a tyto SPZ vypadaly velmi reálně. I když konkrétně třeba na dotaz KLK 72-89 ČKP mlčí.

Oproti tomu v druhé řadě seriálu, Místo v životě, se už objevovaly RZ s UE pruhem, které vypadaly velmi věrohodně. 4S4 1004, 5S8 4548, 4S4 4502. V ČKP tato čísla existují, ovšem opět ne vždy sedí typ vozidla. Navíc je to o to zajímavější, že třeba čísla 4S4 1004 a 4S4 4502 jsem zahlédl i v jiném seriálu TV NOVA na jiných vozidlech.

4S4 1004 - v seriálu Místo v životě to byla Octavia policisty Šrédra. V seriálu Ordinace v růžové zahradě jsem tuto RZ viděl na sanitce.

424 4502 - v Místě v životě jde o Opel Astra Combi manželů Lukešových, v Ordianci v růžové zahradě jse tuto značku myslím viděl na Octavii primáře Mázla.

Docela by mě zajímalo, jak k těm značkám v Místu v životě a Ordinaci přisli. Jsou to padělky nebo jsou to řekněme čísla lidí ze štábu, která se dávají v různých seriálech na různé vozy. A pokud jsou to padělky, nebylo by rozumější nechat si udělat padělky značek, které se v ČKP nedají najít? Je tak větší pravděpodobnost, že takové značky už fyzicky na žádném autě nejezdí (krádež, ztráta, přehlášení vozu...).
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9880
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 10:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě že tyhle seriály nesleduju.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 10:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já jsem Místo nahoře a později Místo v životě sledoval a pozastavoval jsem se nad těmi padělky v první řadě. Ordinaci nesleduju, ale záhledl jsem čas od času konec dílu před něčím, na co jsem se chtěl dívat, a tam jsem si právě všiml RZ, které jsem už znal odjinud.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 8-2002


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 10:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

řekl bych že to filmaři určitě neřeší, prostě si nechají udělat nějakou ceduli a je to :-)
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 9-2006


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 13:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad filmaři ...

Vypadá-li SPZ (RZ) věrohodně a je-li na správném vozu, je mi úplně jedno co je značka zač a jestli ČKP hovoří ... Tyhle „starosti” rád přenechám jiným. Mne spíš třeba stále irituje znovu opakovaný, jinak ale nádherný, seriál „Četnických humoresek” kde je to v úplně všechno (typy, tvary, potažmo okresy, pokud by se vůbec daly identifikovat). No a ještě že nemůže promluvit ČKP

(Příspěvek byl editován uživatelem feudal.)
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3482
Registrován: 10-2003


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 13:21:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Seriál „Četnických humoresek” kde je to v úplně všechno.

Ale působí to věrohodně - pro laika. Jsou horší případy...
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 6.8.2007 (xls)

Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 9-2005


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 13:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad film:

Filmaři (konkrétní produkce) mají nějaké svoje značky podobně jako plno jiných předmětů. Já jsem jednou půjčoval do TV (české) jednu H SPZ, ale ještě to nebylo odvysílané. Až to bude, dám vědět.
Podruhé jsme se domlouvali na D a A SPZ pro III. řadu jednoho známého seriálu, domluvili jsme se a pak z toho nic nebylo.

Produkční mi vysvětloval, že si dělají "odlitky" skutečných značek, ale prý se jim nedaří to věrohodně napatinovat. Ve filmu nejlépe vypadá, kromě pravých, když se jen znaky vyříznou na plotru.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 14:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Filmové PZ
Myslim, ze se shodneme na tom, ze by ve filmu mely PZ vypadat trochu verohodne, coz se z nepochopitelnych duvodu stale nedeje ac informaci maji dost (on-line feudal/vamos).
Nemci donedavna meli pro tyto ucely tzv. zakazane serie, t.j. kombinace pismen I,O a Q. Pak se zaclo i v bezne praxi napr. Q vyuzivat. Dnes si u aktualnich registraci jednoduse pujcuji volne kombinace. Rakousky serial Komisar REX pouzival take nevyuzivane (preskokova?) cisla.
Pry je v dnesni MFDnes nekolik odkazu na amaterske filmy z 21.8.1968 se "spoustou" aut....
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3483
Registrován: 10-2003


Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 14:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pěkné věrné SPZ jsou v pitavalovi
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 6.8.2007 (xls)

Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 15:29:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Například v seriálu Kobra 11 se na autech točí stále stejné SPZky. Kromě Semira a jeho parťáka, kteří mají NE DR 8231 a NE LK 3470, jsem si už nesčetněkrát všimnul například značky NE TL 3737 nebo K SZ 555.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 16:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mne spíš třeba stále irituje znovu opakovaný, jinak ale nádherný, seriál „Četnických humoresek” kde je to v úplně všechno

Četnické humoresky sleduji pravidelně, a přestože se jedná o vynikající dílo režiséra Antonína Moskalyka (1930 - 2006), použité značky jsou pro znalce otřesné. Nějakou odchylku od fontu bych jim snad prominul, ale že může pachatel v roce 1937 prchat ve vozidle M-BO 1.104...

Pěkné věrné SPZ jsou v pitavalovi

V tomto a ve všech ostatních případech seriálů odehrávajích se na území Prahy bych řekl, že se jednalo o autentické tabulky konkrétních aut, protože filmařské štáby většinou sídlí tamtéž a mají na svých autech pražské RZ. Problém nastává, když je třeba nějakým způsobem "vyrobit venkovana". Například v Chlapcích a chlapech (ČSSR 1988), který se zčásti natáčel v Příbrami, vystupovaly reálně vypadající a stáří auta odpovídající tabulky (PBB, PBD...), ale když přijeli rodiče z Olomouce, tak měli na své Ladě 2102 podivně se tvářící OL.

Zajímavý přístup byl vidět ve volné trilogii České televize Náměstíčko (2004), Náves (2006) a Příkopy (2007). Exteriéry byly natáčeny v Žatci a jedné vsi na Rokycansku a přestože nikdy nebylo vyřčeno, kde vlastně indiferentní "město", "ves" a "předměstí" leží, tak pokaždé vystupovaly reálné RZ Plzeňského a Ústeckého kraje a okresů Louny a Rokycany.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 17. srpna 2007 - 20:50:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pry je v dnesni MFDnes nekolik odkazu na amaterske filmy z 21.8.1968 se "spoustou" aut....
Nasel na www.68.usd.cas.cz, ale kvalita filmu je tak mizerna, ze celkove na .....
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7042
Registrován: 1-2005


Odesláno Neděle, 19. srpna 2007 - 17:23:20   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Do Historických vozidel jsem hodil pár aut se zajímavými starými SPZ, bohužel se mi tam nevešly všechny, takže Renault OL 07-47 a VAZ 2101 BK 90-41 přibudou zítra. Ale věřím, že pohled na PV 77-53, TA 04-73, PV 27-19, AC 66-89 nebo OL 47-14 potěší taky. :-)
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3351
Registrován: 8-2002


Odesláno Neděle, 19. srpna 2007 - 22:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tuto cernobily stojednickovy OSD znate?
http://auta5p.eu/srazy/slavkov_2004/slavkov_061.htm
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 20. srpna 2007 - 12:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

pro BOBYKA a další zájemce:

Okres Prostějov využil v překlenovacím období (2000-02) výpomoc z okresu Přerov; byla použita pro typy "101" v rozmezí PRM 58-55PRM 59-10; tzn. v rozsahu zhruba dvou krabic; zjištěno z pozorování a dotazů. Není to zcela přesné a úplné, a proto uvítám jakákoliv upřesnění od moravských analytiků, DÍKY !
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4324
Registrován: 11-2004


Odesláno Pondělí, 20. srpna 2007 - 13:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Není ten oranžový Barkas v pozadí náhodou ten, co stával v Mostkovích?
Sháníme fotografie a předměty spjaté s autobusovou dopr. v Prostějově. Nabídky SMS zasílejte na 605840016

PV-57-09 a PV-67-39 zůstanou navždy legendami...

YCQ 352-006-583, Web o prostějovských autobusech s denní aktualizací
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7046
Registrován: 1-2005


Odesláno Pondělí, 20. srpna 2007 - 14:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomcat: Tak to su rád, že mě paměř nezklamala.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 12-2006


Odesláno Úterý, 21. srpna 2007 - 15:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro zájemce a sběratele systému VPZ (dnes v KONICI) :

 
 
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3489
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 22. srpna 2007 - 07:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro zájemce a sběratele systému VPZ (dnes v KONICI)

Welek by nám řekl rok výroby...

STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 6.8.2007 (xls)

Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 12-2006


Odesláno Středa, 22. srpna 2007 - 07:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad: 3260 (3489)

Dobrý fór po ránu , ale ...
Tabulky již byly dříve použity (otvory navíc), Czech Army zřejmě šetří a používá staré VPZ v novém nasazení. Na Welekově teorii něco může být, ale rozhodně bych to nezobecňoval.
Mám určité poznatky z mého "válčení" v letech 67-68 min. století (kreslené nebo stříkané VPZ), ale to už asi nikoho nebude zajímat.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3490
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 22. srpna 2007 - 08:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tomcat:myslel jsme to ironicky

ale to už asi nikoho nebude zajímat.

naopak
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 6.8.2007 (xls)

Saxiradim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 11-2005


Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2007 - 10:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kolegové - rádcové

Mám tu zase jeden dotaz - nevíte z čeho by toto mohlo být či k čemu se to používalo...
Viz. foto, výška 13,3 cm , šířka 13,7 cm.

 

Ještě jsem zísal červenou, tu samou cedulku...
Případně dokumentační foto také uvítám...
Každý nemůže být nejlepší, ale my se o to snažíme.... www.saxi.cz


VÝTOPNA ZDICE - nejbližší otevření muzea je o víkendě 1. a 2. září 2007 opět s několika malými novinkami v přístupné expozici
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 9-2006


Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2007 - 12:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Saxiradim : Mám tu zase jeden dotaz ...

Nic proti Tvé zvídavosti, ale sem Tvá touha po vědění tohoto typu rozhodně nepatří ...

(Příspěvek byl editován uživatelem feudal.)
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9921
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 23. srpna 2007 - 21:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč ne? Zjevně je to něco, co se týká Protektorátu. To snad není tabu.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3511
Registrován: 10-2003


Odesláno Pátek, 24. srpna 2007 - 07:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ale sem Tvá touha po vědění tohoto typu rozhodně nepatří ..

Nechápu proč? To žijeme v komunismu...
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 6.8.2007 (xls)

Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 9-2006


Odesláno Pátek, 24. srpna 2007 - 08:58:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pardon kolegové, ale co to má společného s Historií a vývojem státních poznávacích značek silničních motorových vozidel? Protektorátní SPZ to zjevně není ...
Pokud by to snad, nedej bože, patřilo do auto-moto, tak k tomu jsou na tomto fóru založeny odpovídající rubriky, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem feudal.)
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3516
Registrován: 10-2003


Odesláno Pátek, 24. srpna 2007 - 09:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Feudal: někdo třeba (a já se mezi ně počítám) nemusí vůbec tušit o jakou tabulku se jedná. Většina zde diskutujících se narodila dávno po protektorátu. Je logické, že pokud to vypadá jako nějaká tabulka související s autem, tak se tazatel dotázal sem.

měl jsi jej odkázat do fóra auto-moto hned... a ne jej arogantně setřít větou:

Nic proti Tvé zvídavosti, ale sem Tvá touha po vědění tohoto typu rozhodně nepatří ...

Když se komora SPZ zmítala oblažená pro civil nesrozumitelnou řečí Régiomap, apelovali admini na větší přístupnost pro širší veřejnost (proto se mimo jiné diskuze později rozkošatila o nové komory) Teď, když nám tu přibyli noví uživatelé, je my staří mazáci nemusíme od dalších diskuzí odrazovat.

HAWGH
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 6.8.2007 (xls)

Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 9926
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 24. srpna 2007 - 09:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Protektorátní SPZ to zjevně není ...

A co to tedy zjevně je?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 24. srpna 2007 - 12:58:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Saxiradim
Muzes to sfotit taky z rubu?
Ten trojuhelnik ma skoro neviditelne poradove cislo, takze mel jasne deklarovat prislusnost k Plzni v konkretnim case nikoliv identifikovat detailne to, na cem byl upevnen, k tomu postacoval tvar a barva.
Protektorat mel plno "pokrokovych" extras - Werkschutz (nacisticka zavodni straz), pridelovy system na PHM a zivotni potreby a podobne dalsi lahodnosti co nase rodice oblazovaly do r. 1953 castecne az 1989...
Takze tipuji z automobilni sfery - 1) bomby na svitiplyn 2) oznaceni vydejny nahradnich PHM (drevoplyn, svitiplyn) 3) oznaceni cisteren s pivem - stacelo se za protektoratu casto primo z malych autocisteren (oblibene v post SSSR dodnes), prip. lihove extrakty...
Z uplne jineho ranku by bylo oznaceni kiosku s kolkovanym tabakem, nebo principielne vsech prodejen, kde se da nakupovat vylucne na listky prideloveho systemu...
Dalo by se to taky pritlouct na turistickou sukovici o prumeru 20 cm a tim mlatit neposlusne co zatahuji do komory takova znackova UFA ;-)))
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 9-2005


Odesláno Sobota, 25. srpna 2007 - 09:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jedna pěkná prázdninová SPZ

 
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 25. srpna 2007 - 19:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

00 FM 09
To je preci rekord, nebo se to u tehle nehraje?
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 9-2005


Odesláno Sobota, 25. srpna 2007 - 21:28:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jsem dal na net opravdu aktuální stav svých SPZ a RZ. Zatím jen v CS a CZ. Víc českých už nemám. Tímto děkuji nejednomu nejmenovanému účastníku fóra za přírůstky.
O něco mě připravil vlastní syn, ale zadarmo to nebylo.

V (ne)dohledné době přibudou opět nějaké popisky a další státy.
 
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 12-2005


Odesláno Neděle, 26. srpna 2007 - 14:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pajda- velice hezká sbírka....

Teď něco pro lidi co si rádi připíšou pár datumů vydání k několika málo značkám.
Kamarád koupil trabíka a ukázal mi techničkák...to neměl dělat

 

 
 
 
Přeji vedení PMDP mnoho úspěchů v jeho snaze přivést podnik k naprosté zkáze.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 9-2005


Odesláno Neděle, 26. srpna 2007 - 14:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prosba
Začal jsem přidávat texty ke značkám, zatím českým. Pokud tam najdete nějakou dezinformaci, dejte mi prosím vědět. Postupuji směrem dolů.
viz http://spz.euweb.cz/cz/

Díky
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 26. srpna 2007 - 15:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Pajda:
Prosím o vysvětlení - co je zač ta žlutá značka AD 00-00? To byl nějaký předváděcí vzorek? Pokud už tu odpověď na tento dotaz byla, tak se omlouvám, ale nezaregistroval jsem to.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 26. srpna 2007 - 15:56:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_100: Takže si to shrňme:

TP-48-07 v Teplicích 19.8.1965
DCA-71-74
v Děčíně 18.7.1974
LNB-41-84
v Lounech 26.11.1980
ULC-47-69
v Ústí nad Labem 12.8.1981
2U0 4748
v Ústí nad Labem 29.7.2003
1P4 1553
v Rokycanech 5.9.2003
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 26. srpna 2007 - 22:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pánové,poprosil bych o informace,jak se rozdělovaly SPZ vozidel ministerstva vnitra-Veřejné bezpečnosti-př.B 12345 .Pohraniční stráž používala 6 místná -skutečný př. Domažlice B 152665. Byl v tom nějaký systém podle krajů,služeben ap ? A civilní SPZ třeba zpravodajců,kriminálky,StB - dalo se ze SPZ poznat,že vůz není "obyčejný" ? A dnes ?
A armáda ?

Jsem v tomto laik,ale dost by mne to zajímalo.
Moc děkuju.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 9-2005


Odesláno Neděle, 26. srpna 2007 - 23:46:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

AD 00-00 je zkušební odražek traktorové SPZ. Používaly se k tvorbě publikací o českých SPZ a dokladech a byly na zahraničních celnicích (D a CH jsem je viděl)
Ještě jsem tam nedošel.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 27. srpna 2007 - 06:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z dovolené v okresech KT a DO dva vzorky:
 
 
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * icq 269-400-981
Moskvič 412 - kdo jednou zkusí, už nechce jinak!
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7107
Registrován: 1-2005


Odesláno Pondělí, 27. srpna 2007 - 09:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teď jsem v Brně na Provazníkově viděl šedého Fiata 600 s BO 04-23. Bohužel jen z trolejbusu, takže foto ee :-(
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2007 - 16:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_100

Takže si to shrňme:
data odstraněna moderátorem

Není to trochu moc osobních informací na této veřejné stránce? Aby si Tě náhodou nenašel ÚOOU...
Housenka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2007


Odesláno Pondělí, 27. srpna 2007 - 17:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle : By mne zajímalo, vo co ti de ...
žeru fšecko, jenom blbý kecy ne ...
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 27. srpna 2007 - 17:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad: MLADĚJOV (57)

Informace můžeš najít ve Vámosových nebo Feudalových "Historiích ...". K tvým bližším dotazům si na moc netroufám - rozdělování bylo zřejmě centrální, nevázalo se na žádné kraje nebo jiné "VB" jednotky. Není ideální používat termín "SPZ" - ten byl vyhrazen pro státní, "ražené". Vozidla MV a jeho složek byla opatřena kreslenými (stříkanými) typy černé barvy
na bílém podkladě. Vozidla Pohraniční stráže i dalších vojenských jednotek, řízených MV měla B + 6-místné číslo, první vždy 1. Oficiálně to nic neříkalo o dislokaci (tvrdé utajování). Dobádat se něčeho teď je zřejmě nemožné, ledaže by se v komorách objevil nějaký starší kámoš (bývalý voják nebo "příslušník") a pustil nám všem nějaké překvapivé informace. To ale teď asi nehrozí.
Vozidla s civilními SPZ - estébáci a jiní borci: samozřejmě nepoznatelné, pokud je člověk neznal. Z osobních zkušeností : dalo se to poznat, protože používali zpravidla SPZ jiných okresů a v tom nebyli příliš vynalézaví.
Z mé vojny 1967-68 jen pár drobných: tehdy byly VPZ tvarovány do třech dvojčíslí, rozdělovaných pomlčkou. Barvy klasické, napodobovaly odpovídající civilní typy. Fonty byly kreslené nebo stříkané přes šablonu, nevalně napodobovaly civilní verze vozidel.
Dodávám: motocykly měly osekanou tabulku civilního vzoru - čn/bí; nahoře dvojčíslí, dole číslici, pomlčku a dvojčíslí.
To samé používaly i "pionýry"
ve službách armády.
Systém (tehdy) podle mého pozorování: první dvojčíslí nikdy nezačínalo nulou (0), ale číslicemi 1 až 3; tradovalo se, že číslice 4 a výše v prvních dvojčíslích jsou určena pro vozidla v NZ pro případ ... atd; co je nebo bylo na tom pravdy, opravdu nevím.
Fakt je, že jsem sloužil u 32. silb a její útvar (VÚ 1046 - velitelská rota) používal tehdy na svých vozidlech dvojčíslí 11-45-xx, 26-97-xx).
Když jsme dvakrát do roka vyjeli na cvičení, tak řidiči podle pokynů vyměňovali VPZ (které si vezli v zásobě). Nepochybně oklamali nepřítele a tím jsme podle plánu zvítězili.

Na závěr: vojenské PZ a dřívější B - značky snad už nestojí za větší bádání. A pokud ano, tak potom OBROVSKÁ POKLONA tomu, do tomu přijde na kloub.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2007 - 17:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Tomcat, Mladějov
U vojenských značek jsem až dosud věřil tomu, co zde bylo několikrát řečeno. A to, že první dvojčíslí +50 (případně -50) dávalo rok výroby - což údajně mělo platit do cca poloviny 90. let. Na řadě starších aut mi to dodnes sedí. Jenže nyní si Tomcat klidně přijde s tím, že v r. 1967 měli auta se značkami začínajícími dvojčíslím 26. No, a jsme v troubě. Tak nevím.

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace