K-report
 

Archiv do 21.září 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » SPZ - RZ » Registrační značky - diskuse » Staré archivy » Archiv do 21.září 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2007 - 23:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kolega Minor právě chce značku, která nebude začínat čtyřblok nulou.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 15. září 2007 - 19:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_I
Kolega Minor právě chce značku, která nebude začínat čtyřblok nulou.

Ano, presne tak. Mel jsem za to, ze celkovy denni vydej u vsech prazskych prepazek (nova, prepisy, dovoz, nahrada za ztracene atp. zkratka total) muze dosahovat prumerne cca. 180 cisel denne ergo za tyden by mohla byt k dispozici 8A1 1xxx .
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 15. září 2007 - 20:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

oprava 8A0 1xxx
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 6-2002
Odesláno Sobota, 15. září 2007 - 20:43:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor:
Vzhledem k tomu, že každý měsíc se objeví jedna nová série (dokonce to jde malinko rychleji), tak je logické, že výdej je o něco vyšší než 10 000/měs (viz že by 193).
Pokud to vydělím počtem všech dní v měsíci, kterých je většinou 30 až 31, tak dostanu číslo přes 300. Pokud počítám jen pracovní dny, tak jsem někde okolo 450.
8A0 1xxx sice za týden možná k dospozici bude, ale pravděpodobně jen jedné z výdejen. Jiná může klidně vydávat 7A9 6xxx. Ale i kdyby se někde ještě dávalo 7A8 by mě nepřekvapilo.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 15. září 2007 - 21:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos
Především by neškodilo, aby nějaký odpovědný úředník tuto diskuzi objevil a ti co se tím zabývají to tady povinně četli. Jedná se totiž asi o jediný server v Česku, který se tímto tématem zabývá a kde se o tom vede jakás-takás diskuze lidí, kteří přeci jen o tom něco vědí.
Možná by stálo za to, nějak nenápadně to příslušnému odboru naznačit a na diskuzi na K-R je nějak upozornit

Udivuje mne, ze prave Vy, s ohledem na sve pracovni zarazeni (viz Vas odkaz na Vas osobni clanek v casopisu DOPRAVA) podobnou aktivitu nevyvijite?

Shora uvedene prani vsak beru jako hodne usmevne. Proc by mel nejaky statni urednik dokonce povinne sledovat toto anonymni debatni forum? Odhledneme-li od faktu, ze je tu znevazovan jako pravy opak napaditeho a snaziveho tvurce a zodpovedneho hospodare, byl by naprosty karierni sebevrah, kdyby cokoliv co tu ma hlavu a patu pouzil a navic obhajoval argumenty tohoto fora. Existence teto debatni platformy je MD velmi dobre znama, stejne jako probuzeny zajem verejnosti o oblast registracnich znacek diky masmediim a dalsim nestatnim aktivitam. Vznika vsak paradox, ze cim vice se tu MMI kritizuje a nabizeji se vylepsovaci reseni, tim vice se zuzuje prostor pro jejich prijeti ze strany urednictva MD. Je to psychologicky naprosto chybna strategie a zavira dvere tam, kde jsou mozna uz dlouho pootevrena.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 15. září 2007 - 21:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos 1937
Diky tak prece nejaka nadeje..
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 16. září 2007 - 15:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Minor 136:
Pardon, spěchal jsem a blbě četl... A to nemám rád, když blbě čtou ostatní. Tak jsem si jednou zkusil střelbu do vlastních řad. :-(
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 17. září 2007 - 13:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by, č.197 v zahraniční diskuzi: Počítal jsem jednoduše a myslím, že by si Česko vystačilo se šestmístnými značkami. Formáty A 1234 B, A 123 BC a A 12 BCD poskytují každému kraji asi 2 200 000 kombinací, oproti stávajícím devíti stům tisícíům pro formát 1A2 3456. I v Praze by tak tyto formáty vydržely asi dvacet let a to je dost dlouhá doba, aby se pak začalo recyklovat. Dvouřádky jsou vyřešené, protože pět znaků se do spodní řádky vejde i v typu 106 a v horním bude vždy jen krajské písmeno a sněhulák (a případný erb kraje). Motocykly si taktéž vystačí s formáty A 123 B, A 12 BC a A 1 BCD (1,5 milionu kombinací).
Je to přehledné, snadno čitelné, je v tom kus Španělska, Rakouska i Rumunska a přesto je to české.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 17. září 2007 - 18:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin_l (1642)

samozřejmě, čím méně znaků, tím hezčí značka. Já bych klidně měl na svém voze něco jako "A 1" nebo "B 22" nebo "C 345". Ostatně, mně se právě líbí značky těch malých států (RSM, LUX, MON, AND) - je to takové "kompaktní".

Když jsem před asi 10 lety poprvé viděl v Praze irské auto (nemělo MPZ), tak mi značka 96-D-101392 nepřišla jako běžná registrace auta v Evropě a myslel jsem, že je to snad z Jižní Afriky či co. A přitom nemá Irsko ani 4 mega irskoobčanů...
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 17. září 2007 - 19:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin l, Nestle
Šestimístné kódování v krajích by TEORETICKY stačilo (Praha při součaném tempu 16 let, pak recyklace). Po těch 16 letech by jistě bylo dost volných pozic pro další obsazení, ale asi by tam zůstávalo ještě relativně dost přihlášených aut a tak by nové vydávání šlo hodně na přeskáčku. Když není v bloku první písmeno Ó, tak to dá cca 2,1 Mega kombinací. Na druhou stranu, pokud by měly zůstávat kombinace po ztátě či odcizení nějakou dobu volné a pokud se ještě zrychlí tempo obnovy vozového parku, tak může být šestimístné kódování v A a S trochu těsné.

Já jsem uvažoval se sedmimístnám kódováním z několika důvodů:
a) Vztah ke tradicím. 7 pozic na značkách používáme již 40 let nepřetržitě, byť ne bezvýhradně.
b) Dostatek prostoru pro silné kraje (A a S) - kapacita při stávajícím tempu výdejeje ve formátu A čččč pp 40 let
c) Dostatek prostoru pro možnost přechodu z MMI variovaného na MMIX v následujících letech na ZEBY 007, kde potřebuji 7 pozic - ORP velikosti PZ, OC, LI atd. by cca 230 000 kombinací v šestimístných značkách nemuselo stačit (záleží na rychlosti uvolnění kódu pro recyklaci)
d) Přijal jsem myslenku Nestleho, že zásadně používané čtyřčíslí (od r. 1953) je jistý prvek národní identity na značce - a to krajské značky ve formátu A čččč pp zaručují.

Uznávám, že v případě následného přechodu na zavedení kódů všech ORP (podle systému ZEBY 007) by identita čtyřčíslí padla. No, nemůžeme mít všechno. Ale každopádně je zavedení šestimístného kódování v CZ málo pravděpodobné (pokud nezavedeme to, co tu kdysi navrhoval Welek, a to je další písmeno (např. I) pro Prahu, pak pro S, B, T, U.
7 pozic je jistota. Optimálně v kombinaci s mezerou mezi číslicemi a písmeny. Ale to už opakuji vše, co tu bylo řečeno. Myslím, že mnoho nového už tu asi nikdo nepřinese. Nyní zbývá to vše dostatečně přehledně uspořádat a prezentovat.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 12-2006


Odesláno Pondělí, 17. září 2007 - 20:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad ŽEBY (197)

Vypadá to docela zajímavě, jak by sis ale poradil s rozdělením do dvojřádku ? Když už tento styl, nebylo by lepší M 123 ABC s tím, že by ve dvojřádku bylo nahoře M 123 a dole ABC ?
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 17. září 2007 - 20:58:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by, č.200: Připouštím, že pro Prahu a střední Čechy by kapacita šestimístných značek byla tak trochu na hraně. Ale nebylo by to nikterak dramatické. Pokud by se podle mého nápadu začalo v roce 2001, pak by nejvyšší spatřené vypadaly velmi zhruba takto:
A 123 VD
S 123 UT
.
.
P 123 AD
.
.
K 2497 N


"Ó" by se nepoužívalo nikdy, tedy kromě OA - OZ ani AO, BO...ZO.
Šestnáct let je dost dlouho na to, aby se uvolnily mezery pro recyklaci. Uvědomme si, že služební vozidla se obvykle obměňují po uplynutí odpisů a i málokterá středostavová rodina si své auto ponechá tak dlouhou dobu. A i kdyby, může se najet na sedmiznakový formát a recyklované mezery by se využívaly pro dvouřádky...

Právě v tom spatřuji výhodu mého návrhu - není nutno vymýšlet speciální serie pro dvouřádky, ani není třeba lámat číselný blok.

Vztah ke tradicím. 7 pozic na značkách používáme již 40 let nepřetržitě, byť ne bezvýhradně

To je sice pravda, ale jen napůl. Šestiznakové značky se u nás vyráběly až do roku 1998, vydávaly i krátce později. Ve většině okresů nedošly náklaďáky k seriovým písmenům a když tak až v hloubi devadesátých let. Až na pár vyjímek dostávaly všechny vleky šestiznakové značky ještě před deseti lety. Malé přívěsy došly k sedmi znakům jen díky nulovacímu triku v roce 1986. No a o traktorech ani nemluvě...
Šest znaků má tedy u nás dostatečnou tradici.

Přijal jsem myslenku Nestleho, že zásadně používané čtyřčíslí (od r. 1953) je jistý prvek národní identity na značce - a to krajské značky ve formátu A čččč pp zaručují

To je pěkné, ale vzpomeňme, kolik evropských států vyhodilo své tradice do povětří a přešly například na celostátní kód. Já jsem do jisté míry tradicionalista, ale ohled na tradice musí končit ve chvíli, kdy by nám to bránilo vytvořit vkusné a přehledné značky.

Jinak musím ocenit, že_by, že se sem konečně vrátila konstruktivní neemocionální diskuze bez osobních invektiv.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 17. září 2007 - 22:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by 200
Myslím, že mnoho nového už tu asi nikdo nepřinese.

No pri vsi ucte, tak jako nejsme ve vesmiru sami, tak si optimisticky myslim ze mimo tu se v teto oblasti najde par kousku i tam. Ze se tu dosud neobjevili? Asi vedi proc.

Ale každopádně je zavedení šestimístného kódování v CZ málo pravděpodobné (pokud nezavedeme to, co tu kdysi navrhoval Welek, a to je další písmeno (např. I) pro Prahu, pak pro S, B, T, U.
Zavest se muze cokoliv co uznaji ti, co o tom rozhoduji za spravne. A to bude vzdy jen to, co se jim bude zdat, ze se libi vetsine kterou potrebuji. Vetsine se zase bude libit jen to, co jim chytra mikromensina predlozi. Mikromensina muze za jistych okolnosti prijit s necim, co vetsina oznaci za whauu i kdyz to bude uplny shit nebo mirakl a ti co rohoduji to pak moudre oznaci za spravne.
Co se tyce MMX+ v te podobe co tu byl okomentovan (ani v knize nebyl system detailne predveden) tak to je minulost. Existuje prepracovany MMX+ jehoz zakladem vsak zustava 6-mistny (u jedne kateg. vozidel dokonce 5-mistni) alfanumer)jako konkurencni alternativa k jinak koncipovanym 7mi (Nestle, ze_by zde) i vice mistnym, stejne jako vylucne 5 mistnym (ne v teto diskusi) resenim. Bude zajimave sledovat kdo, kde a jak bude svuj system prezentovat.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 17. září 2007 - 23:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M:4789-GU
Velmi se mi libi reseni cislice 7 a pismene G! Takove vylepseni by "CSN 1953" prospelo (pokud jsem si nevsiml minule tak sorry). Ten hispansky alfanumer svadi, ze.
Mira
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 17. září 2007 - 23:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Možná zde ta otázka už někdy zazněla. Chtěl jsem se nicméně zeptat, jestli u reklam na jednotlivé značky aut se používají skutečné RZ nebo je to digitálně smyšleno. Přijde mi,že uvedené RZ mají obrovský náskok..oproti běžnému provozu. Už je to docela nějaký ten týden kdy jsem viděl reklamu kde vozidlo mělo RZ 9Ax xxxx.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3598
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 06:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co se tyce MMX+ v te podobe co tu byl okomentovan (ani v knize nebyl system detailne predveden) tak to je minulost. Existuje prepracovany MMX+ jehoz zakladem vsak zustava 6-mistny (u jedne kateg. vozidel dokonce 5-mistni) alfanumer)

Tady je videt jak zbrkle byl kniha udelana. Ostatne vratilo se to Welekovi samo: MMX byl smeten ze stolu a kralem je ZEBY 007 - tedy system, ktery je nejprve konzultovan zde v sirsim plenu, prepracovan a upraven - a pote bude nejprve oficialne predstaven.
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 6.8.2007 (xls)

Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 07:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mira: V minulosti byly reklamy na auta bez relativně normálně vypadajcích PZ. Asi z Německa přišla móda mít všude normálné značku, ovšem některé firmy (VW a spol.) dávají neexistující vysoké kombinace 9A9 apod.
V nedávné minulosti byla třeba na škodovkách jen jedna značka a ta prošla od OII přes Fabii na Roomstera. Každý si dělá co chce.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 08:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Tomcat:
Provedení dvojřádku MMIX je v mém příspěvku 136 ze dne 28. 8. 2007. Řeším to zvláštními sériemi s "méně obvyklými písmeny" na začátku písmenného dvojbloku (aby nikdy nedošlo k duplicitě se vz. ´60 až ´94). Takže 101 v OC kraji by měla madridskou konfiguraci M:1234-AA, 102 je pro změnu mnichoffská M:FA/1234.

Ad Martin l.:
"Jinak musím ocenit, že_by, že se sem konečně vrátila konstruktivní neemocionální diskuze bez osobních invektiv."
No, pokud to bylo i na mně, tak si to rád nechám vysvětlit (zde, e-mailem nebo při nějakém klokotání). Moc by mě mrzelo, abych zde vystupoval jako systémový šiřitel invektiv. Uznávám, že do nafoukaných samolibých úředníků si neskonale rád rýpnu. Nejen v případě genyjálního systému MMI.

Ad Minor:
S úpravami fontů dělám pokusy už dlouho, ostatně od r. 1953 ze už změnily minimálně tyto znaky: 1, 4, 5, R. Možná jsem něco přehlédl. A to mám na mysli grafické změny. Rozměrově platí, že fonty vz. ´53 nejsou stejně velké jako fonty vz. ´94. Osmdesátšestkové intermezzo bylo mimo mísu od začátku a svorně je opustily oba nástupnické státy (na SK mám na mysli jejich ztučnělý font snad z r. 1994).
Pro ZEBY 007 jsem pozměnil 1, 7, 0, I, M a doplnil Q, W. Opustil jsem myšlenku na opatkování a přetržení B, D, P, R. Vzhledově to bylo strašné. Tyto mnou sobě si schválené změny už nějakou dobu používám při konzultačních prezentacích - zatím bez negativních ohlasů.

Ad 3260: Nevím, zda je systém ZEBY 007 králem... Pokud se líbí TO, CO prezentuji, tak je TO opravdu odraz dlouhodobě rozvíjené a konzultované myšlenky. Ale - viz Martin l. - pokud opravdu (bylo-li to na mně) si občas šťouchnu emocionálně a invektivně, tak tím JAK své názory prezentuji, mohu ZEBY 007 poškodit. Tak kdoví, budu o tom přemýšlet :-)

Konec reflexe, všem včetně monitorujícího úřednictva přeji hezký a úspěšný den.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 14:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by, č.202: Invektivy: Bylo to na vás, ale tak nějak opačně. Tedy, chtěl jsem říci, že patříte k těm diskutérům, kteří se bez osobních iracionálních výpadů obejdou. A ti druzí už nepřispívají.

A k sytému ZEBY 007. Mně by úplně stačilo, kdyby se zůstalo u etapy MMIX, tedy šikovně přepracovaného, ale stále krajského systému.

K provedení dvouřádku: Ještě tu existuje možnost, že by se přešlo na variantu s přirozenými čísly, tedy poohlídnout se v Německu. Tedy nikoliv A 0012-AA, ale A 12 -AA. Kratší kombinace by se používaly pro mopedy (A / 9DS, příp. A6 / 8TK, motocykly (A / 54AH, příp. A9 / 70CR), ale taky na normální vozidla pro dvouřádky (A / 158JK).

Míra, č.173: Většina reklam na automobily je natáčena v zahraničí a teprve posléze upravována do podob pro jednotlivé trhy (texty, mluvený komentář). Ještě celkem nedávno se značka neřešila, zůstala tam taková tabulka, jaká tam byla původně (v současnosti v reklamě na Suzuki Swift, kde dva závodí po městě a mají autentické maďarské personalizované SWT-00x), pak se ale mezi reklamními agenturami rozmohla zajímavá móda, že v české reklamě musí mít auto českou značku. A má to různé podoby. Například v roce 2001 se v reklamě na Škodu Superb objevil "wolfsburský" kraj 1W0... Daimler - Benz zase používá skutečné kombinace, ale vykresluje je podivným fontem. A pokud někdo používá série jako 9A9 (na jednom plzeňském billboardu dokonce 9P9), pak se snaží předejít tomu, aby jeho vymyšlené číslo už nebylo skutečně někomu vydáno.

Minor: Co se tyce MMX+ v te podobe co tu byl okomentovan (ani v knize nebyl system detailne predveden) tak to je minulost. Existuje prepracovany MMX+

A dočkáme se toho, že nám ho sem přijde Welek osobně prezentovat a obhajovat, nebo má strach z konfrontace a argumentačních soubojů?
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 15:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ti druzí už nepřispívají.


Já si myslím, že přispíváme nadále všichni...
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 16:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle, č.181: Bylo to myšleno v dlouhodobějším kontextu. Není to tak dávno, kdy debata v této komoře postrádala slušnou úroveň.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 17:56:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle, č.181: Bylo to myšleno v dlouhodobějším kontextu. Není to tak dávno, kdy debata v této komoře postrádala slušnou úroveň.

A dočkáme se toho, že nám ho sem přijde Welek osobně prezentovat a obhajovat, nebo má strach z konfrontace a argumentačních soubojů?

Ano, tak to bylo a jeste na tom nevyrostla trava.
Novy MMX+ se predstavi tak, aby se k nemu mohlo vyjadrit co nejvice lidi, hlavne tech, co ho vecnou kritikou pomohli vylepsit.
Nove ceske PZ je natolik obsahle, slozite a stale neuzavrene tema, ze ma-li mit jednou sanci predstavit nejakou novinku s hlavou a patou, musi nejdriv ziskat vlastni diskusni prostor, nejlepe vlastni website s funkcnosti CMS. Tam by se take sesli vsichni ktere to opravdu zajima a chteji necim prispet, ne anonymne, sami za sebe jako rovny mezi rovnymi.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 19:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor, č.144: Systém MMX+2 samozřejmě může mít své vlastní promo stránky, mě ale zajímá, jestli ho Welek přijde obhajovat sem. Programy politických stran jsou také volně k dispozici na internetu a přesto jejich lídři jezdí po republice...
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 779
Registrován: 9-2005


Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 20:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin L : ty očekáváš v nejbližších volbách otázku RZ jako nosné téma? Budou ankety u politiků na toto téma?.
Volební štáb vydá prohlášení, že 01A je nesmysl, že má být 1AA. Už se na to těším.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 20:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin l.:
Dík, psaná forma má výhodu, še si to po sobě mohu přečíst a něco zmírnit... V tomto je mluvené slovo krutější k posluchačům i tlachajícímu. Znám se... :-)

Nějak neumím překousnout ten nejednotný počet znaků ve značkách. Také ani nevím, zda by to bylo výrobně náročnější. V tomto by mi (nám) opravdu moc pomohla exkurze u výrobce. Bez technologických znalostí se obtížně dělají nějaké závěry. Takže nevím, zda by 5, 6 či 7 znaků děsilo jen mně, ministranty, nebo také výrobce.
A mít 5 znaků s tím, že se místo dvou znaků nechá prázdné místo, se mi opravdu protiví - viz z mého soudu nepěkné trvale manipulační značky.
Proto se pořád držím toho, že 7 znaků patří na značky dvoustopých vozidel, 6 znaků pro motorky a 5 znaků pro mopedy. Ale je pravda, že u sedmimístného krajského kódování dle MMIX s kapacitou na 40 let si můžeme dovolit začít u A:1000-AA a tak snížit kapacitu o 10%, tedy na 36 let pro Prahu. Ale je to jen můj osobní názor.
Tak uvidíme.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 20:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin l., Pajda, Minor i Welek:
Při zpětném pohledu asi všichni vidíme, že zde předložený MMX+ naozay BYL nepodarok. Ten většinový názor zazněl od mnoha účastníků více či méně taktně, zato jednotně.
Již jsem zde uvedl, že Welek vypálil rybník ostatním, že s tématem vypálil na veřejnost - nekomentuji, zda to bylo dobře, ale byl první. I mně popohnal svou aktivitou, abych své šuplíkovky začal nějak sumírovat.
Věřím, že i když Welkovi určitě nebylo příjemně při čtení zdejších reakcí, tak to pro něj byla zpětná vazba. Snad i na základě této zpětné vazby nyní (jak bylo avizováno) tvoří další verzi.
Docela uvítám, až ji zde představí a je mi jedno, zda pod jménem Welek, Minor nebo péem. A taky uvítám, že své reakce zmírní účelový housenek či jiný přispěvatel. Nevím, možná jste si někde na pískovišti načurali do formiček, ale to si vyřešte na tom pískovišti. Tady může být místo pro tvůrčí atmosféru.
Dobrou noc.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 21:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor, č.144: Systém MMX+2 samozřejmě může mít své vlastní promo stránky, mě ale zajímá, jestli ho Welek přijde obhajovat sem. Programy politických stran jsou také volně k dispozici na internetu a přesto jejich lídři jezdí po republice...
MMX+ neni partajni program, je to jen probihajici vyvoj nejakeho vylepseni v cele rade dalsich (nestle, ze-by a dalsi) s cilem trochu nam zjednodusit zivot, ztizit kradeni zlodejum a mozna viziulne vylepsit takovou banalitu jakou je pro vetsinu lidi PZ. To se vsak uz v teto fazi da delat jedine s konkretnimi lidmi kteri maji jmena a budou se ke sve skode o prosazeni sve vize prit s konkretnimi lidmi z druheho zajmoveho spektra. Proste byl prekrocen Rubikon mezi hrou a snahou neco vazne prosadit a to je vlastne dobre pouceni z te vypjate anonymni polemiky k tematu MMX+ na tomto serveru.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 21:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že by - počet znaků:
Technologie výroby našich RZ je stejná jako německých. Tam počet znaků žádné problémy nedělá. Vliv na pracnost výroby je minimální.
Takže to není problém.
(Možná jednodušší, než exkurze v Hiconu je návštěva nějakého raziče v Německu. Ten je schopen operativně vysázet jakýkoliv počet znaků a nebude s tím dělat žádné tajnosti)
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 21:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pajda, č.779: Ne, že se problematika RZ stane celostátním předvolebním tématem skutečně neočekávám. Ten příměr jsem zvolil jako ilustrační, abych naznačil, že své názory je třeba obhajovat.

že_by, č.205: Nejednotný počet znaků by byl svým způsobem revoluční, to připouštím a to by mohlo vytvářet, podle mého názoru ale jen psychologické, bariéry. Ve výrobě by problém být neměl. Vzpomeňme, že za okresních dob se vyráběly nejen značky formátu ABC 12-34, ale i AB 12-34 a zejména 12 ABC-34 a 12-34 AB, které měly pokaždé sněhuláka a pomlčku jinde. Takže si myslím, že Hicon by se s tím uměl poprat.

A pokud bych se měl rozhodovat, zda-li překousnu klouzavý počet znaků na RZ, nebo zvláštní dvouřádkové serie, pak moje volba padá na první možnost.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 21:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor 145:
Nové provedení a systém přidělování a kódování RZ žádným zlodějům kradení nijak neztíží.

Ty poznámky o anonymitě a konkrétních lidech nějak nechápu (resp. nechápu od nicku Minor). V debatě o novém systému nikdo anonymě nevystupoval a všichni pod stejnými jmény diskutují i nadále a svou identitu nijak nezapírají.
A nebo snad ví Minor o někom, kdo začal radši vystupovat anonymě?


Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 21:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos 1944
Mam dojem, ze ze_by mel na mysli vyrobu znacky od A do Z a ne jen finalizaci vyrazenim konkretnich znaku. Razirna pri kazde vydejne v Nemecku dostava typove prefabrikaty pro kazdy druh PZ. Ze_byho zajem poznat vyrobu je velmi spravny, rekl bych ze klicovy, protoze bez pochopeni technickych moznosti vyrobce a jeho interni i externi logistiky nelze zacit navrhovat system, ktery bude flexibilne a efektivne reagovat na pozadavky ohlasoven vozidel/vydejen PZ. Nema smysl kreovat system, ktery je technicky obtizne realizovatelny. Takovym prikladem je obliba ruznobarevnych podkladu tabulek ktere maji usnadnovat rozliseni vozidel. Subjektivne ano, prima, z hlediska vyroby problem na vic, o citelnosti ve zhorsenych povetrnostnich podminkach nebo pri elektronickem cteni nemluve. Evropa nam "vnutila" standardni rozmery tabulek. Ten trend do vsech kategorii vozidel se bude asi prohlubovat - stalo by tedy opravdu za to detailne poznat jak to delaji - i kdyz ja jsem pro to navstivit spise pratelskeho a otevreneho kovare (UTSCH) nez neduveriveho a tajnosnubneho kovaricka (HICON).
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 18. září 2007 - 23:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos
Ty poznámky o anonymitě a konkrétních lidech nějak nechápu (resp. nechápu od nicku Minor). V debatě o novém systému nikdo anonymě nevystupoval a všichni pod stejnými jmény diskutují i nadále a svou identitu nijak nezapírají.
A nebo snad ví Minor o někom, kdo začal radši vystupovat anonymě?

Predpokladam ze i Vy tu vystupujete anonymne, nebo se snad jmenujete Vamos? Toto je klasicky anonymni verejny diskusni server, kde si kazdy debater muze zvolit prezdivku jakou chce. To je absolutni zaklad tohoto fora. Snazit se odkryt skutecnou identitu jineho ucastnika debaty je nepripustne. Na druhou stranu pokud se nekdo rozhodne vystupovat pod svym skutecnym jmenem nebude mu v tom spravce serveru dozajista branit. Ze se nekteri debateri znaji osobne mimo tento diskusni okruh nic na statutu anonymity nemeni i kdyz muze vytvorit zkreslujici dojem "vlastniho pisecku".
Takze pokud jsem Vam timto mohl prispet k osvetleni nedorozumeni nad pojmy "anonymni, jmeno, nickname resp. prezdivka", tak budu moc rad.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 19. září 2007 - 01:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jedna malá poznámka - v Německu mají raziči dvě šířky písma podle počtu znaků na značce.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 09:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Pajda, dvě šířky D-fontů
Vím o tom, v D je to tradiční. U starších fontů to bylo mimo jiné i proto, že některá písmena byla hodně široká, proto k nim přibyla i značně zúžená - navíc oba fonty byly použity současně na jednu značku. Ukázku jsem dával před nedávnem do zahraniční komory. Současné fonty už jsou pro obě šířky z mého pohledu lépe zpracované a také se na značkách už nepoužívají kombinace úzkého a širokého fontu. V CZ dvě šířky nepotřebujeme, protože 7 znaků se v pohodě vejde. Jedině, že_by vznikly širší fonty pro méněznakové značky.

Minor, rozpaly mezi znaky:
Ani mně se nelíbí zvětšené či zmenšené mezery. Proto jsem vytvořil fonty se všemi znaky stejně širokými. Navíc to přispívá i pro "stavebnici" při ražbě značek, aby se např. ze sněhuláka mohl stát stěhulák.

Martin l., stěhulák:
Ano, máte pravdu. Je to vidět např. na posledních duplicitních vozíkových značkách vz. ´94, že je sněhulák více vlevo. Navíc i na stojedničkách vz. ´94 a vz. MMI není sněhulák ve stejném místě (vlivem europruhu) a hlavně i dnes se vyrábí VPZ v konfiguraci "101" vz. ´94 souběžně s RZ vz. MMI.

Poznání technologie výroby:
Jde mi však o to, že bych rád viděl, jak to celé skládají - zda je to jen problém digitálního nastavení raznic nebo mechanických šablon pro polohování raznic. Protože posun sněhuláka-stěhuláka je zároveň posunem číslic VPZ oproto poloze alfanumerů na RZ.
Totéž se týká barevného provedení - zda se jedná o tisk tzv. přímými barvami nebo CMYKem/čtyřbarvotiskem. To okonturování EU-hvězdiček vypadá na tisk konkrétních barev. Tato technologie může být problémová pro doplnění červeného rámečku či znaků ORP. Vzhledem ke znakům by asi muselo opravdu jít o vícenáklady (ale o kolik při tom kvantu značek?). Náklady už se stejně zvedly zavedením EU-pruhu, ochranných prvků...
Na CZ značkách je kromě bílého/žlutého podkladu použita barva alfanumerů+rámečku a dále modrá + žlutá. Na vývozních značkách ještě červená.
SK-značky mají doplňkové barvy modrá, žlutá, červená, stejně jako A-značky, u nichž je navíc ještě pestrobarevný znak. Nicméně stejný počet barev jako na SK či na našich vývozních značkách ukazuje, že minimálně ten červený "národní" rámeček by měl jít vyrobit - tam musí být technologická připravenost. (Nevím, zda se v Hiconu při čtení tohoto příspěvku monitoristi dobře baví :-)

Takže změny asi možné jsou, nejblíže pravdě asi budou Martin l. (1649) - psychologické bariéry a Minor (142) - Zavest se muze cokoliv co uznaji ti, co o tom rozhoduji za spravne.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 09:33:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad všichni - exkurze.
Pokud je Hicon totálně zapovězený, budiž. Asi stojí za návštěvu i ten nejbližší razič značek za hranicemi CZ/D - což je ale jen finální část výroby. Pro další fázi je asi užitečné vidět výrobu u UTSCHe, i když je otázka, zda potištěné fólie s A-znaky vznikají tam, nebo zase u dalšího dodavatele.
No, takže byl by ochoten někdo zorganizovat návštěvu nějakého raziče (třeba nejblíž v PIRně) v rámci nějakého celostátního setkání?
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 09:49:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin l. (1649), klouzavý počet znaků vs. zvláštní série pro dvouřádky.
To je věc subjektivního názoru - a to nejde měřitelně a pragmaticky vyhodnotit.

Mám více promyšlené to, co je mi bližší, tedy pevný počet znaků:
Sedmiznaková značka zapsaná do PC je jasná a eliminuje chybovost - vyloučím vypadený znak, nevyloučím překlep.
Pokud přijmu, že "101" bude ve tvaru A:1234-BC,
tak vím, že pro dvojřádky A:FA/1234 mám bohatě kapacitu zajištěnou. U provedení A:12/BCD mám 1,152.162 kombinace. Může nějaký regionální analytik vyhodnotit roční potřebu dvojřádků všech autoformátů v nějakém kraji? Nejlépe A, S, případně B, T, U. Z toho už si dovodíme rychlost vyčerpání tohoto formátu.
Ale :-) tohle nejsou zvláštní série, Martine l.? Myslím, že je to jen úhel pohledu. Uznávám, že je zachováno pořadí písmeno-číslice-písmena.
A ještě je ve hře při proměnlivém počtu znaků zaměnitelnost při překlepu v PC např. mezi pětiznakouvou RZ: A:35/BH a třeba šestiznakovou A:35/BNH blbě nadatlovanou jako A:35/BH. V případě pevného počtu znaků je minimálně optická kontrola, případně naprogramovaná kontrola, která špatný počet znaků nepustí k dalšímu zpracování. Lidský čunitel je lidský čunitel...
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 19. září 2007 - 10:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím kolegové!
Tak jsem se úspěšně vrátil z pracovní návštěvy našich západních sousedů a plně se zapojuji zpět do své činnosti. TOMCATe a BOBYKu, střádali jste mi data z OL.kraje? Všiml jsem si že někteří na mě zapoměli...tak¨že vás prosím o opětovné zapisování barev do Nejvyšších spatřených rz z M-kraje. Moc díky,mějte se!
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7351
Registrován: 1-2005


Odesláno Středa, 19. září 2007 - 10:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Frl: Vítej zpět. Mrkni do ORP, tam najdeš současný ucelený přehled OL kraje Made by Tomcat. Já už bohužel v PV přebývám jen minimálně, tažke jen občas jsem zahlásil něco nového.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 10:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor 147:
Anonymě nevystupuju, protože své pravé jméno (Filip Zelený) netajím. Přezdívka nebo nějaká šifra nemusí automaticky znamenat anonymitu.
Mě to tu nijak anonymní nepřipadá.
Pouze jedna osoba si myslí, že když bude vystupovat pod jiným jménem, zůstává v anonymitě. A protože všichni vědí o koho jde, tak se tím pouze zesměšňuje

Takze pokud jsem Vam timto mohl prispet k osvetleni nedorozumeni nad pojmy "anonymni, jmeno, nickname resp. prezdivka", tak budu moc rad.
Co tato slova znamenají vím velmi dobře.

A přestaň provokovat
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 10:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vyroba a finalizace/distribuce

Asi to bude treba trochu rozlisit. UTSCH nam muze nabidnout jak se vytvari a vyrabi PRIPRAVKY pro vyrobu znacek ktere pouziva napr. HICON. Jinak recenou HICON je jedna z cca. 150 "montoven" kam UTSCH dodal masiny. Ale muze se klidne ukazat ze HICON neni zdaleka tak navstevne neprivetivy kdyz ho oslovi nekdo, kdo tam NEKOHO zna ;-). UTSCH naproti tomu z reklamnich duvodu rad navstevy prijima mj. proto, ze potrebuje akvizice pro sve nove vynalezy souvisejici s bezpecnosti znacek i vozidel. Ovsem videt obycejnou nemeckou finalizacni lisovnu v kontejneru u nejblizsi Zulassungsstelle ma taky neco do sebe.
Mimochodem dnesni cesky tisk se zminuje o jakemsi eCALL systemu ktery chce EU/EK prosadit a ktery po havarii vozidla nahlasi (mobilem?) poskozene casti vozidla, stanoviste nehody atd. Pokud to neni novinarska kachna, tak to vyrazne meni pohled i na technicke provedeni PZ. Neni to tedy uz "jen" vylisek/kus vrstev plastu (GB)s nejakym alfanumer ale funkcni soucast vozidla v jejimz materialu mohou byt zabudovany sensory pro celou radu funkci, mj. take pro hlaseni zcizeni. Na rubu PZ pak asi bude nejspis stejna dotykova cast, jako na SIM-karte mobilu a bude velmi obtizne pridat odcizenou PZ na jiny automobil. Co to bude ve velmi blizke budoucnosti (2014?) znamenat pro vyrobu PZ, tvorbu alfanumer prip. postupnou evropskou unifikaci alfanumer ve vyspelych motoristickych zemich, netreba dodavat. Takze nestaci jen klasicke lamani hlavy nad optimalnim tvarem alfanumer/tvary znaku atp. nybrz je nutne byt v obraze nad tim co se pripravuje v horizontu let a jake to budou technicke finesy. Jednu jednoduchou si dovolim uvest v komore zahranici.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 6-2002
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 11:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor 149:
Podle mě prostě technologie není problém. Ražba se dělá už na tabulky s barevnými doplňky (europroužek, červené linky a pod). Ale třeba zemský znak v Rakousku se asi lepí až po ražbě.

Ale pokud se má dělat důkladná změna, je podle mě třeba řešit i navazující legislativu - to je zásadnější a složitější problém než technologie výroby. Podle mě je nutné jisté "posílení" významu RZ. Mnohem přísnější postihy za různé falšování a neoprávněné používání RZ. A to jak vysoké pokuty, tak i třeba absolutní zákaz jízdy vozidla bez platné RZ (třeba i s přesně definovanými výjímkami). Taková debata se ovšem musí vést s právníky. A navíc to může mít dopady přesahující obor RZ.
Bez toho je zavádění nějakých nových ochranných prvků jenom šaškárna.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 12:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos
Podle mě prostě technologie není problém. Ražba se dělá už na tabulky s barevnými doplňky (europroužek, červené linky a pod). Ale třeba zemský znak v Rakousku se asi lepí až po ražbě.
}
No a prave o to tu jde. Nikdo nepochybujeme, ze vyrobit lze cokoliv, otazka je jak to skloubit v posloupnosti pozadavek na PZ-pozadavek na lisovnu-vydani PZ. Uz to leze na povrch ted, kdy se roztaci kampan na zavedeni "RZ na prani". Uz vidim otraveneho dobre situovaneho cloveka, kteremu rekou, ze jeho vysnena RZ ve tvaru 1H1 VIP1 mu bude dodana za cca. 14 dni. Na co bude mezitim s novym farem jezdit?

Podle mě je nutné jisté "posílení" významu RZ
Nepochybne a nebat se "opicit" po vzoru Nemecka. Ac je ten par tabulek muj, chran me ruka advokata abych je pridelal na auto ktere neni pojistene a nema povolovaci nalepku (registrace). Nekde jsem o tom psal v komore zahranici. Flastry jsou mastne..a mozna obdobne v Italii.

Z jineho soudku - dotaz.
Mam auto ktere proslo STK + E ale nema jeste velky TP natoz maly TP = nema standardni PZ. Muze takove auto jezdit napr. na 10-denni prevozku prip. obchodni manipuklacku?
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 9-2005


Odesláno Středa, 19. září 2007 - 13:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Auto bez TP není schválené k provozu, tedy by nemělo jezdit na silnici. Velký TP = schválená technická způsobilost k provozu.

Pokud jsou ovšem převozní značky vydané tak, že to umožňují není tu problém.

V minulosti byly na dovozech běžně papírové převozky na 3 měsíce a dalo se to prodloužit, ovšem jen do servisu, na STK, ME a k dovozci. Ne k běžnému ježdění. Naopak k běžnému ježdění se dřív vydávaly papírové převozky na hranicích asi na týden.


Zítra jedu do Německa a je plánována i návštěva razicího místa. Pokud vše klapne, tak budu chtít nějaký neběžný vývozní formát.
hledám další SPZ/RZ do své sbírky, přeji tvůrcům tabulky výdrž.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 14:45:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pajda
Pokud vše klapne, tak budu chtít nějaký neběžný vývozní formát.

Male razirny = male okresy (AAA) zrovna vyberem nehyri, napr. export v US-formatu bezne jen u raziren u velkych vydejen (DD, N, M atp.).
P.S. Moje foto nabidka nemeckych sparovanych nic?
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 16:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by: klouzavý počet znaků vs. zvláštní série pro dvouřádky.
To je věc subjektivního názoru - a to nejde měřitelně a pragmaticky vyhodnotit


Ano, je to záležitost pocitová. I z toho titulu bych se s dvouřádkovým formátem A FA 1234 dokázal v krajním případě smířit, pokud by to byla jediná "vada" na kráse jinak povedeného systému.

Pokud bude platit dogma, že značka se skládá z regionálního kódu, sněhuláka, skupiny čísel a skupiny písmen, pak by to mělo platit i pro dvouřádky. Proto mi formát A 12 / BCD přijde povedenější, to už nejsou zvláštní serie. Úplně ideální je ale možnost, kdy standartní značky mají formát A 1234 BC a dvouřádky A / 123 BC. Tedy pro dvouřádky je určena desetina kapacity systému, což by mělo určitě stačit (vzpomeňme, kolik dvouřádků se dává v Itálii, kde se to dá snadno měřit).

A ještě je ve hře při proměnlivém počtu znaků zaměnitelnost při překlepu v PC

Když se s tím poperou Němci či Francouzi?
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 18:22:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin l.:
"Když se s tím poperou Němci či Francouzi?"
Pořádku u Kryšotů nevěřím a proto neřeším. V Německu sázím na jiný pořádek, proto asi těch překlepů či vynechávek úhozů asi tak moc nebude (myslím si).

Kdo však viděl pár stránek oficiálních materiálů PČR, které zplodili policejní pěšáci (ti, kteří v případě potřeby budou zadávat RZ do PC), tak si o jejich kvalitách iluze nedělá.

Další, kdo zobou RZ do PC jsou pojišťováci. No, a kdo viděl perly v pojišťovácké zatabázi, tak také může vyprávět o špičkovách záznamech. Proto bych nechtěl zvyšovat chybovost v nejednotnosti mezi 5, 6 a 7 znaky. Raději dopracovaný systém, než prostor pro anarchii a bezduchost.

Jinak těch 10 % pro všechny jednořádky asi stačí... Takže kapacita je asi vyřešena, zůstává vyřešení názoru na úřednický chlívek v CZ (zápisy RZ do PC kdekým) a nakonec to vyřešení nezvyku, zda u dvojřádků přehodit pořadí číslic a písmen nebo snížit počet znaků.

A ještě pod čarou. Kdysi jsem zde zveřejnil grafiku - teoretickou možnost pětiznakových značek US-formátu s fonty normální velikosti. Už tehdy jsem to ale okomentoval, že v tomto kamarádíčkovském státě by se velice rychle mohla rozeběhnout móda korupce/nedovoleného obohacování/hajzlovinek/kamarádíčkování (nehodící se škrtněte) na vydávání méněznakových značek, protože obzvlášť přední jednořádky od "106" a "116" s 5 až 6 znaky by vypadaly poměrně "nóbl". A tak jako mám zájem o eliminaci úředních chybiček, mám zájem také o eliminaci potenciálních vyjímečností pro kamarádíčky. Proto raději 7 znaků všem. Snad za to nebudu obviněn z bolševictví.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 217
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 19:13:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin l., 5 a 6 znaků:
Tak by to vypadalo takhle:
 

Navrhujete 6 znaků ve dvojřádku, z čehož je 5 znaků dole. No, ovšem je to bez mezery nezi číslicemi a písmeny, což některé státy dělají a jiné ne. Myslím, že čitelnější to je s mezerou nebo pomlčkou. Ale to do "106" nenacpete. Proto mi připadá jednodušíí jít cestou samostatných sérií p:pp/čččč a trvale držet 7 znaků, než jít do méně znaků a ještě dělat zvláštní série se třemi písmeny p:čč/ppp.
(To znehodnocení obrázku je - zatím - výjimka.)
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 19:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by, č.216 a 217: Problémy s klouzavým počtem znaků pramenící s české (ne)pořádkumiluvnosti přiznávám. Byl to námět do diskuze, netrvám na něm.

Pětiznakové U.S. formáty určitě ne. Vodorovný europroužek vypadá opravdu divně, nehledě k nastíněnému lákadlu v podobě protekcí. Na současných českých U.S. formátech je dostatek místa pro dva řádky znaků.

Navrhujete 6 znaků ve dvojřádku, z čehož je 5 znaků dole. No, ovšem je to bez mezery nezi číslicemi a písmeny, což některé státy dělají a jiné ne

Předpokládám, že na jednořádkové značce bude mezera, nikoliv pomlčka. U dvouřádku "106" bude muset být tato mezera vynechána, ale větší problémy by to nemělo dělat. Bez mezery fungují Poláci, Slováci či Italové.

Ještě ale existuje lákavá možnost úplně typy 105 a 106 zrušit. Stopětku zastanou U.S. formáty, a o zaměnitelnosti 103/106 nás už beztak přesvědčují mnohé ORP. A na oba zbylé typy dvouřádků se pět (nebo i šest) znaků s mezerou vejde.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 218
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 19. září 2007 - 20:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Martin l.

Když to shrneme, tak:
a) ten typický nepořádek do klouzavého počtu znaků moc důvěry nevnáší, proto zůstávám příznivec p:pp/čččč
b) 5 velkých znaků v US formátu je inspirace z D, kupodivu (ale proč se vlastně divím...) tam to nesvádí k extravagancím máloznakových značek na přání pro neamerická auta - na rozdíl od zde již několikrát vzpomenuté Octavie combi v U-kraji s US-formátem na protekční RZ - takže toto řešení asi také ne
c) 5 znaků na 2. řádku 106 bez mezery - no, moc se mi k tomu přistoupit nechce, protože pořád prosazuji snadnou čitelnost a oddělení bloků od sebe. Možná budu v tomhle přesvědčen dalšími argumenty, ale zatím se mi do toho subjektivně nechce - jde to takhle, ale... V rozporu s bodem a) musím přiznat, že v návrhu systému ZEBY 007 jsem také musel některé výjimky z mnou formulovaných pravidel udělat, takže i ta Vaše bezmezeroffka má právo na život.
d) zrušení 105 a 106. Hmm, už jsem o tom také uvažoval. Jestli jsou k něčemu 105 dobré, to opravdu nevím. Vznikly jako úlitba vůči US-formátu v době, kdy nebyly 115 a 116 s malými fonty. 106 se používají na teréňákách, kdy se na auto nevejde nebo nehodí megaplachta 103. Místo 106 nabízet 116 - to ne, zase bych rozšiřoval méně čitelné US formáty s menšími fonty. A 106 je o 4 cm užší, než US-formát - to se také může hodit. V éře centrální výroby a nutnosti předzásobení jsou 105 asi největší ležáky. Pokud by se jen přidělovaly kódy a pak následovala individuální výroba, tak je mi lhostejno, kolik je formátů RZ. Takhle mám z existence 105 jen rozpaky. Co na to ostatní? Jsou stopětky smysluplně využívané?

A když jsme u těch formátů, před nedávnem jsme sledovali, kterak kolega v E-kraji přehlašoval samodomo vozík a ukázalo se, že mu tam žádný formát na šířku ani na výšku nepasoval. Trochu chybí formát 108 (1 kus RZ 200x280 mm).
Ale o tom zase jindy. Dobrou noc.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 20. září 2007 - 09:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad zrušení 105/106:
Já bych s píš zrušil 103 a 104 (a logicky zavedl 107). A to i u současného systému. Menší rozměr tabulky je lépe použitelný a jedna polotovarová velikost úplně odpadne. (při opačném postupu: nechat pro traktory 155 nebo sjednotit rozměr na 154?)
Myslím si, že těch rozměrových typů máme zbytečně moc.
A to ještě neřeším otázku, jestli US formát je opravdu tak nutný, Rakušani a Italové se bez něj obejdou.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 20. září 2007 - 13:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

vidím to na pevný počet znaků (ideálně i pro moto, mofa, přívěsy a návěsy) a pevné pozice kódů.

Sedm znaků skýtá při pevné pozici kódů dostatek kombinací pro zemi velikosti ČR.

Formátů ať je tolik, kolik je konstrukčních rozměrů ploch určených pro připevnění tabulky RZ. Formát je věc čistě formální.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. září 2007 - 22:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle
Formátů ať je tolik, kolik je konstrukčních rozměrů ploch určených pro připevnění tabulky RZ. Formát je věc čistě formální.

Ano, akorat ze vyrobci vozidel to vidi trochu jinak a stezuji si, ze neunifikovane rozmery tabulek v jednotlivych zemich zbytecne prodrazuji lokalizaci jednotlivych dilu vozidel. Specialne designerum to svazuje ruce - viz 5. dvere, kde zbytecne predimezovana plocha pro umisteni PZ aby vyhovovala vsem 2-radkum pak vychazi v zemich s mensimi rozmery tabulek napr. B, SF aj. nehezky. Neni to snadne najit rovnovahu mezi potrebami vsech....
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. září 2007 - 22:29:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by
opticke i alfanumericke tvarovani PZ a prip. preklepy v zaznamech

Asi nikdo nevede statistiku chybovych zaznamu v evidenci vozidel, nebo na to ma CRV nejaky Querry cistic. Souhlasim, ze kodovani i rezy pismen maji co nejvice branit preklepum a pritom mi napada, proc ti Italove zavedli extra kodovani pro tabulky, kde jedna je dvouradkova. CO TIM SLEDOVALI? Co to znamena prip. pro nase uvahy? Je nekde podobny postup znamy?
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 21. září 2007 - 08:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dyť říkám - ať se formáty tabulek řídí tvary a rozměry ploch pro ně určenými (tedy ty, které navrhnou dizajnéři). Ne naopak.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1962
Registrován: 6-2002
Odesláno Pátek, 21. září 2007 - 09:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Italové tím sledovali zamezení čachrů při objednávání a distribuci. S čitelností nebo zamezení překlepů to nemá žádnou souvislost.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 21. září 2007 - 10:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad všichni - formáty značek:
Dosud jsem nechtěl moc otevírat formáty značek, jejich rušení či doplňování, ale když už jsem to načal, tak to také doplním.
103 a 104 - formáty převzaty ze vz. ´94, ale proč se tyto rozměry objevily u vz. ´94? Ode zdi ke zdi? Předtím úsporné ´86, tak se nyní rozměrově rozšoupneme? Nechtěl jsem zatím ZEBY 007 rozkošaťovat i o formáty, ale asi budu muset s poodhalit více. Žádnou předlohu jsem v těchto rozměrech netvořil. Dílem proto, že je jasné, že co se v pohodě vejde na 105/6, vejde se i na 103/4, dílem proto, že jsem smysl rozměru značky 34x20 cm při existenci značky 28x20 cm nepochopil. Jediným vysvětlením je bezduchost úřednictva při tvorbě MMI (nic nového), protože u vz. ´94 byly jak 34x20 cm, tak 28x20 cm - jenže jedna žlutá a jedna bílá! U MMI se nám náklaďákové a busové značky vybělily, takže rozměr 34x20 cm ztrácí smysl. Pochybuji, že je to proto, aby při výměně značek nemusel majitel Tatry 148 vrtat do blatníku nové díry. Haha, ty díry na rozměr 28x20 cm na blatníku už má po původní šestiboké značce... Úsměvný důvod pro formáty 103/4.
K formátům 105/6 by logicky měl přibýt vlečkový formát (vlečky = sudé typy) 108, ale protože značky nemají logiku, tak 107. Jistou logiku ale hledejme v tom, že koncovka 8 je pro motocyklové a (malo)traktorové rozměry.
115/6 smysl má. Znám řadu starších US-carů s naprasenými a poohýbanými značkami, nebo samodomo, aby se do US-prohlubně na karoserii vešly. Naopak zavedením 115 asi opravdu ztratily ty 105 smysl - nebo mě někdo přesvědčí o potřebě tohoto formátu?

Verdikt:
- formáty 103/4 jsou zbytečné a zatěžují národní hospodářství nedměrnou spotřebou hliníku :-)
- formát 107 (1 ks 28x20 cm) chybí a je vhodné jeho doplnění
- formát 105 si zasluhuje žlutou kartu - obzvlášť, pokud se i nadále budou značky vyrábět do foroty. (Ty vyrobené jsou ležáky a očekávám houfnou likvidaci nepoužitých značek bez EU-pruhu poté, až se nebudou smět vydávat.) Prosím ty, kteří se více orientují v aktuálních regioanalýzách, o informace o novém používání formátu 105.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 220
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 21. září 2007 - 10:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Minor, Vámos - italské dvouřádky:
Můžete, prosím rozšířit tuto informaci? Znamená to, že italové ve svém nejnovělším systému mají zvláštní série pro dvouřádky - tedy to, co také prosazuji pro ZEBY 007 a přeneseně tedy i pro MMIX? To byste mi udělali radost na víkend.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 21. září 2007 - 11:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by, č.220: Italské zvláštní série pro dvouřádky: Ony to nejsou zvláštní serie v tom smyslu, v jakém je kritizuji u vašeho návrhu. Italské dvouřádky mají stejný formát kódu jako jednořádky, tedy PP čččPP, s tím rozdílem, že prvním písmenem je vždy Z a mají tedy vyčlěněn blok ZA 000AA až ZZ 999ZZ. Je to tedy stejné, jako by se u nás v roce 2001 začaly dvouřádky vydávat od 9A0 0000.

Já si myslím, že tohle se Italům nepovedlo. Nikoliv obsahem, ten je v zásadě správný, ale formou. Já bych jejich situaci řešil tak, že bych pro dvouřádky vyčlenil všechny serie mají na druhé pozici Z. Tedy AZ 000AA až AZ 999ZZ, poté BZ 000AA až BZ 999ZZ. Funkční rozdíl je minimální, ale vypadá to o dost líp, takhle jsou dvouřádky svojí (za 14 let doposud jedinou) serií ZA tak nějak vytlačeny z číselné řady.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 21. září 2007 - 11:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na téma Tvarové varianty
Současná nabídka tvarů, tedy typů českých registarčních značek je, jak správně napsal že_by, bez přemýšlení přejatá ze vzoru 1994 (1999 u motocyklů a 2001 u mopedů). Háček je ovšem v tom, že tehdy se rozlišoval barevný podklad a každý dvouřádkový tvar měl tak své poslání. Menší problémy v tom způsobovala homologace N1 (po Plzni potkávám Nissan Patrol se žlutým dvouřádkem seříznutým do tvaru "pre106"), ale celkově to fungovalo. S nástupem krajského systému se vše vybarvilo do bíla, ale objevil se i jev, popisovaný jako nechuť k atypům, kdy i staré Avie, Liazy, Tatry a přívěsy a návěsy od BSS a Panavu dostávají stojedničky a stodvojky. Ruku v ruce s tím, se vytratilo i rozdělování na 103 a 106 a oba typy se objevují i na vozidlech opačných druhů, než pro který byl ten který tvar dvouřádku vymýšlen. Jsem přesvědčen, že některé ORP mají objednán jen jeden "univerzální" druh dvouřádku...

Dvouřádky vymírají. Posledním novým vozidlem, které při své registraci vyžadovalo dvouřádek 103 byl autobus Škoda 21Ab, jehož výroba skončila před pár lety. U off-roadů se od praxe dvouřádků také upouští. Perspektivními tvary jsou tak jen 101, 102, 118 a 119.

Nabídku tvarů je bezesporu třeba racionalizovat. Ovšem jak, záleží na tom, pro jaký systém tak budeme činit.
Pro současný systém problém v ničem není. Navrhuji tedy zrušit typy 103, 104 a 105. Náhradou za stotrojky bude fungovat stošestka, 105 zastanou U.S. formáty. Místo 104 vytvořit formát 107, tedy jakési "bílé 155". Zvážit by se mohla i existence typu 108, tedy motocyklového jednořádku určeného pro různá čtyřkolová vozítka automobilového vzezření, ovšem podléhající motorkové registraci. Na nich ten "motočtverec" taky nevypadá pěkně.

Pokud ovšem navrhujeme systém nový či větší reorganizaci systému současného, musíme přemýšlet hlouběji. U mě problém není, řešení nastíněné výše je použitelné i pro že_by MMIX, ovšem s tím "háčkem", že čtyřčíslí by se muselo nalámat do obou řádků. Pokud by se toto řešení někomu příčilo (jako že zhruba vím komu), tak je třeba tvarovou škálu značek uvažovat souběžně s návrhem systému jako takového.

Například, pokud bychom použili "bělehradský" formát A 123 456, pak jsou typy 103 a 104 nezastupitelné a přes palubu musí 106.

Vámos: A to ještě neřeším otázku, jestli US formát je opravdu tak nutný

U.S. formát není dramaticky nutný, je ale příjemnou možností. Ani ne tak u běžných registrací jako spíše u starých amerických veteránů, kterým opravdu i náš bílozelený U.S. rozměr sluší. Určitě bych ho nerušil.

Spíše je otázka, zda-li potřebujeme typ 155. Ve vzoru ´94 byly všechny zmenšeniny značek zrušeny. U motocyklů to vyvolalo vlnu odporu a tak se zmenšenina objevila o pět let později. Malotraktory se dočkaly po deseti letech. Typ 158 navazuje na tradici vzorů "T63" a "T86" a stopětapadesátku by zcela nahradit mohl.

Také si myslím, že pro traktory je sedmimístný kód zbytečně prostorný.
Již 300 let jsme špičkou technického vzdělávání ČVUT v Praze

RegioMap Plzeňského kraje
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 9-2006


Odesláno Pátek, 21. září 2007 - 13:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když už tady v těch diskusích lítají čísla typů všech možných RZ napadlo mne, že by se možná méně zběhlým nebo i snad neznalým z řad externích návštěvníků hodilo mít po ruce nějaký jednoduchý přehled. Připravil jsem proto ke stažení tuto excelovou tabulku, která by mohla mnohým posloužit ...
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace