K-report
 

Archiv do 9. prosince 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) » Archiv do 9. prosince 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 17:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky mohly byt, kdyby měl informátor foťák nebo já víc štěstí...

Urbino: Někde sem na tych vašich webech četl, že ta GO vyjde na něajké 2 mega, to je odkud ta cifra???

A když sme u tech GO, 347 už chvilku néjni na svojem placu...
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
ČD CARGO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.34.27
Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 23:44:04    Odkaz na tento příspěvek  

Pro oko:
Nehodlám se s Vámi hádat. Nemám důvod zde veřejně uvádět čas pořízení snímku, v zájmu ochrany řidiče.
Mimochodem, takových snímků zle pořádit nespočet. V dnešní době jsou řidiči motorových vozidel velmi neukáznění, i řidiči MHD (především linkových autobusů). Hovořím z vlastních zkušeností.

Na snímku dole je část dózy od svačiny, nikoliv čepice a stěrač je na mašině důležitý, nebo snad ne ?

Pěkný den přeji
Nasraný řidič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.178.45
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 08:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

ČD Cargo:

1. U řady 810 jsou stěrače upevněny v prostředku na horní hraně okna a v žádném případě nesměrují tak jak na Vašem obrázku - tam lze vidět, že stzěrač je "upevněn" v levém spodním rohu

2. U řady 814 jsou stěrače "schovany" u spodní strany okna

3. a na ostatní lokomotívy je úhel pohledu z malé výšky

4. O jakou řadu lokomotív se tedy jedná ??
Pvvs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3541
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 10:02:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čd cargo : Hmm a exif nic ?Budto blbe nastaveny, nebo rok stara fotka..
A to zabradli vpravo je naky divny..

(Příspěvek byl editován uživatelem pvvs.)
Klub RT6N1 - tiskový mluvčí (a držitel zlatého škrtátka)
Oko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 10:45:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jsem rad že nejsem jediny s mozkem na pravem miste...a jsem rad že si tech mnoha nesrovnalosti nevsiml jen ja.....
CD CARGO...přiste zapracuj na detailech.. ale jinak snaha se ceni...
Nasraný řidič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.178.45
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 12:36:35    Odkaz na tento příspěvek  

ČD Cargo:Tady foto souprav řady 810 a 814 vč. pohledu z kabíny 814
Patrice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 13:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pohled i výška to vypadá spíš jak řada 75x. Já spíš nechápu, takové soupeření o to co je a není pravda, když je to úplně jedno. Tahle diskuze nic nezmění na tom, že se někdo rozhodne přejet přejezd, když tam nemá co dělat. Pak si akorát přečteme titulky zpráv v novinách.
Plně podporuji ŠOTOUŠE
ICQ: 233-016-608
http://www.youtube.com/profile?user=Eviator
672
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 14:45:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten, co to fotil má nick "ČD CARGO". Nemůže to být foto z nákladní lokomotivy?
ČD CARGO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.34.27
Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 15:07:15    Odkaz na tento příspěvek  

Až se něco stane, tak pak si akorát přečteme titulky zpráv v novinách.. Máte pravdu Patrice.

Nehodlám se hádat zde s Vámi, nejedná se o fotomontáž. Chtěl jsem jenom poukázat, že na silnicích nejsou nejhorší jen řidiči osobních a nákladních automobilů. Asi všichni předpokládají (a já taky), že profesionální řidič se takhle nezachová...

Nevím, co se Vám, PVVS, nelíbí na čerstvě nastřeném zábradlí...

Na ukázku přikládám snímek z lokomotivy řady 754
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 16:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to focené přes sklo lokomotivy:
- divte sa, jak je zaostřená ta špina na skle a stěrač, foťák mu teda automaticky zaostřil na nejbližší objekty a ne na dálku (si to zkuste a pochopíte)
- je pravda, že to může byt na konci vlaku, ale proč by si z nás někdo takto střílel???
- zábradlí je proto, že bylo nově natřené, světlou barvou a ještě k tomu je nasvícené, což spolu s rozostřením způsobilo ztrátu kresby a výpal...
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Pan_x
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 16:50:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a EXIF je tam taky
Cyrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 09:01:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buďto je to fotka ze 754 když ještě válčily za CARGO nebo 751/749 z Trnkobraní a podobných akcí.
ČD: Auta stojí, vlaky taky....
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 15:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přes Kúty je ten úsek nějaký zakletý, dvakrát sem jel po půl 2 odpoledne 2kou (tou garantovanou) v 25Tr, jednou řidiči za zastávkou vypadly bidla, jednou mu zhasla celá, ale setrvačností dojel ještě na konec kolony před křižovatkou... Dnes ovšem při stání v zastávce vyletěla cca na 5 minut elektrika komplet, takže zastavila 9ka s 366kou, za ní 25Tr na 2ce a do protisměru ještě 346 na 8, ta naštěstí nevyjela úplně ze zastávky, takže auta mohly pomalu projíždět...
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Botik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 169
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 17:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K fotce od ČD Carga: No, já nevím co si mám myslet, všechno souhlasí, rozostřenost, výška atd..., ale ten stěrač mi prostě přijde divný.

(Příspěvek byl editován uživatelem botik.)
Mé stránky: www.dopravadszo.blog.cz
!!!Fotoreport z OTROKOVIC!!!
Všeci povinně: www.otrokovice.net
Peca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 23:34:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně divný nepřijde. Je trochu vidět kresba té jeho ,,konstrukce", takže domalovaný štětcem v Malování není, pouze utopený jak sviňa. Navíc jsou tam dobře patrné šmouhy a rýhy na skle. ČD CHCARGOva krabička prostě zaostřila na stěrač a vypálila zábradlí. To ale nic nemění na tom, že je mi záhadou, jak ta fotka vznikla, když tu už 754 nějaký ten pátek nejezdí a Trnkobraní a spol. zajišťovali fírové od matky. Na zoom jak h*jzl to focené taky není.
Jinak ten trajfl je podle mě devítka.
Druhý edit: je to focené z 751, nejspíš z místa pro pomocníka. Schválně kdo ví proč.

(Příspěvek byl editován uživatelem peca.)
Na každou svini se vaří voda.
Firefox rulezzz
E-maily pište na adresu LP3K z@vin@č seznam.cz
ICQ: 268 125 722
Nasraný řidič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.178.45
Odesláno Pondělí, 01. prosince 2008 - 14:53:40    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě jednou pro ČD Cargo:
1. z jaké mašiny je to focené?
2.pořád nevěřím,protože místo fota je cca 150m od přejezdu,mám pocit,že i strojvůdce má nějaké povinnosti a není mi jasné jak to bylo s tím focením foťák připravený po ruce,v podstatě krizová situace,ale focení má přednost ?!
3.ten stěrač ne té první fotce je i tak opačně a proporciálně neodpovída
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2008 - 15:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nasraný řidič, Peca: Šofér(či jak to nazvat) plac je vpravo a fotka je focená z levé strany kabiny - ze štokrle pro pomocníka. Takže - fotograf není strojvedoucí, neplní své povinnosti a nebo taky jede na postrku.
Každopádně takových (ale opravdových) snímků podle mě jde pořídit klidně tucty (viz třeba tragédie v HK)... Akorát se tu někdo probudil /podle EXIF po roce/ a dělá tu aféru...
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2008 - 16:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo si to vybastlil.myslim to tak že si vyfotil přejezd a ten trajfl vložil
by Conecto and Tourismo u čsad Vsetín a.s. provozovna Luhačovice.
ZL 99-95 ať jede do
a Conecto ať jede sem.Conecto
dejme Conectu a Tourismu
ať nám slouží a co nejdéle....
Conecto a Tourismo jsou

Botik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2008 - 16:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus: Dobře, věřím radši ČD cargu, než takovým blbostem jako že ten trajfl dodatečně vložil... Co ta lampa, he?
Mé stránky: www.dopravadszo.blog.cz
!!!Fotoreport z OTROKOVIC!!!
Všeci povinně: www.otrokovice.net
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 46096
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2008 - 16:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, ta fotka je reálná a už se s tím smiřte. :-) (Pravda, originál je jasnější.)
Jak vidím, je jedině dobře, že ji sem autor nedal pod vlastním nickem, neb jinak by si asi musel pořídit registraci novou.

Sám u přejezdu (se závorami) bydlím, a co občas „profesionálové“ (ať už busy, kamiony, pick-upy, ...) občas předvádí, z toho zůstává rozum stát.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2670
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 01. prosince 2008 - 21:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domek_bus: Ukažte mi grafika, který by to udělal tak přesně do naprostého detailu včetně rozmazání a návaznosti jednotlivých bodů na sebe jenom proto, aby to ukázal pod anonymní přezdívkou na K-R.

Bohužel je to reálná fotka.

A pokud měl řidič zpoždění třeba několik minut tak vyhlídka na to, že nebude mít pauzu na 40 minut dlouhé lince byla určitě ubíjející. Navíc pokud to nebylo první kolo a už třeba bez pauzy jel.
Jinak je to celkem přehledný přejezd /pochopitelně je to brutální hazard s lidmi a tento čin odsuzuji/. Ale pohledem řidiče /který ten vlak určitě viděl/ není tak nepochopitelný
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího

ICQ: 260 116 510
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 46104
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 02. prosince 2008 - 09:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

který ten vlak určitě viděl

To právě může bejt velmi nebezpečný. Koukáš doleva, vidíš že to máš v klidu, a zprava Tě něco sestřelí. Takových už bylo...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Nasraný řidič
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.178.45
Odesláno Úterý, 02. prosince 2008 - 13:41:18    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pořád tady nikdo nedokázal, kterým směrem ten vlak jel.Rovněž nikdo nedokázal,že bylo výstražné zařízení v provozu (čerstvá zkušenost-jel jsem cca před 5 dny ze Zlína do Otrokovic a v Malenovicích se zařízení spustilo vč. závor, až vlak stál).A poslední dotaz, proč to někdo zveřejní až po takové době?!
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 46113
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 02. prosince 2008 - 14:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to pořádně nejde dokázat nikdy (i když záznamy z tachografu a záznamového zařízení zabzař by možná stačily). Nechci se zaručovat za někoho dalšího, ale nemám důvod tomu nevěřit. Dál bych to tu ale zbytečně nepitval.


...čerstvá zkušenost-jel jsem cca před 5 dny ze Zlína do Otrokovic a v Malenovicích se zařízení spustilo vč. závor, až vlak stál...

To může mít své důvody, obvykle ale pak má vlak nařízenu opatrnou jízdu, takže k ohrožení nemůže dojít (buď je před přejezdem přejezdník anebo je kontrola svedena do dopravy, která pak o výpadku fíru informuje).
Ani jedno z toho (jedině blikání pozitivky) nezbavuje odpovědnosti řidiče silničního vozidla.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 02. prosince 2008 - 20:52:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, na té chomutovské 008 se stačili vyřádit aj sprejeři, aj mechanici, byla do včéra asi nekde na dílnách. Postavená vedle 369 vypadá, že je ve stejně vrakoidním stavu (pro představu: pootvírané dveři, posprejovaný bok a čelo, uřezaný spodek měchu kloubu, sběrače a stahováky pryč,...)...

Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 02. prosince 2008 - 20:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten sprej je už z CV ne?
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího

ICQ: 260 116 510
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 02. prosince 2008 - 21:32:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino_15: Já doufám a hlavně aby se neinspirovali zlínští bezmozci... Ale taky to mohl "chytnout" někde po cestě (ono to i tak vypadá, že není posprejovaný až úplně dolů - kryté bočnicí vagónu). Ale kdo ví jak to bylo...
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 02. prosince 2008 - 21:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čovače, mám dojem, že druhá půlka té malůvky byla skutečně na bočnici plošiňáku...
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Trupman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 02. prosince 2008 - 23:48:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud je mi známo, tak "MDK" se soustředí v Olomouci. Nicméně to neznamená, že je jejich výskyt omezen pouze na toto město
Nevíte jak ukázat světu své zajímavé fotografie olomoucké MHD?
FOTO-OLOMOUCKAMHD.IC.CZ
Vždy může býti hůře
Trajflik358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 247
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 03. prosince 2008 - 20:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ta chomutovská 008 vypada spíš než na go jako na partr. přidávam foto 407

a ještě jedno zajimavé foto


Nejlepší trolejbusy sou 14 a 15tr!!!!!!!! 814 052 BEST regionova
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 03. prosince 2008 - 21:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před osmou ranní odjela do Žiliny jejich 223, o odvoz se starala DSZO a její Tatra. Samozřejmě, že mi připadalo zbytečné si v tak hnusné počasí brat foťák, ale hned, když sem přecházel u LIDLu, tak mi tato souprava dala na přechodě přednost... Zákon schválnosti...

Zítra v 8 ráno má být od 10.ZŠ (na Bartošce) vypraven spoj pro odvoz žáků na Sportovní halu. Paní učitelka mluvila o 2 trombelusech, uvidíme zitra...


Trupman: Čuměl sem na průvodku a mám takový dojem, že to Olmíkem projíždělo (tj. asi to tam chvílu aj stálo)...

358: Co je na té fotce zajímavého, krom toho, že je rozmazaná jako ???
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 03. prosince 2008 - 23:10:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 008 jsem se podíval do svého (téměř) bezedného archivu - a přihodím fotky (pořízené cca 2 roky z5), ale už tehdy mi přišla krapet víc sešlá, hlavně v interiéru...


MigoŠ: No přeci nadoraz nazoomovaná 344 z obchvatu.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
Oko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2008 - 14:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsou ve Zlině tak neschopni cestujici nebo je lepsí pro vystupu jednoho cestujiciho otevrit 3-4 dvere a vsechno teplo radne vyvetrat?? V Praze a jinde si kazdyx otevre dvere jake chce jak zevnitr tak venku...Mam pocit ze Sory i Citelisi tuto funkci maj....
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2294
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2008 - 14:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oko: Ve Zlíně jsou poptávkovým otevíráním vybaveny pouze autobusy 660 až 671 a 701 až 710. Ale tlačítka jsou nyní zapojeny na "okruh stopky" (i vnější).
Ono se v letech nákupu 2001-2002 asi uvažovalo o zavedení poptávky na ot. dveří, ale zetím je asi v nedohlednu.
Bylo by to pěkné, ale muselo by se na to myslet už při současném nákupu vozidel/případně GO apod.

PS: Zrvna v Praze na autobusech není popt. otevírání.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2008 - 15:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oko:Při výstupu jednoho cestujícího se musí u většiny vozů otevřít všechny dveře, krom prvních. 2., 3. popř. i 4. dveře sou ovládány jedním čudlem. Vyjímky sou vozy pro východ (164, 167, 340, 341), u kterých mají každé dveře svě tlačítko, to vše ovšem pouze na palubovce řidiče, pro poptávkové otevírání dveří by bylo potřeba umístit i tlačítka pro cestující ven a do interiéru.

CityBusy poptávkou vybavené byly z výroby, což se v interiéru projevilo trojhranou krabicou s tlačítkem. Toto však není v provozu a dveři ovládá řidič...

347 GO

Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Škoda_7_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 12-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2008 - 20:48:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezdá se někomu trochu divný GOočkovat 11 let starý trolejbus? Lepší by byla SO, jako tomu bylo u 348.
web: tr158.blog.cz
icq:348-506-861
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2679
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2008 - 20:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezdá se někomu trochu divný GOočkovat 11 let starý trolejbus?

Ani ne. Jedna ten trolejbus byl v hrozném stavu a jednak životnost trolejbusu je cca těch 11 let

/a pak se taky mohl MIGOŠ seknout/
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího

ICQ: 260 116 510
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1776
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2008 - 22:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino 15: MIGOŠ se sice sekává častějš než je zdrávo, ale o tomto su přesvědčený.

Všimni si těch cucků fólie nad dveřima a oknama... Pak jiný zlínský tr nepřipadá v úvahu (poslední bílé 15TrM reklamy nemají)
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Sanos312
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 573
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 04. prosince 2008 - 23:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ke 347: ma to stat nevyuzite na vozovne? To neni styl pana reditele a celeho podniku.
Trolejbusy jsou budoucnost všech národů.
Zlínský trolejbus náš vzor.

THE BEST CAR IS SKODA 100 AND MY TRABANT 601 S.
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 05. prosince 2008 - 08:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Migoš: Nemyslel jsem seknul v číslu vozu /jsem si jistý, že to víš/, ale v označení stupně opravy ;)
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího

ICQ: 260 116 510
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 05. prosince 2008 - 15:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trollino 15: Tak podle toho, že je to odstrojené na skelet to je generálka minimálně karoserie a interiéru, a třeba s netknutou výzbrojí, nápravama atd.. Ale to by byla trochu kravina, když už karoserie, tak snad aj výzbroj...
Střední oprava nebo velká prohlídka vypadá jinak (SO dělali tehdá ještě před GO na jedné z těch jihlavských 14ek a jak byla potom na GO zrezlá)
Jaks to myslel???
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Oko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 05. prosince 2008 - 22:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak asi misto 100 vypinacu je lepsi poradne tornado ve voze..... Spis si myslim ze by starsi vetsina nechapala a nikdy nepochopila a tak se to radeji nezprovozni a lufting bude dal... myslim ze by se usetrila jak stava na vytapeni atak mechanika ddveri,,,,
Oko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 05. prosince 2008 - 22:21:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZLIN 24 ..nebudme detailisti..tramvaje..a snad i metro ty cudle ma...ostarva tez... asi vi co delaj
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 05. prosince 2008 - 23:04:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oko: Ale ani u nás to není na všech vozech. Tramvaje a trolejbusy tím jsou zpravidla vybaveny, autobusy jen ty nové. A v pravidlech pro používání PODu je celkem binec.

Ale tam kde to je, tam to významně šetří enegie, to je fakt.
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího

ICQ: 260 116 510
Oko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 06. prosince 2008 - 14:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...setří energii.... To kdyby slyšel pan vedouci podniku.... Jo, však me je to jedno. ahoj
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 06. prosince 2008 - 22:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si mile rád nechám vysvětlit, jak se u autobusu šetří energie na vytápění tím, že má pod.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 06. prosince 2008 - 23:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: U autobusu se dá využít odpadní teplo a elektrikou si jeno přitápí v případě potřeby, ale trolejbus je odkázán jenom na elektrické topení. No a tím, že se otevřou dveře, hodně tepla dostane ven. Takže když přijede kloub na zastávku, kde je dejme tomu jeden člověk nastupující třeba 2. dveřma, tak kdy unikne víc tepla??? Když řidič otevře všechny 3 dveře (1. totiž nemusí, když kaštan leze do 2.) nebo když si kaštan otevře jenom ony 2. dveře ke svému nástupu???

VIDEOGALERIE SPUŠTĚNA!!!
Ať víte o co de, čtěte tuten článek.
Na prvních 7 videí se můžete proklikat na http://galerie-mhd-gasonuv.blog.cz/
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3572
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 00:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne. Autobusy k vytápění používají chladící kapalinu motoru a dokud se motor nezahřeje, tak můžeš pustit bufíka, což je naftové, nikolivě elektrické topení. A pokud jde o trolejbusy. Nevím jak jinde, ale u nás má DP nasmlouvaný maximální odběr proudu a za něj taky stabilně platí - nezávisí to až tak na spotřebě jednotlivých vozů. Prostě to je paušál, který není dobré překračovat.
Takže v případě POD neargumentujte šetřením energií (byť u těch trolejbusů to tak v podstatě je).
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2297
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 01:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Bohužel (naštěstí?) Zlín (a tehdejší DPmG) je znám svými vynálezy na měření spotřeby kW/h, která se neustále sleduje (jsou vytořeny tabulky norem spotřeby) a jejich překročení je sankcionováho stržením prémií. A co někteří propálí svou nohou, se snaží dohnat třeba (ne)topením.
Takže ve Zlíně je vše o šetření (nejen energií). Ono bych se nedivil, že by jako úsporu nan popt.ot. započítali i opotřebení dveří apod.
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:|:. ICQ: 271 444 785
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 10:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlin 24tr: Vzájmu každého řidiče by mělo byt nejezdit jako prase a přiměřeně topit, skříňka za kabinou řidiče zaznamenává i teplotu v salónu...
Gasonův blog - tisíce fotek na jednom webu... |Galerie zlínské MHD| ICQ: 472-137-831 | Skype: migagason | 754 068 JE BEST | 4. 12. 2007 - spatřen první Crossway u HousaCaru - Toť asi všecko, co sem Vám chtěl sdělit...
Pan_x
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 11:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přihazuju nějaké foto ze včerejšího, konečně pěkného, víkendu

Richard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 07. prosince 2008 - 17:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme tak u toho šetření, má někdo info jak to vypadá s rozpočtem na provoz MHD v příštím roce? Nějak veškerá diskuse nenápadně utichla.
Můžete se mrknout na moje stránky o dopravě :
- Richardovy stránky -
Oko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 10:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Migátor to vystihl vcelku přesně.Ono ale jde o to že nove hybridni "vozy" topi plne automaticky a kazde otevreni znamena fajn pruvan a cekani az si počitač vzpomene že je uvnitř chladno a milostive pritopi.Myslim i u busu kde je topeni zdarma je vetrani nekde minimalne obtezujici..než takovy cestujici s 2 cagany a 5 taskami co leti s kauflandu nastoupi ,tak to chvili trva...
Pavel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 13:04:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuším, že jsem kdysi s vedením DSZO tuhle problematiku probíral, a v té době měli spočítané, že investiční nároky na samoobslužný systém otevírání dveří cestujícími jsou vzhledem k případným úsporám vysoké. Je to ale už nějaký pátek, třeba se s rostoucíma cenama energií tento stav změnil, nicméně ono dodělávat tento systém do stávajících trolejbusů a autobusů by asi taky nebylo zrovna levné, toť otázka. Aspoň máte návrh na téma pro další setkání s Ing. Kocháněm.
Zlínský spolek přátel trolejbusové dopravy, o.s.
Každý den Vám přinášíme aktuální informace ze světa městské hromadné, dálkové i železniční dopravy, a to nejen z území České republiky. Mimo to zde naleznete téměř 2.000 fotografií s dopravní tématikou.
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 17:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel: No, když už se nakupují nové pětadvacky, tak by bylo prozíravé je tímto systémem rovnou od výrobce vybavit. DSZO by totiž měla myslet na to, že za dejme tomu 15 let jejich provozu se může leccos změnit a při případném zavedení POD nebudou 25Tr pak stát na dílnách skrza montování čudliků a rozvodů po celém voze. Z výroby toto zařízení může být odpojeno jako u CityBusů...

Apropó, proběhl ve Zlíně někdy nějaký zkušební provoz třeba CityBusů s poptávkou???
gasonuv.blog - tísíce fotek na jednom místě...
Foto, video i info galerie zlínské MHD - stovky fotek vysoké kvality, aktualní informace, přehledy,...

Děkuju za shlédnutí!!!

Su mejdlař a nestydím se za to...
Canon A 720 IS
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 19:29:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo a koho by zajímalo, jak je na tom osmsetčtrnáctka...
gasonuv.blog - tísíce fotek na jednom místě...
Foto, video i info galerie zlínské MHD - stovky fotek vysoké kvality, aktualní informace, přehledy,...

Děkuju za shlédnutí!!!

Su mejdlař a nestydím se za to...
Canon A 720 IS
Domek_bus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 08. prosince 2008 - 21:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už sem si to četl....
ČSAD=Čekejte smradi autobus dojede(to říká můj brácha).
Příspevok smatlavok:-)

Máňa jela na kole a skončila v stodole,Pepek za ní utíkal koleno si rozlámal.

Richard
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 15:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přece jenom se objevuje info o financích na příští rok :

http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/dobra-zprava-jizdne-v-dszo- nepodrazi20081209.html
Můžete se mrknout na moje stránky o dopravě :
- Richardovy stránky -
Trollino_15
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 17:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je nejlepší věta:
„V prvním čtvrtletí příštího roku si necháváme zpracovat velmi podrobnou analýzu o způsobu hospodaření, zda v dopravní společnosti neexistují ještě nějaké rezervy."

Ale jinak je to dobrá zpráva :-)
MHD je pro lidi ! ! !
Trollino, Urbino, Vario...hvězdná trojka Ostravské MHD

Kouzlo dopravy - MHD v Ostravě, Opavě, fotogalerie, vypravenost, plány a mnoho dalšího

ICQ: 260 116 510
MigoŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 09. prosince 2008 - 20:28:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kurňa, rezerv je...
Si vemte dvojmontážky na hnacích nápravách trolejbusů, na sólu by se daly ušetřit 2 disky s pneu a na klouby dokonce 4 disky s pneu...

Mimoto, dnešní odpoledne bylo zas plné blbů za volantem v centru města. O nehodách sice nevim, ale málem na křižovatce u podjezdu (křižovatky Dlouhá x Vodní) málem vletěla tmavozelená Oktávka do 409 na lince 2. Jestli sem dobře viděl, tak to oba řidiči ubrzdili tak o 10 cenťáků. Nicméně se Oktávka po krátké rozprávce s řidičem DSZO vymotala a odjela směrem na Vodní ulici (z Dlouhé směr z centra), z 409 vylezli pasanti, popojela nad křižovatku a byla odstavena bůhví proč v pravém jízdním pruhu. Dvojka teda dál nejel (jestli ji nahradila hotovost nevim), čtverka od Vršavy uvíznutá za incidentem toto místo objela na diesel s + 5ti minutama na zastávce Dlouhá.
gasonuv.blog - tísíce fotek na jednom místě...
Foto, video i info galerie zlínské MHD - stovky fotek vysoké kvality, aktualní informace, přehledy,...
Děkuju za shlédnutí!!!

Su mejdlař a nestydím se za to... Canon A 720 IS