K-report
 

Archiv do 17. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv do 17. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 12:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem, že mě snad šálí zrak, když jsem včera v cca 23:40 potkal v Hrdějovicích spoj linky 104 směrem do ČB - čekal bych, že provoz stejně jako u linkové dopravy skončí v podvečer. A kromě jedné, právě nastupující dívčiny, se kterou se řidič zřejmě zrovna přel o polatnosti jízdního dokladu ve voze žádný další platící či neplatící cestující nebyl. Tomu říkám smysluplná šichta
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38483
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 15:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ho potkal na Mariánským a to už tam byl možná zase sám. Krátká Karosa to byla.
Pak jsem viděl i jednu 53. Pár lidí tam bylo, nicméně kdo by jezdil v jednu ráno z Máje do centra...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 01. ledna 2008 - 16:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: Linka 104 jezdí bez omezení i na Štědrý den.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 16:16:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že zamrzlo nejen venku, ale i na naší diskusi.

Jen pár postřehů z dneška. Na ?/11 byl Solaris 15, č. 154 - napadají mě 3 křizovatky, které jsou v kombinaci s tímhle vozem přímo lahůdkou - Pekárenská × Nádražní, Pekárenská × Pražská ve směru před IGY a možná i Pražská × U Trojice.

Trolejbus č. 25 má na čumáku resp. levém předním rohu zelenomodrou šmouhu nezanedbatelného rozsahu.

Vozem autoškoly se místo právě generálkované 267 stala 279, která sice přišla o evidenční čísla na čelech, ale zůstalo ve voze vedle dislpleje s časem. To už tady možná zaznělo, kdyžtak se omlouvám.
KAROSA - Správný směr.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2092
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 17:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezaznělo, díky moc za info.
Na 11 se občas šejdrové vozy 153 a 154 objeví. Tebou výše jmenovaná místa patří k těm "chuťovkám", kterých pár na každé lince je. Třebas na 1 od Nedbalky na Husovku, přímo velkým bonbonkem musí být devatenáctkové zatočení z Dobrovodské do Hraniční......
Jednou si dlouhý solárko (zdá se mi, že zrovna 154) zkusilo i pětku.
Na každou svini přijde řezník....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 18:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Jj, 153 si linku 5 zkusilo několikrát, ale 154 POUZE jednou a já blbec to tehdá viděl, ale nevyfotil .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 18:14:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: taky dík za info, tak o 153 na 5 jsem nevěděl.
U tý 154 se dostáváme do pikantní situace, ten den to totiž na tej pětce viděli zřejmě všichni, ale bohužel nikdo asi nevyfotil.
Na každou svini přijde řezník....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2656
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 18:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: No 153 jsem na 5 viděl minimálně 3x. Přeci jen na to měla více času, než 154...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 19:34:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Z Nedbalky na Husovku to docela jde, pokud si ovšem nějaký jelito přijíždějící od výstaviště a odbočující vlevo nestpoupne moc dopředu.
Horší je to, řekl bych, taky tady, ale linka 8 směr Máj. Tady je třeba to fakt hodně vytáhnout a najíždět pomalu, aby protijedoucí stihli uhnout.

Souhlasím s "devatenáctkovým bonbónkem" Dobrovodská -> Hraniční, občas je to o nervy s Citelisem, natož se Solárkem. Ovšem ve srovnání s takřka delikatesním štrekování 15 m krabice z Nádražní vlevo pod viadukt na lince 5 je 19ka pořád ještě pohodová linka.
Mě osobně se nejpohodovější linka pro vozy 153/4/5 zdá sedmička.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kosťa.)
KAROSA - Správný směr.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3127
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 19:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa: Jen se zeptám - nevšiml sis, jestli ta autoškolní 279 má tabla a strojky? Já jen postřehl, že evidenční čísla a piktogramy jsou sloupány na čele, na oblině i na zadku, ale panelů jsem si nevšiml... Číslo na kabině jsem taky zaznamenal, ale strojky ne..
Docela by mě zajímal důvod...
1) 279 se po generální opravě 267 vrátí do pravidelného provozu, čísla sloupána kvůli administrativě.
2) 279 odbrží dočasně číslo 267..
3) 279 je odsouzená k pouze autoškolní službě.
4) jiná možnost...
No jsem na to zvědav.

Solárkem na lince 11 jsem se dnes náhodou svezl od nádru k DP. Musím pochválit řidiče, který na Nádraží cca kolem 16.hodiny počkal na linku č.12 kus za ním jedoucí a přitom nechal otevřené jen střední dveře, aby nevětral... Takový postup jsem viděl poprvé. Sice kravina, ale potěší to.
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. ledna 2008 - 20:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Strojků jsem si nevšiml, protože mě udivilo vůbec už to, že máme novou autoškolu a v zápalu zjišťování evidenčka jsem na jiný detaily nekoukal.
Jinak vidím, že jsme dnes oba absolvovali stejnou cestu stejným vozem. 154 Nádraží - DP, ale já s odjezdem ve 13:21.
KAROSA - Správný směr.
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 04. ledna 2008 - 00:12:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, a teď nejsem si jist, zda jsem správně v diskusní skupině "Budějovické trolejbusy" nebo "Budějovické autobusy".
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38527
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 04. ledna 2008 - 02:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budějovické trolejbusy jsou i o autobusech.
Zítra proběhne velký přesun, tak snad pak budu moci příslušný komentář pod název a do záhlaví dodat.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 22:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dal bych sem název "Vozidla a provoz budějovické MHD"
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 23:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já bych to nechal tak, jak to je. Funguje to tak už od začátku, tak proč to za každou cenu měnit.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38652
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 05. ledna 2008 - 23:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měnit ne, doplnit ano. Nestojím o sterilitu (MHD xy u všech témat), ale zažitost by neměla mást nově příchozí. Časem to vyřeším jako u plzeňské debaty.
Fungovalo i ubytování v jeskyních nebo na stromech, přesto se lidstvo nakonec uchýlilo jiným směrem.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 10:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před necelou hodinou spatřen kloubák ev.č. 127 v Táboře na kruháči u Baumaxu Nějaký zájezd, nebo něco jiného?
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 11:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tato mistnost se jmenuje podle obcanskeho sdruzeni Budejovicke trolejbusy, ktere se zabyva vsemi aspekty budejovicke MHD a jmenuje se tak nejspis podle sympatii jejich clenu k trolejbusum v CB. (nejsem jeho clenem tak me kdyztak opravte :-) )
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 11:48:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tato místnost s tímto názvem existovala mnohem dřív než spolek "Budějovické trolejbusy", proto se určitě nejmenuje podle nich.
Na každou svini přijde řezník....
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 14:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Poslední dobou to není nic neobvyklého. Jelikož má reklamu na HC Mounfield, tak vozí mladé hokejisty po stadionech v JČ kraji. Někde mám fotku cca před měsícem v Soběslavi a minulý týden jsem jí potkával u Veselí. Jezdí hlavně o víkendech, v týdnu normálně linky MHD.

Tak co, kdo dostane pochavlu před nastoupenou jednotkou?

Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2671
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 14:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tímto uděluji HPmu pochvalu před nastoupenou jednotkou K-reportu!!! Rozvinutou zástavu si každý domyslete .
Mmch HP, dopadlo to přesně, jak jsme všici s Kosťou říkali...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3129
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 06. ledna 2008 - 16:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Ď.

Ono to neni tak lehký. Ráno při pohledu na ledovku jsem si říkal, že tam asi bude sólo, ale nějak jsem to dál neřešil. No a když jsem jel z města domů, tak mě jen překvapila u Terna, tak jsem se otočil a jel jí šotnout. Takže jen taková menší náhoda, no. A taky jediná fotka, co jsem dnes v tom hnusném počasí udělal.
Vědět to dřív, tak si alespoň půlkolo dám...
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 09. ledna 2008 - 23:56:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro oživení něco ze včera. Ev.č. 47 na 14. Za poslední ca měsíc se 21Tr na 14 několikrát zabydlely, já je tam viděl 3x.

SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3133
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 19:00:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další oživení do už pomalu mrtvé diskuze.

Jedna taková "malá bezvýznamá poznámka". Trolejbus č.02 odstaven na konec kolony smrti. Potichu tak skončil provoz první série z roku 1990 a Rábu už v Č.B. uslyšíme maximálně od nějakého autobusu, které jsou ale taky už pomalu vymřelý druh. Poslední známé vypravení bylo 20.12.2007, dle orientací zřejmě na lince 17. Nebo jí snad někdo viděl později? Od 24.12. jezdí Firo Tour na nástupci.

Původně jsem fotil dým, vznikající za nastartovaným atmosférákem (mlhovina patrná v pravé části snímku), ale nakonec jsem neodolal záběrem celé kolony smrti. Dnes tam již tedy stojí 4 vozy, přičemž zejména vozy 06 a 01 mi začínají připomínat stav několika dlouhodobě odstavených Brněnských 14Tr před sešrotováním... Ono dle mého názoru tyhle taky nic jiného asi nečeká (snad mimo 01). I když se necháme překvapit.

Byť mám staré vozy rád a ve většině měst je vyhledávám, tak jsem docela rád, že do pravidelného provozu už nezasáhnou. I když v případě hlučnosti mi poslední dobou připadá, že mají adekvátní nástupce...
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. ledna 2008 - 19:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: A sakra, tak už to je definitivní. Ještě v úterý (tuším) stála trochu vedle, jako kdyby zrovna zatáhla z linky. No tohle je její konec. Ona i ta cena nafty není aktuální . Bude se mi po vozech 15Tr07/7 stejskat, ikdyž upřímně také říkám, jsem rád, že v provozu nejezdí.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 11. ledna 2008 - 23:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem byl svědkem celkem zajímavé scénky. Stojím u DK. Přijede dvojka. Aby lidem nebyla zima, řidič zavře dveře, ale vyčkává na čas odjezdu. Pochopitelně sledoval palubák a v daný čas se rozjel, aniž by si všimnul, že jej vzadu dobíhá primátor. Teda ujet předsedovi představenstva Dopravního podniku, to se stává málokdy . Nicméně pan primátor to vzal s humorem a počkal si na další...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 08:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Nádherná podvečerní fotka, je to tak, zástupcem serie 07/7 se už v pravidelném provozu nesvezeme a na zázraky v ČB nevěřím.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 12:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rábu už v Č.B. uslyšíme maximálně od nějakého autobusu
No oni některé těch posledních dodaných 15Tr s "modernizovanou" Rábou taky dělají pěknej kravál...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 12. ledna 2008 - 22:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo dneska nebyl v Budvarce, tak nejni.
Všichni fandové MHD z Budějc, kteří za něco stojí, kdomě Dana a Ríši, tak dnes přišli... ;)
kroužek, prosím....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 10:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Pesně tak. Tak hojná účast mě naprosto dostala. To, že jsme obsadili dva stoly, o něčem vypovídá. Veřejně chválím tvé organizátorské schopnosti !!!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 11:32:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Nechtělo by to udělit Felixovi pochvalu před nastoupenou jednotkou K-reportu?

Účast hojná, podle mě to byla výborná sešlost fandů, fotičů, řidičů, majitelů autobusů a příznivců dopravy nejen v ČB. Chválím. Felixovi 1*
KAROSA - Správný směr.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38816
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 11:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kolik vás tam tedy bylo? :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2696
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 11:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuším, že 10 .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 13:13:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Já taky děkuji, tolik se nás dříve nikdy nesešlo. Doufám že to někdy zopakujeme.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38818
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 13:43:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je slušný, nás se před koncem roku nakonec sešlo taky deset. :-)


Jeden člověk tam už není (Mirbusak :-O) a druhej fotí (Tomt).

Mrzí mne to, že jsem nebyl účasten, ale dozvěděl jsem se to tuze brzy, na mail mi to nedorazilo vůbec (i když to by muselo tak tejden napřed minimálně, abych to zaznamenal...).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 20:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taktéž dík za zajímavě strávený večer.
Jen je škoda, že dotčené restaurační zařízení neumožňovalo srážku stolů nebo přidání samostatných židliček..

Martin: No vy ste tam teda vypadali.
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 21:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám taky poděkování za příjemný večer.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 11-2004

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 22:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

omlouvám se, že jsem sem včera v značném nadšení a lehké opilosti připsal, že všichni, co za něco stojí, přišli. Jirka, Venca, Martin, Martin, Mirbusák...a mnozí další tam nebyli, ačkoliv to neznamená, že by stáli za nic. sorry kluci, tak jsem to nemyslel :-)))
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38834
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 22:53:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě aby taky jo... Bych Ti přisřihnul křidýlka.

PS:
Sraz příští sobotu bude. Buď Sklep na Lanovce, nebo U koně. Míst bude dostatek, srážky povoleny. :-O
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2095
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 22:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix:dobře. Pokud dorazí pozvánka i na můj mail, kam se bohužel zřejmě nedopatřením nedostala, velmi rád si popovídat přijdu...
Takhle jsem byl od vánoc natěšen zbytečně....
Na každou svini přijde řezník....
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38836
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 13. ledna 2008 - 23:02:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HP:
To se musí. :-)

VB:
Příští sobota platí, začátek asi už někdy kolem čtvrtý, aby se dalo dostat rozumně domů (=někteří musí končit už v sedm)...
To samozřejmě platí pro všechny.

PS:
V Pcích jsme včera byli jen čtyři (činní).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 19:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: to myslíš mě???
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 20:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: na mě(zatím)to bylo pozdě:-(, jinak pozvánka dorazila.Až budu místní, no problem se sejít, tak za 2 měsíce, je mi jedno den i hodina dopravního piva
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38872
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 14. ledna 2008 - 20:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen Tebe, i do Vodňan se pak už musí z Číčenic pěšky... Více viz mail.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 19:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kolik citelisů ma celovozové Mercury?
já to neumím spočítat, protože, vždycky, když vidím citelis s Mercury, neumím na něm najít evidenční číslo...
kde ho má? vepředu ani vzadu není. (copak jsem slepej?)
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2702
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 15. ledna 2008 - 20:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Felix: Pouze na Mercury má 161. Půlku vozu na Mercury mají 163, 164, 165 a 166. Celkem tedy 5 vozů. Ev.č. tam jsou - vpředu u levého světla, vzadu uprostřed deklu motoru (166 na zadním skle).
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 16. ledna 2008 - 14:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krátce k Mercury: Můj favorit je 163.
Jinak dneska to schytala výše zmíněná 166, na Zavadilce to do ní zezadu mázla nějaká slepice, který nedošlo, že na mokrých kostkách brzdí osobák o fous hůř než na suchém asfaltu. Auto tam prý "rozesmála" docela dost, autobus jsem zahlídnul na vozovně a nevypadá to tak tragicky (v podstatě tam nic není).
Citybus 222 je bílý a po odstávce se nám včera vrátil i vůz 167. Dnes je možné spatřit ho na lince 7.
KAROSA - Správný směr.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2704
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 16. ledna 2008 - 14:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa: To s tou 166 to musela bejt celkem šlupka! Čumák o půlku zkrátila, ale pravda je, že to byl nějakej starší vehykl. Dost jsem se divil, že na pohled tomu nárazníku nic není, nicméně podle mě bude popraskanej, což není vždy vidět.
222 ale dnes nejezdila, že ne?
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 16. ledna 2008 - 15:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: 222 jsem viděl popojíždět jen na vozovně.
KAROSA - Správný směr.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2719
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 10:39:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v letech 2008 - 2011 má přijít 8 vozů 25Tr = 2 každý rok. Silácké sliby magistrátu o dodávkách 5 vozů ročně do roku 2011, kterými se chlubili v médiích, jsou tradičně v pr.... Nicméně je dobře, že přijde alespoň toto. Jsem zvědav, jak to dopadne s autobusy . Je to sice utopie, ale s Citelisem 12m by mi udělali velkou radost !
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 38939
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 12:52:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Tys´ tomu snad věřil? Jistě bylo řečeno, že těch 5 vozů ročně bude jen v případě, že XY. :-O

Sobotní sraz platí, bude už od 14:00 u Koně. Účast je očekávána hojná, krom místních přijedou i účastníci vzdálenější (Tejn, Vodňany, Blatná, ...) a ještě vzdálenější (Praha, ...). Jsem zvědav, jestli těch 10 lidí překonáme a porazíme tak mnohem větší brněnskou základnu. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 13:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Běžně se držím pouze "dieselových" témat, ale něco sem přidám: http://www.novinky.cz/clanek/130990-tramvajim-a-tr olejbusum-dominuje-okridleny-sip-skodovky.html

Prej "nově i v Českých Budějovicích"
KAROSA - Správný směr.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 15:32:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové trolejbusy do ČB tak já sem přidám okdaz z mladé fromty na již zminovanou tématiku :-)
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3148
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 17:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když by se nakupovalo dál tímhle tempem, tak by za pár let nebylo co obměňovat....
Ostatně ceduláci zřejmě letos případným vyřazením nějakého a modernizacemi dalších končí. A už se začíná uvažovat i o výřadu / druhé modernizaci prvních modernizací, třeba takové 42 a 38 už zrovna moc reprezentativně nevypadají, ono 7-8 let po provedení už je znát....

Martin_zlivský: Jen OT - sobotní sraz se týká hlavně železničářů, co? Kdyžtak meilem, ať to tu nezasíráme.

Z provozu - Citelis č.158 má novou totál CVR na autocentrum Citycar. Reklama vypadá moc pěkně. Takže oreklamovaný jsou všechny Citelisy od č.156 do 169, kazí to jen nedávno sloupaná 162..
No a těší mě, že je pomalu 25Tr začínají dohánět.
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 18:17:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no ja zas doufam ze tech 25tr nenakoupi moc, aby se nezacaly v prehnane mire vyrazovat 15ky, nebot jsou v dobrem stavu (nektere mozna budou jezdit dyl nez prvni 25 :-) ) a nejak je mam osobne rad mozna vic nez jen racionalne :-)

jinak 136 (nesplet jsem se ? - je to ta se zabilenou maskou u svetel) ma krasny novy tmave modry potahy na sedackach (dnes rano na 11)
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 20:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Já osobně bych se další GO starších generálek nebrábil. Samozřejmě by se to nemělo přehánět, ale nějakých 5 kusů - proč ne. Navíc čekám, že za dva - tři roky se začnou provádět i GO 15TrM - ty nejstarší nevypadají již nejlépe.
Libcha: No já doufám, že ceduláče letos zmizí. Ty vozy jezdí 17 let bez GO a jsou na tom tak jak jsou. 15Tr po GO jsou v dobrém stavu, to je bez debat. 15TrM jsou bohužel nekvalitně provedeny, co se týče antikorozní ochrany, a tak reznou jedna báseň.
A to že 15Tr přežijou 25Tr se mi zdá jako blbost. Není k tomu důvod.
Ta B741 je 134 a ty sedačky má již od podzimu.

(Příspěvek byl editován uživatelem m - r.)
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 20:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče nákupu nových vozů, město slibovalo že nakoupí více trolejbusů, nebo jen více vozů MHD obecně? Je totiž možné že ten deficit oproti původním předpokladům vyváží nové autobusy, které dřívě nebo později také přijdou a kterých je nyní potřeba nejspíš i více než trolejbusů, jelikož ty starší z nich jsou na tom technicky podle mě hůř než 15Tr.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2727
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 20:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zděna: No tak jediný tragický autobus je ev.č. 130 - ty díry skrz sloupky nevypadají nejlíp a vůbec ten autobus je dost sešlej - asi tak jako 126, 128, 129 a 132 těsně před výřadem. Tomu moc času nedávám. B741 z 1996 jsou na tom relativně slušně, ikdyž taková 133 je slušně prorezlá. Na B941 se občas udělá nějaká ta oprava. Upřímně řečeno nevím, co kupovat. Možná letos pár kloubáků a zbavit se vozů 130 a 133 - 137 a pak místo GO generálek koupit nějaký ten sólo Citelis.

Jinak magistrát sliboval 34 nových vozů. Když odečtu 8 25Tr, tak mi vychází 28 busů - co s tím budem dělat??? Takže se kloním k tomu, že budem rádi, když nějaký bus vůbec přijde.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2097
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 20:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský: sice máme neočekávanou a milou návštěvu, ale budu se snažit alespoň na kousek dorazit, nic ale slíbit nemohu. Do kdy to plánujete?

K nákupu: pokud vím, tak se tak nějak upřesnilo a zveřejnilo, že se letos koupí dva trolejbusy a jeden autobus. Nechci být špatný sýček (to rozhodně né), ale nějak tak to k tomu směřuje.
Nějaké sólíčko by bodlo, přeci jenom od posledního nákupu sólo autobusu letos uplyne již pět let a to je zatím největší mezera.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3151
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2008 - 20:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: A co 131? Ve výčtu sešlých chybí.
Taky bych radši viděl nejdříve se zbavit (modernizacema) cedulových trolejbusů a poté pozvolně doplňovat novými 25Tr. Tempo 2ks ročně dostačuje. Až budou zmodernizovány všechny 15Tr, tak bude tempo 2ks nových vozů a 2ks modernizací starších dostatečný, park bude obměněn.
U autobusů je to složitější, ale neviděl bych to tak tragicky. Každopádně B741 už dlouho nevydrží a mnohé B941 je dohánějí.
Sóla jsou obměněna, tam už není co generálkovat... Naopak se "obávám", aby se nerozjely druhé modernizace i u vozů modernizovaných poprvé u nás.
To už by tady opravdu ty sedmistovky byly do roku 2015, né-li dýl. Nic proti řadě 700 a našim modernizacím, to chraň bůh, ale přeci jen morální zastaralost udělá svý. A pár (5 by stačilo) malých Citelisů by pomohlo, ale až tak za 2-3 roky...
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....