K-report
 

Archiv do 31. ledna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv do 31. ledna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 10:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: pěkné video , my v létě 2007 v Budějicích jeli do Borku 25Tr ale to už není ono.
U nás v HK máme 15Tr e.č.80, a to když se rychlost blíží k 60Km/h tak rezonuje celé vozidlo (prostě masážní vůz ).
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 18:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jamix:

Vedení cik-cak není oficiální název. Je to vedení, jak to popisuje M_r a Martin_zlivksý.
http://trolej.com/
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 964
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 24. ledna 2008 - 22:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cik-cak: Jen pro doplnění - při konstrukci každého delšího trolejového vedení je třeba řešit podélnou dilataci. A právě dva nejběžnější tohoto řešení způsoby jsou:

a) cik-cak
b) s pomocí závaží a výměnného pole

Vzájemně se doplňují (kde není jedno, mělo by být druhé). Způsob b) umožňuje přímé směrové vedení troleje, při použití řetězovky navíc i přímé výškové. To vždy o něco zvyšuje maximální konstrukční rychlost. Co si tak vzpomínám, způsob b) je v ČB uplatněn:

1) u Výstaviště
2) na Pražské mezi Mariánským náměstím a Družbou
3) na Pražské mezi Strakonickou a Borkem
4) na Strakonické
5) v Husovce mezi Oskarkou a Strakonickou
6) v Husovce v Českém Vrbném

Možná mě někdo doplní, pokud jsem na něco zapomněl. Ve zbývajících úsecích by měl být cik-cak (méně či více viditelný).
Minimum délky intervalu, počtu souběžných linek a přestupních minut i metrů pro kvalitní a bezproblémovou cestu všemi směry.
Spolehlivost, jednoduchost, přehlednost a kvalita jako základ správné funkce dopravního systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2772
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 09:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada: Mělo by to být všechno.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Roman Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.31.45.134
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 19:26:43    Odkaz na tento příspěvek  

Tak trolejbus ev.č.18 je hotov a brzo bude vypuštěn. Tak jsem na něj dost zvědav.
Roman Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.31.45.134
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 19:28:37    Odkaz na tento příspěvek  

P.S. Má plastové sedačky.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 20:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roman Drschsler: ježiši, už zas? Já myslel, že už je to po chladném přijetí č.36 opustilo....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2774
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Já pořád nechápu, co všichni proti plasťákům maj. Já s nimi nemám problém.

Jinak dnes v podvečer zkolaboval trolejbus ev.č. 69 na úžasném místě - těsně před přechodem na nádraží, ve směru od viaduktu. Co to znamenalo pro mhd snad ani netřeba zmiňovat. Dost vozů bylo uvízlých v koloně za ním, zbytek začal jezdit odklonem, takže nádraží vynechali, ač měli od dispečera nařízeno se tam vrátit jinudy. Zvláště velkou radost z toho měli cestující linky 16, kteří museli na další spoj čekat hodinu a kus. Ale to je snad jediný extrém, v ostatních případech se lidi nakonec dostali. Pro 69 vyjela Tatra, avšak po několikerém restartování a resetování odjela po 15 min vlastní silou. Problém byl ten, že vůz by rád jel, ale neodbrzdila zastávková brzda . Holt elektronika není vždy to pravé...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r:to víš, povíme ti to a začneš je nenávidět taky
JJ, ty + sprejeři a grafitimani s nima problém nemaj. Nevím, proč ty, ale ti druzí jmenovaní již odhalili, že u těchto sedáků lze krásně čmárat a stříkat i "zepředu" a že je to mnohem jednodušší, než na ten hadr.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2775
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

i "zepředu" a že je to mnohem jednodušší, než na ten hadr.
Jenže zkušenosti s odstraňováním jsou dobré.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 4-2005

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže zkušenosti se sezením jsou už horší
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zděna: To jsem si nevšim. Mám-li to srovnat se školními lavicemi, tak plastové sedačky jsou proti nim luxusní posezení. A vůbec, mhd není o pohodlí při sezení, ale o odvezení z místa na místo.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m__r: ted se vracis v case zpatky. v dnesni dobe jsou (podle me spravne) tendence k zpohodlnovani dopravy obecne a tyka se to i mhd, tim by se mela stat o neco atraktivnejsi...
nekdy je clovek samozrejme rad ze si sedne, ale kdyz jedes vecer unavenej pres cely mesto tak vyhrata plysova sedacka je balzam na dusi...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 21:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r:A vůbec, mhd není o pohodlí při sezení, ale o odvezení z místa na místo.
No tak naštěstí už 18 let né. A "stranický úkol" odvézt za každou cenu masu lidí ráno TAM a odpoledne ZPĚT za každou cenu i za cenu nasazení vozů v mezním stavu už je pryč.
Přeci jenom od té doby se v dopravě začal užívat i pojem "kultura cestování".
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 25. ledna 2008 - 22:49:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r:

mhd není o pohodlí při sezení, ale o odvezení z místa na místo.

Ty jsi ale humorista.

(Příspěvek byl editován uživatelem nalim.)
http://trolej.com/
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39222
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 00:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věta z brněnského rozboru možností úspor v MHD to popisuje přesně:
Definovat současnou kvalitu služeb a definovat mez, kam může být kvalita snížena


A samozřejmě zjisit, jak moc se dá kaštany ještě voškubat.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 14:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevim jak je to s obehy autobusu na 11 a tak bych se chtel zeptat: na spoj 7:15 z novych hodejovic tocny prijizdi vozidlo z vozovny? vetsinou totiz stoji na tocne kloubak pekne dlouho, ale casto jede vymrzly citybus a uz asi 3x prijel na tocnu az 3 minuty po pravidelnem odjezdu, a tak vzniklo velke zpozdeni...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2777
Registrován: 12-2004

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 17:42:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: Tak 2/11 (PD - škola) začíná v 6:52 na vozovně (nástup řidiče) a protože vozy najíždějí na 11 vždy (téměř) na konečné, tak by to tak mělo být. Zpožděný příjezd bude dán tím praštěným přejezdem v Mladým.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 39252
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 26. ledna 2008 - 19:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A líp nebude, rekonstrukce dvojmostí na depem pekelně snižuje kapacitu tratě a i toho přejezdu.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 839
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 03:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M-r 2774: a mě lidi bili, že pojedou domu dýl, jelikož jejich bus má ostrý obrat (10 minut)a stojí pod střechou u pošty,už chtěli odvézt autem. jednou jsem si vzal službu a menší komplikace na jinak velmi vydařené službě na střeše
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2785
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 10:19:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak: Jo, od tebe tam byli v koloně myslím dva. Jedno Régio a jeden turek. Hádám, že to s ostrým obratem bylo to Régio. Byla to celkem sranda. Od viaduktu k poště zácpy jak a zbytek Nádražní úplně prázdný .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 11:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Régio? To vypadá na 15:40 do Lišova, ten jede hned následně v 16:25 do Třeboně. To je ostrý dostatečně, protože, když to bylo hůře průjezdný, tak jsem ho občas potkával ve 25' teprve v Nádražní.
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 11:58:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Régio i Turek, Régio příjezd 18:15 odjezd 18:30(odjížděl ve 40) a Turek (příjezd 18:15) měl jet v 18:20 přes Zaliny do Ledenic až Borovan odjížděl v 18:35
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 12:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusák: dík za upřesnění.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 13:40:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k sedačkám. Já jsem budějickým plasťákem nejel, tak to nemůžu tak úplně posoudit. Ale zaráží mě, že tady je k nim taková averze, a kousek vedle si v jiné diskuzi přečtu něco o tom, jak jsou čalouněný sedáky nehygienické, jak si na ně sedne kdejaký houmles a breberkama se to tam jen hemží a zlatý tétrojkový lamináty, který se jen lehce setřou mokrým hadrem a ještě jsou na sezení pohodlnější... Já tedy souhlasím s M_r, že to není bůchvíco, ale pro potřeby MHD stačí. Možná by se dalo parafrázovat, že máme takové sedáky, které si jako společnost zasloužíme. Až se nám podaří ve VHD eliminovat hovada a vandalismus alespoň snížit na únosnou mez, tak ať jsou sedáky třeba v kůži.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 14:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem názoru, že na ten kousek po městě plastová sedačka stačí, a navíc jsem se s tímto typem sedaček setkal i v Praze v T3 a sedí se v tom líp jak ve starých laminátkách.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Roman Drechsler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.31.45.134
Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 19:52:17    Odkaz na tento příspěvek  

Já sám za sebe můžu jen souhlasit s plastovýma sedačkama. Nerad si sedám na něco látkovýho kde už seděl nějaký ten santus. P.S. Je to jen můj názor.
1099
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 20:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ac uprednostnuji latkovy - hlavne ty co jsou zaklad v IVECU CZ, tak plastaky nejsou tak spatny. Treba tyhle co byvaly v T3M 8029 http://www.prazsketramvaje.cz/obrazky/vozyosobni/8 029-12.jpg podobny jsou/byly ve 2 prazskych B951. Ale co osobne fakt nemam rad je kozenka - v lete pali jak svin a pak se lepi obleceni na prd.. A laminat - tvar co je v T3 je udes, tam si radsi ani nesededam, ten se vyrovna seslim co jsou v 8171M.
Nejsympatičtější jsou mi ŠKODA a Irisbus-IVECO ...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2789
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 20:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1099: Přesně tyhle sedačky, zmiňované v odkazu, máme i v našich dvou trolejbusech. Škoda že pouze šedé. Možná by mohli koupit barevnější variantu.
Sedačky v T3 taky nesnáším, koženka mi také vadí. Látkové jsou pěkné, ale po ca dvou letech používání nevypadají vábně.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 21:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A takhle se na ně maluje (36):


http://trolej.com/
Philip
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 21:29:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím co máte proti kožence ta je podle mě nejlepší. Není to tvrdé jako plasťáky, a taky se v tom nedrží ten "bordel" jako v polstru.
Jinak ty koženky máme ve dvou 15Tr a posezení dobré.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 12-2004

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 21:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nalim: Ano, maluje. Jenže za dva dny tam po těch čmáranicích nebyly žádné pozůstatky. Pokud by to načmárali na polstrovanou sedačku, tak to tam bude ještě půl roku, než se to ošoupe, nebo to nevymění.
Philip: Co mi vadí na kožence? Zvláště v teplém počasí se na ni nechutně přilepíš.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 27. ledna 2008 - 21:39:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský: tak skutečně nevím, kde jsem četl tu informaci o maximální povolené rychosti t-busu 65 km/h. Ale určitě to bylo v době, kdy jsem si dělal řidičkák na náklaďák a pod slovem internet jsem si představil maximálně název nějakého sportovního klubu. Ani v zákoně 266 o drahách, ani ve vyhlášce 99 jsem to nenašel. Ale, že jsem to někde viděl, na to dám krk.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 09:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Ty sedačky, který jsou na obrázku od kolegy 1099 jsou vzhledově výborný a pokud by se nakombinovaly modrožlutě, tak by i docela ladily se všemi našimy "Pendoliny" a s vozem 127.

Ono se jim ale docela dobře čmárá i po stěnách ve voze. Jizdní řády na označnících taky nezůstávají ušetřeny. Ale to by jim člověk buď musel lámat ruce v loktech nebo jim při odhalení nacpat takovou náhradu, že by jim z toho bylo špatně.
KAROSA - Správný směr.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2008 - 12:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová reklama na Citybusu (přikláním se k 215) na AutoFuture. Kdo chce vidět, příp. odfotit, dnes na lince 11.
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 17:45:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z dněsní výpravy:

Linka 1: Netradičně 127, dál 154 a taky 170.
Linka 7: 166, dopoledne jsem tam viděl 161 a odpoledne nějaký Citelis Euro 4, hádal bych 171.
Linka 8: na celodenním pořadí mj. 159, jeden ze šejdrů jezdila 149.
Linka 19: 156 a šejdrová 152.
Zajímavá byla linka i 11, kde byly k vidění např. Citelis 165 a Solárko 155.
153 jezdila tuším na jedničce, takže dlouhý zástupci "polské flotily" jezdily všechy.
Plasťáková 36 byla k vidění a svezení se na trojce.
Karosa č. 198 byla dnes na nepravidelný (plovárna).

Závěrem si nemůžu odpustit nepohoršení se nad demencí člověka, který vyrobil tohle:


Myslím, že to nepotřebuje komentářů. Nejen, že to nesvědčí o valné inteligenci autora, ale je to morálně zavrženíhodné a podle odstavce 1 § 260 zákona č. 140/1961 Sb., ve znění předpisů pozdějších, i trestné!
KAROSA - Správný směr.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2802
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 17:58:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa: Nad dnešní výpravou jsem malinko kroutil hlavou.
ad linka 1: se 127 osádka 165 (kolega B.), se 154 osádka 160, se 153 osádka 156 (odpoledne tam byl jakýsi neznámý).
ad linka 19: je jisté, že 152 byla na šejdru? Majitel totiž jezdil se 166 na 7; jinak na té 7 ta Euro IV byla skutečně 171.
15m výtvory jezdily tak výjimečně všechny.
ad demence: Tak kresléní "hákenkrojců", posílání Židů do plynu, hajlování apod. je dneska velmi moderní, zvláště mezi dětmi (13 - 18 let). Já bych snad ty koncentráky znovu zaved - pro takovýhle dementy, aby věděli, co tam ty lidi zkusili... Jinak s popiskem se z historickýho hlediska seknul jen o nějakejch 750 let .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 965
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 18:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa: No tak tady navíc něco nesedí rovnou "z výroby" od DP
Minimum délky intervalu, počtu souběžných linek a přestupních minut i metrů pro kvalitní a bezproblémovou cestu všemi směry.
Spolehlivost, jednoduchost, přehlednost a kvalita jako základ správné funkce dopravního systému.
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 8-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 19:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď koukám, že jsem se dopustil omylu: na 19ce nebyla 156, ale 157, takže omluva.
152 - vycházel jsem z toho, že běžně jezdí šejdry.
Jinak 127 nebyla šejdrová, odpoledne jí vodil druhý z dvojice "majitelů" vozu 165.


Vlada: Vidíš, mě to ani nedošlo, piktogram trolejbusu by tam skutečně být nemusel.
KAROSA - Správný směr.
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 22:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa: dnešní děti se nudí a neradi poslouchají historii, navíc ti co poslouchají tohle neudělají a ti co neposlouchají....
Co se plastů týká mě se zas víc líbí ty co bývali v T3, tydle "kloužou" aspoň mě jak na klondajku.
Jinak dnes večer jsem byl svědkem moc dobré jízdy (troufám si říct nejlepší jakou jsem měl tu čest okusit) s trolejbusem na t-9 Jediné co mi dojem z cesty trochu zkazilo bylo chování přepravní kontroly, která se alespoň dle mě na dobré reprezentaci dopravce moc nepodílela. To že tady lidi nezdraví, na to jsem si zvykl, to že řeší přestupek proti přepravní kázni zcela chybně je jeho věc až mu jeho nesprávný postup právníci rozcupují na cucky asi se bude divit, ale to že se chová dle hesla já jsem si právě vydělal, zbytek mě nezajímá mě docela nadzvedlo.. ach jo. Jo a poděkovat za přeložení jízdenky by byla asi troufalost největšího kalibru, ale kdo ví, třeba se někdy dočkám i toho.
Když má vozidlo na délku 17m proč všichni stojí u dveří a uprostřed je plno místa???
Nalim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 23:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silesia:

Navzpomeneš si na ev. č. tbusu, nebo na zastávku s časem odjezdu, v kterém jsi byl spokojen a nespokojen?

(Příspěvek byl editován uživatelem nalim.)
http://trolej.com/
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 29. ledna 2008 - 23:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nalim: čas bych věděl ale nechci někomu přitěžovat, vím, že u dopravce jsou různé tlaky takže veřejně to nezdělím po tom co vím jak se k infu v k-repu staví dopravci

edit: koukni na e-mail

(Příspěvek byl editován uživatelem silesia.)
Když má vozidlo na délku 17m proč všichni stojí u dveří a uprostřed je plno místa???
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 966
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 00:20:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chování přepravní kontroly
Ani se nedivím, kvalitu podmiňuje poptávka...
Minimum délky intervalu, počtu souběžných linek a přestupních minut i metrů pro kvalitní a bezproblémovou cestu všemi směry.
Spolehlivost, jednoduchost, přehlednost a kvalita jako základ správné funkce dopravního systému.
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 09:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada: a to je problém, myslím.
Když má vozidlo na délku 17m proč všichni stojí u dveří a uprostřed je plno místa???
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 967
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 09:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přitom donedávna nebyl o práci revizora takový nezájem... někde se asi stala chyba.
Minimum délky intervalu, počtu souběžných linek a přestupních minut i metrů pro kvalitní a bezproblémovou cestu všemi směry.
Spolehlivost, jednoduchost, přehlednost a kvalita jako základ správné funkce dopravního systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2804
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 10:00:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silesia: Mně připadá, že žiješ v jiné, alternativní realitě. Ruku do ohně za naše revizory dávat nebudu - jsou mezi nimi lidi, kteří moc inteligence nepobrali, ALE já jsem se nikdy s nekorektním jednáním revizora nesetkal, takže ti moc nevěřím. Také nechápu, proč vyžaduješ po řidičích, revizorech, aby zdravili a děkovali apod. Oni jsou jenom lidi. Ty pozdravíš jednou, oni by museli zdravit tisíckrát denně, což je trošku unavující. A zase, já jsem se stejně nikdy nesetkal s případem, kdy by revizor nepozdravil/nepoděkoval.
Jinak nechápu proč, když jsi tak krajně nespokojen, nenapíšeš stížnost...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 10:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad přepravní kontrola:
Mě zase tak neslušní nepřijdou, i když nelze to říct paušálně. To že by nezdravili...? No, setkávám se s opakem.

Silesia: Dotaz. Jak vypadá zcela chybné řešení přstupku proti přepravní kázni?

M__r: Když mi někdo nastupuje do autobusu a pozdraví, tak zásadně (a rád) odpovídám.
KAROSA - Správný směr.
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 723
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 10:46:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: slovo krajně sis vycucal z prstu, to jsem nepoužil. Má formulace zněla trochu zkazilo.
Co je za jinou realtu to, že jsem zvyklí na to, že revize chodí buď civilně nebo uniformovaně oděna při vstupu do vozidla jeden z trojice pronese nahlas a zřetelně větu "Dobré ráno(odpoledne) Vážení cestujicí ve vozidle proběhne přepravní kontrola, Vaše jízdenky."a za předloženou jízdenku poděkuje.
Pokud je slušnost jiná ealita je mi líto těch, kteří ji nepoznají už ve školce mě učilikdyž někam příjdu pozdravím. Mě nedělá za těžko pozdravit vyučujicího, prodavače, pokladníka, rodiče dětí za které mám zodpovědnost, průvodčího nebo třeba přepravní kontrolu(za předpokladu že se stěmi lidmi dostanu nějak do kontaktu a započne nějaká komunikace).
A pokud je toto jiná realita pak bych za ni byl vděčný hlavně kvůli dětem.

Ano i přeepravní kontrola je práce s lidmi a je to práce přímého kontaktu s cestujicí veřejností. Nebudu se pohoršovat nad tím, že přepravní kontrola nezvládne vykázat opilce z vozidla,bezdomovce,nepřizpůsoblivé občany, ale pohorším se nad tím, že při zíjštění tohoto stavu ani nezavolá hlídku městské policie a nesečká na dořešení situace, stejně jako jsem se pohoril nad tím, když pověřený zaměstnanec jiného, národního dopravce poršel bez povšimnutí kolem cestujicího který kouřil a NIC neudělal, ikdyž měl.
Chyby se dělají a já věřím v kontrolní mechanizmy, proto není důvod psát stížnosti.
Kde jsem psal že vyžaduji zdravení od řidiče. Čteš co píšu? O řidiči byla řeč jen v tom smyslu, že to byl profesionál s velkým P. Jel moc moc nádherně a kdyby takhle jezdili všichni byl by to idealní stav.


Kosťa: přepravní kontrola najde cestujicího bez jízdního dokladu, který odmítne přepravní kontrole vydat doklad totožnoti, přepravní kontrolor přesto svolí s vystoupením z vozidla. V tu chvíli ale ztrácí jaký koli právní nárokna cestujicího. U nás by správný postup byl s cestujicím setrvat ve vozidle a přivolat hlídku DO VOZIDLA.
Taky ti moc děkuju za to, že cestujicího, který pozdraví pozdravíš. I u nás jsou takoví, jej jich málo, ale přesně tohle jsou drobnosti, které alespoň já velmi cením.

Rovněž jsem neřekl, že většinou revizoři nezdraví, řekl jsem, že přepravní kontrolor TENTOKRÁT k reprezentaci nepřispěl....

Vlada: to se vyprofiluje, toho se nebojím. tento kontrolor vypadal evidentně jako nováček...

(Příspěvek byl editován uživatelem silesia.)
Když má vozidlo na délku 17m proč všichni stojí u dveří a uprostřed je plno místa???
Vlada
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 968
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 11:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silesia: Taky doufám v brzké "doladění" situace. Bez pořádné revize by byla z MHD jedna velká džungle...
Minimum délky intervalu, počtu souběžných linek a přestupních minut i metrů pro kvalitní a bezproblémovou cestu všemi směry.
Spolehlivost, jednoduchost, přehlednost a kvalita jako základ správné funkce dopravního systému.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 11:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý Silesio. Pokud tak lpíš na slovíčkách, můžeme komunikovat třeba německy, kde podobné "slovířkaření" není téměř možné.
Co je za jinou realtu to, že jsem zvyklí na to, že revize ...
A jsme opět u toho. Pokud není něco jako v Ostravě, je to špatně. Nevidím důvod, proč případným černým pasažérům dát možnost si označit jízdenku.
který odmítne přepravní kontrole vydat doklad totožnoti, přepravní kontrolor přesto svolí s vystoupením z vozidla.
Tak to je celý ten problém??? Jenže to není vůbec problém, to je u nás praxe! Po dohodě s cestujícím bez jízdenky revizoři vystupují i s ním v zastávce, do které on jel. Nikdo nikoho nesmí nutit zůstat ve voze - to je podle mého názoru omezování osobní svobody. Navíc policii běžně trvá i půl hodiny, než přijede (z nám z vlastní zkušenosti), takže setrvání ve voze je jaksi mimo mísu, protože mezitím může vůz udělat další půlkolo.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 724
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 11:26:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r: lpím na slovíčkách...ne, lpím na pravidlech to ano.
Kromě toho velmi lituji, ale němčinnou nevládnu, ale neboj, třeba se časem polepším.

setrvání ve voze je jaksi mimo mísu
nemyslím. ale nebudu tě přesvědčovat o své pravdě. právně na mě mimo vozidlo revize nemá nárok a pokud tedy bez vyplněné záručenky a dokladu s osobními udaji vystoupí odemě by nedostali ani vyndru. Vše bych popřel, věř neudělal by ten revizor nic bylo by to slovo porit slovu navíc mimo vozidlo jen občan..
Ale nechme Vás při tom, čsem poznáte sami.

Ne pokud není něco správně,tak je to špatně a to jsou dvě rozdílné věci.

Můžeš mi prozradit jak dám cestujicímu možnost označit si jízdenku, když jí stejně nemá a já vypnu strojky než se představím...

Po x-té a NAPOSLED Netvrdím, že Ostrava má recept na spásu. Spousty věcí se nám povedly o tom nepochybuji a budu se v některých věcech za Ovu bít do skonání světa, ale jsou věci v nichž se ještě lze zlepšovat.

A když už člověk nemůže ani pochválit, pak... nevím no.



(Příspěvek byl editován uživatelem silesia.)
Když má vozidlo na délku 17m proč všichni stojí u dveří a uprostřed je plno místa???
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 12:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Silesia: Díky za odpověď.
K tomu, co jsi napsal. Nedomnívám se, že by od tebe neviděli ani "vyndru".
Protože:
§ 18a a § 18b zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, ve znění zákona 253/2005 Sb. (s platností od 1. července 2005) upravují Vztahy mezi cestujícím a dopravcem veřejné linkové dopravy a Přepravní řád.

Ještě lepší je vyhláška Ministerstva dopravy a spojů č. 175/2000 Sb., o přepravním řádu pro veřejnou drážní a silniční osobní dopravu, která upravuje vztahy mezi cestujícím a dopravcem detailněji. Navíc podle této vyhlášky stanovují dopravci své vlastní přepravní řády - některá ustanovení vyplývají ze zákona (tzn. nemůžou si je měnit), jiná je možno upravit pro konkrétní podmínky.
Pakliže tě revizor chytí ve vozidle bez platného jízdního dokladu a požádá tě o opuštění vozidla, jsi povinen ho uposlechnout.
Cestující se nezbavuje této povinnosti ani mimo vozidlo, byl-li k předložení vyzván ve vozidle nebo při vystoupení z vozidla
Případné neuposlechnutí by bylo nejspíš přestupkem podle zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Takže v tom rozcupování postupu revizorů právníky bych byl asi zdrženlivější.
KAROSA - Správný směr.
Silesia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 12:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa:Rádo se stalo, vždyť víš, že rád odpovím)
Je to možné, vím že nejen v Ostravě s tím byli problémy, proto pro nás platilo /nevím zda platí / metodika výsup z vozidla ano, až tehdy mám li vypsábu záručenku, či držím li v ruce doklad totožnosti /to v případě že cestujicí odmítne podpis dohody/.
Pokud ale toto nemám informuji z vozidla polici a požádám jí o pomoc při prokázání totožnosti.

Tentýž postup praktikuje i revize u ČD

Však já taky SaPP dodržuji neb jízdu bez platného jízdního dokladu bych si nedovolil
Děkuji za vyhledání předpisů, rád si je přečtu v platném znění..Navíc u nás se dá docela solidně hrát na formulaci bezodkladně...


(Příspěvek byl editován uživatelem silesia.)
Když má vozidlo na délku 17m proč všichni stojí u dveří a uprostřed je plno místa???
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2811
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 18:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyhlašuju soutěž. Kdo schválně objeví více naistalovaných LCD (?) displejů ve vozech. Já už jsem našel jeden - vůz 168.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jazz_vercetti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 20:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M - R: Nejsou to TFTčka?
15Tr & Karosa řady 700 4ever!!! ( = Citehnisy (Citelisy) do šrotu! Vlastně do sběru plastů...)
mail: JazzTheBender (takový to divný a :D) gmail.com
moje stránky o MHD v Českých Budějovicích
NEJSEM Jazz_vercetti, jsem Jazz Vercetti nebo Jazz the Bender!!!
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2812
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 20:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jazz: Copak já vím. Prostě to vypadá jako klasickej LCD monitor k počítači zabudovanej do žlutý schránky a visící u stropu.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jazz_vercetti
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 23:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M - R: Pokud to je to samý, co je v Brněnských Citelisech, tak to je TFT. Nebylo by foto?
15Tr & Karosa řady 700 4ever!!! ( = Citehnisy (Citelisy) do šrotu! Vlastně do sběru plastů...)
mail: JazzTheBender (takový to divný a :D) gmail.com
moje stránky o MHD v Českých Budějovicích
NEJSEM Jazz_vercetti, jsem Jazz Vercetti nebo Jazz the Bender!!!
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 30. ledna 2008 - 23:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jazz: Ne, to naše je větší než brněnský a navíc tam není nikde nápis výrobce. Foto není, nebyl ze samého úžasu čas. Ale soudě dle pečlivosti s jakou to je přiděláno (až na trochu promáčklý stropní panel a zakrytí výhledu na vnitřní BUSE), hádám že se to bude rozšiřovat a že nejde o nějaký výkřik do prázdna.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 10:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobný LCD monitoy se objevují, i jinde, např. v Teplicích , ale např. i v zahraničí - Szeged viz video:

http://www.youtube.com/watch?v=oVLlxLNL2BI

Je možné, že se jedná o jeden z našich původních vozů.

Dále pro oživení fotka současné autoškoly DP která je bez eč.

a jedna fotka ze včerejška:


(Příspěvek byl editován uživatelem Macek .)
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. ledna 2008 - 15:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale na kamery peníze asi nejsou...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD