K-report
 

Archiv do 18. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » Budějovické trolejbusy » Archiv do 18. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3170
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 01. dubna 2008 - 18:03:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při rozjezdu sice vždycky dost škaredě škubnul
Problém je ve voze. Přeci jen to nemá plynulou regulaci a vše se děje mechanicky. Připočteme-li věk, tak je to jasné. Majitel je jinak podle mého soudu velmi dobrý řidič!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 18:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Na káčku jsi všude a s tímhle se nepochlubíš:
http://www.youtube.com/watch?v=5LXFaul6l9s&feature =related
Přeji hodně km bez nehod. Už mám nachystaný a budu číhat ve křoví.

(Příspěvek byl editován uživatelem Macek.)
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 10:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeeště tu nikdo nedal report z letošního Mobil salonu. Tradičně byla vystavena 9Tr, novinkou byl firemní Crossway Low Entry z Iveca, dále byly vystaveny vzorně umyté starší kousky Citelisů 59 a 159.

Jinak bývalý Zárubovo atmos, který byl k vidění loni byl zde opět (myslel jsem že tenhle autobus už je dávno v pánu), tentokrát u zadní brány spolu s Tatrovkama, které zde předváděly jízdy v simulovaném terénu i s dobrovolnými cestujícími.

(Příspěvek byl editován uživatelem Macek.)
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 10:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K mému pátečnímu příspěvku s odkazem na youtube, již nejde a zřejmě je i přáním M_r a autora videa nezveřejňovat a respektuji to.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3253
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 12:00:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Macek: Fotogalerii z Mobilu dal jeden z kolegů do vedlejší diskuze Doprava v jižních Čechách.

Mmch. všimli jste si někdo interiéru Low Entry? Docela mě první dojem šokoval. Provedení prakticky shodné jako u našich Citelisů. Modrá podlaha, bledě modré obložení, modré sedačky... Až bližší pohled prozradil jiný dekor sedaček i podlahy, navíc sedačky jsou Ster, naše se dodávají stále Vogelsitze. A taky pěkně ladil s vedle stojící 159.
Docela by se mi tady líbil, vypadá poměrně dobře. Ale myslím, že to nehrozí..
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 12:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Jé, tak tam jsem nekoukal a dokonce jsem tam toho kolegu viděl, já si to LE prolýzal jedním s místních trolejbusáků a ten měl určité výhrady. Např. špatný výhled z bočního zrcátka při otevřených dveřích, dále nedostupnost ovladače displeje buse ze sedadla (já bych tohle spíše vítal, nebude moci řidič, ovládat za jízdy), atd.
Naše barevné provedení z Citelisů se hodně líbí, důkazem je např. shodný interier v Ústeckých 25Tr, kromě sedaček, ti mají Irisbus.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2983
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 13:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

shodný interier v Ústeckých 25Tr, kromě sedaček, ti mají Irisbus.
Ster.
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 13:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě tu nikdo nedal report z letošního Mobil salonu.
Fotogalerii z Mobilu dal jeden z kolegů do vedlejší diskuze Doprava v jižních Čechách.


A jeden z kolegů dal zase něco už včera do "Karosa Ares, Arway a Crossway"
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždy najde někdo, kdo neví, že to nejde a udělá to.
autobusy-ck.ic.cz- stránka o Krumlovských autobusech
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 20:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím pochválit dnešního odpoledního řidiče 15M Solarisu na 11ce za svižnou jízdu a včasné odjíždění ze zastávek, což je s těmito vozidly (nějak nechápu proč ale je to tak) výjimečný úkaz. Podotýkám že vše v rámci předpisů a naprosto bezpečně!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3255
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 14:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zděna: No tyhle auta se po několika letech už celkem slušně zajely, proto opravdu záleží na řidiči jak to jede... Rozhodně neplatí, že Solaris je lenivý a proto jezdí pozdě.

Mmch. dnes je také k vidění vyjímečný úkaz - IDSkový Citelis č.172 jezdí na lince č.1, alespoň dopoledne a krátce po poledni tam byl.
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 16:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

172 je na celodenní 1. Jelikož je ještě na jedničce 150 a na 8 pak 149, tak to moc možností pro 104 nezůstalo (na trhačce 104 je klasicky 124)
l. 104
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.244.40
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 20:42:10    Odkaz na tento příspěvek  

Na 104 byla 151.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 08:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

124 na lince 104 také dnes
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mě nemáte dost? tak čtěte taky tady
Rošťák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 4-2008

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 08:56:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude letos jezdit při nějakých zvláštních jízdách historickej 9tr?
Rošťák, ten umí akorát všechno zbastlit.
Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 14:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes sem našel zajímavé video pokud někdo nestihnul zhlédnout polep stropu v citelisu 170 dříve než spadl tak zde je malá ochutnávka musím říct že polep stropu byl moc hezkej a je škoda že nevydržel, lituji že sem byl línej vytáhnout foťák. http://www.pardal.cz/images/bonus/mame-vlastni-aut obus.zip
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 22:37:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek masek: Díky za odkaz, ani jsem nevěděl že tenhle busík křtily přímo v Budvaru, a to jsem byl v Budvaru taky, ale jen drobet jinde.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 16:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no on ten vůz měl původně bejt ještě více reklamní měli prej bejt udělaný i potahy sedaček a různý volovinky v interieru ale kvuli investici se to zavrhlo, ono to pivo zrovna nejni nic moc ale to už patří jinam :-)
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 41246
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 16:22:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co taky chtít po pivu, které chce být konkurencí nepiva jménem Gambrihnus.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 4-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 21:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nevím jestli to tady už bylo nebo ne ale letos přijdou na 99% 2 25tr a 2 solo vozy zřejmě citelisi.

A ještě se bude snad zavádět sms jízdenka tak se asi máme nač těšit :-)
Derm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2008

Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 15:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako sölo autobus?
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 23:52:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O solo vozech taky nic nevím, 25Tr souhlasí a údajně jeden kloubový citelis.
Sms jízdenku už bude mít po Praze i Dp Ústí nad Labem a tak zavedení v dalších městěch očekávám.
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
Zděna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 11:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem slyšel o dvou 25Tr a jednom kloubovém Citelisu, ale o solo vozech zatím ne. Ale nejstarší GO B732 na tom už nejsou nejlépe a nový solo vůz už se nekupova ani nepamatuju (rok 2003), takže by mě 12M Citelisy docela potěšily.
Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 13:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale o 12m vozech se mluví již půl roku, protože 18m vozů je již dostatek, a pokud se začnou budovat další trolejbusové tratě tak je zbytečné nakupovat další 18m autobusy. hledal sem důkaz a nakonec mě napdla pouze výroční zpráva tak se mrkněte nevím jaká je to strana ale je to tam na 100%http://www.dpmcb.cz/files/File/vyrocnizprava2007.p df
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 20:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konkrétně výňatek (strana 5):V rámci programu obnovy vozového parku MHD plánujeme pořízení dalších dvou nízkopodlažních trolejbusů Škoda 25 Tr Irisbus (+ opce na další roky) a dvou autobusů „sólo“ s kapacitou do 100
cestujících.

To se bude vyřazovat, nebo se o ty dva navýší stav ? Přecejenom otevření nějkaké další trolejbusové tratě je v nedohlednu a současný počet vzhledem k tomu, že se ještě zvládá jejich masívní počet nasazovat na výluky je asi dostačující.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mě nemáte dost? tak čtěte taky tady
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2146
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 12. dubna 2008 - 20:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr:To se bude vyřazovat
No já doufám že jo. Takové kousky jako 268,271 nebo 274 už mají dosloužíno do mezního stavu. Předpokládám, že zbylý B931 se zgenerálkujou.
Kloubovým B941 velmi prospělo stažení na šejdrový výkony a hlavně lehčí opravy, kdy se upravuje/opravuje i interiér (natírání oloupaných tyčí apod.), tudíž u kloubáků už stav není tak špatný jako u sól.
Takže nákup dvou sól já osobně docela vítám.
Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 4-2005

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 00:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No teď se pouze modleme aby nepřišla nějaká obluda typu sor nebo tedom protože na 12m vozy nebylo pokud vím dosud vyhlášeno výběrové řízení.

Další věc je že už by bylo dobré opravdu vyřadit nejstarší GO ty vozy mají opravdu už odslouženo, pokud jde o B941 tak jim určitě prospělo to stažení na šejdra, je pravda že ty vozy mají už taky dost zasebou a když se vezme v úvahu to že třeba nějaká kataforéza a spoustu dalších věcí v té době nebyli a také se na ně prakticky nesáhlo, osobně si myslím že už se B741 generálkovat nebudou a jestli se něco z kloubáků bude genrálkovat tak B941 ty vozy bohužel vypadaji hůř než B741.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 11:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslel, že DP ty sóla bude generálkovat do bezvědomí... Kolik se ještě plánuje sedmistovek?
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mě nemáte dost? tak čtěte taky tady
Zdenek_masek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 11:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

řada 700 již byla generákována některé dvakrát což bylo zapříčiněno genrálkou ve zlineru ale tomu se asi ani generálka říkat nedá já bych to spíš nazval velká oprava :-), teď se začali genrálkovat B931 pak možná přijdou nařadu nějaké citybusy
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 17:15:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr:
nestraš, už takhle jsme raritou. No já doufám, že sedmistovka žádná. Nerad bych se někdy dožil statistiky: DP České Budějovice sólové autobusy - 23 kusů 3x zgenerálkovaných Citybusů a 20 kusů 7x zgenerálkovaných B731/2.....
Zdeněk Mašek:
já si myslím, že oprava ve Zlineru je určitě GENERÁLNÍ. Také tam asi toho mnoho původního nezůstalo a to ještě kdoví z jakého vozu....
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 17:43:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek Masek: Jestli 268,271 a 274 jsou v tak špatném stavu jak píše Venca, tak bych skoro konstatoval, že se ta ČB generálka oproti Zlineru o moc lepší není. Vždyť jsou to generálky 2000-2002. To ty Zlinery vydržely stejně nebo déle.

(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mě nemáte dost? tak čtěte taky tady
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 17:57:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: 7× zgenerálkovaná 731 /2. Tos napsal hezky. Nicméně si myslím, že to nehrozí.

Houmr: Nediv se, myslím, že i ty si dokážes představit, že ty vozy dostávají v běžném provozu "pěknýho čouda". Ona psaná životnost sedmistovky byla z výroby tuším 6 nebo 8 let. (pro případ, že bych to nenapsal přesně prosím o korekci.)
KAROSA - Správný směr.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 18:24:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosťa:
doufám, že taky né.
Životnost ŠM11 byla určitě udávána 6 let, myslím si, že i prvních B731. Domnívám se, že nástupem typu B732 s poněkud méně poruchovější mechanickou převodovkou byla zvýšena na 8 let. Takže bys měl úplnou pravdu. Takhle to mám zafixováno v paměti, ale paměť je někdy věc ošidná, tak kdyžtak někdo znalejší poopraví.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 19:10:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka pro znalé. Mezi Mladým a N. Hodějovicemi se staví diskontní obchod PLUS. Počítá se u něho se zastávkou MHD, či nikoliv? Díky za odpověď.
Lépe pomalu jet vlakem než rychle utíkat.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 19:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Takové kousky jako 268,271 nebo 274 už mají dosloužíno do mezního stavu - můžu se na něco zeptat? Ty ty auta opravuješ nebo máš možnost znát jejich spotřebu, spolehlivost a další věci, které jsou důležité pro dopravce?
To, že holt tyhle první generálky jsou vyklepané, hlučnější a opotřebované je prostě normální, první jsou tady už 8 let! A podívejte se třeba na 274. Sice motoricky je horší, interiér taky něco pamatuje, u řidičů není moc oblíbená, ale celkový stav je lepší než leckterá B941!
Je mi jasný, že většina z nás by už nejradši všechny sedmistovky viděla v kopru (bohužel už i včetně mě, byť je to moje krevní skupina), ale investovalo se do nich poměrně dost prostředků a ještě tu s náma budou hodně dlouho. Zejména novostavby (včetně 274, 271 a spol.!!) jsou vlastně nová auta a tím pádem mají větší živostnost, než jen generálkované. Když se kouká na vzhled, podívejte se třeba na střechu 278ky, která zůstala původní a docela solidně kvete. Nebo kloubáky 119 a 121. To že je ta či které generálka nejstarší ještě neznamená, že je nejhorší.
Ostatně nikdo z nás o tom (naštěstí) nerozhoduje co a jak se bude nebo nebude vyřazovat. Letos se dočkáme (snad) 2 standardních Citelisů a určitě to nebude důvod vyřadit 274.

Mmch. opustila nás asi nejhezší reklama na 15Tr za poslední dobu, O2 na voze č.20. Buďto byla odstraněna šetrně a nebo byl hned lak opraven, protože trolejbus vypadá jak čerstvě po GO.
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3185
Registrován: 12-2004

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 20:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BmbČ: Zajímavá otázka. Pokud ji Plus zainvestuje, tak teoreticky vzniknout může. Obecně pokud vím o zastávkách dopravce moc nerozhoduje.
Jpribil: Můj názor na ev.č. 20 je ten, že má pouze důkladně sloupanou reklamu. Dnes jsem ji okukoval na Vltavě a na některých místech jsou vidět šmouhy, jak to čistili benzínem od lepidla. Každopádně opravdu vypadá jako čerstvá GO, až jsem se lekl, že je na zkušebkách 26 .
ad vyřazování: Tak 274 bych nepovažoval za adepta na vyřazení, nedávno prošla menší opravou.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2149
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 20:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil:
skutečně tyto auta neopravuji, ale narozdíl od Tebe MHD používám denně několikrát a né jen příležitostně párkrát za rok a rozhodně nevejrám jen z okna, ale snažím se i poslouchat, navíc když se ze čtyř jízd ve 274 třikrát dívám, zdali jsou hasičáky na svým místě, protože smrad, co jde z motoru, skutečně stojí za to, tak to asi dobře nebude. Navíc ani součinnost spojky s motorem nebude to pravé, neboť zvukové efekty mluví za vše. Navíc si před měsícem při cvičné jízdě svého žáka (nevím jestli to byl náš nováček v řidičských řadách, který zde také přispívá, protože mi akorát projel před čumákem trolejbus, tak jsem si řidiče učedníka nevšiml) docela vychutnala a dotyčný se nemohl dlouho odlepit od přechodu, protože spojka si rozhodla zrovna dělat, co jí napadne, což je u tohohle busu běžný jev. O zbylých mnou jmenovaných se zde nebudu rozepisovat, už takhle jsem popsal dost.
To že je ta či které generálka nejstarší ještě neznamená, že je nejhorší
To je pravda, třebas druhá vlastní generálka B73x (č.272) vypadá stále velmi dobře i na poslech. Tu jsem taky ani nejmenoval, pozdější 268 a 271 vypadají o poznání hůře.
Pokud se nakoupí dva standardní Citelisy, očekávám výřad dvou standardních autobusů. A na rozdíl od přispěvatele výše se domnívám, že je to důvod vyřadit něco z tria 268x271x274.

Reklamy na 20 je škoda, patřila rozhodně k těm nejzdařilejším.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3268
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 21:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Tak to se omlouvám, já jí viděl jen v rychlosti z boku a lekl jsem se.
Každopádně chválím umytí zbytků reklamy ještě před znovuzařazením do provozu!
Ještě by to tedy chtělo trochu doladit tu 54ku, no...

VB: Ano, MHD nepoužívám denně, poslední dobou spíše vyjímečně, ale zase mám možnost se blíže seznámit s tím, jak to funguje v takové velké hale uprostřed areálu DP na Novohradské (a i v Horní). Navíc už tak trošku vím, jak to s těmadle autama chodí v praxi. Rozhodně nezáleží na vzhledu a dojmu.
Jak jsem psal, nebudu tady vychvalovat 274, vím o tom, že motoricky není nic moc a řidiči jí opravdu nemají rádi (viz Tebou popisované problémy při rozjezdech). To ale rozhodně neznamená, že to je adept na vyřazení jen kvůli dojmu "cestujícího" (nic ve zlým).
Neřešil bych to dál. Rozhodnutí co vyřadit a co ne závisí na lidech, kteří o tom ví víc než mi všichni dohromady a tak by to mělo zůstat. Ostatně asi už to neplatí, ale 274ka by se mohla dočkat třetího života. Karosa 700 - 9 životů...

Reklamy na 20 je škoda, patřila rozhodně k těm nejzdařilejším. - tak to (vyjímečně ) souhlas.
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 21:24:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpribil: Musím tě podpořit, některé B 941 skutečně sešly rychleji, než by se asi předpokládalo. 119 už je sice za zenitem, ale pořád ještě to docela ujde a 121 je, zvlášt motoricky, taky dost dobrá.

Ad vyřazování: Letos bych to nějak nehrotil, budou výluky a autobusy se budou hodit. A když vzpomenu na třeba na výluku N. Hrady - Č. Velenice, tak tam bych rozhodně nějakou vymazlenou Karosku neposílal, protože na místních kančích stezkách je jízda rychlostí nad 40 km/h utrpením (jak pro autobus, tak pro osádku).
KAROSA - Správný směr.
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 14. dubna 2008 - 21:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HP:To ale rozhodně neznamená, že to je adept na vyřazení jen kvůli dojmu "cestujícího" (nic ve zlým).
No to je pravda, to taky musím teda souhlasit.. Ostatně pražská 5444 vypadala "z ulice" obdobně úděsně, že..
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 12:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska na 11 na tom poradi co jede 7:15 z tocny od nas ani kloubak, ani citak, ale 198

a jezdi i kissi solarko, je v tom jak v jeskyni, a za kabinou ridice nema "jedenapul" sedacku ale jen jednu normalni

ja jsem jednoznacne pro GO obecne bo je to dobry ekonomicky i ekologicky ale nektere generalky zejmena tam kde se usetrilo zas tolik let nepridaly...
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 16:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na lince 1 oreklamovaná 162 (jeskyně), takže z nízkopodlažních autobusů zbývá volná na reklamu jedině IDSková 172.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3188
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 19:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: Žádný z 6 budějovických Solarisů není stejný, každý se více či méně odlišuje od ostatních.
Jinak GO ano, ale hit století zvaný "s T3 na věčné časy a nikdy jinak" bych na autobusy raději neaplikoval. Limitujícím faktorem pro busy je jejich motor, který i po GO je přeci jen pořád hlučný a smradlavý.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 15. dubna 2008 - 21:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

chtelo by to remotorizaci...
inspirujme se u zeleznice - co takhle caterpillar ? .. a voith a jedem do dalsiho tisicileti...
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 14:29:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

motor, který i po GO je přeci jen pořád hlučný a smradlavý. Naprostý souhlas. Přecejenom mám dojem, že ty motory jim moc dobře nejdou. Generálka DP je na první pohled pěkná, ale na ten druhý (zahalený v oblaku dýmu) je o poznání horší. A mám pocit, že i ty nejstarší pelešiny v Praze jsou po stránce emisí na tom líp.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mě nemáte dost? tak čtěte taky tady
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 16:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: Tak technicky by to patrně problém nebyl. Nicméně by to byla příliš velká a nesmyslná investice.
Houmr: Našim dílnám jde vše. Ty motory chodí jak hodinky. Motor sice projde GO, což ale neznamená, že nebude kouřit a smrdět. Však taky kouřil a smrděl už po vyrobení v Mejtě . Sice nevím, které pražské peleše po GO jsou nejstarší, ale myslím, že velká část vozů je i mladšího roku výroby, než ty naše.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Citaro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2008

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 16:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záludná otázka! Kolik jezdí v raní špičce na lince 16 vozů???
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 16:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citaro: tři + přejezd z linky č.6, který obvykle tvoří vůz č.284.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3191
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 17:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špatně !
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 17:42:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, na mou duši čtyři, no tak to pardon. Ale ten jeden šejdr je hodně krátkej, kdoví jestli to není zas nějakej přejezd.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3193
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 18:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Správně. Přejezd z 2/11!
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 18:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za upřesnění.
Jinak dneska ráno na šejdru 1 byl IDSkovej Citelis č.172, odpoledne tam byla ale 152, tak to vypadá, že si to jen ráno prohodily.
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3194
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 18:43:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

152 byla skutečně ráno na 104.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Citaro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2008

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 18:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík!
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 19:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trolejbus evco 17 si hraje na rábu
...a to byla jedna ze zdarilejsich reko...
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 16. dubna 2008 - 22:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Ty pražská reka 5xxx (které jsem měl na mysli) jsou r.v.1990-1993, možná už mají nějaký Ekos nebo Kat. Ale subjektivně mi prostě přijde, že ty naše sóla po GO ten světlý kouř a smrad dělají větší...
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mě nemáte dost? tak čtěte taky tady
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3195
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 18:26:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Houmr: Alespoň máš důkaz, že těm vozům chutná . Citelis při rozjezdu taky chrlí černý čmoudy, a to plní normu E3/E4. Bodejť by ne, když to údajně ukazuje aktuální spotřebu 1500l (do kopce) .

Jinak minulou noc na 53 vozy 30 a 39 .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Kosťa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 19:06:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M__r: Citelis "zadjemá" jen když se mu naloží a to ještě pouze E3. E4 nekouří - teda aspoň podle mojí zkušenosti.
KAROSA - Správný směr.
Bílý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 17. dubna 2008 - 22:55:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no kdys nebude mocovina tak uvdis jak bude kourit :-)
Na některé lidi je lepší vzpomínat, než je ještě pořád potkávat
Vencabocku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 16:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska na šejdru 1 ve 139 nějaká nová ženština za volantem. Známá autobusová ženská trojka teda rozšířená nebo je to jen brigádnice?
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3273
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 18. dubna 2008 - 22:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vencabocku: Taková ta drobnější blondýna nebo ještě nějaká jiná? Nedávno jsem tuto jednu viděl v zácviku.
Známá autobusová ženská trojka - mám pocit, že tato známá ženská trojka () je už rozpuštěna a moc z ní nezůstalo. Pravidelně už vídám jen 1 řidičku z této "trojice".
Už nikdy nebudu věřit člověku, který sám o sobě všem tvrdí, že je dobrotivý. Už nikdy se nenechám od "dobráka" napálit. Už nikdy....