K-report
 

Archiv do 9. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 9. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Raspi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 14:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: No já nechci vypadat jako hnidopich, ale ono je na ni něco zvláštního nebo obsahuje nějaká citlivá data? Jo to kdyby nějak zasahoval do řízení nebo jinak porušoval předpisy a právě tím se chlubil, tak je mi to jasné. Takto se prostě jenom svezl na mašině. Alespoň tak to chápu.
Každý večer trhám lístky kopretinky.

vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, vyjede, nevyjede, chrrrr....
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 15:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: 24 týdnů není až tak málo. V šedesátých letech jsme dělali jízdní zácvik 6 měsíců a potom šli hned na hlavní tah. Elektrické posunky neexistovaly a vedlejší tratě neměly trolej. Pomocníky jsme také nikdy nedělali a museli jsme si poradit. Na lok. jsem byl já a vlakvedoucí, ale ten nepomohl.
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 15:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonáš, Raspi, Lamablanka, Aleš Liesk.: Tu svou malůvku jsem ještě nevyhodil a jak tak na ni tady po očku koukám, tak mě napadl ještě další, zatím nediskutovaný faktor: naklápěcí skříň. přiznám se, že nevím, jak přesně tato věc funguje. Ale dejme tomu, že v nějaké ostřejší zatáčce na hlavní trati je trolej vedena přesně nad osou koleje, samozřejmě ne svisle, ale kolmo ke spojnici temen obou kolejnic (zatáčka je klopená). Jaký je v cm rozdíl mezi polohami středu ližiny sběrače vozidla s naklápěcí skříní v rychlostech 0 a 160 km/h? :o) Předpokládám (možná nesprávně), že při nulové rychlosti se klopí na opačnou stranu, tedy ven - do svislé polohy. A vzhledem k výšce vozidla se zdviženým sběračem to může dělat docela hodně. Nebo jsem úplně vedle?
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 15:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov kdesi jsem zahlédnul rozkreslený systém pendolina,a mám dojem že sběrače nemají vliv na naklápění skříní... ale to jen,co jsem vysledoval z obrázku.
Radek
PS:toto téma mě také zajimá...
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 15:35:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to je myslím pravda. A to tvoje dílo klopí nebo ne? :o)
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 15:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov teď netuším,které z těch,co jsem prezentoval máš na mysl?
Ale i tak je to jedno,protože jsem se tím vůbec nezatěžoval...Navíc mám dojem,že tenhle systém je patentován.
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 15:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Pendolíních fotek, které mám, je vidět, že sběrač je připevněný na rámu, který prochází střechou nejspíš volně. Ale co je zajímavé k našemu problému, nad středem otáčení podvozku leží střed celého sběrače, a jelikož jde o půlsmeták, ližina je víceméně nad nápravou blíže středu vozidla. Takže designéři ve svých úvahách zjevně nedošli tak daleko jako my. Anebo toho vědí víc :o)
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 15:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jsi prezentoval pokud vím jen jedno vozidlo a ani jinde jsem jiný návrh se sběračema neviděl...
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 27. března 2008 - 16:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov dřive jsem to dával do nových strojů 380,ale bylo mě řečeno,ať se o tam stratím.Mrkni do archivu.
Pokud máš zájem,a uděláš si výlet do Brna,tak do neděle je tam na BVV výstava design a v pavku p.G jsou prej jen lok.
Já tam půjdu asi v tu nedělu...
Mrkni na www.bvv.cz/modely.brno
T4784086
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 2-2008
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 00:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra, Pes38: Ne a ne to otevřit, ale na jednom školeni jsem viděl vcelku sympatickou prezentaci pneumatickych zařizeni vozidel, fakticky hybajici se SR 15 V. Moc hezky udělane. A cena tehle frajeřinky udajně byla 500 000 Kč brutto.
Corllin: On vůbec dneska system vychovy mladych strojvedoucich podle mně stoji za prd, ale s těma povolenkama jsem měl kolegu ktery si na středni vyběhal povolenku ve V/M. Po slavne rekonstrukci kdy spadli pod slavnou velkoužasnolepou Ostravu jim to Tylík posbiral s tim, že by mohli z ČD vynášet interní informace...
Jka2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 326
Registrován: 12-2006
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 13:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T4784086 + Corllin: Výchova fírů není až tak špatná. Po 38 letech ježdění si myslím, že ložený kamion je náročnější a výcvik netrvá ani vteřinu. V autoškole s prázdnou max. pětitunkou, trocha teorie o způsobu jízdy s návěsem a přívěsem a C + E je v kapse. O řidičích tramvají MHD ani nemluvím.
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 13:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jka2005: Bohužel je to špatná výchova. Pokud ti na dílně nikdo nic neřekne a všichni se tváří, že je vlastně svojí přítomností obtěžuješ, tak je to špatné.Představoval bych si aktovnější přístup a delší dílenský a jízdní výcvik. 24 týdnů jízdního výcviku je opravdu málo.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 751
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 13:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlline to nesouhlasím. Vždy, když jsem byl na dílně, tak jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí. Byl jsem v různých depech v dílně a možná i v tom tvém. Je to o tom, že se musí člověk hlavně zajímat sám, nikdo nikomu chůvu dělat nebude.
Upřímně, když kluci co jsou nebo nedávno byli na dílně v Nuslích sedí společně v koutě a řeší předpisy a nebo jak budou jezdit na 150 do Přerova a motorama opovrhují, tak se nedivím, že si o nich ostatní myslí, že jsou namyšlení cvoci a podle toho se k nim chovají. Či si na noťasu hrají různé simulátory lokomotiv.
Když do tohoto stavu pak náhodou přijde někdo v pohodě, tak to má hodně těžké, ale věř tomu, že i v Nuslích jsou fajn lidi, znají mašiny a hlavně to nejsou žádní teoretici.
Martin
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 14:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak!
..pořádná mašina má kotel a komín..
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 14:20:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin2: To jsi nás slyšel sice dobře, ale už ty souvisloti jsou trochu někde jinde. Ano,mluvili jsme o tom, že by jsme chtěli jezdit Přerovy na 150, ale je nám jasné, že to bude chvíli trvat. Nikdo neopovrhuje motorovýma lokomotivama. Stačí se podívat na kandidátskou chráněnkyni 749006 jak na ní děláme. Víme i o tom, že u jedné party se člověk opravdu naučí hodně, ale u druhé party tě nikdo nenaučí vůbec nic.Ty sedí na dílně a nic nedělají a když už ano,tak jen to nejnutnější. Nebudu chodit za někým kdo mnou opovrhuje. I my máme svojí hrdost.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 2-2007
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 18:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jka2005: V šedesátých letech neexistoval pomocník??? Vlakvedoucí dřepěl na mašině??? Kolik si odjezdil Přerovů jako pingl, než si vlezl jako komouš na trať??? Nemystifikuj tady prosím okolí. Díky.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 18:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, vy jste UŽ 2. měsíc v zácviku na fíry a už se chystáte na Přerovy na 150 kách?

Klucí, nebuďte janci. Co takhle si nejdřív pěkně rok dva vyzkoušet zálohu na hlavním nebo masně, barči na Pacifiku, výluky a jiné leťácké vychytávky? Myslíte, že uděláte zkoušky a oni vás hned posadí na potkana a marš s rychlíkem do Přerova? Ne, že by to bylo něco tak převratného, rychlík je docela flákárna, EC a IC obzvlášť, ale vězte, že vedení si moc dobře rozmyslí na takový exponovaný (ostře sledovaný) výkon posadit ušáka.

Buďte trochu při zemi a pokornější, ono to postupně přijde samo, teda pokud nebudete hned zkraje tropit průsery....lidi nejsou. Nebude vám to trvat dlouho, tak max odhaduju 3 až 5 let. V dobách minulých to bývalo mnohem déle. Také samozřejmě záleželo na depu a skladbě výkonů. V Praze budete mít možnost to zkusit brzo, ale pořád platí I POMALU SE DAJÍ NADĚLAT PLNÉ KALHOTY. Věřte mi, vím co říkám. Nejhorší jsou nedočkaví aktivní blbci....(nemyslím vás osobně, je to obrat).
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 2-2007
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 18:41:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin: Než budeš jezdit Přerov, ohobluješ hezkejch pár let na 451 v příměstský...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 746
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 18:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corlin:

Vono to mrdlání rajčákem na 150 dině taky není až tak záživný. ARR je ARR. Být ale tebou, cpu se na ešusy. To je pekos.
Kibuna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 19:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, tak jak jsem brouzdal po netu tak jsem narazil asi na nové forum pro ajzboňáky http://ajzbonaci.ic.cz/
Ať nám stále svítí zelená, pane přednosto

icq 335158974
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 20:44:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víš Corlline, já nikoho neslyšel. Mám to právě od kluků z dílny... Ber to tak, že většina lidí nejsou do dráhy tací blázni jako ty. Když se s váma nedá bavit o ničem jiném než o dráze, tak se jim ani nedivím, že se od vás drží stranou.
Dej na Drna, ten už něco zná, já su ještě zelenáč.
Kolikrát do roka uvázne rychlík, skoro nikdy. A náklad? Jo to už je častější, tam se člověk i zapotí, když má maxla, je hnusně a má malé napětí v troleji, to pak neví co má dřív dělat
Martin
Kajman888
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 22:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.ihned.cz/c1-23638160-nejdelsi-zel eznicni-tunel-sveta-mozna-spoji-finsko-a-estonsko
Co na to říkáte ? Podle mě nereálné.
A pokud by se to postavilo tak by to bylo nehorázně ztrátové...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 08:33:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Ešusy? ARR a každej kilometr stát? No z toho by mě brzo jeblo
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
121019
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 2-2008
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 09:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kajman888: To je stejné ,jako tunel Praha- Beroun.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 747
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 10:13:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

Ále nejeblo. Když by to bylo na echálu, je to pohoda, díky panu Hajnýmu. Ale ani na žábě to není tak zlý,tam je zase víc adrenalínu (práskne, nepráskne, vypadne EDB, nevypadne EDB). Na rychlíku zas ve 140 howno vidíš, všechno je rozmazané. V Ústí se rozjedeš a v Holešovicích brzdíš a tak furt dokola. Pěknej vopruz, snad jen, že se tam dá v poklidu uvařit kávička. Na panťáku máš mnohem lepší vizuelní dojmy z okolí. Až se začnou zkracovat sukně a trička, bude to teprv znát.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 10:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin2:

Máš pravdu. Zvlášť na dodatkové dovolené je neskutečný vopruz, když se dostaneš do party s šílencema, co po 15 minutách hovoru skončí zase u glajz a šíbunku. Je to pak nesnesitelné. Člověk by měl mít trošku větší záběr než svou práci. Pak se z něj stává drobet nudnej společník. Přiznám se, že mně to pak leze i na nervy.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 11:36:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zrovna v jistém LD na "severu" jsem nikoho jinýho pomalu nepoznal. V hospodě se stále "jezdilo" a přetřásaly se hrdinské historky kdo co odvez, co jak zarchánil, blázni se předháněli ve znalosti čísel svorek na svorkovnici při řešení poruch vykracováním na lok ř. 121 a 122
Krom toho ty po práci ve svém volnu lezeš na internet na forum "o mašinkách"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 11:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra:

Jasně, lezu, pokud mne něco zajímá, momentálně o 471. A tady jsme na všeobecné, nebo ne? A vůbec, neřeš mne ano?
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 11:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té prezentaci o brzdách.

Je k tomu třeba mít prográmek Flash (min5). A s tou cenou? Inu, je to duševní vlastnictví. Já se ve flashi pokoušel cosi asi tak 1000x méně složitého dělat a mohu vám říct, není to sranda. Rovnat časové osy a vrstvy, fuj.....takže těch půl mega za origoš CD se nedivím. Ono náročný vydělávat prachy není jen se sbíječkou v dole na čele. Ono i to přemýšlení je pěkná dřina.....a my tu vlastně krademe....
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 16:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn+Martin2: Špatně jsem byl pochopen. Nikdo neříkal, že si nechce užít motorové masiny i vozy včetně posunu. Je mi naprosto jasné, že člověk nemůže jít hned na rychlíky ani vlaky EC/IC. To třeba časem, ale stejně mám radši motorové mašiny, takže elektriky budou pro mě spíš na víc než abych je za každou cenu vyžadoval. Líbí se mi Posázavský Pacifik a jeho okolí, takže pro mě je volba naprosto jasná. Na víc je mi známo, že se člověk nejvíc naučí právě na posunu a na motorácích, kde člověk musí prokázat určitou zručnost. Rozjet se a zastavit umí s prominutím každý. Takže já se na rychlíky netlačím. Na víc mám v rodině strojvedoucího a vím o čem to je, takže je mi i jasné, že je ta posloupnost prostě potřeba.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 17:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Corllin: správný proužek má vypadat aspoň takto:

Rychlík na koridoru, to musí být zívací nuda...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 17:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může někdo neznalcovi (mě) prosím vysvětlit význam jednotlivých čar? Ta dolní bude asi rychlost, ale ta hrní?
Děkuji.
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 17:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Horní je čas. Tedy v kterém časem jel jakou rychlostí.
Krysolet
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3114
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 18:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Horní čára - pisátko se pohybuje z horní do dolní polohy (a opačně) 10 minut, během stání se proužek pohybuje pomaleji, takže doba stání je vyznačena (téměř) svislou čarou, doba jízdy čarou šikmou. Druhá čára je rychlost (to je na první pohled jasné), pod ní obsluha VZ (co špička, to stisk živáka) a poslední čára zaznamenává svícení červeného světla na opakovači (proužek je z nekódované trati, proto je čára rovná).
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 8-2005
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 19:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A já to ještě doplním: úplně nahoře jsou vidět tečky (ve skutečnosti to jsou vpichy), za jízdy vlak od jedné tečky k druhé ujede přesně 500m. Tečky jsou od sebe vzdáleny 2,5mm.
A jedna rolička proužku prý stojí okolo 100Kč.
Martin

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 23:10:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se ten proužek někde koupit třeba v papírnictví, jako se například prodávají kotoučky do tachografu? Rád bych si ho prohlédl detailněji.
Pochval se sám, nikdo jinej to za tebe neudělá.
ICQ 311-297-744
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 3-2006
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 23:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A každou celou hodinu se ještě orazí číslíčko nad časovou čarou - na fotce je vidět sedmička.
Plha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 2-2007
Odesláno Pondělí, 31. března 2008 - 00:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38: Prdněte mi do mailu adresu a já vám ho pošlu.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.120.208
Odesláno Pondělí, 31. března 2008 - 17:26:04    Odkaz na tento příspěvek  

našel jsem takovou fotoanketu... tak hlasovat http://www.dmzmasna.wz.cz/fotoanketa.htm
Zhor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 31. března 2008 - 18:50:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Kčemu jsou takovéhle čelní dveře? nespletl si někdo místo kam takovou nálepku nalepit?
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1900
Registrován: 7-2004

Odesláno Středa, 02. dubna 2008 - 20:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spolupráce matky s dcerou pokračuje,jak psal pan generální Žaluda,nikde by nemělo být poznat že nejsme spolu,vše bude fungovat jako dřív

Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. dubna 2008 - 13:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006 : No a co, třeba už konečně někomu dojde že existuje mail a podobné vymoženosti...Rozdat fírům notesy a nemusí se tisknout tisíce stránek.
ÖBB-SPEZIELLE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.92
Odesláno Čtvrtek, 03. dubna 2008 - 16:15:44    Odkaz na tento příspěvek  

Jenom pro zajímavost - ukázka sešiťáků od "sousedů" i těch vzdálenějších...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 03. dubna 2008 - 20:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006
A co je na tom divného? Já myslím, že je to tak správně. Ostatně to tak chodí v každé jiné holdingové společnosti. ČEZ Distribuce si tvrdě kupuje služby od ČEZ Měření, ČEZ Měření si platí za služby ČEZ Data a tak dále.
Hospodaření Carga a matky je oddělené a tudíž je potřeba se podle toho chovat.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 7-2004

Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 21:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Honzasl:Jenže takhle rozdělíme další divize a pak až rozdělíme osobku tímto stylem a budem za vše všichni si platit,tak nám stoupnou náklady na vlkm na dvojnásobek a můžem všechny tratě zrušit a nahradit levnými busy...a vo tom to je
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 04. dubna 2008 - 22:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006 : a nebo spíš vyplave na povrch kolik lidu je na ČD naprosto zbytečných.Jen si dej dohromady dnešní počty 55000 měly před cargem - 13000 cargo, do SŽDC má přejít 10000,Takže zbývá na ČD as 32000? z toho je přibližně 2500 strojvedoucích, kolik je vlakových čet nemám představu, ale i kdyby 5000 a na depech v dílnách 5000, tak furt zbývá kolem 20000!?? Copak asi kde důležitého dělají?
123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.207.165
Odesláno Sobota, 05. dubna 2008 - 20:43:59    Odkaz na tento příspěvek  

Mám prosím dotaz,proto skouším zde. Dnes jsem navštívil sídlo muzejní dráhy,v České Kamenici a celé nádraží i budova jsou prázdné,vaškerá vozidla také. Nevíte někdo,co se stalo? Díky.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 05. dubna 2008 - 21:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viz zde.
Kukněte se na můj nový blog hlavně o železnici, ale i o MHD.
Pokud si chcete pokecat tak vedu Skype: Vojtik48
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 05. dubna 2008 - 21:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

123: Zřete tu, ale chce se to tím drobet prokousat:
https://www.k-report.net/discus/messages/28/14887.h tml?1207314676
Zapínám rádio, skupina Törr. Pod okny mi šíbuje tranzistörr.
Všechno co je od "B" je dobré...
Corllin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 12:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takový pocit, že trať Česká Kamenice - Kamenický Šenov chce provozovat KŽC, ale jistý si tím nejsem.
Škoda každé zamračené,která skončí ve šrotu.
http://www.draha.webz.cz
ivokrulis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.55.18
Odesláno Neděle, 06. dubna 2008 - 20:45:37    Odkaz na tento příspěvek  

dobrej,

mrkněte se pls na moje stránky je fůra zajímavých odkazů!!!

www.ceskazeleznice.estranky.cz
123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.207.165
Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 08:27:09    Odkaz na tento příspěvek  

ad Vojtík a ostatní díky za info o draze Kam.Šenov. Je to škoda a až to vyráží dech, když tam přijedete a je tam pusto a prázdno.
DjDD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.177.70.26
Odesláno Pondělí, 07. dubna 2008 - 13:40:21    Odkaz na tento příspěvek  

http://technet.idnes.cz/sibir-spoji-s-vidni-siroko rozchodna-zeleznice-fl0-/tec_denik.asp?c=A080404_1 82958_digital_rja
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1908
Registrován: 7-2004

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 08:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Oldcerry:A nakonec bude největší dcera GŘ
Věnujte minutu ticha odchodu 753 006 z PP Rumburk do stanice před smrtí s názvem ČD Cargo....šlak ho tref,Cargo prašivý...
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 08:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006 :Třeba už s tím někdo zatřese,každopádně kraje na to budou poukazovat. Už teď nemá matka prachy. Doufám, že do té doby Cargo prodají.
Lamablanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 08. dubna 2008 - 22:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím nemáte někdo podrobný,nebo jakýkoliv výkres tohoto zvedáku?Předem díky Radek

radek.kryl.lakynka@centrum.cz
Crrr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 13:16:57    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení diskutující, mám tady pro vás velize zajímavou informaci o tom jak pokračuje vnitřní dělení ČD a.s. Poté co vzniklo VDOD, pak KCOD a následně ČD-Cargo, tak zůstaly u UŽST určité činnosti které vykonávají poslední dělníci (manuálně pracující) a ty je potřeba zrušit. Tak na ČD GŘ vznik nápad, který se ined začal realizovat a to - převod Posunovačů,vedoucích posunu osobní dopravy a staničních dozorců od UŽST pod Odbor kolejových vozidel, tedy jednotlivá DKV ?!?!?!?! A to ke dni 1.6.2008 nebo 1.7.2008?!? Tím se poslední dělníci vyčlenili z jinak kancelářských - úřednických funkcí v UŽST, KCOD, VDOD a přidělují se k DKV. Ostatně DSKV z toho moc nadšená nejsou a již ted vymýšlejí první návrhy jak se těchto špinavých dělníků co nejdříve zbavit!
Goldy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 14:27:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám jeden můj úlovek z Pardubic hl. n.. Kdo jiný by měl porušovat zákon než policisté ČR že ano? Aneb policie naším vzorem...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 4-2007

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 15:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Goldy:

Pokud se jedná o příslušníky PČR přidělené k železnici (což asi těžko můžete vyvrátit), pak nechápu vaše rozhořčení. Ti mají vstup do kolejiště a v některých případech mohou i na mašinku.
Tajemný_em
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 15:14:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Víš prd, co tam dělali.
Spolehlivý prostředek ke snížení nehodovosti na našich silnicích? Fyzické tresty pro narušitele předpisů! Pokuty a nesmyslné body to nevyřeší...