K-report
 

Archiv do 25. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv do 25. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 09:06:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn :"...Znám velmi šikovného mladého kolegu... budeme se spolu střídat na ešusech a peršingách..." :-)) No, to opravdu pro toho kolegu bude terno:-))
Ale vážně jsem rád že tě to trucování přešlo. Naprosto s vámi (Zadnosta) souhlasím.
To slavné AŽD mě dorazilo Wilsoňákem.Kolik jěště bude muset být průšvihů než někdo těm pánům nakope... A ředitel SŽDC nebo co to bylo v té bedně..to je taky kvalitka. Jak čuměl na ten rozkaz to bylo úžasné...
zadnosta:..."pod mašinu raději vůbec nelezou - co by tam hledali..." No to opravdu taky nevím co bych tam hledal.:-))
Jena: Dovoluji si upozornit že já se nováčkům neposmívám (nemají to lehké) a zárověň přiznávám že žádnýho zácvikáře nechci ani vidět.
Pes38: a proto jsem u uhláků, tam nikdo nehejká a uhlákům je jedno když jim nadávám :-))
RadekŠ :čéče, my si budem po mírné rozepři rozumět :-))..."nedávno řešili, co je to vlastně předvěst a že nechápou ..." A teď tohle slyší fíra a ví že tenhle materiál bude řídit jeho putování po kraji. No nenasralo by to:-))
František_plášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 09:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn, Jena, Fýra a další:

Jen dodatek – ano, přiznávám, z jazyka českého jsem měl na škole základní 2, ale i tak jsem zvládal základní i střední školu do průměru 1,53…a na rozdíl od premianta třídy jsem znalosti např. na střední škole měl ze zájmu o železnici, nikoliv našprtané. Ano jsem spíše technického zaměření, než humanitního

A Drne…..wexle, jo???? Hlavně že koukáš, kdo kde píše –i, -y…….

Jinak to, co jsem se v určitém stupni rozčilení z příspěvků, snažil popsat, popsal velmi dobře Jena v příspěvku 5729.

Ve vztahu ke zdravotní způsobilosti jsem psal o situaci v polovině a na konci let 80., takže ohánět se vyhláškou z roku 1995, kdy jsem byl už dávno v pracovním procesu (přerušeném 9 měsíci povinné vojny) je poněkud mimo a svědčí spíše o tom, že spíše než obsahem příspěvku se tu někteří fakt zabývají nimráním v blbostech (ano, mám na mysli pravopis a úvahy o inteligenci VŠ).

Tím končím s touto debatou a nadále se budu věnovat pouze mým oblíbeným Bardotkám a Brejlovcům a Vlárské trati……jak jsem pochopil, vztah některých k jiným profesím na dráze mnozí přenášejí na tyto diskuze.
Na zmíněných fórech si také mohou přítomní externí spolupracovníci Ústavu pro jazyk český vybíjet své hormony při kontrole mých jazykových znalostí.

(dodatek pro pedanty – ANO, tento příspěvek jsem raději psal v MS Word a poté přenesl sem, takže případné připomínky k pravopisu adresujte na adresu místního zastoupení fy Microsoft )
-------------------------------------------------
..sláva Bardotkám, čest Brejlovcům....
.........smrt Bangladám................
zadnosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.208.36
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 09:52:24    Odkaz na tento příspěvek  

Radekš: Jistě, zatíco PKP či BDŽ to neudělaly a na 2 lokomotivy na trati připadalo (a prý ještě připadá) 20 strojvedoucích sedících/poleležících/ležících a spících v depu. A pochopitelně ty peníze chyběly, resp. chybí jinde.

Myslím, že provádíte nepochopení. Nikdo samozřejmě nebečí nad tím, že po prudkém poklesu vozby došlo k logickému snížení stavů především těch profesí, kterých se ta vozba přímo týkala (tzn. strojvedoucí, posunovači, vozmistři...). Na pěst je způsob, jakým bylo to snížení provedeno. Naprosto nekoncepčně, bez náznaku pohledu do blízké budoucnosti. Nehledělo se na to, co kdo umí, jaký má přístup k práci, ale na to, jestli byl s nadřízenými kamarád a kolik toho odpracoval (nebo spíš jako dlouho byl na dráze zaměstnán, protože "pracovat" a "být v zaměstnání" je u mnohých jedinců velký rozdíl). Čímž se podařilo dosáhnout věkového průměru strojvedoucích okolo 50 let, přitom jen málo jich díky hromadným odchodům na DSP bylo starších 57 let. Fírů je okolo sedmi tisíc, z čehož plyne, že situace byla víc než vážná - hrozilo, že během pár příštích let odejdou skoro všichni strojvedoucí do penze. Asi se v 90. letech vůbec nepředpokládalo, že dráha přežije rok 2000...
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 09:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Testy z dopravních předpisů jsou tvořeny otázkami s odpověďmi abc

já teda když jsem dělal V08, tak v testech byly i otázky typu, uveďte název návěsti a vysvětlete jaký pokyn udává nebo tak nějak, takže zde člověk může ukázat to, jak to chápe, samozřejmě ale nabiflovat se dá všechno tudíž i popis významu návěstí...
Umbrtka je nejdůležitější...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

host:
zato jsem se kdysi dáááávno udělal celým žabákem za přejezd v Dobříni

No, tobě nepřipadají zákeřné Dolany, mně a dalším Oušťákům zase Dobříň a Záluží, neboť moc dobře víme, jak to tam kolegové, jedoucí s prázdnými wapy z Elny Mělník pocukrují mourem, i my všichni jsme tam kdysi cukrovali mourem Takže my zase nemáme problém s "našimi" zastávkami. Natož o celý panťák. I když......nechval dne před večerem, že?
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
zadnosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.208.36
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:08:09    Odkaz na tento příspěvek  

Co se týká úrovně vzdělání, tady nezbývá než bezvýhradně souhlasit. Maturita prvorepubliková měla zcela jiný kredit než maturita z šedesátých let a ta zase byla daleko výš než maturita porevoluční. V dnešní době maturuje pomalu každý učeň a ti, kteří v současnosti nejsou schopni udělat ani tu blbou maturitu, patří k lopatě a ne na lokomotivu. Samotné maturitní vysvědčení samozřejmě člověka neudělá hotovým ... (dosaďte libovolné zaměstnání), ale dokazuje, že dotyčný má aspoň schopnost něco pochopit a naučit se.

JInak samozřejmě je vždycky lepší, když jakoukoliv činnost vykonává člověk, který této činnosti rozumí. Fíra, který zná mašinu, jezdí líp než ten, který zná akorát dveře na stanoviště. Řidič mající ponětí o tom, proč je v autě spojka a jak pracuje motor, bude lepším řidičem než ten, který si myslí, že spojka je akorát ten pedál na podlaze (dobře si pamatuju, jak ségra dělala řidičák ).
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fanda Plášek:

Promiň, nechtěl jsem se tě dotknout. Navíc, já tvou inteligenci nesnižoval, bo jsem se tě dokonce zastal. Jen ty hrubky mi vadí. Úchylka no. To, kura, nemohu říct, když se mi něco nelíbí? K jiným tématům se zde vyjadřujete dost zostra a bez zábran, tak sorry, že jsem si dovolil.

Jo a ten Wordový hlídač není k zahození, doporučuji i dalším, kteří mají nedostatky v pravopise. Disortografika Poručíka Pihrta jsme to na fóru ČD nedávno naučili taky a dnes tam má příspěvky úpně bez chyb.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

František_plášek:chlape nesmíš být zas tak cimprlich :-)) Opravovače i/y ber s rezervou :-)).Taky to občas mydlím, jak Baťa cvičky a někdo mě setře...no a co?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1531
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn :..." ten Wordový hlídač není k zahození..." O čem že to mluví jeho lordstvo? To jako mám psát nejdřív nanečisto? Tudle, to by nebyla zas taková prča...
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc do Firefoxu se dá stáhnout plug-in, který je také pomocníkem, podtrhává rovnou v okně psaní zpráv a netřeba to honit přes Word. Musím se přiznat ke stejné úchylce jako Drn. Táta byl strojní sazeč v tiskárně, takže to mám asi po něm
Umbrtka je nejdůležitější...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gogo:
Půjč mi v Kralupech žabáka a já ti to předvedu, jak se zastavuje v Dolanech v zastávce.

Půjč si ho ve hračkárně, mají tam krásnýho plyšovýho, s korunkou na hlavě. Na tom bys zastavil určitě.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo: tak to mi prosím poraď, ať mohu oslňovat pravopisem. Jak,co kam? :-))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Honzo ty nemusíš. Lenivci tupci mají výjimku.....

P.S. Já netrucoval, jen mne to tu na čas otrávilo. Ale už jsem to zase na čas spláchl.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry:

Ve wordu si zapni v nastavení kontrolu pravopisu a pak to jen zkopíruješ sem. Žádná věda pro medvěda.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:40:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že na učňák jdou zoufalci, co se neuchytí nebo nemohou jít na žádnou střední školu s maturitou včetně soukromých

A pak to dopadá tak, že neseženeš kominíka, instalatéra, pokrývače, zedníka (pouze sem tam ukrajinské, ti zas ale mají třeba doktorát z psychologie nebo 2 atestace z mikrochirurgie....leč cihla k cihle jim nelícuje...). Řidiče kamionů dělá taky kdejaký ychtyl, co má do díru.

Celé naše školství jde mílovými kroky do .Hlavně, že máme elitní gymnázia. Jenže jejich absolventi ti komín neopraví, ani nevymetou. Navíc, jejich úroveň, jak tu již zaznělo,klesá. Maturant na gymplu za první republiky byla na vyšší úrovni znalostmi, než leckterý dnešní absolvent VŠ. Na tom se shodla řada odborníků, co mají se školstvím něco společného.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1535
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn :"...Žádná věda pro medvěda.." se lehce řekne voe :-))
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stav se někdy na Masně, až budeš mít volno, nebo v Praze ztroskotáš po 13 ti hodinách. Ukážu ti to a k tomu tě naučím páčkovat na aluminiu.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5091
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak to dopadá tak, že neseženeš kominíka, instalatéra, pokrývače, zedníka

Naprostý souhlas, ale tak to prostě je a lepší to nebude, zvlášť když pořád slyšíme, jak máme málo vysokoškoláků.

Hlavně, že máme elitní gymnázia. Jenže jejich absolventi ti komín neopraví, ani nevymetou.

No to právě platilo kdysi, rozhodně ne dneska. Kromě toho gymnázia nikdy nebyla určena pro přípravu pro praxi, ale jako všeobecná střední škola měla připravovat pro VŠ.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:51:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex:

Sorry, u slova elitní jsem zapomněl napsat "...."
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
230100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn" Na učnák nikdo nechce jít nebot jít se učit znamená pracovat rukama a pracovat rukama znamená pro dnešní děti a mládež-včetně mé pubertální dcery- něco podprůměrného až povl.Všichni chtějí být manažeři, právníci, investiční makléři a já nevím co všechno. Ale kdo bude péct chleba?
zadnosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.208.36
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 10:58:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ale kdo bude péct chleba?

Když pekaři budou jezdit na mašinách?
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 11:02:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Zde prosím, mělo by stačit kliknout na to přidání a samo by se to mělo implementovat do Firefoxu
Umbrtka je nejdůležitější...
Houba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 11:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale kdo bude péct chleba?

Když pekaři budou jezdit na mašinách


Já půjdu třeba do pekárny. Když se tady v tom státě najdou kokoti kteří se snaží zmanipulovat vyšetřování nehody u Moravan, bude asi bezpečněšjší péct chleba.
754 forever
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 11:42:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K těm kontrolám pravopisu - zkuste dát do Wordu: "S bráchou chceme mýt nové auto, proto jsme šly do autobazaru." - to jen abyste od toho nečekali zázraky, čeština je přecijen o trochu složitější ;-)

Btw Drne, Vám se nelíbí, když do Vás PES rejpe kvůli překročení rychlosti, zatímco Vy si neodpustíte rejpání do někoho kvůli pravopisu.

Kdo dneska není blbý, dělá rukama. Kamarádka byla ráda, že se dostala na práva (brali 10% zájemců). Po pěti letech dřiny zjistila, že nemá co do huby, protože právníků jsou všude 3. Zatímco zedníci v naší vesnici se chlubí statisícovými platy - aby ne, 3 soboty a neděle, ještě k tomu dopoledne (bo odpoledne je fotbal) a 40 kKč. A sežeňte levnějšího, který nemá zakázky na dva roky dopředu.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2722
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 11:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celé naše školství jde mílovými kroky do

Ale houby. To že klesá kvalita průměrného maturanta přeci vůbec neznamená, že klesá kvalita vzdělanosti národa. Nebo ona je vzdělanost horší když člověk, co měl v roce 1985 "jen" maturitu má v roce 2008 krom té maturity třeba navíc ještě magisterský titul ? To asi sotva.

To co tady zažíváme je úplně normální pro jakoukoliv vyspělou zemi. Lidi prostě ztrácí zájem u určité profese, když se můžou živit líp a snáž. Běžte někdy v Německu do fabriky a uvidíte, kolik je tam echt "opravdovejch" Němců. Nedostatek fírů je tam taky, protože to prostě lidi nechtěj dělat.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:02:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: "Nedostatek fírů je tam taky, protože to prostě lidi nechtěj dělat." Ale chtějí, ale peníze se vydělají snadněji za lepších podmínek. Holt když je něčeho nedostatek tak se tam musí dát větší plat. Jenže to nechce nikdo slyšet. A tak se mudruje a spekuluje jak to udělat...třeba tím, že se sníží kvalifikační požadavky.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatímco zedníci v naší vesnici se chlubí statisícovými platy - aby ne, 3 soboty a neděle, ještě k tomu dopoledne (bo odpoledne je fotbal) a 40 kKč.

Jo, akorát jste zapomněl odečíst nakupovaný matroš a taky říct, že při tomto tempu je budou nejpozději ve čtyřiceti ku****ky bolet záda a nejpozději kolem padesátky s tím seknou. Právnici se ***tisícovýma platama neexistujou že.

PS: Fér by bylo tu vaši kamarádku srovnat s nějakým pomocným dělníkem na stavbě.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Panzlo: děkuji...jak prosím změnit písmo? Vidím že odlišujete něco do kurzívy a to mi nějak nejde..
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2724
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Holt když je něčeho nedostatek tak se tam musí dát větší plat.

Jenže na to musíte někde vzít a sám plat má omezený účinek.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:No bavíte se s rozumem nevzdělaným, ale asi by se mělo zhodnotit co je třeba víc.Jestli X zdrav. pojišťoven s jejich královsky placeným vedením,X vojenských hraček za obrovské a nesmyslné peníze a nebo fungující aspoň něco...třeba dopravu.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Btw Drne, Vám se nelíbí, když do Vás PES rejpe kvůli překročení rychlosti, zatímco Vy si neodpustíte rejpání do někoho kvůli pravopisu.

No, vzhledem k tomu, že pravopis by měl ovládat každý Čech na jisté (pisatele i jazyk nedehonestující) úrovni, zatímco v ovládání vlaku je odborně školena jen minorita naší společnosti, si dovoluji poznamenat, že srovnáváte brambory s vajíčky. Jinými slovy, když šotolaik kritizuje fíru za průběh jízdy (nesoulad rychlosti o jednotky km/h s návěstí míjeného návěstidla rychlostní náv. soustavy) a kdy svá "měření" navíc opírá pouze o stopky, patníky staničníků a kalkulačku na mobilu, není to zdaleka totéž, jako když rodilý Čech kritizuje jiného rodilého Čecha (notabene s akademickým vzděláním !!!!) za veřejné prznění českého jazyka.

Zde si troufám mínit, že na podobná hodnocení nemá šotolaik "gebíry". Smutné je to, že se zde na fóru i kolem kolejí pohybuje čím dál více jedinců, kteří mají pocit, že když 10 let fotí mašinky a umí spočítat kontrolní číslici, nebo vědí, co je brejlovec a kolik má válců, popř. na jakém vlaku zítra pojede 150225, že mohou kecat i do věcí, které znají jen z ponorky. Stále nechápu, co to takovým vlakovým špiónům přináší za uspokojení.

A ještě více nechápu, že si tito špióni neuvědomují, jak škodí sobě i normálním fandům, bo programově nasírají fíry, kteří by je za jiných okolností a jiného chování brali úplně jinak a myslím, že i vyšli v mnohém vstříc. Já takových znám několik, ti však neexhibují na tomto fóru hloupými kecy ke každé projeté zastávce a minele fíry, kterou si natočili nebo nafotili nebo spočítali. Tito jedinci mají u mne zelenou.....ti ostatní trvalou červenou.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:31:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:

Člověče, vy jste se rozhodl ten Crystalex úplně zaříznout, ne? To vám není těch 7000 lidí líto? Co na tom ministerstvu vlastně děláte?

Abyste se hned nečílil, jukněte na dnešní Právo a bude vám jasno.....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5092
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 12:34:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po pěti letech dřiny zjistila, že nemá co do huby, protože právníků jsou všude 3.

Píšete naprosté nesmysly.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 13:05:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je zase síla. Za jednotky kilometrů bych nikoho nejebal, ale 50 na čtyřicítce-byť se v daném případě nemohlo nic stát /já bych tam jel asi taky tak, možná i víc :-)/-asi nebude úplně v pořádku. Toto měření určitě není úplně přesné, ale "vatu" 10km/h mít jistě nebude.

Co se nasírání týče, zase jsou dvě roviny: blbý kecy za kraviny (i třeba ty moje, za projetou zastávku) a řešení vážných problémů, když jistý pilot vezme čtyřicítkovou veksli odhadem v sedmi pětkách a málem tam vypadne. I to už jsem zažil. To už by se asi nějak řešit mělo a je ÚPLNĚ jedno, jestli to bude fírovi vyčítat ta Kropáčková z horní dolní nebo někdo jinej. Přecházet by se to určitě nemělo, byť každej někdy ulítne, to je jasný.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
chotouch
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.65.101
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 13:06:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě štěstí pro nás šotuše, že jsou i jiní fírové, v jistém smyslu "normálnější" než Drn (nikdy jsem neslyšel, že by nějakého šotuše odsud svezl na mašině, protože si myslí "já jsem fíra, kdo je víc?" a tento postoj dává najevo i když se ho u vlaku zeptáte na svezení-já to zkusil. V duchu se mi vysmál ve stylu: "Chtěl by ses svézt co? Nasrat! A řekl, že to nejde.) a nedělají ze všeho tak hroznou vědu. Naštěstí jich je dost. Zatím.
Panzlo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 13:31:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: stačí před psaním nebo vložením věty kliknout na šikmé íčko nad polem pro vkládání textu a po napsání/vložení ho zase vykliknout(zůstane jakoby stisknuté) a pak by to mělo být v kurzívě

Vykati netřeba, jsem příliš mlád na to, aby se mi vykalo

(Příspěvek byl editován uživatelem panzlo.)
Umbrtka je nejdůležitější...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 13:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes:Za jednotky kilometrů bych nikoho nejebal,
Ty skutečně máš pocit, že kohokoli z nás máš právo jebat? Já jen zírám. Drzost ti skutečně nechybí.

chotouch:
Ty ses mne někdy u vlaku ptal, jestli tě svezu? No, já jen, že si nějak nevzpomínám.... že by se mne kdo kdy vůbec takto ptal. Nicméně, vézt někoho na rychlíku jen tak, že se slušně zeptá, to je skutečně hrdinství. Zvlášť, když jistý pán z DI sleduje a hlásí do DKV i případy, kdy mi tam někdo sedí, když je vlak bez pohybu a před odjezdem dotyčný odejde. Vážně si myslíš, že je hodně takových kaskadérů mezi náma, který za tvé svezení přijdou dobrovolně o celý prémie a někde jim dají i navrch žlutou kartu? Zdá se, že ani nevíš, co vlastně od fíry požaduješ, když se mu cpeš na stanoviště.

Já osobně rád svezu kohokoli, kdo bude mít příslušnou kartičku, která se prý dá sehnat. Zvláště rád bych ale svezl mladé kluky, kteří o tu práci mají zájem a kterým by to někdo kompetentní povolil. Jako nábor adeptů mé profese, jinak tu budem do 80 (když přežijem). To by mělo smysl, ne vožení šotoušů a chotouchů.

P.S. Snad jsi pochopil, že má nechuť vás vozit skutečně nepramení z přesvědčení "já jsem fíra, kdo je víc", to mne opravdu málo znáš....ostatně, k tomuto "argumentu" saháte dost často, když nemáte jiné. Je to už poněkud inflační klišé.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 13:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Pokud někde pojedeš tak, že to bude ohrožovat bezpečnost (třeba jako jeden fíra, co bral veksli místo ve 40 v sedmdesáti), tak si buď jist, že tě jebat (nebo ti to vytýkat, chceš-li to říct slušně) budu, i kdyby ses na hlavu stavěl!!!
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 13:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sehnat to ofiko povolení je problém. Velkej problém. A pokud je mi známo, platí jen na jednu jízdu.
Pan_gogo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 13:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já jen, že si nějak nevzpomínám.... že by se mne kdo kdy vůbec takto ptal.

Kdybych za tebou přišel a řek: "Dobrý den, pane strojevedoucí, svezl byste mě na stanovišti? Povolení bohužel nemám." Co bys mi řek? (neznáš mě). Předpokládám, že bys odmítl. Díky, to mi stačí.

Co od fíry chci? To je jasné-aby mě svezl na stanovišti.

Ale vožení šotoušů a chotouchů

Ale z těchto lidí se jich hodně na fíru nebo jinou pozici na dráze rekrutuje...
My jsme všichni GOGO!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2417
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 13:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybych za tebou přišel a řek: "Dobrý den, pane strojevedoucí, svezl byste mě na stanovišti? Povolení bohužel nemám." Co bys mi řek? (neznáš mě). Předpokládám, že bys odmítl. Díky, to mi stačí.

Napřed bych se zeptal, jestli znáš k report a potom ano, odmítl, tím tuplem
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani se fýrovi a ostatním fírům nedivím
zadnosta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.208.36
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:01:23    Odkaz na tento příspěvek  

Představte si jinou situaci. Mladík od mala touží státse ouředníkem. I bude ve strašné touze po tomto zaměstnání obcházet všechny kancly ve svém okoli, klepat na jejich dveře a říkat: "Dobrý den, mohl bych tady s vámi chvilku posedět? A půjčil byste mi razítko, abych si to mohl zkusit?"

Pse, zjišťuju, že jsi fakt nebezpečný magor.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napřed bych se zeptal, jestli znáš k report a potom ano, odmítl, tím tuplem

Ano, to jsem měl na mysli....
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5093
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zadnosta: Celkem vtipné připrovnání... Ono to zřejmě pramení z pro mě nepochopitelného nekritického obdivu některých šotoušů k profesi strojvedoucího a tím pádem jejich přesvědčení, že tento je povinen se jim za jejich kladný vztah k železnici nějak nadstandardně věnovat. Ale třeba u pošťáka nebo hasiče by to nikoho ani nenapadlo, otravovat je v zaměstnání.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor:
A pokud je mi známo, platí jen na jednu jízdu.
No ještě aby to byla režijka....

Pes38:
Pokud někde pojedeš tak, že to bude ohrožovat bezpečnost (třeba jako jeden fíra, co bral veksli místo ve 40 v sedmdesáti), tak si buď jist, že tě jebat (nebo ti to vytýkat, chceš-li to říct slušně) budu, i kdyby ses na hlavu stavěl!!!
Člověče, ani nevíš, že sis právě definitivně zamknul vrátka k dalšímu fírovi. Ještě včera byla malinko pootevřená, s výhradami, ale po tomto tvém výlevu....no, dál to radši nebudu komentovat.

Pan_gogo:
Kdybych za tebou přišel a řek: "Dobrý den, pane strojevedoucí, svezl byste mě na stanovišti? Povolení bohužel nemám." Co bys mi řek? (neznáš mě). Předpokládám, že bys odmítl. Díky, to mi stačí.
Odmítl, samozřejmě, co když jsi najatý provokatér z DI? Ne, vážně. Nejsem blbej. Uvědom si sakra, co tím riskuju. Ty mi zaplatíš případnou újmu na penězích, nebo za mne půjdeš orodovat k vrchnímu přednostovi, aby mi žlutou nedával? Zdá se, že nic nechápeš. Proč bych měl strkat hlavu do oprátky za cizího člověka, když jsem už několik let nesvezl ani nikoho z blízkých (teda ne že by o to můj mladej vůbec stál)?

Přijď, až vyvineš nějaké úsilí k získání povolení. Já věřím, že se sehnat dá. Ale chce to trochu přemýšlet a zasnažit se na správných místech.

Víc ti k tomu nepovím. Snad jen to, že i tak tě může jakýkoli fíra vyhodit i s povolením. Je to povolení, ne příkaz, nebo služební průkaz s doložkou.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pošťáka nebo hasiče by to nikoho ani nenapadlo, otravovat je v zaměstnání.
No bylo by docela zajímavé, kdyby přišel hasičský šotouš na služebnu, aby ho jako vzali do akce a při prvním poplachu by mu půjčili kleště a pytel a šel by si posbírat kamaráda drážního šotouše, který ve snaze zachytit vláček co nejvěrněji a zblízka nestihl uhnout...
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1860
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drne, já vím už dávno, že TY mne nesvezeš. A ty to víš taky.

PS: Fakt je to v Oustí tak hustý, že by se za to dávala žlutá? (prémie bych věřil)

zadnosta: Tak to si nepřej poznat ty mnohem horší magory. Jednoho znám.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Nessaistyar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: A kdyby se Vás zeptal, člověk bez foto. a kamery, pouze s baťohem, kterého jednou týdně vozíte ze školy domů?

PS: Nejsem šotouš pouze mám zájem o železnici , jo a do kolejiště taky nelezu , pouze při dnu železnice... A to si dávám bacha jestli zrovna něco nejede .
Raptor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy jsem nešlyšel, že by se vyskytoval šotuš pošťácký nebo hasičský. I když věřím, že takoví i jsou. Zvlášť u těch hasičů.
Pes 39
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.249.185
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:40:56    Odkaz na tento příspěvek  

takhle? ano, takhle.
Čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:43:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raptor: Jistě,jsou. Jak post-šotouši,tak i hasiči. Konečně u poštovní přepravy síť ambulantních pošt (vlakové,autopošty i letecké) jejich úhrnné přepravy, to bylo velice zajímavé. Bohužel,už to také jde do kopretinek. Vím to,jak už tu na mně RadekŠ prásknul,před příchod k ČSD jsem jezdil u vlakových pošt.

A hasičtí. Ti jsou obvykle v SDH. A když nenají realizaci,postarají se o ní. Vznikne požár a on si zcela náhodou vyšel na procházku v munduru a s přilbou. A tak hasí. No,železniční šotouši jsou snad méně nebezpeční,ale kdo ví


Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 14:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

takhle? ano, takhle.

PES39: To jsem nepochopil.
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 15:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:

Myslel jsem, že při tvé znalosti drážního prostředí už rok víš, že podléháme (my v Oustí) "jurisdikci" DKV Praha a tam se to vážně bere.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 15:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nessaistyar:

Já si chodím peníze do práce vydělat, ne je tam odevzdat za to, když mne někdo nachytá na švestkách.

Sežeň si povolení s razítkem GŘ O12, nebo DKV Praha prov. náměstka nebo vrchního přednosty a udělám ti i kafe (zdarma).
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 15:12:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Hned jsem si dal facku, protože jsem to nevěděl. Ta sedla, panečku.

(Kdo pod koho patří, mě nikdy obzvlášť nebralo.)
Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí.
ICQ 311-297-744
Razítkář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.93.216.69
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 15:16:14    Odkaz na tento příspěvek  

Sežeň si povolení s razítkem GŘ O12, nebo DKV Praha prov. náměstka nebo vrchního přednosty a udělám ti i kafe (zdarma).

Pozor na to, zfalšovat razítko není žádnej velkej problém.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 15:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo pod koho patří, mě nikdy obzvlášť nebralo

Pokud jsou tvé znalosti o železnici skutečně tak kusé a omezeny jen na to, co tě skutečně zajímá, tak se již nedivím, že tu od tebe čtu to, co tu píšeš.

Razítkář:
Pozor na to, zfalšovat razítko není žádnej velkej problém.
To je mi fuk. Není mou povinností kotrolovat pravost razítek.
S optimismem nejdál dojdeš.....pesimisté již teď přesně vědí kam.
Nessaistyar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 15:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: Odpověď na "Sežeň si povolení s razítkem GŘ O12, nebo DKV Praha prov. náměstka..." máte v e-mailu, tady to nebudu rozvádět...!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. září 2008 - 15:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Představte si jinou situaci. Mladík od mala touží státse ouředníkem. I bude ve strašné touze po tomto zaměstnání obcházet všechny kancly ve svém okoli, klepat na jejich dveře a říkat: "Dobrý den, mohl bych tady s vámi chvilku posedět? A půjčil byste mi razítko, abych si to mohl zkusit?"



popelářem, mohl bych se svézt na té stupačce a půjčíte mi zakoulet si popelnicí?