K-report
 

Archiv do 13. dubna 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Nákladní doprava » Archiv do 13. dubna 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 28. března 2008 - 22:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


www.vlakybroumov.estranky.cz
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 7-2002
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 00:42:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo takže nejenže udělali z vagonu vlak, ale ještě se chluběj cizím peřím
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 08:24:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se to tak říct. Ale je to v zájmu dobré věci, tak bych jim to odpustil.
duty
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.178.54
Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 09:25:22    Odkaz na tento příspěvek  

Podhodit cenu molocha a zapřáhnout nějakou ucelenku v privátních vagonech umí opravdu každý.
To je moloch v segmentu ucelenek tak drahý, že ho každý umí podhodit? A mohl by každý zapřáhnout ucelenku v neprivátních vagonech (jaké to jsou)?
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 29. března 2008 - 09:39:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je moloch v segmentu ucelenek tak drahý, že ho každý umí podhodit?

Znáte klasickou větu "nechci slevu zadarmo"? Tak tak nějak to je.

A mohl by každý zapřáhnout ucelenku v neprivátních vagonech (jaké to jsou)?

To jsou ty, co na sobě nemají "P" ve čtverečku.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1900
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 09:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak co tu bude za tovar, kvůli kterýmu to budu mít blíž do práce? Je to bílé a jezdí to z Norska?
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 09:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Z Norska k vám jezdí ilmenit, ten však není bílý, ale černý.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 11:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo pardon, tak se z toho dělá cosi bílýho :-)
Tak to sem myslel, že měl DJ na müsli
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 12:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Přesně tak, z toho černého se pak vyrábí to bílé.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 14:11:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže už to máte Fýro pod kontrolou? To rád slyším (tedy čtu ).
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 14:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne ne, jen se se kolem toho ochomejt na "starém" výkonu, no jeden vlak tejdně mě nevytrhne
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 16:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem myslel jako jestli už to má pod kontrolou váš zaměstnavatel.

A předpokládám, že tím "starým" výkonem myslíte ten staronový?
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 5-2005
Odesláno Neděle, 30. března 2008 - 20:53:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou ty, co na sobě nemají "P" ve čtverečku.
Opravdu?
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 01. dubna 2008 - 18:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ Cargo:vypadáš,že do nákladní dopravy dost vidíš a tak jsem se tě chtěl optat,jestli nevíš jak dlouhodobé je rozšířené působení VIAMONTu ve Střelicích u Brna a kam všude v tomto okolí s cisternami zajíždí jejich 740/741?Díkec
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 02. dubna 2008 - 00:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Téměř bez povšimnutí jel v noci na pondělí cca 600 metrů dlouhý kontejnerový vlak ČD-C z Uhříněvse do Nýřan. A právě teď mi za okny projíždí asi to samé.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 02. dubna 2008 - 17:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lokofando, asi vás zklamu, ale o tomto moc nevím. Podle mě prostě Viamont přijede když se mu podaří získat do Střelic nějaký kšeft. Nejčastěji to asi bývají importy z Německa, možná taky někdy nějaké vnitro.
Ale pochybuji, že existuje nějaká pravidelnost nebo dokonce jízdní řád.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2069
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 02. dubna 2008 - 21:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem koukal v Řeporyjích, že se dala do šmelcu vlečka pod silem směrem na Rudnou.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 777
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. dubna 2008 - 21:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ Cargo:Nevadí,jen mě napadlo,že by si(jste) to mohl vědět.Třeba dneska tam bylo celkem 1x740,6x741 a 2x 750..pěkně se to nastřádalo
Postrizin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.250.54
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 08:06:45    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim na mistni diskuzi. Mam takovy dotaz - Spedi Trans si stezuje na nedostupnost paletovych vagonu - Ibbhps,Gags a Habbillns/Hbbillns. Jak se to opravdu ma? Diky
749.241
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.2.129
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 17:52:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ale všimli jsme si kontejnerů do Nýřan, jen jsme to neroztrubovali kolemdokola. Víc v tratích okolo Plzně.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 19:18:40    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, zda se zde vyskytuje někdo z odborné veřejnosti ,kdo ale není od ČD Cargo a je jejich zákazníkem .
Také pozorujete po oddělení ČD Cargo markantní pokles kvality poskytovaných služeb ? Nebo je to jen pouze moje domněnka ?
Také se vám pokouší ČD Cargo markantně zvýšit ceny , tak jako nám ? (cca 12%)
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 19:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by to s tím přesunem peněz z nákladní dopravy do osobní bylo trochu jinak?
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
quenya
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.5.100
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 20:01:46    Odkaz na tento příspěvek  

To narozenej : O co jde? 12% se mi zdá neskutečný nárůst. V tom, kde se pohybuju já, se navýšení cen na letošní rok pohybuje od 0% do max.6%, většinou je to kolem 2 - 3%.A jsou specifický případy, kde se zlevňovalo. Snížení kvality služeb... zase, v čem? Kvůli výlukový činnosti SŽDC? Nebo nějaký neochotě lidí z jednotlivých PP? Obchodníků? Dispečerů?
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 20:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

naroznej: Na loňské Konferenci ČD Cargo bylo avizováno zvýšení smluvních cen o 6 - 9 % (viz http://www.cdcargo.cz/wps/wcm/resources/file/new/k onference/2007/Cenova_a_tarifni_politika_CD_Cargo_ 2008.pdf). Při prezentaci vlivu výlukové činnosti na ČD Cargo (proběhlo 6. 2. v Praze a 7. 2. v Ostravě) byla dále avizována snaha o promítnutí odklonové vozby do cen. To by se mělo týkat těch relací, které budou odklony postiženy (těch letos je a bude hodně).
Co se týče kvality, tak standardní problém je postávání vlaků, klidně i 24 nebo více hodin. Nevím, kde je problém. Nejsou mašiny, nebo jsou neschopní dispečeři? Netuším a taky bych rád znal odpověď.
naroznej
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.179.170
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 20:59:41    Odkaz na tento příspěvek  

quenya:
Jedná se o poplatky , spojené s obsluhou vlečky a pobytem vozů ve stanici. Jako velký vlečkař máme tyto záležitosti řešené smluvně. Ceny , do kterých jsme letos tlačeni jsou průměrně o 12% větší.
Jeden z důvodů zhoršení kvality je vedení žabomyších sporů mezi zaměstnanci ČD a ČD Cargo , který jejich nadřízení jsou neschopni řešit. Pokud bylo vše pod hlavičkou ČD jakžtakž to fungovalo , nyní ne. Příjezdy na naši vlečku se zpožďují často i o tři hodiny , což nám způsobuje poměrně významné ztráty.
Absolutní vrchol je , když z příčin na jejich straně přijedou o 3 hodiny později a mají tu drzost si za tyto tři hodiny naúčtovat poplatek za stání ve stanici.
quenya
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.38
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 21:50:39    Odkaz na tento příspěvek  

Jo.To by se mělo určitě promptně řešit. Zkuste ihned vyvolat jednání u Vašeho partnera ze strany Carga ( PP nebo rovnou PJ), nebo pokud budete chtít, napište mi na tento e-mail: quenya@quenya.cz. Dovolil bych si problém rozhýbat a eventuelně předat kompetentním lidem.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 09. dubna 2008 - 23:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quenyo, jak velké důsledky bude mít pro ČDC za následek zavření nebo omezení(nevím co přesně bude) provozu papíren v Hněvicích?
Martin
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 09:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemyslíte, že zpráva o převzetí 75% podílu v ITL státní SNCF krásně ilustruje, jak to v nákladní branži na západě chodí? Myšleno je to, že ztrátoví národní nákladní dopravci kupují svou konkurenci jen díky tomu, že mají v zádech státní finanční krytí?
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 10:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: krásně ilustruje, jak to v nákladní branži na západě chodí? Myšleno je to, že ztrátoví národní nákladní dopravci kupují svou konkurenci jen díky tomu

To není úplně přesné. Jednak "to tak chodí" i na východě (nejnověji převzetí MÁV Carga skupinou ÖBB), a hlavně nejde o převzetí konkurence, ale o expanzi na zahraniční sítě. Railion už je skrze britské EWS ve Francii, takže tohle byla jen odveta (i když trochu překvapivá).
Hlavně to ukazuje, že silní dopravci expandují nikoli napřímo, ale skrze vznik jimi ovládaných aliancí. A taky se ukazuje, že představa o železničním trhu, na kterém bude podnikat řada menších, vzájemně si konkurujících dopravců, byla značně iluzorní.

Martin2: jak velké důsledky bude mít pro ČDC za následek zavření nebo omezení(nevím co přesně bude) provozu papíren v Hněvicích?

Aby nedošlo k nedorozumnění, ve Štětí bude zavřena továrna Norske Skog (na novinový papír), ale mnohem významnější Mondi Packaging normálně jede dál. Takže nějaký výpadek bude, ale ne nijak fatální.

Mnohem větším problémem je krize v dřevozpracujícím průmyslu obecně, vyvolaná poklesem poptávky po dřevu v severní Americe po tzv. hypoteční krizi.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 10:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dýdžej: Zřejmě si nerozumíme. Vy, předpokládám, víte stejně dobře jako já, že státní SNCF FRET by si po letech ztrát nemohla dovolit expandovat, kdyby neměla v zádech finanční krytí ze strany státu. To je realizováno přeléváním peněz z dotací z jiných činností do oboru cargo. Je jasné, že nestátní dopravci, kteří na státní penězovod napojení nejsou, expandovat nebudou (vyjímka je spojení Veiolie a R4C, i když...).

silní dopravci expandují nikoli napřímo, ale skrze vznik jimi ovládaných aliancí... představa o železničním trhu, na kterém bude podnikat řada menších, vzájemně si konkurujících dopravců, byla značně iluzorní.
Provedení expanze se dal očekávat. Co se týče počtu konkurujících si dopravců:
- Rozhodně jsem neočekával, že by jich bylo "hafo" jako v silniční dopravě, spíš jsem si bral příklad z železniční dopravy v USA či z letectví. Kapitálová a technologická náročnost v kombinaci s velikostí trhu prostě nedovolí vzniknout velkému množství dopravců; konec konců, to by ani nebylo efektivní.
- Jenže trh deformuje výše popsaná možnost existence přelévání dotací. Díky tomu bude trh vypadat jinak, budou dominovat monopolní státní subjekty, resp. jejich aliance. Celkový počet hráčů bude méně, než v neregulovaných podmínkách (dokážu si představit, že klidně i jeden!). Zatím mě uklidňuje, že si i státní subjekty konkurují...

Proč já jen nemůžu být optimista?

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
quenya
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.187.149.91
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 10:47:05    Odkaz na tento příspěvek  

Martin 2, Dj_cargo: Jen doplním, že bývalé ROTO ( papírenskej stroj na novinový papír) bude určitě někomu prodáno a výroba se rozjede. To, že Norske Skog po 15 letech zavírá krám , poté, co vyždímal vše (ze stroje za miliardy modernizovaného původním vlastníkem) , je tedy trošku... Ale železnice má hlavního zákazníka firmu Mondi a v Mondi jsou lidi nám naklonění, zjm. Jiřina... Už se to vrátilo zpět , jezdíme tak odhadem 60 - 70% produkce...
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 10:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: předpokládám, víte stejně dobře jako já, že státní SNCF FRET by si po letech ztrát nemohla dovolit expandovat, kdyby neměla v zádech finanční krytí ze strany státu. To je realizováno přeléváním peněz z dotací z jiných činností do oboru cargo.

To je samozřejmě pravda, ale není to je specialita západu.

spíš jsem si bral příklad z železniční dopravy v USA či z letectví.

Kolik dnes působí v USA významných železničních dopravců? Dva? Tři? No a v letectví se děje přesně to samé jako na nákladní evropské železnici. Aliance pod vedením silných (státy subvencovaných) dopravců.

Jenže trh deformuje výše popsaná možnost existence přelévání dotací. Díky tomu bude trh vypadat jinak, budou dominovat monopolní státní subjekty, resp. jejich aliance. Celkový počet hráčů bude méně, než v neregulovaných podmínkách (dokážu si představit, že klidně i jeden!). Zatím mě uklidňuje, že si i státní subjekty konkurují...

Ano, to je přesně pravda. A je jen otázka, jestli to tak bylo myšleno od začátku tzv. liberalizačního procesu v Evropě, nebo jestli to je "nechtěný" výsledek.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 11:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V letectvi v USA jsou všichni hráči privátní.
V letectví v EU existují lowcosty, kteří obsadili velké % trhu. Aliance většinou národních leteckých dopravců pak nedrží většinu trhu (jako v žel. cargu), navíc nemají možnost přelévání peněz jako železničáři a veřejné orgány mají při povolování veřejných podpor a spojování leteckých dopravců jiný metr než na železnici (viz nejnověji případ Alitalia), což je určo dáno přítomností více hráčů, zvláště těch nealiančních nestátních, na trhu.
V USA je jich více, ne?

Prostě a jednoduše si myslím, že v případě odlišných podmínek (privatizace!), by to vypadalo jinak. Jenže tlak na změnu není, někomu současný stav, kdy má "dosypáno" bokem, vyhovuje...

Ta poslední věta zní zajímavě...
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 12:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V letectví v EU existují lowcosty, kteří obsadili velké % trhu.

Co to je vůbec lowcost? Co je na chronicky ztrátové SkyEurope nízkonákladového? Kdo to financuje? Osobní leteckou dopravou bych vůbec neoperoval, protože se jedná o byznys se zcela jinými obchodními závislostmi než je nákladní železniční doprava.

Prostě a jednoduše si myslím, že v případě odlišných podmínek (privatizace!)

Privatizace do jakých rukou? Kdo si koupí státního železničního dopravce? Buď jiný železniční dopravce (tedy státní, protože ten jediný má potřebné zdroje), nebo nějaká obchodně-spediční skupina (navázaná na nějakého státního molocha typu Railion nebo RCA .

V USA je jich více, ne?

Významných moc ne. Dominují dva, BNSF a UP, které doplňuje ještě několik větších či menších.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 756
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 12:43:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem si na to tak nějak vzpoměl, že to proběhlo novinama, tak mne zajímalo jak moc by se nás to omezení dotklo. I od nás z Jihu do Hněvic něco málo chodí a trochu mi přijde, že je tu od ledna bída s prací, tak další pokles by nebyl dobrej. Už dlouho jse nevezl 1600 na Dvořiště v pravidelných Rn vlacích směr Linec/Wells:-((.
Asi tak před půl rokem se mluvilo o tom, že Krumlovská teplárna u Domoradic by začala opět zavážet uhlí vlakem a né kamionama, nevíš o tom něco bližšího?
Martin
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 13:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I od nás z Jihu do Hněvic něco málo chodí a trochu mi přijde, že je tu od ledna bída s prac

Ale to právě souvisí s krizí v dřevozpracujícím průmyslu, a ne s možným zavřením menší ze dvou papíren ve Štětí.

Asi tak před půl rokem se mluvilo o tom, že Krumlovská teplárna u Domoradic by začala opět zavážet uhlí vlakem a né kamionama, nevíš o tom něco bližšího?

Nic tomu nenasvědčuje.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 20:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz. Nedávno v podnikovém tisku Lovochemie byla informace o postupu výstavby nového závodu na výrobu MEŘO. Měl by obsahovat i lisovnu olejů. Spuštená výroba by měla být v roce 2010. Jak velké šance má tady železnice?

(Příspěvek byl editován uživatelem poručík Pihrt.)
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
quenya
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.103
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 20:55:04    Odkaz na tento příspěvek  

To Poručík Pihrt: jako u ostatních výrob bioproduktů, bude to boj, ale zatím se celkem daří. Zjm.mám radost z Milína.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2071
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 21:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je týdenní obrat vozů v Milíně? A co se tam vozí?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 21:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na dodeji řepkový olej, krmivo a hnojiva. Na podeji zrniny a MEŘO. Další údaje by nebylo dobré zveřejňovat.
Zajimavý článeček je v časopisu ČD CARGO 3/07.
http://www.cdcargo.cz/wps/wcm/connect/cdCargo/cdCargo/Informacni_servis/tisteny_buletin/

(Příspěvek byl editován uživatelem poručík Pihrt.)
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
quenya
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.103
Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 22:07:23    Odkaz na tento příspěvek  

V průměru má Primagra 60 - 80 vozů/měsíčně dovnitř a stejně tak ven. Jezdí tam od září kromě běžných agroproduktů (pokrutiny, pšenice apod.) technické oleje z řepky ze Setuzy na výrobu MEŘA, které následně jezdí do Mostu do ČRaF. A tu řepku nejdřív Agropol pošle do Setuzy, kde tam z toho udělají ty oleje . Já mám totiž radost právě z tý výroby MEŘa, kdy jsme měli obrovskou konkurenci v silnici ( Primagra má za humny dálnici prakticky až do Kralup) a hlavně , že jim výroba jede nejmíň na 70% celkem bez problémů a výpadků. MEŘO je přísada do nafty, kde to (zatím) na rozdíl biolihu ekonomicky vychází.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 5-2004

Odesláno Čtvrtek, 10. dubna 2008 - 22:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz. To že to zatím ekonomicky vychazí znamená že přibude i biolih nebo že to MEŘO je dost nejisté? Pravděpodobně zůstane tento dotaz nezodpovězen.

(Příspěvek byl editován uživatelem poručík Pihrt.)
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 19:04:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co to je vůbec lowcost?
Tak to je snad jasné...

Co je na chronicky ztrátové SkyEurope nízkonákladového?
Co je na chronicky ziskovém a rostoucím RyanAiru nebo easyJetu nízkonákladového? Já to třeba vidím, co nevidím si přečtu, literatury je dost. Nevybárejte si jeden příklad a podle něho nesuďte skupinu...

Kdo to financuje?
To je jejich záležitost, ne? Ale dobrá, toto je jiná oblast než žel. nákladní doprava.

Privatizace do jakých rukou? Kdo si koupí státního železničního dopravce?
Jak jste už řekl - spediční skupina nebo jiný dopravce. Proč by měl být státní nebo dokonce evropský? Pamatujete na Wisconsin Central?

Abych to uzavřel: Jsem pro privatizaci nákladních dopravců, ale všech, i těch velkých. A i Railion se dá prodat, burza je správná odpověď.
quenya
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.51
Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 20:26:53    Odkaz na tento příspěvek  

Poručík Pihrt : Proč by neměl být zodpovězen - biolíh, pokud se vyrábí z obilí, je ztrátová záležitost , což jsou u nás prakticky všechny investice( u nás pouze fungují jen Dobrovice - protože z cukrovky), MEŘO je naopak ekonomicky fungující, proto se vyrábí.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 20:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro:

Co to je vůbec lowcost?
Tak to je snad jasné...


Mě to jasné není.

Co je na chronicky ziskovém a rostoucím RyanAiru nebo easyJetu nízkonákladového?

RyanAir je podle mě první a asi jediná firma, která označení (úspěšný) lowcost splňuje.

Kdo to financuje?
To je jejich záležitost, ne?


Pokud chcete vyvozovat nějaké paralely, tak by bylo dobré vědět, kdo a proč je financuje. Jinak to fakt nemá smysl vůbec uvádět a rozvádět.

Jak jste už řekl - spediční skupina nebo jiný dopravce. Proč by měl být státní nebo dokonce evropský? Pamatujete na Wisconsin Central?

Pamatuju. Kde je mu konec. Myslím, že trend je jiný a jasný.

Jsem pro privatizaci nákladních dopravců, ale všech, i těch velkých.

A zase se "blbě" zeptám jako u těch lowcostů - co to v dnešní době znamená privatizace? Jako že si to koupí Warren Buffet nebo Bill Gates? Asi ne, že.

A i Railion se dá prodat, burza je správná odpověď.

Možná že je, ovšem jen tak hned nepadne. Myslím, že něco takového si ve skutečnosti nikdo nepřeje. Proč by to německá nebo francouzská vláda dělaly?
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 5-2004

Odesláno Pátek, 11. dubna 2008 - 20:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

quenya: Měl jsem pocit že se jednalo o ekonomickou průchodnost železniční dopravy. Proto jsem si myslel že by to mohlo být příliš velké odklopení pokličky v Cargokuchini. To je důvod mé obavy že dota zůstane nezodpovězen. Myslel jsem že funguje ještě lihovar v Kolíně a Kojetíně. To že železnici použivají téměř výhradně pro dovoz melasy a uhlí je věc druhá.

Je zajimavé že tu byly projekty na stavbu nových obilních lihovarů ale to že k realizaci nedošlo jsem si dal do souvislosti stím že nakonec se schválilo menší procento biosložky v benzínu než se původně předpokládalo. Jeden Lihovar měl být postavený v Chebu a měl se postavit nový lihovar v Kralupech místo původního.

Jsem docela zvědaví jak dopadne zavedení do praxe českého vynálezu. Kde vyzískaný CO2 plus odpadní teplo vyrobí specialní řasu ze které se vyrobí bioethanol a krmivo.

(Příspěvek byl editován uživatelem poručík Pihrt.)
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 08:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lowcost - letecký dopravce s marketingovým mixem založeným na prodeji produktu (letenek) s cenou zvyšující se s blížícím se časem odletu, minimálními doplňkovými standardy, zpoplatněnými doplňkovými službami a radikálním přístupem ke snižování nákladů. Nelze se divit, že tyto firmy pocházejí ze soukromého sektoru a ne ze státního. Prosím, netahejte do toho různé obdoby Click4sky.com u státních leteckých dopravců...

EasyJet Vám nevoní? Pro mě je důležité, že to funguje a že se přitom nevytahují peníze v podobě daní i z kapes těch, kteří to nevyužívají. Ať si každý dělá se svými penězi co chce, když neomezí někoho jiného. Je to jeho boj.

co to v dnešní době znamená privatizace?
Já sleduji privatizaci jako nástroj k útlumu politického rozhodování tam, kde má vládnout rozhodování čistě věcné a ekonomické (což by mělo být všude).

Jako že si to koupí Warren Buffet nebo Bill Gates?
Proč zrovna oni? Proč to ironizujete? Ať si Cargo koupí za plnou prodejní cenu (jak vysoká bude?
) třeba Pepík Bazala, když to umí a uspěje v konkurenci (kterou si nebude přiohýbat např. převedením kolejišť v depech pod sebe). Cargu to jen prospěje a aspoň nebude možné dělat to, co se děje teď (více k tomuto bez komentáře nebo na soukromý mail s adresou a pravým jménem).

To, co jsem popsal vidím jako správné kroky. Je mi jasné, že k tomu nedojde a velcí dopravci zůstanou dlouho nadále státní, protože Proč by to německá nebo francouzská vláda dělaly?
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 784
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 09:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč mě připadne že čerpaní peněz ze statního rozpočtu je chápano jako chybou a nemravností podniku který tyto prostředky čerpá? O těchto věcech rozhodují politici a jimi jmenovaní úředníci. Pokud vám to vadí tak správnou osobou jsou politici. Proč nevyužít možnosti když se sami nabizí.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 10:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O těchto věcech rozhodují politici a jimi jmenovaní úředníci.
Opravdu jen oni? Kde není poptávka, není ani nabídka...
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 785
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 10:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poptávka může být ale kde je psáno že musí být také uspokojena.... Otom že bude uspokojena rozhodují jen politici a úředníci.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1124
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 10:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže u soukromé společnosti je uspokojování obtížnější, než u státní...
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 11:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: letecký dopravce s marketingovým mixem založeným na prodeji produktu (letenek) s cenou zvyšující se s blížícím se časem odletu, minimálními doplňkovými standardy, zpoplatněnými doplňkovými službami a radikálním přístupem ke snižování nákladů. Nelze se divit, že tyto firmy pocházejí ze soukromého sektoru a ne ze státního.

Tyto teoretické definice znám samozřejmě taky. Mě zajímá reálné fungování. Podle mě se totiž tyto tzv. nízkonákladovky zaměřily na úzce vybranou a podle mě taky nejprofitabilnější část trhu, a to je přeprava na krátké vzdálenosti z bodu A do bodu B, bez jakýchkoli návazných služeb, jako jsou transfery a podobně. Na tomhle se samozřejmě vydělává snadno a úspěch je v podstatě zaručen. Akorát nevím, jestli zrovna tohle je to, co se "celospolečensky" od letecké dopravy očekává. Bo tyto "lowcosty" svojí politikou "marketingových mixů" také například dost konkurují ekologicky přijatelnějším druhům dopravy. Akcionáři Eurotunelu by myslím mohli vyprávět. No a dálková mezikontinetální doprava (tedy ta, kde má letadlo skutečně nezastupitelnou roli, soutěž o modrou stuhu asi už nikdo znova nezavede) stejně vždy zůstane v rukou "molochů", protože tam ty služby jako je dát lidem najíst, postarat se o jejich zavazadla a podobně prostě neodbouráte nikdy.

Já sleduji privatizaci jako nástroj k útlumu politického rozhodování tam, kde má vládnout rozhodování čistě věcné a ekonomické (což by mělo být všude).

Opět hezká teoretická definice. Podle mě ovšem pojem "privatizace" v Evropě přelomu 20. a 21. století znamená "prodej komukoli, kdo má dost hotových peněz, a to za účelem zajištění příjmů pro veřejné rozpočty". Na nákladní železnici to platí na 100%. Viz naposledy Maďarsko, tam tedy posun k rozhodování "věcnému a ekonomickému" nevidím ani náhodou.
Tyto přeprodeje z jedněch státních rukou do jiných státních rukou ale nemusí být vždy na škodu, například u nás 2/3nově státní ČEZ dodává skrze výplatu svých dividend do našeho státního rozpočtu peníze spotřebitelů elektrické energie z Rumunska a Bulharska.


třeba Pepík Bazala, když to umí a uspěje v konkurenci (kterou si nebude přiohýbat např. převedením kolejišť v depech pod sebe).

Koho myslíte tou "konkurencí"? V Evropě se formují tři jasné skupiny, které budou mezi "Pepíkovou" konkurencí. A to je ÖBB (rakouský stát), DB (německý stát) a nově a celkem překvapivě SNCF (francouzský stát). Nikdo jiný tady prostě není. Leda ještě mohou překvapit RŽD (tedy Rusko). Myslíte, že ty nějaké vlečky do několika našich dep zajímají?

a aspoň nebude možné dělat to, co se děje teď (více k tomuto bez komentáře nebo na soukromý mail s adresou a pravým jménem).

To myslím nebude nutné, já vím docela dobře co se tu teď děje.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 12:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě ke zmíněnému příkladu s Wisconsin Central: víte Desiro o tom, že v Praze působí pobočka Canadian National? Ale nemyslím si, že je jedním z potenciálních kupců ČD Carga.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 12:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je pak velká konkurence, tři velcí hráči. Bylo by zajimavé kdyby se ČDC spojilo s ŽSSK Cargo a koupil to Čechofracht.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 16:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě se totiž tyto tzv. nízkonákladovky zaměřily na úzce vybranou a podle mě taky nejprofitabilnější část trhu, a to je přeprava na krátké vzdálenosti z bodu A do bodu B, bez jakýchkoli návazných služeb
Tak to jistě máte pravdu. Jenomže kdyby nepřišli, tak by stále dominovaly velké mološí společnosti á la Air France či Alitalia a nedošlo by k takovým pohybům na trhu a zpřístupnění letecké dopravy široké veřejnosti, z čehož letecká doprava jednoznačně profituje a daří se jí (na rozdíl od železnice). Dokázali snížením nákladů dostat cestující do letadel i na takových relacích, na kterých se předtím létalo za draho v poloprázdném letadle státního molochu či jezdilo autem(v podstatě ty relace vybudovat!).
Vidím protipól i na železnici: V oblasti vozových zásilek je konkurencí silnice, ale v oblasti ucelených vlaků konkurenční schopnost silnice klesá, takže se v nich národní unitární železnice mohly chovat jako monopol. Rozdělení železnic a vznik soukromých i národních cargo společností přinesl když ne snížení cen, tak alespoň zvýšení kvality přeprav. Na železnici v Evropěě zaznamenáváme nárůst přeprav, je možné, že je toto jedním z důvodů.

Bo tyto "lowcosty" svojí politikou "marketingových mixů" také například dost konkurují ekologicky přijatelnějším druhům dopravy.
A čím to, že ty "ekologicky příznivější druhy dopravy", myslíte tedy železnice, si ty zákazníky nezískávají? Že by to bylo státním vlastnictvím a přeregulovaností, která znemožňuje konkurenci a tak způsobuje její neschopnost u zákazníků uspět?

Privatizace a její současné pohnutky: Souhlas.

Tyto přeprodeje z jedněch státních rukou do jiných státních rukou ale nemusí být vždy na škodu
Taky souhlas, třeba umožní železnicím přestat se chovat národně, ale začít nadnárodně. Mám spíš jiné obavy, viz níže.
Mimochodem, já bych neřekl, že už jsou ty aliance tak jasné, co třeba SBB Cargo?

A ještě něco k molochům: I ty velké molochy si navzájem konkurují, viz třeba letecká doprava mezi Londýnem a USA před "otevřeným nebem". Takže ať si u molochů klidně zůstanou, ale ať nikdo neomezuje trh. Pevně doufám, že si takhle budou konkurovat i státní železniční aliance. Nevím, jestli mám být optimista či pesimista. Aby to nedopadlo tak, jak mi kdysi řekl jeden člověk, kterého si velmi vážím: "Nejdřív budou ty železniční aliance dvě, pak jedna a pak žádná".

Myslíte, že ty nějaké vlečky do několika našich dep zajímají?
Ne vlečky, spojovací dráhy. Třeba je to zajímá. A když jste si teda u ČDC tak jistý v kramflecích, proč se o takovou změnu vůbec snažíte?
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 16:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Canadian: Ne, to určitě není.
Poručík_pihrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 5-2004

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 18:30:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně přeměny dep na vlečky nevidím že by to bylo proti něčemu.

Depo ČDC není přeci "veřejná benzínka", Dopravce který by chtěl využít služeb které depo nabizí se stejně musí napřed dohodnout s ČDC již dnes.


Proč by mělo kolejiště depa nemělo být vlečkou. Myslím si že to je pozustatek unitarních železnice kdy všechno patřilo jednomu podniku a tak tady nebyla potřeba to nějak rozlišovat.

Jak by dopadl třeba autobusový doipravce kdyby si svévolně najel k naftovím stojanům třeba v garažích na Kačerově a pak si ještě zajel na kanál stím že by chtěl si nechat zkontrolovat autobus.
Vše jde dokázat, stačí najít cestu.
Bezbarvý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2005
Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 18:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom k tomu CN Worldwide - nabízí a do budoucna hodlá nabízet pouze kontejnerovou dopravu do/z Sev. Ameriky + doplňkové služby. I tak se může stát teoreticky významnějším zákazníkem evropských železnic.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 19:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: nedošlo by k takovým pohybům na trhu a zpřístupnění letecké dopravy široké veřejnosti, z čehož letecká doprava jednoznačně profituje a daří se jí (na rozdíl od železnice).

Opravdu jednoznačně? Já mám pocit, že u některých společností (třeba zmíměné SkyEurope) se jedná o pověstné "slevy za každou cenu". Já prostě nevím, jak moc je pro nějaký obor dlouhodobě prospěšný pouze cenový boj (když na kvalitativní část dopravců vědomně rezignovala = ořezání všech ořezatelných služeb, stejná letadla jako "molochy" atd.). Jasně, že cestujícím se to líbí, o tom žádná.

A čím to, že ty "ekologicky příznivější druhy dopravy", myslíte tedy železnice, si ty zákazníky nezískávají?

A jak by si měla železnice získávat cestující v boji s leteckými dopravci, kteří se vzájemně trumfují nízkými a ještě nižšími cenami? Rychlostí to asi nebude, takže taky cenovým dumpingem? Vysokorychlostní vozidla jsou velmi drahá, o infrastruktuře nemluvě. Myslím, že jistý český žlutý podnikatel se o tom brzo přesvědčí.
Ale osobní ani letecká doprava zas až tak není můj byznys, takže třeba se tam nějaký potenciál skrývá, těžko říct.

Rozdělení železnic a vznik soukromých i národních cargo společností přinesl když ne snížení cen, tak alespoň zvýšení kvality přeprav.

Já myslím, že přinesl hlavně snížení cen (ovšem pouze ve vazbě železnice - zákazník železnice, nikoli snížení cen směrem ke konečnému zákazníkovi/spotřebiteli). Což mi opět tak pozitivní nepřipadá. Ale abych jen nekritizoval - některým dopravcům, jako třeba zrovna ITL nebo BRKS se zásluha o významné zlepšení kvality - nebo vůbec realizovatelnosti - některých přeprav na jejich domácích sítích nedá v žádném případě upřít. Ovšem role konkrétně těchto dvou jako nezávislých dopravců končí.

Mimochodem, já bych neřekl, že už jsou ty aliance tak jasné, co třeba SBB Cargo?

SBB Cargo podle mě na nějakou výraznou expanzi nemá sílu a bude se i nadále soustředit na to co mu jde nejlépe, tedy přesalpský tranzit. Klidně od severoněmeckých přístavů až po severní Itálii. Zrovna tak neočekávám expanzi z Itálie.

A když jste si teda u ČDC tak jistý v kramflecích, proč se o takovou změnu vůbec snažíte?

Pokud vím, tak jde jen o technické nároky dráha/vlečka. Víc do toho ale opravdu nevidím.

Poručík Pihrt: Dopravce který by chtěl využít služeb které depo nabizí se stejně musí napřed dohodnout s ČDC již dnes.

Ano, navíc všichni současní tuzemští konkurenti ČD Carga už vlastní zázemí stejně mají.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 13. dubna 2008 - 22:00:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz, je nějak účtováno odstavení lokomotivy ve stanicích?
A když vás tady tak čtu,mám nepříjemný pocit ,že pod oddělení Carga klesá nákladní doprava rapidním tempem. Jasně "Kyril" už je víceméně odvežen,zmínily jste se i o nějaké krizičce v dřevozpracovávacím prům. Ale stejně.. Na jih jede málo,skoro nic.
Nějak už dlouho jsem nezaslech nic o získání nějaké přepravy.Celý areál Silon,Kovosvit a další fy je zavlečkovaný a obrat vozů, mimo uhlí pro teplárnu, je nula.Kingošů se tam točí jak včel v úle, ale na koleje nic.Nedávno jsem tu psal o sladovně. Celý únor tam nakládali 1 až 2 kontejnery denně. Odvoz, kingoš nach Hamburk.Na co máme všechny ty managery a já nevímco úředníky?
Nikde jsem se zatím nedočetl o počtech zaměstnanců a jejich profesích u Carga, možná by to bylo zajímavé čtení...