K-report
 

Archiv do 7. července 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Znělky a gongy na nádražích a ve vlacích » Archiv do 7. července 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sk8er
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 20:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsem měl včera čas a poslouchal hlášení na v Praze hlaváku... nejzajímavější to bylo po čtvrté odpoledne, bili se tam oba dva, on ohlásil změnu nástupiště, ona dvakrát, on zase...to samé s příjezdy a odjezdy, cestující měli o důvod víc k radosti od osmi do devíti a pak od čtvrt na devět hlásila nonstop ona a celkem jela v kuse celou tu hodinu, akorát jednou se musela v půlce hlášení utnout, protože přijelo EC...

jinak nevíte, jestli tam bude jenom ta krátká třítónová znělka? po odhlášení není vůbec žádný gong...

Vojtik: v Brně byla před Knoppem ženská?
...SOkolnice...TELnice... a KŘŘENOVICE Horrní nááádražííí...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 20:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne. Já tím myslel že v Otrokovicích hlásí ženská a po návratu do Brna (Knopp) sem měl problémy se "přeladit" Kór když tam byla ještě ta nová znělka
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 14. června 2008 - 21:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by někdo zde umístnit nahrávku dua EVA a VAŠEK z jejich současného působiště na hlaváku??? To se málokdy poštěstí a do prahy to mám cca 330 km ... Preferoval bych formát běžně spustitelný v počítači. za ochotu předem děkuji a omlouvám se za otravování.
Křemík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 15. června 2008 - 18:37:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem měl včera možnost porovnat v Praze na hlaváku Knoppa a "ženskou" a celkový dojem je následující:

Knopp - jasné, srozumitelné, všude dobře slyšitelné
ženská - přesný opak, vyžaduje maximální soustředěnost, špatně slyšitelné a srozumitelné i v situaci, kdy je na nádraží vpodstatě klid .

Stručně řečeno, nový IS - jednoznačný "přínos" pro cestující.
Mildes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 15:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiná verze znělky v Brně je vždy od 21.00 do 5.00 ráno. I samotné hlášení je v tuto dobu malinko stlumené. Tak jestli to není kvůli rušení nočního klidu okolo nádru... Ono to denní hlášení docela řve a v noci když je klid, by to asi bylo slyšet až kdoví kde...
http://www.danone39.blogspot.com Každodenní info o nasazení brněnských Esíček
Mára 007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.4.202
Odesláno Pondělí, 16. června 2008 - 23:11:59    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem měl taky možnost porovnat hlášení na tom hlaváku a zdá se mi to jednoznačně změna k lepšímu! Ženská je fakt best. Se srozumitelností jsem žádný problém neměl. A "pragotrony" na nových nástupištích taky nevypadají zle.
Podařilo se mi i něco nahrát...
Jinak jsem viděl perfektní pomoc nevidomému od pracovnice ČD. S velkou ochotou ho převedla ze zpožděného Košičana do čekajícího Einsteina, popsala v jakém voze je a dohodla se s průvodčí o jeho další cestě. Docela jsem čuměl! Jen tak dál.
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 17. června 2008 - 18:20:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si taky včera jel přes hlavák a už v hale bylo slyšet nový hlášení a i když je to furt názor proti názoru, jednoznačně změna k horšímu a to bez debat. Ne že by to hlášení znělo hrozně nebo bylo blbý, ale na hlavák se prostě NEHODÍ.
Zejména už ta znělka mě dost irituje. Stará dobrá vltava kterou jsem vždy slýchával při příjezdu vlakem a která mě vždy uvítala "doma".
Se srozumitelností to není sice až tak katastrofa ale ta forma jakou to hlášení vykládá je na houby. Navíc ten chlap co tam vykládá tu angličtinu mi připadá jak ňákej přiteplenej větnamec co se sotva naučil anglicky .
To hlášení navíc ani není pořádně promakaný nemluvě o celkem častých mezerách ve výkladu (což se sice v případě Knoppa dá říct taky ale u toho to nebylo chybou nahrávání ale chybou podání - mám pocit že poslední měsíce už ta hlášení od knoppa byla dost zamotaná - zřejmě už pokládali za zbytečné to ňák zvlášt upravovat když tam daj nový)

Zapoměl jsem dodat. během hlášení není vůbec poznat kdy skončilo jedno a začalo druhý - velmi krátká přestávka mezi koncem a začátek dalšího a chybějící "gong" či cokoliv jinýho co by se dalo považovat za "konec"

(Příspěvek byl editován uživatelem gregor.)
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 18. června 2008 - 08:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gregor: Vltava a oddělení hlášení opravdu chybí. Teď se chrlí jedno hlášení za druhým…
Se srozumitelností já problém opravdu nemám, a pokud se zaposlouchám do angličtiny, tak taky vím, co se hlásí. I když tam už je ta návaznost řeči horší…
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
ivokruliš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.99.149.53
Odesláno Středa, 18. června 2008 - 10:10:14    Odkaz na tento příspěvek  

pls pls dejete mi sem někdo hlášení v angličtině jakýho koliv vlaku, ale pls dobře slyšitelné. děkuji pošlete to pls na mejl : krulis.ivo@centrum.cz díky moc
Adys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 25. června 2008 - 14:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ahoj nemáte někdo to nový hlášení z hlavního nádraží v Praze?
Mára007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.41.99
Odesláno Středa, 25. června 2008 - 23:22:32    Odkaz na tento příspěvek  

ADYS: Poslal jsem ti nějaké na mail.
Adys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 10:41:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mára007 ale nic mi nedošlo, neposlal by si mi to prosím znova.. předem děkuju
Mára007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.10.94
Odesláno Čtvrtek, 26. června 2008 - 20:27:29    Odkaz na tento příspěvek  

Adys+ostatní: Tak jsem to uložil sem: http://uloz.to/526215/hlaseni-novy-hlavak.rar
Martintrainmaniac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 18:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu novému hlášen: naprostou souhlasím s tím co říká Gregor.

Pak bych se ještě chtěl zeptat zda-li nemáte někdo nahrávku (nejlépe z prahy hl.n) anglického hlášení o zpoždění? (announcement about to the late.....)
Ale nechci to od toho teplýho angličana ale od tý ženský co tam hlásila s knopem,tak jestli někdo máte tak to sem hoďte,dík.

Ještě jedna věc,na hlaváku hlásej totální krávovynu,prej: Omlouváme se za zpoždění vlaku,ZPOŽDĚNÝ osobní vlak číslo.....bude na svém pravidelném příjezdu asi o xx minut opožděn....

(Příspěvek byl editován uživatelem Martintrainmaniac.)
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 18:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

application/octet-stream
Nahrávka000.amr (47.9 k)
Tady taky jedno hlášení z hlaváku,i s teplým angličanem
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 5-2006
Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 20:21:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

krávovynu...no že se nestydíš
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 27. června 2008 - 22:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martintrainmaniac: Raději "announcement about a delay".
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 00:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poptávané hlášení o zpoždění v angličtině nemám, ale po hodině prohledávání a pouštění si všech nahrávek jsem narazil na trošku nostalgie...
audio/x-wavRychlik cislo 654
rychlik.wav (146.0 k)
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 00:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a ještě druhá várka, také ze stanice Praha, hlavní nádraží...
audio/x-wavHlaseni o zmene nastupite. OPAKUJEME. Hlaseni...
zmenanastupiste2.wav (333.4 k)
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 00:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když už jsem pátral v archivech, tak jsem našel docela pěkně chronologicky seřazené stanice (ne všechny) u bývalého spěšného vlaku číslo 1774 "Větruše"... Nu, posuďte sami, předkládám ta nejlepší hlášení, ale kvůli velikosti jsem je musel trošku "znekvalitnit"...
audio/x-wavPraha, hlavni nadrazi
sp1774_vetruse-praha-hlavni.wav (180.5 k)

audio/x-wavPraha, Holesovice
sp1774_vetruse-praha-holesovice.wav (269.9 k)

audio/x-wavUsti nad Labem, hlavni nadrazi
sp1774_vetruse-usti-hlavni-normal.wav (146.5 k)

...a ještě speciál z dob výluk v úseku (Lovosice) - Ústí nad Labem, hlavní nádraží - Děčín, hlavní nádraží...
audio/x-wavUsti nad Labem, hlavni nadrazi
sp1774_vetruse-usti-hlavni-vyluka.wav (255.3 k)
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 719
Registrován: 5-2006
Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 15:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlčoun
Probůůh...ten z ústí tu vážně teda chyběl. takovej nehorázně nepodařenej pokus o hlášení se jen tak neslyší
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Martintrainmaniac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 16:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bugear: Pardon,když jsem to slyšel tak mi to znělo jako late,což je něco s opožděním nebo tak.

Vlčoun: Moc pěkná hlášení z hlavního nádraží od knopa,hlavně to o změně nástupiště,to jsem si vždycky chtěl nahrát a nějak mi to uniklo.
Jinak sem dám ještě ukázku knopa a jeho dvou "kolegyň"
Hlavně si všimněte jak říká v angličtině 1 0 0 :-D
audio/mpegEx100 prijel mimoradne-cesky,anglicky,nemecky
Ex100JPlecnik prijel mimoradne.mp3 (321.9 k)


(Příspěvek byl editován uživatelem Martintrainmaniac.)
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 23:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gregor
Jo, v Ústí nad Labem na hlaváku je tenhle poměrně nevydařenej pokus. Zatímco u Knopa jde hlášení s mezerami (...Trmice - Koštov - Stadice - Řehlovice...), tak u "našeho Ústečáka" tam ty mezery docela chybí (...TrmiceKoštovStadiceŘehlovice...), najdu a vložím pro porovnání... ;-)
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 23:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem, jenom časová poloha spoje je jiná...:
audio/x-wavOsobni vlak cislo 16514...
os16514_usti-hlavni_new.wav (120.6 k)

audio/x-wavOsobni vlak cislo 16514...
os16514_usti-hlavni_olg.wav (147.5 k)
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 28. června 2008 - 23:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je síla, bez těch mezer je to fakt úžasný
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Zamráča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 18:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo hlášení ze samooblužného provozu? "Ukončete výstup a nástup...", "Příští stanice/zastávka", "Zastávka je na znamení", atd.
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 19:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamráča: Sice to nemám, ale mohu se pokusit to nahrát, takovou dobu odkládám návštěvu jedné kamarádky, ke které jezdí vlaky se specifickým způsobem odbavování cestujících, že bych tam už mohl jet a při té příležitosti to i nahrát... Je to hlas Dagmar Hazdrové, ale to asi nevadí, že... Když nahraju, tak se pochlubím.
Zamráča
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 19:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlčoun: To by bylo skvělý! Kdyžtak se určitě pochlub! Budu se muset o dovolený někam vypravit. To hlášení nemá chybu, jak v metru.
Vlčoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 19:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zamráča: Jo, to máš recht, to chybu nemá. U nás hlásí kromě zastávka na znamení ještě jednu specialitku: "Gong. Příští stanice (nebo zastávka) Stadice. Zastávka na znamení. Pro výstup stiskněte tlačítko NA ZNAMENÍ umístěné nad označovačem." Pokusím se to zvládnout co nejdřív...
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 20:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

samoobsluhy
"Ukončete prosím výstup a nástup, dveře se zavírají".
Tsssssss, buch.
"Příští zastávka XXXX. Zastávka na znamení. Pro výstup stiskněte tlačítko zastávky na znamení umístěné nad označovačem."

"Příští zastávka XXXX. Pro výstup stiskněte tlačítko signalizace".
brněnské 560
"Příští stanice Chrlice. Zastávka leží v tarifní zóně 101."
"Stanice Chrlice. Tarifní zóna 101."
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Jakub_kedroň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 21:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: lehce upravím samoobsluhy:
"Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají".
Tsssssss, buch.
"Nový Jičín město. Příští zastávka Nový jičín zastáívka. Zastávka na znamení. Pro výstup stiskněte tlačítko na znamení umístěné nad označovačem."
"Nový Jičín zastávka. Příští stanice Suchdol nad Odrou"

Aspoň tak nám to mele paní v 810 na 278.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 21:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale je to jak v metru, to hlášení o dveřích :-)
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 21:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

810 na trati 325:

Hvízd, máv, mám máv máv máv, tssss žuch!
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 22:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejlepší jsou beztak odjezdy vlaků z Brna hlavního neodsunutého.

"....vlak je připraven k odjezdu!"
písk, písk.
hůůů, hůůů.
cvak.
dobré, odjel načas, oddělejte prosím z Pragotronu nápis Křenovice, děkuji.

Poznáte? :-O
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Honzabalak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 22:23:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Karel?
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
363.087-8 - nejzajímavější nereklamní eso
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 29. června 2008 - 22:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera mě v Karlových Varech při čekání na 17110 do Sejfů(NOVÉ HAMRY ZASTÁVKA) dostala hlásící ženská při hlášení příjezdu a dalšího směru jízdy Os17110:
Vlak dále pokračuje ze stanice Johanngeorgenstadt jako osobní vlak směr Schwarzenberg, Aue a Zwickau hlavní nádraží.
Homo schotonikus fujifilmus LOGISTICSERVIS, s. r. o. Moje stránky ICQ:423-810-243
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 00:18:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K mému předchozímu příspěvku: ani bych se nedivil, kdyby pak Němci hlásili Karlsbad dolni nadrazi nebo Karlovy Vary unterer Bahnhof
Homo schotonikus fujifilmus LOGISTICSERVIS, s. r. o. Moje stránky ICQ:423-810-243
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 19:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najděte chybu


Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 3-2006
Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 20:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: By mě zajímalo,jestli cestující doplácí rozdíl jízdného
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 20:22:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlášení o odklonu trasy. Vlak jede mimořádně přes stanici Bohumín, děkujeme za pochopení.

Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Ec_174_jan_jesenius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 21:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,nevíte někdo náhodou kde bych sehnal Olomoucké hlášení nočních vlaků např R 208/209 Vltava,R 224/225 Šírava....??
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 22:20:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Koukám, že se brněnské Solari poněkud liší od toho pražského… Můžu se zeptat, co znamenají ty texty v rámečcích napravo (na fotce max. 1 písmeno)?
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Eightyfour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 22:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: To je označení spojů zdejšího itegráku - IDS JMK.
Mrtvý veterán, dobrý veterán, aneb všemi silami za obnovu vozového parku ČD / [] Cargo! Mrtvá bardota, dobrá bardota... (a skutečně nejen ta)

FOTOGRAF NEROVNÁ SE FANATIK!

www.eightyfour.pise.cz
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1145
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 22:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož na brněnských Pragotronech je ukazováno tohle.
HLAVNÍ HALA

JIHLAVSKÁ NÁSTUPIŠTĚ

PŘÍJEZDOVÁ TABULE (MALÁ)

TABULE NA NÁSTUPIŠTI

(zrovna se to zbláznilo....)

CapsLock je použit záměrně, jaksi mi nefunguje tak jak má formátování textu.
A račte si povšimnout že jsou zde vyfocené samé špeky, mám jich ještě pár v zásobě
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1844
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 22:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ta poslední je celkem zajímavá:-)
význam ČD jinak...

Času dost. České dráhy často drhnou, čímž dochází čas drahý, člověka dráždí četné defekty, čím dál čiperněji dopravu častuje dávkami čarovných definicí: "Červi darební! Čím dneska, čmoudi, dojedu?"
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 30. června 2008 - 22:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, a po chvilce přihučelo Pendolino...

K tomu nástupišti
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 06:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Mockrát díky za fotky!
Solari může velmi snadno ukazovat něco jiného, protože nepracuje s absolutní polohou v seznamu – na rozdíl od našich Pragotronů.

(Příspěvek byl editován uživatelem MirekM.)
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1157
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 17:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byla by fotka pražského? ať můžu porovnat
Vlastním Skype-- "Vojtik48" , tak kdyby chtěl někdo pokecat
ICQ mám taky, ale nerad jej používám, proto sem číslo nedám
Pokud mi chcete něco napsat, použijte i SZ (ikona obálky v záhlaví příspěvku)
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 1-2004

Odesláno Úterý, 01. července 2008 - 19:37:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Ještě před týdnem bych ji mohl pořídit. :-( Teď jsem odtud 150 km, takže bude muset někdo „místnější“.

(Příspěvek byl editován uživatelem MirekM.)
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Cech1992
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 02. července 2008 - 10:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlčoun,Zamráča: kdepak pánové hlášení zastávek/stanic se není jenom výsada samoobslužného provozu, například na trati 120 se v Regionové trio hláší na běžních spojích.
Jako pikantnost můžu zmínit toto:

Příští stanice Kladno ,Rozdělov

Ale Kladno ,Rozdělov není stanice ,ale zastávka.
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 1-2004

Odesláno Středa, 02. července 2008 - 13:46:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cech1992: Ono to hlásí „příští stanice“ u všeho. Příští stanice – Náchod zastávka.
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.
Petriiik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 02. července 2008 - 20:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z trati 343 " příští stanice Rohatec zastávka", je to tak opravdu všude!
Petriiik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 02. července 2008 - 20:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen pro doplnění, taktéž zde jezdí regionova trio.
Ivca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2008 - 18:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a když jsme u zastávek na znamení tak u nás na 275 v Regině na zastávkoznameňových spojích např.: Příští stanice - Čelechovice na Hané, zastávka na znamení a až někdo zmačne čudlik tak se ozve: Příští stanice - Čelechovice na Hané, zastávka na znamení - zastavíme
www.trat275.estranky.cz - Stránky o trati 275
John
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. července 2008 - 19:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivca: Jo, jo. Tohle hlášení je v Regionoze už od začátku. Docela jsem byl překvapenej, když mi to takhle zahlásilo cca před rokem v Zábru na zastávce.
http://danone39.blogspot.com - Nejucelenější dennodenní informace o nasazení hnacích vozidel!
actually
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.117.217.130
Odesláno Sobota, 05. července 2008 - 22:28:23    Odkaz na tento příspěvek  

http://www.ceskazeleznice.cz/mp3/Comenius.mp3 HLASENI EC 109 COMENIUS
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 720
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 15:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

actually
prosím můžu se vás zeptat kde jste k této nahrávce přišel?
Ne že by se jednalo o ňákou důležitou věc ale tuto nahrávku jsem nahrával já a zde není ani zmíňka o tom že by to byla moje práce! Navíc jsem svoje nahrávky nikam mimo jedné stránky o staničních hlášeních na internet nedával takže je zcela jasné kde jste k této nahrávce přišel a vy ji jen tak bez dovolení šoupnete na svůj web?
Když už tak sem dávejte aspoň originální odkaz ze stránky kde jsou uveřejněný

(Příspěvek byl editován uživatelem gregor.)
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Martintrainmaniac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 15:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proboha gregore,ty hlášení od tebe jsem dával na web já (www.hlaseni.estranky.cz) a nikde jsem tam nenapsal že se nesmí volně šířit,tak nevím co řešíš.
Gregor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 06. července 2008 - 15:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vždyť já vim že jsi je tam dal ty
Taky jsi byl jedinej komu jsem je poslal
Ale když už je tady dává tak aspoň s odkazem z tvých stránek ne?
A jak jsem se už zmínil, není to žádná důležitá věc..jen na to upozorňuju
Omluvte prosim muj pravopis :-)
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 1-2004

Odesláno Pondělí, 07. července 2008 - 06:54:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gregor: Mně zase připadá, že fotky na těch stránkách náramně připomínají styl fotogalerie Želpage (a ta zákaz šíření má)… Ale vzhledem k tomu, že ji zas tolik neznám, jsem hned nechtěl autora obviňovat. Ale jestli s takovým podezřením nejsem sám, tak se s ním tajit nebudu.
Svět není jednobarevný, to pouze lokomotivy ČD Cargo.