K-report
 

Archiv do 6. září 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Doprava ve středních Čechách » Archiv do 6. září 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11467
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2009 - 15:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neví někdo, komu patří žlutobílá C 734.00 RZ 3S6 5876 stojící na mělnickém nádraží? Předpokládám, že jde o nějaký svoz do fabriky.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2009 - 20:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobyk:
Jo je to svoz a patří Jarmesu

(Příspěvek byl editován uživatelem fedos.)
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Atmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2009 - 22:03:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobyk: Jojo, Jarmes, foto bylo nedávno od Gromita v Autobusech Karosa.
Ještě má stejnou modro-bílou C734.00 ex VÚ Opava, ta se tu řešila v létě, možno nalézt v archlívu. Obě byly odkoupeny z meziskladu Drhovice u Tábora, zbytek na místě odstrojen.
Svecs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 14. června 2009 - 12:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám že mluvíte o téhle.

Já se s ní virtuálně proháním ve svém PC

Standa Švec se vám hlásí :-) Hudba 60. let nejlepší
mail : svecS@seznam.cz / ICQ : 392411680 /4koláci 4ever
Fanoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 18:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco ze stránek DP Mladá Boleslav:
19.06.2009 - Naše společnost bude mít šest nových autobusů

Naše společnost bude mít šest nových autobusů, které přispějí k obnově a doplnění jejího vozového parku. Výběr dodavatele na základě vypsaného výběrového řízení ve čtvrtek 18. června 2009 schválila městská rada. Zhruba do konce roku by tak měla naše společnost získat šest nových plně nízkopodlažních třídveřových autobusů značky Tedom, které budou stát 27,480 mil. Kč bez DPH. Žádný schod nebude ani u zadních dveří, jak tomu bývá zvykem u jiných nízkopodlažních autobusů. Jako hlavní výhoda zvoleného modelu je fakt, že servis budou mít tyto autobusy přímo v našem městě.

Autobusy budou značky Tedom C12 D v dieselové verzi, která splňuje všechny nároky kladení na komfortní dopravní prostředek. Autobus je vybaven motorem Deutz. Trojice širokých dveří otvíraných dovnitř a nízká nástupní výška s možností naklonění autobusu (kneeling) jsou zárukou rychlé výměny osob v zastávkách. U prostředních dveří je autobus vybaven výklopnou plošinou pro nájezd invalidních vozíků nebo kočárků. Obsaditelnost autobusu je celkem 95 míst, míst k sezení je 28 a 4 sklopná sedadla, na stání je k dispozici celkem 67 míst. Délka autobusu 12 030 mm, šířka 2 55 mm, výška 3 040 mm.

Autobus bude samozřejmě dodán v kombinaci našich tří používaných barev modrá, červená a bílá.

Doufám, že se Vám v těchto autobusech bude příjemně cestovat.

Jsem na TEDOMy v této barevné kombinaci opravdu zvědavý
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 21:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na KÚ StČ.kraje proběhl dnes seminář pro dopravce na téma "Žákovské jízdné ve Středočeském kraji od 1.9.2009 zdarma".

Pro neznalé je třeba uvést, že se jedná o realizaci volebního politického slibu hejtmana Davida Ratha.

Připravená pravidla se zdají být jednoduchá - nárok na přepravu zdarma budou mít děti od 6 do 19 let s trvalým bydlištěm i školou na území Stč.kraje ve dnech školního vyučování.
Průkazky budou nové, podobné těm oranžovým, podepsané na zadní straně panem hejtmanem (samozřejmě v kopii). Potvrzení školy se tam už nevejde, tak bude na zvláštním extra papíře.

To všechno bude mít také svá úskalí (diskriminační prvky) - např. má-li student bydliště v Příbrami a školu v Ml.Boleslavi, nebude mít možnost dojíždět zdarma autobusem, protože žádný přímý nejede a přestup je nutný v Praze, která není ve Stč.kraji.
Může jet zdarma vlakem, který sice také nejede přímo, ale přestup v Praze se u dráhy nepovažuje za přestup. Pojede půl dne, ale zadarmo

Ještě to má další mouchy, ale politika je holt politika.
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 16:27:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazda: a to, že když je to v obvodu MHD jet zadarmo také nemůže:-). Že to neplatí, když jedou do školy do Prahy to je také husté. Ale llíbí se mi, že dopravce dostane od ministra doplacené jízdné dítěte 6 let až do plného obyčejného. Rath má peněz... Takže z Dubna do PB zadarmo nepojedou.
Také je hustý to s osobníma údajama, že po 4 měsících se to musí odmazat...To jsopu věci
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 16:37:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je maskar... já žil v tom, že si Ráth dělá z lidí , ale ono ouha... TADY píší, že se musí v Příbrami zavádět speciální linka, a nejvíce mě dostalo to, že to neplatí pro dojíždějí DO PRAHY, tzn spousta lidí ve středních Čechách snad jezdí na střední do Prahy... opět populismus největšího na naší politické scéně
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 22:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jó, hoši, já si myslím, že jim tohle nespravedlivé plancání peněz voliči na podzim spočítají a našemu narcisovi spadne hřebínek...

No, koneckonců pan hejtman už vyhlásil, že když ČSSD nevyhraje volby, nebude možné pokračovat ve vracení peněz u doktora. Je tedy docela možné, že pseudoprojekt "žákovské jízdné zdarma" skončí dřív než se naplno rozjede.

Ještě jsem včera zapomněl do příspěvku napsat, že autobusy přepravující žáky zdarma budou muset být taky označeny cedulí formátu A5 s vlastnoručním podpisem hejtmana za předním oknem. Po vyjetí busu za hranice kraje by tato cedule měla být odstraněna, aby bylo jasné, kde končí "Rathovo" - jako v pohádce "Krakonošovo" .

Ale už dost tý politiky !
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 14:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší pozdrav z Kolína:

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

ICQ 312-249-479
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11571
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 04. července 2009 - 17:44:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkdy jezdí PID linku 340 DPP?
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 05. července 2009 - 18:49:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobyk: není to od nového grafikonu? Podle mě si to prohodili za 350 s ČSAD Kladno
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
03_82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 05. července 2009 - 22:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobyk, Martin240025: Bylo to výměnou za linku 356. 350ku už ČSAD MHD Kladno jezdilo současně s 340kou. Změna proběhla 14.12.2008. Zde je důkaz.

(Příspěvek byl editován uživatelem 03_82.)
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11589
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 14:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, 340+350 jsem měl právě spojeno s Kladeňáky
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 18. července 2009 - 11:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem byl opět po dvou měsících v Příbrami a oproti avizovanému odstavení všech sedmistovek jich stále několik jezdí, kromě B732 jsem viděl na lince č. 2 taky jednu C734. Ačkoli po optimalizaci MHD je potřeba autobusů na zajištění provozu nižší, stejně jsem si myslel, že bez okamžitého pořízení nových busů (k čemuž zatím nedošlo) se to bez starých Karos utáhnout nedá. Snímky zatím nemám stažené do počítače, nějak poslední dobou nestíhám.
www.fotodoprava.com
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 24. července 2009 - 15:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak od 1.8. se v Kolíně mění skoro celé linkové vedení, a proto zde přináším takový souhrn:

l.č. 1 - Nemocnice - Pošta - Žel. Stanice - Sendražice (nově zajíždní na Žel. Stanice)
l.č. 2 - Štítary - Pošta - Žel. Stanice - Šťáralka (v neděli již nejede k TESCU)
l.č. 3 - U Vodárny - Masarykova - Tiskárny - Žel. Stanice - Jiráskovo nám. - Zim. Stadion - Žel. Stanice - Masarykova - U Vodárny (trasa zůstává pouze rozdělená na 3, 30 a 33)
l.č. 4 - Tesco - Masarykova - Žel. Stanice - Třídvorská (prodloužena o úsek Žel. Stanice - Třídvorská)
l.č. 5 - Polepy - Jateční - Pošta - Zimní stadion - Vinice (zůstává, pouze změna JŘ)
l.č. 6 - Nemocnice - Masarykova - Pošta - Žel. Stanice - TPCA (všechny spoje nově přes sídliště (Masarykova))
l.č. 7 - U Vodárny - Tesco - Pošta - Žel. Stanice - TPCA (nově pouze ve špičkách KAŽDÉHO dne)
l.č. 8 - Masarykova - Pošta (Z) - Bezovka (T) - Říční - TPCA (úplná změna trasy, nově jako POSILA TPCA)
l.č. 9 - Nemocnice - Žel. Stanice - Veltruby - TPCA (již nejezdí k U Vodárny a nemá proklad s l.č. 6)
l.č. 10 - Tesco - Masarykova - Žel. Stanice - Sendražice (i nadále zůstáva pouze víkendovou linkou kromě jednoho večerního kola v PD)
l.č. 11 - posila k l.č. 1, shodná trasa pouze nejede na Žel. Stanici a jede až do Sendražic II
l.č. 12 - obsluhuje vesničky poblíž Kolína na jihozápad od města
l.č. 22 - posila k l.č. 2, jede místo přes Poštu přes Masarykovu a Bezovku
l.č. 30 - víkendová linka, shodná trasa s l.č. 3 s tim rozdílem, že tahle jede na Třídvorku (jako současná l.č. 3 před 31.7.)
l.č. 33 - posila k l.č. 3, s tim rozdílem, že nejede k Tiskárnám

Tady jsou JŘ k stažení z Veolia stránek: http://www.veolia-transport.cz/tmpl/ExtensionPage____42373.aspx?e pslanguage=ML
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 26. července 2009 - 00:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že ČSADizace provozu úspěšně probíhá 15 linek v třicetitísícovém městě mi přijde trochu "priveľa". Hlavně, že v tom není zmatek
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 31. července 2009 - 18:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem byl včera na výletě v Mladé Boleslavi. Kromě DP jezdily na linkách MHD i dva vozy od Steer LS Tour - B732 a Citaro


U toho Citara bych měl prosbu, jestli by ho někdo nemohl blíž identifikovat. Hlavně RZ, protože z fotky jí nemůžu přečíst, jen si pamatuju, že byla pražská. A hlavně co to je. To je jejich vlastní, nebo předváděčka? Když jsem kouknul do svého seznamu Citar, tak jsem zjistil, že žádný takový vůz neeviduju. Jo a je to dvoudveřák.

Jinak jsem myslel, že po dodávce Crosswayů (jak se proboha skloňuje ) se Dp zbaví těch třech B730, ale k mému překvapení dvě normálně jezdily a třetí se taky netvářila jako neprovozní. Ale pravda, že když si musí na provoz najímat ještě dalšího dopravce, tak asi přeci jen ještě nějaký čas vydrží.

No a stav některých Škodovek už je tedy taky docela tristní. Např.:
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 01. srpna 2009 - 22:06:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"ČSADizace provozu úspěšně probíhá 15 linek v třicetitísícovém městě mi přijde trochu "priveľa". Hlavně, že v tom není zmatek"

Kolín neznám natolik, abych to mohl okomentovat.

V MHD Tábor-Sezimák-Planá jezdí podobné množství linek. Část linek je vyloženě MHD, část spíš takové venkovské linky do blízkých vesnic. MHD Tábor se mi jeví jako slušně funkční, hlavní linky jezdí celotýdenně v docela krátkém intervalu. Nemyslím si, že by šlo linkové vedení v Táboře nějak zásadně ořezat. Počet linek evidentně není jediné kritérium kvality.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 00:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemyslím si, že by šlo linkové vedení v Táboře nějak zásadně ořezat.
Trochu by ořezat šlo, taky mám vymyšlené jak

Počet linek evidentně není jediné kritérium kvality.
No pravda s hodnocením se se asi trochu unáhlil, uznávám Ale proti původnímu stavu, kdy si Kolín vystačil s asi šesti linkami, které jezdily v celkem pravidelných intervalech a bylo na první pohled celkem jasné co, kam a kudy jede, mi připadá, že ten počet linek nějak nepřiměřeně narostl. Nepředpokládám, že by se do MHD oproti dřívějšku lilo nějak výrazně více peněz a tudíž objem dopravy bude ± nastejno. No a tím pádem mám z toho dojem slušného maglajzu, kdy všechno jezdí všude, ale jízdní řády jsou přitom řídké jak noty na buben (teď to myslím obecně, konkrétně nové JŘ kolínské MHD jsem neviděl). A koneckonců ta Mladá Boleslav je stejný případ. I když pravda, teď to trochu vylepšily.
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 02. srpna 2009 - 12:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Kolíně se doprava skoro vůbec nezměnila. Akorát narostl počet potřebných autobusů. Nyní je třeba do špičky 16 autobusů, od zaří to však bude 18. V současném stavu, kdy jsou jako záložní také C734, tak nwm. Ale očekává se NB 12 City.

Ale jinak,je to řešený tak, že každá varianta linky má své číslo. (1 se rozdělila ještě na 11, ....). Podrobonosti jsou na Veolia stránkách. V jednou odkazu jsou JŘ, a v druhém je zdůvodnění těch změn.
http://www.veolia-transport.cz/tmpl/ExtensionPage____42373.aspx?e pslanguage=ML

http://www.veolia-transport.cz/tmpl/NewsPageWithList____42377.asp x?epslanguage=ML&ListID=6596

Jinak každou chvíli vídám u zastávek hlučky diskutujících důchodců a většinou jsou rozhořčení a ještě k tomu se v JŘ nevyznají. Ale ani řidiči na tom nejsou líp, protože už se mi stalo, že řidič si časy odjezdů kontroloval na sloupků a pro jistotu si je i opsal. Takže řidiči vůbec nejsou informovaní, a ještě k tomu jsem dneska jel l.č. 10 do Sendražic z Masarykovy v 9:26 s přitom měl končit na nádraží.

Dále protože mají bordel v licenčích číslách, tak v jednou směru tak na digitálu to ukazuje např. "2 ŠŤÁRALKA" a zpátky "502 ŠTÍTARY".
www.kolinskeautobusy.estranky.cz
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 09. srpna 2009 - 12:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AKTUALITY z VLAŠIMI:
- Co se týče vozového parku tak co jsem tak viděl, tak je to 9:1 Intouro/Conecto!! Conecta jsem viděl pouze 2(jedno na lince, druhý odstavený v garážích)
- MHD jezdilo Citaro
- V garážích už nejsou(např. oproti minulému roku) žádný odstavený MB O345 nebo Karosy
-Intoura byly z mnoha dodávek (co jsem stihl - 8s9 0496, 8s9 0563, 7s9 8192, 7s6 xx88) většina 5 větraček, obyč sedačky, první dodávku r.2007(2 větračky, lepší sedačky) jsem tam neviděl žádnou.
- pak se tu probíraly Intoura s Jihlavskou značkou. Viděl jsem 3(3J5 7063, 3J5 7070, 3J5 7077) Vypadá to na jednu velkou dodávku. A 3J5 7063 mělo BUSE a lepší sedačky.
Měl sem taky štěstí na Crossway LE(s BUSE panely). RZ jsem bohužel nestihl končila ale nulou

pouze dokumentačně z mobilu
C734.1340
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 09. srpna 2009 - 13:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Crossway LE s nulou na konci by mohl být tento 9S4 5250.
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 09. srpna 2009 - 16:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK1 :No v Benešově by měl být pouze jeden, takže to bude on
P.S. dokonce na obou fotkách na stejný lince
C734.1340
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2009 - 23:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo seznam autobusů MHD Příbram, kde by u každého vozu byla stará i nová RZ?

Jak to všechno přečíslovaly na pražské značky, tak teď nevím, který vůz je který. Identifikoval jsem jen pár vozů podle reklam, od mé poslední návštěvy PB se jinak dost reklam obměnilo, takže v tom mám slušný maglazj.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2457
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. srpna 2009 - 23:36:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b čekej mail

(jinak ostatním neposílám)
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 14. srpna 2009 - 22:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jihlavské značky
U ČSAD Slaný jezdí Intoura ze stejné dodávky, konkrétně jsem zastihl 3J5 7085, 3J5 7098.
zajímalo by mě jestli z této serie jezdí taky něco třeba v Jihlavě či Jindřichově Hradci...
C734.1340
Jebo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 17. srpna 2009 - 19:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl: Když jsem jel naposledy přes Jihlavu, žádný nový Intouro 3J5... jsem neviděl. Takže, asi ne.
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 694
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 16:39:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jebo:dík
C734.1340
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8955
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 18. srpna 2009 - 22:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po kraji by měla od pondělka jezdit v rámci předvolební kampaně naše CN12CNG, tak kdyby jste ji někdo potkal, byl bych rád za foto. Od nás odjela pouze přestavěna na obývák a ve stejném stavu, tj. bez polepu se má i vrátit.

Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
Caracas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.59.69
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 07:40:54    Odkaz na tento příspěvek  

Velmi nepříjemně mne překvapilo ukončení linky ČSAD autobusy Plzeň Plzeň - Příbram v X v Rožmitále pod Třemšínem. Cestující do Příbrami, kteří musí od června při cestě tam i zpět v Rožmitále přestupovat, nadšením zrovna neoplývali! Prosím, může někdo znalý vysvětlit, co je to za divnou politiku? Příbramský IDS? Z Příbrami dojíždějí do Plzně ráno 2 hojně využívané linky a to Veolia Příbram - Plzeň a ČSAD Benešov Benešov - Příbram - Plzeň. Jak by se středočechům asi líbilo jejich ukončení ve Spáleném Poříčí? Ach jo.. Ještě je zajímavé, že v so + ne ta ranní linka stále jezdí až do Příbrami. Dík za objasnění.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11989
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 09:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už neřeknu nic jiného, tak vím aspoň to, že řidič SORky, která tu linku jezdí, bydlí v Rožmitálu. V turnuse má spoje 8, 1, 2, 3 v pracovní den. O víkendu to pak jezdí plzeňáci - někdo z dálkových řidičů, který má autobus s koulí na cyklovlek.

A jinak si nejsem jistý, jestli je ta linka dotovaná. Pokud není, pak se nedivím vůbec ničemu, ČSAD Plzeň nedotované linky udržuje při životě jen tak dlouho, dokud vykazujou zisk. Jakmile ten zisk není zas až takový, bez milosti je zaříznou.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Caracas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.59.69
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 12:10:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ale proč by se ČSAD Plzeň vzdávalo té části linky, kde byl bus nejvíce zaplněn. Většina lidí z Plzně ve většině vystoupila do Hořehled, přes Brdy nabírá frekvenci hlavně na Příbram a v Rožmitále přistupují další cestující do Příbrami. Ukončení v Rožmitále z hlediska ČSAD Plzeň žádnou logiku dle mého názoru nemá.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 12:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není ve hře Rathovo škloní jízdné a Stč IDS ? ČSAD Plzeň nemá sídlo ve Stč ...
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 16:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: O tom pochybuji. Existuje seznam linek, které neplatí kraj a tudíž to na nich neplatí. A za další, škola začíná až v září, tak to mohli zkrátit až k tomuto datu. Je tedy jasné, že budou mít méně cestujících, ale mohli zto alespoň přes září nechat na zkoušku.

Možná to bude tím dopravcem, ale já bydlím na Kolínsku a tady taky jezdí Veolia i od Chrudimi a ŽJ tam bude platit normálně. Ale je pravda, že ŽJ nebude platit na l.č. 650380, kterou jezdí Pardubická provozovna, takže fakt nevim.

PS: Já toho ŽJ budu ještě chvíli využívat.
www.kolinautobusy.estranky.cz
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 704
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 16:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Caracas: Já myslím že mezi ČSAD Plzeň a Středoč. krajem proběhla "dohoda" o tom, že kraj nasadí na středočeskej úsek linky zaintegrovaný a dotovaný spoj a ČSAD si to o ten úsek zkrátí...
C734.1340
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 21:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl: ano, tak nějak to asi bylo. Všechny změny na rožmitálsku byly ve prospěch Veolie PB a zkrácení linky Plzeň-Příbram bylo prý součástí nějaké dohody.
Probotrans na lince Praha-Rožmitál byl také "pokrácen" o 1 vůz ve prospěch VT PB.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2009 - 22:01:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemůže se třeba stát, že žákovské jízdné bude platit v dálkovém autobuse na KOMERČNÍ trase např. Praha - Jindřichův Hradec, který bude stavět ve Voticích a Benešově?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 07:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Stát by se to nemělo. Když řidič bude vědět, že to ŽJ nemá brát, tak ho prostě brát nebude a ani nesmí. Autobusy, který berou ŽJ budou označeny.

(Příspěvek byl editován uživatelem 5738.)
www.kolinautobusy.estranky.cz
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 08:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: na dálkových linkách ŽJ zdarma poskytováno nebude, resp. bude poskytováno jen na linkách, na které bude mít dopravce smlouvu o této dotaci se Stč.krajem.

Autobusy, poskytující ŽJ zdarma, by měly být takhle krásně označeny za předním oknem:
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 600
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 09:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z nějakého důvodu ŽJ neplatí v obvodech MHD, netušíte někdo proč?
Ano, "by měly být", už vidím řidiče jak tuto ceduli na hranici kraje a při vjezdu do koncového města, kde je MHD sundavá :-)
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6665
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 09:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kraj nebude podporovat města.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 603
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 09:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což je v případě obcí v obvodu MHD trochu průšvih. Ale jasně, říkadlo o lesu a třískách znám.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1686
Registrován: 12-2004
Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 21:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/skolni_autobubus20090827 .html
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5844
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 28. srpna 2009 - 23:44:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mazda6 např. ČSAD Semily bude na svých linkách a to včetně dálkových přepravovat zdarma děti v úsecích ve stř kraji. např Mnichovo Hradiště - Mladá Boleslav
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3505
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 30. srpna 2009 - 20:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anexí C934E v Podbořanech:

About me ; web o Mansonovi ; moje články na iDnes
Icq:482-787-172

Moje fotogalerie Nové fotky autobusů v PID!!!
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 11:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměla by akce ŽJ správně fungovat tak, že autobus vybavený žlutou cedulkou za předním sklem je povinnem odbavit žáky a studenty, kteří předvedou legitimací ŽJ, zcela automaticky, tedy i v MHD ? Neměli by tedy řidiči na MHD cedulky sundavat ? Třeba dnes jsem potkal jeden vůz na MHD Kladno ( linka č. 1 ) a ten měl za předním sklem žlutou cedulku přesto, že by jí tam na MHD správně mít neměl. Chápu to správně ?
® lc.rajce.net ¬
Fanoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 17:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladoboleslavský Crossway 7S5 2302 má novou RZ: 9S9 0920
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2482
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 17:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 18:40:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat - prodává se tiskopis na ten žákovský průkaz Stř. kr., či co to je i jen tak, bez vyplnění, např. jako žákovské a studenstské průkazy (pro sběratelské účely)? Děkuji
FTS Florbal Náchod 12. místo na MČR žáků www.florbalnachod.cz
Uvidíte-li nějakého šotiče s červeno-černou hlavou, tak jsem to asi já
ICQ: 499-501-207 Skype: marmares1
5738
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 01. září 2009 - 21:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc_736__c_954: Chápeš to doopravdy správně.

Marmar: Prostě si pro ten tiskopis dojdi někam, kde ho vydávájí. Už jim ho pak nemusíš dávat vyplněnej. . Jde stáhnout i z netu. http://www.kr-stredocesky.cz/NR/rdonlyres/94E775FF-1E0D-477B-B3E0 -C7B3DB36F9F7/0/Formulář_potvrzení_studium.pdf
www.kolinautobusy.estranky.cz
Chuckie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 09:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc_736__c_954, 5738 myslím že to chápete ne zcela správně.
citace z přepravního řádu:

- průkaz platí na linkách SID, PID a linkách MHD vyjíždějících mimo město mezi zastávkami, kdy alespoň jedna zastávka (nástupní nebo výstupní) dle průkazu (místo bydliště nebo místo výuky) je umístěna ve vnějších zónách mimo měst s vlastním systémem MHD (např. mimo Kladno)
Kladno - Dřetovice (4), Kladno - Slaný (9, A12), Kladno - Malé Přítočno (14), Kladno - Smečno (7, 17)

- žlutý průkaz neopravňuje žáka/studenta cestovat v obvodu města Kladna, chce-li používat MHD Kladno (cestovat v obvodu MHD Kladno) musí mít buď dobitý na čipové kartě žákovský kupón MHD, nebo platit z peněženky, nebo hotově za každou jízdu základní jízdné pro jednotlivou jízdu

- žlutý průkaz neplatí na linkách MHD a na linkách SID v zóně 1

- žlutý průkaz neplatí v obvodu měst s vlastním systémem městské hromadné dopravy ve Středočeském kraji : Kladno, Slaný, Benešov, Vlašim, Beroun, Hořovice, Kolín, Čáslav, Kutná Hora, Mělník, Kralupy nad Vltavou, Mladá Boleslav, Nymburk, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Příbram
(příklady kde žlutý průkaz neplatí: Kladno,Kročehlavy - Kladno,Rozdělov , Slaný,Kvíc - Slaný,autobusové nádraží, Beroun,Eternitka - Beroun,aut.st., Kralupy n. Vlt.,Zeměchy - Kralupy n. Vlt.,žel.st., apod.)

- žlutý průkaz neplatí pro jízdy do Prahy (Praha je samostatný kraj), ale platí např. v relaci Kladno - Buštěhrad na lince do Prahy
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2639
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 14:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A musí žlutý průkaz bezpodmínečně platit kdykoliv, je - li vozidlo vybaveno žlutou cedulkou ? Pokud vím, tak ŽJ musí přijímat každý řidič autobusu, který ma žlutou cedulku na předním skle. Správně by jí tedy řidiči měli sundavat:

1/ Na linkách, které jezdí jen v obvodu města ( Kladno - linky 1, 3, 5, 6 ... )

2/ Na linkách, které jezdí i mimo obvod města, ale vjedeou do města s předpokladem, že všechny následující zastávky budou již jen v obvodu města. Například na Kladně ( pro přespolní v Kladně ) na lince č. 9 - řidič, jedoucí ze Slaného by měl cedulku sundat po příjezdu do první zastávky obvodu města ( Kladno, Seifertova ).
® lc.rajce.net ¬
Chuckie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 02. září 2009 - 20:30:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc Myslím, že to by je řidiči velmi rychle hnali. Proto je tu něco jako přepravní řád. také se předpokládá "poučenost" cestujících.
Jinak je to obráceně - To že vůz přijímá ŽJ, je dáno cedulkou, ale ne striktně - jediné co platí - není cedulka, není ŽJ. Zbytek se řídí přepravním řádem a podmínkami uvedenými zde
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4605
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 21:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to bude dobrej chaos, když někdo z řidičů ve fofru zapomene cedulku sundat/nandat... a český sele (čti dRath) pak bude řvát, že to je sabotér z ODS
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 02. září 2009 - 21:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chaos, jak vidím, už je ...
® lc.rajce.net ¬
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2671
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 13:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se přibližně ví, jaké vozy budou zpřístupněny na DOD v Králově Dvoře a jestli bude opět možnost zařídit si autobus ?
® lc.rajce.net ¬
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 23:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Den otevřených dveří v PROBO TRANS. Bývá to dobrá akce? Stojí za to ji navštívit? :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 23:49:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:
No já bych řekl, že pokud jsi tam enbyl tak určitě, pro skalní účastníky už tolik né, protože je v podstatě pokaždé skoro stejná, ale i tak tam vždy strávím hezký den
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 06. září 2009 - 23:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fedos: díky, ještě jsem tam nebyl, možná se tam ukážu.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)