K-report
 

Archiv do 13. ledna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Všeobecná autobusová diskuse » Archiv do 13. ledna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
93kjuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2008
Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 16:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hleďte, autobusáci, nejste náhodou někdo z Prahy??? Jestli ano, napište mi prosím Vás na e-mail(93kjuba@centrum.cz) na jakejch těch linkách jezděj v Praze ty kloubové autobusy. Jestli znáte hru Bahn, tak asi víte proč se ptám... (bahn.dopravni.net) Díky moc dopředu.
Jonnyq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 18:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo, jak je na tom polsko s číslováním linek a případně i jízdními řády? Kdy vychází tisková verze, zdali mají nějaký portal se všemi JŘ apod.)? Zatím jsem prolítal mnoho stránek v polsku a všechny autobusy buĎ číslují od jedničky, nebo je číslují podle svého (např. E-133 pro linky Eurolines) anebo je nečíslují vůbec. Nevíte někdo, jak na tom jsou? Stejná informace by mě zajímala i o jiných sousedních zemích. Díky
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10066
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 18:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

93kjuba:

1) Na věci ohledně Prahy se ptej spíš v diskuzi o pražských autobusech.
2) Než se tam zeptáš, zkus se podívat na http://citybus.cz/, tam se občas člověk dozví spoustu zajímavého.

Jonnyq:

Já jsem po tom pátral taky a zjistil jsem, že Česká republika je v tomhle směru docela unikát, podobně propracovaný systém číslování linek existuje snad jen u nás a na Slovensku (Obdoba českého portal.idos.cz je portal.cp.sk). Výslovně jsem se na to ptal známého z Německa, ten popřel, že by u nich cokoliv takového existovalo.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Jonnyq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 18:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Tak to je teda drsný. Já jsem byl minulý týden v těšíně, koukal na jízdní řády a prostě na autobusáku na zastávkách mají pouze typické odjezdy autobusů a zastávky mimo busák i mimo dosah MHD nejsou na tom jinak. Ještě aby toho nebylo málo, mají tam jakési mapky tras. Ale to je vše.. a kdy tam dojedu si mohu jen tipnout. Navíc co se týče tabule odjezdů na busáku.. tak ta je 2 roky stará a fakt netuším, co si o tom mám myslet. :/ Na otázku, jestli mají jízdní řád mi odpověděli, že ne, místo toho, aby mi sdělili kdy bude. Je to nějaké divné..
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10071
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 18:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsem si vzpomněl, že v Irsku se třeba jízdní řád ČSAD koupit dá. Ale zas tam stojí za houby místní MHD v Dublinu

V Německu a v Rakousku existují jízdní řády všech těch možných i nemožných IDS, takže to lze považovat za celkem obstojný ekvivalent českého systému, tam je totiž integrovaná prakticky celá země.

A pokud jde o Polsko, tamní vlakový JŘ se snad prodává jen na čtyřech nádražích v celé zemi a cena je v přepočtu na české asi pětistovka. Kupoval jsem ho v roce 2002 v Krakově.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10567
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 19:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: No, zrovna ČSAD to asi nebude:-)
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10076
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 01:16:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam je to nějaký Bus Érinean Naopak v Německu prý jezdí "Dojčé es á dé"
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 12:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké německé autobusové JŘ (alespoň provozované pod hlavičkou "DB") lze nalézt tady:http://www.bahn.de/p/view/buchung/karten/kubu_updates_index.shtml
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2475
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 12:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonnyq: I v tom Polsku jízdní řády existují, a to jak na internetu, tak tištěné. Ale všeobecně je v tom daleko větší bordel neš u nás. Zatímco tady existuje CIS JŘ, kde najdeš aktuální jízdní řád každé existující linky, v Polsku nic podobného není, takže nikdy není 100% spoleh na to, že nalezený JŘ je aktuální. Navíc tam existuje spousta soukromníků, kterí jezdí s mikrobusy a někdy mají i pevný jízdní řád, ovšem takové linky v internetových vyhledávačích ani tištěných JŘ většinou nebývají. Takže jejich JŘ je k nalezení jen na zastávce, v lepších případech i na internetové stránce provozovatele (ale pak člověk aspoň musí vědět, které firmy na jaké trase jezdí, aby se jejich JŘ dopátral...). Ohledně jízdních řádů "velkých" dopravců (PKS) doporučuji tyto stránky:
www.rozklady.com.pl
www.e-podroznik.pl
www.autobusowyrozkladjazdy.pl
Moc jim nejde spojení s přestupem, takže je lepší vyhledávat jednotlivé úseky samostatně. A určitě se vyplatí stejnou trasu prohnat všemi třemi vyhledávači, protože většina dopravců je jen v jednom či dvou z nich.

A tištěný jízdní řád vypadá takto:

Linky v něm mají čísla, ale jestli to číslování má nějaký systém, jsem nezkoumal.
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 12:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši, když tak sleduji posledních pár přípěvků v této diskusi, říkám si" "zlatí komunisti". Vymakaný dopravní systém nám mohl kdekdo závidět.

Sice se na ČSAD všelijak nadávalo, ale fungovalo vydávání krajských jízdních řádů, garantované návaznosti mezi spoji různých dopravních závodů, vyčkávání na vlaky v železničních stanicích, přestupní jízdenky, týdenní a měsíční jízdenky, žákovské a dělnické slevy - prostě to, čemu se dnes říká honosně INTEGROVANÁ DOPRAVA, a složitě se uvádí v život s milionovými náklady ! .
Stačila na to velká brašna průvodčího s papírovými jízdenkami a bytelnými kleštěmi....

Všechny důležité prvky provázanosti veřejné dopravy se dohadovaly na koordinačních poradách dopravců.

Jakmile do fungujícího systému zasáhne politika, jde všechno do háje, a začíná se znovu, ať to stojí, co to stojí.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5162
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 13:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Mazda 6 bohužel tomu tak je.V tom porevolučním období jsme si ve státě rozkur.
co šlo,dobré věci byli přece komunistické tak pryč s nima.Bohužel doprava patřila k jedné z nich.Stačilo pouze modernizovat,ale to přece o udělali komunisti tak je vše špatně.A dodnes jsou lidé pro které je název ČSAD symbol zla a nekvalitní dopravy.Jenže kdo tohle hlásá nevidí si ani na špičku nosu.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 14:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad integrace: Integrování linek je fajn, ale nesmí se zapomínat na jistá omezení ostatních linek (viz má "oblíbená" poznámka - §)

Roztrhání funčního systému po komunistech bylo nutné, protože najednou jsme získali pocit volnosti a svobody,kdy najednou nikdo s nikým nechtěl komunikovat. Mno zaplať pánbůh, že se doprava i díky integraci vrátila zase do sféry veřejné služby a orgány,dopravci,podniky,školy se prostě domluvit musí.
Jen by někteří odpovědní úředníci měli zapomenout na vzájemnou řevnivost regionů a krajů. Aby tím odpadli vynuceně číselně dělené linky či omezení linek!

Ještěže to řešíme v podmínkách ČR a ne na daleko větším území třeba jako Francie, Polsko, Německo
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 16:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: přesně tak.
Fana: za komunistů tvoje oblíbená poznámka "§" nebyla potřeba .

Já si taky myslím, že to u té dohody regionů stejně musí skončit. Kéž by to bylo už brzy.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 16:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mazda: kéž už by to bylo brzy..včera bylo pozdě.
Ulehčí to práci Vám dopravcům a jak to pomůže obyčejným cestujícím!
Bohužel stále existují dopravci či jejich zástupci, kteří jsou uzavření v "zaprděnosti" jednoho kraje či své působnosti.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2658
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 17:18:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne všude se to dělalo, viz MaĎarsko, tak jsou na tom líp... Jejich Volán je stále státní(dle jednoho z mítních) a dělen akorát dle žup.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5163
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 17:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD LC937 jo včera bylo pozdě.Jenže nemuselo k tomu ani dojít.Tehdy si většina a mnozí si to myslí dodnes, že prostě v demokracii si mohou lidé dělat co chtějí.Omyl demokracie má svá vážná pravidla, která se, ale u nás stala jen frází.Vůbec se nechrání majetek dlužníci mají přednost před věřiteli.
Takto to, ale v západní demokracii nechodí.
Bohužel jsme si tou revolucí podělali co jsme mohli a teď to draze vykupujeme zpět.A to není jen doprava.
Víte co tehdy říkali vlastníci velkých firem?Proč opouštíte trhy východních zemí.U nás se to dělalo z jakéhosi přesvědčení, že Rusko je náš nepřítel.Bohužel ukazuje se,že je tady spousty bohatých rusů.
Nikdy jsem komunistům nefandil,ale bohužel bylo spousta věcí i dobrých.A ty jsme jen z ideologie zničily.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 18:02:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Ares: tak ono to najednu stranu, mělo i svá pozitiva. Jako cestující Ti mohu říci, že významné zlepšení autobusové dopravy pozoruji od r.2000/2001. Jde o zlepšení nejen komfortu,ale hlavně spolehlivosti,modernosti vozů, vozy na odpovídající linky. Prostě to beru tak, že se musela uskutečnit určitá krize, která nás zase trošku vrátila do reality.
Co se týká integrace: je fajn, kupříkladu ve spojitosti a návaznosti autobusů a vlaků.Otázkou je jací lidé stojí v jejím čele.
A/Jestli tací, kteří řeknou chceme toto a toto a co můžete pro to udělat a jak Vám můžeme pomoci? B/Nebo tací co vypíší VŘ a očekavají "obálky domů",natlačí dopravce do nízkých cen a vynutí si moderní vozy,které jsou sice moderní,ale nevydělají si na sebe ani v ZDO.

Jinak snažil jsem se projet pár JŘ a zjistil jsem, že mnoho "§" je v takových ehm..řekněme zapadákovech.(zajímavé zjištění-vedou jen tak zběžně určité okresy).Prostě jako by jedna babinka,která pojede měla tak drtivý vliv na celkové výkony a tržby Což nepochopím. Očekával bych a pochopil tuto poznámku u dálkové linky třeba v úseku Český Krumlov,a.n.-Český Krumlov,Špičák.

(Příspěvek byl editován uživatelem lc937gt11.)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5164
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 20:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD LC 967 Zkvalitnění dopravy pomocí jiných busů.Tak tohle nám,ale nepřinesla naše revoluce.Tohle nám přinesl vývoj.Před 40 lety také lidé umírali na banální choroby a proč to dnes lze léčit?Přinesl to vývoj v oblasti léčení.Totéž přinesl vývoj autobusů,automobilů atd.
Tohle byl logický vývoj.Ale nic proti revoluce nám přivedla modernější technologie.
To je jako když někdo používá argument že v roce 1992 jezdila na lince x y Karosa Lc 735 a ne Neoplan.Ale on tam nemohl jezdit.Proč?Prostě země se navzájem bojkotovali.Oni nám nechtěli podporovat a naši "soudruzi" se zase báli abychom nezjistily,že naše zboží je zastaralé.A to počátkem 90 let sice bylo zbořeno,ale firmy neměli ná nákup za devizy.Kde by k nim asi přišli.Tohle je potřeba vidět.
Dnes už ti děti neuvěří že si ráno viděl ležet před elektrou lidi na Mrazák,televizi.,že několik dní leželi na auto před mototechnou.Ano to už naštěstí dnes nemáme.
Ale my jsme za sebou chtěli udělat tlustou čáru za minulostí,ale tu jsme nikdy neudělali.Pořád si to myslíme.Ale jak západ tak východ si s náma vždy vytřel ....Ale to by jsme museli jít do minulosti do třicátých let kdy jsme byli nejvyspělejší zemí Evropy.Začínali jsme na stejné startovní čáře a hodně nám uniklo.Ale i tak je nutno to dobré si ponechávat a špatné zapomenout.Ale to jaksi český národ neumí.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
déčko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.68.211
Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 22:22:00    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, může si člověk udělat (resp. začít dělat) skupinu D ještě před dovršením věku 21let?
a jak je to potom s profesákem?ten se dělá při řidičáku nebo po něm? díky.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10097
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 08:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dřív to šlo před dovršením, teď už ne. A profesák se dělá až po získání řidičáku. Tak to aspoň bylo, když jsem si dělal řidičák před 5 lety já...
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Bubboo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 11:58:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1:buď bez obáv,nielen národ český . . .
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 18:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžeš, ale závěrečné zkoušky musí být den po 21. narozeniách.
Dále, autobus může řídit osoba straší 23. let, jen pokud se jedná o linku do 50 km, může na ní jezdit osoba od 21 let (toť poslední návrh úpravy, která je platná od 10.09.2008, jestli je to už v platnosti netuším.)
A na získání profesáku k D musíš projít školením. Nevím přesný počet hodin, mluvilo se o 240, rozhodně to školení vycházelo na 40-60 000...
Přeji úspěšné rozšíření ř.p.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3384
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 18:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že těch hodin školení je 140.
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 22:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A za jakých okolností můžeš řídit BUS bez profesáku ?
Jo a ještě, neví někdo z řad odborářů, jak je to s tou chystanou "stravenkovou" stávkou ? Chystá se/nechystá, kde a v jakém rozsahu ?
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Rambo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 22:28:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bus smíš řídit bez profesáku, pokud se nejedná o komerční provoz. Tedy vlastní autobus, autobus jednoty, která si sama pro sebe organizuje výlet atd.
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 06. ledna 2009 - 19:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zítra rána radio inpuls 6:40 , 7:40 , 8:40 a zuřiví reportér Aleš Ružička.
AP-76-88 BEST OF RTO
Jura_OV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.81.81.164
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 08:38:23    Odkaz na tento příspěvek  

Mediální hvězda !
Pěkný !
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5652
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 12:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu věku na D:

Držitel průkazu profesní způsobilosti řidiče, který se podrobil vstupnímu školení v základním rozsahu podle zvláštního právního předpisu9b), je oprávněn řídit motorové vozidlo skupiny C a C+E až od 21 let a motorové vozidlo skupiny D a D+E až od 23 let, s výjimkou motorového vozidla linkové osobní dopravy, pokud trasa linky nepřesahuje 50 km. Držitel průkazu profesní způsobilosti řidiče, který se podrobil vstupnímu školení v rozšířeném rozsahu podle zvláštního právního předpisu9b), je oprávněn řídit motorové vozidlo skupiny C a C+E od 18 let a motorové vozidlo skupiny D a D+E od 21 let.

Základní rozsah 140 hodin, rozšířený 280.
Nejlepší web o prostějovských autobusech
ICQ 202376673
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 15:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Erťák bylo to dobrý-kdo neslyšel nalezne zde a zde

PS můžu se zeptat zda si našli oni tebe (což si myslím) nebo ty je ?
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8079
Registrován: 11-2004

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 17:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: To momentálně platí ?

Erťák: Ráno jsem to chytl úplně náhodou ze školy, o co jde mi došlo až když padla řeč na téma linka do Krumlova. Ale dost dobrý, vybrali si k tomu toho pravýho autobusáka .
Do připravované publikace o závodě ČSAD 609 Prostějov shromažďujeme informace a fotografie týkající se autobusové dopravy v okrese. Pokud i Vy máte zájem přispět, nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS (prosím volat až po domluvě) na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2009 - 09:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No no jeden den slávy.,ale dobře to Aleš podal až jsem se v tom poznal. Doporučil mě saxiradim Byl tam den předemnou. A doplnim co řikala moje paní? něco o alkoholu a dva dni se mnou nemluvila, pravda připravil jsem se na to patřične v naší hospudce, musel jsem si uspořadat myšlenky v hlavě. A prí opalený lukáš-to mě připomína toho chlapka co mě balý na lince- přihřatý,lechce debil a ešťe cikan
AP-76-88 BEST OF RTO
déčko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.35
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2009 - 17:42:51    Odkaz na tento příspěvek  

Takže pokud člověk dosáhne věku 21 let třeba na konci června tak řidičák může zahájit už na začátku května, je toi tak? rozšíření z sk. C pak vychází na 22 tis, kolik by pak mohl stát profesák, resp. jaký je potom postup, když udělá závěrečky a projde, čili má skupinu D, tak až potom musí absolvovat školení na profesák v tom stanoveným počtu hodin?To stejně nemůže ten řidičák D použít a musí počkat na profesák, kolik za něj dnes se platí?¨
Slyšel sem něco o 40-60 tis. Kč jen v případě, že člověkovi profesák propadne, proto je to tak drahý, protože má všechno projít vč. jízd znova, ale při dělání profesáku poprvé, mi to přijde nehorázně velká suma...
déčko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.35
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2009 - 17:44:48    Odkaz na tento příspěvek  

oprava:to rozšíření je 22tis. ze skupiny B, z C je to 1ěTis.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2009 - 18:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Déčko: kde je autoškola, která ti B->D udělá za 22t, to by mne zajímalo. před rokem se pod 30 000 nešlo.

Použít ř.p. sk. D použít můžeš i bez profesáku, ale pokud máš svůj bus a vezeš známé. Prostě místo osobáku si vyjedeš s busem...
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1903
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2009 - 20:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda Roomster praktik ČSAD Uherký Brod
Lc.rajce.idnes.cz
www.prejezdy.cz


PROSÍM, pusť mě.


Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5661
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 09. ledna 2009 - 12:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavá studie - tak jací jste? odkaz
Nejlepší web o prostějovských autobusech
ICQ 202376673
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10138
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 09. ledna 2009 - 13:27:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že tahle studie platí pouze pro normální lidi bez vztahu k autobusům. Z toho, že sedím vepředu, rozhodně nelze odvodit, že jsem společenský člověk (Pochopitelně mluvím o případě, kdy jedu autobusem coby cestující, a to i v případě, že se s řidičem neznám, takže se s ním za jízdy nebavím.)
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 09. ledna 2009 - 13:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. V třetí a další řadě vozu jsem už neseděl pár měsíců/let a určitě to má jiný důvod, než se v článku uvádí
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Bubboo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 13:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin j Marmar:ale kolko všelijakých vecí sa človek dozvie od komunikatívnych cestujúcich,rozličné životné osudy,rozvody a tak.Niektorí sa potrebujú vykecať . . .
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10147
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 15:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, to je fakt. Upřímně řečeno, já z toho většinou nejsem zrovna moc nadšenej, když si se mnou nějaký(-á) spolucestující chce povídat, ale přežiju to.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1912
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 21:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslíte, že je bezpečné, nechat ve voze hořet otevřený plamen na plynové bombě ?


Lc.rajce.idnes.cz
www.prejezdy.cz


PROSÍM, pusť mě.


Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10637
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 21:40:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ten plamen určitě, pokud nejsou v dosahu hasiči...
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Dispecer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 22:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc_736__c_954: Socík verzia nezávislého kúrenia... Ale teraz vážne. Máš foto aj toho autobusu, ktorý bol ponechaný tomuto osudu?
Dispecer.tym.sk :: Dispecer.VBusCZ.info :: Dispecer (JCX3902) na YouTube :: MESTSKADOPRAVA.NET
ICQ :: 413-179-751 :: Skype :: dispecer_skype
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 23:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je dobrý !

Je to nebezpečné-ale vidím tam řidičovo ruku takže úplně bez dozoru to není !

z fotky nejde moc poznat ale já si myslím že se jedná o Sor LC 9.5/10.5

a dopravce typuji Čsad Autobusy Plzeň
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3415
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 10. ledna 2009 - 23:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to teda tipoval spíš na Karosu GT nebo HD.
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 00:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a jé !
Stanley máš pravdu !

Je to Karosa HD 12 Dopravce jest AKV a jedná se o KVL 15-20
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 10:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to Karosa HD 12 Dopravce jest AKV a jedná se o KVL 15-20
No, už jsem jí dlouho neviděl na lince, že by se jedno ohřívání stalo osudným?
Mafia 2 web M. Manson web About me blog
Icq:482-787-172
Slayer_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 10:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně to prasklé čelní sklo nemá chybu...
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 11:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To čelní sklo není prasklé, foto zde:
I.
II.
III.

Je to nebezpečné-ale vidím tam řidičovo ruku takže úplně bez dozoru to není !

No to jsem si myslel taky...

(Příspěvek byl editován uživatelem Lc_736_/_c_954.)
Lc.rajce.idnes.cz
www.prejezdy.cz


PROSÍM, pusť mě.


Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10153
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 11:55:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by jen tak čistě náhodou někdo výkres autobusů Mercedes O 405 a MAN SL 202? Nebo aspoň nějaké rozměry?

Pátral jsem různě po internetu, rozměry jsem sice našel (můžu si dokonce vybírat ze čtyř různých délek a tří různých výšek), ale hodil by se třeba ještě rozvor.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Peto5220
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 12:09:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc: Ako mam vidieť čelne sklo na fotkach z odkazov II. a III. ?
ICQ 199-295-438
e-mail: peto5220@centrum.sk

- - - > www.KEMHD.wbs.cz < - - -
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 12:19:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O405


O405N1
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 15:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peto5220:
Zkus se zamyslet - Máš foto aj toho autobusu, ktorý bol ponechaný tomuto osudu?



A ještě jsem zapomněl - IV.
Lc.rajce.idnes.cz
www.prejezdy.cz


PROSÍM, pusť mě.


Aussiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 1-2004

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 20:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Tak abys měl ten výběr pestřejší i u Manů...
SL 202


NL 202 (2.generace NL se sníženou linií bočních oken)


Já bych ale 100% důvěřoval jen těm údajům o MB O405N výše od S215sl, protože to je výřez z originálního prospektu.
RegioMap Ústeckého kraje (xls)
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 11. ledna 2009 - 20:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nápadně mi to připomíná Neoplany, které jezdily v Praze.
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3794
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 12:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tyhle autobusy byly stavěný podle jednotnýho plánu VDV (Verein Deutscher Verkehrsbetriebe), takže na nich bylo ledacos opravdu úplně stejně řešenýho.

KVL 15-20 normálně jezdí, ale autobus půjde v průběhu roku do prodeje a i řidič odejde prý do důchodu.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Lepší, než vo vodě, lepší sedět v hospodě!
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 21:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení přátelé, dovolte abych popřál k narozeninám jednomu "nejmenovanému" pražskému autodopravci a "mediální hvězdě" v jedné osobě vše nej a nej k narozeninám. Mnoho štastných km nejen na lince do Českého Krumlova.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5687
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2009 - 21:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se samozřejmě připojujeme.
Nejlepší web o prostějovských autobusech
ICQ 202376673
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10180
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 01:44:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice vůbec netuším, o koho jde , ale i já přeju takové ty obvyklé narozeninové věci.....
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 13. ledna 2009 - 08:48:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

autobus půjde v průběhu roku do prodeje
Neznamená to už vyřazování HD12 a GT11? Beztak je nevidím skoro vůbec jezdit, dálkový linky jezdí ponejvíc C954E a Intoura.
Mafia 2 web M. Manson web About me blog
Icq:482-787-172