K-report
 

Archiv do 9. července 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Všeobecná autobusová diskuse » Archiv do 9. července 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3306
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 13:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Nejsem si úplně jistý, ale pokud vím, tak v ML čipové karty nejsou. Buď platíš v hotovosti nebo se prokazuješ časovou jízdenkou.
KOUZLO DOPRAVY » www.kouzlodopravy.cz

ICQ: 176-653-451 | Skype: miroslav.puchalter
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3307
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 13:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak mě snad napadá Liberec. Tam je na všech linkách (a nejzajímavější je, že i v tramvajích - to pokud vím je pouze v Liberci) od 20:00 do 4:00 nástup předem a cestující se musí prokazovat platným jízdním dokladem.

A ještě hodně zajímavé odbavování je v Karlových Varech. Citace z přepravních podmínek DPKV:

V případě nástupu s předem zakoupenou jízdenkou pro jednotlivou jízdu nebo při prvním nástupu s časovou krátkodobou jízdenkou je cestující povinen tuto jízdenku neprodleně po nástupu do autobusu/přepravního prostoru lanové dráhy označit v označovacím zařízení a obdobně postupovat při tarifním odbavení zavazadel a psa. V případě nástupu do autobusu bez předem zakoupené jízdenky je cestující povinen k nástupu užít přední dveře vozidla, u řidiče si jízdenku zakoupit a pokud se jedná o jízdenku, určenou pro označení v označovacím zařízení, ji neprodleně v označovacím zařízení označit. Zakoupení jízdenky je možné pouze v zastávce. V případě nástupu do autobusu s jakoukoli předem zakoupenou jízdenkou nebo s průkazem opravňujícím k bezplatné přepravě do autobusů MHD v době od 19.00 do 4.00 hod. v pracovní dny, o víkendech a svátcích stále nebo do autobusů příměstských linek, je cestující povinen k nástupu užít přední dveře vozidla a touto jízdenkou nebo průkazem a dalšími doklady, které vyžadují Smluvní přepravní podmínky nebo Tarif DPKV, se prokázat řidiči autobusu.

Tzn. označovač je jenom vepředu. Pokud máš platnou (označenou) jízdenku, tak můžeš nastoupit i ostatními dveřmi od 4:00 do 19:00 pracovních dnů.

(Příspěvek byl editován uživatelem opavacek.)
KOUZLO DOPRAVY » www.kouzlodopravy.cz

ICQ: 176-653-451 | Skype: miroslav.puchalter
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11674
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 13:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jo, díky vám moc za informace. Doplňující dotaz: Jak v těch všech městech probíhá kontrola jízdenek? V Pardubicích to dřív bylo tak, že cestující zamával průkazkou (dost rychle na to, aby řidič stihl přečíst, co na ní je) a nebo si cvaknul ve strojku jízdenku. Dneska jsou čipové karty, cestující je přiloží ke čtečce a buď se ozve pípnutí, že je vše OK, nebo hláška Prázdná karta.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 14:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin j: Děčín máš také celodenní povinný nástup předem. A kasičky pořád nevrací!!!
Opavacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3308
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 14:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kontrola jízdenek v Opavě probíhá takto:

1) Platba v hotovosti do autobmatu
Řidič vidí na displayi, kolik vhodil cestující peněz do automatu (a to včetně přeplatků, které po 60 sekundách od neprovedené žádné operace propadají automaticky podniku). Cestující si zvolí druh jízdenky pomocí tlačítka a z tiskárny vyjede lístek.

2) Platba elektronickou peněženkou
Cestující přiloží kartu a zvolí buď:
a) celé jízdné
b) zlevněné jízdně (dovozné)
Platba EP je zvýhodněna a při přestupu do 30 minut je opět zase o něco výhodnější. Kontrola je prováděna tak, že při zmáčknutí příslušného tlačítka vydá automat zvuk. Jiný zvuk vydá při stisknutí celého jízdného a jiný při zlevněném jízdném. No a samozřejmě opět vyjede jízdenka.

3) Časové jízdenky
Tady v Opavě můžou nastat dvě situace:

a) Časová jízdenka je na bezkontaktní čipové kartě. V takovém případě se karta přiloží a automat potvrdí příslušným zvukem, že jízdenka je platná. Zvuk se liší podle typu časového jízdeného - tzn. žáci, studenti, důchodci atd.

b) Časová jízdenka je na papíře (nejčastěji na jízdence ČD). To je z toho důvodu, že jsme v IDS ODIS. V takovém případě se prokazuje cestující přímo řidiči. Stejně tak se prokazují ZTP, atd.

Kontrola také probíhá na základě revizorských kontrol zajišťované externí firmou (jinak řečeno svoje vlastní revizory UŽ nemáme). To má dva důvody:

1) Aby si někteří cestující nedělali z nepřenosné jízdenky přenosnou.

2) MDPO, a. s. má dvě zóny. Sice u jednotlivých jízdenek to nemá vliv, ale u dlouhodobých časových to vliv má.

(Příspěvek byl editován uživatelem opavacek.)
KOUZLO DOPRAVY » www.kouzlodopravy.cz

ICQ: 176-653-451 | Skype: miroslav.puchalter
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 18:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlín měl/má v určité hodiny, případně celodenně na některých úsecích nástup kolem řidiče.

V Jihlavě se nastupuje předem pokud cestující nemá platný jízdní doklad a potřebuje si ho zakoupit u řidiče.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3860
Registrován: 12-2004

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 19:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Cestující by měli mávat průkazkou, mobilem, označenou jízdenkou, či si jízdenku označit. V praxi je to tak, že se mává tím, čím má + k tomu ještě pardubickýma, hradeckýma, open a kdoví jakýma kartama. Pak taky občas cizíma jízdenkama, obalama od čokolády a tak. Já osobně z důvodu ochrany svého zdraví nevyžaduji striktně jízdenky, ale na nástup předními dveřmi jsem celkem pes. Můj rekord bylo tak 80 študáků, které jsem všechny donutil nastoupit s báglama půlkou předních dveří do 18m Citelisu. Trvalo jim to přesně 5 min, které jsem na tom nádraží stejně musel stát .
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5642
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 19:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9tr Zlín nastupuje od 21 do 4 nebo 5 předem (u té ranní si nejsem jist)
Když jsem jel po 21cáté tak mě řidič zastavil a čučel na moji 7 denní jízdenku jak puk. Pronesl jen "no to toto"
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Chuckie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 24. června 2009 - 20:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kladno - všechny autobusové linky nástup předem. Platba buď hotově řidiči, nebo pomocí elektronické peněženky či předplatné el.karty. Každý cestující by měl dostat jízdenku. Řidič by měl kontrolovat, zda je prokazován nárok na slevu, zda někdo nejede na cizí kartu a pod.
Revizory má Kladno vlastní.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11679
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 10:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlín měl/má v určité hodiny, případně celodenně na některých úsecích nástup kolem řidiče.

Mohu poprosit podrobnosti?

Cestující by měli mávat průkazkou, mobilem, označenou jízdenkou, či si jízdenku označit. V praxi je to tak, že se mává tím, čím má + k tomu ještě pardubickýma, hradeckýma, open a kdoví jakýma kartama. Pak taky občas cizíma jízdenkama, obalama od čokolády a tak.

Já kdysi jezdil v Hradci Králové na legitimaci na poštovní autobus na trase Plzeň - Hromnice, kterou používal můj pradědeček už v roce 1932 (Ale měl jsem koupenou VYDISku, kdyby to náhodou někdo chtěl se mnou řešit, což se nestalo)

9 Tr: Za ten Zlín díky, poptám se přímo ve zlínské diskuzi.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3149
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 10:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Sokolově, Chebu taky cestující nastupujou výhradně předními dveřmi. Strojek taktéž peníze nevrací.
M. Manson web About me blog
Icq:482-787-172

Moje fotogalerie Velká aktualizace fotek!!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11681
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 12:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je v malých městech obvyklé. Nám jde ale přednostně o ta velká. Až budou zástupci "jistého" DP tvrdit, že nástup předem nelze večer a v noci zavést, je třeba mít proti nim dostatečné množství argumentů. A velmi mě potěšila třeba ta Ostrava, jde o město s prakticky stejnými podmínkami.

Ostatně, v Sokolově se dneska večer vyskytnu a v Chebu možná zítra, tak uvidím sám...
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3152
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 14:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co Vary? Tam se nevyskytneš?
M. Manson web About me blog
Icq:482-787-172

Moje fotogalerie Velká aktualizace fotek!!
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11682
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 18:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakonec se dneska nevyskytnu nikde, ale zítra se tím směrem budu vyskytovat určitě. Jen zatím přesně nevím, kdy a kde, to se bude řešit operativně na místě.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4379
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 08:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

online sledování polohy - MJ je momentálně v ML

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4381
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 11:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

online sledování polohy MJ - právě je v Chebu
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11688
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 21:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... ale že jsem byl odpoledne v Aši, to už jsi sem nenapsal. To online sledování polohy má ještě své mouchy
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3160
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 23:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krize přihrála DP řidiče
M. Manson web About me blog
Icq:482-787-172

Moje fotogalerie Velká aktualizace fotek!!
davidd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.234.1
Odesláno Sobota, 27. června 2009 - 13:26:08    Odkaz na tento příspěvek  

Našel jsem informaci o vodíkovém autobusu, který má být provozovaný v Neratovicích. Chtěl jsem se zeptat, jestli už je v Neratovicích a za jak dlouho se může očekávat jeho nasazení do provozu?
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4389
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 27. června 2009 - 14:13:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ - to už jsem nebyl u počítače, takže jsem to napsat prostě nemohl...
Inteligence na planetě Zemi je konstatní. Jen počet obyvatel stále roste...
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11693
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 01:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

davidd: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1453642

Tady jsme se o tom bavili.

PK: No dobře dobře, protentokrát ti to prominu.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2472
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 20:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B U L H A R S K O + T U R E C K O 2 0 0 9
® Přepravu zajišťuje: ČSAD MHD Kladno, a.s. Železničářů 885, Kladno - Kročehlavy, tel: 312 825 164, fax: 312 825 169.

® lc.rajce.net ¬
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6343
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 20:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc pěkné fotky, takže tímto bych zase letos otevřel sérii dovolených s autobusem . Doufám, že se mi letos podaří někam jet.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5670
Registrován: 4-2006

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 21:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že by jsme měli vyjádřit za nás postižené autobusovou dopravou, účast lidem, kteří v posledních dnech přišli o život, o vše co mají, o domovy o to co považujeme za samozřejmost.
Bohužel příroda opět ukázala, že člověk jí tedy poroučet nebude a varuje před jakýmkoliv pokusem.
Je to opět velká lidská tragédie, kterou mnozí z nás možná prožívají osobně. Myslím, že by jsme tedy měli vyjádřit zde účast s nimi, zejména my kteří tomu jen přihlížíme z jiných koutů ČR.

Nesouvisí to s autobusovou dopravou, ale i autobusů se to dotkne, když chybí kus silnice, most, nebo i cestující.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6346
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 21:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím a připojuji se. Člověk by měl cítit pokoru před přírodou.
Pocket
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 28. června 2009 - 22:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako malý jsem zažil povodně v roce 1997 (voda nás nezatopila), a proto vím, jak se cítí zasažení. Pamatuji si, jak jsme se nemohli dostat pro obyčejné věci, jako je pečivo, protože ulice k obchodu byla zaplavena.

Tyto "bleskové" povodně jsou horší. Někteří přišli během tří hodin o všechno. Bohužel i o to nejcennější. Je mi těch lidí líto.

Člověk si prostě neváží přírody, a pak to tak dopadá. Myslím, že by jsme se měli více zamyslet, jak s tou naší planetou naložíme.
Moje weby s dopravní tématikou:
www.mhd-hranice.wz.cz,www.dopravni.borec.cz,www.bustranspocket.wz.cz
Přechod pro chodce, Tatra drtí důchodce...
Romco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 17:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kedže je dnes to výročie autobusovej dopravy na Slovensku pridam nejaky starsi suvenir

Yutong ZK6120HE
Vtobola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 18:48:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj sháníme nějaké lidičky na náš web který je ve výstavbě mhdvcesku.cz
Hledáme hlavně lidi z měst Praha,Brno,Liberec a autobusové/trolejbusové Česká lípa,Karlovy vary,Pardubice,České budějovice,Mariánské lázně
T3 mizí, wany se šíří.
MHD v Česku - Server zabívající se MHD v česku.
MHD Ostrava - web zabívající se dopravou v Ostravě.
Na webu naleznete tabulky vozového parku,hodně fotek, výrobní čísla vozů
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2484
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 19:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A někoho z Kladna nehledáte ?
® Přepravu zajišťuje: ČSAD MHD Kladno, a.s. Železničářů 885, Kladno - Kročehlavy, tel: 312 825 164, fax: 312 825 169.

® lc.rajce.net ¬
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 19:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych někoho z Kladna na spolupráci hledal
FTS Florbal Náchod 12. místo na MČR žáků www.florbalnachod.cz
Uvidíte-li nějakého šotiče s červeno-černou hlavou, tak jsem to asi já
ICQ: 499-501-207 Skype: marmares1
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2486
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 19:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlásím se .
® Přepravu zajišťuje: ČSAD MHD Kladno, a.s. Železničářů 885, Kladno - Kročehlavy, tel: 312 825 164, fax: 312 825 169.

® lc.rajce.net ¬
Vtobola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 21:20:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ok všeci kdo chcete napište mi na 193-993-241 ICQ
A hned jak si mne přidáte napište že jste zájemce na web a město
T3 mizí, wany se šíří.
MHD v Česku - Server zabívající se MHD v česku.
MHD Ostrava - web zabívající se dopravou v Ostravě.
Na webu naleznete tabulky vozového parku,hodně fotek, výrobní čísla vozů
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3611
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 07. července 2009 - 15:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak mě snad napadá Liberec. Tam je na všech linkách (a nejzajímavější je, že i v tramvajích - to pokud vím je pouze v Liberci) od 20:00 do 4:00 nástup předem a cestující se musí prokazovat platným jízdním dokladem.

A jak se to řeší v případě soupravy "Téček"? Nastupuje se jen do prvního vozu, nebo se v Liberci (podobně jako v Olomouci) na večer soupravy rozpojují?
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 07. července 2009 - 16:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Já v Liberci zažil k večeru jen sólo vozy (PD i SO)
FTS Florbal Náchod 12. místo na MČR žáků www.florbalnachod.cz
Uvidíte-li nějakého šotiče s červeno-černou hlavou, tak jsem to asi já
ICQ: 499-501-207 Skype: marmares1
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3613
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 07. července 2009 - 16:11:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nebyl v Liberci už pár let (a když jo, tak jenna skok a to bylo kolem poledne), takže netuším. Ale nějak to řešit musí. Nebo je snad ve druhém voze v soupravě průvodčí (smích)? :-D

MJ - ohledně odbavování cestujících v IDS JMK a v Brně máš něco na ICQ, ale nějak to blbo, tak doufám, že ti to došlo.
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 16:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Policisté v kuklách vyhnali cestující z autobusu, zatarasili s ním silnici
ICQ: 221-908-090
Býti plešatý - to je paráda.
Nic ti neroste, nic ti nepadá...

Zbynďův fotoarchiv
Sergeilbc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5438
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 16:56:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marmar, Mauricio: V době nástupu předem u nás potkáte soupravu maximálně při zátahu. Ale docela mě pobavilo, jak se o LBC bavíte jako o nějakém vzdáleném neprozkoumaném provozu :-)) tohle o tom městě už něco vypovídá....
VEB Verkehrsbetriebe der Stadt Dresden - Ihr Partner im städtischen Nahverkehr
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 08. července 2009 - 19:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že za takové zvěrstvo někdo od policie poletí. Holt máme opravdu elitní jednotky se slámou v hlavě. Do takového konfliktu vůbec nesmí civilisty zatáhnout, pokud oni nejsou přímo ohroženi. Leda, že bychom to řešili ala RSFSR.
Busman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 20:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kvůli 30 tisícům takové manévry
Libor_hh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 08. července 2009 - 21:08:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Serqeilbc:
klid, možná neví, kde Liberec je.
Tak víš kam jeď? jeď do Pelhřimova, prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš. další.......
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5470
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 21:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že za takové zvěrstvo někdo od policie poletí.

A důvod? Přečtěte si prosím nejdřív zákon o policii. Naopak se jednalo o výborně zvládnutou akci.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 21:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libor_hh:
EDIT: Pardon, ujely mi nervy. Jen, že to bylo doopravdy vtipné

(Příspěvek byl editován uživatelem marmar.)
FTS Florbal Náchod 12. místo na MČR žáků www.florbalnachod.cz
Uvidíte-li nějakého šotiče s červeno-černou hlavou, tak jsem to asi já
ICQ: 499-501-207 Skype: marmares1
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3627
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 21:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex
Nicméně pravdou je, že mě, jakožto cestujícího (nebo i dopravce) by to asi příliš nepotěšilo.
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 50206
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 21:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:
To je právě to. V hospodě všichni nadávají, jak policie nic nedělá a když dělá, tak to vadí taky. Stačí si uvědomit, kolikrát Tě omezí nějaký pako, který tak činí pouze ve svým zájmu a v rozporu se zákony.

To je jak s kverulanty, co nechtějí mít na zastávku daleko, ale běda kdyby ji měli mít pod okny...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3634
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 22:04:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že já jsem zase něco říkal
SOR LH12 - nejlepší český dálkový autobus na vnitrostátní linky.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 50212
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 23:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5695
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 08. července 2009 - 23:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kamion který použili nakonec patřil také Anexii a řidič ho sám nabídnul.
Považuju to za dobrou práci,policie má tyto práva nevidím tady důvod cokoliv kritizovat.
Jenže jaksi Češi považují demokracii za něco jiného než skutečně je.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 07:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naprostá pitomost je vyhnat lidi z autobusu do pole. Nikdo nemohl tušit jejich zdravotní stav. Perfektně zvládnutá policejní akce nesmí ohrožovat ostatní na zdraví, zvlášť když tady šlo o 30000Kč.... Prostě zákrok byl klasicky neadekvátní. V tom autobuse nebyli "teroristi".
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5472
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 08:04:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, pane Borovičko, tady šlo o loupež se zbraní. Zákrok policie byl samozřejmě naprosto adekvátní a plně v souladu se zákonem. Ostatně pokud máte podezření na neadekvátnost zákroku, nic vám nebrání obrátit se s podnětem k prošetření na příslušné orgány.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 08:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo lupič se zbraní. Není to zase tak dávno, co policista střílel "adekvátně" z jedoucího auta a střelil někoho na chodníku. To je úlet a policisté musí mít zažité adekvátní reakce při pohybu na veřejnosti.

Ale k věci, pokud nechám vystupovat lidi z autobusu a ženu je do polí, tak právě to, že někdo má zbraň, by mi moc na klidu nepřidalo. Nebo snad lupiči honili ten autobus? To asi ne. Sanitka také nemůže převálcovat na přechodu 3 chodce, když jede zachraňovat jednoho pacienta. Tedy musí projet přechod s vědomím, že ne každý včas zareaguje na výstražné signály.

K podnětu k orgánu - Zdroj mám jen média, a to je na nějaké obracení se na orgán dost liché. Třeba nám média schválně neřeknou pravdu. Důvody mohou být různé, nespekuluji.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 14:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k přiměřennosti zásahu: Lidové noviny
Cestující, které vyděsila policie, odškodnění nedostanou

Podle právníků, které Lidovky.cz oslovily, mají cestující sice teoretickou možnost odškodnění vymáhat, musí však prokázat konkrétní újmu, kterou jim policejní zásah způsobil. "To bývá u soudu velice těžké," říká Petra Kožnerová z pražské advokátní kanceláře. "Vše musí být maximálně konkrétní. Člověk by musel například zmeškat uzavření důležité smlouvy," vysvětluje.
...
Policie má totiž podle právníků na netradiční zásah právo. "Nejsem si ale jistá, jestli bylo použití autobusu přiměřené," dodává.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 14:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě si rýpnu: Od člověka jako Quex nepřekvapí obhajoba totalitních metod policie. Zřejmě považuje za adekvátní zásah i v případě autobusu říčanského gymnázia v roce 1978.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5475
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 15:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě že to byl adekvátní zásah, proti likvidaci ozbrojených teroristů s rukojmím opravdu nic nemám. Ale jak vidím, podle vaší představy tehdejší policie zasahovat samozřejmě neměla, naopak měla únosce ještě vybavit dietami na cestu do SRN a k odjezdu měla vyhrávat kutálka, že.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2404
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 15:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na rozdíl od vypatlaných totalitních esenbáků tam byli i normální lidi (ano skoro děcka), kteří popsali události trochu jinak než v televizi Major Zeman. Naštěstí je tehda nedali do karantény a pustili mezi lid, takže nějaké informace byli i odjinud. A ještě maličkost - byl zastřelen řidič autobusu, který s únosci nic neměl.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5696
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 15:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička ale vraťme se k aktualnímu případu. Jak by jste to řešil vy?
P.S. máte podobné svůdné názory ministra Kocába.
Zloděj,neplatič má přece práva žít jako člověk co nekrade a živí se poctivě.
Osobně si myslím že zákrok policie naprosto v pořádku,jen media opět přibarvují.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5476
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 15:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, bratranci Barešové poklidně přistoupili do autobusu se studenty a přemluvili je k výletu do SRN přes Pomezí nad Ohří. Nějakým nedopatřením s sebou měli i zbraně, které našli odložené v hájovně, kterou navštívili den předtím (bohužel její obyvatelé zrovna nebyli doma, tam jim je chtěli zatím uschovat, aby je nikdo neukradl). V Pomezí nad Ohří nastaly nějaké nesrovnalosti s cestovními doklady, tak bratranci všem doporučili vystoupit na celnici a s řidičem odjeli přímo na čáru vyjasnit toto nedorozumění. Náhle bez jakékoliv příčiny jim zatarasil cestu obrněný transportér a pohraničníci zahájili naprosto bezdůvodně střelbu, zejména na řidiče, ačkoliv bratranci volali "nestřílejte, to je nedorozumění" a jejich zbraně přitom samy náhodou vystřelily. Ano, přesně tak se to stalo.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2405
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 15:53:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: Nikoliv řešení Kocáb a nikoliv řešení policie na R6. V obou případech se hledají řešení na úkor občanů, aniž by to bylo přiměřené.
Zabavení autobusů, vyhánění cestujících moc adekvátní není a je to naprosto špatné se odvolávat se na zákon.

Quex: o koze a o voze. Ano nejjednodušší bylo zastřelit řidiče. Podle vás adekvátně. Podle jiných nezákonně.

V rámci "boje proti terorismu" může tedy policie cokoliv.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5477
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 16:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Vy snad víte kdo tehdy řidiče zastřelil? Pokud vím, před soudem se to neprokázalo ani v roce 1978, ani v obnoveném řízení v roce 1993. Takže pokud se tu snažíte podsouvat, že to byla pohraniční stráž, tak je to jen Vaše spekulace.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5698
Registrován: 4-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 19:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Borovička no vidíte podle posledních informací se jedná o celý geng ne o zlodějíčky 30 000,-.
Tím se bohužel ukazuje, že vaše vzrušení bylo mimo mísu.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2407
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 22:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex - chápu, že major Zeman jednal vždycky čestně. Ale já znám autentické výpovědi účastníka podané v září 1978. Ale věřte raději zmanipulovanému soudu v roce 1978. Ble.

Ares1 - nejde o to, že se zlodějíčci nemají pochytat, jen je jaksi mimo mísu kvůli tomu vyhánět lidi na dálnici z autobusu někam za svodidla. Opravdu byl vhodnější kamion, který po R6 vůbec nejezdí?

Jak v roce 1978 tak teď jde o nepřiměřené řešení problému. V tom roce 1978 nemusel nikdo umřít a Barešové by dostali flastr v NSR. A včera ta komedie s autobusem snad ani na té R6 k ničemu nevedla a zadržení se konalo jinde. Nemalujte si českou policii. Je to banda lenochů, stačí jak se chovali v Praze za povodně 2002 (bylo mi tehda z toho na zblití)