K-report
 

Archiv do 21. prosince 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Archiv do 21. prosince 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3722
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 21:26:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Repelend: Tak v úvahu už moc provozovaných C734 nepřipadá.
Ve stavu by měly být ještě tyto:


Pak ještě zbývá TA 93-60, ale tu nějak nemám focenou.
Všechny budou po GO ve Vožici, 87-17 a 92-80 bych typoval jako pozdější kusy, vypadají dobře. Vše asi žlutý lino a klasický sedačky s potahem jako C734.1340. Stav většiny je slušný, ale koroze už je na všech vidět. Záleží na konkrétním kusu...
Proč? Proto...
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2984
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 19. listopadu 2009 - 21:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jpribil: bohužel došlo k nedorozumění a v Comettu stála sice 4ka, ale C744ka ... Takže pro nás Pak nám byla ještě nabídnuta stříbrná 734ka od autoškoly, ale tam je stav vozu špatný ... Tak hledáme dál.
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 20. listopadu 2009 - 14:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Repelend: Aha, pravda je, že C744 TA 97-99 je už odstavena na prodej / šrot. Vzhledem k jejímu stavu to vidím na ten šrot, C744 od Connexu letos šly všechny, nikdo to nechtěl a skončily pod autogenem a ty byly v mnohem lepším stavu.
P.S. ještě by letos měla jít Comettí LC735.00, co jsem tak zjišťoval, na tu je ale zájemců víc....

A ještě ke Comettu - málem bych zapoměl.
Ten šedý Crossway 4C4 9969 není Crossway, ale Evadys H. Jezdí na výluce za vlaky mezi Benešovem a Voticema.
Pokud byl poprvé viděn jen zezadu, tak chybu určení typu chápu, vypadaj s Crossem úplně stejně. Později sem dám foto.
Proč? Proto...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 20. listopadu 2009 - 23:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JPribil: Jseš si jistý tou RZ 4C4 9969? Já jsem viděl 4C4 9949, pokud to není překlep, tak by potom byly dva nové vozy.

Jinak písecká B732 už je zřejmě nadobro odstavená. Stojí v tom areálu u hřebčince a asi tam čeká na definitivní odvoz.

A táborská B741 se pořád nechce vzdát Lítala celý minulý víkend a např. dnes opět. Vždy jako náhrada za Ikarus 417, který má asi zase nějaký problém.
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2009 - 19:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Jistý si samozřejmě nejsem, protože jsem to blbě opsal.
Samozřejmě je to 4C4 9949, jinak to platí.


Písecká B732 přišla o panely a zatím kompletní čeká na svůj osud.. Byla by jí škoda do šrotu, je to GO Zliner 2003 a kromě asi dvou plechů je v dobrým stavu...
To je tedy definitivní konec řady 700 u ČSAD Autobusy České Budějovice.
Proč? Proto...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2009 - 19:34:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zřejmě jedny z posledních provozních fotek poslední písecké "sedmičky".


A provozní fotky nového vozu "F"


A teď nějaké "linkovo-městské". MAN je v městkém nátěru, ale na linkové jezdí taky nějaké spoje. Cross je asi spíše na linky, ale objevuje se i na MHD.



U těhle dvou autobusů bych to, že jezdí na linkách MHD zkousnul, bohužel je v Písku docela často k vidění i toto.


A není to žádná vyjímečná situace, přišlo mi, že ty přejezdy z linek jsou tam normálně v turnusech těch linkáčů. Tohle snad dříve v Písku vůbec nebylo...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2009 - 19:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď koukám na tu fotku Evadyse. Já ho včera potkal na jordánské hrázi. Jel jsem v MHD proti němu, takže se jen mihnul kolem, ale určitě měl "rychlé pruhy". Tak to buď ještě dodatečně polepily, nebo jsou to opravdu dva vozy. Ale spíš to bude asi varianta 1
Eurolineshk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 19:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

STUDENT AGENCY zdvojnásobuje počet autobusových spojů z Prahy do Jižních Čech
Vzhledem k velkému zájmu o autobusovou linku z Prahy do Českých
Budějovic a Českého Krumlova se společnost STUDENT AGNECY rozhodla od
ledna 2010 zdvojnásobit počet autobusů na této lince. Komfortní žluté
autobusy budou odjíždět každé dvě hodiny v obou směrech. Celkem tedy
STUDENT AGENCY bude nabízet 8 spojů každý den v každém směru.

Cena jízdného vychází pro cestující velice výhodně, jízdenku z Prahy do
Českého Krumlova lze pořídit již od 120Kč, do Českých Budějovic již od 95 Kč.

Na palubě každého z autobusů cestující dostanou nejvyšší servis, který
je standardem na všech linkách STUDENT AGENCY. O pohodlí a komfort
cestujících se stará stevardka. Během jízdy si mohou cestující zdarma
vychutnat teplé nápoje. Jízdu cestujícím zajisté zpříjemní i denní tisk a časopisy, které jsou distribuovány taktéž zdarma, promítání filmu či poslech hudby na sedmi hudebních kanálech.

"Posílením spojů do Jižních Čech chceme podpořit cestovní ruch a
usnadnit českým i zahraničním turistům cestování do turisticky
atraktivního Českého Krumlova a Českých Budějovic" říká Ivana Kašická,
obchodní ředitelka pro autobusovou dopravu ve STUDENT AGENCY
Info: http://www.studentagency.cz
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 24. listopadu 2009 - 19:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotiči pozor Jezdí vám teď do ČB Comett s kloubovou C943 TAL 43-42. Teda alespoň včera a dnes tomu tak bylo.
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:03:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už je to sice nějakou dobu co se tu probíraly dávné dálkové linky do J. čech, ale dovolím si malou ochutnávku

C734.1340
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:13:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl: mohu se zeptat na obdobé provozu? 2OO4 - 2OO8 jsem dojížděl ČB-ČK a v té době tenhle autobus už nejezdil :-(
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 789
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 27. listopadu 2009 - 20:18:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to se nedivim, že nejezdil, tento JŘ je konkrétně z období 1992/1993
C734.1340
Čabajka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 21:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl: A toto nebyla jediná linka, která tehdy spojovala sever nebo severovýchod s jižními Čechami a oblastí lipenské přehrady. Jen namátkou to byly třeba linky Ml. Boleslav-Kolín-Tábor-Č. Krumlov-Černá v Pošumaví, Praha-Týn n. Vlt.-Prachatice-Volary-Nová Pec, Praha-Tábor-Č.Krumlov-Vyšší Brod, Pec p. Sn.-Trutnov-Hr.Králové-Pardubice-Čáslav-Tábor-Č.Budějovice-Č. Krumlov(-Lipno/v létě) ale i další, které postupně vznikaly(a zase zanikaly), hlavně kolem roku 1990, kdy docházelo k rozpadu podniků ČSAD.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6104
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 21:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A také Špindlerův Mlýn - Kaplice
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Peoza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 22:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares 1: No , ono v té době se ze/do Špindlu jezdilo také jinam, než jen(jako v současnosti) do Prahy, Brna, Berlína. Pamatuji třeba Ostrava, Piešťany, Kladno, Ústí n.L.(dnes jen do Vrchlabí), tebou jmenovaná Kaplice, ale našly by se i další..

(Příspěvek byl editován uživatelem peoza.)
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 9-2006

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 23:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak pokud by byl zájem, tak ještě něco přihodím
C734.1340
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6105
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 23:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Peoza Berlín stále jezdí! Praha,Brno také.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2023
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2009 - 23:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky Varnsdorf - Horní Planá (mimo Prahu, přes Kladno a Beroun). I jiné zajímavé linky jako Vimperk - Velké Karlovice, Strakonice - Náchod, Tábor - Domažlice, Tábor - Znojmo (spodem přes JH a Telč), a taky Písek - Zemplínská Šírava (tomu říkám dálková linka a přitom to pořád ještě bylo vnitro)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 06:06:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a taky Praha-Sedlčany-Milevsko-Týn-Dříteň-Dívčice-Netolice-Lhenice(v zimě to tam končilo) a v létě jelo dál Lhenice-Ktiš-Chvalšiny-Kájov-Černá v Poš.-Horní Planá - víkendová linka. Před zrušením jezdila v sobotu pouze do Týna - tam, zůstal bus a řidič jel busem domu v 10:15 (když to ještě Vršovice jezdily) a v neděli pak najel z Týna do Lhenic a vracel se do Prahy.

Poté letní linka:
Hoprní Planá-Frymburk-Lipno-Kaplice-České Budějovice-Tábor-Pacov-Kolín-Kopidlno-Jičín-Jablonec n.Nis.-Harrachov
a spalo se v Jablonci, jelikož se z Harrachova ještě ten den vracel do Jablonce

Dále: České Budějovice-Poprad - takový expres v pátek tam a v sobotu zpět - jezdilo se přes noc.

A Ostravě,Blavě,Piešťanech,Mariánkách,Plzni,Kroměříži nemluvě...

Bylo to s nabídkou dálkových busů mnohoem lepší a dnes jen Praha a Brno...
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 17:48:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mně přijde zajímvaej třeba tenhle hlavně ten dopravce ČSAD PAST, Gmund

C734.1340
Kuzl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 17:54:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pak tu mám Písek - Vsetín s celkem zajímavou trasou


(Příspěvek byl editován uživatelem kuzl.)
C734.1340
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 18:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuzl 792: Koukám tak trochu mezinárodní MHD
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 629
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 21:31:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Děčín se jezdil v letech 1988 - 1994 (konec odhaduju, nepamatuju se přesně)a byl jsem tenkrát u zrodu i konce...Byla tam ta specialita, že se spalo ve Frymburku, takže střídání turnusů probíhalo ráno v Krumlově, kdy si cestující přestoupili do jiného autobusu...
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 17:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pánové, jsou tu mini
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Bymbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 17:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Tys to jezdil?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 02. prosince 2009 - 22:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jel jsem to dvakrát, v té době jsem dělal dispečera a vedoucího osobní dopravy v ČK..
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4214
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 07:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak pánové, jsou tu mini
Proboha, Čavdary ?
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Bymbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 09:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:Znám pár "kluků" z Děčína,co to jezdili a před asi dvěma lety jsem seděl u vedoucího pracovníka ČSAD Č.B. a ten tam taky jezdil-byla to fajn debata
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 15:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_r budeš valit
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4215
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 17:07:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak to jsem zvědav. Je jasné, že se na určitých linkách bude muset jít cestou minibusů, i u nás na MHD by se pro ně prostor našel. Můj favorit pro MHD je Citelis 10,5 a Mave, špatně nepúsobí ani Daily, ale ta zase není celá nízkopodlažní...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3730
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 19:57:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já teda valil , ale jsem příjemně překvapen. Teda když porovná to co se šuškalo že přijde s tím, co přišlo...
Nechci to tu teda hned vyslepičit, nevím jak je to tajný, tak dám jen malou indicii.


Naopak letošní dodávku nových vozů neustály C734 CE 36-94 (23 let, téměř v původním stavu!), CE 52-87 a ještě jedna, podle mě 1C9 8522... Bez značek jsou i C744 CBP 44-15 a C943 CBA 17-50. U těch si ale myslím, že to nic neznamená.
Proč? Proto...
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4221
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 20:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výborně, správná značka! Iveco Daily Stratos...
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2009 - 23:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Bymbo: vedoucí pracovník ČSAD CB? Jako z generálního? Tam bych pochyboval...ale jeden z dispečerů v Krumlově tam začínal...Tenkrát bylo jedno auto s jedním řidičem na Peci a jedno na Děčíně nastálo a jedno s třetím řidičem střídalo v jejich volnu jednou Pec, jednou Děčín...Z těch kluků, co tohle začínali, už ani jeden nežije, ani jeden se nedožil zdaleka důchodu...Myslím, že ještě žije jeden, co začínal na Peci se šestikvaltem (Pec se jezdila mnohem dřív, někdy od poloviny sedmdesátých let...)
Bymbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 09:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:
Nemůžu si vzpomenout na jméno,ale dělá školení bezpečnosti práce,při nástupu nových řidičů. Dokonce mi ukazoval fotky
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 634
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 13:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jo, tak to vím, tom je kamarád...ale on nejezdil jako řidič, dělal tam asi sto let provozního mistra a leccos jinýho, než šel na GŘ..a fotky má moc hezký, protože v ČSAD dělal už jeho táta...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 635
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 13:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...ještě na doplnění k tomu Děčínu - pro tuhle linku přišly do ČK dva LC 735, SPZ CK-44-81 a 44-95, takže rok začátku je 1986...
Bymbo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 129
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 14:02:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Už vím to jméno M.T. a ukazoval mi fotku na které byl v uniformě před autobusem s nějakým kolegou. Byl to fajn pokec,škoda,že nebylo víc času
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 52216
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 18:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na výluce Sudomřice - Olbramovice jezdily dneska zájezďáky (Mercedes, Bova, ...) nějakýho středočeskýho dopravce.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 04. prosince 2009 - 22:06:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trošku zateoretizujem... naplnila půlhodina autobusů mezi Týnem a ČB, hodina ČB - Bechyně s návazností na vlaky a další busy z Bechyně na sever, např. Milevsko?

Dále mě překvapilo, proč kolem 18.20 nestál v Soběslavi jediný autobus, když z Prahy přijel rychlík a z ČB(Veselí? Os) Tam by se také dalo něco vymyslet, např přípoj do Týna, aby byla nějaká rychlá alternativa vůči ne zrovna pohodlné autobusové, či dlouhé po Bechyňce :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 05. prosince 2009 - 23:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zárubova krasavice



Na té poslední fotce je trochu vidět jedna zajímavost. Od tohoto označníku odjíždějí autobusy na lince do Písku, kam je právě nasazována tahle C744, ale také do obce se jménem Kloub. Kouzlo náhody nebo snad vtipný záměr

Jinak ten Zárubův nátěr sluší snad všemu.


A když jsme u těch linkových kloubáků, tak ještě C943 do Bechyně místo Aresu 15m


Jedna aktualita na závěr. Tohle je od středy bez reklamy.

Na té fotce je vidět i situace na konečné S.Ú II., Kovosvit v době dopoledního sedla. B961E je odstavený šejdr 1x, za ním je odstavený Citelis z linky 14, za ním je schovaná B732 z linky 12, za ní další odstavený šejdr 1x (Citelis CNG) a úplně vzadu je druhý Citelis CNG, který jako jediný v době pořízení snímku byl "ve službě" a za pár minut odjede na lince 16.
Tady ještě fotka té schované B732


(Příspěvek byl editován uživatelem R B.)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2038
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 09. prosince 2009 - 23:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

C943 TAL 43-42 se dnes podívala Vimperku. Asi Aresy postupně chodí na nějakou kontrolu či co.

A od 14.12. budou nějaké změny na MHD. Částečné omezení provozu na lince č. 12 (zatím blíže nespecifikováno), dále úprava trasy na lince č. 50 - nebude už zajíždět na Masokombinát, ale od Madety do zalomí přímo do Plané. A hlavně se na lince 50 úplně ruší víkendový provoz. Asi už i k nám dorazila ta krýze...
Lukas4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2009 - 16:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: myslím si ze tím to nebude jezdím do Volyně z Písku už 4 roky a vzdycky se sřídali je pravda ze ares jezdil pravidelněji... ale harmonika měla lepší dojezdové časy,ten mladý řidič se stim nejak nemazlil... občas jel i 100km/h což si mylím ze je celkem dost kdyz má plnej autobus lidí..
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2009 - 20:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nema nekdo detailnejsi fotky interieru tureckejch MANu Jihotransu ? Lisi se jednotlive dodavky v usporadani interieru, prip. kapacita ?
Co se o tech autech da rict ted po X letech provozu ? D.
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2009 - 21:30:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

s215sl: Tak jestli si mohu dovolit to zhodnotit..

první MANy SL 222 - předvádečky - docela v pořádku - spolehlivé, teď už jsou po GO (myslím všechny).

Pak začal chodit SL 222, s karosérií SL 223, takovej přechod mezi těmito typy. Ty mají nalítáno tak kolem 600 tis a už ten věk mají znát (drobná koroze, místy nějaké drobné problémy v motoru)

SL 283 - silnější motor, jinak to samé jako SL 222 - 223

SL 223 - spolehlivé vozy, po 400 tis km odcházejí spojky jinak v pohodě...

Lion´ classic - už to není co to bývávalo - hodně zlobí elektronika, čím novější tím to má víc chyb...ale zas to je kus od kusu...

Jinak ten uspořádaný interier...Skořepinové hodně profilované sedadla mají SL 222, SL 222 - 223, SL 283. u těch typů je takový detail u schodu na podestu, že lišta není zapuštěna, jinak je to vcelku to samé jako pozdější typy (SL 223). U prvních 222, nejsou odkládací police na zavazdla.

SL 223 - mají jiný typ skořepinových sedadel (Grammer), už ne tolik profilovaný.

Lion´s Classic - Už pohodlná sedadla. Ty samé co jsou v linkovém Regiu.

No a když chceš opravdu detailní foto interiéru, tak nic detailnějšího jsem nenašel...


Ještě doplním nějaká fota, co jsem našel
SL 222 - 223

SL 283

SL 223


Ty rozdíly jsou minimální, jak je vidět...

(Příspěvek byl editován uživatelem kebule.)
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2009 - 21:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli mohu k tomu něco říct, tak dneska nám šel na technickou SL 222 (98) a ze spodu je značká koroze. Z venku se dělaly jen plechy. Na ostatních se i vyvařovalo. Takže docela hnijou. Toliko z Ostravy.
S215sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2009 - 22:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kebule: Diky!

Z jakyho roku jsou nejmladsi, resp. stale se to nakupuje ?
Mam ted pocit, ze Classic v nabidce uz neni a jeho praveka konstrukce je ted zcasti vyuzita v LE verzi s naimplantovanym City ksichtem.
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2009 - 22:44:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S215sl: Už se nekupují,jak se v Ankaře změnil ředitel, tak šla kvalita rapidně dolů...Nejmladší jestli se nemýlím, tak 2008.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 00:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jaký číslo mají ty nejstarší, ty s velkými světly a půleným čelním sklem? SL222? Už jsem dlouho linkovým MANem nejel, naposledy v listopadu Lion's Coach z r. 2007
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 07:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: jj SL 222, r.v 1997/1998 (myslim)
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1987
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 11:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jezdí ještě EU nátěr? Ten autobus měl zelený potahy sedadel a jezdil v 8.35 z ČB do Bechyně.
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 11. prosince 2009 - 15:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Nn ty prošly GO a už jsou v laku , to byly ty první ks...
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 22:24:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak to zde proložím dvěma zasněženými snímky.

kvalita bohužel úměrna použité technice v kombinaci s denní dobou, ale snad to není nejhorší
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1999
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 22:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je v Krumlově tolik sněhu??
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 12. prosince 2009 - 22:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano ano, a stále přibývá, překvapilo mne, že v ČB nebyl žádný...
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 11:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iveco Daily/ Stratos LE 37 neboli malej, ale šikovnej



AN Týn nad Vltavou, 21.12.2009
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 12:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kam jezdí? Pěkný foto :-), na Máji stál ráno ARES LUX
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 16:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine:
1.bus: Chrášťany,Chvalešovice
2.bus: Sudoměřice,Bechyně
Na svátky (24,25.12.)bude jezdit na 80% i Budějce:-)
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 17:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco podobnýho maj na zkoušku(ze zlinera) v písku. Včera to tam stalo.
AP-76-88 BEST OF RTO
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2029
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 18:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míro, a jak jezdí Bechyni? Ve středu tam jedu.. asi v 8:35, velmi rád bych potkal něco jiného krom mana, klidně C700 :-)
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1301
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2009 - 19:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bude na 320760-tudíž pojede v 8:30 z Bechynědo Týna. Jinak pak pojede ve 12:10 přes Březnici a pak ve 13:20 hned zpět. To dáš 46 Kč a hodinu 10 za svezení...do Týna a hned s ním můžeš ve 14:50 zpátky do Bechyně přes Netěchovice
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...