K-report
 

Archiv do 20. března 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Archiv do 20. března 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 14:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2C1 0100 není bastl. To je tovární typ Zliner ZL01
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10904
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 14:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nazdar. Já to říkám, že by to s tou slivovičkou neměli přehánět... To vyjelo z fabriky tak, jak to vypadá?
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Fannycz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 12. února 2009 - 20:01:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to takhle z výroby. Udělali asi jen 4 kusy.
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 47736
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. února 2009 - 15:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je za typ TAL 43-33? Nějaká XE?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 11:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár foteček z další cesty do Krumlova a zase zpátky:-)






Jezdí s VT VČ také dost lidí krom silných dnů, když vedle stojí mnohem lepší a pohodlnější autobus? Můžete mi někdo vysvětlit, proč tam nepošlou ALESPOŇ AXERA či LC900? Vždyt to jsou na provoz snad stejně nákladné autobusy jako ta C954... Chápu, že na to aby tam jezdil fungl nový zájezdák ta linka asi neni, ale nějaký ten lepší linkáč by tam mohli poslat...
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 14:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025:Tak Veolia Východní Čechy posílá na většinu svých dálkových linek 954,v sobotu a neděli jezdí do Budějovice většinou Crossway.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1422
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 14:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švarc: a co nějaká kvalita přepravy? Potom budou dopravci jako VT akorát fňukat (viz SA), že jim někdo sprostě přebral lidi, když začal jezdit s lepšími autobusy. A jsou ty Crosswaye alespon nějak vybavený? Vysoká sedadla, klima, alá ČSAD Jihotrans?
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 15:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025:Nejsou,zajímavé že třeba LC936 a Renault Illiade jezdí linku Pardubice-Hradec Králové.Taky nechápu,proč Veolia nasazuje na tuto linku lepší busy v Hradci maj 1xLc936,1xLC956,1xRenault Illiade a 1xC955 a provozují přitom pouze 2 dálkové linky.Ona stejně Veolia linku do Českých Budějovic zruší jako zrušila většinu dálkových linek.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 16:57:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak at jí zruší, Car Tour to třeba bude jezdit ve dvou vozech, a vždy jsem viděl, že vypravily pohodlný autobus
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1404
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 17:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025:Tak Car tour tam nasazuje Karosu HD957,Marbus,Ayats a Mercedesy Tourisma.Silně pochybuju,že by se tam vyplatily 2 vozy,možná ještě v pátek a v neděli.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10969
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 17:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Švarc: Zjevně to bylo míněno tak, že by mohl linku rozšířit, pokud by ji Veolia zabalila.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
švarc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 17:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobyk:Já to tak pochopil,podle mě by stačil jeden autobus pro ty 2 linky.Např.úsek HK-Havl.Brod ráno moc vytížený není,tam by možná stačila i Sorka C9.5 a v pondělí a v pátek normální vůz,opačným směrem je to podobný až na pátek a neděli.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10970
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 17:47:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo takhle, já tam tu situaci neznám a JŘ jsem nestudoval. V tomto případě me překvapuje, že to už jeden z nich nezabalil dávno. Zvláště když, jak teď už vidím, jede VVČ pár minut po Car-Touru. Měl jsem za to, že ty linky jedou nějak rozumně rozloženy aspoň po dvou hodinách.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1424
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 17:50:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za objasnění, já myslel, že nastavená kapacita /2 vozy/ je opravdu využita a ne že jeden jezdí prázdnej a ten lepší plnej. :-) Nebo nasazovat velkokapacitní autobus, v silné dny AYATS, ted navíc mají nového 3. osého MANa
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 18:21:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolte. ať také přispěji nějakýma fotečkama od konkurence


Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 1-2006

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 19:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co pojede zítra v v 13.45 do Krumlova a 18.20 z Krumlova? Je jasné, že autobus, ale který? Ares? Reigo? CROSSÍK? Uvítal bych i nějakou pěknou LC735/6. Pokud možno ne SPZ, ale typ autobusu, v SPZ se až na pár vyímek vůbec nevyznám :-)
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 11-2006

Odesláno Neděle, 15. února 2009 - 22:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tý stříbrný scanii v barvách to sluší...

Jinak jistě jste už zaznamenali, že si Ramvejbova FLD prohodila svoje působení s bastlem 2C7 0561, který místo ní jezdí zaměstnanecké svozy.
(myslim, že bastl na zaměstnanecký svozy po městě a okolí bohatě stačí a Bova se líp užije na těch ČB...)
...ale jestli to tak vydrží uvidíme
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždy najde někdo, kdo neví, že to nejde a udélá to.
autobusy-ck.ic.cz - web (nejen) o krumlovských autobusech
Martinhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 16. února 2009 - 08:22:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak: Pokud to byla hádanka, tipuji Bavorov.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1428
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 16. února 2009 - 09:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stříbrná je taky moc hezká :-). A Bova FLD je jako linkáč výborná, má vysokou kapacitu a dobrou výbavu, jen mě mrzí, že tenhle autobus jezdí zájezdy, určitě i mezinárodní, přitom třeba do Vídně bych v ní nechtěl jet, prostě na to neni stavěná :-(. Ale já zaznamenal, že na zaměstanenckých linkách jezdí asi dost "velké" Bovy ... pochybuji, že to takhle ale vydrží po celý rok, protože v létě jezdí každý lepší autobus zájezdy. Já si vzpomínám, že v září a červnu jsme do školy jezdili LC735, ještě s oranžovýma pruhama "RamvejBus" a řídil jí starší pán, takovej drobnej, jeslti si na něj vzpomínáte:-)

A víte někdo, jak dlouho má CK MÁJ ISUZU?

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Orlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 16. února 2009 - 11:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Mirbusak: v archivu z r.2007 (v sekci Doprava v KHK) jsem narazil na tvůj příspěvek (č.443), ve kterém vzpomínáš na linku Náchod-Strakonice. Uvádíš tam, že víš i to, kdo ji "má na svědomí". Vzhledem k tomu, že bych o téhle zálěžitosti měl taky něco vědět, moc by mne tvůj pohled na věc zajímal - a hlavně, jestli to vidíme stejně. Pokud se ti nechce ventilovat to tady na fóru (což bych asi i dokázal pochopit), pošli prosímtě mail. Díky mockrát předem !
Těší-li vás vaše práce, děláte ji patrně špatně...
M_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1447
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 15:47:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: Jaké jízdné dnes platí v MHD Strakonice, resp. kdy se měnilo?? Dříve tam bylo docela nízké. Díky za info.
Lokálka z Pňovan do Bezdružic? Viz www.bezdruzickalokalka.cz
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3594
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 17. února 2009 - 19:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak: Díky za fotku stříbrného šípu z Prachatic. Koukám, že stejně jako její vysoká sestřička z Písku, má taky už novou jihočeskou RZ..

M_k: Tak jízdné se měnilo tuším od 1.5.2008, kdy došlo ke zdražení.
Jízdné v prvním pásmu: 6Kč, zlevněné 3Kč. Při jízdě přes pásmo je cena 8Kč, zlevněné 4Kč. Pes, důchodci, kočárek a tak 4Kč.

Pvní pásmo je ve městě, II. platí pro koncové úseky linek, u 1 je to jen Starý Dražejov, u 2 myslím od Podsrpu dále a u 3 je téměř celá, mám pocit od Nového Dražejova. Mám pocit, že i při jízdě ze zastávky I. do II. pásma je nutné použít jízdenku pro 2 pásma.
Jízdné je nepřestupné a stále jsou k dispozici jízdenky v předprodeji a MOC strojky (nástup jen předem).
Tolik asi stručně z strakonické MHD, mělo by to tak být.
Proč? Proto...
Fitr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 11:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

COMETT PLUS:
VŘ na dodání 6 ks autobusů pro využití v příměstské a městské autobusové dopravě.
odkaz
- Nízkopodlažní, článkové tramvaje v Liberci.
- Utopie?
- Ano, utopie.
fitr.rajce.idnes.cz
Lukas4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 18. února 2009 - 11:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fitr: to jsem zvědav s čim se comett vytáhne.... zda nakoupí další sorky nebo co....
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 12:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké čtení z regionálního týdeníku. V podstatě nic nového, snad jen, že podle toho článku to má předprodej papírových jízdenek v Písku "za pár"



P.S. Máte taky pocit, že jim u toho Písku nějak hapruje počet Karos
Zelený_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2005

Odesláno Čtvrtek, 19. února 2009 - 18:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde dělají v jiných krajích s funkčním IDS chybu, že čipové karty nepotřebují?
Nic není tak, jak se na první pohled může zdát.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 20. února 2009 - 16:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Konečně je zima jak má být. Tak trochu toho "mokrého bílého svinstva"



Vehikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 22. února 2009 - 12:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jste v Táboře spokojeni s vozy SOR NBG 12?
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 22. února 2009 - 23:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jak jsou spokojeni v Comettu netuším.

Za sebe z pozice cestujícího a šotouše asi takhle. Chtělo by to doladit ještě pár věcí - ten hnus s podokenní lištou (buď okna ve stejné úrovni, nebo šikminu, nebo to aspoň opticky srovnat barvou), zadní nárazník (když už předělali přední masku, tak se zadní si taky mohli trochu pohrát), kola vepředu menší a vzadu větší (no s tím se toho asi moc dělat nedá, ale zase na druhou stranu, kdybych to nevěděl, tak bych se na to už musel soustředit, abych si toho všimnul) a nakonec ctyři dveře (není to tak hrozné, no jde spíš asi o zvyk, prostě je to něco nového, uvidíme, třeba za pár let nám to přijde jako úplně bežná věc, nevím...). Celkově ale musím uznat, že řada NB je oproti BN opravdu krok kupředu. Co se týč nástavby na NBG, tak nevím, proč se proti ní strhla taková averze, mě nepřijde o nic ošklivější, než na jiných typech plyňáků. Někdo to už psal v jiné diskusi - plynové autobusy se obvykle nekupují kvůli estetice. Navíc, díky zatížení od té nástavby aspoň SORka nesedí na , jako nafťáky. K hodnocení interiéru už toho bylo napsáno v jiných diskusích hafo, takže se nebudu opakovat. Snad jen, že Karosa ála 80. léta v tom opravdu vidět není a kdo tvrdí opak, tak tím nikdy nejel. Jinak ale musím říct, že k uspořádání interiéru jsem slyšel zatím od pár lidí (bežných kaštanů, kteří o značce SOR nevědí ani zbla) jen kritiku a jednu vtipnou glosu k podélných sklopkám - "jako v divadle" Co se týče jízdních vlastností, tak autobus na mě působí docela živým dojmem. Před pár dny jsem se s ním svezl na Větrovy a i s cca 15 cm navátého sněhu si v kopci v pohodě poradil. Slabinou SORu jsou (prý) dveře. No teď už můžu říct, že tomu tak opravdu je. Několikrát jsem byl svědkem toho, že se dveře nebyly schopny mezi sebou domluvit (2 a 3 se zavřeli, 4 zůstaly otevřené, následně se znovu otevřely 2 a 3 a zavřely 4, na kterých se ač odpojené dokonce rozsvítilo tlačítko POD, potom se znovu všechny otevřely a na třetí pokus tedy konečně došlo ke správnému zavření všech dveří)

Celkově bych to za sebe stručně zhodnotil asi jako neoslní, neurazí. Ten autobus není žádný Rolls-Royce a tak se na něj taky musíme dívat. Pokud si dopravce myslí, že zrovna tohle je pro něj nejvýhodnější, tak já tím asi těžko něco můžu dělat, nezbývá mi, než to brát tak jak to je. Tečka.

P.S.: Původně jsem se po přečtení výlevů v pražské diskusi vůbec nechtěl k SORům vyjadřovat, takže tímto bych to taky uzavřel a nehodlám se pouštět do nějakých dalších hodnocení a sáhodlouhých nikam nevedoucích diskusí.

P.P.S.: Zatím to tu nebylo řečeno, ale už jsem to vlastně napsal o pár řádků výše. Nové SORy jsou vybaveny poptávkovým otvírámím dveří, což je v Táboře novinka a musím za to Comett pochválit, protože to je podle mě věc, která by měla být v dnešní době už standartem a dosud tu chyběla, takže . Ale zatím to tedy je odpojené, tak jen doufám, že to tak nebude několik dalších let, jako v Plzni (syndrom babičky Kropáčkové, která by to nepochopila ).
Vehikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 23. února 2009 - 12:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Děkuji za obsáhlý názor

Lišta - ačkoliv v tom nevidím nic tak příšerného, designově se to moc nenosí. Ale předpokládám, že to má svůj účel a tím jsou kryty, resp. blatníky u zadního kola, které je větší než přední. Jednoduchým tahem štetkou je situace vyřešena ke vší spokojenosti, viz druhý prototyp NB 18. Proč to nemají sériové autobusy (nedivil bych se, kdyby kvůli ceně. Nechat nalakovat jeden díl dvěma barvama je pro dopravce smrtelná investice...), toť otázka.

Ještě k nástavbě CNG - Neznám přesné parametry NBG, ale při srovnání s Citelisem CNG bych tipoval, že celková výška obou vozů vyhází zhruba stejně, neboť SOR má sice nástavbu vyšší, zato má oproti Citelisu daleko nižší skříň. Mají SORky NBG na některých místech zákaz, oproti Citelisům?

Problém dveří bude asi softwarový, to se snad vychytá.

Takže přeji táborským mnoho bezproblémových kilometrů s vozy SOR.
Jebo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 23. února 2009 - 23:12:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R b: Na jaře je pojedu do Tábora vyzkoušet. A mimojiné, nevíš, jestli bude i NBG18? Dík.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 24. února 2009 - 07:27:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letos by jeden nový kloubák měl přijít. Je pravděpodobné, že to tedy bude NBG18.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 24. února 2009 - 22:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jel "Boeing 747" místo Scanie v 15.40 z ČB do Prahy
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 25. února 2009 - 18:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak Zárubova C744 je stále normálně vypravována na Písek - Vodňany. Dnes jsem jí potkal.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 8-2006

Odesláno Středa, 25. února 2009 - 23:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem měl v ČB trochu času, takže pár fotek pro vás

ČSAD JIHOTRANS

ČSAD ČESKÉ BUDĚJOVICE

Veolia Příbram

JH BUS

A malý zájezd na konec - Popp
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 27. února 2009 - 21:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezná někdo Karosu LC 735 CE 58-89 patřící Jihočeské Univerzitě Čes. Budějovice ???

popř. nemáte i fotku ?
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 28. února 2009 - 16:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakou zkušenost máte s nedělními autobusy do Prahy na Roztyly v 16.45, 18.05 a 19.30? Jezdí hodně plný, je nutná AMS? A jaké vozy? U Štěpánka bych to typoval na Mercedes 560, Jihotrans ARWAY/CROSS LUX/SETRA/BOVA?

CROSS LUX myšlen CROSS se sedaly alá LC 956
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 28. února 2009 - 20:27:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine:16:45-obsazen, z Budek AMS mít nemusíš:-)(SETRA 50-50, Arway, Ares,Cross málokdy. Magiq jezdí jen přes tejden:-),teď asi dlouho nepojede, ale teď jezdil každý týden, alespoň jednou.
18:05-bych to viděl skoro na stojáka (tady asi jezdí ten Bílomodrej Mercedes jako v pátek) a 19:30 to je maso, jak žlutej Tak Štěpánek jezdí plný:-),tady asi stříbrnej Mercedec.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 28. února 2009 - 22:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míro, díky, já jezdil vždy v pondělí večer, a to jsem párkrát koupil jízdenku i u večerního studenta nebo rezervoval pár min předem:-), ale ted mi změnili rozvrh. Třeba mě opět přesvědčíš, SETRA 50-50 mě jedno chladné velmi mile překvapila.

A jakej bílomodrej a stříbrnej? Máte někdo fotky? Já jednou viděl v ČK 2 jeho medoury a tuším, že byly bílý

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Lukas4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 01. března 2009 - 11:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v pátek sem si všiml ze na píseckém AN stála Scania Irizar (vysoká) s novými polepy na předních stranách melaneco růžového a ve prostžedku jsem si všiml ze mela černý kruh se znakem a mela tam napsáno dynamo.... ale jinak pruhy ČSAD ČB zůstaly.. může nekdo toto potvrdit...??
Sysel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 01. března 2009 - 19:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taková růžovo-fialová + černá jsou už nějakej čas klubové barvy fotbalistů Dynama CB. Já ten bus potkal v pátek kolem polodne v CB na Dlouhý louce jet směrem na Písek. A vypadal tak jak píšeš.
Já jsem chcuk mít Krokodýla ....................... a už ho mám;-)
Lukas4ever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 01. března 2009 - 19:38:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sysel: jo tak to byl on... kdyby se ti podařilo ho jeste nekdá odchytnout a vyfotit ho byl bych rád...jinak já se ho taky pokusim nejak vyfotit...pokud budu moct
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 2-2007

Odesláno Neděle, 01. března 2009 - 22:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes večer stalo skanča s polepem dynama v Písku na AN.
AP-76-88 BEST OF RTO
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 11-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. března 2009 - 17:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svezl jsem se v Táboře novým plynovým SORem a mohu potvrdit, co psal Roman.

o 300% lepší dyzajn oproti BN
přijatelné jízdní vlastnosti
přijatelné uspořádání interiéru

Systém čtyř dveří tvoří zajímavý prostor k stání ve střední části vozu. Nebýt třetí levé dvojsedačky (= druhé levé dopředné dvojsedačky), tak je to místo k stání úplně suprové a autobus by oslňoval kapacitou, díky dvojnásobným středním dveřím by zvládal i její výměnu.
Nevím, zda by (z hlediska zatížení vozu stojícími cestujícími a z hlediska uložení agregátů a nádrží) šlo odstranit "boční trůn" mezi 2. a 3. dveřmi. Vzhledu interiéru i stojícím by to prospělo.

Místo na sedačkách jak všude jinde, Solaris 12m = Citelis 12m = Sor NB12 = Tedom. V každém z vozů se mladý muž vysoký 190cm s botama č. 46 bude na nechávat od interiéru šikanovat na přibližně třetině až polovině sedaček. Zbylé sedačky alespoň skromnému pohodlí projdou.
Oproti Solarisu a Tedomu se je možné vejít i na sedačku za posledními dveřmi (ale do kolen to teda tlačí, to jo).
V SORu je místo u sedaček po celém autobuse jaksi vyrovnanější (nejsou tam žádné pro beznohé, ani jiné pro rozvalené black gangsta), jak to známe třeba se Solárka. Je vidět, že konstruktér přemýšlel, udělal to vyváženejší.
Volvo má však drtivou většinu sedaček vyřešených líp.

Do Soru se celkově vejde víc cestujících, než do konkurence (ale jen v případě, že nevyužijí boční sklopné "divadlo")

Jízda mi přišla trochu divočejší. Jen řidič trochu víc polechtal plyn, začal se plynový motor trápit ve vysokých otáčkách. Přišlo mi, že převodovka řadí "pozdě" a neposlouchá, co by motor potřeboval. Navíc po škubavém přeřazení to autobus silně nakopne (ve středních otáčkách je lepší krouťák, tedy i zrychlení).
Porovnání Citelis CNG versus Sor NBG jezdí citelis v nižších otáčkách (a to při rozjezdu i při plynulé jízdě), je nejspíš i tišší, má větší zrychlení i plynulejší jízdu ( a to nejen při přeřazení, ale i při tahu motoru).

žádná fakta, vše jen mé dojmy.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1448
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 07. března 2009 - 11:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bova na lyžáku pod Dachstainem:


PS: fotila sestřička :-)



(Příspěvek byl editován uživatelem Martin240025.)
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3232
Registrován: 11-2003

Odesláno Sobota, 07. března 2009 - 11:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025: Měl jsi fotit ty a tak, aby byla vidět sestřička
Miluji tato půvabná, tichá, tajemná a sladká zvířata, která se potulují sametově měkkými kroky po domě, jako géniové místa, sdílejí se mnou mé myšlenky a hledí na mě z hloubi svých zlatých zřítelnic, s rozumějící něhou a zázračnou pronikavostí. (Ch. Baudelaire)
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 07. března 2009 - 15:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych fotil jak sestřičku tak i bovičku.
P.S.:ma taky dva metry ta sestřičk?
AP-76-88 BEST OF RTO
Macek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 09. března 2009 - 14:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B 941 z Jihotrans je u Zmudy: http://www.cars.cz/xchanger/autobazar/inzerce/autobus/Karosa/B-94 1.1942-Kl-Autobus-mestsky-123245766925431770.html
Za odkaz díky jednomu nejmenovanýmu kolegovi.
Pokud to tu už bylo, tak mně prosím nekamenujte.

(Příspěvek byl editován uživatelem Macek.)
České Nezávislé Dopravní Sdružení
ICQ 312-249-479

S Hydrobusy a rábou na věčné časy, oboje z Maďarska.

Nad alkoholem nelze zvítězit - pouze Moraváci remízovali.
Felix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 440
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 12:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakto! Vždyť mi ještě před pár dny jela ze Sviň kolem baráku.

A co je s C744?
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3740
Registrován: 12-2004

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 15:00:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude spíše C943, dneska jezdí taky. C744 občas jezdí, naposled ca před měsícem.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
yenda.dubi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.182.194.34
Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 16:30:17    Odkaz na tento příspěvek  

Doufám, že nevadí, že se vám sem vkradu, ale měl bych dotaz. Jestli náhodou někdo nevíte, jaký typ autobusu jezdí na lince Sttrans Praha-Stachy. Jedu tento týden v pátek ve 20.30 ze Smíchova do Strakonic, tak abych věděl, na co se mám těšit
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 10. března 2009 - 16:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

yenda.dubi:
Některý z dálkových vozů ČSAD Sttrans. Mají Axer, C935 (s rovnou i kulatou ), Ares 15m no a teď mimo sezónu by se tam mohla objevit i Bova Maqig, příp. Setra. Nejčastěji tam asi jezdí ten Axer (myslím si, protože na druhé dálkovce do Brna jsem ho zatím nikdy neviděl)

edit: Maqig před nedávno spadl do příkopu na Vysočině. Tak jedině, že už by byl opravený.

(Příspěvek byl editován uživatelem R B.)
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11131
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 11. března 2009 - 08:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RB: Aresa jsem nejčastěji potkával na spoji ve 12:35 z Prahy.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Vehikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 17:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám dotaz. Jihotrans vlastní 50% podíl v STTransu - proto mají jejich autobusy stejný lak? Nevíte, kdo vlastní druhý 50% podíl? Děkuji.
Bovafhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 17:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Svaz měst a obcí Strakonicka
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3295
Registrován: 11-2003

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 19:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli se to tu už řešilo, tak se omlouvám, ale nevíte s čim jezdí BOSÁK BUS na lince 133441 (Praha-Písek-České Budějovice-Český Krumlov)?
Díky všem za odpověď
Miluji tato půvabná, tichá, tajemná a sladká zvířata, která se potulují sametově měkkými kroky po domě, jako géniové místa, sdílejí se mnou mé myšlenky a hledí na mě z hloubi svých zlatých zřítelnic, s rozumějící něhou a zázračnou pronikavostí. (Ch. Baudelaire)
Vehikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2009 - 21:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bovafhd: Děkuji převelice
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 02:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeňku, já jel Volvem, Bovou a o víkendech jezdí CROSS s klimou :-). Ale více poradí určitě další diskutující :-) . Ale celkově spokojenost
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 396
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 09:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tedy Zdeňku, v pracovních dnech jezdí na lince 133441 tyto klimatizované vozy:
Volvo B10 PBA-70-72
Karosa 936 3S0 8309
Bova FHD 12 PBL 19-38, 19-39, 42-82, 42-83.
Střídají se tam nepravidelně, tato linka se jezdí jako "dispoziční" podle pokynů dispečera.

V sobotu a v neděli jezdí pravidelně Crossway (klima) 8S0 7049. Teda pokud je pojízdnej... Už asi tři neděle v kuse jezdí bez závad.
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3301
Registrován: 11-2003

Odesláno Pátek, 20. března 2009 - 13:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin240025 a Mazda_6: díky moc. Využiju jej zřejmě zítra
Miluji tato půvabná, tichá, tajemná a sladká zvířata, která se potulují sametově měkkými kroky po domě, jako géniové místa, sdílejí se mnou mé myšlenky a hledí na mě z hloubi svých zlatých zřítelnic, s rozumějící něhou a zázračnou pronikavostí. (Ch. Baudelaire)