K-report
 

Archiv do 21. července 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Archiv do 21. července 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2009 - 23:45:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míro díky, ale kdybych pustil ke slovu bagr a vybagoval k nelibosti občanu vedle kina parkoviště... něco tam udělat, ted by mě zajímalo, zda by to mělo vůbec z dopravního hlediska smysl - je vůbec velká poptávka po spojení ze směru Kájov do ČB, nebo v případě tvorby jiného JŘ (viz IDS) by nebylo lepší nechat veškeré přestupy na autobusáku, tj, i proud ČB - HORNÍ PLANÁ.

Také jsem si pohrával s myšlenkou vůbec něco udělat se Špičákem, neboť je tam ve špičce trochu chaos, kort když přijede 5 autobusů na jednu stranu, 2 na druhou.... náhodný cestující se v tom nemá šanci vyznat. Co třeba rozkouskovat Špičák na několik nástupišt, třeba 4 na severní straně, 2 na jižní, řidič by přijel k nástupišti, aktivovalo by se, kde stojí, svítilo by to na panelu kde je, jeslti je na severní nebo na jižní straně a ozvalo by se hlášení že autobus do xxxxx odjíždí v hh:mm z nástupiště severní (vzadu/uprostřed/vepředu či (1/2/3) / jižní(1/2)) . Nevím, jak by to fungovalo, ale určit pevně stanovené místo odjezdu by na Špičáku bylo asi nemožné.

Dále, měl by smyl přímý spoj obcí od HP po Kájov do ČB, bez zajíždění na autobusák v ČK, v ranní a odpolední špičce, určen pro dojíždění z těcho obcí do ČB?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 327
Registrován: 11-2006

Odesláno Úterý, 16. června 2009 - 23:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pár věcí z krumlovského provozu:
Prve fotky krumlovské Scanie i4 a Karosy C 935 E 1C6 4027 po zlínské plechařině. (žádná žhavá novinka, ale fotka tu ještě nebyla)


A dále změna na lince 000069 do Bad Leonfeldenu. Přímý autobus mezi ČB a Leonfeldenem už nenajdeme, většina spojů je vedena z Vyššího Brodu. S tím souvisí i konec večerního spoje v 18:55 linky 330020 ČB-ČK, na který byl právě využíván autobus, který přijel z Rakouska a vracel se tak "domu".
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 08:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera na lince do Českého Krumlova opět Jihotransí C744.
Renault Espace 1986 2,1TD a 1989 2,1TD
Ještě mne nemáte dost? Tak čtěte taky tady
Pozor! Zúčastni se tramvajovo-trolejbusové expedice Polsko 2009 - více tady
Martinhd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 17. června 2009 - 13:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tou krumlovskou Scanií jsem jel v pátek 12.6. na lince Prachatice-Praha (spoj 15:15 z Prahy), to mi teda není moc jasné, jak se to přihodilo.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 12:18:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MF DNES Jihočeský (Jižní Čechy)
Strakonická MHD bude za 7 korun
18. června 2009 0:00

Strakonice - Až si půjdou 1. července lidé ve Strakonicích koupit lístek na městskou hromadnou dopravu, dají za něj sedm korun. Mohou na něj jet pár zastávek po městě i do osady Virt.

Až dosud platili rozdílné částky podle dvou tarifních pásem - při jízdě po městě šest korun a při jízdě do přilehlých příměstských osad osm korun.

Lidé ale tento systém kritizovali, protože neodrážel ujetou vzdálenost. Za kratší trasu mimo město platili více než za cestu přes celé Strakonice.

„Levněji se svezete například z Podsrpu do centra města a více zaplatíte za daleko kratší úsek ze sídliště Mír do Nového Dražejova, což je víceméně přes kopec,“ napsal vloni strakonickému starostovi v otevřeném dopise předseda osadního výboru příměstské části Nový Dražejov Zdeněk Lacina. Radnice tehdy uznala, že ceník skutečně není spravedlivý, a slíbila nápravu.

Nové ceny včera odsouhlasili zastupitelé. „Měli jsme skutečně dvě cenová pásma. Toto je kompromisní řešení, bude existovat jen jedno tarifní pásmo s průměrnou cenou stanovenou na sedm korun, pro děti tři koruny a pro důchodce čtyři koruny,“ vypočítal starosta Strakonic Pavel Vondrys z ODS.

Jinou cenu, než včera schválenou, zaplatí lidé, jen pokud pojedou až do Katovic, které jsou samostatnou obcí a na dopravu přispívají z vlastního rozpočtu. Jízdné tam bude stát ze Strakonic osm korun.

Za měsíční jízdenku dospělí zaplatí 180 korun, za čtvrtletní 490 korun. Měsíční jízdenka pro děti a důchodce stojí 90 korun.

„Pro náš podnik i cestující znamená změna tarifu zjednodušení odbavování. Hospodaření se ale nijak významně nedotkne,“ poznamenal ředitel společnosti ČSAD STTRANS VladimírWarisch.

***

* MHD ve Strakonicích

nové jízdné od 1. července

jedna jízda, dospělí 7 Kč

jedna jízda, děti 3 Kč

jedna jízda, důchodci 4 Kč

měsíční, dospělí 180 Kč

měsíční, děti, důchodci 90 Kč

čtvrtletní, dospělí 490 Kč

Poznámka: Čtvrtletní jízdenky pro děti a

důchodce ČSAD STTRANS nenabízí.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy
Autor: * VÁCLAV JANOUŠ
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Michal_Šimek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2009 - 22:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes jsem po půl roce využil autobusu. Se školou jsme jeli z Hluboké do ČB. Autobus přijel + 5 minut na opačnou stranu silnice, než bylo psáno. Řidič vydával jízdenky v různé hodnotě (všichni jsme jeli stejnou trasu) a některé spolužáky nechal jet zadarmo. zlatý ČD
www.michalsimek.borec.cz
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1869
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 19. června 2009 - 12:45:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nové SORky od Comettu: 4C2 3464 a 4C2 3474



Ikarus 280 TAA 39-93 přišel o CVR.


Něco z provozu
- SOR NBG12 na lince 20 na objízdné trase u Čekanického hřbitova (důvodem rekonstrukce ulice Družstevní)
- Jediný případ předjíždění dvou vozů na konečné Planá nad Lužnicí, náměstí. Ikarus 412 na lince 13 tady má přestávku více než hodinu, během ní ho zde padesátka jednou předjede, stačí se znovu vrátit, postaví se za něj a teprve poté 13-ka odjede :-)
- SOR NBG12 ... pozná někdo kde?


A nakonec dvě náladovky na téma 2x Ares ;-)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1870
Registrován: 3-2005

Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 01:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplnění k novým linkovým SORkám. Odpoledne jsem potkal další, asi úplně čerstvá 4C4 7181
Jak je vidět z fotek, poslední dvě nemají panely. Asi jenom nějaké zdržení, držák i plandající kablík tam je

Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 13:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je dnes někdo s foťákem v Krumlově? Na lince 133102 Praha - Krumlov je dnes ERŤÁK se svým Erťákem. Odjíždí v 18h.
Ok1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 11-2006

Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 16:24:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v Krumlově se trochu testuje:


a jen jedna statická...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 20. června 2009 - 19:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidávám taky Krumlov, z minulého týdne,pachatel se dočasně vrátil na místo činu...
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2009 - 23:45:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vypadá to, že nádraží v Týně změnilo majitele

sobota 20.6.2009 5:40, 2x Renault FR-1 Jan Kukla, foceno 5 min před odjezdem jednoho z nich na linku do Prahy.

Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 16:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Vážení, nezdá se Vám, že zejména horní okénko na autobusáku přímo říká cestujícím, že jsou nesvéprávní idioti???
Mě osobně přijde celkem ponižující číst cedule typu JÍZDENKY NEVEDEME. Klidně to tam tahle formule může být, ale trochu jiným tónem, třeba tam napsat prosím, děkujeme...

Dále na jednom papíru (mimo jiné také napsaný ne zrovna příjemným tónem) jsem si také všiml jednoho podstatného detailu, a to, že předložka V se nachází na konci řádku...

Zajímalo by mě, proš se s tim nic nedělalo, vždyť to vypadá naprosto neprofesionálně...
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 17:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martine: jízdenky nevedeme - si napsali jen proto, že tam po nich chtějí místenky....a na to "v" se koouknu ráno a dám do pořádku - doufám, že to není něco co jsem psal já:-)
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 18:37:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co pojede zejtra do Prahy v 9 a 11? Něco pěknýho? Touhle dobou tam chci jet a rád bych pořádnym busem
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 24. června 2009 - 20:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od správce AN v Týně bych očekával pochvalu pro dopravce Honzu Kuklu za to, že vzorně parkuje autobusy tak, aby nepřekážel komukoliv jinému (i když tam v tu chvíli je zrovna prázdno).

Vypadá to, jako by ti řidiči nebyli snad ani Pražáci
Tímto J.Kuklu zdravím a oceňuji kázeň řidičů aspoň já...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 09:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ex. táborská TAA 08-48 v Praze u Hotlinera (ev.č. 9520) na výlukové lince Florenc - Václavák - Karlák.
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 5-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. června 2009 - 15:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazda: asi je Honza úkoluje posekat zahradu - přiznal se, když jsem ho tu načapal s ŠD, že byl posekat zahradu.
JJ, koukal jsem na ně v sobotu odpoledne - to přijel opět druhej, že tam stojí spořádaně a natlačený na zeď, jsem si říkal, jen v duchu, že tu Honza má celej vozovoje park a má tu parkoviště
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 26. června 2009 - 17:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď stojí Honzova C734 na parkovišti opět. Asi v Týně soukromně vystavuje celou svou autobusovou flotilo. nemám, neb jsem měl zelenou
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11539
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 27. června 2009 - 14:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusák: A kdybys měl rum, tak by fotka byla? :-)
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Honza Kukla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.36.131
Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 10:19:44    Odkaz na tento příspěvek  

Zdar do Týna,
ta 734 - to byl "zájezďák", tak nestál na AN. Odhodil jsem jí tam v pátek v poledne a pak letěl v daleko nižším komfortu Sorem do Prahy. Tento týden byla na celovíkendové výstavce LC 936. Příští dlouhý víkend tam jedu sám, tak si ještě rozmyslím co vystavim:-)
Honza
saboy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.27.198.126
Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 13:28:45    Odkaz na tento příspěvek  

Info z DP České Budějovice: Realizace projektu zatrolejování linky č. 1 je plánována na roky 2010 až 2012. Předpokládáme tedy, že od prosince 2012 by jezdila linka č. 1 a 5 v nové podobě. Zatrolejování bude pouze v úseku Máj - Nové Vráto. Trolejbusová trať je velice nákladná investice a její prodloužení až na Rudolfov by musely financovat obce na její trase.

V současné době probíhá práce na realizaci projektu digitálních informačních tabulí na zastávkách právě intenzivně pracujeme. Dokončení akce je plánováno na polovinu roku 2010. Ve městě bude 70 zastávek vybavených displeji s aktuálními časy odjezdů jednotlivých spojů a s infromačními texty pro cestující. Ve velkých přestupních uzlech, jako je například Nádraží, budou navíc velkoplošné obrazovky s informacemi, které požadujete, a dále informační kiosky. Zároveň bude možné spuštění akustické informace pro slabozraké a nevidomé cestující.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1878
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 15:42:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeman asi nakupoval



Nikde žádné jméno dopravce, ale dnes to jezdí celý den na výluce Tábor - Chýnov, kterou Zeman zajišťuje a ridič který s tím jezdí, tam včera jezdil s tím ex. vojenským atmosférákem.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 12-2004
Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 16:00:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RB:To vypadá na mikrosorku,která stávala v Pohořelicích u vlakáču.Samoz. od Adosy.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2421
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 29. června 2009 - 21:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jestli jí koupil tak šláp s prominutím do hovna...

Šíleně poruchovej hadr... za ten půlrok co tady parkoval, tak vyjel 2x jinak byl pořád klidně i jako jediný bus v garážích... pořád pod tím někdo ležel

Ale zajímala by mě SPZ u Adosy, poté měl RZ 1Z1
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 13:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 01. července 2009 - 15:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuální info z MHD Tábor.

Ode dneška, tedy 1.7.2009 jezdí linky č. 20 a 21 po novém mostě přes nádraží ČD. 20 pokračuje z mostu přímo do Čekanic, 21 za mostem zahýbá doprava a jede přes zastávky Stránského, Kouřimov a nově vzniklou zastávku na znamení Vodňanského u výlezu z nádražního podchodu.

V této podobě mi to ovšem příjde dosti nevhodné, protože se rapidně zhoršila obsluha zastávek Zavadilská a Kouřimov. Přes druhou jmenovanou jedou za celý víkend pouze dva!! páry spojů (jedne v so a druhý v ne). V Zavadilské pak zůstala jen nepříliš často jezdící dvojlinka 40/41. Řešení vidím v přeložení na most i linek 4x a 3x, o čemž se snad zatím jedná. Tak doufám...

(Příspěvek byl editován uživatelem R B.)
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 03. července 2009 - 15:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Kebule
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 04. července 2009 - 14:06:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hele Martine, to tam s tim vlekem stál takhle celý den?
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 00:42:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bova na výletě: - hádanka: kde ?

Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
M__r
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3874
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 07:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budapešť.
SOR BN 12 = parodie na městský nízkopodlažní autobus
Věřím své značce... Karosa
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 1-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2009 - 18:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem jel do Krumlova, musím říct, že horní okénko vypadá mnohem příjemněji, než tomu bylo doposud
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1890
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 09:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová CVR


3x dvanáct metrů - zleva NBG12, CNG12 a CG12. Takové rodinné foto
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 10:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_b: Ta reklama je docela pěkná.
Celomodrý Citelis jsme tu ještě v ČB neměli, tak alespoň že v TA. Je vidět, že kromě bílé Citelisům sluší téměř každá barva....

Jihotrans přestal vypravovat kloubáky??? Oba "Kaplický" Many jsou nezvěstný, místo nich jezdí Aresy 12m, C734 a krátký Many, "týnský" zas pro změnu už nějaký ten den hradí C734 CBA 04-50... Že by opravdu už došly prachy? Sem tam se objeví C943 nebo vyjímečně C744, ale Man jsem neviděl už dlouho. I dlouhé Aresy se nějak schovávaj.

Naopak už druhý den je v ČB Zárubova C744. Včera viděna s lidma odpoledne směr Vodňany, momentálně stojí na bývalém PAN s cedulkou Vodňany - Strakonice, ale České Budějovice se válí na palubce. Ta je na lince sem hodně vzácná, nebo spíš ojedinělá.
Proč? Proto...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 12:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se ta reklama taky docela líbí, kromě pěkného odstínu se mi na líbí, že není zbytečně přeplácaná. Jasně, stručně. Akorát škoda, že je to zase "totálka", radši bych koukal přes čisté sklo
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 10. července 2009 - 18:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poznáváte jí?

ICQ:276-583-029
Všechny fotky vozů TAD prosím ke mně na email.
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 11. července 2009 - 08:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HP:Kloubáky jsou zbytečný na prázdniny, aby se v nich vozilo 50 lidí, když to uveze 12.metr. Aresy jezdí - 2xTS+18-39, 3707 stojí. A že v Týně nejezdí kloubák o prázdninách, to je kolorit už víc jak 7 let.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3649
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 13. července 2009 - 08:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maxwilien: No bohužel poznávám.... Koukám, že v Sttransu pomalu neopečovávánější bus, vždy v perfektním stavu a vzhledu a teď u nového majitele se z ní stává docela troska.

Mirbusak: No dobře, no. Já jen, že se dost vykřikovalo o šetření, tak mě napadlo, jestli to už nebude mít souvislost...
Proč? Proto...
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 18:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, okorková sezóna dorazila i na jih, tak já se podělím o fotečky z jedné cesty z jednání. Berte to jako hádanky.
Jedno mininádraží, ani jsem nevěděl že má 3 stanoviště, hold je to mimo "můj revír"

Hned za rohem, byly odstavené tyto kousky (pozáte bývalý JIHOTRANSÍ?), chudák ta vypadá, kde jsou ty doby kdy jezdila Brno, Prahu i Linec

Pak jsem se přesouval směr kancelář, tak dávám k dobru zděné vesnické čekárny:


Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 17. července 2009 - 21:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já ted nemám také ničím aktuálním přispět, akorát jsem byl velmi spokojen s Veolia Transport, jejich Axerem přes Veselí za 124 Kč do Prahy, naprosto bezkonkureční cena, pokud pominu ISIC slevy u SA, Bosáka a MirbusTrans...

A ještě nějaké starší fotky, mj ze dne kdy jezdil SOR v barvách Jihotransu. Bude nakonec? Viděl jsem ho v Nepomuku v barvách STTrans. Mj perfektní systém , na vlak ve 4 z Plzně (rychlík) čekalo v Nepomuku 5 autobusů :-).

A teď nějaké starší fotky (ale lidé/autobusy tak staří nejsou )


Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Erťak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 18. července 2009 - 08:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Toho pána v karose ale vůbec ale vůbec neznám. A ani se k němu nehlasím.
Žlutomorové foto pěkný.Ale ratči slečnu na 69 než na 67.
AP-76-88 BEST OF RTO
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 18. července 2009 - 10:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Erťák: co je 69? Já mám takový dojem, že pražská posádka lítá hlavně na

Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Kopřivničák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 18. července 2009 - 13:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusák: odkud je to malé nádražíčko, předpokládám že je to někde na vysočině. Díky
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 18. července 2009 - 14:42:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kopřivničák: ne,ne je v jižních čechách
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Kopřivničák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 4-2009
Odesláno Sobota, 18. července 2009 - 18:12:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirbusak: tak to už netuším, co to teda je?
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 18. července 2009 - 20:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kopřivničák: to nádražíčko není NA vysočině, ale VE vysočině - výška 2.patra (jestli se teda nepletu)
Krokodyl842
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 18. července 2009 - 21:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražíčko se opravdu nachází v Jížních Čechách.Je to Suchdol nad Lužnicí.A ty ostatní zastávky jsou okolo,jestli se nepletu?!

(Příspěvek byl editován uživatelem Krokodyl842.)
Mirbusak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 19. července 2009 - 08:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo krokodýle, bylo to na cestě z Velenic.
Sled: Bor u Suchdola; Lipnice; Jílovice,,západní okraj; Třebeč; Dvorce.
A ty busíky stojí pár metrů od nádraží, očumoval mě tam jeden důchodce ze zahrádky - holt přijelo i barevné.
Mazda: 2.patro ano, ale přesně je to 3.patro - nadzemní podlaží, takže všude se uvádí 3.patro. - jestli jsem to pochopil
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
grm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 79.222.7.46
Odesláno Neděle, 19. července 2009 - 14:01:03    Odkaz na tento příspěvek  

myslim, ze slecne ze 67 se moc nelibi, ze tu visi!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6211
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 19. července 2009 - 16:37:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky opravě mostku přes rybníky mezi Lažany a Doubravicí vyjely pravidelné busy linky Blatná-Čekanice-Strakonice poprvé (?) i po bývalých polních cestách, později péčí JZD vyasfaltovaných, nyní již regulérních silničkách. Musela být přijata řada opatření, semafory rozmístěny v nějužším úseku kolem Chvalova a zavedena i NAD (A=automobilová) Lažany - Čekanice (vůz NAD čeká ve stínu v Čekanicích na bus od Nahošína - posl. foto) a Doubravice - Nahošín. I tak to měl busík leckdy složité a nabíral zpoždění při potkávání (viz foto) nebo při čekání na zelenou (int. 4 minuty)Přijměte pár fotek z tohoto neobvyklého provozu




Budoucnost patří bagrům!
Lc_736__c_954
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2525
Registrován: 6-2006

Odesláno Neděle, 19. července 2009 - 21:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na snímku 5 na Tebe řidič nehledí přiliš přívětivě ...
® Přepravu zajišťuje: ČSAD MHD Kladno, a.s. Železničářů 885, Kladno - Kročehlavy, tel: 312 825 164, fax: 312 825 169.

® lc.rajce.net ¬
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6216
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 20. července 2009 - 09:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lc 736: To bylo před rozhovorem, paxme si 4 minuty pokecali, než padla zelená
Budoucnost patří bagrům!
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 20. července 2009 - 13:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár snímečků z výletu do jižních čech:
pro Magiqa (upřesníš mi typ,prosím...)

něco pro příznivce Scanií a Manů

a závěrem dotaz na znalce...co je na tomto buse nového?
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6476
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 20. července 2009 - 13:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bova Futura FHD 14-430
Lukáš Fraj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.180
Odesláno Pondělí, 20. července 2009 - 14:17:13    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, chci se zeptat znalých, zda jsou přes prázdniny v provozu táborské Ikarusy 280.97. Děkuji.
Lukáš Fraj
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.144.180
Odesláno Pondělí, 20. července 2009 - 14:18:47    Odkaz na tento příspěvek  

Pardon, překlep. 280.87, samozřejmě.
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 20. července 2009 - 15:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikarusy normálně jezdí. Žádné omezení pro kloubáky o prázdninách není.
Martin240025
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 11:09:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LC: cedulka BLONDÝNA ?
Nenazývejme klienty jakékoliv dopravní společnosti KAŠTANY :-)
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 14:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin240025: bingo!
Jpribil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3657
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 21. července 2009 - 22:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A zase něco od Strakonic.

Předváděcí (minimálně podruhé) Cross LE na MHD (linka 3).


Novinka ve vozovém parku ČSAD Sttrans, cca 14 dní stará.

Mám takový tušení, aby se tímto směrem neubírala modernizace parku na vesnických linkách, nejen u Sttransu. Ale uvidíme.
A nakonec fotohádanka - asi bude lehká. Kdepak se nachází takový pěkný prostor před domem?

Proč? Proto...