K-report
 

Informační, odbavovací a řídící systémy  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Informační, odbavovací a řídící systémy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 11. září 2009Magiq60 11-09-09  07:58
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 11. září 2009 - 09:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V PC mám ode dneška verzi 1.08.0527.
Byli jsme trochu vlezlí a páčili jsme z ME info, zda plánují nějaké setkání. No, že prý snad na listopad, řekl obchodník Jirka.
Vlk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 09. října 2009 - 08:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_K: manuál nájdeš na mojej stránke www.vlcik.sk, je to pre 105 a 116 (ovládanie aj program je rovnaký) - hľadaj sekciu DOWNLOAD (trochu je schovaná)

(Příspěvek byl editován uživatelem vlk.)
...aj vlci sú len ľudia
www.vlcik.sk
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6817
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 15:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úterní chvilka cizích jazyků :





Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 17:39:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde jsi byl? V Sofii ?
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6818
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 17:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, USV se zbláznilo samo od sebe a začalo na nás chorvatsky . Na koncovém lístku byla tržba něco přes 4 miliardy Kč a asi 150 000 Euro. a to za tři ranní kola. Takové máme výnosné linky.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9250
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 17:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Beru, poslední, co mi chybí do sbírky...
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6820
Registrován: 3-2005
Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 17:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Mazda6: Doufám, že už máš poznačeno v kalendáři 19. a 20.11. 2009.
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 484
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 22:30:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to teda poznačeno nemám !

Zatím nás nikdo nepozval. Možná to je proto, že jsme s kolegou byli vlezlí a dlouho dopředu jsme se ptali, jakože kdy už a jestli vůbec to zase bude.
A nebo jsem (možná) dostal červenou kartu, protože jsem na poslední valné hromadě ADSSS byl příliš kritickej ke změnám softw. No, necháme se překvapit !

V každém případě dík za info.
Doufám, že termín nebude kolidovat např. se setkáním zákazníků Zlineru jako v minulosti....

Ach, ten podzim je náročnej. Slušnej člověk si připadá trochu jako vyžírka !

(jo, a teď tu dva dny nebudu, jedu na školení od Česmadu do Úštěku)
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2919
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 13. října 2009 - 22:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazda 6: a co teprve veletrhy, kolega referoval, jak se tam zadarmo na různých ochutnávkách přejedli a zlili jak... Ani nevím co...
Poslední MSV nebylo taky špatné, leč ME chyběla, když už tam byl EMtest.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6823
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 14. října 2009 - 07:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Mazda6: Nás taky oficiálně ještě ne, ale my jsme také vlezlí
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. října 2009 - 23:47:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jaký upgrade strojku nám teď udělali, ale všichni jsme akorát nasraní. Pořád to vyhazuje hlášky typu hlásič zastávek je nefunkční - odpojuji ho. Příjmač nevidomých je nefunkční - odpojuji ho. V označovači č. 1 zůstal lístek ( zmáčknete enter) po chvíli hlásí označovač jedna je již v pořádku ( opět potvrdit entrem). A toto pořád do okola. Hlásič zastávek a příjmač nevidomých sme sice lišácky obešli a to autodetekcí při vyplém zapalování, ale se strojky toto neumíme.

A pár perel na konec. Nejlepší je, když je 1.září a ve strojku nejsou nahrané turnusy-vypařily se! Nebo nejdou prodávat jízdenky atd. Ale alespoň je sranda. A ještě jednu věc. V Ostravě máme nahrány turnusy ve strojcích, ale v Olomouci musím po každém spoji přepisovat číslo linky a spoje. Nechápu proč, když to jde u nás, proč ne u nich?

EDIT: Zliner dělá přátelská setkání? Dlouho jsem tam nebyl, tak se ptám. Díky

(Příspěvek byl editován uživatelem Aresák.)
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 485
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 13:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K zastavení těch nežádoucích hlášek by mohlo pomoci volby MENU - Palubní sběrnice IBIS - autodetekce sběrnice (nechat proběhnout). Pak zpátky ZRUŠ.
Jestli tam ta přídavná zařízení nemáte vůbec namontovaná a IBIS je tedy nenajde, tak už příště po zapnutí strojku už je nebude hledat. Jestli tam ale ty označovače jsou, a zlobí, tak se to asi bude muset řešit se servisem ME.

Zda jsou turnusy nahrané nebo nejsou je věcí správce dat. Pokud nechce, abyste je tam měli, tak je prostě nenahraje.
Manuální zadávání linky a spoje zase není taková tragédie. Zejména např.po dobu nějaké výluky nebo zkušebního provozu je pro správce dat jednodušší na chvíli turnusy úplně odstranit, a po skončení výluky je třeba zase nahrát.
Práce s turnusy ve strojkách - hlavně ve více přepravních systémech v jedné směně - vyžaduje určitý čas, není to úplně jednoduché (teda někdy je to )

Zliner letos dělá setkání např. 5.-6.11.2009. Právě jsem dostal pozvánku.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 19:01:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: a kdo ty 4 miliardy uhradí?
a nebo ti uvěřili na DP?
KAROSA LC735.00 SE-969AM 4ever
Autodoprava Lubomír Hladík
Galerie Hladík
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 16. října 2009 - 23:54:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazda 6: díky, právě, že označovače používáme a IBIS to neřeší.

K turnusům. V Olomouci turnusy nejsou nahrané vůbec a u nás ano. V rámci jedné firmy to nechápu. A jezdit podle nahraného turnusu je super, nemusím nikde lovit desky a hledat číslo spoje.

Zrovna dneska se mi totálně zakousl ořezávač (pořád ořezával, až odpad) Takže jsem poprvé vytáhl ručně psané jízdenky a vypisoval. Bylo to docela příjemné vypadnutí ze stereotypu. Bohužel mě zklamal stojek jako celek. Vyhodil hlášku zaseknutý ořezávač, uvolni ořezávač. Ale do strojku jsem se už nedostal. Nefungovaly tabla, označovače. Takže ještě, že vozíme cedule pro zichr, no a lístky do označovačů jsem také vypisoval ručně. Nechápu jaký je problém, když to píše co všechno to odpojuje, aby mi napsal tiskárna nefunkční, odpojuji a místo ceny jízdenky se objevily hvězdičky. Zkrátka lístky by nešly vydávat, ale tabla a označovače by fungovaly a vlastně i čas. Nepíšu to tu jen tak, ale i proto, že jsem pochopil z toho jak jste si tu psali s Magiqem, že v ME máte přátele, tedy že byste mohli tento problém poslat dál. U nás totiž komunikace na téma ME a informační systém vázne. Díky
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 486
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 17. října 2009 - 17:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaseklý ořezávač je opravdový problém.
Někdy je zaseknutí "jednoduché" a ostatní periferie (např.tabla) zůstávají v tomto spoji rozsvícená, i když asi bez rotace textu.

Někdy se ale ořezávač zasekne v takové poloze, že skutečně strojek "zamrzne" a nefunguje nic, tabla i označovače zhasnou. Je potřeba ořezávač rozebrat, vyčistit a vyzkoušet, jestli neodešel ten motůrek, co ovládá střih papíru.

Celkově ale je potřeba říci, že ty ořezávače jsou dost dobré. Vydrží zpravidla desítky tisíc ořezů (záleží také na kvalitě a gramáži papíru).

Nejhorší je, když řidič nechává cestující odebírat si jízdenky ze strojku, a občas mu někdo ten papír popotáhne. Je to z 99% nevratné zaseknutí či zničení ořezávače. V takovém případě je řidič na .

Jestli mohu doporučit, s těmi nechtěnými hláškami na displeji "odpojuji...atd" se obrať na někoho u Vás ve firmě, kdo spolupracuje s Mikroelektronikou. Je to pravděpodobně individuální problém strojku nebo označovače. Servisní technici ME jsou ochotní kluci, ale vždy potřebují seriózní popis události, při které ty hlášky vyskakují, a co třeba udělal Váš správce pro to, aby se tak nedělo.
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 17. října 2009 - 19:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, budu tedy informovat naši paní co to má na starosti. Bohužel se obávám, že mi to k ničemu nebude. Problém nemáme jen my na strojku, ale všichni. Každopádně díky .
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6826
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 19. října 2009 - 10:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Aresák: Nemáte náhodou novou verzi 3.xx ve strojcích? Měl bys to poznat tak, že byste měli mít strojky "znulované" (nebo při startu v horním řádku se píše číslo verze). Protože jinak pokud je vše OK zapojené, ta autodetekce si zkontroluje periferie a nechá tam ty, které ve voze jsou.

A ještě k tomu ořezávači, což je naše nejoblíbenější součástka . Protože vím, že nejsi jen uživatel, ale nadšenec (KPMHD), tak pokud se kousne ořezávač, v hodně případech na chvíli pomůže ho vytáhnout, vyčistit nožíkem (nebo něčím takovým viditelné odřezky) a pěkně na zemi poklepat. Většinou ještě něco vypadne a na chvíli povolí (ale s citem a nikde nešířit).
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 19. října 2009 - 13:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Znulovaný je, teda kačky počítá od začátku ( máme tam jen 100 000,-. Před upgradem miliony). Na verzi se podívám odpoledne. A za radu dík, šířit nebudu .
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 1-2007

Odesláno Úterý, 20. října 2009 - 09:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže ve strojku je verze 3.01.
TzP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.31.69
Odesláno Středa, 21. října 2009 - 09:36:04    Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel hlášky o papíru jsou tam po přechodu z verze 2xx na 3xx. Bohužel se nedaří přesvědčit příslušná místa o tom, aby tam ta hláška byla limitována např. 1x za spoj. Z 99% je to falešná hláška a hrozně to obtěžuje řidiče. Nemusí si všimnout hlášky, dá tlačítko další, mezitím se mu díky hlášce nepřepne pásmo a na problém je zaděláno. Mazdo, pozeptej se např. souseda 8-) nebo jeho šoférů (popř. Č.). Bohužel servis s tím nic neudělá.
Problém je údajně ve firmwaru označovačů a jejich stáří - jen tady se vyskytují označovače z roku 1996 (a víc jak 5 druhů firmwaru). Původně spínaných taky jinak a pak předělaných na optočidlo.
Aresák - Chce to jen bombardovat odpovědného u vás a ten pak na setkání, které se blíží. Pokud vítr zafouká i odjinud, začnou na to snad slyšet. Tenhle problém se probíral i na loňském setkání, vypůjčil jsem si dva označovače a zapůjčil je k testování... Bohužel nepovedlo se. Tak snad letos...
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6836
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 21. října 2009 - 10:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Setkání je 12. a 13.11. Opravuji tedy předchozí informaci.
A ještě takový dotaz - zaslechl jsem něco o pilotním provozu USV E. Víte někdo něco blíže?
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 12:02:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TzP: díky, jsem ale trochu skeptický, problémy projednané na loňském setkání zůstaly neodstraněny. A to jsme to řešili dost podrobně s tvůrci firmwaru na separátním jednání - vždyť to víš.

Magiq: díky za opravu, právě přišla pozvánka.

"Jedna paní povídala", že pilotní provoz USV E by snad měl probíhat ve Žďáru nad Sázavou - máte-li tam někdo zpravodaje, ať dá info. Zatím není moje informace ověřená.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4761
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 15:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už se sonduje...
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4763
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:06:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak u ZDARka určitě nic novýho od ME nezkoušejí...
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6849
Registrován: 3-2005
Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to začíná být zajímavé, že by selhání špionážní sítě? A nebo pilotní projekt probíhá v kanceláři
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 21. října 2009 - 21:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak dík za info.
No, uvidíme, co nám teda na setkání budou obchodníci povídat...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4801
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 14:41:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

důležitá změna - u ZDARka se USV E bude zkoušet, měli by začít někdy teď v průběhu listopadu.

Náhodou o provozu švédských strojků ALMEX u nás někdo něco víc nevíte?

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2932
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 15:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: na mail se ozvi.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 15:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: jestlipak stihnou ten zkušební provoz ještě do setkání uživatelů, tedy do příštího týdne ? - aby mohli referovat, jak tam všechno funguje.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4802
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2009 - 18:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud mohu zjednodušit slova kolegy L. N., tak přišli, ukázali a zařízení vyblilo chybu, tak se zase sbalili a odjeli domů ladit
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4806
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2009 - 11:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

technická: v karose B932E.1694 mi chcípnul BS100, nemáte někdo tušáka, jak je to zapojený a kde hledat chybu? V pojistkách jsem nic nenašel...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 503
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 18:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě se tu neobjevilo info ze srazu poživatelů Mikroelektroniky, tak začnu já:

děkuji všem za přátelské setkání, i když jsem nevyužil dostatečně všechen čas k rozebrání společných témat s některými z Vás. Protože jsem nesportovec, a sportu bylo tentokrát až-až, věnoval jsem většinu času v Pekle diskusi se servisními techniky, která byla také plodná (jako vždy).
Jo - a na rozdíl od některých sportovců mi bylo druhý den docela dobře...
Takže díky, a někdy zase nashledanou !
(toho nového strojku se snad jednou dočkáme - naděje prý umírá poslední.)

P.S. při cestě domů mi v autě zazvonil telefon, volal obchodník M.Z. z EMtestu :
"nazdar, setkání prý bylo plodné, jen ten strojek se jaksi nedostavil. Rád bych ti přijel ukázat náš skutečný odzkoušený strojek Mijola, který eliminuje všechny nedostatky strojku jiného výrobce. Kdy si na mě uděláš čas ?"
Domluvili jsme se na 26.11. na schůzi asociace...
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6964
Registrován: 3-2005
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 18:56:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Mazda_6: Některým řídícím "sportovcům" taky nebylo špatně . Nový strojek zatím budí trochu rozporuplné pocity.

P.S. Jsem moc zvědavý, co budeš říkat na předvedení Mijoly, my už absolvovali a musím říct, že hodně zaujalo.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4822
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 19:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemám sice s mijolou zkušenost od volantu, ale v podstatě od namontování jsem o většině z nich neslyšel, že by se s nima někomu pracovalo špatně. Oproti starším EM126i jsou podstatně rychlejší a odolnější, softwarově jsou s nimi prakticky úplně kompatibilní. Akorát bacha na verzi firmware, kvůli tomu (verze 3.5.0, pokud to někomu něco řekne) jsem musel dva kusy odstavit, po kontrole všech (ještě jeden letos přijde) je budu muset poslat do Vsetína k přehrání...

Jen kdyby ti trotli, co je montují v Mýtě do autobusů, uměli číst cedulky, který na nich jsou nalepený, pak by to bylo ideální.
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 5-2007

Odesláno Sobota, 14. listopadu 2009 - 19:53:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já už jsem jednou měl možnost vidět ji v předváděcím režimu a velice se mi líbila. A taky se mi líbilo, že odpovědi na mé dotěrné dotazy si ten pracovník zapsal, a do týdne mi mailem přišly konkrétní odpovědi od tvůrců firmwaru. Všechno bylo řešitelné, něco již vyřešené.

Naši firmu zatím žádný termín netlačí, ještě máme asi jedno tarifní tlačítko volné (asi ŽJ zdarma,kartou ), ale obecně mě zajímají různá odbavování kvůli spolupráci s jinými dopravci...
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2009 - 23:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přátelé. Kdysi někdo z Vás mi ukazoval strojek Setright z DDR. Může se mi prosím dotyčný ozvat na mail, něco jsem slíbil a dnes jsem to už schopen splnit.
poznávací znamení bude číslo strojku.
Díky.
Makrelu neumeješ.

1983-2008-25 let od zakoupení posledního vozu Ikarus 280.08 do DP Jihlava
Trautenberk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 8-2009
Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2009 - 20:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení zdejší odborníci(ten titul myslím opravdově, nikoliv hanlivě), poradíte nám s problémem, který máme u nás? Jde o to, že strojek EM 126i čas od času, sice započítá jízdenku, ale tu tiskárna nevydá(ani ji nevytiskne). Při výdeji nepřestupní by to nevadilo, ale problém je s tím, že se to děje i u přestupních jízdenek, kde ji cestující potřebuje pro další jizdy. Děje se to několikrát denně, za den se jedná cca o 15-20 lístků, jednotlivě, nikoliv za sebou. Už jsme s tím zkoušeli všelico, ale tento stav trvá stále. Jedná se pouze o jeden jediný strojek z cca 50, které máme, s ostatními takový prblém nikdy nebyl. Díky za případnou pomoc.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6086
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 23. listopadu 2009 - 20:28:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Trautenberk zkus napsat na meil Vlk( najdeš ho v této diskusi v archivu.) Je to člověk, který dělá (dělal) přímo u em testu, ale nevím jak často to tu čte.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 21:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EMtest představil svůj strojek MIJOLA na pracovní schůzce reprezentace Stč.kraje s dopravci 26.11.2009 v Berouně.
Prezentace obchodníka i ředitele pro ČR byly velice kladně hodnoceny.

Mikroelektronika tam představila model vyvíjeného strojku USV-E.



Protože mě prezentace EMtestu zajímala již předem, dohodl jsem se zástupci této firmy, že jim pošlu naše reálná data (JŘ a ceníky) pro snadnější zkoumání a srovnávání vlastností s jinými výrobky.
Naše data byla do strojku nahrána, prezentace se podařila, tak nezbývá než poděkovat pracovníkům EMtestu za příjemně strávené společné chvíle nad povedeným výrobkem (dlouho do večera) a popřát jim obchodní úspěch.
(omluvte kvalitu obrázků, zlobil skener)
Renegade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2009 - 22:17:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazda 6 (516) : Niečo podobné som videl na linke u dopravcu Kováčik na linke BA-BB...
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6112
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 00:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD Renegrade mluvíš o Mijole? Té tady u nás je všude kolem. A Slovenské Sadky nic jiného nepoužívají.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7015
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 09:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad.Mazda_6: Díky za zajímavou zprávu. Jenom si trochu nemůžu zvyknout na ten menší papír. Přece jenom taková měsíční (čtvrtletní) jízdenka...
Mazda_6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 5-2007

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 11:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ares1: vím, že na Slovensku tyto strojky jezdí. Do Stč. kraje ale chtějí teprve proniknout, a proto se prezentovali na společné půdě Kraje a Ropidu a dopravců. Jen jsem jejich prezentaci zmínil a pochválil.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6114
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 18:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jirko nebylo to určeno tobě, to bych si nedovolil tě poučovat to ať mě radši vezme čert!
Přijeď k nám (ty víš kam) tady je Mijol jak Číňanů. Nic jiného neznáme. Až na Kad ten se brání,ale neubrání
ad Maqig proč myslíš? Měsíční a jiná jízdenka se nahraje na kartu, papír nepoužívá se.
Ale jizdenky jsou znatelně ,menší.
Ale starší řidiči si chválí barevné obrazovky, přeci je je to líp vidět.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7022
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 19:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

My používáme, proto to píšu. U nás karty nět.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6117
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 19:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Maqig u nas Opuscard (nezaměňovat s pražskou tramvajenkou)
Na Opuscard možno jechat celym krajom od vychodu na zapad, od jihu na sever
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9378
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2009 - 19:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, Opuscard, jasně vám dávají najevo, že life is life .
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::