K-report
 

Archiv do 7. ledna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv do 7. ledna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. ledna 2009 - 15:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem sice přespolní,ale Ikary si pamatuji,že jezdily Dubiny,takže celou 13 asi v první řadě,pak 8 a pak snad se nějaký pokud zbyl objevil na 12.Ale zrovna jsem zažil při jedné návštěvě,že řidič po raním díle dělenné na L.13 Ikara dal do dílny a na odpoledne na něho zbyla už jen Karosa,tuším že zánovní 113 a byl s Karosou na 13 jediný.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10041
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. ledna 2009 - 17:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napadají mě dva lidi, kterých bych se na to mohl zeptat, protože vím, že s těmi Ikarusy jezdili. Ale co si tak matně vzpomínám, jezdilo to na nějakých těch páteřních linkách, krom výše uvedených jsem zaslechl i něco o 6 a 11 (tehdy Polabiny - Zámeček). Později se to prý až tak nedodržovalo, takže se Ikarus mohl objevit třeba i na devítce.

Teď mě napadlo podívat se sem a našel jsem fotky Ikarusů na linkách 6, 8, 11, 12, 13.

No a jinak... V noci ze včerejška na dnešek jsem měl noční na lince 99 na Dubinu. Předloni jsem měl na silvestra NP-B (99), loni NP-A (98), takže jsem mohl celkem dobře srovnávat. V předchozích dvou letech jezdiy tři autobusy (1x 98, 2x 99), letos jen dva, takže jsem byl zvědavý, jak to bude vypadat letos, když jezdily jen dva vozy.

Lidí jezdilo míň, než v minulých letech, jeden autobus na Dubinu v pohodě stačil. Přesto bylo lidí víc než obvykle, takže jsem měl občas problém stíhat jízdní řád - kolikrát jsem na zastávce strávil tři minuty prodejem jízdenek a vysvětlováním, že studentské a důchodcovské předplatné tu opravdu neplatí. Na svačinu jsem přijel s pětiminutovým zpožděním a největší dosažené zpoždění bylo 7 minut během jednoho kola.

Cestující se chovali celkem slušně, snad jen dva celou cestu něco povykovali, jeden po dobu přepravy z třídy Míru do Svítkova ležel na podlaze (No vlastně proč ne. Je to snad zakázáno?) a další dva při výstupu pozdravili zdviženou pravou rukou a pozdravem, který se na přelomu 30. a 40. let používal v zemi na západ od našich hranic. Zajímavé bylo, že všichni výše jmenovaní cestující jeli do Svítkova. Já si snad o té čtvrti začnu myslet něco špatného

No a dva lidi se hrozně divili, že už neplatí ty jízdní řády a to linkové vedení, které tu bylo na Silvestra před rokem.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. ledna 2009 - 18:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Martin J:
Lidí jezdilo míň, než v minulých letech, jeden autobus na Dubinu v pohodě stačil.

lůoni taky jezdila linka 99 smyslu plněji a kromě spojení centra s dubinou a slovany zajižděla do Polabin, Višnovku a Duklu tak nevim čemu se je divit.... jediny dubine linka 99 zprijemnila nocni cestovani, ba naopak zbytek mesta ma horsi dostupnost...... i kdyz jedzi dva autobusy
Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. ledna 2009 - 18:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikarusy - v době jejich nejvyšího počtu jezdily prakticky kdekoliv, osobně jsem v něm jel i v šejdru na NPK. V roce 1992 DPmP provozoval jen autobusové linky 6, 8, 9, 10, 12, 13 a 14 a na to měl 18 kusů Ikarusů, čili se opravdu mohly objevit všude.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Lp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.29.99.138
Odesláno Pátek, 02. ledna 2009 - 13:25:11    Odkaz na tento příspěvek  

Budeme-li uvažovat provoz kloubových autobusů, tak první stabilní nasazení na pravidelné lince, které si pamatuji, zasáhlo linku číslo 11, kde působil náš kloubový šimlík číslo 1. Pokud měl závadu, zaskakovala tam za něj souprava RTO s vlekem. Zvýšený nárok na počet pracovníků to nemělo, protože průvodčí sedící v ŠMK u posledních dveří na běžné sedačce pro cestující pouze přesedlala do vleku (resp. do vlečky - to aby mi rozuměli i čtenáři z Ostravska). Od září 1977 byl zaveden MOC, zmizely vlečné vozy i všechny průvodčí. Po nákupu dvou Ik280 byly tyto přiděleny na linky 11 (vůz č.14) a 6 (vůz č.24). Oba jejich dlouholetí řidiči ještě žijí a jeden z nich dokonce dodnes dělá předsedu našich odborů. Autobus ŠMK pak dojezdil na různých šejdrech a tu a tam zaskakoval za oba Maďary. Další Ikarusy byly přidělovány na vytypované kurzy linek 6, 8 a 13, později i na linku 12 a jiné. Jejich nasazení nebylo garantované. Režim byl podobný jako dnes u trolejbusů 28Tr s tím rozdílem, že řidiči se svými vozy byli nasazováni téměř výhradně jen na svoje linky. Mohlo to být i tím, že směrové cedule do Ikarusů byly zcela atypické a jejich časté vyměňování tedy nebylo žádoucí. Ikarusy také nepatřily k nejmrštnějším autobusům. Myslím - a to musím ještě ověřit - že pro ikarusové kurzy se mírně upravovaly i jízdní doby. Vedoucí střediska HD se na každý nově zakoupený Ikarus těšil a dopředu přesně věděl, kam ho umístí. Pak přišel rok 1992 a Ikarusy ze dne na den zmizely. Jejich absenci částečně vykonpenzovaly zkrácené intervaly na linkách a postupný úbytek cestujích v MHD. Pokud jde o fotografie našich Ikarusů, jistě jich lze nalézt dost. Dokonce mám i nějakou tu nehodu.
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 02. ledna 2009 - 17:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět menší odbočka od tématu - trolejbus 382 dostal novou reklamu:
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 13:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nasazování Ikarusů: Trochu budu oponovat. Co si vybavuji, tak v osmdesátých letech jezdila většina Ikarusů v Parudbicích stabilní kurzy. Jak již bylo uvedeno, několik prvních Ikarusů mělo na tehdejší zvyklosti v Pardubicích atypické boční panely, které se svým rozměrem podobaly těm dnešním digitálním bočním displejům. Proto pro ně byly vyrobeny speciální boční tabulky s čísly a směry linek a proto byly pak nasazovány více či méně na ty samé kurzy. Dokonce si pamatuji, že jsem do školy jezdil až na pár výjimek stále stejným autobusem. Bylo to na lince 13 a ten Ikarus měl sevidenční číslo 44.
Jen pro doplnění té informace, že v roce 1992 ze dne na den Ikarusy z Parudbic zmizely: Všechny bvyly tehdy velmi výhodně prodány do Prahy, kde dojezdily.
Jen tak pro zajímavost - tehdy v osmdesátých letech byl na třináctce interval v ranní špičce 6 minut !!!
Další zajímavostí pak je, že většina Ikarusů měla evidenční čísla končící na čtyřku. Měly tedy čísla 24, 34, 44 ,54. V pozdějších dobách, kdy zde bylo Ikarusů více, tak se samozřejmě již nasazovaly na libovolné linky.

Knižní jízdní řády: Psalo se to tu už několikrát, ale já nesouhlasím s názorem, že vydávání knižních jízdních řádů nemá smysl. jízdní řády 95 procent všech spojů zůstávají po celý rok ( s výjimkou letních prázdnin) stále stejné. Já jsem si ten knižní jízdní řád každý rok kupoval až do toho roku 2004 a je škoda, že přestal vycházet. Ano, jsou v průběhu roku změny, ale ty se týkají jen několika málo spojů většinou na linkách do průmyslových oblastí, tedy na linkách 12, 14 či 23. Ale nevšiml jsem si, že by se několikrát do roka měnil byť jediný spoj na lince 2, 3, 6, 8 nebo 13.
471015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 14:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k vánočnímu a silvestrovskému provozu. Byl před pár dny v Hradci a překvapilo mě, kolik linek tam na Silvestra jezdilo až do hluboké noci (cca do 2 hodin).
Poslouchám www.danceradio.cz.
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 256
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 14:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

471015: Bohužel Hradec nejsou Pardubice. Já jsem se tu snažil vysvětlit, že Štědrovečerní provoz v Pardubicích nebyl zajištěn zrovna nejlépe a bohužel jsem tu byl umlčen řadou diskutujících...

Oprava k Ikarusům: Omlouvám se za překlep ve svém předchozím příspěvku, ale interval na lince číslo číslo 13 nebyl v osmdesátých letech 6 minut, ale 8 minut. Šestiminutový interval byl na třináctce až po prodeji Ikarusů po roce 1992, ale to je nutno dodat, že tehdy třináctka měla delší trasu, jezdila až o Ohrazenic.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10562
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 15:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Mrkni, prosím, na ICQ, jak budeš moct. Díky.
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10062
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 17:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak již bylo uvedeno, několik prvních Ikarusů mělo na tehdejší zvyklosti v Pardubicích atypické boční panely, které se svým rozměrem podobaly těm dnešním digitálním bočním displejům.

Nebyly to ty boční panely, které měly Ikarusy montované standartně z výroby? (...aspoň myslím, že to bylo z výroby.)



V téhle souvislosti mě napadá jedna věc. Co je vlastně důvodem toho, že se v Pardubicích používá takový netypický tvar bočních cedulek, které jsou navíc jednotné pro trolejbusy i autobusy?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Petis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 19:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzin111: vzpomínám si, že jistou dobu byla na jizdním řádu 13ky na náměstí Republiky v jízdním řádu v odpolední špičce (asi mezi 15 a 16 hodinou) uvedeno "jede v intervalu 4-6 minut" či tak nějak... pro cestující na dubinu, pro které byla docházka od zastávek linek 8,13,9 stejná to byl opravdu luxus
334
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 5-2005
Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 23:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k tomu vánočnímu a silvestrovskému provozu: Myslím, že mizerný rozsah provozu je ze všeho nejvíc dán tradicí. Osobně mám pocit, že ze strany objednatele dopravy určitě nejsou dávány tak přesné požadavky, jako třeba že 24. 12. a 31. 12. večer se nejezdí. Objednáván je, pokud vím, celkový rozsah dopravy, a až na pár většinou nesmyslných požadavků jako je třeba přímé spojení Dukly s Nemocnicí a Slovan s Kauflandem, je prakticky na DP, jak si dopravu zorganizuje, aby byly co nejlépe uspokojeny požadavky cestujících (i na to ten DP máme, že). No a potom je asi škoda, že se tady třeba na ten štědráč drží ta dlouhodobá tradice "nejezdit" a jen velmi omezeně se reaguje na to, že se teď jezdí na půlnoční přecejen víc než před dvaceti lety a že posledních deset let jezdí dost lidí na zpívání na Perštýňák.
Ale osobně mi je to samozřejmě taky jedno. Pokud zrovna neprší, je štědronoční procházka pěkným zpestřením a nejspíš bych tento den MHD patrně nevyužil ani v případě, že by byla použitelná.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2950
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 23:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naruším debatu šotopříspěvkem: jak kolega 334 ví, měl jsem včera na dvojce 28Tr. A po dlouhé době jsem si během služby udělal i něco málo fotek:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 03. ledna 2009 - 23:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_J: Pravděpodobně ty boční panely u Ikarusů byly takto atypické skutečně z výroby. Navíc pokud se nepletu, měly výhodu, že každý z těchto autobusů byl osazen dvěmi bočními panely. Jeden byl mezi prvními a druhými dveřmi a druhý panel mezi třetími a čtvrtými dveřmi. U novějších Ikarusů již tyto panely nebyly a byly přímo osazeny klasickým bočním rámem pro papírové tabulky jako měly ostatní bardubické busy.

Navíc, když jsme u těch Ikarusů, tak si vybavuji, že ke konci osmdesátých let jich tu jezdilo poměrně dost, byly vzadu vybaveny nápisem "POZOR VYBOČUJE" a na třináctce jezdily hlavně Ikarusy. Pokud na třináctve jezdilo například 10 autobusů, tak sedm z nich byly Ikarusy jen tři byly krátké autobusy. To vše ve špičce v intervalu 8 minut a stejně byla třináctka neustále narvaná k prasknutí. Ale asi to bylo i tím, že tehdy na Dubinu nejezdila pětka a jedenáctka a do Polabin zase nejezdila dvojka. Navíc třináctka měla delší trasu, jezdila do Ohrazenic, takže nabrala více lidí.

Pak mě v souvislosti s Ikarusy napadla ještě jedna perlička - někdy ke konci osmdesátých letech se zejména v Ikarusech testovalo hlášení zastávek. Bylo to nahráno na magnetofonové kazetě a řidič to ovládal ručně při vjezdu do zastávky a při výjezdu ze zastávky, kdy se hlásila příští zastávka. Fungovalo to odhadem tak asi v deseti autobusech a několika málo trolejbusech a myslím si, že z autobusů to byly především Ikarusy, kde se to hlášení zkoušelo. Bylo to hodně poruchové a konec toho celého přišel s okamžikem revoluce, kdy došlo k přejmenování ulic a tím i zastávek a nikdo už nové názvy na kazety nenamluvil.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10074
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 01:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Navíc pokud se nepletu, měly výhodu, že každý z těchto autobusů byl osazen dvěmi bočními panely.

Ve vleku toho Ikarusu, jehož fotku jsem sem dával, je stejný držák na cedulku taky. (První foto "s", druhé foto "bez".)



<offtopic>
Zasvěcení určitě tuší, že jsem uvedené fotky fotil především za tím účelem, aby měl Tr_man podklady pro tvorbu modelů. Modelových fotek různých Ikarusů z Čech, Slovenska a Maďarska mám pro něj dost, včetně Ikarusu-trolejbusu, přístup ke skutečnému vozu za účelem naměření mu taky umím zajistit, teď už jen přemluvit ho, aby ten model vyrobil. Kdo mi pomůže?
</offtopic>
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 13:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: až seženeš 10 lidí, tak se ozvi...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 15:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man
prvně dodělej ty sorky, C 10,5 chcou dva, C12 jeden, NB 18 dva

a to do toho nepočítám sebe a MJ

Ale o ten Ikarus bych zájem měl taky :-)
Haf a pac.

Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10085
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 16:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, pravda, Ikarusy nám nikam neutečou.

Dál připomínám, že SORku chce jeden kolega z DP, pak jeden známý z ČSAD Stříbro (za rok-dva jde do důchodu, měl bys to do té doby stihnout), já klasicky beru všechno, ...

Ikarus by prý bral taky kolega 2580 a určitě to naše nové západočeské muzeum, takže už jsme čtyři. Jo, a mám právo počítat se za dva, když jsem letos konečně dosáhl váhové kategorie 90 kg?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2753
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 16:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když jsem letos konečně dosáhl váhové kategorie 90 kg
že ti to ale trvalo...
v tom případě bych se ale také počítal za dva, takže Tr_man může začít pracovat na modelu
Haf a pac.

Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2754
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 16:44:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tenhle pohled je sice dost známý, kdyby ale někdo chtěl sken, tak stačí říct. A kdyby někdo měl podobně staré pohlednice z Pardubic, tak mi může nějaké poslat naskenované :-)

P.S.: A když někdo na něco přihodí, taky se nebudu zlobit. Konec reklamy.
Haf a pac.

Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 16:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se hlásil o 28Tr a NC18 (NB18 nechci, to se mi nelíbí). A potom samozřejmě cokoliv s NRP, však víš, takže když to namaluješ i na Ikarus, proč ne (viz. ICQ)
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2755
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 17:04:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man
k objednávkám na SOR si připočti C a B 7,5, po jednom kuse, v 1:100.
:-)
Haf a pac.

Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 17:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi na vás na všechny pošlu moderátora a bude pokoj
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 46754
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 17:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10089
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 04. ledna 2009 - 17:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že ti to ale trvalo...

Uvědom si, že to zdárně sabotuju tím, že domů do P. jezdím každou chvíli kus cesty na kole. Třeba letos v červnu z Kolína do Plzně (jen přes Prahu jsem jel z ČM na ZL metrem).
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2952
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 09:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šotoinfo:

na cvičnou jízdu se do ulic vypravil trolejbus 362
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 261
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 14:47:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám pár komentářů :

O trolejbusech se nebudu už moc vyjadřovat. Jen musím stále tvrdit, že pokud píšeme o 15m trolejbusech 28 Tr a píšete to tu všichni, tak jsme opravdu první v republice a nejen tam, kdo tyto vozy provozuje. Nezobecňujte si to na 15m vozy, těch opravdu jezdí už hodně. Chápu, že Vám, zasvěceným to přijde divné, ale běžný cestující bez znalosti toho všeho neřeší podobné věci.

Prostě jsme chtěli udělat reklamu a povedlo se. Je to trochu zázrak, že se tomu média věnovala i když nešlo o havárie, vraždy a výbuchy.

K informovanosti veřejnosti - nemyslím si, že dáváme málo informací "ven mezi lidi". CO nám dovolí prostor v radníčním zpravodaji a jiných tiskovinách, tak toho na 100% vyžívíme a na vlastní informační noviny nemáme lidi ani peníze. Ale chápu, že Vám třeba něco chybí, tak napiště co a zkusíme se s tím poprat.

K dopravě na Štědrý den. Začnu tím, že Velká a Zlatá se jezdí už desítky let a taky se každý rok objednává doprava, tedy její rozsah a kdo a co zaplatí. To je snad naprosto normální. Už jednou je třeba aby všichni pochopili, že naše služba je konána na základě objednávky a když si někdo něco neobjedná, tak to prostě není. Na druhou stranu je tu jasná věc, že DP je tady od toho, aby připravil rozsah tak, aby odpovídal potřebám. čili pravda je někde mezi. Požadavky na dopravu nebyly dány a DP by měl reagovat na potřeby. Nemyslím si, že by to vyřešily 2 15m trolejbusy. Ťěch lidí bylo mnohem více a kritika by na nás dopadla stejně. Bránit se tvrzení o nasazení 15m by dle mého názoru neobstálo, ale mohu se plést.

Čili závěr je takový, že zkusíme navrhnout nějaký přijatelný model zajištění dopravy v tyto dny a zkusíme přinést lepší řešení nez doposud. S tržbama to nemá nic společného, nijak zásadně to nemá na provoz vliv.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2037
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 15:17:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se to tady řeší, jaký je rozdíl v nákladech na provoz u krátkých trolejbusů a u 28Tr?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 15:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že tu někdo (možná 353) psal, že 28Tr žere skorem 2krát více než 24Tr ...
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5146
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 15:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom takové dvě provozní perličky.
1. U Grandu jsem se nevlezl do 28Tr na lince 2 směr Polabiny
2. Vůz 402 má stále vnitřní BUSE špatně nahrané. Místo "Krajského úřadu" se zobrazuje "U soudu".
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 15:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět uvedu na pravou míru:

Spotřeba 24 Tr 0,9 KW, ale je to jen trakční energie

Spotřeba 28 Tr 1,8-1,9 KW, ale kompletní spotřeba včetně topení a pomocných pohonů

Takže porovnáváte neporovnatelné. Kolega 353 to jen neuvedl.
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 711
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 16:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se omlouvám za nevědomou mystifikaci a děkuji za vysvětlení ...

U Grandu jsem se nevlezl do 28Tr na lince 2 směr Polabiny

Už by to chtělo začít uvažovat o kloubákách

(Příspěvek byl editován uživatelem marmar.)
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2954
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 17:22:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolega 353 to hlavně vůbec nepsal:-) Já o tom totiž vím, psal to kolega MJ.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 17:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já psal, Myslím, že tu někdo (možná 353) psal, což bylo uvažování mezi pár jedinci, nechtělo se mi to hledat a vypadlo z toho to co vypadlo, takže zase moje chyba.
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10103
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 18:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže porovnáváte neporovnatelné. Kolega 353 to jen neuvedl.

Kolega 353 to hlavně vůbec nepsal:-) Já o tom totiž vím, psal to kolega MJ.


Asi tak: V kabině je v tachometru počítadlo spotřeby, takže vidím, jakou hodnotu spotřebované elektřiny to počítadlo vykazuje, ale až do tohoto okamžiku jsem netušíl, že každé počítadlo počítá něco jiného.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Hrocja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2009 - 18:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj dnes jsem jel a-162 okno v řadě za řidičem druhé od zadu bylo skoro vysypaný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hrocja.)
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 06. ledna 2009 - 07:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Headquartes: Konečně první rozumný názor na dopravu na Štědrý večer. Naprosto souhlasím. Štědrý večer není Velká pardubická či Zlatá přilba, kdy je dopravu nad rámec běžných spojů třeba objednat. O tomto večeru je ve městě velké množství lidí a je na dopravním podniku aby sloužil potřebám tohoto města po celých 365 dní v roce a Štědrý večer je také jedním dnem roku. Proto by bylo dobré se pro příště zamyslet nad tím, jak to vyřešit. Mě se líbí ten nápad se zajištěním dopravy linkami 2 a 5. Ale rozhodně bych tu dopravu posílil do pozdnějších hodin, tedy aby ty dva trolejbusy nezatahovaly ve 23.30, ale až po jedné hodině po půlnoci.
K tomu by se mohl přidat ještě jeden trolejbus trolejbus třeba na lince 5, aby posílil dopravu z Dubiny, ale to je již otázka do diskuse.
Pumbajunior
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 06. ledna 2009 - 22:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, dnes okolo 5. odpoledne stál u Globusu na zastávce odstavenej trolejbus Škoda 21Tr ev.č. 394. Nevíte co se stalo?
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 06. ledna 2009 - 22:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska (koneckonců i včera) jsem teda řidičkám a řidičům nezáviděl, jezdit po tomhle celý den, to není žádná sranda. Snad to i docela zvládli, aspoň co jsem viděl. Občas to sice nemělo s jízdním řádem nic společného, ale i tak, klobouk dolů.


Jinak fotky se dneska povedly, bylo nádherně. Ale řídit bych celej den fakt nechtěl...
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 06. ledna 2009 - 22:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návrh štedrého dne: zajistit provoz hlavních linek z centra a naopak do lokalit Dubina, Dukla, Polabiny, Slovany, Pardubičky, Ohrazenice Trnová.....

může se jedna třeba jednat o linka

linka A: Dubina - Drážka - Slovany - centrum - nádraží - Polabiny točna - Ohrazenice
linka B: Svítkov - Dukla - Zborovské nám - Centrum - Pardubičky
linka C: Rosice - polabiny - Nádraží - centrum - Židov - Dubina

provoz na těchto linkách na 24.12 od 14 do 19 hod a od 21 do 02hod, linky provozovány v intervalu 30 min v prokladech z dubiny a polabin - odhaduju nasazení cca 6 vozidel..... ukončení bežného provozu na linkách 1,2,5,6,7,8,9,11,13 patřičně dřív okolo 13-14 hodině - ostatní linky do vesnic ve stavájicím rozsahu až do večera.... tj. do 18hod cca . jedná se o to že v době 14 - 19 na uvedených linkách místo 27 řidiču postačí 6-7řidiču na dostatčnou obsluhu celého města, tento model by se mohl taktéž aplikovat na silvestra v jinným čase například 16 - 21hod azd popřípadě na nový rok... 1.1 třeba dopoledne s tím že bežné linky vyjedou až na 1.1 okolo 11hodiny například.....

jako kompenzace může být nevypravení linek 7 a 11 ve dnech 25 a 26.12 kdy není výrazná poptávka po přepravě a jednou za rok není porblém aby si cestující přestoupil.... přeci jen jedná se tu o 16 volných směn řidičů...... obchodní domy mají stejně v těchto dnech zavříno a spojení ísto linkou 11 z dubiny do polabin lze bez problému uskutečnit s přestupem, totéž z dukly do polabin.... a myslím si že je toto cesta nejmenšího zla, když nikdo dopravu na štedrý večer neobjednává tak to může posloužit jako kompenzace nákladů na štedrovečerní provoz.....

(Příspěvek byl editován uživatelem lutep.)
Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2955
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 06. ledna 2009 - 22:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska byl provoz MHD fakt velice krušnej, nejhorší kupodivu nebyly ranní mrazy (i když třeba na linku 27 jsem musel poslat autobus, neb mi došly NP trolejbusy). Mnohem víc se mi to začalo hroutit po poledni, celkem to bylo přes 20 výměn vozů. A občas už opravdu nebylo za co měnit. Navíc kromě zamrzajícího vzduchu se odehrály dvě nehody s účastí našich vozidel a odpoledne zablokovala provoz směrem na Čivice cizí dopravní nehoda. Pak už jsem musel opravdu hodně kombinovat, kdy například za šejdr zasekaný v Popkovicích jezdil autobus původně vyslaný na cvičnou jízdu a když se ten šejdr konečně dostal do města, tak mi hned šel jezdit na jedničku (Žádný šotouš nemá vyfocený a-135 na lince 1?). Na garantovaném NP kursu 155 nakonec taky dojezdil autobus, nízkopodlažní trolejbusy mrzly jeden za druhým. Na jinou jedničku jsem vyslal dokonce t-362, jinak dopoledne také autoškolní. Odpoledního řidiče celodenní zálohy jsem viděl jen když přišel o půl jedné do práce, pak už jen jezdil a jezdil. Dneska v noci s následky mrazů bojuje v podniku posílená noční směna na údržbě, tak uvidíme jak to dopadne zítra...
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 08:20:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem tady na tu nehodu v Popkovicích koukal z okna. Na Pražské ulici bylo už v poledne takové náledí, že červenou na křižovatce u hospody každou chvíli někdo proklouzal a plavně pokračoval dál. Když jsem ve směru do města viděl náklaďák udělat hodiny, volal jsem na dispečing SÚS s tím, že je to silnice první třídy, jaká je tu situace a dostal jsem informaci, že už vyjeli a že s tím něco udělají. Mimo jiné jsem jim říkal, že je to otázka času, kdy se tu stane nehoda. Ta se stala cca ve dvě, nevím, jestli byla se zraněním (ale sanitku jsem viděl odjíždět) a zablokovala dopravu v půlce města.
Mimochodem, kolega jel včera skládat do Písku a říkal, že tato situace je pouze v Pardubicích a v okolí, jinak jsou silnice mokré nebo vlhké.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5650
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 08:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V neděli jsem jel do Liberce a je fakt, že nejhorší silnice byly v Pardubickém kraji. I v dopravních zprávách se objevuje tento kraj častěji než ostatní s nářekem na stav zimních silnic.
Nejlepší web o prostějovských autobusech
ICQ 202376673
334
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 5-2005
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 09:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oni totiž naši silničáři pořád jen solí a solí, místo toho, aby raději častěji prohrnovali. Nasolená břečka pak při nižších teplotách umrzne a je to horší, než kdyby s tou silnicí nedělali vůbec nic a nechali na ní ujetý sníh.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 09:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady to nebylo ani posolené, protože prý sůl v nízkých teplotách neúčinkuje. Dneska je to posolené a sůl účinkuje, a nevím, jestli mrzne míň než včera...
Sedím na Pražské a na silnici vidím. Od sedmi do teď jely dva Matesy a další mi mohly projet když jsem si jich nevšiml. Včera jsem neviděl ani jednoho. Ale to musí vždycky někdo skončit v nemocnici a rozbít se pár aut, než se něco začne dít.
Když jedete ráno z Norimberka a do Rozvadova potkáte šet dvojic sypačů, a pak z Rozvadova do Pardubic jednoho zoufalce, tak je jasné v čem je problém. V Německu vidíte často sypač, jak jede po dálnici a solí jen mosty, mokrá místa nebo stoupání, vyčistí krajnice, protáhne parkoviště. Jezdí jako hlídky, nevyjíždí, až když začne sněžit. Jednou jsem jel v noci za Heilbronn po A6. Zastavil jsem na pumpě mezi Norimberkem a křižovatkou na Ulm (nevím jak se jmenuje - je na kopci, kdo to tam zná). Od západu se blížila vlna sněžení a Němci v rádiu hlásili po hodině, kde a na jaké čáře už sněží. U té pumpy stály dva sypače, kluci pili kafe a čekali, až to přijde. Často jsem taky viděl sypače, jak solí dálnici ještě před tím, než začne sněžit.
A ještě jedna věc. je veřejné tajemství, že pokud chcete někde sehnat naftu bez papíru, tak je to u silničářů. Znám osobně a dobře dva lidi, kteří tento zdroj používají. A řeknu to komukoli do očí.
Sorry za Off Topic, ale musel jsem se vykecat.
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 13:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera sem taky poslouchal nářky řidičů v rádiu a pak jeden kamioňák volal,že jel celou noc Německem a že je to tam horší než u nás,tak si pak vyberte co jsou mýty a legendy
Chléb je veskrze věc spravedlivá, máslo ne vždy, jedincův kořistnický blahobyt nikdy.
Karel Čapek
Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých.Franz Kafka
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10125
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 18:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem si tak vzpomněl, kdysi dávno jsem měl mít víkendovou ranní 2401 (pro neznalé - ten kurz, co jezdí od pěti do půl třetí linky 15 do Opočínku a 24 do Máteřova).

Večer předtím začalo sněžit. Ráno jdu na zastávku k hotelu, čekám na NP-B s příjezdem k DP v 5:00 (nástup jsem měl asi 5:07). Autobus přijel skoro o 10 minut pozdě (při pěkném počasí by ale nebyl problém dojet na tuhle zastávku o 5 minut dřív), řidič říkal, že za celou dobu, co jezdí (od 22:55) nepotkal jediný sypač. Do podniku dojel pozdě, takže jsem čas nástupu asi o 5-10 minut nestihl, ale protože to bylo z objektivních důvodů, nijak se to neřešilo.

Celou směnu jsem jezdil většinou po zasněžených silnicích, první auto silničářů jsem potkal až kolem dvanácté, a to ještě u závodiště (tedy na silnici 1. třídy).
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 18:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem viděl včera v ulicích jedno auto se zvednutou radlicí, jinak nic. V pondělí projel naší ulicí poprvé sypač okolo 22:30 hodin...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Tomin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.127.251
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 18:25:46    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se asi mhd jezdilo lépe než včera
Tomin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.127.251
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 18:30:04    Odkaz na tento příspěvek  

Mohl bych se zeptat na jméno řidičky dnes na
K1351 s t-400 ? Obdivuju jí že si troufne řídit
28 Tr , přeci jenom to je 15 m
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2956
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 19:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomin: ta řidička si troufne na cokoliv, její nejmilejší rodinný vůz byla Volha :-)

Jinak opravdu to klouže, krátký sestřih z dneška a včerejška:


www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Tomin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.127.251
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 19:56:42    Odkaz na tento příspěvek  

Těch nehod bylo opravdu hodně
Věděl by někdo na jaké lince bude zítra zařazen
t-385 a t-395? Děkuji
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 19:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomhle počasí asi ani nikdo neví jestli a jak dlouho budou nasazeny ...
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10128
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 19:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč by proboha řidičky neměly řídit 28 Tr?

Sice žádná řidička nemá Solaris přidělený, ale když se začali řidiči zacvičovat na Solarisy, chodili tam postupně úplně všichni.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 20:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale řidiče obdivuju, protože jak sem pozoroval, starší vozy 14TR mají jakési polosjeté univelzální pneu ( které vyhlášce sice vyhovují, ale na sněhu opravdu nic moc ), a takový vůz se na semaforech rozjíždí tak, že stojí a zadek vozu jede do strany, kola hrabou, řidič to zkouší podruhé, potřetí a teprv potom se dává vůz do pohybu...a i na rovince jedou a najednou jde motor do otáček...s tim bych nerad jezdil 12 hodin městskym stylem rozjet - stát.
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Tomin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.127.251
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 20:24:44    Odkaz na tento příspěvek  

Řidičky by si samozřejmě taky měli vyzkoušet
řídit 28 Tr...pardon
Tomin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.127.251
Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 20:32:01    Odkaz na tento příspěvek  

Líbí se vám ten nový Sor ?
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 20:43:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Líbí, ale od toho jsou tu jiné diskuse. Toto jsou trolejbusy (MHD) v Pardubicích.
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2009 - 21:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomin: hlavně jsem rád, že jsi uvedl, odkud sis fotku vypůjčil...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů