K-report
 

Archiv do 4. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích » Archiv do 4. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 20:15:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: jen mě to v souvislosti s probíraným tématem napadlo...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 20:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Licence snad neřeší grafické zpracování transparentu na vozidle. Pokud by snad vadil ten index "v", tak se to dá udělat i bez něj, například že bude inverzně i číslo linky - aby se to odlišilo aspoň nějak i zezadu. Cokoliv lepší než to co je teď.
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5097
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 20:28:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upravení poznámek v JŘ také snad nemá vliv na licenci a dá se to lehce v tom PC provést.
WEB o MHD v HK (přes 465 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4787
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 20:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EMtest (WinADO) indexy, inverzní texty, ixka a jiný vychytávky, který se daly v GBUSE připravit a pak ručně klepat do palubáku, neumí... ani kdybyste se na hlavu stavěli.
Můj plat je natolik vysoký, aby mohl být pravidelně snižován.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 21:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom není problém, inverzní texty a nějaké grafické věci používáme, a jenom prostě v těch třech vozech s panely EMTest se nezobrazí. Ty vozy jsou ale fakt jen tři a první na ráně při další vyřazovací vlně, tak to překážka rozvoje legrací na BUSE panelech fakt není. Já myslím, že pohnutky a priority střediska PEPHD nastínil kolega 2554 celkem jasně.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 22:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sice je to zas práce navíc, ale teď jdou pryč vozy s BUSE displeji, tak proč to nevyměnit? U těch B 730 je úplně jedno, jestli půjdou na východ (případně do šrotu) s transparenty BUSE nebo EMtest, ne?
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12181
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2009 - 23:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U těch B 730 je úplně jedno, jestli půjdou na východ (případně do šrotu) s transparenty BUSE nebo EMtest, ne?

Soukromě myslím, že by třeba taky mohly jít pryč úplně bez transparentů. Vem si, kde skončily displeje ze 103.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 10:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Kde skončili transparenty ze 103?
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5949
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 10:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo, prosím napsat, jaká je délka trolejbusové sítě v Pardubicích? Nikde jsem nic nenašel.
Díky
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 16:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem si v roce 2005 poznamenal číslo 30184m míněno projetí tratě jedním směrem. Ale nemusí to dnes už platit naprosto přesně.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 17:05:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Izolovaný výkřik uprostřed trasy? Linka 13 (a další) nemá konečné pouze Dubina sever a Sluneční, ale i Duklu vozovnu, protože veze z a do vozovny cestující. Takový spoj musí být označen číslem 13 s cílem Dukla vozovna a v JŘ musí být poznámka D. Toť litera licence. Zvukové upozornění je bonus navíc.
I některé vlaky mají linkové označení (S1, S2...). Naše linky mají číselné označení např. 655 012 pro linku 12 (stejně jako linkové autobusy), MHD může zobrazovat pouze poslední dvoj až trojčíslí.
Vymlouvat se na administrativní problémy? Dnes ráno jsme vyjeli na některých kurzech s cedulemi a zadarmo, to není výmluva, ale tvrdá realita... Bohužel máme důležitější problémy k řešení...

Tr man: To jsou ale 2 různé věci. Jedna věc je, zda je spoj dostatečně označen, že jede do vozovny (a na tom trvám). Druhá věc je, zda je dostatečně popsáno, kudy do vozovny jede a tam s tebou souhlasím, že to pro mimopardubické dostatečně v JŘ popsáno není.
U linky 14 je poznámka T - Třída Míru a na panelu Třída Míru = jasná konečná.
Dobíhání linky 2 a 13 zezadu - pánové, takhle se nechová zodpovědný cestující, protože tím říkáte, že nesledujete označení vozidla (k označení totiž nepatří pouze číslo linky), jinými slovy: můžete si za to sami...
Pokud se zastávky a jiná hlášení nehlásí nebo neslyšitelně potichu, je to závada k napsání opravenky a pokud to řidič neudělá, neplní své povinnosti.

Na transparentech se momentálně těžko něco změní (důvody viz předchozí příspěvek), snad možná časem. Ale pokusím se zařídit, aby v JŘ byla poznámka:

"D - jede přes Třídu Míru, ul. 17 listopadu a Teplého do Dukly vozovny"
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5099
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 18:15:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobíhání linky 2 a 13 zezadu - pánové, takhle se nechová zodpovědný cestující, protože tím říkáte, že nesledujete označení vozidla (k označení totiž nepatří pouze číslo linky), jinými slovy: můžete si za to sami...

To "můžete si za to sami" bych netrvdil. Ono kdyby nejezdily vozy až o 3 minuty dříve, nebylo by co dobíhat.

U linky 14 je poznámka T - Třída Míru a na panelu Třída Míru = jasná konečná.

A co když jede vůz a má na transparentech pouze číslo linky (viděl jsem to tak již několikrát)? Kdyby se každý šel ptát řidiče, kam jede, tak by tak odhadem desátého už vyrazil...

Nehledě na to, že u linky 4 na DT - Třída Míru = jasná konečná? Já myslel, že pokračuje dále na zastávku Polabiny, točna. A co 27? Taky končí na Dukle?

(Příspěvek byl editován uživatelem 21272.)
WEB o MHD v HK (přes 465 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Simir007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 18:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ted o něco z jiného soudku: Rušení některých spojů 6 do ohrazenice;
Schválně jsem si popojel spojem l.6, který končil ve stanici polabiny,
sluneční a sledoval reakce: ,,Polabiny, sluneční, konečná zastávka, vystupte prosím!"

Dav lidí: Cože?? to snad není pravda, tohleto...To si zase vymysleli, zněli první reakce...

Po vystoupení se cestující přesunuli k jízdním řádům a sledovali čas odjezdu spoje do ohrazenice.
Při čekání znělo mnoho negativních ohlasů...


Na zastávce nakonec na další spoj čekalo 28cestujících a následující spoj byl narvaný až k prasknutí. Spoj měl pravidelný příjezd 15.43 a na spoj v 15.53 čekala celá zastávka, nemyslíte, že by se měli rušit jen spoje, které jsou obvykle prázdné?
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 19:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2554: V Pardubicích žádné vlaky S1 ani S2 nejezdí. Tyto linky končí v Kolíně a většina místních o nich nemá ani šajnu. Meziměstské autobusy jednoduchá čísla linek též nepoužívají.
Ohledně dobíhání zezadu a jízdami s náskokem souhlasím s 21272.
Pokud není Dukla vozovna a zastávky k ní směřující uvedena v jízdním řádu, můžete mít o tom v licenci napsáno co chcete.
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 19:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2554:
Izolovaný výkřik uprostřed trasy?
Ne, poslední zastávka na běžné trase.
...musí být označen číslem 13 s cílem Dukla vozovna...
Ano. Ale v rámci přehlednosti a jednodušší oreientace cestujících by bylo vhodné nějak výrazněji tyto spoje odlišit.\
Toť litera licence. Zvukové upozornění je bonus navíc.
Tak s takovým přístupem se nedivím, že jsme tam, co jsme...
...dostatečně označen, že jede do vozovny (a na tom trvám)
Je zajímavé, že ve většině ostatních měst jsou vozy zatahující do vozovny výrazně, ne stejně jako všechny ostatní spoje.
takhle se nechová zodpovědný cestující, protože tím říkáte, že nesledujete označení vozidla (k označení totiž nepatří pouze číslo linky), jinými slovy: můžete si za to sami...
Tak můžeme zadní transparenty rovnou vymontovat a prodat. Ušetříme. V tom případě totiž nevím, k čemu tam jsou.

353 měl pravdu, tahle diskuze opravdu nikam nevede.
Chlouba DPmP: Nový nízkopodlažní velkokapacitní trolejbus Škoda 28 Tr Solaris
DPMP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.6
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 20:11:05    Odkaz na tento příspěvek  

Jakto že nefungují stránky dpmp.cz?
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 20:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To taky netuším, administrace mi funguje, FTP na jízdní řády taky , ale web hlásí vnitřní chybu serveru. To bude otázka pro někoho jiného než pro mne.
Zobrazit jdou pouze statické stránky - třeba tohle jde: http://www.dpmp.cz/jr/platnost_20091101/JR1800000178002A.htm
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5101
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 20:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další zádrhel v IDOSu:


WEB o MHD v HK (přes 485 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2009 - 21:45:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda_solaris: To nikdy nevíte. Obecně Vás sice leckdo dotčeně pošle někam, ale když je masáž dostatečná, tak si na to třeba při příležitosti nějakého většího zásahu do systému vzpomene a přilepí to k tomu. Nejhorší právě je držet hubu.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12184
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 00:04:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Kde skončili transparenty ze 103?

Jestli jsem to s něčím nepopletl, tak visí někde na zdi tam, co se udržují a opravují palubní počítače.

Ono kdyby nejezdily vozy až o 3 minuty dříve, nebylo by co dobíhat.

Neříkej mi, že všichni cestující stojí na zastávce v pozoru dvě minuty před odjezdem a nedočkavě vyhlížejí svůj trolejbus

Nehledě na to, že u linky 4 na DT - Třída Míru = jasná konečná? Já myslel, že pokračuje dále na zastávku Polabiny, točna. A co 27? Taky končí na Dukle?

Nezažil jsem, že by z lidí, kteří přijeli čtyřkou na třídu Míru, zůstal ve voze někdo jiný, než řidič. Takže tohle není dobrý příklad.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 07:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nemyslíte, že by se měli rušit jen spoje, které jsou obvykle prázdné?
To by měly, ale nezapomeň, že jsi v Pardubicích a zdejší dopravní podnik se chová poměrně dost neobvykle. Normální firma, když se zvyšuje zájem klientů o její služby, tak zvýší nabídku služeb, aby zvýšila zisky a uspokojila zákazníky. Pardubický dopravní podnik před zimním obdobím, kdy stoupá zájem cestujících o cestování MHD ruší spoje. To nemá logiku...

Ale měl bych jiný příspěvek, který bych nazval Sliby, chyby
Asi před měsícem jsem tu kritizoval zcela nedostatečnou nabídku předplatních časových jízdenek, kdy není možné zakoupit časové jízdenky s přesahem do příštího roku. Pan ředitel tu následně iniciativně přislíbil, že od listopadu bude možné zakoupit časové jízdné na 30, 90 a 120 dní s přesahem do roku 2010. A tak jsem se na základě slibu pana ředitele Pelikána vypravil včera do předprodeje na Karlovině. A ejhle. Paní u přepážky mě vyvedla z omylu, že mi může prodat pouze třiceti denní jízdenku, protože opravdu není možné kupovat časové jízdné s přesahem do násleudjícího roku...
Co k tomu dodat? Aby pan ředitel příště nesliboval něco, co není schopen splnit...
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 07:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se jen divím, že vás to všechny ještě překvapuje.

Proč by se například měly Solarisy nasazovat na linky 2 a 13, když si můžou vesele jezdit na dělené jedničce nebo třeba na lince 27? Proč se nenasadí všechny na dvojku, která teď pobírá všechny lidi z Pardubiček místo linek 12 a 28?

Jediné, co dost dobře nechápu je, že "smečkový" JŘ funguje i od vozovny. Normálně bych přepokládal, že od vozovny bude jezdit něco v pravidelném intervalu, aby se aspoň zaměstnanci mohli bez dlouhého čekání dostat domů (jestli teda někdo z nich vůbec někdy jezdí autobusem nebo trolejbusem)...
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Iveta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.104.235.75
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 08:39:50    Odkaz na tento příspěvek  

Vážené představenstvo MHD Pardubic.Vypuštění některých linek č.6 jedoucích v dopravní špicce do Ohrazenic-to snad nemyslíte vážně.Kdo toto vymyslel,nebyl zcela při smyslech,nebo nejezdí MHD.Další připomínka-v listopadu nelze koupit lítačku na 3 měsíce dopředu,další výsměch lidem.Vážení,dejte hlavy dohromady a udějte něco pro lidi a kulturu cestování,nebo vám opravdu na lidech nezáleží?
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 09:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K omezování spojů se nebudu vyjadřovat. Když to není čím zaplatit, tak není jiná možnost, prostě není!

K těm jízdenkám, tady se musím omluvit já, protože změna a úprava této podmínky je jednoduchá na papíře a byla schválena představenstvem, jen jsem nepředpokládal, kolik času bude potřebovat dodavatel SW na úpravu aplikace. Takže v tomto případě má omluva je na místě, i když nikomu moc nepomůže. Tento slib bude dodržen, jen tyto podmínky musí ještě schválit Rada města a bude to až na zasedání 24.11. Ten proces není tak jednoduchý, jak se zdá.
iveta
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.104.235.75
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 10:11:41    Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane,omezování v dopravě-budiž,ale v době dopravní špičky je scestné.Měl jste si včera jet linkou č.6,která končila na Sluneční.Plná zastávka starých lidí,pak my co jedeme unaveni ze zaměstnání a není nám zrovna 30 let.Přijel narvaný autobus a pak jsme ještě museli nastoupit my.Proboha,to je nějaká úroveň cestování?Jsem jinak velmi klidný člověk,ale toto je opravdu přespříliš.Celý autobus nadával,ale vám to zjevně nevadí.Jinak vám přeji pěkný den a klidné spaní.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 13:11:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Já už jel několikrát ze Sukovy. Bylo to blíž a měl jsem lítačku
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 13:20:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

iveta: DPMP omezování spojů prostě neovlivní, zkuste si spíš stěžovat objednavateli. A Pardubice nebudou jediným městem, kde se MHD omezí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza o.)
Simir007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 15:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane,omezování v dopravě-budiž,ale v době dopravní špičky je scestné.Měl jste si včera jet linkou č.6,která končila na Sluneční.Plná zastávka starých lidí,pak my co jedeme unaveni ze zaměstnání a není nám zrovna 30 let.Přijel narvaný autobus a pak jsme ještě museli nastoupit my.Proboha,to je nějaká úroveň cestování?Jsem jinak velmi klidný člověk,ale toto je opravdu přespříliš.Celý autobus nadával,ale vám to zjevně nevadí.Jinak vám přeji pěkný den a klidné spaní.

Já bych např. doporučil skončit spoj v 6.05 v polabinách(čas odjezdu ze st. Polabiny, sluneční)(ve stejný čas jede totiž linka 18,která by cestující odbavila)+ spoj např. ve 12.15 (v dobu 12.00-13.00 jedou zbytečně 4spoje do ohrazenic,které nebývají plné)

a díky těmto dvoum spojům by se dali posílit dva spoje ve špičce např. v 15.44 a 16.11(čas odjezdu ze st. Polabiny, sluneční) V těchto časech je velký počet cestujících

Stačí málo a podmínky pro cestující by byly o něco příjemnější,přecijen v 6ráno moc lidí nejede a navíc v onen čas jede i 18-ka a ve 12 jsou lidi většinou na obědě...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 15:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když vidím, kam tato diskuze opět směřuje, mi to nedá nepřidat vlastní názor: Při pohledu zpět jsem nucen konstatovat, že tohle je nejlépe provedené omezení provozu, jaké v Pardubicích pamatuji. S jednou jedinou výhradou - prostým zrušením některých ranních spojů se nám vrátila na světlo světa pověstná Zemanova mezera - výrazná pauza mezi spoji v jinak pravidelném intervalu (viz např. linka 1, mezi 7 a 8 hodinou pauza z Jesničánek 22 minut, v opačném směru do Jesničánek mezi 8 a 9 hodinou 36 minut).
Jinak ale musím změny ocenit, zejména mě potěšilo, že za oběť padly spoje kolem osmé hodiny ranní a večerní, a nikoli spoje první a poslední (jako bylo v minulosti v Pardubicích zvykem).

Co se týká cestujících do Ohrazenic - vítejte v klubu. Měli byste DP spíš poděkovat za to, že vás tak dlouho nechal žít v klidu, protože právě Ohrazenice byly jedním z posledních míst Pardubic, kam omezení dopravy prakticky nezasáhlo. Svoje si už dávno užil Svítkov zvyklý na linku 4 v intervalu 10 minut, ze kterého se stalo na lince 8 minut třicet. Pardubičky už před lety opustila linka 11, aniž by za ni přišla adekvátní náhrada. Na Dašické ulici vyrostly nové bytové domy, ale linka 1 značně prořídla. A tak dále... Zvykejte si na to, že ve špičce je občas problém se do vozidla MHD dostat. Obyvatelé Polabin I./II, Dubiny, Pardubiček či Cihelny to už dávno znají. A pokud se vám to nelíbí, viz rada Honzy_o - stěžujte si objednateli.

Simir007: A jede taky něco místo těch spojů zpátky? Jasně, že v 6.05 asi do Ohrazenic moc lidí nepojede. Ale zato ve směru do centra před půl sedmou jich asi bude celkem dost...
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 15:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, nemějte mě to za zlé, ale chtěl bych za tohle, co je tu teď napsáno poděkovat. Děkuji.
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 314
Registrován: 11-2006
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 15:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Headquarters: Omluva se přijímá.

Jinak souhlasím s Trolleybusem. Je mi sice proti mysli omezovat MHD na začátku zimy, ale je pravda, že Ohrazenice měly skutečně velký přepych velmi hustého intervalu MHD. Přesně si totiž vzpomínám cca před 6-ti či sedmi lety na veřejnou besedu o MHD v KD Hronovická, kde bylo několik lidí ze Svítkova, kteří si stěžovali, kterak jim byla omezena dopravní obsluha, když bylo rozhodnuto, že každý druhý spoj linky 8 bude končit u nádraží. Také byli značně nespokojeni. Dnes si již zvykli. Podobně je tomu nyní v Ohrazenicích.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 15:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Zvykejte si na to, ve špičce je občas problém se do vozidla MHD dostat.

Ono dlouho nebude, protože už není socialismus a na opakování tohoto zážitku denodenně už nejsou zákazníci zvědaví.

Zdar zrušeným špičkovým spojům a zůstalým mimošpičkovým smečkám.
Simir007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 15:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jede taky něco místo těch spojů zpátky? Jasně, že v 6.05 asi do Ohrazenic moc lidí nepojede. Ale zato ve směru do centra před půl sedmou jich asi bude celkem dost...

Tak pojede v 6.24 17-tkou... Něco jiného je jet šestkou do ohrazenic a z ohrazenic... Když jedete do ohrazenic, spěcháte většinou někam domů a chcete doma být co nejdříve nejpohodlněji. Z ohrazenic spěcháte do práce a když vidíte, že zrovna nejede 6-tka, půjdete co nejrychleji ke globusu nebo k trnové... Na nádraží,do centra či na duklu se také dostanete; případně i 11-tkou na 2.půlku polabin, odkud často jede dvojka.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 15:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzin111: Omyl. Svítkovští nadávají dodnes, jen kvůli tomu nechodí do Hronovické. Přestali by tolik nadávat, kdyby se v mimošpičkovém období rozprostřely smečky. Ve špičkách je to v poho.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3328
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 15:51:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k Ohrazenicím - průměrný zdravý člověk ujde za hodinu 4 kilometry, za 5 minut 330 metrů. A zrovna ta více obydlená část Ohrazenic (bytovky, bývalé ubytovny a škola) jsou zcela bezpečně v pětiminutové docházkové vzdálenosti od zastávek Globus a Trnová. Na obrázku je poloměr kružnic 300 metrů, tedy méně než pět minut na zastávku (je to samozřejmě jen nahrubo, v reálu je vždy cesta o něco delší). Ano, lidé z rodinných domků to mají dále, ale zase pro ně je frekvence linky 6 více než dostatečná. Jen pro ilustraci druhý obrázek z Pardubiček - ve výrazné části čtvrti je to teď na jakoukoliv MHD (mimo pseudolinky 32) okolo půl kilometru a občanské nepokoje se zatím nechystají.


PS - já bych byl rád, kdyby se v rámci úspor začalo konečně reálně uvažovat o zastávkách na znamení ... v sedlech by dokázaly nejen spořit naftu a elektriku za rozjezdy a brzdění, ale ještě dále zkracovat jízdní doby.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Lutep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 524
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 16:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 353:Zastávky na znamení souhlas, pardubičky, lokalita kde by bylo možno přesměrovat třeba linku 28 aby jela k poště, okolo městské úřadu neboli z ulice Kyjevská ulicí Komenského až na ulici průmyslová a dále po své trase. Má to ovšem jeden problém, že výjezd z Komenského ulice na ulici průmyslovou v současné době není možný, je tam kus trávy, chodník a začátek zastávkového zálivu. Není to až tak velká překážka pokud by Městký obvod chtěl a dohodl se s DP. jo a na kilometry je to stejná vzdálenost +-, přesněji o 100metrů kratší přes Komenského ul než nyní

Ono je víc lokalit kde by se MHD mohla zlepšit obslužnost a odstranit souběhy linek

(Příspěvek byl editován uživatelem lutep.)
Typ - 14Tr05
Zařazen - 23.10.1984
Vyřazen - 2003
Výrobní číslo - 9088
Evidenční číslo - 320
Odstaven počátkem roku 2003, prodán do Almaty v Kazachstánu (3080). Před prodejem vybaven asynchronním pohonem posilovače a kompresoru
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 16:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Budeme doufat, že některé výživné trojky nebudou ješě výživnější. Myslím, že redukci šestky v globálu nikdo nezpochybňuje, jen některé špičkové spoje se zřejmě nepovedly.
Argumentace, že někde se mají ještě hůř je zvláštní.
Zastávky na znamení ANO.
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 2398
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 16:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen potom pardubický lid naučit zastávky na znamení používat.
Bus-mafiaDance radio247 Drum'n'Bassrádio Beat
Mrkvofon, mrkvovlnka, Mrkvosoft, mrkvotenový sáček ... Že by to měl na svědomí pan Carotsson?
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3329
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 17:00:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Argumentace, že někde se mají ještě hůř je zvláštní.
Ne ne ne - ne že se mají hůř. Říkám jen že docházková vzdálenost 5-10 minut je naprosto normální a všechny zastávky v Ohárně jsou nedaleko od dalších stanic linek 3, 7, 11, 18.

Následuje šotoodbočka: kdepak jsou foceny tyto dva busy?

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Karosa_b731
Moderátor

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 17:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čepí?
Bus-mafiaDance radio247 Drum'n'Bassrádio Beat
Mrkvofon, mrkvovlnka, Mrkvosoft, mrkvotenový sáček ... Že by to měl na svědomí pan Carotsson?
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3330
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 17:06:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřesňuji - každý bus je v jiné obci. Jeden je opravdu v Čepí.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Simir007
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 17:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Pokud vím, tak 2. je Máteřov

Jinak mám ještě jedno řešení... Zrušit linku 17 a vybrané spoje 6 prodloužit do Srchu. Ohrazeničtí by tak měli víc spojů a 90procent z nich by bylo spokojeno. 6-ka zastávky 17-tky jako M.nám, aut.nád, či hl. nádraží obsluhuje a ti, co by z ohrazenic chtěli na stavařov, nebo k intersparu, přestoupili by jednoduše na trnové z 6-ky na 3ku. 17-ka stejně není ohrazeničtími příliš využívána...

(Příspěvek byl editován uživatelem Simir007.)
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3331
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 17:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

17 jede přes Ohrazenice kvůli dětem do tamní školy, ne kvůli místnímu obyvatelstvu.
A Mateřov to není.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2196
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 17:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díra 36 minut na jedničce už je fakt extrém. Jako by nešlo ten spoj, který ze Slovan zatahuje, protáhnout až do Jesničánek a odtamtud jet prázdný do vozovny. Sice by to znamenalo asi 2 km navíc, tím pádem podle norem zhruba 2 kWh a co se týče řidiče, tak přidat asi 5 minut.
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2197
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 17:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Jirko, když je docházková vzdálenost 5 minut tak akorát, proč nejezdíš do práce trolejbusem? Když pojedeš na noční, tak ti tam jede akorát linka 21 do vozovny (17:37 příjezd), kdyžtak o něco dřív na linku 1 navazuje pětka. Když na denní, tak to bude podobně, s tím, že je ještě možný přestup na linky 14 a 24
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3332
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 18:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta "díra" se koná jen v úseku Zborovské nám. - Jesničánky! Navíc zastávka Demokratické mládeže je pro mnoho lidí dobrý ekvivalent Nemošické. Navíc tři minuty po téhle jedničce jede ze Zborovského do Jesničánek osmnáctka. Takže díra je 24 minut a to v čase, kdy je frekvence z centra do Jesničánek minimální.


}A do práce jezdím autem, protože jsem línej udělat krok a jel bych jím i kdyby mi MHD stavěla před barákem.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Lešek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 2-2006
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 18:22:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
ještě než napíšu přímo na podnik zkusím ještě jednou tady - na IDOS se evidentně dostaly spoje 9xx které už tam být nemají (912 5:22 z Demokratické mládeže, 903 14:15 a 14:20 z Rybitví a určitě i další). V tomhle stavu fakt nevím čemu věřit, co pojede a co ne a pod jakým číslem. To jen tak na okraj :-)
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 18:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jede-li vůz o 3 minuty dříve, stěžujte si, jde o selhání jednotlivce a pokud si stěžovat nebudete, řidič to bude dělat tak dlouho, dokud mu vedoucí nešáhne na peníze. V DP zatím nefunguje on-line sledování vozidel, takže dispečerovi takový hříšník nebliká na monitoru a dispečer o něm neví.

Občas se stane, že se na panel dostane jen číslo linky bez cíle. Řidič to zjistí jedině tak, že vyleze před autobus. Většinou pomůže, když se opustí režim výdeje spoje a znovu se do režimu výdeje najede, je to otázka 10-15 vteřin. Pokud to řidič nechce nebo neumí opravit ani Vám nechce říct kam jede, stěžujte si.

Linky 4, 8, 27 jsou polookružní a mají pouze jednu konečnou. Ovšem pokud vyjíždí 27 z Pardubiček a na panelu svítí cíl Pardubičky, je to matoucí, protože jde o opačný směr. I když kdo ví, možná by to lidem nevadilo, z vašich příspěvků mám pocit, že stejně panely nečtou.

Nejsem proti většímu zvýrazňování zatahujících spojů (není to má práce, ani o tom nerozhoduju). Ale můj osobní názor je jasný: čekám-li na zastávce na přijíždějící spoj a přečtu si jeho hlavní panel (nejen číslo linky), nemůže se mi stát, že pojedu nechtíc do vozovny.

Když budete dobíhat zezadu 28, taky nepoznáte, zda jede do Hostovic či Veské. Zadní panel není možné odmontovat, protože Drážní úřad vyžaduje, aby trolejbus byl označen číslem linky i zezadu.

Ve chvíli, kdy 12 a 28 začaly jezdit přes Dašickou a lidé si stěžovali, že se nevejdou do 2, přišel příkaz nasazovat všechny Solarisy na 2. Asi po týdnu byl příkaz zrušen, důvod neznám.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3333
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 18:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem pokud vyjíždí 27 z Pardubiček a na panelu svítí cíl Pardubičky, je to matoucí, protože jde o opačný směr.
Kolego, celkově s tebou souhlasím, ale tady je to jinak - nesvítí tam Pardubičky, nýbrž Dukla a tam se panely samy přehazují (totéž na čtyřce a osmičce).
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5103
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 19:08:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lešek: Mě se zdá, že se tam nedostaly, ale naopak nezmizely, protože tam stále je linka i 33.

Zrovna dneska odjela linka 26 z nádraží pouze s číslem linky, na Dubinské tam už ovšem bylo 26 Dubina Dubinská; jede odklonem. Naběhlo to až někde cestou.

V ev.č. 403 se pak ještě dokonce ukazuje Nádraží ČD místo Hlavní nádraží.

Koneckonců, proč by to nemohlo být tak (u těch zátahů si vyberte variantu, která se více líbí, já považuji za nejlepší číslo linky normálně, konečná inverzně)?


WEB o MHD v HK (přes 485 fotografií), WEB o železnici (přes 450 fotografií)
21272 = Hradečák
Vystudoval jsem "Provoz a ekonomiku dopravy" a ne "Český jazyk", tak na to berte, prosím, ohled.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 20:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K té díře v intervalu do Jesničánek: souhlas s 353, že to spoj linky 18 aspoň trochu zalepí. Z principu mi šlo hlavně o to, že se takové mezery vůbec znovu objevují. Protože teď je jich jen pár, ale pokud se nic nebude dít a nikomu to nebude vadit, může se jich za čas objevit mnohem víc. A jak to vypadalo před 15-20 lety, na to se stačí podívat do starých JŘ, a k tomu bych se fakt nerad ještě někdy vracel. Pro nepamětníky: typická byla např. mrtvá hodina o víkendech mezi 8 a 9 ráno, protože to se zkrátka všechny spoje zastavily na dopolední svačinu. Což znamenalo 30-40 minut pauzu v jinak pravidelném intervalu.

Headquarters: Rádo se stalo, mně se to omezení vážně líbí (ve smyslu "Když už to musí být, tak ať to bolí co nejméně").
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Pumpkin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 21:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se stalo, že jsem ráno viděl o půl osmé linku 26 na zastávce Palackého ve směru Masarykáč?
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2009
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 21:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: čekám-li na zastávce na přijíždějící spoj a přečtu si jeho hlavní panel (nejen číslo linky), nemůže se mi stát, že pojedu nechtíc do vozovny.

Jenže tohle není moc ze života. Každý den buď dobíhá nebo přichází z nevhodného úhlu velká spousta Vašich zákazníků, kteří zároveň nemají v hlavě odjezdy z každé zastávky a z těch frekventovaných jedou na náhodu. Vy jste si nikdy nepopoběhl, když se zrovna někde namanula vhodná linka? Jestli ano, tak buďte rád, že Vám někde nezahnula.
Bespečny chodec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.76.237
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2009 - 22:41:40    Odkaz na tento příspěvek  

Zaparkuji autičko u Hypernovy a chodim pešky. Nejim vepřove a určite od žadne svine nechitim chřipku :-))
Zběrače
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.127.251
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 08:48:49    Odkaz na tento příspěvek  

Pro 353: Sladké Kostěnice, až tam jezdí MHD? Příště by to chtělo něco originálnějšího. To jsou hádanky pro děti do 5 let věku!!
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 11:29:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To nejsou Kostěnice. Je to obec kam MHD jezdí!
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 14:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A 204 vyjel poprvé na K 851, A 203 poprvé na K 856...
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 14:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Čepí a Úhřetická Lhota.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3335
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 15:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzin - je to tak + foto bez rozmazaných displejů:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 04. listopadu 2009 - 16:55:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: jasně, já jen popisoval stav, kdy vznikly polookružní linky a tehdy se panely ještě neuměly přehazovat (trvalo to celkem dlouho, než se to naučily). Dnes se přehazují, jeden z cílů sice není konečná, ale je to lepší stav než aby celou dobu svítil jeden cíl.

21272: Jo, pokud cíl nenaběhne hned na začátku spoje, někdy se stane, že naběhne sám od sebe (bez zásahu řidiče) v průběhu spoje.

Pumpkin: Asi se řidič spletl, zvyk je železná košile. Jeden řidič vyprávěl, že linkou 26 vezl z nádraží 2 lidi, jeden z nich byl černý pasažér a chytli ho revizoři.

Railfort: Občas autobus řídím, lidí, kteří by dobíhali zezadu je minimum. Když 6 zatahuje do vozovny a nejede na náměstí, tak lidé na zvukové hlášení reagují. Je pravda, že zatahování z centra se spíš týká trolejbusů. Osobně bych to řešil tak, že pokud zatahuju do vozovny, jsem na Třídě Míru a viděl bych v zrcátku, že někdo dobíhá zezadu, tak bych vylezl z kabiny a všem cestujícím pro jistotu zopakoval, že jedu do vozovny, ale je jasné, že to každý řidič neudělá. Při dobíhání mi nikdy spoj neuhnul, ale je pravda, že jednou jsem čekal na 14 Staré Čívice, pršelo, byl jsem schovaný v čekárně, najednou se v čase odjezdu objevil pravý horní roh autobusu, na panelu vidím ...ice, tak jsem nastoupil, jenže to byla 6 Ohrazenice... hodinu jsem si zanadával sám na sebe, ale od té doby jsem perfektně vyškolen... :-)